Jlicuiue gtihsctfe (üourmtl F er hat Abbas gaat Parijs praten in No£ meer Duitsers komen Wassen Tony was gestolen De Gaulles invitatie aanvaard Invoer stijgt sterker dan uitvoer Loemoemba werkt niet met Kasavoeboe samen NIEUW SUCCES VOOR KENNEDY Ziekenfondsen zijn tegen bijbetaling Bromfietsers in Loosduinen verdronken Automobiliste in paniek op kinderen ingereden Een dode en drie gewonden Chili opnieuw getroffen hier vakantie houden Nozemrelletjes in Doetinchem Ike spontaan begroet in Zuid-Korea MAANDAG 20 JUNI 1960 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie. Redactie. Abonnementen- Advertentie-afdeling Tel. 31441. Eenenveertigste jaargang Dr. E. D1EMER CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantvaslicfi is ^ebltven rngn bert ia Ugljenspocf INGENIEUR op de kansel Zie pagina 5 SPORT en ivedstrijden [-1 „VOORLOPIGE ALGERIJNSE REGERING" heeft besloten een delegatie naar Parijs te zenden voor onderhandelingen met de ranse regering. De Algerijnse delegatie zal onder leiding staan van pre- ier Ferhat Abbas. Er zal een afgezant naar Parijs worden gezonden n de komst van Abbas voor te bereiden. De Algerijnse nationalistische regering deelt dit mee in een verklaring, ie vanochtend werd uitgegeven en die het antwoord is op De Gaulle's ede van 14 juni. De Franse president beloofde toen dat de Algerijnen ledezeggenschap zullen hebben in de organisatie van de volksstemming ver de toekomst van hun gebied. Bovendien nodigde hij de nationalisti- che leiders weer uit naar Parijs te komen. De Algerijnse regering zegt nu it het standpunt van De Gaulle ;r verwijderd zal blijven van het are, maar dat zij niettemin, in het ;rlangen om een eind te maken in het conflict en het probleem tot definitieve oplossing te brengen, BSloten heeft een delegatie naar de anse hoofdstad te zenden om pre ient De Gaulle te ontmoeten. •Stirling Moss uit de baan gevlogen De Britse autorenner Stirling Moss is laterdagmiddag tijdens de training voor le grote prijs van België op het circuit Francorchamps met een snelheid ongeveer 200 km per uur uit de laan gevlogen. Het ongeluk gebeurde in de Burnon- 'ille-bocht en ontstond doordat er een viel van zijn Lotus liep. De wagen aakte van de weg en sloeg om in een reppel. Moss werd uit de 'wagen ge- lingerd en met zware verwondingen laar het ziekenhuis vervoerd. Moss, die Ie grote prijs van Monte Carlo won en le vierde plaats bezette in de grote 'rijs van Nederland te Zandvoort, be et in de stand voor het wereldkam- lioenschap met 11 punten de tweede •laats achter de Nieuwzeelander Bruce IcLaren. Meer ongelukken Mike Taylor een andere Britse cou- :ur kreeg zaterdag eveneens een on- eluk. Zijn wagen kreeg een mecha- isoh defect, toen daarmede 125 km per ur werd gereden. Taylor brak twee ibben en een sleutelbeen en kreeg di- 'erse kneuzingen. Bij de wedstrijden van zondag zijn •order in Francorchamps de Britse cou- eur Chris Bristow in de 20e ronde en dan Stacey eveneens een Brit in de ie ronde verongelukt. Hun wagens re en van de weg af en de coureurs zijn ir plaatse overleden. In Amerika is gisteren de Amerikaan- coureur Jimmy Bryan verongelukt. In totaal zijn dit jaar tijdens races even coureurs verongelukt, rie in Amerika. Berechting ex-leiders van Turkije D De Turkse regering heeftt zaterdag een t afgekondigd, waarbij een commissie leden in het leven wordit geroe- 3 naar het optreden van de leiders der het bewind van Menderes een on- raoek moet instellen. verdachten zullen zich voor de issie niett kunnen laten bijstaan een advocaat, terwijl zij ook geen age kunnen krijgen van de stukken, commissie maakt uit of iemand voor hooggerechtshof moet verschijnen- :en een dergelijke beslissing is geen roep mogetlijk. De Nederlandse invoer bedroeg in mei dg ens het Centraal Bureau voor de Sta bek 1413 (vorige maand 1332, vorig 1129) miljoen, de