Sint Jorismarsen weer een groot werden succes Spectaculaire B.B.-oefening in VOORSCHOTEN Ds. J. C. Greive bevestigd als legerpredikant Wel met verleden afrekenen, maar niet vergeten NIEUWE LEIDSCHE COURAN1 7 MAANDAG 16 MEI 1960 Helikopter landde in Voorschoten DE GROTE slotoefening van de B.B., die zaterdagmiddag werd gehouden, was een evenement. Niet alleen voor de B.B.. maar ook voor Voorschoten. Dat bleek ook wel uit de grote belangstelling van de burgerij. Het gebeurt dan ook niet elke dag, dat een helikopter in Voorschoten landt. deel van de oefening de meeste belang stelling van het publiek. Zaterdagavond werd aan alle mede- Voor deze oefening was het hele appa raat van de B.B. in touw; vanuit de commandopost in de kelder van het raadhuis werd alles geleid. Bij dergelijke oefeningen moet uiter aard altijd met veronderstellingen wor den gewerkt. Het spectaculaire van deze oefening zat ongetwijfeld in de illustratie van verschillende veronderstellingen. Een tweetal laag overvliegende bom menwerpers (uit Valkenburg) wierpen enkele bommen op de wijk Adegeest. Direct hierna kwam de BJB. in actie. De EHBO nam de zorg voor de gewonden (padvinders) op zich en voerde deze met een tramwagen van de NZH af naar het Gezondheidscentrum. De brandweer tastte zeer snel met twee stralen de brand aan en de evacuatie- dienst verzorgde en vervoerde met een bus een aantal evacuees naar het cultu reel centrum. De dienst sociale verzor ging bijzonder actief verzorgde met de nodige verfrissingen de gewonden en vluchtelingen. Ook de opruim- en red dingsdienst en de blokploegen. waren ingeschakeld. Eén gewonde werd per gecharterde helikopter naar „een ziekenhuis" ge transporteerd. Uiteraard trok dit onder- VOORHOUT Meestal komen de bejaarden vat gemeente Voorhout bijeen om een middag gezellig te praten, maar ditmaal was daarvan afgeweken, De toneelvereniging Cultuur Verheft speelde „Je weet hoe je vader is" van J. van der Aa onder leiding van de heer Jan Vlasveld, Er was veel waardering voor het gebodene. Mevrouw Vergouwen gaf bloemen. De heer P van der Nouland sprak namens de bejaarden een dankwoord. De voorstelling werd in het gratis ter beschikking gestelde pa rochiehuis gehouden. werkers een gezellige avond aangeboden in het cultureel centrum. Burgemeester De Kool, die de oefening 's middags ook had bijgewoond, sprak zijn waardering uit aan allen, die hadden meegewerkt de oefening te doen slagen. In het bijzonder het marinepersoneel dat moest worden gesteld om te fungeren als evacuees. De burgemeester was van mening, dat de Voorscbotense B.B. zich in het afge lopen oefenseizoen bijzonder goed had geweerd, met name de blokploeg, die bij een gehouden streekwedstrijd als kam pioen terug was gekomen. Enige B.B.-ers ontvingen deze avond een ster op hun uniform, als teken van vijf jaar trouwe dienst en ook een V-teken op bun mouw als bewijs van een zekere graad var vaardigheid. Het verdere gedeelte van de avond be stond uit de opvoering van een toneel stuk door de toneelgroep M. en D. er zang door de „Gold Sisters". Bromfietser aangereden Gisterochtend omstreeks 10 voor i: werd de Jongen C. Bouthoorn met zijt bromfiets op de hoek van de Treub- straat aangereden door een auto Hij Liep ontvellingen aan armen en benen en (waarschijnlijk) een hersenschudding op Het ongeluk gebeurde door de wegens werkzaamheden ten dele opgebroken weg; bovendien passeerden op het mo ment van de aanrijding vele kerkgan gers dit punt. waardoor de