Opnieuw is bespreking met de architecten nodig Bloementeelt te belangrijk om haar te benadelen Rijnsburg krijgt een ruim en modern raadhuis nieuwe leidsche courant 7 DONDERDAG 12 MEI 1960 Raad Rijnsburg over het raadhuis Waardering en kwalificaties als „ingezakte pannekoek wisselingen dn de arohiteobuur, niet tegen de tijd bestand zal zijn. De architect heeft zijn tweede kans niet gebruikt en spr. wilde dan ook 'n andere architect te hulp De heer H. de Mooy vond, dart de ma quette tegenvalt en de tekening meevalt. Hij achtte het project acceptabel De burgemeester wees erop, dat mede door de „geplande" bloemen weelde, het geheel een monumenfale aanblik zal krijgen. Hij stond er borg voor, dat de architecten vooral bij de kleurenafwerking een bijzondere expressie aan het bouwwerk zullen weten te geven. De heer D. v. d. Mey dacht, dat men eT geen goed aan zou doen te trachten een verouderde bouwstijl na te bootsen. ..Deze weelde van licht en kleur steelt mijn hart", aldus de heer Van der Mey. Hij hoopte slechts, dat men voor de soc- tie Gemeentewerken een gunstiger plaats zal weiten be vinden. De heer W. L. v. d. Gugten meende, dat juist door het contrast tussen kurk en raadthuis beide tot hun recht zullen komen. De heer C. Leeuwertburg vroeg, of de fundering niet zodanig verzwaard kon worden, drct er later een verdieping bovenop kan worden gebouwd. De bur gemeester merkte naar aanleiding daar van op, dat dit raadhuis gebouwd wordt op een inwonertal van 12.000. Het ls niet te verwachten, dat Rijnsbumg daarboven uiit zal groeien. Daarenboven zal de ruim te tussen conciërgewoning en raadhuis in gemeentehanden blijven, zodait hori zontalle uitbreiding mogelijk blijft. Verdieping De heer G. van Delft miste aan het ge bouw het monumentale. Een op pilaren staande verdieping boven de centrale in gang zal misschien de oplossing zijn. Te vens vroeg hij zich af of een parkeerkel der onder het raadhuis niet noodzakelijk De heer T. Knalt Jr. zag, evenals dokter Van der Laan, in de langgerekte, lage noordwestvleugel een kleuterschool-Idee. Door de 'lage, platte bouw deed het geheel hem denken aan een ingezakte panne- koek. Nadat de wethouders Kralt en Zandbergen hadden betoogd, dat men dit ontwerp het best in principe kan aanvaarden en zonodig later partieel wijzigen, gaf de directeur van gemeentewerken, de heer J. Tramper, een technisch-architectet nische uiteenzetting. Bij de replieken bleken dokter Van der Laan en T. Kralt Jr. aan hun afwijzende mening vast te houden. Op voorstel van de burgemeester werd toen beslaten dat nogmaals een -gesprek zal worden gear rangeerd tussen raadsleden en archi- De overige punten, aanschaffing van een frankeermachine, vaste aanstelling van een gemeentewerkman en overneming in eigendom van de le Kloosterechuur- laan, gingen vlot onder de hamer door. Spreekbeurt Morgenavond 8 uur spreekt ds. P. J. F. Lamens, Kamerilc, in de zaal achter de Chr. Geref. kerk voor de Geref. Bond. Zondagsrust Morgenavond vergadert de Werkende Jeugd in Concoixffia. De heer E. L. de Wit uit Noord wijk zal spreken over: Zon dagsrust. Indonesië wil thans onderhandelen Volgens het Zuidslavische persbureau Tanjug heeft het Indonesische ministe rie van voorlichting in een bekendma king nadrukkelijk verklaard, dat de In donesische regering wenst door onder handelingen een vreedzame oplossing te vinden voor het vraagstuk van Nieuw- Guinea. DE HAKDSTE NOOT die B. en W. van Rijnsburg gisteravond