de Sikkens Groep vraagt een groep van 20' 5IKKEN5 III I I I systeem programmeur. NIEUWE LE1DSCHE COURANT 10 ZATERDAG 4 JUNI 1960 Mi I II I I I De automatisering van het administratieve proces neemt in ons bedrijf een aanvang; alvorens apparatuur verwerkingsopdrachten kan uitvoeren, moeten eerst deze opdrachten nauwkeurig gedetailleerd op bepaalde wijze zijn geformuleerd. Hieraan voorafgaande moet nog de vraag beantwoord worden: wat wordt met deze informatie beoogd, voor wie is de informatie bestemd, wat is de frekwentie van informatie-verstrekking enz. Dit onderzoek, deze ontwikkeling en uitvoering vormen de bijzonder interessante administratieve functie van Ter opleiding hiervoor komen in aanmerking zij. die gevoel hebben voor administratie en efficiency en beschikken over analytisch en creatief vermogen. Opleiding MULO B. of HBS B en SPD of MO studerend. Belangstellenden kunnen onder vermelding van de letters SP schrijven naar Adv. Bur. De la Mar. Amsterdam. Welke VOORDELEN biedt een GRAFISCH VAK? Een grafisch vak staat goed aangeschreven. ik Opleiding en verdienen gaan samen. Een grafisch vak opent goede toekomstmogelijkheden Jongens van 1416 jaar, die straks van school komen, kunnen bij ons worden opgeleid tot ZETTER, DRUKKER of BINDER De eisen zijn: 7 klassen l.o. of 1 k 2 klassen Technische School, V.G.L.O. of M.U.L.O. Schoolrapport s.v.p. meebrengen Inlichtingen afdeling Personeelszaken. N. SAMSOM N.V., Kantoor Wilhelminaladn. uit de 6528 middelbare B-examinandi I960 ter bemanning van een nieuw laboratorium voor verf-ontwerpers te Sassenheim Wat voor werk doen verf-ontwerpers? Wat is een belangrijk facet van de praktijk van het dagelijkse Sikkens-leven? Een straaljagerfabrikant vraagt om een lak die bij 1200 km per uur een hagelbui trotseert. Een chemisch bedrijf heeft een verf van node die bestand is tegen de inwerking van 20% natrium- loog. De schilder Mohammed Ali in Kharthoem wil een verf die zich goed houdt onder de blakende zon van de tropen. De schilder Jansen in Scheveningen eist een verf die sterker is dan het zand en het zout van de zee. Een automobielfabrikant zit te springen om een lak die 5 minuten uitspaart op het moffelproces aan de lopende Wie zijn de mensen die deze problemen oplossen? Het zijn de verf-ontwerpers - in witte jassen, in een wit laboratorium. (Een 'lab' met maar weinig kolven en reageerbuizen en veel potjes om te roeren, maar ook met een machine die hagelbuien namaakt, een ja-knikker die lOOx per minuut een stukje leer heen en weer buigt om aan te tonen dat de verf die erop zit niet - of wel barst, een automatische arm die een steen met was- bare verf een urenlange borstelbeurt geeft.) Soms vinden Sikkens' verf-ontwerpers in één briljant moment de schijnbaar moeilijkste opgave van het jaar. Soms zoeken zij weken naar 'een peuleschil', moeten ze testen, weer testen en opnieuw proberen. Het zijn deze mensen, deze verf-ontwerpers, waarvan Sikkens er dit jaar een nieuwe groep van 20 nodig heeft om een pas afgebouwd laboratorium in Sassenheim te helpen bemannen. Wie zoekt Sikkens voor dit wonderlijke vak? Sikkens