situatie nog ongunstiger was. Raadsvergadering Woensdagavond 8 uur komt de raad in openbare zitting bij-een. Da agenda ver was de burgemeester over de bejaarden, die zich zo spontaan beschikbaar hadden ingeschakeld voor de vliegtuigen. Vol lof VOOR DE morgendienst van gisteren in de Hervormde kerk te Voor schoten bestond meer dan gewone belangstelling. In deze dienst werd namelijk kandidaat J. C. Greive door ds. E. Saraber bevestigd als legerpre dikant. Ds. Saraber had tot tekst gekozen Joh. 17 16 „Zij zijn niet uit de wereld, gelijk Ik niet uit de wereld ben. Ds. Saraber zei, dat de Kerk er niet is terwille van zichzelf, doch dat Zij in de wereld heeft te staan. Dat brengt bijzondere spanningen met zich. Zowel Kerk als wereld zijn uit God maar ieder op eigen wijze. Deze gebroken wereld blijft toch de wereld van God. De Kerk is een stukje gevallen wereld, maar heeft de liefde Gods ontmoet in Christus. De Kerk heeft dus solidair te zijn met de wereld, doch ook bewust van haar eigen soortigheid Zij verkeert onder de bedeling van machthebbers, maar weet zich bovenal eigendom van Christus de Heer. De spanning wordt concreet in de be grippen Kerk en strijdkrachten Een le gerpredikant is gezondene van de Heer in uniform van de aardse strijdmacht Legerpredikanten zijn nodig, ook nu de Kerk zich met volle ernst en geloofsmoed moet afvragen of ten opzichte van de kerkbewapening in naam van Christus een duidelijk neen moet worden gespro ken. Zou een dienaar des Woords het leger gaan dienen om de troep gevechts- klaar te maken, dan zou hij zijn opdracht en geestelijke komaf verzaken. Hij bad kandidaat Greive de sterkte toe om naar des Goddelijken Woords te zijn. ook in het legeruniform. Hierna vond de bevestiging plaats. De handoplegging geschiedde door ds. Sara- bergen de ouderling van dienst, in dit ge val de schoonvader van ds. Greive. de heer C. Mechelse. Geen hobby Ds. Greive preekte hierna uit Joh. 17 vers 18. met als thema „Gezonden i n de wereld". Door Golgotha en Pasen heeft Christus een claim op deze wereld, aldus ds. Greive. De Kerk heeft van Godswege een roeping in de strijdkrachten. De geestelijke verzorging is geen hobby van militairistisch ingestelde predikanten Het uniform van de predikant is geen knieval. De legerpredikant pleit niet voor de militaire dienst, maar voor de jonge mensen in dienst Hy is geen „mo- reels-officier", nóch propagandist voor de NAVO; zijn taak is: namens Christus „bij de man zijn". Aan geen enkele mili taire commandant Is hij verantwoording schuldig over de inhoud van zijn pre- Er liggen hier grote kansen voor de kerk. De animo voor deze tak van dienst onder de Hervormde predi kanten Is helaas gering vanwege de grote ongerustheid over de absurde bewapeningswedloop. De wereld ook de militaire! wacht op een reldoorlog en godslasterlijke slach ting betekent. De ouders van de aanstaande recruten moeten deze zaak, voordat de jongens opkomen, met hen hebben doorgepraat. Pas als de Kerk als geheel zich uit spreekt ook over de grenzen van het legerpredikantschap, pas dón zal de aan(- wezigheid van predikanten in de mili taire wereld niet meer misverstaan wor den. Moge God de Kerk er nog tijd voor Na de dienst werd in het gebouw voor Chr. Belangen gelegenheid tot felicite ren gegeven. Daar werd ook gesproken door de heer Van Vliet van Zoeterwoude namens het breed moderamen van he classicaal verband Leiden. Duivenvoordetocht met mooi weer Wederom begunstigd door Ideaal wan delweer. werd zaterdagmiddag de zesa Duivenvoordetocht gehouden Door ver schillende omstandigheden was het aan tal deelnemers wat minder dan andere jaren, maar degenen, die de tocht heb ben gemaakt, waren verrukt over hei Drachtige parcours Vooral omdat de landgoederen De Horst en Duivenvoorde in voorjaarstool op z'n mooist zijn. A.