in de (vol tallige) raadsvergadering hadden te kraken, was de verdediging van het voorlopige ontwerp voor het nieuwe raadhuis. Na een verhelderende discussie van meer dan twee uur, waarin de raadsleden met vele wensen ter tafel kwamen, werd vastgesteld, dat het ontwerp althans een goede basis biedt om op voort te borduren, maar dat gezien de vele wensen een nader overleg tussen de architecten en de raad noodzakelijk is. Geruime tijd nam ook een gedachtenwisseling van principiële aard in beslag over de bevoegdheden van B. en W. en de raad bij aanvragen van de bijzondere scholen om uitkeringen ingevolge art. 72 der l.o. wet. Dit naar aanleiding van een hernieuwde aanvraag om medewerking bij de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen voor de Prinses IreneschooL Op de foto van de maquette van het nieuwe Rijnsburg links van de kerk het ontworpen raadhuis, waar van de voorgevel uit glas en staal bestaat. Duidelijk is boven de hoofd ingang de raadzaal te zien, waarvan het dak hoger ligt dan de andere dakvlakken. Tussen kerk en raadhuis zijn de fundamenten van de oude abdij aangegeven. Het fundament van de vroegere toren is te zien. Dit is gelijk aan dat van de nu bestaande toren. Vermoed wordt dat de abdij vroeger twee gelijke torens heeft ge had, maar zekerheid daaromtrent is er niet: nergens blijkt dat de tweede toren inderdaad geheel is afgebouwd geweest. Ook achter de kerk ziet men nog fundamenten van de abdij. Raad huis en kerk grenzen beide aan een betegeld plein, dat op de Kerkstraat uitkomt. Links van het raadhuis de als doorbraak ontworpen Abdijlaan. Achter het raadhuis de raadhuistuin, grenzend aan de Abdijlaan en aan de eveneens als doorbraak ontworpen Graaf Florislaan. Schuin achter het raadhuis, ongeveer tussen raadhuis en kerk, een garageruimte met daar boven de conciërgewoning. De voorgevel aan de Kerkstraat zijde van het door de Werkgroep voor Architectuur en Stedebouw Van Tijen, Boom en Posno te Rotterdam in samenwerking met dè Rotterdamse architect M. D. van Wensveen ontworpen raad huis voor Rijnsburg. Boven de hoofdingang de raadzaal met links daarvan het grote balkon en het dak van de grote hal op de bovenverdieping. Beneden links de ruimte voor de secreta rie; tussen secretarie en hoofdin gang de kamers voor gemeente secretaris en gemeente-ontvan ger. Rechts van de hoofdingang iets inspringend de kamer van de burgemeester en verder naar achteren de kamer van het col lege van B. en W. Rechts van de hoofdingang het betegelde plein, waarop raadhuis en kerk te zamen uitkomen. Raad RIJNSBURG over de grenzen De heer D. v. d- Mey vond het vreemd- dat B. en W. dn hun preadivies hierover geen bedirag hadden genoemd, temeer daar deze kwestie reeds een half jaar „sleept". De burgemeester antwoordde, dat dit aan het schoolbestuur was gead viseerd, aangezien anders de bedragen ook vastgelegd zijn. Deze gedragslijn zat ook voor de toekomst gelden. De heer H. de Mooy kon dat maar moei lijk rijmen met zijn verantwoordelijk heidsgevoel als raadslid. Hoewel de wet het noemen van cijfers «iet voonschijft, verbiedt ze het noemen daarvan ook niet. De heer W. L. v. d. Gugtoen merkte op, dat die raad dan wel een gunstige be slissing kon nemen, maar niet de over tuiging kan krijgen of wel aan alle ver langens is voldaan. Toezegging De voocraitter meende, dat men bij dc aanbieding der begrotingswijzigingen wel degelijk het recht heeft veranderingen aan te brengen. Voor het