Alphens raad sprak heel lang over Europasingel Is de voeding wel juist D Chr. wijkverpleging Alphen had een goed jaar Nog heel veel ruimtegebrek Clir. technische school in Alphen exposeert Raad van Alkemade akkoord met de verkoop van grond voor woning- en winkelbouw Discussie over waterleiding Gemeenteraad Woubrugge kocht Hussons Hoeve Molen in de Bent wordt gedeeltelijk gesloopt V eilin goverzieht Brief aan G. S. opgesteld Voorsclioteiis raad dacht over alle punten gelijk -NIEUWE LEIDSCHE COURANT 11 ZATERDAG 28 MEI 1960 E AANLEG van de Europasingel in de naaste toekomst, een voorstel uit de aan- gsagenda, gaf Alphens raad gisteravond nog wat praatstof en zorgde dat men ruim een uur in openbare zitting b(jeen bleef. Men heeft het voorstel hiertoe gisteravond kunnen lezen. Eerste spreker wa« de heer G. Gesman, die, met name wat de plannen met groenvoorziening betrof, de opzet veel te royaal vond Een dub bele rijbaan werd voor de aan te leggen singel vooralsnog niet nodig geacht. Hoewel hij de opzet van hot plan verder wel lofwaardig noemde, waarschuwde hy voor kostenopvoering. Er moeten de komende Jaren nog andere, zeer urgente en enorme kapitalen vragende werken worden uitgevoerd (sportpark, verbetering Oudhoornse- weg) en men moet de lasten niet hoger ppdrqven dan strikt noodzakelijk. Dat maakt de plannen ook aannemelijker voor hogere instanties. De heer Geerlof zag het voorstel als Ingediend door noodzaak in verband met aanvragen voor bouwgrond, maar be treurde dat het preadvies pas woensdag werd ontvangen, waardoor het niet vol doende kon worden bestudeerd. De heer Van der Lee wilde het voor- Stel steunen onder voorbehoud, dat slechts één rijbaan aangelegd wordt. De heer De Ruiter, die was verheugd »ver het voorstel, zei ook blij te zijn jat het volledige krediet werd aange jaagd. De praktijk wijst uit dat uitvoe ring van werken in tweeën in de regel juurder uitkomt. Laat men gelijk twee pjbanen aanleggen De heer Duin vroeg van het college, fróór wordt beslist over aanleg van één o( twee banen (na aanbesteding), de raad ppnieuw in te lichten. Hij wees erop, dat het nog slechts gaat om de aanleg van •en deel van de Europasingel. Moet men later weer een tweede rijbaan aanleg den, dan vreesde ook deze spreker dat toen duurder zal uit zijn. Porselein De heer Ruijssenaars, die eveneens te- eurgesteld was over de late ontvangst pan het stuk, vroeg zich met bezorgd heid af, of al deze lasten wel door de gewone dienst zijn op te brengen. Den Haag heeft al eens waarschuwend de pinger opgestoken. Hij maande voor- tichtig te zijn, want dat is altijd nog de moeder van de porseleinkast. De heer Van de Meent vond de opzet pan het plan gedurfd, maar door de plotte verkoop van bouwgrond in die hoek toch wel verantwoord. Hij wenste •en meer evenredige kostenverdeling, want het grondbedrijf wordt te zwaar belast. Hij zei voorstander te zijn van Betspaden langs de singel en als de aan leg begint, moet gelijk 't „foeilelijke" ge- jjouwtje van de ijsbaan maar naar een hndere plaats, meer uit het gezicht. In zijn beantwoording zei burge- I meester Z. Bruins Slot oan. dat wat de suggesties van de heer Gesman be treft over de groenvoorziening, hier aan reeds gevolg is gegeven, want die laat men vallen. Met nog wat andere versoberingen wordt reeds een bespa ring van ruim f 100.000 op het plan verkregen. De aanleg van een tweede I rijbaan voor de Europasingel nu al is voor het college ook nog geen vast staand feit. Voorlopig krijgt de weg. door de gedeeltelijke aanleg, nog NIEVWVEEN Doktersdienst De doktersdienst wordt waargenomen _Soor dokter Nooter te Woubrugge, tel.' 11729-104. RIJISSBVRG Florlade-succes Op de vierde binnententoonstelling van 'loriade te Rotterdam behaalde onze >laatsgenoot Jhc. Vianen met een groep lougainvillea's de ereprijs, een gouden nedaille en twee verguld zilveren. Advertentie Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 1-20 - Rijnsburg slechts beperkte betekenis door aan sluiting op de nieuwe woonwijk. Later zal de aansluiting aan de industrieter reinen volgen en dan wordt het ver keer van groter betekenis. Voor het besluit valt van één of twee banen, zal opnieuw met de raad worden ge sproken. Inderdaad is het betreffende voorstel te laat aan de raadsleden verzonden, maar de tijd dringt. Wat we krijgen, dient te worden afgewacht, maar er lig gen voor de wijk waarop genoemde