- leen terwille van de bloeiende seringen- berg was het al de moeite waard om mee te tippelen Het was omstreeks twee uur bij het gebouw voor Chr Belangen, waai afmars plaats had. een drukte van lang Vanwege het drukke verkeer - wellicht een minder geschikt punt als startplaats Het te late moment van starten was niet de schuld van de orga nisatoren van de wandeltocht; overigens was de organisatie goed verzorgd. De prijzen werden als volgt verdeeld 10 km: 1 DES. schoolgroep Den Haag, 2 „Margriet" Voorschoten: 3 VIOS. Sas- senhetm; 4 SVLV Voorschoten. 15 km: 1 wisselbeker „DES". Den Haag 2 Liberty. Vlaardingen; 3 DVT. Voor hout; 4 ZUT Leidschendam. 25 km: ereprijs legpenning prins Bern- hard. WSV Zürich. Den Haag. De wisselbeker voor de beste Voor- schotense groep (beschikbaar gesteld door de winkeliers combinatie Actie B) ,Margriet". Voorschoten. Bjj de grote B.B.-oefening, die zater dag in Voorschoten werd gehouden, waren ook vliegtuigen en een heli kopter betrokken. Op de foto is te zien hoe een „gewonde" werd gereed gemaakt voor het vervoer met de op de achtergrond geparkeerde helikopter meldt allereerst onderzoek van de ge loofsbrief van het nieuwbenoemde Lid van de raad, mevr. d-ra, A. Staker, dat in verband met het bedanken van de heer G. Mol (die uit Voorschoten vertrekt). Verder zal besproken worden het pre-- a-divies van B. en W. met ontwerpbesluit ten aanzien van de door Ged. Staten van ZuLd-HolLand voorgestane wijziging van Gemeentegrenzen in de Leidse aggiome- KATWIJK Burgerlijke stand Katwijk GEBOREN: Gceina Luberts, d. v. G. J. H. V. Bosch en G. J. P. Gretter. Adria- Johanna. d. v. J. de Moolj en M. van deT Lugt, Monique, d. v. A. Schaart en A. P. AdttTViraal. Cornelia PetnocielJa, Ma ria, d. v. J. P. Aanhane en E. C. Grim bergen. Elisabeth, d. v. L. D. v. Duljn en J Blok. ONDERTROUWD: H. de Roode en A. C. de Ruijier. GETROUWD: H. van Wieren en J. van Rijn. OVERLEDEN: Jan Ros» 71 J. SASSENHEIM Ziektebeelden-wedstrijd Zaterdag werd in de bollenschuur van de firma M. van Diest de jaarlijkse, be kende ziektenbeelden-wedstrijd gehou den. Deze wedstrijd die uitgaat van de Algemene vereniging voor Bloembollen cultuur, afdeling Sassenheim, geniet in de bollenstreek grote bekendheid, wat ook zaterdag weer bleek uit de grote deelneming. Dit jaar zal met enige plechtigheid de prijsuitreiking plaats hebben, waarover nadere mededelingen zullen volgen Daarom was er zaterdag geen officiële opening. N.C.VJJ. Vrijdagavond zal de Ned. Christen- vrouwenbond, afdeling Sassenheim, een jaarvergadering houden in Het Bruine De Sassenheimse brandweer heeft za terdag deelgenomen aan de provinciale brandweerwedstrijden Z.