overige zegde hij toe, dat hij er persoonlijk geen be zwaar tegen heeft een volgende keer met cijfers op de proppen te komen. Duurde deze discussie reeds een half uur, ze bleek slechrts oen peuleschililetje ten opzichte van het gesprek rondom het nieuwe raadhuis. Burgemeester Koomons stelde, dat ervan het oorspronkelijke (be kroonde) ontwerp weinig is overgebleven. Dit vimcSt vooral zijn oorzaak in onze wens de vertrekken te groeperen rond om een centraal gelegen entree. Ook dit tweede ontwerp hééft een voorlopig ka rakter, aldus de burgemeester en daarom voor wijzigingen vatbaar. Vooral de ge- veloipbouw heeft een geduchte wijziging ondergaan. Dit staat in verband met onze weng een mogelijkheid te scheppen later een overkapping aan te brengen voor een aula, kapel, kelder af mausoleum tussen het nieuwe raadhuis en het kerkgebouw. Onze opmerkingen z(jn nauwkeurig opgevolgd, ook u-aar het betreft onze wens geen al te strenge schel ding te maken tnssen het werkgedeel- te en het representatieve gedeelte. B. en W. achten dit plan dan ook een grote vooruitgang ten opzichte van het vorige. Zo is het geheel wat tra ditioneler van opbouw: het beton is verdwenen en daarvoor in de plaats kwamen gedeelten die in gewone bak stenen worden opgebouwd. Het ach terliggende gedeelte is geheel gere serveerd voor raadhuistuin, die wel licht voor het publiek toegankelijk zal Enkele van do wenken, ook van de raadsleden moeten nog worden doorge- De heer C. van Egmond maende, dat in verband met het naastliggende kerkge bouw een puntdak beter zou zijn. De burgemeester bestreed dit: gelijkvormig heid is ndert noodzakelijk aangezien er tus sen de complexen een duidelijke afschel- Twee eisen Dokter Van der Laan zei twee eisen te stellen: het nieuwe raadhuis moet een goede werkgelegenheid bieden doch ook representatief zijn. Wat dit laatste punt betreft merkte hij op, dat aan dit ont werp niet kon worden gezien dat het een raadhuis betreft. Het leek spreker teveel op een kleuterschool: veel licht en weinig trapjes. Voor Rijnsburg achtte hij dit ge bouw veel te modern. Dokter Van der Laan geloofde dat bet gebouw, gezien de (Advertentie) Gevraagd EEN NETTE JONGEN 16 jaar. Exp. D. Binnendijk, Kanaalstraat 2, Rijns- Ook een tuin met vijver en fontein Hadden wij de Leidse wensen gewetendan waren de onze nog verder gegaan HET STOND wel bij voorbaat vast, dat de raad van Rijnsburg voor wat de voorgestelde grenswijzigingen betreft zich voornamelijk zou bezig houden met wat wethouder Kralt zo kernachtig noemde „de blindedarm die Leiden in de gemeente Oegstgeest dreigt te boren". Bedoeld werd het gebied tussen de Oude Rijnzichtweg, de Rijksweg nr. 4 en do Witte Palen, dat bestemd is als terrein voor de Rijksuniversiteit te Leiden. Het was te verwachten dat de raad zich unaniem tegen deze plannen verzette. Bij de A.R.-fractie was de aandacht sterk op de donkere zijde van de annexatie gericht, bij de C.H.U. en de P.v.d.A. prevaleerde de voldoening. Da burgemeester leidde de besprekm- i gen met een kort woord in. Hij stelde, dat de wens om heit omstreden gebied bij Rijnsburg te trekken pas het laatste jaar is opgekomen, nadat bekend was gewor den, dat het terrein voor de unöveraiteiit zou woeden. Aangezien G.S. naast het preadvies van B. en W. ook Inzage van I de notulen willen hebben, verzocht hij I de fracties, bun mening kenbaar te ma- Agrarisch karakter De heer T. Kralt Sr. zei, dat de AR- I fractie eensgezind is over dit