MAASDAM'S MAASDAM'S SLAGERIJEN VERWARMINGS-SHOW I960 be bwe musketieRs Jeusdrestaurant voortzetten Zomerfeest in de eerste week van augustus jongelui MAGAZIJNBEDIENDE/CHAUFFEUR BEDIENDE Koerier EL'WF. LEIDSCHE COURANT MAANDAG 13 JUNI 1960 Na Gast en Gastheer ;Wie zet het jeugdrestaurant voort?" ize vraag wordt gedaan door de stich- tg Vakonderwijs Horeca>bedr ij ven in de [telrevue, het weekblad, gewijd aan iel-, café-, restaurant- en aanverwante Brijven, toerisme en verkeer. De stichting herinnert aan het feit, dat jeugdrestaurant op de tentoonstelling en Gastheer" zo'n overweldigende igstelling heeft gekregen. Voor jeug- personen, niet ouder dan 19 jaar, jtond hier de gelegenheid om voor de |js van 2-50 een maaltijd te gebrui- p, welke bestond uit een voorgerecht, tp, vis of vlees, kaas of ijs. |n de prijs van het menu was ook een js landwijn of een andere drank inbe- epen. Bedieningsgeld werd niet gehe- Bejaardenexcursie extra feestelijk |V ASSEN AAR De datum voor de plijkse uitgaansdag van de Wassenaar bejaarden is bepaald op woensdag 6 |i. Het zal de 25e maal zijn, dat het psenaaree Comité onder voorzitter- lap van oud-burgemeester J J M iegman deze tocht organiseert. Het pro- imrna voor 6 juli is nog niet geheel jsteld, maar zeker is, dat de rit een feestelijk tintje zal krijgen, traditionele girostortingsbil jetten in in de loop van de volgende week -aan-huis worden verspreid. Opgaven p bejaarden, die de tocht willen moe- iken en van ingezetenen, die hun auto schikbaar willen stellen worden inge- icht bij het WV-informatiekantoor. ekhandel Hoogeveen. Kerkstraat 71 en het secretariaat: Van Zuylen van Nüe- listraat 92. ven. „Nu de opzet van het jeugdrestau rant geslaagd is, is het alleszins wenselijk dat het idee door het bedrijfsleven wordt overgenomen. Deze propaganda voor het restaurantbedrijf onder de jeugd is van grote waarde en het lijkt ons zeer goed mogelijk, dat exploitanten van restau rants in een bepaalde plaats overleg ple gen en voor gezamenlijke rekening een jeugdrestaurant gaan exploiteren", zo schrijft de stichting. Culinair geploeter voor 3000 man De rond 3000 deelnemers aan het lustrum congres van de Bond van Nederlandse militaire oorlogsslachtoffers gebruik ten in de Houtrusthallen twee maal tijden, de lunch en het diner. Deze maaltijden waren bereid door de Mi litaire Koksschool te Leiden. Met 600 man was dit legeronderdeel aan wezig om deze grote taak te volbren gen. Donderdag al was een voor-deta chement naar Den Haag gekomen om de zaal in te richten. Zij brachten o.a. mee: 11000 borden. 10.000 stuks bestek; 3100 koppen en schotels; 800 tafellakens voor de ruim 800 meter tafel die moest worden gedekt. Op vijf plaatsen waren „kookpunten" ingericht: Nieuwe Frederikskazerne. Nieuwe Alexanderkazerne, twee ir Houtrust en één in Leiden. Zestig sol daten waren tien uur lang bezig om de aardappelen te schillen, hetgeen per man neerkwam op 50 kilo. De lunchpakketten waren reeds vrijdag gereed gemaakt. Bij het diner bedien den 350 man. Iedere tafel (72 gasten) had een hofmeester, drie tafels ston den onder supervisie van een blok- commandant, een groter aantal tafels Menderes en Bayar voor speciale rechtbank In Ankara is gisteravond de voor lopige Turkse grondwet gepubli ceerd. Hierin wordt gezegd dat het Comité van nationale eenheid in naam van het Turkse volk het land zal geren tot er een nieuw parlement is gekozen. Er moeten zo snel mogelijk verkiezin gen worden gehouden, aldus deze grond- die is opgesteld door een commissie hoogleraren. Als het nieuwe parle ment er is. zal het Comité