-Holland te Nieuw-Helvoet bij Hellevoetsluis, waar men de tweede prijs wist te behalen. Hierdoor mag de Sassenheimse brand weer deelnemen aan de landelijke wed strijden. (Advertentie) SASSENHEIM Agent van ons blad is de heer v. d. KRAAN HEIN BADENSTRAAT 21 Advertenties en abonnemen ten worden gaarne door hem aangenomen. Alphen aan den Rijn Hervormd Jeugdzorgwerk sloot seizoen met clubhuisavond Het dertiende seizoen van het Jeugd- zorgwerk der Alphense Hervormde Ge meente is zaterdag met een feestelijke clubhuisavond ln „Nab|j" gesloten. De bela-gstelllng was bijzonder groot, voor al van de zijde der jongeren. Onder leiding van de leiders B. de Graaf, G. en H. D. Verschuur, brachten enige jongelui van het clubhuis een leuk programma, onder de dreigende titel: „Lach of ik schiet!" Ter geruststelling: er behoefde deze avond niet geschoten te worden. Het beste bew|js overigens, dat het bonte programma, dat met veel vaart en verve op de planken werd gezet aan de verwachtingen heeft voldaan. „The noisy fellows" brachten de goede stemming er al dadelijk in en men stak de waardering voor het door deze (mu zikale) „lawaaimakers" gepresteerde niet onder stoelen en banken. Onder aanvoe ring van bandleider Cor de Geus werd (vooral het tweede optreden aan het ein de van de avond!) een daverend succes. De tijd van voorbereiding was maar kort geweest. De samenstelling van deze clubhuis- band was als volgt: Cor de Geus, piano Cees Laros en Huib Maris, gitaar. Cock de Jeu, trompet, Daan Baart, klarinet. Hans de Jager theekist-)bas, Harm d. Weerd, drum en Bert Wille, ritmische begeleiding. Na de muziek volgden twee schetsjes „Het tuinfeest" en „Vlekkenzeep en kip pen." Beide werden met veel plezier en onder grote hiraliteit van de zaal over het voetlicht gebracht. Alleen jammer, dat in 't tweede stukje het gesprokene achter in de zaal niet helemaal goed te volgen was. Ook „Dons" was present! Tweemaal werd hij „levensecht" op de planken ge- Na het goed gespeelde „Slaapmiddel" kwam de pauze. Met „De Operatie", gebracht als schim menspel, had men een oud paardje van stal gehaaldhet beestje bleek echter nog erg dartel te zijn! De klacht van vele jongeren: door de ouderen al te vaak als „snotneus" te worden beschouwd, werd geuit in een geestig liedje, getiteld „De Kleinste". Het werd gezongen door een grappig klein mensje. Dan was er nog het lied van de Kak kerlakken en een komisch niemendalle- Welpen kregen N.L.C -beker Het Witte HuisOegstgeest, startplaats-hoofdkwartier rT,USSEN DE drie- en vierduizend welpen, verkenners, voortrekkers en padvindsters hebben zaterdag, de traditionele tweede zaterdag van mei, in Oegstgeest deelgenomen aan de nationale Sint Jorismarsen. Waar om Oegstgeest al sinds zovele jaren voor geheel Nederland als de beste startplaats wordt beschouwd, zal wel tot een bepaalde gebeurtenis zijn terug te brengen, maar een feit is het dan toch maar, dat de omgeving van Het Witte Huis zich bij uitstek leent voor het wandelhoofdkwartier. Uit alle steden in het westen en midden van ons land waren de padvinders al vroeg in de middag per trein naar Oegstgeest gekomen. Zwermen groen en blauw uit autobussen voegden zich bij de honderden, die weldra tot dui zenden padvinders en padvindsters opliepen. Er werd dus ook heel wat van de organisatoren verlangd en het moet worden gezegd dat er geen wanklank werd gehoord en de marsen hun reputatie van geordentheid en gevarieerdheid van route behielden. Terwijl de welpen met hun totem* zich rant stelde ook voor dit evenement rondom hun akela groepten (vele klein- bij dc start van deze mars. die langzamerhand zo legendarisch wordt als Sint Joris zelf) marcheerden de bands op Trommels, fluiten netten van padvinders en padvindsters verkortten de wachttijd. Veel bekijks had den de trompetters en trommelaars van de zeeverkenners. Op het terras van Het Witte Huis stond oubaas A Beekes de afmars te bekijken, in gezelschap van mevrouw P H Smits- Witvliet. die