punt. Al lereerst dient men aandacht te schenken aan het feit dat zowel Ged. Staten als de Planologische Dienst de plannen hebben opgezet met het doel Rijnsburg zijn agrarisch karakter te laten behouden, i Over de geografische ligging van de I strook diie G.S. met dit plan voor ogen j hebben behoeft geen verschil van me ning te bestaan. Objectief gezien hadden de desbetreffende gronden om een goed bestuur te kunnen uitoefenen al tientallen jaren tot Rijnsburg moeten behoren. Ook is dc wcns van de bewoners van het gebied duidelijk: reeds in 1931 tekende 90 pet. van het aantal bewoners zonder enige aandrang een lijst waarop om aan sluiting bij Rijnsburg werd gevraagd. Een afschrift van die lijst is in bezit van G.S.! Rijnsburg wil graag, aldus wethouder Kralt, dè functie vervullen van een groenstrook te zijn tussen de gemeenten Katwijk, Oegstgeest en Leiden. Het stemt tot voldoening, dat G.S. met het oog hier op reeds verder gaan dan onze in 1951 geuite wensen, waarbij wij ons tot het uiterste minimum hadden beperkt, aldus spreker. Wij hebben ons beperkt omdat van de Indische Buurt rniiet gezegd kan wondien., dat deze lm zijn totaliteit op Rijnsburg ls georiënteerd. Hadden wij echter de Leidse wensen geweten, dam waren onze wensen nog verder gegaan en hadden zij vender moeten gaan dan nu het geval is. Veld ruimen Als de huidige voorstellen doorgaan, zullen binnen afzienbare tjjd 50 Rjjns- burgse kwekers en bovendien nog 10 kwekers van Rjjnsburgsc origine in het gebied tussen Oude Rijnzichtweg en de Witte Palen het veld moeten ruimen. Voor deze mensen is nocb In Rijnsburg noch in Oegstgeest andere grond beschik baar, gezien dc intensieve teelt in deze omgeving. Daarom zijn we er wel dank baar voor dat aan ons laatste verzoek ge hoor is gegeven, maar de conclusie moet zijn, dat wc nu veel verder moeten gaan n.l. langs Rijksweg 4 tot aan dc Witte Palen en dan rechtstreeks langs de laan naar de z.g. deurakker tot aan dc Rijn. Wethouder Kralt gaf daarvoor een zes tal redenen. In de eerste plaats zijn de huidige plannen geografisch onlogisch. Leiden krijgt oen „blindedarm" im Oegst geest (bot aam de Rijmzichrtwog) terwijl cr een smalle „oomidor" tot stamd komt tussen Leidien en Rijmsbuirg, die gemeente Oegstgeest blijft. In de tweede plaats ko men de- gebouwen die daardoor zullen verrijzen te dicht bij de gewenste groen strook. Ook ls er vrijwel geen plaats voor de 60 te verdrijven tuinders, terwijl Lei den er toch al tientallen hectaren bij krijgt voor uitbreiding van de universi teit, ziekenhuis e.d. In de vierde plaats is de Rijnsbumgse bloementeelt te be langrijk om haar ernstig te benadelen De omzet van /Flora" steeg van f 7 mil joen in 1956 tot ruim 11 miljoen in 1959 Dit werd verkregen door een intensie vere teelt en een toenemende export. Deze ontwikkeling zet zich im 1960 door en zal ook blijven doorzetten in verband met de E.E.G. Zo stolt DuiitSlamd op J december 1960 zijn grenzen voor bol- bloemen open en Frankrijk zal als laatste EEG-land niet lang meer achter kunnen blijven. Rijnsburg zal zijn agrarische functie nooit kunnen vervullen als men het zijn Land ontneemt. De Rijnsburgerse cultures groeien uit tot een soort „industrie". Vele bedrijven geven per jaar aan lonen sociale lasten f 30.000.