|)ieuuic £dJtsct)e (foumit I TURKEN ENTHOUSIAST OVER INGRIJPEN VAN MILITAIREN Afsluiting van de Lauwerszee Koningin op de Floriade Menderes na achtervolging gearresteerd Nieuwe grondwet is in voorbereiding CRISIS MOET RUSSISCHE PROBLEMEN VERBERGEN I11 1961 weer kunnen U-2's spioneren Tanker vergezelt de Karei Doorman Rebellen in actie tijdens Algerijnse verkiesingen DE BESTE BROMFIETS ZATERDAG 28 MEI 1960 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie. Redactie, Abonnementen- e Advertentie-afdeling Tel 31441 ABONNEMENTEN 7.50 oer kwartaa 2,55 per maand 0.59 per week Eenenveertigste jaargang no. 11879 Directiet OlKM ER Dr. E. DIEMER CHRISTELIJKE ATION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantvasticfj is ghfbleofn mgn hert in tcghenspoet" HARING-RACE- prijsvraag Zie pagina 3 Stammenoorlog in Belgisch Kongo duurt voort De stammenoorlog tussen de Baloe- ba en de Loeloea in Belgisch Kongo duurt voort. Bij gevechten, die zich donderdag in en rondom Loeloeaburg hebben afgespeeld zijn opnieuw acht Kongolezen gedood en 28 leden van de twee stammen gewond. Meer dan honderd hutten werden in brand ge- I stoken en 54 Baloeba en Loeloea zijn .gevangen genomen. In Loeloeaburg zijn thans op vele pun- ten controleposten ingericht van leger jen politie. In de stad heerst een grote .spanning en vele Kongoilezen zijn giste ren niet op hun werk verschenen uit angst, dat hun gezin zou worden over vallen. In sommige bedrijven is slechts tien procent van de werknemers aan- jwezig. Strijders van de Loeloea-stam hebben .donderdag een aanval gedaan op een dorp in de omgeving van Luebo Drie jBaloeba kwamen om het leven. Van de [twee Loeloea, die werdén gedood, werd ei een tijdens de overval door de politie Te Kwandroema. in de noordoostelijke provincie Itoeri, zijn de afgelopen dagen 129 Kongolezen aangehouden naar aan leiding van een campagne tegen een Bel gische inwoner van deze plaats. Naar van officiële zijde wordt meegedeeld, badden leden van een politieke partij de plaatselijke Kongolese bevolking tegen de Belg opgehitst met het gevolg, dat hij van alle kanten werd bedreigd. Er is in Kwandroema een uitgaansverbod van kracht en samenscholingen van meer dan vijf personen zijn verboden. GENERAAL CEMAL GURSEL, de man die gistermorgen binnen twee uur en zonder bloedvergieten de macht in Turkije overnam, zei een rede, die uitgezonden werd door de „Stem van de Turkse strijdkrach ten": „Ik zal geen dictatuur vestigen. Ik heb de regering van het land overgenomen omdat de situatie van dag tot dag slechter werd en ik ervan overtuigd ben dat het gehele land achter mij staat." Hoewel de grenzen met de buur landen van Turkije hermetisch ge sloten zijn en radio tot nog toe de enige verbinding vormt met Turkije, wordt in het Westen aangenomen, dat het einde van de regering-Men- deres niet het einde betekent van de samenwerking met het Westen. Men is van mening, dat het Comité van nationale eenheid erin zal sla gen de felle politieke verdeeldheid, die onder het bewind van Menderes zich steeds sterker toespitste, te ver zachten. In de grote steden schijnt de Turkse bevolking bijzonder tevreden te zijn met de arrestatie van de regering- Menderes en de overname van de macht' door generaal Gursel. Met spandoeken, vlaggen en uitbundige hartelijkheid voor alles wat maar een militair uniform droeg, werd die te vredenheid getoond. Het Turkse volk reageerde op dezelfde wijze toen Men deres aan de macht kwam nadat hij Cabot Lodge in Veiligheidsraad: Resolutie werd 1 aanvaard TI/TET negen stemmen voor, geen tegen en twee onthoudingen Ëvjetunie en Polen) heeft de Vei- eidsraad gisteren de zogenaam- „Vier-landenresolutie" aangeno- 1. In deze resolutie, die donder- idag werd ingediend nadat het Rus- ||sische besluit tot veroordeling van f>de Verenigde Staten was verworpen, worden de grote mogendheden uit- "5^- CABOT LODGE genodigd hun onderhandelingen over de internationale