als enige van de invitatie aan de Oegstgeester gemeenteraad had gebruik gemaakt. Het raadslid M van der Voet u ook. maar meer als jurylid Want al op de route stonden verborgen en ook wel zichtbare of vermomde controle posten te loeren of de welpen er geen lolletje van maakten en de verkenners :n hardloopwedstrijd van gingen ma- De gelukkigen die de mars tot het eind ouden lopen (en er moest wel meer dan en dozijn blaren zijn. eer je opgaf) kre- :en een medaille, maar er waren ook vele groepsprijzen. De Nieuwe Leidsche Cou- trofee beschikbaar De radio-padvinders van de Ewout Jop- Denszgroep uit Leiden, waarover wij vrij dag schreven, hadden de zorg municatie van de wandelaars met Het Witte Huis op zich genomen. De belangstelling van de zijde ouders was opmerkelijk groot. Lof komt toe aan de politie onder leiding iudant A. Koerten. die zich voor de taak zag gesteld de tientallen groepen met n dan drieduizend padvinders veilig en over de drukke Geversstraat naar Kemnenaerstraat te loodsen. Juist op uur dat het verkeer op een prachtige voorjaarsmiddag naar Katwijk een hoog- >Dunt heeft. Nauwelijks waren de laatste groepen ertrokken of de eerste welpen van de 7.5 kilometer kwamen terug Het duurde nog hele tijd voordat de jongens die de volle twintig kilometer hadden gekozen bij Het Witte Huis arriveerden Maar elke nieuwe groep kon rekenen op een sere nade van één van de bands en het was al vrij laat toen de laatste autobus naar Utrecht vertrok, vol vermoeide jongens meisjes, die op de groene medaille Bij de duizenden die zaterdag in Oegstgeest de Sint Jorismarsen liepen, was ook een welpengroep met een mascotte, die voorop liep en de route zonder moeite geheel uittippélde. Hoewel hon den tot dezelfde familie behoren als de wolf van de totempaal, kreeg hij geen medaille. Maar bij de terugkomst bij Het Witte Huis was het hondie nog heel wat levendiger dan zijn baas. Foto N. van der Horst weer een wandelstreep meer mochten En toen allen waren vertrokken, speel den de zeeverkenners nog een vroliike mars. werd de zender naar he troeohuii teruggebracht en eingen de juryleden naar huis Zii hadden hun taak cedaar en menige welp zal die avond thui enthousiaste verhalen hebben Verteld ovei de wandeling naar de Warmonder tol die zo goed werd gelopen dat hun horde er een beker voor kreeg. Prijzen 7!i k.m.r le prijs: Bestevaerhorde Kat wijk; 2e prijs: Kingheimzwervers. Zand poort: 3e prijs: de zonnige boskabouters Heemstede: 4e prijs: Smit Catharinavroep Roelofarendsveen5e prijs; Tjanda. Hille- gom: 6e prijs: De Rimboejagers. 's-Gra- penhaee. 15—20 k.m.: le prijs: de dauwtrappei Leiden: 2e prijs: Spaarnegeuzen. Heei stede: 3e prijs: Santpoortsegroep Drie buis; 4e prijs- Marathonvendel Lissi riis: St Aenesgroep Hazerswoude: 6e riis: Kon-Tiki-groep. Bloemendaal. Wisselbeker (gemeente Oegstgeest): 71: ,m.: Eikeldopjeskring. Heemstede: 15 k.m Spaarnegeuzen. Heemsrede Eervolle vermelding: B E (bijzondere sen) groepen: St Bavo-stichting. Noord- iikerhout. De beker van de Nieuwe Leidsche Cou rant was voor de Kinheimzwervers te Zandvoort. die als tweede eindigde bij de 7,5 kilometer voor de welpen. tje „Het heerst weer". Dit laatste kwam niet voldoende uit de verf. Sommige programmapunten werden afgewisseld door solozang met gitaarbe geleiding en samenzang. Tussen de bedryven door werden ook de prijzen uitgereikt aan de winnaars an de woensdagavond-damcompetitie. Bij monde van mejuffrouw I. A. de Knijff werd jeugdouderling