sin gel aansluiting zal geven nog aanvragen voor de bouw van 800 premiewoningen in Den Haag en de bouw mag niet wor den geremd door het ontbreken van wegen. Natuurlijk is dit ook weer een object dat op het begrotingsbeeld zal drukken, maar spreker wilde er toch weer aan herinneren dat de kosten voor de baat uitgaan De rijwielpaden zullen nu ook nog niet worden aangelegd, maar de burge meester was het eens met de heer v. J. Meent dat zij er later wel moeten ko men. De suggestie betreffende het ijs baangebouw kan wellicht eens met het bestuur worden opgenomen. Hierna volgde nog wat repliek, waarna het voorstel werd aangenomen met ze ventien stemmen voor en de heer Ges man en Honout tegen. Overigens passeerden alle voorstellen vrijwel zonder discussie de hamer. Voeding De heer Geerlof bracht het rapport van de districts^choolarts nog ter spra ke. Daarin wordt bijv. de kwestie van onjuiste voeding in de gezinnen aange sneden. Wordt een dergelijke constate ring voor kennisgeving aangenomen of wordt er wat mee gedaan? De voorzitter zei, dat dergelijke rap porten ook naar huishoudscholen consultatiebureaus gaan en aangenomen wordt dat die inzake dergelijke wenken, voorlichtend werk verrichten. Wethou der Dekker wees erop dat de schoolarts ook zelf met ouders zulke gevallen be spreekt. De heer Brokaar merkte op dat hij het gewenst aoht, dat de scholen ook rekening zullen houden met de opmer kingen over het huiswerk, welk pro bleem overigens ook landelijk aan de orde is. Straatprediking Men verzoekt ons mede te delen, dat ook deze maanden door het interkerke lijk zaaiwerkcomité elke zaterdagavond straatprediking zal worden gehouden. Hedenavond 8 uur zal men bijeenkomen in de Van Nesstraat, Alphen-west. Hoe wel het zo is, dat ook in onze gemeente iedere kerk een eigen koor heeft, met vaak schoonklinkende namen, blijkt het niet mogelijk deze koren te animerei medewerking. De leiding van het comité wil nu trachten te komen tot vorming van een koor uit verschillende gezindten, dat tot oktober van tijd tot tijd bij de straatprediking steun wil verlenen. Jongen dodelijk verongelukt De 17-jarige P. Waltmann, pupil van de Martha-stichting alhier, is donderdag avond ter hoogte van de Leimuiderbrug in de gemeente Haarlemmermeer met fiets bij het oversteken door een gegrepen. Hij werd zwaar gewond het academisch ziekenhuis te Leiden ge bracht, waar hij korte tijd later is c Cursus voor a.s. vaders In het wijkgebouw aan de Wilhel- minalaan is gisteravond een jaar vergadering gehouden van ple Ver eniging voor Chr. Wijkverpleging, aangesloten bij het Oranje Groene Kruis. De avond werd geleid door de voorzitter, de heer G. van Staal duinen, die in zijn openingswoord enkele belangrijke momenten uit het afgelopen verenigingsjaar rele veerde. Na de notulen volgden de verslagen van de penningmeesters, resp. de heren D. van der Bijl en W. Huissoon. De eerste behandelde de dagelijkse zaken, de andere had o.m. de balans voor zijn rekening genomen. Ondanks uitbreiding van het werk bleek dat nog een voor delig saldo van bijna 600 kon wor den gesteld, waarmee allen zeer in genomen waren. De heer P. J. Wijn beek rapporteerde dat de financiële bescheiden keurig in orde waren be vonden. Beide penningmeesters ont vingen een kistje sigaren. Op voorstel van de secretaris, de heer E. de Vries, werden de aftredende be stuursleden, de heren H. van der Bijl en G. van Staalduinen bij acclamatie herbe noemd. De eerste was niet ter vergade ring, laatstgenoemde ging met zijn noeming akkoord. Door middel van zijn zeer uitvoerig, vaak geestig jaarverslag deed de secre taris vervolgens een poging de vergade ring wat uit de zakelijke sfeer te halen. In een „verklaring van gevoelen" aan het eind vroeg hij suggesties voor het bestuur, de jaarvergadering wat attractiever te maken om daardoor het bezoek te ani- Uiteraard moeten wij ons beperken tot enkele zakelijke gegevens. Het ledental oversohreed de tweeduizend, een cijfer dat nooit werd bereikt. Meer nog dan over de financiële versterking is het bi stuur blij dat zo velen principieel kozen voor Chr. Wijkverpleging. Met cijfers nyu IN DEZE tUd de inrichtingen voor p onderwijs hun best doen, een volle dige bezetting b(J elkaar te krijgen of te houden voor het cursusjaar 1960—1961, bleef ook het bestuur van de Christelijke Technische school niet achter aandacht te vragen voor zyn