zoekt 20 van de 6528 jongemannen die in deze maanden hun eindexamen deden of doen van een middelbare opleiding B. Ze hoeven niets van verf te weten. Ze hoeven ook nooit geverfd te hebben, al zijn ze dan kind van deze 'do it yourself tijd. De '20' die tenslotte Sikkens' eindselectie halen, zullen worden opgeleid in een cursus die 2 jaar duurt en het volgende omvat: binnm bit btdrijf algemene verftechniek (hoe verven, wat verven, waarom verven), algemene grond- stoffenkennis (wat zit erin, waarom zit 't erin), fabricageme thoden (stages in de verschillende produktie-afdelingen). Buiten bet bedrijf - een complete analistenopleiding. Waarom zouden wij er doekjes om winden? Er moet het een en ander geleerd worden. Maar ook dit - als er na die twee jaar het een en ander geleerd is, dan betékent dat ook iets: een stevige positie - Sikkens kan niet zonder verf-ontwerpers in een dynamisch bedrijf (waarover verderop meer). Wat geeft Sikkens zijn verf-ontwerpers? Sikkens salarieertzijn verf-ontwerpers behoorlijk. Meteen al, dus ook tijdens de opleiding (géén leerlingen-loon). Een jongeman die thois bij zijn ouders woont kan er plezierig van leven. De jongeman die op kamers woont, kan ervan rondkomen. Temeer, omdat hij in de Sikkens- cantine elke dag een warme maaltijd kan krijgen voor een 'aangepaste' prijs. Salarisverhogingen vinden als regel een maal per jaar plaats en voor jeugdige mede werkers beneden de 21 in bepaalde gevallen twee maal. Niet echter krachtens onwrikbare reglementen: Sikkens JyL. In de Sikkens Groep werken o.m. de volgende bedrijven s SIKKENS LAKFABRIEKEN N.V. SASSENHEIM HOLLAND ALPHA MUURVERFFABRIEKEN N.V. ALPHEN AAN DEN RIJN HOLLAND FLEXA FABRIEKEN SNEEK HOLLAND SIKKENS SCHEEPS- EN CONSTRUCTIEVERVEN N.V. LEIDEN HOLLAND J. L. H. SMITS EN CO. VERFFABRIEKEN N.V. WAPENVELD HOLLAND SIKKENS FAMA GENTBRUGGE BELGIÉ SIKKENS LACKFABRIKEN G.m.b.H. PINNEBERG DUITSLAND SIKKENS S.p.A. DORMELLETTO ITALIË CONDORVERKEN A.B. GÖTEBORG ZWEDEN past prestatie-beloning toe. Bijzondere toewijding, bij zondere ijver vinden hun waardering uitgedrukt in de honorering. Wat is de toekomst van verf-ontwerpers? Het personeelsbeleid bij Sikkens is niet rechtlijnig of halsstarrig. Sikkens zegt niet: meneer, u bent aangenomen als verf-ontwerper en dat moet zo blijven. Want als mocht blijken dat bij sommigen in de 'groep van 20' andere ambities gaan leven dan laboratoriumwerk welaan: er zijn vele wegen bij Sikkens en alle staan open. De handel? De fabricage? De ontwikkeling van grondstoffen? Technische voorlichting? Alles kan; nuch ter, open overleg is altijd mogelijk. En in alle sec toren is een logische carrière te maken, een stevige baan te veroveren, waarop een man kan trouwen en Wat is de sfeer bij Sikkens? Sfeer is een ongrijpbaar ding. Men kan het niet noemen, hoogstens dufden. En daarom noteren wij voor u het een en ander dat wellicht de 'ziel van Sikkens' schetsen kan. Eén aspect is dit: het bedrijf is jong (al bestaat het dan reeds 168 jaren!), de gemiddelde leeftijd van de medewerkers is 32. Dat is jong, dat is jeugd. Dat is ook: de spirit van jeugd, de openheid