vraagstukken spoedig mogelijk te hervatten. De Russische amendementen, om het .vraagstuk van de luchtrui mschendangeai |in de resolutie te verwerken, werden met fees tegen twee stemmen, bij drie ant ihoudingen, verworpen. Ceylon, Ecuador Tunesië onthielden zich van stemming; en Polen stemden vóór. De „Vier-landenresolutie" wend wel gewijzigd om een Russisch veto 'te voorkomen. Deze wijziging bleek af doende; het Russische veto bleef uit. De Amerikaanse afgevaardigde Henry Cabot Lodge beschuldigde de Sowjetunie an, opzettelijk wegens binnenlandse politieke moeilijkheden de crisis over de spionage-vluchten te hebben gefabriceerd. Lodge zei. dat minister Gromyko de rede van president Eisenhower tot het Ameri kaanse volk verdraaide om de crisis gaan de te houden. Hy zoekt naar een motief voor een wending in de Russische bui tenlandse politiek, aldus Lodge. De Russdsche gedelegeerde, Gromyko, kaatste de beschuldiging prompt terug en verklaarde, dat de Verenigde Staten de besprekingen over het staken van ae kernproeven torpederen. Wat kan er wor den ingebracht tegen het voorstel van de Sowjetunie om in de resolutie van de Veiligheidsraad een aanbeveling op te nemen betreffende de noodzaak tot voort zetting van deze besprekingen?, zo vroeg Gromyko. Hij besloot met reeds eerder gehoorde woorden: „De houding van pre sident Eisenhower en de Amerikaanse regering jegens de Sowjetunie getuigt van doortraptheid en huichelachtigheid. Zij zouden in onderhandelingen geen be trouwbare partij zijn". zich had verzet tegen dezelfde soort I "vijf JN EEN GISTEREN uitgegeven pro- clamatie zegt Gursel: „Moeten wij afzijdig blijven als ons land moeilijke situatie is geraakt? Daar over heb ik maandenlang nagedacht. Ik had de regering op de juiste weg gewezen. Zij wilde echter als gevolg van politieke aspiraties niet luisteren en nam haar toevlucht tot geweld. Daarom heb ik besloten een einde aan deze situatie te maken en de leiding van het land in eigen hand te nemen. Adnan Menderes. de 61-jarige oud premier van Ttirkije, heeft door zijn streng bewind veel kritiek te verdu- gehad. Hij genoot evenwel de steun van de westelijke leiders.. Mendes trad in 1945 uit de opper machtige republikeinse volksnartij en werkte mee aan de oprichting van de democratische partij, die zou stre ven naar grotere politieke en econo mische vrijheid. Het zijn juist de po litieke en economische vrijheden, waarover Menderes struikelde. Ook de man, die zich gistermorgen tegen de regering-Menderes keerde, gene raal Gursel, zegt te strijden voor meer vrijheid voor het Turkse volk. Inmiddels heeft de nieuwe macht hebber, die reeds heeft toegezegd, dat hij na de verkiezingen de macht aan de winnende partij zal overdragen, een groep professoren opdracht gege ven een nieuwe grondwet op te stel len. De regering-Menderes heeft door het voortdurend instellen van nieuwe wetten getoond, dat zij het Turkse volk wilde ketenen, aldus generaal Gursel. Tot de nieuwe grondwet blij ven echter een reeks beperkende maatregelen nodig. Politieke activi teiten zijn verboden, alle bankreke ningen zijn geblokkeerd en van gis teren af geldt een uitgaansverbod van 21 tot 5 uur. Om zijn goede wil te tonen heeft generaal Gursel bepaald dat vandaag alle kranten weer mochten verschij nen. Gearresteerde officieren en stu denten werden vrijgelaten en scholen en universiteiten zullen 6 juni weer open zijn. Menderes Menderes, tot gistermorgen eerste mi nister van Turkije, schijnt volgens som mige berichten getracht te hebben aan een mogelijke vervolging te ontkomen. Verteld wordt, dat hij gistermiddag om 1 uur in Eskicehir, ten westen van An kara, werd gearresteerd. Met de minis ter van financiën, Polatkanr, was hij in een Turks passagiersvliegtuig gestapt. Dit vliegtuig werd door militaire straal jagers tot landen gedwongen. Na de lan ding sprong Menderes uit het vliegtuig en wist met een auto naar Kutahya te U.S. hebben zich niet