- per ha nit, dj. 100 a 150 maal zoveel als wat men in dc land bouw uitgeeft. En dan komt daar nog het inkomen van de ondernemer bij! Een ho ger regeringscollege zal zich toch tweemaal moeten bedenken voordat dergelijk land aan zijn bestemming gaat onttrekken. De hoer Krolt meende dot king met Oegstgeest in dit verband niet zal baten wamt dé structuur van beide gemeenten heeft geen aanraikingsvlakken Ten slo-tte zei hij, dat als het bij Rijtnsburg trekken van de Indische Buurt moeilijk heden zou opleveren hij een deuk im de gemeentegrens wél acceptabel achtte. Dc heer W. L. van der Gugten sprak namens de CHU-fraotie zijn erkentelijk heid over uit, dat de stilte rondom deze reeds jaren slepende grenskwesties thans wordt verbroken. De onzekerheid was. een belemmering voor een goed regeerbeleid. Het verheugde de heer Van der Gugten. dat de thans ingediende voorstellen voot Rijnsburg aanmerkelijk gunstiger zijn dan die van 1955 en 1958, zodat nu een gebieds uitbreiding van 220 ha in het vooruitzicht ligt. Daarom wilde de heer Van der Gugten de dankbaarheid sterker beklem tonen dan B. en W. in him preadvies deden, waarin een gevoel van voldaan heid toch niet doorklinkt. Wel kon spr. zich verenigen met de zakelijke inhoud van het preadvies. Kostbare tuinbouw- gronden aan hun bestemming onttrekken voor recreatieve doeleinden moet in dit geval worden afgeraden, aangezien het de lamdhoniger zal vergroten en het voor al voor de jonge kwekers steeds moei lijker gaat worden een bedrijf op te bou wen. Men moet daarom zoeken naar min der kostbare gronden voor het recreatie terrein van 'de Universiteit Twijfel Dorpskern wordt ten zeerste erdoor verfraaid t TIT DOOR drie architectenbureaus gemaakte ontwerpen voor een nieuw raadhuis te Rijnsburg is een door de Werkgroep voor Architectuur en Stedebouw Van Tijen, Boom en Posno ingezonden plan gekozen. Dit plan is naderhand, mede in verband met de voor Rijnsburg ontworpen door braken, gewijzigd en thans heeft deze werkgroep in samenwerking met de Rotterdamse architect M. D. van Wensveen een project voleindigd, dat ge heel voor uitvoering gereed is. *De situatie in Rijnsburg was voor een nieuw raadhuis vrij moeilijk, omdat het op de plaats van het oude, vlak naast de kerk zou moeten komen. De architecten hebben een oplossing gevonden in de vorm van een geheel afzonderlijk gebouw, dat naast het bestaande raad huis wordt gebouwd en dus iets verder van dé kerk is verwijderd en met deze kerk geen enkele samenhang vertoont. Ten opzichte van de omliggende be bouwing mag het raadhuis niet te mas saal worden. Een goed effect hebben de ontwerpers bereikt, door het dak vlakken te verdelen, die op verschillen de hoogten zyn gelegen. Mede door toe passing van veel glas in de wanden is luchtig geheel verkregen, dat veel ruimte biedt en dat toch beslist geen volumineuze indruk zal maken. Tussen de kerk en het nieuwe raad huis komt een open ruimte. Deze ruirtite wordt nu nog gevuld door het bestaande raadhuis en daaronder liggen de funda menten van de oude abdij, waarin zes tien graven zijn gevonden, onder meer met overblijfselen van Floris V, Ada van Holland en Jan I. Het is de bedoeling dat deze stoffelijke overschotten een waardige rustplaats krijgen. Wellicht zal in de ruimte tussen het nieuwe raadhuis de kerk een gedenkteken kunnen worden opgericht. In ieder geval zullen de bouw van het nieuwe raadhuis en vooral de afbraak van de oude moge lijkheden bieden tot verder waardevol historisch en archeologisch onderzoex. Zoals men weet, is het enige bestaande overblijfsel van de oude abdij de kerk toren. De abdij moet twee van dergelijKe torens