van nationale eenheid zichzelf ontbinden De leden van het comité zweren dat zij het volk zon der enige beloning zullen dienen. Het comité van leden van het kabine-t ont slaan. De voorzitter van het comité kan als staatshoofd nieuwe kabinetsleden be- Er zal verder een speciale rechtbank worden opgericht, waarvoor ex-president Bayar, ex-premier Menderes en andere ontslagen regeringsfunctionarissen zul len terechtstaan. Voorts zal er een com missie vain onderzoek in het leven wor den geroepen, die moet uitmaken of er zo ja welke ambtenaren terecht zullen moeten staan Een doodvonnis zal door het Comité van nationale eenheid be krachtigd moeten worden. werd nauwlettend in de gaten gehou den door een paviljoenscommandant. De gasten kwamen dus niets te kort Er werd apart gekookt voor 44 dieet- patiënten die ongeveer twaalf verschil lende soorten dieet moesten hebben. Voor de afwas had het leger vier elek trische afwasmachines laten aanruk ken. Een groep van ongeveer honderd man zal tot in de nacht de werkzaam heden voortzetten om alles op te rul- Katwijkse logger had motorschade In een storm met windkracht 8 tot 10 op de haringvis gronden op de Noordzee, dicht onder de Englese kust bij Aber deen, heeft de Katwijkse motorlogger KW 138, Wilhelmina II zondagmiddag motorschade opgelopen. De schipper Van Beelen van de KW 73, Maria Jacoba, die ook op deze visgronden is, ging di rect naar de KW 138 onderweg om even tueel hulp te verlenen. Sohipper Van Beelen slaagde er om streeks zes uur in vast te maken, maar kon door het slechte weer nog niet gaan Agenten reserve-politie deden examen WASSENAAR Een groep van zestien leden van de W-assenearse reserve-politie heefit in het theoriemaltje van het poli tiebureau schriftelijk examen gedaan voor de rang van hoofdagent. In juli zal nog oen mondeling examen volgen. Het is de bedoeling, dat een aantal leden van dit korps, die sinds de oprichting lid zijn, na een gunstige uitslag van het examen bevorderd worden tot reserve-hoofdagent Het schriftelijk examen bestond uit een oefening Nederlandse tafel, het opstellen van enkele processen-verhaal en het uit brengen van een schriftelijk rapport. Oranjeverenigingen. Op de vergade ring van de Nederlandse federatie van oranjeverenigingen zijn vele details be sproken van de viering van Koninginne dag. Ook werd van gedachten gewisseld over de 5 mei-viering. Het idee werd ook geopperd om een lid van de koninklijke familie te vragen het beschermheerschap over de federatie te aanvaarden, welke idee het bestuur in beraad zal nemen. WASSENAAR Dc Wassenaarse Oran jevereniging „Koningin Wilhelmina" heeft in haar jaarvergadering de plannen besproken voor de komende zomerfees ten, die in dc eerste week van angustus gehouden zullen worden en wel op woens dag en donderdag 3 en 4 augustus Onder voorzitterschap van ir. H. W. Dunnewolt werden eerst de jaarstukken behandeld. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereni ging een gunstig jaar achter de rug heeft. Het ledental bleef vrijwel constant. Het traditionele bloemencorso in het zo merfeest werd voor hert eerst vervangen door een kinderoptocht Deze proef is ge slaagd en zal worden herhaald Uit de cijfers van de penningmeester bleek, dat hert jaar 1959 ook in financieel opzicht vril gunstig is verlopen Bij de bestuunsverkieziinig werden de he ren D. Bakker en H. Wiinnubsrt bij accla- maitie herkozen In de vacature, ontstaan door het tussentijds aftreden van ir. J Steenhuiis zal laiter worden voorzien. De heer A Slot deed mededelingen over de komende zomerfeesten: zaterdagmid dag 