uitvoer 1252 n. ƒ1187. v.j. 1038) min., het dek- ögspercentage 89 (v.m. 89, v.j. 96). Het aandgemiddelde voor de invoer was in L eerste vijf maanden 215 min. hoger t een jaar tevoren, voor de uitvoer 174 min. Het invoeroverschot over de Wte 5 maanden was 812 (v.j. 609) min. schillende kenen gegeven verzekering dat het Algerijnse voütk recht heeft op zelf beschikking. De Algerijnse regering zegt envan overtuigd tie zijn dat ails de organi satie van het referendum wordt omikleed met de onmisbare waarborgen van op rechtheid., de keuze van het Algerijnse volk zondeir twijfel op onafhankelijkheid zal vallen. Ondanks de grote kloof die nog bestaat tussen de meningen van de Algerijnse lea ders en ate van generaal Da Gaulle, con stateren de Algerijnen toch, dat in de laatste rede van de generaal enige voor uitgang is te bespeuren. Men verwaoht in Parijs een felle reactie van de uiterst rechtse zjjde op de be sprekingen met de Algerijnse nationalis ten. Er doen geruchten de ronde dat Ab bas zijn reis naar Parijs nog deze week wil maken en vandaag zyn dan ook ver schillende uiterst rechtse leiders, onder wie de oud-ministers Bidault en Morice. bijeengekomen om te bespreken welke stappen op korte termijn kunnen worden In Franse regeringskringen vraagt men zich af of de komst van de Algerijnse leiders ook werkelijk tot een bestand zal kunnen leiden. Men houdt het voor moge lijk dat hun komst slechts een politiek ge baar is, om bij een later verwerping van De Gaulles voorstellen een bewijs van goede wil te kunnen tonen. Mikojan naar Oslo De Sowjet-wice-premier Mikojan zal donderdag aan het hoofd van een Rus sische delegatie naar Oslo reizen, waar hij een Russische industriële tentoon stelling zal openen. De Sowj et-regering heefit de Noorse regering gistetren van zijn komst op de hoogte gebracht. T^EN WOORDVOERDER van de Belgische regering heeft vanmorgen de berichten tegengesproken als zouden de nationalistenleiders Joseph Kasavoeboe en Patrice Loemoemba overeengekomen zijn tezamen in een Kongolese coalitieregering zittiiig te nemen. De beide mannen hebben gisteravond laat drie uur lang gesproken met minis ter Ganshof van der Meersch, maar vol gens de woordvoerder heeft het overleg tot dusverre niet tot een overeenkomst geleid. De minister had zijn bezoek aan koning Boudewijn in Brussel uitgesteld toen de leiders van een aantal kleinere politieke partijen hem gisteravond ver zochten in Leopoldville te blijven voor een poging om met Kasavoeboe en Loe moemba overeenstemming te verkrijgen over de vorming van een coalitierege ring op brede basis. De pogingen tot vorming van een dergelijke regering zijn thans reeds een week lang zonder uscces aan de gang. De woordvoerder van de Belgische re gering zei, dat Kasavoeboe zijn pogingen De democratische delegaties van kies mannen uit Connecticut en Colorado, die op het partijcongres in totaal 29% stem vertegenwoordigen, hebben zaterdag be sloten deze stemmen uit te brengen op senator John Kennedy. Op het partijcongres zal volgende maand een kandiidiaat worden gekozen die de Democratische partij zal vertegenwoor digen bij de presidentsverkiezingen. Om als kandidaat te worden gekozen heeft senator Kennedy 761 stemmen nodig. Tot dusver zijn hem 392% toegezegd. De Federatie van door verzekerden en medewerkers bestuurde ziekenfondsen VJVLZ. h«eft zich in haar algemene ver gadering unaniem gedistantieerd van bij betaling door ziekenfondspatiënten voor bezoek aan huisarts en bij verstrekking van medicamenten, zoals onlangs door de directeur-generaal voor volksgezondheid, prof. dir.P. Muntendam, is gesuggereerd. De vergadering discussieerde over een advies van het ziekenfonds Gooi en Eem- land in zake het treffen van maatregelen om lichtvaardige verwijzing van de huis arts naar de specialist tegen te gaan. Dit advies hield in, dat de patiënt bij