gebonden TNE AMERIKA AN SE MINISTER van buitenlandse zaken heeft gisteren verklaard, dat het verbod voor spionagevluchten met vliegtuigen van het type U-2 auomatisch vervalt als president Eisenhower in januari aftreedt. den geconfronteerd. Wij tijn uit Pa rijs teruggekeerd met een scherper begrip voor wat het betekent om bondgenoten te hebben en ik ben er zeker van dat onze bondgenootschap pen uit deze ervaring nieuwe kracht zullen putten". Minister Herter zei niet, dat de nieuwe president de order zou kurmen annuleren wél dat de Verenigde Staten zich niet gebonden hadden, de vluchten nie hervatten. De Amerikaanse minister sprak de senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen, due gisteren is begonnen met het onderzoek naar het incident met het verkenningsvliegtuig boven Rusland. Uitgebreide voorzorgsmaatregelen wa ren genomen om te voorkomen dat er ongecensureerd iets uitlekt van de zittin gen van de senaatscommissie. De grote zaal is gecontroleerd op de aanwezigheid van verborgen microfoons en andere luis- Uit de latere vrijgegeven verslagen blykt, dat minister Herter evenals pre sident Eisenhower van mening is dat het volkomen verantwoord was, spionagevluchten niet voor de topcon ferentie op te schorten. Herter voegde hier aan toe. dat het verkrijgen van de gewenste inlichtingen op een later tijd stip niet langer mogelijk zou zijn ge in antwoord op een vraag, zei Herter, dal het algemeen gebruikelijk was lange tijd iedere verantwoordelijkheid te loochenen en later zei hij; „Ik geloof dat in een geval van deze aard het zeggen van de waarheid beter is dan zich verder vast te werken met het verzinnen van veron tschukkgungen". Over de mislukking van de top conferentie zei de Amerikaanse mi nister: „Van de Parijse lessen lijkt mij de belangrijkste voor de vrije wereld, dat wij ons opnieuw bezin nen op de gevaren waarmee we wor- rijden. De piloten van de eveneens ge lande straaljagers zetten de achtervol ging per auto voort. Gisteravond verklaarde een woord voerder van het comité van eenheid, dat Menderes terecht zal staan indien een goed gefundeerde aanklacht geformu leerd kan worden. Kort na de arrestatie van de premier werd het algehele uitgaansverbod op geheven. Onmiddellijk verschenen jui chende menigten in de straten, die hun enthousiasme voor het optreden var- leger, marine en luchtmacht niet onder stoelen of banken staken. Er werd ook gejuicht toen generaal Gursel per spe ciaal bulletin bekendmaakte, dat het parlement ontbonden was. Op het Kiz- layplein in Ankara, drongen ongeveer 400 mensen het hoofdbureau van de de mocratische partij binnen. De portretten van president Bayar en Menderes werden van de muren gerukt, vertrapt en uit de vensters geworpen. Nederland wijst laster af ileiding van persberi* a, dat verscheidene m; kende vliegtuigen boven Indonesisch gebied zouden zijn waargenomen, ko mende uit de richting van Nederlands Nieuw-Guinea, deelt de Nederlandse re gering mede, dat geen enkel Nederlands vliegtuig boven Indonesisch gebied ge vlogen heeft. Mede naar aanleiding van berichten over Indonesische militaire maatrege len in Oost-Indonesië hecht de Neder landse regering er waarde aan zij het volstrekt ten overvloede met klem hierbij nogmaals te herhalen, dat zij generlei agressieve voornemens ten aanzienvan Indonesië heeft. Nederlandse oorlogsschepen en vliegtui gen hebben strikte opdracht Indonesies land-, zee- en luchtgebied te mijden. Dit geldt uiteraard ook voor de zeer bescheiden versterkingen die te zijner tijd naar Nederlands Nieuw-Guinea zul len worden gezonden, aldus de rijks voorlichtingsdienst. ENERA AL CEMAL GURSEL, de man die gistermorgen de macht in Turkije overnam, was tot het begin van deze maand bevelhebber van de Turkse strijdkrachten. Kort na de eerste ongeregeldheden als protest tegen de regeringspolitiek werd hij twee maanden met verlof gezonden. In een laatste boodschap verzocht hij toen zijn