van jeugd, het initiatief van jeugd. (De Sikkens-organisatie is niet straf en onbuigzaam maar soepel en elastisch.) Een 2de aspect: de architectuur van de verschillende gebouwen complexen der Sikkens Groep ademt ruimte, durf, moderne opvattingen en (uiteraard) goed kleurge voel. Een 3de aspect: dikwijls wordt er moderne schil derkunst geëxposeerd in de grote hal van het hoofdge- gebouw. Een 4de aspect: Sikkens was de eerste verf- fabriek in Nederland die serieus werk maakte van de 'functionele kleurtoepassing'. Een 3de aspect: in 1945 startte Sikkens zijn na-oorlogse periode met 73 man. In 1960 telt de Sikkens Groep precies 1304 man, waar van 450 in het bedrijf te Sassenheim. Challenge van de Euro markt De Euromarkt is een uitdaging. En al wat - zoals Sikkens - jong is Hit zich niet lang uitdagen maar springt toe. En dat kin ook: er zijn Sikkens-vestigingen in België, Italië, Duitsland (en buiten de Euromarkt in Zweden). Reeds noteerden wij daar bemoedigende suc cessen. In Duitsland bijv. (land van de 'griindliche Kwalitat') met zijn ver-ontwikkelde verftechniek krijgen onze huisschilderprodukten een uitstekend onthaal. Wat is daarvoor de verklaring? Deze: Sikkens pleegt inten sieve research, geeft zijn chemici de kans te 'stoeien' met alle denkbare grondstoffen. Maar... er zijn méér landen waar men (mooi en goed) wil verven. En zie: daarom bouwde de Sikkens Groep een nieuw laborato rium, vraagt Sikkens méér mensen de 'groep van 20'. Wij willen ons deel van de Euromarkt. Wat voor 'typt? is een verf-ontwerper? Denk niet dat wij heroïsche of romantische personage» zoeken of professorale 'dienaren van de wetenschap' verre van dat. De '20' die wij kiezen zullen mannen zijn die een vak willen. Een vak met ruimte om te 'spelen' (met stoffen, materialen, verhoudingen). Maat ook een vak dat soms eentonig zal zijn als de fluit van de fabriek. Een vak bovendien waar wat dit moet komen: een anti-hagelbui-verf, een onaantastbaar azuurblauw of gewoon maar een betere verf-voor-de-keukenmuur. En daarom moeten de 'Sikkens 20 van I960' geduldige naturen zijn, vasthoudende mannen die na 100 'missers' (fluitend of mopperend) dóórgaan, inventieve geesten die ideeën hebben en ze wiar maken en als vaderlander een tikje chauvinistisch zijn met het oog op de Euromarkt. SOLLICITEREN Als u in principe belangstelling heeft voor de Sikkens 'groep van 20' stuur dan een berichtje naarSikkens, Afdeling Personeelszaken, Sassenheim of bel 01111, nr. 844, toestel 232. Wij sturen u dan een mapje met gegevens omtrent salaris, arbeidsvoorwaarden, reiskostenvergoeding, vakantie enz. plus een sollicitatieformulier dat moeizame sollicitatiebrieven overbodig maakt. Behoort U niet tot de eindexaminandi B vu» dit jaar, maar hebt U toch belangstelling VOO* een loopbaan bij Sikkens? In een snel groeiend bedrijf zijn vele mogelijkheden voor jonge mensen. Vraag er eens naar. Personeel gevraagd 0 Gevraagd; Net meisje v. hele of halve dagen of werk ster enkele dagen per week. Wijttenbachweg 69, Oegst- geest. Tel. 20246. 0 Gevraagd gevorderd meu belmaker en een machinale houtbewerker. A. Overmeer, Krauwelsteeg 7. Leiden, na 6 uur Hoflaan 52. 