ver- wijzang naar de specialist zou moeten bij betalen en dat dit gepaard zou moeten gaan met een financieel offer door de verwijzende huisarts. De grote meerder heid van d'e vergadering schaarde zich achter de voorzitter, de heer A. J. van Leusen, die van mening was, dat een zekere afremming noodzakelijk is. Hij verwierp echter de geadviseerde maatre gelen, omdat het volgens hem onbillijk is, dat 'n patiën „beboet" wordt voor het simpele feit, dat hij een specialistische behandeling vraagt. Voor wat de huis artsen betreft zal het brengen van een financieel offer ook dikwijls onrechtvaar- dii'g zijn, omdat bun verwijzing in vele gevallen zeer gemotiveerd kan zijn. J.Z. lieeft zich gemeld Op het bericht dat het hoofd van het arrondissementsparket te Amsterdam op zoek is naar de oud-verzetsman J. Z. uit Amstelveen zulks in verband met wat men een vermogensdelict zou kunnen noemen" heeft deze Z. zich zaterdag avond telefonisch met mr. Bakhoven in verbinding gesteld. Gisteren heeft een rijksrechercheur hem gehoord. Hij is niet in arrest gesteld. Chinezen in Indonesië: Tot nog toe heb ben 7500 besloten afstand te doen van hun Chinees staatsburgerschap en Indonesiër te worden, terwijl ruim 40.000 naar China zijn teruggekeerd. nog steeds niet opgegeven heeft en alle verantwoordelijkheid daarvoor dus bij hem berust. Inmiddels blijft Ganshof van Meersch in Leopoldville om de ontwikke lingen af te wachten. Hij is niet voor nemens met koning Boudewijn te gaan spreken, aldus de woordvoerder. q^WEE MANNEN uit Honselersdijk zijn in de nacht van zaterdag op zondag met een bromfiets in de vaart langs het Zwarte poldertje en de Nieuwe weg te Loosduinen gereden en verdronken. Omstreeks half twee hoorden bewo ners van de Nieuwe weg het geluid van een bromfiets, dat plotseling ophield. Toen men vanuit huis niets zag gdng men aan het water kijken. Na korte tijd dreg gen kwam eerst een bromfiets boven water en kort nadien werden de stoffe lijke resten van twee mannen op de wal gebracht. Het waren de 29-jarige fa brieksarbeider C. Zonneveld en de 25- jarige olieventer A. W. Looyen, beiden ongehuwd. Een onderzoek aan de bromfiets toon de aan, dat de linkerstirop van het ge veerde stuur was losgeschoten. Vermoe delijk is het daardoor onbestuurbaar ge worden voertuig tegen een lantaarnpaal geslagen en vervolgens in het water te recht gekomen. 0 In Zenderen (gemeente Borne) zijn za terdagmiddag tijdens het vissen twee jongens, de 9-jarige Stef van Iersel en de 12-jarige Herman Middelkamp, te water geraakt en verdronken. Stef viel door een onverwachte beweging in de ruim 1.70 meter diepe Lolee, een gracht tussen Zenderen en Almelo. Zijn vriendje Her man wilde hem redden en sprong hem na. Ook hij wist zich evenwel niet op de hoge oever te werken met het gevolg, dat de jongens samen verdronken. De hulp, die een 8-jarig vriendje bij een boer derij had ingeroepen kwam te laat. In het bij het kampeercentrum Rab bit Hill te Nieuw Mil Mn gen behorend zwembad is zondagmiiddag de 5-jarige Maartje Wilhelmina Koene uit Den Briel verdronken. Het kind, dat de avooid ervoor met haar ouders en zusje in het kampeercentrum was gearriveerd, werd door een 14-jarige jongen op de bodem van het bassin ontdekt. Zaterdagmiddag is de 13-jarige scho lier J. Oderthoven uit Venrav bij het de Weel verdronken. Zaterdagmiddag is de zesjarige Ben nie Commandeur uit .De Rijp met zijn fietsje te water gereden en verdronken. De prijsindex van het Centraal Bureau voor de Statistiek was in april voo invoer 99 (vorige maand 99, vorig jaar 98), voor de uitvoer 98 (v.m. 99, Prinses Margaret en Antony Armstrong-Jones verlaten in Portsmouth het koninklijke jacht Britannia, waarmee zij een huwelijksreis van zes weken naar de West hébben gemaakt. Op verzoek van de Prinses vond aan de haven geen officiële begroeting plaats. TN DE BREMSTRAAT in Utrecht zijn zaterdagmiddag vier kinde ren door een in paniek geraakte leer ling-automobiliste overreden. De vijf jarige Heime Dirk van Dijk liet daar bij het leven. Drie andere kinderen werden met gebroken benen in het ziekenhuis opgenomen. De 22-jarige mevrouw T. E. J. T.