onderwijsinrichting. Niet, dat men de propaganda zo sterk behoeft, want de school staat uitnemend aange- I schreven in de Rijnstreek (het is inder daad een centrumschool) en bovendien heeft men eerder leerllngenoverlast dan een leerlingengebrek. Want nog steeds Is de toestemming tot de zo bitter nodige Uitbreiding niet afgekomen uit Den Haag en men vraagt zich af, hoe lang de toe stand zo nog moet duren. Voor de vor- mingslessen heeft men de jongelui op ver schillende andere plaatsen moeten onder brengen, de kantine Is regelmatig in ge bruik voor leslokalen; de schooltijden zUn ongeregeld enz. Maar men houdit er de moed in; daax- :van legde de openbare les en tentoonstel ling, gisteravond en hedenmiddag in de school achter het bospark gehouden, op nieuw getuigenis af. Het is, ook voor de leek, altijd weer een interessante be levenis een vakschool in bedrijf te zaen. Dat was ook nu weer het geval. In de bankwerker ij draaiden de machines en waren jongelui met werkstukjes bezig, plaatwerkers, lassers, zij deden allen hun best en bleken ook in staat allerlei vra gen te beantwoorden De gehele houding toonde aan, dat deze expositie-uren voor hen geen korvee vormden, maar dat 2e er zin in hadden. Dit bleek ook bij de „bouwvakkers"; de Jongens in de timmerafdeling en de met selaars, die aan deze school nu ook ont plooiingsmogelijkheden hebben gekregen (wat zijn er, als men dat hoort, weinig goede metselaars, daar zit voor ambitieuze Jongelui echt nog toekomst in!). Tal van aardige werkstukjes waren in de ver schillende afdelingen geëxposeerd, men kon ook het teken-, schilder- en andere werk bezichtigen. Voorts waren er lera ren te consulteren, niet alleen met het oog op de aanmelding van nieuwe leer lingen, maar ook kon men wel aan de weet komen over hen. die de school be- Qpgetwijfeld zal voor veel ouders de kennismaking met deze school gister avond of hedenmiddag een eerste zijn geweest, die in goede aarde viel en men zal de overtuiging gekregen hebben, dat in de ambachten nog heel w*.t is te be reiken, ook in deze tijd. Misschien wel juist in deze tijd, waarin maar al te vaak. tot schade van de jongens zelf, de „hoofd" baantjes worden begeerd. Waarbij men vaak de levensvreugde ondergeschikt •ohtl De directeur van de school, de heer H. van der Bijl, dde ons van voorlichting diende, zei weer ongeveer tweehonderd nieuwe leerlingen te verwachten. De nieuwe cursus begint dan met plm. 500. terwijl de capaciteit van de school op de helft is berekend. e werkkracht Weeber. Zij werd onderstreept de enoi de zusters Fuijkschot komen in tal van woningen, naast wordt geassisteerd bij de zuige lingenconsulten van het bureau (201 ba by's) en voor de kleuters (488 in getal), werd een moedercursus gegeven, rvoor zes-en-twintig moeders belang stelling haddensplitsing wordt overwo- De waardering voor het werk der zusters is algemeen. Als nieuwe taken ziet het bestuur: con sult tandhygiëne voor kleuters, een op voedingscursus voor moeders met kleu ters en een cursus voor a.s. vaders, als men een geschikte leider kan vinden. In Amerika zijn laatstgenoemde cursussen vrij algemeen; ook in ons land vindt dit hier en daar reeds navolging. Hij prees met name het werk van de damesbestuursleden, mevrouw De Pijper en mej. G. Spreij. Ook over de arbeid van de concierge van het wijkgebouw, me vrouw L. Liedorp-de Raadt, die wordt geassisteerd door haar man, was spreker vol lof. De opening van het wijkgebouw in Oudshoorn, voorlopig voor zuigelingen consulten, die op 1 april plaats had, blijkt een goede greep. De geanimeerde vergadering werd door de lieer D. van der Bijl met dankgebed KOUDEKERK A. D. RIJIS Werk voor volkstelling In verband met de volkstelling zal de gemeente-secretaris te Koudekerk aan den Rijn op maandag 30 mei en woens dag 1 juni slechts voor dringende zaken zijn geopend. Afgeven van visakten en dergelijke zal op die dagen niet plaats Benoemd Met ingang van 1 september 1960 is tot onderwijzeres aan de Hervormde school te Koudekerk aan den Rijn benoemd mej. Van der Plas, thans onderwijzeres aan een christelijke school te Hollandsche- veld (Drente). DE KAAG Voetbalwedstrijd Vanavond om 7 uur zal op het Kagia- terrein de voetbalwedstrijd worden ge speeld Kagia—Abbenesia. De opbrengst is bestemd voor de uitgaansdag van de ouden van dagen, bepaald op 21 juni. Komt allen naar de voetbalwedstrijd om zodoende ook uw steentje bij