G. Sampie- mon dank gebracht voor de wijze, waar op hij het clubhuiswerk in het afgelopen seizoen heeft gestimuleerd. Zijn verzoek aan de vele jongeren: alle leidsters en leiders te bedanken, werd met een ovationeel applaus beant woord. Opvallend was hierna de stilte tijdens het aanhoren van de avondslui- Ned. Christen-vrouwenbond plaatselijke afdeling van de NCVB houdt hedenavond om half 8 haar jaan vergadering, ditmaal in .Na-bij". Er worden verslagen uitgebracht, het eigen zangkoor zal zingen; er is een pakjes- verkoop voor 4x Z....N en na de pauze voeren zeven leden een stuk op getiteld „Rhapsodie in rood" hazerswoude Labora achter de Geref. kerk Dinsdag: 7 30 uur. Hervormde meisjes- club in de Hervormde school; 7.30 uur Hervormde meisjesvereniging op GG ..Lydia". Donderdag: 7.30 uur. dameskrans ..wee* een zegen" in de Hervormde school Vrijdag: 7.15 uur. meisjesclub ..Huid»' achter de Geref. kerk Voetbal voor ouden van dagen Zaterdagavond zijn de eerste gulden.' binnengestroomd voor de tocht van de ouden van dagen. Met muziek van de Chr. Harmonie maakten de spelers van Hazerswoudse Boys. in feestelijk kos tuum gestoken, een rondwandeling door het dorp. Onder grote belangstelling werd hierna op het sportveld «en wedstrijd gespeeld. Hazerstcoude-Rijndijk Aanrijding Zondagavond omstreeks 6.20 uur reed een personenauto, bestuurd door H. W te Leiden, over de Rijndijk te Hazers woude. Ter hoogte van de Zonneveld- straat liep plotseling een bok de rijbaan op. gevolgd door de U-Jarige J. v. D Om een aanrijding met de bok te voor komen. moest de bestuurder van de auto krachtig remmen. Een achter hem ko mende personenauto, bestuurd door D J. H moest eveneens sterk remmen maar het gelukte hem niet de auto tij dig tot stilstand te brengen, zodat hU de voor hem rijdende auto aan de ach terzijde raakte. Beide auto's werden licht beschadigd. Persoonlijke ongevlulr ken kwamen niet voor koudekerk a. d. rijn Geen spreekuur De burgemeester is verhinderd morgen spreekuur te houden. Opbrengst collecte De collecte ten bate van de samenwer kende kinderbescherming organisaties „Sakor". bracht te dezer plaatse een be drag van 57.23 op. woubrucge Burgerlijke stand Geboren; Patricia A. M., d v J A J Kapteyn en H C Pouw; Marinus S Th, z v H M van Leeuwen en Th J van Meurs; Margaretha M, d v G van der Ploeg en J M Hoogenboom; Cornelis W, z v W J van der Laan en E F van Tol; Jan, z v K Molenaar en J van Tol; Jansje, d v J Kant en H van der Kamp; Marja W, d v H B de Wit en M J Kamlade. Getrouwd; Herman de Groot, 28 j en Lijntje A Rodenburg 25 j; Simon Endt, 2 24 jaar. Overleden: Geertruida W van Luiing, 80 j, weduwe van G van der Lip. leimüTden Raad vergadert De gemeenteraad vergaderat vanavond. Op de agenda staan onder meer voor stellen tot vaststelling van het uitbrei dingsplan voor de gronden tussen Vecht en Ringvaart en ten westen van het dorp, het verlenen van een opdracht aan het rijksinstituut voor de zuivering van af valwater voor het maken van een plan voor de bouw van een rioolwaterzuive ringsinstallatie, het beschikbaar stellen van gelden voor de bouw van een aula op de begraafplaats, grondaankoop het geven van hogere subsidie aan Vereniging voor christelijke Gezinszorg te Haarlemmermeer. Johanna Kammerraad katwijk aajs deis rij is Overzicht groenteveiling Het sortimemt breidde zich in de afge lopen week wel uit. waarmee het nieuw seizoen zich dius wel aandient. De kwali teit per produkt was echteir gering, iet' wat een