0 Weduwnaar met 2 meis uitgesloten. Br. onder no. 5229 bur. van dit blad. 0 Net meisje gevraagd i. d. hui9h„ klein gezin. Rijnkade 12, na 6 uur. Stichting „De Rustenburg" roept sollicitanten op voor de betrekking van Ver pleegster bij voorikeur in tern. Salaris volgens Rijks regeling. Sollicitaties met volledige inlichtingen aan de Directie, Mathenessar- laan 491, Rotterdam. Postbus 6020. Tel 37625. Gevraagd gevorderd meu belmaker en een machinale houtbewerker. A. Overmeer. Krauwelsteeg 7, Leiden, na 6 uur Hoflaan 52. Gevraagd in het Sonne- huys" een verpleeghulp. Zoeterw. singel 67. 0 Gelegenheid tot opleiding kraamverzorgster voor meis jes vanaf 19 jaar bij kraam- centrum Oranje Groene Kruis. Leidster-docente Zr Willem». Voorstraat 88. Kat wijk aan Zee. Tel 01718-2282 Gevraagd in klein gezin te Wassenaar bekwame in wonende dienstbode. V.g.g.v Zelfstandig kunnende wer ken en koken. Meerdere hulp aanwezig. Br. Van Rood. Houtlaan 6. Wassenaar Telefoon 9001. 0 W. Vink cn Zn, Gevers- str. 0, Tel. 22531. Oegstgeest vraagt een obauffeur-kolen- werker. Meisje gevraagd voor lich te werkzaamheden Aanmel den: Fa Wed. Jac. den Hol der 8c Zoon. Noordeinde 55 Vakkundig personeel ge vraagd voor bloembollen export per half juli. H. P. G de Oler, Leiderdorpse brug. Lekten 31389. 0 Net meisje gevraagd voor de winkel. J. Heemskerk. Lokhorsistra at 23, Leiden. 0 Gevraagd nette werkster, voor 3 ocht. p. w.. Rapen burg 2. 0 Voor direct of later ge vraagd. 2e bediende. 3e be diende en een leerling. Va kantie kan geregeld worden Banketbakkerij A. P. Kraay Kempenaersrtr 20. Oegstgeest Tel 26858 Net meisje gevraagd voor de huishouding. J. Heems kerk. Lokhorststraat 23. Lei den. 0 Gevraagd een meisje voor haive dagen of enkele och tenden S. Leenheer, Smidstr. 60. Rijnsburg. Tel. 2494. Meisjes komt bij ons wer ken. Schoon en licht werk Afd. Mangelkamer. Wasserij Nooitigedacht. Van der Valk Boumanweg 27ALeiderdorp Personeel aangeb. Meisje, 23 jr., b.z.a. als baby-sit voor de avonduren f 1.50 per uur. Tel. K 1719- 2308, Br. nr. 5632 bur. blad. Te huur gevraagd 0 Nette dame (prot.) zoekt een kamer met keuken (of voor keuken in te richten) Liefst beneden of ie etage te Leiden. Br. met prijsopgaaf onder nr. 5627 bur. v. d blad. 0 Gevraagd open grond A en B. koop en huur, ook ge negen te ruiden voor kas. J. v. Paridon. Noordwijkerhout tel. 02533—205. 0 Jong onderwijzeres zoekt gestoffeerde Ramer m. Kook gelegenheid. Brieven onder nr. 5634 bur v. d. blad. Woningruil Aangeboden in Leiden zuid-west 3 kamerwoning, m. voor- en achtertuin; douche cel, etc., gevraagd zonnig bovenhuis, of heel huis in Leiden, of woning in bollen streek of Voorschoten. Br onder nr. 5630 bur. v. d. blad Woningruil aangeb. goed onderh. ben. huis. 2 gr. ka mers en suite. 1 slaapkamer, tuin, schuur, achteruitg. voor hele woning in Leiden. Spie- ghetetr. 