te dragen tot het welslagen van de uitgaansdag. Jeugddienst In de jeugddienst van zondagmiddag zal niet, zoals in de kerkbode werd ver meld, ds. Vossers uit Leiden voorgaan. In zijn plaats zal de dienst worden ge leid door ds. Kloek, eveneens uit Leiden. DIRECT na de opening van de gisteravond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Alkemade sprak burgemeester E. J. M. Kolf schoten een rede uit ter nagedachtenis van de enige weken geleden over leden dokter A. van der Bijl. Hij sprak hierin met respect en dankbaar heid over het vele, dat de overledene ook voor de gemeente heeft gedaan. Van de voorzitter van het centraal stembureau was bericht ontvangen, dat in de vacature-Van der Bijl is benoemd de heer A. de Blaey te Oude Wetering. Inzake de winkelsluiting in hol toeris tenseizoen, waarover we al eerder schre ven, ging de raad akkoord met het 1 stel van B. enW., uitgebreid met voorstel van de heer Wagenaar inzake openstelling op zondagen van op het toe risme ingestelde winkels, van 9 tot 2 in Rijpwetering en Oud-Ade en vai tot 4 uur in De Kaag en de overige - De heer Bakker en de heer Penmdmgs uitten hun teleurstelling over het af wij- OP de vrijdagavond gehouden raadszitting werden enkele belangrijke besluiten genomen. Zo zal het waterleidingnet worden verbeterd en uitgebreid, hetgeen echter een tariefsverhoging van 15 percent met zich brengt. Voorts werd besloten voor 180.000 gulden de Hussons Hoeve met 18 hectare land aan te kopen van de heer B. Heenk, waardoor er o.a. ruim te komt voor de woningbouw. Na een besloten zitting werd nog het voor stel van B. en W. aangenomen, na onderhandse aanbesteding de aannemer J. J. van der Geest opdracht te geven voor de som van 177.000 gulden 12 woningwetwoningen te bouwen, een en ander na goedkeuring van het rijk. De voorzitter kon mededelen, dat de gemeentebegroting 1960 na enkele wij zigingen thans door G.S. was goedge keurd. Tevens was daarbij een aantal raadsbesluiten o.m. het vferliohtingsplan Woubrugge goedgekeurd." Voorts werd medegedeeld, dat het transformator huisje te Hoogmade ls gereed gekomen, evenals de fundering van de 7 en 6 pre miewoningen van het plan-Merkens. Hiervan zijn er resp. 6 en 1 verkocht. Voorts zullen de families Venhuizen Uithol van woning ruilen Daar de wijzerplaatverlichting van de toren der R.K. kerk te Hoogmade reeds jaren ondeugdelijk bleek, is na overleg tussen gemeente- en kerkbestuur beslo ten, aan de fa. Van de Kerkhof te Aarle- Rixtel opdracht te geven een nieuw er beter systeem aan te brengen met drie jaar garantie. De kosten, 960 gulden, zullen half om half door beide besturen worden gedragen. Op een vraag van de heer Bank deelde de voorzitter mede. dat het onderhoud ook daarna, evenals de kosten der stroomlevering, voor reke ning van het kerkbestuur komen. Dt heer Van de Wereld wenste ook garan ties van dit bestuur. Hierna ging de raad met het voorstel akkoord. Waterleiding Besloten werd op grond van het ver- plaatsingskostenbesluit aan de leer krachten mej. Straathof te Hoogmade en mevrouw Kuylen-Van Dree te Woubrug ge de reiskosten voortaan te vergoeden. De voorzitter kon de heer Van de We reld niet garanderen, dat dit besluit ook van toepassing was op het kleuteronder wijs. Met de aantekening van de heer Schraverus tegen te hebben gestemd, be sloot de raad twee maal 250 gulden uit te trekken voor twee zoons van de heer Langeslag te Hoogmade, die aan middel bare scholen leren te Venlo en Roer mond. Ook provincie en rijk zullen in de kosten bijdragen. Over de plannen met het gem. water leidingbedrijf schreven wij reeds. Benthuizer polder vergaderde In de bovenzaal van café A. van Staal duinen kwamen de stemgerechtigde in gelanden van de Benthuizerpolder onder voorzitterschap van de heer Jos. van E(jk bijeen. Nadat deze in een kort ope ningswoord het voorafgaande jaar had geschetst, kawm de vastelling van de pol derrekening aan de orde. De inkomsten waren 42.689.35, de uitgaven 18-869.22. derhalve was er een batig saldo van 23.820.13. Bij het grote saldo werd aangetekend, dat in de droge zomer van 1959 bijna geen elektrische stroom voor bemaling is gebruikt. De begroting voor deze post was voor 1959 16-000, terwijl slechts 5600 werd verbruikt. In 1957 bedroeg dit ver buik rond zeventien mille, wat tot ge volgd had, dat de polderlasten per hec tare in het daarop volgende jaar werden vastgesteld