manschappen buiten de po litiek te blijven en ondanks alles de eer van het leger hoog te houden. Gursel. een grote man met grijs haar. werd in 1896 geboren. Hij dien de bij de artillerie en was toegevoe\ aan de generale staf. In de Eerste Wereldoorlog vocht hij tegen Enge land in de Dardanellen en in Palesti na. In 1958 werd hij bevelhebber van de Turkse landstrijdkrachten. (Van onze parlementsredactie.) DE LAUWERSZEE zal worden ingedijkt en later eventueel ook worden ingepolderd. Dit heeft het kabinet, overeenkomstig het advies van de Raad voor de Waterstaat, besloten. De beslissing zal binnenkort offi cieel aan het parlement worden meegedeeld. Het staat nog niet vaat hoe snel de af sluiting zal worden voltrokken. Het wel zeker dat op de begroting van v keer en waterstaat voor 1961 gelden vi dit karwei zullen worden uitgetrokken, maar ook als men volgend jaar met de afsluiting begint, zal het toch enkele ja ren duren alvorens de werkzaamheden op volle toeren zijn. De Lauwerszeekwestie heeft sinds het najaar een belangrijke rol nenlandse politiek gespeeld. Tijdens de algemene politieke beschouwingen september jl. werd er in de Tweede Kamer van verschillende kanten bij de regering op aangedrongen de w zaamheden tot afsluiting spoedig hand te nemen. Op de begroting geen cent voor het karwei uitgetrokken en de regering weigerde toezegging te doen. Prioriteiten Eind januari deelde de minister verkeer en waterstaat, drs. H. A. Kort hals, in een nota aan de Tweede Kamer mee dat de regering nog geen beslissing over de plannen tot afsluiting en inpol dering van de Lauwerszee meende moeten nemen. De regering wenste eerst meer klaarheid te verkrijgen over 1" vang van het totaal der uitgaven voor de overheid in de komende jaren zal worden gesteld. T)INSDAG 31 MEI zal Hr. Ms. vlieg kampschip Karei Doorman met de jagers Hr. Ms. Limburg en Hr. Ms. Groningen Nederland verlaten voor een reis van vlagvertoon naar landen in het Verre Oosten, zo deelt de Ma- In Algerije zijn vandaag de plaatselijke verkiezingen, die gisteren be gonnen, voortgezet, terwijl de aanvallen van de nationalistische rebellen op Franse posten bij de Tunesische grens toenemen. In een bekendmaking van hel Franse leger is gisteren meegedeeld dat Franse troepen in het grensgebied achttien aan vallen hebben afgeslagen. Vijf Franse vliegtuigen en vier helikopters werden door vuur van de rebellen getroffen. De aanvallen worden hoofdzakelijk gedaan vanuit bases der rebellen in Tunesië. Inmiddels doen duizenden Franse sol daten bewakingsdiensten in dorpen waar gestemd wordt. Vandaag zou worden ge stemd in 519 gemeenten. Uit schetsmatige ipporten na de eerste stemdag kan wor den afgeleid, dat in de onveilige zones tussen de 60 en 80% van de ingeschreven kiezers zijn opgekomen. In Algiers, waar tot de rechtervleugel behorende Franse kolonisten zich hebben verenigd onder de naam van het parle mentslid Pierre Lagaillarde, die in de ge vangenis is opgesloten en wiens vrouw tot de kandidaten behoort, neemt intus sen de verkiezingskoorts toe. Lagaillarde is een der leiders van de mislukte januari-opstand tegen het regi me De Gaulle geweest en men wil door de kandidatuur van zijn vrouw de om vang van zijn aanhang vaststellen. Een mohammedaan, die bezig was een verkiezingsplakkaat met de naam van Lagaillarde op te plakken werd bij een poging om te vluchten door een Franse patrouille aangeschoten. GESPREK IN GENÈVE GISTEREN HERVAT De conferentie van de Sowjetunie, Amerika en Engeland over de afschaffing n kernproeven is gisteren na een reces in veertien dagen te Genève hervat. De bijeenkomst, die anderhalf uur geduurd "t, was zakelijk. Over de mislukte top- ;rentie en de spionage is niet gespro ken. België heeft in 1959 het hoogste geboor tecijfer gehad sinds bijna veertig jaar. —aardoor volgens niet officiële gegevens et aantal inwoners per 1 januari 1960 it 9.128.000 was gestegen. Od een rumoerigé bijeenkomst