2, Leiden. Te koop gevraagd Chef-steward vraagt ln pacht, te koop of als zetbaas, snack of empresso-bar. patat- frites zaak. cafetaria, of an der dergelijk bedrijf. Brie ven ona. nr. 5631 bur. blad. Bremmer vraagt antieke meubels, koperwerk, knstal, porseleinen groepen, goud. zilver. Verder alle soorten antiek. Bremmer, Goegorrit- steeg. Tel. 22791 Bij kunsthandel T. Ooms in- en verkoop van antieke meubelen, dekenkisten, ko peren lampen, ketels, doof potten, kristal, porselein, Saksische giroepen. Perzen enz. Keuze uit 400 schilder stukken. Haanlemmerstr. 93. Leiden. Tel. 26368 0 Gevr. ouderwetse en an tieke meubels, koper, kristal porselein, kronen, oude schilderijen ook beschadig de. Brieven ond. nr. 5637 bur. van dit blad. 0 Orgel gevr. liefst m. harp Qmschr. merk, reg. prijs. Kruisbroek. Lange Broek weg 18. Naaldwijk. Te koop aangeboden Volkswagen 1954, nieuwe banden, mech. 100 pet. f 2100 Rhijngeesteretraatweg 16B. Oegstgeest. 0 Te koop Faka scooter. In prima staat. 200 cc, J.L.O. motor Elektr. starter. 8000 km gelopen. Prijs billijk. Niet op zondag, v. d. Brandeler- kade 15 Te koop aangeb zeilboot. Te bevr. van Egmond. Dwarswetering 1 (Zijldijk) Leiderdorp. Afbraak ie koop. zoals planken, houten binten, vloenhout, rasters, deuren m en zonder kozijn, kruis en oud Hollandse dakpannen, oude Handvormstemenlacht- kozijnen, glasramen te bevr. Sloopwerk, Hofstraat Kerkstraat te Rijnsbung. Nieuwe auto's zonder chauffeur. Ford Consul. Tau- nus 17M. Nw. Anglia 1960 Opal-Rekord. Volkswagens en V.W.-busjes. Telef. 22300 en 22735. Maredijk 34A, Lei- 0 Vespa Scooter aangeb wegens aanschaf van auto. Prijs f 400.Leeuwerikstr 11, Leiden, na 4 uur. 0 Te koop aangeb.: enige duizenden tomatenplanten in pe raki uit, Money maker. Bij Fa. Gebroeders Segaar. Krimkade 4 - Voorschoten Tel. K 1717—3689. Te kooo aangeb. lange witte trouwjapon met toebe horen, maat 38-40. Boerhaa- velaan 30. Mooi jonge asterplanten door H. P. van Klaveren, Valkenb.weg 4 Rijnsburg. 0 Te koop wegens aanschaf auto zo goed als nieuwe bak fiets met open laadbak, iets moois f 165.- tevens zo goed als nieuw Herenrijwiel f 65. 3 Gortestraat 71. Spotkoopjes, radiobuizen, pick-ups en radio's tevens compl. haardkachel. Te bez Mamixebr. 88, na 7 uur. n.m Aangeb. Kas verg. ailie periode, zowel koop als huur. J. v. Paridon Jr. Noordwij kerhout. Tel. 02533205. 0 Bromfiets merk Avaros, in goede staat t.eja.b. Pieter Bothstraat 17, Leiden. B.M.W. motor 1938. 250 cc. In staat van nieuw. We gens aartfechaf auto. Steen- straat 19. Leiden. V.W. te koop. 1950, van particulier, le Binnenvest gracht 15. Gratis een accordeon, gi taar, mandoline, banjo- trommel. saxofoon of klari net 3 mnd. lang mee naar huis voor deelneming aan testcursus. Gratis prospect Muziekschool Zwaag. Kore- vaarstraat 5 telef. 24358 0 655 m warme kas okt.-mei 500 m warme kas dec -mei, 500 m koude kas sept.-mei. 500 m koude kas huur. 160 m Anjerv kas als nieuw. J. Blsgeest, Roelof arends veen, Tel. 291—01713. 2e hands dames-, heren- en kindcrrijwielen. Alles ge moffeld en onder garantie Dubbele Buurt 11. Rijnsburg Telefoon K 1718—2967. Aanhangwagens m. rijks- gekeurde torsievering. Mon tage van trekinstaiiaties on der elke auto. A. S. Schail- kers. Nieuwe Beestenmarkt 32, Leiden. Tel. 30358. Een nieuwe schrijfmachine 0 Credieten t.m. f 3000 (voor koopt U reeds voor 165. een portable in luxe tas 245.