op 39 gulden. In 1959 was dit 32 gulden, aldus secretaris-penningmees ter W. C. Diephout. Met een totaal aan inkomsten en uit gaven van 51-771.54. inclusief een be drag van 16.494.07 onvoorziene uitgaven, kon een ruime begroting worden overge legd. Door de vaststelling hiervan werd de omslag verlaagd tot 28 per ha. wat aan baten oplevert 24.545.74 Het punt „onderhoud bemalingswerk tuigen" bracht nogal wat discussie te weeg. Dara de bovenmolen, dei staat in de Bent- en Delf- of Generale polder, zeer in verval is, vergt deze zoveel aan onderhoud, dat voor deze post ƒ5000 op de begroting is geplaatst. (De molen doet alswatermolen geen dienst meer, omdat twaalf jaar geleden een pomp werd aan gebracht, die elektrisch wordt gedreven). Daar totale restauratie een halve ton zou kosten, heeft het bestuur zich ernstig be raden wat te doen. In gevolge een ver zoek van het polderbestuur is een paar dagen geleden van Gedeputeerde Staten de goedkeuring afgekomen om de kop van de molen en ook het mechanisch mo lengedeelte te verwijderen. Zonder hoofdelijke stemming besloot ed vergadering aan het bestuur de mach tiging tot gedeeltelijke sloping van d» molen te geven. Bij de bestuursverkeizing werden de heren C. van Galen en J. M. Straathof herkozen. Even voor de sluiting vroeg het be stuurslid, de heer C. van Galen, het woord. Hij wees erop, dat de heren Jos. van der Eijk en M. Leune sedert de in stelling van de Benthuizerpolder in 1925 onafgebroken deel hebben uitgemaakt van het bestuur. Sedert 1937 is de heer Van der Eijk voorzitter. Mede door het feit, dat -het 25-jarig jubileum van deze heren destijds ongemerkt is voorbijge gaan. is dit aanleiding geweest om thans een kleine huldiging op touw te zetten. Spreker prees de verdiensten van ae beide Jubilerende polderbestuurders cn bood hen als blijk van waardering een grote kist sigare naan. De heren Van der Eijk en Leune dan- ten verrast voor deze wel geheel onver- wachte huldiging. Volkstelling begint dag de dertiende volkstelling in deze ge- Na veel voorbereidend werk zal maan- meente een aanvang nemen De leiding berust bij de heer K. Oostingh, van de afdeling bevolking van de gemeente secretarie. Tot en met dinsdagavond 31 mei zullen formulieren worden uitge reikt, die daarna weer worden opgehaald Spreekuur burgemeester Met ingang van de komende week zal het speekuur van de burgemeester weer worden gehouden op maandag en don-( derdag op de bekende uren. Buscollecte De buscollecte, welke vorige week werd gehouden ten bate van onze land genoten in Indonesië, heeft 55 opge- heer Schraverus betoogde, dat Woubrug ge blijkbaar lang een goedkoopte-eiland was geweest, gezien het feit, dat de laat ste tijd diverse tarieven waren gestegen. Het advies, dat bij de aansluiting van Ofwegen op het waterleidingnet eerst buizen van f4.05 en later van f5.75 dienden te worden gebruikt, kwam vai het Rijksbureau voor de Drinkwater voorziening, aldus de voorzitter op eei vraag van de heer Van Luiing Ook een nieuwe hoofdbuis van 150 mm leggen langs de Vlerambachtsweg was eveneens een advies van dit bureau, mede op prognoses betreffende de te verwachten toeneming van het inwoner tal van het dorp (1980 circa 2600 inw.). De heer Schraverus betwijfelde de des kundigheid van dergelijke bureaus, ge zien de ervaring bij het elektriciteitsbe drijf. Verscheidene leden wensten echter een hoofdbuis van 200 mm. De suggestie, destijds gedaan, de reserves voor 19.000 aan te spreken voor de aansluiting van Ofwegen, had de gemeente niet mogen aanhalen, aldus de voorzitter. Dit was een verkeerd schot geweest. Hierna werd het onderdeel van voorstel van B. en W., de tarieven met 15 procent te verhogen, in stemming ge bracht. Uitslag 6—5 (tegen Den Hertog, Bank, Schaverus, Sillevis en Van Lu iing). De overige onderdelen: het voor Ofwegen beschikbaar gestelde bedrag van 27.500 gulden met 4500 gulden te hogen en voorts 21.000 gulden beschik baar te stellen voor de verbetering de hoofdleiding van de grens van phen aan den Rijn af, werd zonder 1 aanvaard. Terugbetaling Hierna stelde de raad voorlopig vast de gemeente- en bedrijfsrekeningen, dienst 1958. De in het verslag gedane suggestie, aan een drietal ingezetenen circa 280 gulden terug te betalen van de destijds door hen gestorte straataanleg- belasting (inmiddels opgeheven), werd door de heer Van Tienhoven bij monde van de commissie redelijk