van meer dan duizend Europeanen werd de naam van De Gaulle uitgejouwd en steeg toen gewag werd gemaakt van de bij het Incident betrokken Franse soldaten, de kreet „moordenaars" op. De betrekkingen tussen het leger en de Europeanen in Algerije zijn koel gewor den nadat het leger zijn steun aan de ja nuari-opstand had teruggetrokken. rinevoorlichtingsdiensl mede. De Ka- rel Doorman vertrekt uit Rotterdam, de jagers vertrekken uit Den Helder. Op de reis zal het smaldeel worden vergezeld door de tanker Mijdrecht 14.400 ton) van Phs. van Ommeren N.V. in Rotterdam. Dit maakt het mogelijk de reis vlotter te d-oen verlopen. Men behoeft daardoor rnet steeds te zoeken naar een havei het de Karei Doorman mogelijk maakt te tanken. De bedoeling is dat de Mij drecht de gehele reis zal meemaken. Onderweg zullen niet-officiële bez ken worden gebracht aan Las Palmas op de Canarische eilanden, een haven op de Oostkust van Afrika en aan Freman- tle (Australië). De reis van Fremantile naar Hollandia op Nederlands Nieuw-Guinea wordt ge maakt bezuiden en beoosten Australië om; begin augustus wordt het smaldeel Ln Hollandia verwacht. Medio december keert het in Nederland terug. Het commando heeft commandeur A. P. F. Ferwerda. De Karei Doorman heeft als comimandant kapitein ter zee 1 Marcus, de Limburg kapitein-luitenant ter zee V. R. IJ. Winkelman, de Gro ningen kapitein-luitenant ter zee C - Wol dering en de Mijdrecht de hee Meerman. Jonge beeldhouwers hebben gepro testeerd. Het Gemeentemuseum in Den Haag was de plaats waar het protest werd geuit. Vele beeldhouw- (Van een onzer verslaggevers) JJE BESCHERMVROUWE van de Floriade, koningin Juliana, heeft gistermiddag volkomen onverwacht en streng incognito de internationale tuinbouwtentoonstelling bezocht. Op weg van Huis ten Bosch naar Soest- dijk had onze Vorstin haar route over Rotterdam genomen, na eerst opgebeld te hebben, dat zij graag de Floriade wilde zien. Aan de hoofdingang van de tentoon stelling werden enkele rechercheurs ge posteerd. Dat was het enige, dat op iets bijzonders wees. Twee uur lang vertoefde de Koningin op de tentoonstelling en pas aan het ein de vaai de wandeling werd de hoge gast hier en daar door bezoekers herkend. Koningin Juliana betrad de tentoon stelling aan de Maaszijde Amerikaanse inzending Toenkoe Rahman Abdul volgde voorbeeld mast. Daarna bezocht zij de door de Plantsoenendienst van Nieuwer Amstel aangelegde afdeling van inheemse flora („Bos en Veld"), de 18de eeuwse tuin en de „Koningshof". Ook maakte koningin Juliana nog een tocht met de kabelbaan naar de voor zijde, waar zij geruime lijd op de bin- nenexpositie „Exotica" en in de tuin met „bloemen en planten uit de Bijbel" vertoefde. Ook de expositie Heelal en de Euro- Aarde" stojid op het programma. Een kopje thee in „Kleuterhof Jong Nederland", de crèche, besloot het be zoek, dat aanzienlijk langer duurde dan de plannen waren. Nog geen uur later betrad een tweede hoge gast dc Floriade, namelijk de pre mier van Malakka, Toenkoe Abdul Rah man. De minister-president, die geduren de vier dagen Nederland bezoekt, had 's middags een raffinaderij in Pernis be zocht. In afwijking van het oorspron kelijke programma ging hij, alvorens naar Den Haag terug te keren, naar de Floriade. waar vooral „Exotica" zijn aandacht trok. Hoe Toenkoe Abdul Rahman op de idee was gekomen de Floriade te bezoe ken? 