normaal verschijnsel is te noe men in deze tijd van het Jaar. Dit zal nog wel een paar weken duren. Van de nieuwe produkten. die nu onder de klok komen, zijn de meeste van onder het platte glas cn enkele van de koude grond De waspeen is nu zo goed als geruimd en er zullen nog slechts enkele partijtje;; warden aangevoerd. De aanvoer van dit produkt was in de afeelopen week noe maar ruim 20.000 kg. Van het aangevoerde eimg een kleine 14.000 kg over de grenzen De prijzen waren weer goed. maar we! was er een teruggang op te merken. Was de topprijs voor de Al maandag nog ƒ35 per kist. zaterdag kwam dit sortiment slechts tot f 17.60. De notering was voor Al van ƒ14.40 tot 35. voor A2 van 7 tot 25.70. voor Bl van 14.7" tot ƒ33.10 en voor B2 van 4 tot 10. Ook met de prei loopt het af Deze noteerde Al va" f 5S tot f 83. voor A2 van f 50 tot ƒ68 en voor Bl van 61 tot ƒ75. ook met teruglopende prijzen. De markt was over het algemeen traac Wellicht is er een zekere verzadiging tot stand eekomen. vooral door de aanvoer van produkt en uit de glascVstrtcten. waarom de grote afnemers zich in de eerste plaats tot de veilingen aldaar wen den De aanvoer aan de Katwijkse vei ling is immers maar gering en geen en kel produkt is er toonaangevend meer Radiis in variëteiten werd afgedrukt voor f 4 tot f 15 per 100 bos; rabarber ging weg voor 7 tot 26: raaostelen voor f 3 tot R. spinazie voor 10 tot f 27. Zowel radijs als so'nazie (In mindere mate) was voor een gedeelte onverkoop baar en draaide voor dat eedeelte door Soinazie noteerde van f 10 tot 27. an dijvie ging weg voor pril zen van f 32 to* f 61 naar kwaliteit. Sla werd verkocht voor ƒ8 17. De eerste aardbeien, in zeer geringe hoeveelheid verwisselden van eigenaar voor f 0.72 f 0.86 per doosje van 200 gram Keukengroenten ten slotte brachten over het algemeen rede lijke prijzen op. katwijk aan zee Extra carillonbespeling Ter gelegenheid van de jaarvergade rung van de Provinciale V.V.V., welke op dinsdag 17 mei as. te Katwijk aan Zee zal worden gehouden, zal er des middags van 4 tot 5 uur een bespeling worden gegeven door de beiaardier Hes- sel H. de Harder. Het programma luidt: 1. Studentenlied; 2. Voorjaar; 3. 2 Mei liedjes; 4. 2 volksliederen: a) Een liedje van de zee, b) Naar zee; 5. Mijn Neder land; 6. Als 't klokje klingelt; 7. Melo die van G. F. Handel bew. voor beiaard; 8. An die Freude, Beethoven, bew. voor beiaard; 9. 2 liederen uit Valerius' Ge- denck-clanok. Vergade**in«ï riet bolsters De Chr. Bedrijfsgroepencentrale, afde ling Katwijk I, hield een vergadering ln het Jeugdhuis met de boetsters. Er be stond voor deze vergadering grote be langstelling. Na een openingswoord van de voorzitter, de heer W. Ouwehand. bracht hoofdbestuurder C. van de Wal verslag uit van de besprekingen met de redersvereniiging. Overeenstemming werd bereikt over een verhoging van 5 ingaande op 2 mei 1960. Alleen het Col lege van Rijksbemiddelaars moet nog zijn goedkeuring hieraan geven. Vanavond acht uur wordt, eveneenrf in het Jeugdhuis, vergaderd met de zee varenden. Opbrengsten De extra collecte ln de Hervormde kerken voor het Prot Thuisfront heeft f874.80 opgebracht en voor de Jeugd raad f867.50. Als resultaat van de feestavond ten behoeve van 4xZ....N werd aan het actiecomité in Hilversum het mooie bedrag van f750 overgemaakt. Agenda van deze week Morgenavond acht uur houdt de Herv. Geref. mannenvereniging „Calvijn" een vergadering in het Hervormd vereni gingsgebouw aan de