geacht. D« voorzitter meende dit te moeten betwij felen, doch de raad ging met de sugges tie akkoord. Besloten werd 64 aandelen van gulden te kopen van de Bank voor derl. Gemeenten met een verplichte ste storting van 10 procent. Dividend 7 procent. Hierna besloot de raad de Hus sons Hoeve voor f 180.000 aan te kopen, waardoor het uitbreidingsplan (waar onder het zg. tuindersplan kan worden gerealiseerd. Eveneens werd het wijrigings-uitbrei- dingsplan, onderdeel Hoogmade (beoos ten het Noordeinde) vastgesteld. Er waren geen bezwaren ingebracht, aldus de voorzitter. De heer Bank vroeg nogmaals aandaaht voor de problemen rondom het sportveld aldaar. Dit mag niet ten koste gaan van de woningbouw, aldus de voorzitter, terwijl de kwestie van het wind recht ter plaatse afhanke lijk is van het grote ruilverkavelings- Bjj de rondvraag hadden de heren Sll levis, Bank, Van Tienhoven en Van Lu iing allen opmerkingen en klachten over de nieuwe vuilniswagen en de wijze vuilophalen. Laatstgenoemde achtte het onjuist, de oude wagen te hebben ver kocht voor 500 gulden, terwijl men dit wagentje bij de gemeentewerken nog goed kon gebruiken. De heer Markx informeerde naar standpunt van B. en W. betreffende woningtoewijzing aan de Vierambachts- weg. De voorzitter betoogde, dat B. en W. geen enkele toewijzing tot nog toe hadden verleend en dat deze kwestie overigens buiten de raad omging. Gesloten In verband met de volkstelling zal de gemeentesecretarie op 31 mei en 1 juni gesloten zijn. De afdeling burgerlijke stand is beide dagen geopend van 11 tot 12 uur. door dokter Nooter alhier, tel. 01729-104 OEGSTGEEST Voor de kas Donderdagavond 7 uur zullen de vete- inen van U.D.O. en Oegstgeest elkaar weer de voet dwars zetten. De toegangs prijs is 0 25 De opbrengst komt geheel ten goede aan de uitgaansdag voor de ouden van dagen. De wedstrijd wordt ge speeld op het terrein aan de Laan van Alkemade. Puzceirit Op zaterdag 11 juni zal de Oranjever eniging haar jaarlijkse puzzelrit voor automobilisten houden. Uitstapje bejaarden Het jaarlijkse uitstapje voor de bejaar den is dit jaar bepaald op dinsdag 21 juni. De inschrijving sluit op 2 juni. Burgerlijke stand Geboren; Anne, d v G Star en W Mol; Nicoline, d v H van Rij cn W Hoogstra ten; Jan Th. z v G P van Rees en A O Doude van Troostwijk; Bert Joh, z v H Tijsterman en J J de Ruiter; Robert A G, z v G C van Velzen en M J van Schie; Marcus Antonius C, z v G J M Banen en H M Baauw; Christiaan C, z v A C van der Schee en M C Tjerkstra; Bar- tholomeus M, z v R J J C van der Noort en C M L van der Post; Anna M, d v J C de Knegt en M C Kamerlingh Onnes; Cornelia H, d v W M de Boer en H A J van der Voort. Ondertrouwd; M J van Heuven, 26 3 en A van Nieuwkoop. 24 j- Getrouwd; C Houwaart, 39 j en A de zend advies van B. en W. betreffende het verzoek vain de firma Van Asselt inzake de stichting vain een jachthaven in Kaag. Over de voorgestelde verkoop grond ten behoeve van de bouw vet wondxvgein en 7 winkels (waarover schreven) ontstond een levendige discus- sis. Verscheidene raadsleden zagen ver schillende haken en ogen aan de be doelde woningbouw, onder meer wegens de invloed, die „import-bewoners" op de constellatie van de bevolking kunnen hebben. Ten slotte ging de raad toch met de plannen akkoord nadat op worstel van de heer N. A. J. Rietbroek de ter mijn, tijdens welke alleen inwoners recht hebben op koop van bedoelde woningen en winkels, was verlengd van drie tot zes maanden na de grondtransactie. SASSENHEIM Agenda gemeenteraad Woensdagawnd acht uur komt de ge meenteraad van Sassenheim in openbare vergdering bijeen. De agenda vermeldt onder meer de volgende puntenbenoe ming twee raadsleden in de raad van commissarissen HLS; uitgifte aandelen n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten vaststelling nieuwe bezoldigingsverorde ning gemeentepensoneelvaststelling spaarverordening; wijziging algemeen ambtenarenreglement en arbeidsover eenkomstenverordening; vaststelling wachtgeldregeling gemeentepersoneel vakantiesluiting drogisterijenstraatna men; verkoop van grond aan de Park- laan aan de heer P. J. van Waarden burg; aankoop verenigingsgebouw met schoolhuis van de Hervormde Gemeen te; uitbreiding garage Oosthaven; me dewerking ex artikel 72 l.o.