—. Uitsluitend le klas merken. Demonstratie vrij- oiijvend. Credaet service aanwezig. Hees Kantoorma chines, Hoge woerd 92. Tel 31983. 0 Wegens aanschaffing gro tere auto: Een Standaard. Benz. l 13. Lage prijs. Te bevr. Stationsstraat lg Kat wijk aan Zee. 9 Mooie witte trouwjapon met sluier. Te bevragen let ter R Jac. v. Beelen, Anna- straat 25 Katwijk aan Zee. Diversen 0 Volkswagenmateriaal. Nieuw tegen verlaagde prij zen. Voor en achter bum pers. Compl. f 75. Koplam pen ook D.K.W. 25.-. Sloopmateriaal, Kastelijn, Heuvelweg 4. Wouhrugge. 0 Rijwielen Burgers, Jun- cker, Raleigh, Locomotief, enz. Voor aansch. en onderh. Betaling in overleg. J. Stam Terweeweg 60, Oegstgeest. Telefoon 23815. 0 Rooyackers en naaimachi nes een begrip! Levenslange garantie en gratis service. Geen woorden maar daden. Leiden - Leemansstraat 31 Tel. 31324, Alphen a. d. Rijn Iepstraat 12, Tel. 3753'. Verhuur zonder borg van meer dan 1000 nieuwe ten ten, luchtbedden, koffersets, imperials, butaan-kooktoe- stellen, rugzakken, fietstas sen enz. Bespreek tijdig. Kampeerparadijs v. Delft, Steenstraat 45. 0 Kampeerparadijs v. Delft 2 pers. tent v.a. 39.50. Lucht bedden v.a. 12.75. Vergassers v.a. 6 95. Zuiver wollen kam peerdekens 695. Pannensets v.a. 10.50 en alles tegen con currerende prijzen. Steen straat 45. edereen) voor aankoop beien en woningtextiel di rect van fabriek, enorme Keuze en besparing. Uiterst soepele betalingsregeling en strikte geheimhouding. Vr. vrijblijvend ml. Postbus 538, Den Haag. Markiezen, rolschermen, al. jalouzieën. Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. Verkoopkantoor Melohers Markiezenfabriek C. E. Jedeloo, Juffermans- straat 23, Oegstgeest. Telef. 01710—31165. 0 Strijklnrichtlng Ozon Voor uw fijne was. Hoge Rijndijk 34. Telef. 22675. 0 Auto's met rechtsgeldige schriftelijke garantiebewij zen. Financiering tegen 5 pet Elk merk auto leveren wij, v. d. Berg, Hoogl. Kerkgr. 42 Telefoon 30692. 0 Antieke kist, commodes- bur., fraad gebeeldhouwde Kist, maih. ronde tafels en stoelen, babycommodes, secretaire, fraai gebogen da mesbureautjes, gasfornuizen Oudhollandse stoelen. Ink. antiek enz. Nieuwe Rijn 60. Tel. 22150. bij hoek Hooigr. 0 Rijwielen!!! Bij Joop slaagt U zeker! Simplex geheel compleet f 149.—, desgewenst op f 10 p. maand Joop Nieu- wenhuiis. Korte Mare 6. 0 Brommers. Heeft U de nieuwe Avaros ad gezien met 3 versnellingen in sport en scooter model. Op zeer ge makkelijke bet ailing. Joop Nieuwemhuds. Korte Mare 6. 0 Brommer te koop: een Berini brommer M 23 slechts 8 maanden oud en 2 Kaptein mobilettes. Joop Nieuwen- huis, Korte Mare 6. 0 Tuinbanken! Tegen zeer voordelige prijs, nog enkele Kindermeubelen. Keukenta fels, Sjoelbak, Onger. hout en breed, slijpen van zagen. Oude Singel 216. 0 Wasmachines. Tob niet langer, koop een nieuwe reeds vanaf f 149, of f 9 p. maand. Ook Miele. Eries. Joop Nieuwenhuis, Korte tó.re 6. 0 Een nieuw rijwiel voor slechts f 35.