—van het K„ die rijles van haar man de 25- jarige chauffeur J. W .A. T. kreeg, reed omstreeks half vijf de trottoirloze Brem- straat in. Op het wegdek voor een der huizen zaten vier kinderen op een matje te spelen. Aan de andere kant van de straat stond een auto geparkeerd. Angst en paniek schijnen mevrouw T. die op de hoek stopte om een overzicht te krijgen, bevangen te hébben. Zij heeft blijkbaar niet durven passeren, gaf een gil, liet het stuur los en trapte in ver warring op het gaspedaal. Het jongetje Van Dijk kreeg toen een wiel over zijn hoofd en overleed terstond. De 4-jarige Johan Pastoor, de 7-jarige Kasper van der Woude en de 9-jarige Art Dol kregen de wielen over hun benen en als gevolg daarvan enkele en gecompliceerde been breuken. De 29-jarige wasser W. F. van der Tier heeft nog gepoogd een der kinderen de auto weg te trekken. Hij werd ook gegrepen en enkele meters meege sleurd. Zijn schaafwonden konden thuis verbonden worden. Op de Goeverneurlaan in Den Haag iterdagtmiddag een 78 jaar oude man dodelijk aangereden door een motorfiets hij de straat overstaik. man, de heer M. Cornelisse uit de Karei de Geenstraat, overleed op de plaats van het ongeluk. De motorberij der, de 25-jarige huisschilder P. F. R., liep enikele hoofdwonden op. 0 Op de oude grintweg tussen Oirschot en Boxtel onder de gemeente Oirschot is zondagmiddag omstreeks vijf uur de 19-jarige Annie Vogels uit Oirschot ver ongelukt. Ze was als duopassagiere ge zeten op de bromfiets van de 19-jarige Merkts uit Best. Deze botste, rijdende in de richting Oirschot, in een bocht in volle vaart tegen een boom aan de rechterkant van de weg. De jongen brak een heup. 0 Zondagmiddag omstreeks drie urn- is de ongehuwde 23-jarige Claassen uit Stein in het gehucht Hussenberg met zijn bromfiets tegen een auto gebotst. De jongeman werd ernstig gewond en is kort na de botsing overleden. 0 Ten gevolge van het niet verlenen van voorrang is zondagmiddag de 36- jarige»mevrouw W. M, van Loon-Brekel- Vlieger die Sukarno beschoot voor krijgsraad De 28-jarige Indonesische vlieger Daniel Alexander Maukar, die onlangs het paleis van Sukarno beschoot, zal voor een krijgs raad van de Indonesische luchtmacht te recht staan op de beschuldiging, dat hij in samenwerking met vrienden getracht heeft Sukarno te ontvoeren om deze te dwingen tot een wapenstilstand met de opstandelingen op Sumatra en in Noord- Celebes. Het proces zal twee weken duren en worden gevoerd in dezelfde zaal, waar de Amerikaanse vlieger Pope ter dood veroordeeld werd. Maukars advocaat is Hadeli Hasibuan. Korter werken Met iiniganig van 1 januari 1961 zuilen de Batavus rijwielen en motorenfabrieken N.V. te Oudeschoot (behoudens toestemming) de vijfdaagse wterioweek invoeren. mans uit Goirle met haar bromfiets op de ringbaan-We9t te Tilburg door een Belgische personenauto aangereden en aan de bekomen ernstige verwondingen ter plaatse overleden. De tweeën halfjarige Gijsbertus Kir- pensteyn uit Gouda die zondagmiddag met zijn elfjarig zusje aan het wandelen was, stak plotseling de provinciale weg bij Gouda over en werd gegrepen door een personenauto, die. in de richting Rotterdam reed. Het kind was op slag dood. 0 In Veendam is zaterdagnacht mevrouw J. Sligter-Middel, toen zij met haar man aan de rechterkant van de rijweg (zonder trottoir) liep, aangereden door een brom fietser en aan de gevolgen overleden. De heer Sligter noch de bromfietser liepen letsel op. Nu achttien doden De Chileense stad Valdivia, die vo rige maand vrijwel geheel verwoest werd, is gisteravond opnieuw door een