-wet 1920 (vloeren De VisserschoplV Gasprijs De verbrandingswaarde van het gas met ingang van 1 mei j.l. verhoogd met 6y< procent. Daar de prijs per ku bieke meter gelijk blijft, komt dit in feite overeen met een kostenverlaging voor de kleinverbruikers met ongeveer 1 cent per m3, zodat de bij de behande ling van de begroting 1960 voorgenomen tariefsverlaging is bereikt. Het is de be doeling over enige tijd de verbrandings waarde nog verder te verhogen. TER AAR Uitwisseling Geref. jeugd De Geref. jeugdvereniging Jong Gere formeerd ontvangt dit weekeinde twin tig leden van haar zusterorganisatie uit Den Haag. Dit is een tegenbezoek voor het verblijf van de jeugd uit onze ge meente in Den Haag. De Haagse jonge ren, die bij verschillende adressen wor den ondergebracht, gaan hedenavond eerst een rondvaart maken op de Nieuw- koopse plassen. Zondagmiddag wordt een gewone verenigingssamenkomst ge houden met inleiding, waarna een ge zamenlijke broodmaaltijd op het pro- programma staat in het gynastieklokaal van de Chr. Nat. School. TER AAR Een week, waar een bepaalde feestdag in valt, is vaak geen beste week voor de groenteprijzen. Maar ook dit gezegde blijkt maar weer betrekkelijk te zijn. want ondanks de Hemelvaartsdag is het verloop der prijzen goed geweest. Natuurlijk konden de peulen niet zo duur blijven als ze vorige week waren, want nadat de kassen leeg zijn. komt dit produkt in grotere hoeveelheden van de koude grond en dan mag de prijs ook la ger zijn, want de produktiekosten liggen Toch moest het eerst vrijdag worden voordat er een flinke daling kwam maar toen waren ze dan ook met meer dan een gulden per kg gezakt. De handel was eohter vlot en de animo heel goed. De oogst van de volle grond is nog maar pas begonnen en het .is dus nog maar afwach ten, het weer speelt hierbij een grote rol. warmte is sleoht voor de prijs. Kassnijbonen, waarvan de aanvoer flink is toegenomen (vrijdag was er ruim 6 ton) hebben zich best weten te handhaven. Ze zijn zelf duur geweest, vooral dins dagmiddag. Voor 80 gaat dat artikel voor export weg naar België en Duitsland. De kwali teit lis heel goedi, al takelen die uit de stookkassen wel wat af, want daar is da oogst over het hoogtepunt heen. De grote vloed van dit produkt moet nog komen en i6 later dan vorig jaar. toen de aanvoer op deze datum belang rijk groter was, maar de prijs lager. Het deel der kassnijbonen, dat voor het bin nenland blijft (w.o. het „stek") brengt eveneens een hoge prijs op. Stamboonitjes rijn nog een grote deLica- De prijs van tomaten heeft de hele weak op een matig niveau gelegen, eigen lijk te laag om winst te kunnen tellen. Diit artikel, geheel kunstmatig opge kweekt is hoog in produktiekosten en tegenover die kosten is de prijs niet hoog genoeg. De kwaliteit ia over het alge meen heed goed. De export toont wel be langstelling, maar de prija kwam daar door niet veel hoger. Ook het binnenland heeft „een lage muts" op en dat is jammer van de kwe kers. Spönazie, waarvan de aanvoer min der i6 geworden, bracht een beste prijs op. Ook postelein is weer wat bijgeko men wat de prijs betreft, deze lag hoger dan vorige week. De kwaliteit is prima. Rabarber is opnieuw duurder geworden, de aanvoer is momenteel wat kleiner, nu de eerste vleet er af is. De tijdv voor glasa/ndijvde is weer zo goed ais voorbij, de aanvoer is snel klei ner geworden, maaT de handel heeft nog volop belangseUóng, waardoor de prijs nog behoorlijk goed is. Bloemkool heeft het best gedaan, de hele week door. De aanvoer ie van bete kenis en de kwaliteit is goed. Het lijkt erop, dat deze teelt uit de kassen goed rendabel zal wordiem. Komkommers zijn lm prijs gestegen en zijn weer eng gezocht. Ten gevolge van het donkere weer treedt er gemakkelijk ,jrot" m op, wat ook in de vruoht voorkomt. De aanvoer van bospeen is groter ge worden. ook de wortels zelf. waardoor er weer wat meer eten aan een bos zit. De prijs is op een goed peil gebleven. Sla brengt weer een beste prijs op, vorai waneer da kwaliteit goed is en er geen „luis" in voorkomt Waneer men om deze tijd weer boven het dubbeltje komt dan as er weer wat te verdienen. Aard beieen van goede kwaliteit zijn toch niet duur, waardoor ze onder het bereik van meer mensen is gekomen. Exportvelllng In verband met de grotere aanvoer van snijbonen, wordt de exportveiling van dit artikel weer gehouden op maandag, woensdag en vrijdag, s' morgens om half tien. Doktersdienst De doktersdienst wordt voor Langeraar waargenomen door dokter Nooter te