30 juli zal een atletiekwedstrijd wor den georganiseerd door de r.k. sportver eniging „Snel en Lenig" Het programma vermeldt voor 3 en 4 augustus o.m kin derspelen, een toneel- of marionetten- voorstelling op het Plein, volksspelen voor ouderen, een tekenwedstrijd voor de jeugd, ringsteken te paard en misschien ook voor bromfietsers, kinderoptocht, zeepkistenrace, dansen en muziek Ook de brandweer zal weer een bijdrage le- Hot feestterrein, waarop de kermis attracties zullen worden geplaatst, zal ditmaal gelegen zijn aan de dr Mansvelt- Concertgebouworkest in nieuwe seizoen T^OOR HET Concertgebouworkest zal het komende jaar 19601961 heel zwaar zijn. Niet alleen speelt het de vele concerten van een normaal wintersei zoen, maar van 8 april tot 6 juni 1961 maakt het een grote tournee door Ame rika, waar het in 38 steden in totaal 43 concerten zal geven. Beginnende met Washington gaat de reis naar Philadel phia en New York, verder noordwaarts naar Chicago en het Holland District, dan zuidwaarts naar Texas en Nieuw Mexico, waarvandaan men naar San Francisco en Los Angeles trekt Bernard Haitink en Eugen Jochum zullen als di rigent optreden. Op het programma staan drie Nederlandse werken, Badings' Largo en Allegro, de Symfonische Mu ziek van Flothuis en de Simfonia Picco- la van Orthel. Verder wordt o.m ge speeld de 4e Symfonie van Bruckner, in Amerika vrijwel onbekend, Hinde- miths Mathis der Maler, Bartoks Dans suite, Ravels Daphnis et Chloé II, en een keuze uit de klassieke meesters. Omdat het Concertgebouworkest dan zo vroeg het seizoen 1960'61 moet af sluiten, is de Beethovencyclus aan twee Nederlandse orkesten overgedaan Het Radio Filharmonisch Orkest speelt twee keer (onder Fournet en Leinsdorf). het Residentie Orkest drie keer onder Wil lem van Otterloo, terwijl voor de volks concerten het Rotterdams Filharmonisch Orkest en het Utrechts Stedelijk Orkest zijn ingeschakeld. In dit zelfde jaar 1961, in september, neemt het Concertgebouworkest deel aan het Festival in Montreux, maar in april 1962 staat het een heel verre reis te wachten, nJ. een tournee van één maand naar Japan. Het geeft er 16 concerten, 4 in Osala (op het Osaka International Festival), 6 in Tokio en 6 in andere ste den. o.a. Hiroshima. In verband met zulk een druk reis schema kon men aan meerdere aanvra gen, o.a. vanuit Nieuw-Zeeland, Mexi co. Polen, Griekenland etc, onmogelijk voldoen. Wat nu de Haagse abonnementsserie voor de komende winter betreft, er zijn weer tien concerten uitgewerkt, die om kwart over acht beginnen Als dirigenten staan vermeld Bernard Haitink (1 ok tober met Mahlers Vijfde Symfonie, en 18 maart met Orthels Tweede Symfonie en Ravels Dahpnis et Chloé II), Eugen Jochum (22 oktober met Brahms Eerste Symfonie en 7 april met Hindemiths Mathis der Maler en Bruckners Vierde Symfonie). Pierre Monteux (5 nov met Strawinski's Petroesjka), George Szell (19 nov met Bizets Symfonie, en 3 dec. met Beethovens Negende Symfonie), Jean Fournet (21 jan met Landré's Ca- leidoscopio). Hans Rosbaud (4 febr met Symfonie van Otto Ketting en 18 febr. met Boulez' Improvisations sur Mal- larmé). Als solisten treden op Nathan Milstein met Dvoraks Vioolconcert (op 1 okt.), Nan Merriman met Mahlers Lie- der eines fahrenden Gesellen (op 22 okt.) Mstislaw Rostropowitsj met Cellocon cert van Sjostakowitsj (op 5 nov.), Ru- dolf Firkusnv met Beethovens 4e Piano concert (op 19 nov.) Erna Spoorenberg, Annie Delorie, Ernst Haefliger en La- dislaw Mraz in Beethovens Negende Symfonie (op 3 dec.), Yehudi Menuhin met Mendelssohns Vioolconcert (op 21 