zware aardbeving getroffen. Hul zen die in mei zwaar beschadigd wer den, stortten nu geheel in. Onder de bevolking ontstond paniek, doch voor zover bekend zijn er geen doden of gewonden. Elders in de provincie Valdivia kwamen echter achttien mensen om het leven. De aardschokken volgden daar op zware regenbuien, die huizen aan de oever van het Paguipullimeer al gedeeltelijk hadden ondermijnd. Vierdaagse voorproefje geëindigd O een topjaar te wachten wat vreem- delingenbezoek betreft. Voor dat top jaar zullen de Duitsers zorgen. Df ..invasie" van Duitsers die we de af gelopen vier dagen hebben gehad i: nl. vooral geïnspireerd geweest op het zoeken van vakantieverblijven voor de komende zomermaanden doo' de Duitsers. Ze hebben voor zover dat nog mogelijk was, hotels en pensions besproken tot in de kleinste plaatsjes langs de kust. Ze begonnen bij de grotere vakantiecentra en als daar geen plaats meer was, gingen ze ver der de kust langs, net zo lang tot elders geslaagd waren, waarbij ontdekten hoeveel mogelijkheden aantrekkelijkheden er juist ook die kleinere kustplaatsen zijn. Van de zijde van het A.N.V.V. deelde men ons deze conclusie mede, nu grote golf Duitse toeristen die ons land heeft overspoeld, weer is weggeëbd. Men grondde deze voorspelling ook op infor- Slaags met Duitsers De grote toevloed van Duitsens in weekeinde heeft te Doetinchem geleid tot rell'öbjes. „HaJJbstariken" lonkten nogal te gen Nederlandse mer.sjes, hetgeen door de Doetinchemse jongens wiet werd genomen. Voorail dn een cafetaria kwam het tot on geregeldheden waarbij de politie eerst vereterklng moest laten aanrukken om de partijen met de gummiknuppel uit elkaar te kunnen slaan. De Nederlanders trokken daarop naar heit kampeercentrum rrDe KoekerudaaJ'' waar veel Duitsers overnachten, maar daar viel, mede door toedoen van de po litie niet veel meer te vechten. In de binnenstad bleef het onrustig en nlfs waar twee agenten bijsbonden wend :n Duitser van zijn bromfiets geslagen, zodat hij met zijn vehikel ondier een ge parkeerde auto terecht kwam. Men sloot een aantal Duitsers, dat he,t te bont had gemaakt dn het bureau op. De Nederlan ders hoopten dat zij via 's Heerenberg zouden worden uitgewezen. Daarom stel den zij zich bij de IJsiselbrug op gewapend met stokken en ©tenen. Maar zij werden teleurgesteld want de gasten gingen via Terborg naar huis. Goodwill-reis ten einde men aan de snelle goodwill-reis van president Eisenhower naar de Phillippijnen, Formaso, Okinawa en Zuid-Korea. De President heeft van ochtend zijn bezoek aan Korea be sloten met een rede tot de Nationale Vergadering. Hij deed een beroep op het parlement van Zuid-Korea, een ET WASSEN beeld TT1 ""Anthony Armstrong-Jones °P zil" ronde bewegingsloos over de telefoon «ro»o..„a is vrijdag gestolen uit bet be- slaan> HiJ zag hct Madame dronken man aan de telefooncel in. De liulpe- Tusaud. Vanmorgen vroeg is het echter reeds teruggevon den door een politieagent. Het beeld, onbeschadigd en in keurige smoking, werd een paar kilometer van het mu seum ontdekt in een telefoon cel. De politie-agent zag het dat ongeveer 5.000 waard jn^sloog ig^ wer(j naar dichtstbij- rugkomst geleund zijnde politiebureau gebracht, nogal vrolijk gemaakt, maar t een De wassen Armstrong-Jones Scotland Yard was met stom- stapte heeft zo op het oog niet te heid geslagen: „Zoiets is in lijden gehad van zijn uitstap- de 158 jaar dat het museum loze figuur bleek toen inder- je, alleen zit op een van zijn bestaat nog nooit gebeurd, daad wel glazig te kijken, handen een klein lidteken. Er zijn wel eens een paar maar het werd ook meteen Het beeld was dc avond voor vingers vermist en een stuk duidelijk dat alle zwarte kof- dc aankomst van de echte of wat sieraden en zes jaar fie van de wereld hem niet Tony (die met prinses Mar- geleden is het hoofd nuchter zou kunnen