Woubrugge, teL 01729-104. T"VE AGENDA voor de openbare vergadering van de raad op gisteravond bevatte weinig spectaculaire punten. Ook de op sommige punten desondanks vrij uitvoerige discussies openden weinig nieuwe gezichts punten. Over geen enkel voorstel van B. en W. behoefde te worden ge stemd. De vergadering stond onder leiding van burgemeester L. de Kool, terwijl de heer J. de Graaff niet aanwezig was. Vóór de opening van de vergadering door het uitspreken van het ambtsgebed, leidde de voorzitter de opvolgster de heer Mol, mevr. dra. A. Stoker, haair plaats, naast dx. Pels. Direct n opening van de vergadering legde n Steker de zulveringseed en de ambtseed af. De voorzitter verwelkomde het tweede vrouwelijke lid van de raad en vond het. een juiste afspiegeling van de ge meente., juist dat ook dames lid vai raad zijn dde met de hun eigen inzichten waardevolle bijdrage kunnen leveren in het besturen van de gemeente Verder feliciteerde de voorzitter ir. Rombouts zijn benoeming tot directeur ver I.B.B. te Oegstgeest. Mevr. Stoker beloofde haar beste krach ten aan te wenden in het belang va gemeente Voorschoten. Naar aanleiding van een mededeling in B. en W. betreffende de berekening in de verschillende bouwgrondprij; stelde de heer Fortanier de vraag, wie dde prijzen vaststelt. Prompt antwoordde de zifter: „dat doet uzelf', d.w.z raad. Ten overvloede gaf de voorzitter een korte uiteenzetting over het tot standkomen van de grondprijzen. Wat be. treft cfce differentiatie in die prijzen wilde de heer Rombouts deze vastleggen in wiskundige formule dde dan ook andere situaties kan worden ge bruikt. Wethouder Dekker was van ndng dat een dergelijke formule moeilijk zijn op te stellen, doch mocht dat toch gelukken, het resultaat weinig zou verschillen van het resultaat dat nu was be neukt op grond van ervaring en ge voel. Naar aanleiding van een lijst met na- uen van personen, waarvoor een aan- raag aan garantie was ingediend in hat aam van de woningbouw eigen woning- beziiit ambtenaren, vroeg de heer De Groot hoeveel Vooreohotenaren hierbij betrok- j wanen. De voorzitter deelde me do dat Geus, 32 j; C H Arkema, 35 j. 's-Graven- hage en J M de Neef, 23 j; C A Mossel, 32 j en G van der Horst, 25 j; A P van Kempen, 28 J en C J de Goederen ,28 j, Leiden; W P van der Wel, 26 j en E Hoo- geboom, 21 j, Sassenheim. Overleden; H W Dekking. 91 j; A Kop- pier, 75 J. van de 54 aanvragers 6 ingezetenen zijn, doch dait dit aanbad nog kan worden uit gebreid tot 12. Van deze 54. aanvragen wa ren er 38 afkomstig uit de Haag6e agglo meratie en 3 uit Leiden, meukte burge meester De Kool op. Badtarieven B(J het vaststellen van de badtarievcn- verordening merkte de heer Rombouts op dat hij het niet juist vond, dat nog steeds de tarieven van 1954 werden gehand haafd. Een verhoging van 10 tot 15 vond h(j redelijk. De voorzitter zei dat het college, ondanks de ongunstige resultaten van het badbedrijf, niet van plan was in dit stadium het betreft bier een aflo pende zaak de tarieven te verhogen, wat bovendien de resultaten nog meer nadelig zou beïnvloeden. Alle voorstel len betreffende grondverkoop in „Adc- gcest", werden zonder discussie aangc- De rondvraag had dut keer meer dan gewone belangstelling. Er waxen nogal wat vragen over gevaarlijke verkeerssi tuaties in het dorp. De voorzitter nam hier go.«de nota van. omdat binnenkort he»t ge hele verkeersprobleem onder de loep zal worden genomen. De heer De Groot vroeg toezicht op de plantsoenen en speelter reinen omdat er nogal wart, wordt ver nield, Ten stortte giing de raad over in besloten zifting tenednde zoals de voorzitter ze» Ln intieme kring een kort gesprek hebben over de brief aan Ged. Staten betreffende de annexatieplannen waarbij de raad het niet moert laten. Jeugddienst In de jeugddienst, die zondagavond 7 ir in de dorpskerk wordt gehouden, zal voorgaan dr. Frederikse te Wassenaar. Botsing Gistermorgen had op de hoek Veurse- weg—Papelaan een aanrijding plaats. Mejuffrouw H. M. kwam uit de rich ting Leidschendam en wilde de Veurse- weg oversteken. Het uitzicht werd be lemmerd door een aldaar geparkeerde vrachtwagen, waardoor zij de uit de richting Leiden komende motorrijder J. S. niet opmerkte. Een botsing was on vermijdelijk. De motorrijder liep een schedelbasisfractuur op en mejuffrouw "ïn gebroken been.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 11