Voorstraat. Morgenavond acht uur houdt de Jonge Kerk van de wijkgemeente „Zuid-West" haar laatste samenkomst in de consisto rie van de Oude Kerk. Woensdagavond acht uur houdt de Jonge Kerk van de wijkgemeente „Zuid" een samenkomst in het wijkgebouw aan het Abeelplein. Donderdagavond acht uur wordt m het Jeugdcentrum aan de Voorstraat een contactavond gehouden van de Leidsters van het Herv,-Geref. Jeugdverband. Donderdagavond acht uur spreekt ds. L. Vroegindeweij te Delft in de kapeL Hoog en laag water Dinsdag 17 mei: hoog water 7.54 en 20.30; laag water 3.31 en 15.59. 8preekbenrt Voor de Geref Gemeente hoopt mor- genavnd om half 8 in het gebouw Remi sestraat student L. Hulsman van Zwitn- drecht voor te gaan Herdenkingssamenkomst in OEGSTGEEST Nadat zaterdagmiddag de schooljeugd bloemen had gelegd op de Nederlandse en geallieerde graven, werd zondagmid dag in de Groene of Willlbrordkerk herdenkingssamenkomst gehonden, waar in sprak ds. A. P. van der Haas. Her vormd predikant te Den Haag. Hans Boe- lee speelde als Inleiding een bewerking van Jan Zwart van psalm 69 3 „Be schaam In mU de stille hope niet", v na met gezang 293 „O God.' die droeg ons voorgeslacht" de bijeenkomst werd ge- De voorzitter van de Oranjevereniging de hoer Ndc. van Weizen, sprak een be groetingswoord. Hij herinnerde eraan hoe het kerkhof bij de Groene Kerk geduren de de oorlog een militaire begraafplaats was. Na de oorlog word het een officieel kerkhof en toen in 1945 de eer*te doden herdenking werd gehouden, zoals elk jaar op de eerste zondag na de tiende mei sprak daar ds Van der Haas Hoewal hij sinds enkele jaren als predikant ln Den Haag staat had ds Van der Haas graag van de uitnodiging gebruik gemaakt, ook dat jaar te spreken. De belangstelling voor deze Jaarlijkse herdenking wordt minder, maar enkelen speciaal de familie van gesneuvelden blijven trouw De heer Van Weizen deel de mee dat burgemeester Du Boeuff door vakantie was verhinderd aanwezig to zijn. Nadat men gezang 120 „O God en Heer i 't glorielicht" ha'' gezongen, sprak ds Van der Haas Hij begon met te wijzen op de gemeenschap die werd gevoeld la- midden van dc oorlogsellende. Ook ln Oegstgeest was dat het geval. Nu. vijftien 'aaT na debevrijding, is dat wel heel an ders. Moeten we de gebeurtenissen achter ons laten en vergeten? Dat niet, maar wel moeten wQ zijn zoals een bruid die zich ichlkt voor de grote dag. Zo moeten w|J ons schikken voor het nieuwe: de nieu we hemel en de nieuwe aarde. We moe- en dus niet als de F.mmzusgangers doen. die naar een gesloten graf keken en zich niet beriepen op Jezus, maar op uit spraken van het Sanhedrin. We moeten wel afrekenen met het verleden, maar ïlet vergeten. Zoals Paulus door genade kon doen. Nadat de heer Boelee de toespraak met orgelspel van oen Cantilene van Rhein- oerger had afgesloten. ging ds Van der Haas ln dankgebed voor Besloten werd met het zingen van het Engelse en Ne- lerlandse volkslied. Nadat men naar de graven was ge vendeld. worden vele kransen gelegd Tocht bejaarden Het Comité rondrit ouden van Dagen heeft besloten de tooht dit jaar te doen plaats hebben met autobussen. Reden hiervan zijn de moeilijkheden die zich voordoen bij autovervoer en dan hoofd zakelijk de verkeerstechnische. Deelne mers aan deze rondrit, boven de 65 jaar. moeten in Oegstgeest woonachtig zijn Zij kunnen zich opgeven bij mej. C. Vrij. Terweeweg 62 Dit moet echter vóór 30 mei geschieden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 7