's Middags tijdens de lunch op Huis ten Bosch had koningin Juliana hem aangeraden tijdens zijn bezoek aan ons land vooral de beroemde tuinbouwten toonstelling niet over te slaan.... werken waren de voorwerpen die bij dit protest uit het museum zijn ge haald. Die beeldhouwwerken werden ingezonden voor dc Jacob Maris- jeugdprys. Maar dc jury voor dc beeldhouwkunst heeft geen prijs toe gekend voor de beeldhouwkunst. Wel voor de schilderkunst en wel voor de grafische kunst. De jonge beeld houwers die inzonden, hebben nu bun werken demonstratief weggehaald. Niet zo zeer om te protesteren tegen de toekenning van dc schilder- en tekenprijzen. Maar als een duidelijk bewijs dat hun werken beslist niet minder zijn dan de bekroonde wer ken. De beeldhouwers hebben nog gelijk ook. De beeldhouwjury willen we niet diskwalificeren. Maar als de jury voor de andere kunsten derge lijke werken bekroont als die, waar over we reeds schreven, dan heeft de beeldhouwkunst zeker ook een kans moeten hebben. Want er is op dit ge bied beslist wel wat gepresteerd. En bovendien: de beeldhouwjury heeft een heel ontactisch en onpsycholo gisch en onpedagogisch zinnetje in haar rapport gezet, nl. „...dat bet werk dat door dc jonge beeldhou wers ter beoordeling is gezonden niet veel beloften inhoudt voor de toekomst." Waarom de beeldhouw werken dan wel ln het Haagse Ge meentemuseum werden geëxposeerd is ons en de jonge beeldhouwers niet duidelijk. Nu gaan ze zelf een tentoonstelling inrichten. Op 15 februari, tijdens de behandeling van de begroting van verkeer en water staat, besloot de Tweede Kamer met 81 tegen 52 stemmen nog geen uitspraak over de Lauwerszeekwestie te doen. De Kamer was bereid haar eindoordeel uit te stellen tot het algemene financiële priori teitenschema van de regering bekend zou zijn. Dit schema is inmiddels door de re gering vastgesteld, maar nog niet bekend gemaakt. Ook de defensienota die deze week is verschenen, berust er op. Het socialistische dagblad Het Vrije Volk suggereerde dezer dagen dat het kabinet had besloten de Lauwerszee niet af te sluiten, maar alleen de bestaande dijken te verhogen. Dit bericht is méér dan voorbarig geweest. Washington: einde hulp aan Cuha Het Amerikaanse departement van bui tenlandse zaken heeft gisteren bekend ge maakt, dat de Verenigde Staten geen hulp meer zullen verstrekken aan Cuba krachtens het programma voor hulp aan het buitenland. Deze beslissing is geno men „omdat deze hulpverlening niet lan ger in het belang is van de Verenigde Staten, noch in dat van het Westelijke halfrond". Het ging alleen om technische hulp. Cuba heeft voor de burgerluchtvaart en de landbouw tussen de 150.000 en 200.000 dollar ontvangen. Het hulpprogramma in Cuba zou binnen een half jaar worden afgewikkeld, waarbij het werk aan Cu baanse technici zou worden overgedragen. Dit is de eerste maal dat de Amerikaan, se regering heeft besloten geen hulp meer aan een ander land te geven. Is en blijft de BERINI ƒ519,- CEBR. HUISMAN HOGEWOERD 66—68. Weekeinde met zon D', 1 onze weerkundige medewerker) hogedrukgebieden verplaatsen zich iet de regelmaat van de klok van de omgeving der Azoren-eilanden via Engeland naar Midden-Europa. Gister middag en -avond bereikte ons een sto ringsfront dat voornamelijk in het noor den van Nederland wat regen en on weersbuien bracht. Achter dit front is de wind naar west tot noordwest ge draaid, zodat er vandaag wat koelere zee lucht werd aangevoerd. Onder invloed van een nieuw hogedrukgebied dat via Engeland naderbij komt, breiden zich vanmorgen al weer opklaringen over ons land uit. Het zal wellicht dit weekend overal droog blijven met flinke perioden van zonneschijn, maar de temperatuur zal als gevolg van zeewind in de mid dag niet veel hoger dan 16 d 18 graden Celsius komen. De verwacht tot zon- dagavond: Droog weer met opklaringen. 'JTaB- Overwegend matige noorde- Tj-411% lijke wind. Ongeveer dezelf- iff n 1 rfi de temperatuur als vandaag. 5r- (Opgemaakt om 11.15 uur). ZON EN MAAN Zondag: zon op 4.29, onder 20.46; maan op 7.58, onder 23.33. Maandag: zon op 4.28, onder 20.47; maan op 8.55, onder Fa D. Kret en Zn. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur De Bilt Twcme Elndh Parijs Bordeaux Grenoble Madrid Ma.iorca Lissabon «31» windsti? 19 11 02 MORGEN begint de sterk gewijzigde ZOMER DIENSTREGELING. ciio Het nieuwe SPOORBOEKJE is verkrijgbaar op de stations en aan de bekende adressen. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1