jan.), Robert Casadesus met Beethovens Vijfde Pianoconcert (op 4 febr Eva Maria Rogner, zang, in Boulez' Impro visations sur Mallarmé (18 febr.) en Paul Badura Skoda met Bartoks Derde Pia noconcert (op 18 maart). In het vóórseizoen, begin september, vallen twee concerten in het Kurhaus, en als grote verrassing voor de Hout- rustbezoekers op Prinsjesdagconcert, 20 september zal het Concertgebouworkest onder Haitink in de Houtruathal spelen Beethovens Achtste Symfonie, de Sym fonische Etudes van Hendrik Andries- sen, L.Oiseau de Feu van Strawinski en samen met Gerard Hengeveld als solist het Pianoconcert van Schumann. SLAGERIJEN EXTRA WEEKRECLAMES Pracht runderlappen 1.60 Carbonade (klein beentje) 1.90 500 GRAM Stukje vers mager spek 1.25 Verse worst of sausijsjes1.40 Doorr. speklappen 0.65 Magere runderlappen2.10 I Hamlappen 2.30 Riblappen 2.10 Ribcarbonade 2.10 Biefstuk (tartaar) 100 gram 0.50 I Magere speklappen 1.25 PRIMA KALFS- EN LAMSVLEES 200 gram ham 88 ct 1 200 gram hoofdkaas 36 ct I 200 gram hamspek 50 ct I "|200 gr. ontbijtspek 72 ct Onze heerlijke ROOKWORST f 1.25 per 500 gram Onze prima LEVERWORST f 1.20 per 500 gram loo gram ham 100 gram hamworst samen 74 cent I 200 gram pekelvlees 90 ct 200 gram bloedworst 36 ét 200 gram plockworst 78 ct 200 gram hamworst 60 ct WAARDEBON 500 gram gehakt met gratis zakje kruiden r Wegens vakantie Is onze zaak STEENSTRAAT 20 deze week gesloten Onze zaak HAARLEMMERSTRAAT 216 (tel. 20392) is geopend Bij de Postcheque- en Girodienst te 's-Gravenhage kunnen worden geplaatst Vereiste: diploma M.U.L.O. A of B, bewijs van overgang van de 3e naar de 4e klas H.B.S. of Gymnasium, diploma 4-jarige Handelsdagschool of een andere gelijkwaardige ontwikkeling. datum van indiensttreding nader te bepalen tewerkstelling In prettige omgeving prima sociale voorzieningen pensioenregeling na 2 of 5 jaar dienst minstens 15 vakantiedagen per Jaar met een vakantie uitkering van 4 aan hen, die pas van school komen en nog geen 21 jaar zijn, worden 2 dagen extra verlof gegeven. als regel wordt op zaterdag niet gewerkt vergoeding van reiskosten (binnen het raam van de daar voor geldende regeling) aan hen, die bulten 's-Graven- hage of randgemeenten wonen. Gelegenheid tot mondeling solliciteren en tot het verkrijgen van uitvoerige Inlichtingen, elke werkdag (behalve op zaterdag) van 9-16 uur ten kantore van de Postcheque- en Girodienst, Spaarne- plein 2 te 's-Gravenhage. Tevensj te Leiden op woensdag 15 Juni a.s.,in café-restaurant „Zomerzorg", Stationsweg 35a, 's avonds van 7.30 - 9.30 uur. te Gouda op donderdag 16 Juni a.s. In hotel „De Zalm", Markt 34, 's avonds van 7.30 - 9.30 uur. te Alphen a/d Rijn op vrijdag 17 Juni a.s. in hotel „Toor", Stationsstraat 48, 's avonds van 7.30 9.30 uur. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de afdeling Algemene Personeelsaangelegenheden van de Postcheque- en Girodienst, Spaarnepleln 2 te 's-Gravenhage. V droge rijst die nooit mislukt! NET MEISJE boven 18 jaar of werkstei voor de morgenuren Aan melden na 7 uur. Hoofdstr. 26 Leiderdorp. T«L 26166. Er valt voor U heel wat interessant nieuws te zien op de grote Expositie van de nieuwste modellen oliehaarden en kolenconvectors voor woningen en flats „HET WITTE HUIS, Wilhelmina- SLECHTS 2 DAGEN: vandaag maandag 13 en dinsdag 14 juni in Hotel park 33, Oegstgeest. s-Middags om 2 en 4 uur precies en 's-avonds om 7 en 9 uur precies. Deze demonstraties worden georganiseerd in samenwerking met de firma C. A. A. Nouwens, Geversstraat 63 B, Oegstgeest H. E. van der HEIDE en Zonen. Leiden, vraagt in bezit van Rijbewijs C, alsmede: voor magazijn- en expeditie werkzaamheden. Aanmelden: Nieuwstraat 2a, 912-30 uur, 2—5.30 uur of na (tel. 23941). Teekens Slagerijen Voor de binnenkort te openen winkel te KATWIJK AAN ZEE wordt gevraagd SLAGERS WINKELMEISJES N.V. De Leidsche Broodfabriek vraagt BAKKERS-VERKOPERS in volledige dienst en VERKOPERS in gedeeltelijke dienst (pl.m. 25 uur p.w.). Per 1 september of eerder hebben wij plaats voor een TWEEDE VERKOOPSTER LEERLING MODISTE MESSCHER'S MODEHUIS, Breestr. 