— geheel gemof feld, gebiesd en kogellagers, binnen 14 dagen klaar. Joop Nieuwenhuis. Korte Mare 6 0 Am. grenen binten, oud eiken kinderbinten, vloer hout, kraalihout. baddings. ramen, deuren. gla6 in lood- deuren, ijzeren binten, radia- teuren. Tuide du Nord dak pannen, Fa. H. de Bolster. Ovenrijn 8, Leiden bij de Zijlsingel. 0 Duitse, Hollandse, Zwit serse. Oostenrijkse dames/ heren wensen briefwisseling/ kennismaking mot Hollandse vriendi(inn)en - Ind. gratis. Wereld koerier. Box 6057. Rotterdam, telefoon 33300. 0 Kwak's verkeersinstituut onder leiding van oud-exa minator, gediplomeerd door ANWB, KNAC, FNOP. Les sen met Volkswagen. Opel en nieuwste Lambretta Scooter. Iedere woensdag avond 8 uur verkeereles voor alle weggebruikers. Leiden Zoeterwoudsesingel 104 Telefoon 01710-22803. 0 Maaglijders, tob toch niet langer! Gebruikt de echte Amerikaanse C.R. maagtabletten, de beste ter wereld. Importeur: Louis Rietbergen c.v.. Korenaar- straat 55 b-c. Rotterdam 6 0 Autorijschool en verhuur zonder chauffeur. John Rem- merswaal. Nieuwe Renaulte Dauphine's 1960 en Volks wagens. Billijke tarieven. Utrechitsejaaigpad 16A. Tel 21966. 0 Kussenkast, kaïbtoet, lade kasjes, bureau, ohiffomêre, hoekkast, mak. ronde tafels, bijzettafels, schemerlampen Perzische kleden, oud Holl koperen kronen koper, tin Ter Wee, Hooigracht 86. tel 25461. inkoop antiek. 0 Uw Weekend cn Vakantie oord. Kamperen met kam- peerpaspoort. Moeder Koo- men, Vogelaardreef 11, 't Lange veld, Noordw.hout Tel. K 2533—473. 0 Overhemdenreparatie I Boorden en manchetten enz. vernieuwen onder garantie. Ook no iron. „Smits", Over hemden en kousenreparatie- bedrijf, Nieuwe Rijn 94. Tel. no. 25391. 0 Goede vriend(Innen) vindt u bij de Algemene Corres- pondentiecluh! Inlichtingen gratis Box 6077. Rotterdam- West 0 De Sleutelkoning. Bijma ken van alle sleutels, repa reren veranderen en openen van elk slot. Haarlemmer straat 273. Tel. 33958 (bij de Overdekte). Levering aan Rijk en Gemeente Maandag morgen gesloten. 0 Jachtartlkelen - zeilma kerij tentenmakerij, V. B.- bouw. H. R. Troost, Haven 14, Leiden. Tel. K. 1710-21664 0 Houthandel Morspoort biedt u latten en planken, hardboard, tegelboard, bo- top- en clairet voor tafels, Fabion het plakplastic Colo- vinyltegels. Morsstraat 58. 0 Wasmachines f 135. Nog enkele dure machines iets beschadigd f 155 Centrifu ges. Fa. Dusoswa, Turf markt 1-3, tel 24409 0 Echtpaar met twee kin deren zoekt vriendschap m echtpaar. Omgeving Noord- wijk. Br. onder no. 5633 bur. v. d. blad 0 Voor hooipersen in dit seizoen naar Firma. Gebr van Dijk. Noordwijkerhout. Tel. K 2533—589 en 396 0 4 pitricten fauteuils, nieuwe deksels voor pannen 25 cent, kapokmatrassen opklapbadden. ledikanten spiralen, thonetstoelen. rook- stoelen, dressoirs. kasten gordijnrails, glas voor ha air- den, Pluym koopt inboedels. Hoogewoerd. Tel. 21266 0 Gebruikte fietsen en brommers, girote keuze uit meer dan 100 stuks, ook en kele motoren N.S.U., Ariël, enz. v. d. Mey, Hooigracht 66 0 Herenhoeden stomen, mo delleren. nieuw lint, naeuw leer. Ook vergroten of ver kleinen. Voor vakwerk Van Velsen Hoedenkliniek Don- kersteeg 3. 