maken, garet een huwelijksreis de Caralsche eilanden heeft door Churchull kapot geslagen De agent belde om verster- gemaakt) uit het king en het koninklijk beeld verdwenen. langstelling voor zijn aankomst was za terdag zo groot, dat de vastgestelde route door de drukte niet kon worden gebruikt. Op Okinawa was het echter anders: Ame rikaanse mariniers hadden er handen vol werk om de betogers in bedwang te hou den, die eisten dat Okinawa weer Japans zou worden. JAPAN Inmiddels is zaterdag te middernacht het Japans-Amerikaanse veiligheidsver drag automatisch geratificeerd. Dit is volgens de Japanse grondwet mogelijk indien een minderheid de normale gang van zaken in het parlement onmogelijk maakt. Het verdrag zal nu in werking treden als ook de Amerikaanse Senaat het heeft geratificeerd en de ratificatie documenten zijn uitgewisseld. Dit laatste gebeurt vermoedelijk volgende week. Men verwacht dat Kisji hierna zal af- De voornaamste betekenis van het ver drag is dat de Amerikanen hun bases in Japan tenminste tien jaar zullen kunnen handhaven. Tenminste als dc Japanse re gering erin slaagt een eind te maken aan de chaos die door dc linkse oppositie is verwekt. Er staat voor woensdag een na tionale staking op het programma. Gis teren en vandaag was het echter in het gehele land vrij rustig. BI NNENVERI NGBED (jooilwill SCHU1MRUBBERBED maties, verkregen van vertegenwoordi gers van het A.N.V.V. in West-Duitsland. Dat zoeken naar vakantieverblijven heeft ook de vierdaagse stroom van de afgelopen dagen zeer gespreid. Langs onze gehele kust waren Duitse toeristen tc vinden: van de Zeeuwse eilanden af tot de Waddeneilanden toe. Op het strand van Ter Heijde bijvoor beeld heeft het gewemeld van de Duitse vakantiegangers. Hoewel exacte cijfers van het totale aantal Duitsers dat onze grenzen is ge passeerd niet gegeven kunnen worden, staat vast dat er vele honderdduizenden over de grens gekomen zijn, diie met el kaar voor ettelijke miljoenen marken in ons land hebben besteed, o.a. ook aan voor hen goedkope aardappels en pakjes Vorig jaar passeerden dertig miljoen buitenlanders onze grenzen; dit aantal zal zeer zeker bij goed weer dit jaar weer worden overschreden. Overigens dient men natuurlijk te bedenken dat In die dertig miljoen alles was begrepen, dus ook het gewone grensgangersverkeer. Sinds donderdag, die inderdaad de topdag van het vierdaagse Duitse legioen genoemd mag worden, is het bezoek langzamerhand teruggelopen. Het week einde gaf lagere „onderbrengingscijfers" te zien dan de voorafgaande dagen en gisteren zag men dan de exodus van Duitse gasten, die zich dus oostwaarts bewoog. Verkeerstechnische moeilijkhe den zijn daarbij, voor zover bekend, niet voorgekomen. Van schaap naar man in ruim zes uur Zes uur en tien minuten nadat twe* kampioenscheerders te Pitlochry in Schotland begonnen waren zes schapen te scheren, heeft zaterdagmiddag een man een colbertjasje aangetrokken dat van de wol was gemaakt dat 's ochtends nog de vacht van de schapen was ge weest. Hiermee werd een record gebro ken dat 149 jaar heeft standgehouden. In 1811 duurde eenzelfde operatie dertien uur en twintig minuten. Droog weer De Bilt verwacht tot mor genavond Bewolking, maar ook en kele opklaringen- Droog weer. Zwakke tot matige noordwestelijke wind. Dezelfde of iet» hogere temperaturen. (Opgemaakt om 11.15 uur). ZON EN MAAN Dinsdag 21 juni: zon op 4.19 uur, onder 21.04 uur; maan op 3.05 uur, onder 24 juni nieuwe maan. Strandverwachting Morgen droog maar nog iets te koel. Overdag ongeveer 18 graden, zeewater 15 graden. Matige wind tussen west en noord. Vooruitzichten: zonnige perioden en iets wanner, maar nog zeewind. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur Ëindb 2d.-Llmb Helsinki Nice Prankfur MUnchen windstil windstil windstil

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1