175, Lelden. Tel. 22095. RIJZEN VOOR KOERIERS TOT 20 WOORDEN f l._ AN 20 TOT 30 WOORDEN 1.50 ir Koeriers onder nummer wordt 25 ot extra in reke e eehraohl Bewnsnummers talleen oo verzoek» 19 een' KOERIERS WORDEN ELKE DAG GEPLAATST Personeel gevraagd Jongedame, 17 jaar, ver zorging kinderen, laatste 3 weken aan zee. H. v. Mei nes, Eiklaan 3, Rijsw. (Z.H.) Rust- en verpleeginrich ting „Weltevreden", De Laat de Kanterstr. 2,-vraagt voor tijdelijk of vast een Verpleeghulp of een Meisje dat met de verpleging van ouden van dagen wil hel pen. Boven 18 jaar. Geen nachtdienst; extern. 0 Gevraagd een nette Cas- sière 20 jaar, en een net Meisje, liefst met het vak bekend. Van Vliet Zelfbe diening, Bosplein 4 en 5, Katwijk a. Zee. Tel. 4537. 0 Gevraagd nette ziekenver- zorgster hulp in de huis houding. Intern en huiselijk verkeer Christelijk rusthuis Loonsduinseweg 47 Den Haag, Voor de middaguren (2-5 uur) werkster gevr. Zoeter- woudsesingel 99, Leiden. Tel 24839 0 Gevraagd R.K. een be jaarde dame of weduwe bij alleenstaande vrouw te Lan- geraar. Brieven no. 5660 bur. van dit blad. Personeel aangeb. 0 B.z.a. net meisje 20 jaar voor dag en nacht. Liefst Rijnsburg of Katwijk Van goede get. voorz. Prot. Brie ven onder no. 5672 bureau van dit blad. Te huur gevraagd 0 Med. Student zoekt zit- slaapkamer of zit- en sl.k. per 1 sept. a.s. Centrum of Singels. Brieven onder no. 5673 bureau van dit blad. SASSENHEIM Het bestuur der „De Visser- school'' Afd. ULO, Menne- weg, vraagt per 1 september HANDWERK- ONDERWI jZERES voor 4 x uur per week Brieven met inlichtingen a. het H.d.S. J. Gordijn, Park- laan 78, Sassenheim. Te koop aangeboden 0 Te koop aangeb. Markies breed 2 50 m. f 30. Mau- ritsstraat 19. Te bevragen hedenavond of dinsdagavond tussen 7 en 8 uur. 0 Te koop z.g.a.n. kinder wagen half Engels. Meer burgkade 104. Katwijk a. Zee Te koop aangeboden Al- pino-snelbrommer in g. st 225. Te bevr. Nachtegaal- 112, Katwijk a. Zee. Diverse Volkswagens en Opeis te koop aangeboden Calex Autobedrijf N.V. Lei den, Kort Galgewarter 14-16, telef. 33355. Diversen 0 Autobanden. Nieuw geco verd en gebruikte, alle ma- van 13-20 inch. Lage prijzen. H. Hövig, Hoge Rijn dijk 1, Zoeterwoude. Tele foon 01710—25517. 0 Wonderverfü 1 x verven prachtig resultaat Enorme dekkracht, spiegelhoge glans Grootste sortering R en D behang. Kinderlanden. Be- tum papier (tegen vocht). Be hang en nieuwe verven (af- wasbaar). Rich. J Blok, Ho- gewoerd 62. Tel. 23123. Er kende schilder-behanger. 0 Zongordijnen (Balastore) van 40 tot 260 breed, 210 lang vanaf f 2.80. Rich J. BLOK Hogewoerd 62. Tel. 23123. Kredieten t.m. ƒ3000 (voor iedereen) voor aankoop meubelen en woningtextiel direct van fabriek, enorme keuze en besparing, uiters' soepele betalingsregeling en strikte geheimh Vraagt vrijblijv. inlichtingen Post bus 538 Den Haag. Duitse, Oostenrijkse en Zwitserse dames cn heren 1465 jaar, wensen briefwis seling met Hollanders. Inl gratis Wereldkoerier, Post bus 6057 R'dam. Tel 33421 Kinderrijwielen v.a. 49.50 Sportrijwielen v a 89. Ook Rudge en Simplex voorradig Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3 Telefoon 24409. Strijkinrichting Ozon - Voor uw fijne was. Hogi Rijndijk 34. Telef. 