0 Rtfbewjjs? Bondsrijschool Hendriks geeft u vlugge veilige en goedkope lessen in de nieuwste Dauphin a 0 Van Dijk Ladder- en tim merbedrijf. *t Adres voor Leiden en omstreken. Reeds 20 jaar Roomburgerweg A Leiden. Tel. 21906 0 Schuimrubber, schuim- plastic, kunstleder, plastic in alle maten, oomplete be kleding. autohoezen, kappen pyjama's, asbakjes, zonne- kleppen, bloemvaasjes. spie gels. kaplak, rubbermatten sloten enz. Autobeklederij v. Kuijk. Morastraat 46, tel No. 30552. 0 C.V. N. Bakker Hzn., Roe!ofairend®veen. Tel. 487 In sierteelt- en groenten teelt vergunningen. 0 Hebt u last van rheuma- tische pijnen, bloedarmoede, bleekzucht, verval v. krach ten, vermoeidheid en zenuw zwakte? Vensterkingswijn ALleenverk. G. C. Bloot en Zn., Klokstoeg 7. 0 Uw kunstgebit stuk? Reparatie in 1 uur gereed Ook maandag-, woensdag- en vrijdagavond. P. J Olievier. Gerrit Doustraat 19. Tel. no 30307. 0 Woonschepen, alle maten ook schepen voor zelfbouw Lage prijzen, met en zonder ligplaatsen. Kom even pra ten. Handelsbedrijf Zoeter- woudseweg 23. Tel 21830 0 Witten behangen. Ook afwasbaar Onder garantie Nu bespreken voor drukte begint. Vooraf prijs Btouten "aamsteee 3. Tel 34053 0 Orgels en piano's, grote sortering Vraagt prijslijst Boot's piano- en orgelhandel Tel. 01752-2541 0 Vleessnijmachines, snel wegers, kasregisters, el. ge hakt- en el koffiemolen bij Leeuwenburgh. Goudsesin- eel 47 Tel. 13995 Rotter dam, 40 tot 50 pet. goedko- ner en volle garantie. 0 Kennismaking via de Chr Corr. Olub te Westmaas Z- H.; de GROOTSTE Chr dub met de GROOTSTE keuze (in 2Vj jaar bijna 2000 leden). Voor inl. (in gesl blanco emv.) postz. bijsl. Voor proefno. postz. v. 25 ct 0 10 rijlessen voor f 55. Erk. gedipl. rijschool, J. Schal- Lingerhoudt. Pr. Beatrix- straat 8. Koudekerk aan den Rijn. Telef. 01714—518. Ook taxd. 0 Tien rijlessen voor f 47,50 Nieuwe Opel Rekord. Ge- ddpl. instructeur. Erkende Bonds Autorijschool „Irene" Boddens Hosangweg 52, Woubrugge. Tel. 286, Leiden Tel 26753. Bijverdienste Tippen voor thuiswerk, folders bez., enz. InJ. „De Tipgever" Pauius- weg 115, H. I. Ambacht. 0 Wasmachlneverh. „Edy" voor Leiden en omstreken. Wasmachine met klok f 2,— centrifuge f 1,50 en f 1.75. Wasmachine met centrifuge f 3.—. Huur voor de gehele week. Kan ook eigendom worden. Bernhardkade tel. 25245. 0 Aanstaande bruidsparen Noteer diit adres. Wij verzor gen eerste klas uw bruids stoet met pr. 7 pers. auto's. Zeemanlaan 12a. Tel. 23055. 0 Ga goedkoop met vakan tie. Huur een Opel Rekord. Aantrekkel. prijzen. Leids Autoverhuurbedrijf N.V., Vakantieadressen 0 Den Ham (O.) Gemeubi- 'fi?rde zat- slaapk. met 1 bruik van keuken str. aanw. voor 4 t. 5 pers Be zet van 11 tot 18 juni en 23 iuü tot 6 aug. Wed. G. H. Lemmerlnk. Molenstraat 20. 0 Ede. Prachtige woning te huur van 11/7—1/8 (bij bos en centrum) „Bella Vista" Buitenzorglaan 4. Tel. 9513. 0 H.H. zakenmensen. Gendet van een rustige vakantie L juni of sept. 50 pet. reduc tie op de modernste bunga lows van Hellendoorn Ide aal gelegen in de bossen. Of onze bungalows te Nijvardal dichtbij bos en hei. Nog vrij vanaf 11'6—16'7 en na 13/8. G. Mond eel. Tel. 05486-2257. Nijverdal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 10