22675. Geen eetlust, slechte spijsvertering, maagbe ren, hoofdpijn tengevolge van trage ontlasting en; Jacoba Maria Wortelboer' Kruiden als bitter of thee helpen. Markiezen, rolschermen, al. jalouziecn. Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. Verkooopkantoor C. E. Jedeloo, Juffermans- straat 23, Oegstgeest. Telef. 01710—31165. Overhemdenreparatie Boorden en manchetten enz. vernieuwen onder garantie. Ook no iron. „Smits", Over hemden en kousenreparatie- bedrijf, Nieuwe Rijn 94, tel. no. 25391. 9 Toen rijlessen voor ƒ47.50 Nieuwe Opel Rekord. Ge- dipl. instructeur. Erkende Bonds Autoijschool „Irene" Boddens Hosangweg 52, Woubrugge, Tel. 286, Leiden. Telefoon 26753. 0 Gevonden. 4 Juni Heren jas te Katwijk. Terug te be komen tegen adv. kosten. Irenelaan 24, Katwijk a. d. Rijn. Iedereen Is enthousiast als wij uw matras overtrek ken met damast. 1-pers. v.a. 19.50; 2-pers. 2660. Smit Bedden-Tapijtenmagazijnen, Mare 98 - Vrouwensteeg 9, Telefoon 23913. Prima auto smeerolie slechts ƒ0.85 per liter. H. R. Troost, Haven 14, Leiden. Telefoon 01710-31664. 0 Auto kopen of verkopen ..even bij v. d. Burg aan lopen - Hooglandse Kerk- gracht 42, THelefoon 30692. Vakantieadressen 0 Apeldoorn. Nog enige ka mers vrij, voll. pension (pri ma) f 7.- p.d.p.p. Pension „Derkje" Hamelweg 8. Maak nu Uw ROTAN-MEUBELEN nog gezelliger met een leuke bekleding Wij leveren in elk model en in elke dikte. Keuze uit een ruime collec tie stoffen en schuimplastic. Een Hachmer product HACHMER KRAAIERSTRAAT 15 EN 5 MEIPLEIN 96 Plaats een 91 is de manier door ALEXANDRE DUMAS 64. Milady bevond zich intussen, kokend van woede, op een klein scheepje, dat voor de kust van Frankrijk manoeuvreerde. Het was te klein om de oversteek te maken, want het stormde. Ze voelde wel, dat Athos na zijn bezoek aan haar en na zijn inbeslagneming van het dood vonnis van d'Artagnan niet stil zou zitten en daarom was deze gedwongen vertraging te veel voor haar. Ze begreep ook, dat Athos niet zou aarzelen om haar ware identiteit in Frankrijk bekend te maken, als zij te ver zou gaan. Hij behoefde dan alleen maar te wijzen op het brandmerk, dat zij als dievegge op de linker schouder droeg. Ze besloot haar kalmte te bewaren en haar opdracht uit te voeren, zodra zij voet aan wal had gezet in Engeland, om daarna naar de kar dinaal terug te keren en haar verzoek om wraak te mogen nemen op d'Artagnan bij deze hoge geestelijke te herhalen. Het schip had een vertraging van negen dagen en toen Planchet al weer op de terugweg was naar Frankrijk, na de Hertog van Buckingham te hebben gewaarschuwd, viel het schip, waarop Milady zich bevond, de haven van Portsmouth binnen. Enkele minuten later was een zwaarbewapen de boot langszij gekomen. Een roeiboot werd neergelaten en een officier en enkele manschap pen staken over naar de Franse boot. Alle op varenden, zowel bemanning als passagiers kre gen de opdracht aan dek te verschijnen. De officier liep langs de rij mensen en stond stil bij Milady. Hij gaf de kapitein opdracht de bagage van deze dame naar de roeiboot te laten brengen en vroeg haar hem te volgen. „Is het de gewoonte van officieren van de Engelse ma rine om zich ter beschikking van hun vrouwe lijke landgenoten te stellen als zij in Groot- Brittannië aankomen?" vroeg Milady ijzig en zonder een spoor van een Frans accent. „Wilt u mij maar volgen, madame?" vroeg de officier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 11