hebben gehad. De fundamenten de tweede toren zijn althans gevon den. Of deze ooit is afgebouwd, is niet Fr on i Het front van het raadhuis komt uiter aard aan de Kerkstraat, dat wil zeggen aan een plein dat toegang biedt tot de Kerkstraat en waarop zowel de kerk als het raadhuis toegang geeft. De van dt kerk afgelegen zijde grenst aan de Ab- dijlaan, een doorbraak, die in de toe komst in het verlengde van de Hofstraat zal lopen en die zal leiden naar de Graaf Florislaan. Deze Graaf Florislaan wordt de nieuwe doorbraak noord-zuid aan d achterzijde van raadhuis en kerk. Tussen do achterzijde van het raad huis cn de Graaf Florislaan komt de raadhuistuin, een park met vijver cn fontein, die voor het Rijnsburgso publiek toegankelijk zal worden. Het achterste deel van de raadhuis tuin, het deel dus langs dc Graaf Florislaan, ia bestemd voor kinder speeltuin. Het is de bedoeling dat de vijver met fontein zal worden aan geboden'door de Drinkwaterleiding ter gelegenheid van haar vijftigjarig bestaan. Na deze doorbraken liggen raadhuis en kerk op een centrale plaats in de gemeente Rijnsburg te midden van een prachtige groenbe- plantlng. Een conciërgewoning met garages en. transformatorenhuis zal door ccn pergola worden verbonden met het nieuwe raadhuis. In grote lijnen zal het raadhuis een begane grond en een verdieping omvat ten. De begane grond zal uit drie vlak ken bestaan, die niet op gelijk niveau liggen: het terrein helt vrij sterk en daarvan maken de ontwerpers gebruik. Het middelste van de drie vlakken op de begane grond zal worden ingenomen door een grpte hal met balie en aai_ zijde van de Abdijlaan de secretarie. Aan de zijde van de Kerkstraat komen op dit vlak de kamers van gemeente secretaris en gemeente-ontvanger. Rechts Rechts van de hoofdingang liggen de kamer van de burgemeester en de ver gaderkamer van hot college van B. en W. op een vlak dat een meter hoger is. Dit vlak is te bereiken via een trap en een bordes. Aan de zijde van de Abdij- laan en de achterzijde komen de bu reaus van gemeentewerken. Hier ligt de grond nog lager en men heeft daarvan gebruik gemaakt door deze lokalen te projecteren boven een kelderruimte, zo dat het uiteindelijke resultaat toch wordt, dat gemeentewerken evenals bur gemeester en wethouders een meter bo ven de centrale hal komen te zitten. Aan de achterzijde van de hal komen kantoren, in de hal komen wachtruimten met banken en tafels. Op de verdieping komen de raadzaal en de trouwzaal, gescheiden door een grote hal die bij grote gebeurtenissen met de trouwzaal kan worden sa mengetrokken. Waarschijnlijk zal dit geschieden door middel van een vouwwand. De raadzaal zal de in gang aan de Kerkstraatzijde marke ren, de trouwzaal komt boven de tweede ingang en zal dus uitzien over de raadhuistuin. Naast de raadzaal is een groot balkon ontworpen. De verlichting van dc benedenhal en de bovenhal geschiedt door middel van de zuidelijke glaswand van het trappe- huis, die boven het dak van de begane grond uitsteekt. Belangrijk is dat het nieuwe raadhuis van Rijnsburg geheel is ontworpen voor de situatie na de doorbraken. Rijnsburg zal dan een zeer fraaie kern krijgen. WETH. K. ZANDBERGEN uitbreidingsmogelijkheden dorp. Op de Knlkkerbaan zjjn er nu 51 in aanbouw, terwijl er een premie- aanvraag loopt voor 48 woningen. Met de toewijzing van 16 woningen voor 1960 zal hiermee de Knikkerbaan ztfn volgebouwd. Omstreeks de jaarwisseling 19601961 zal de grond achter de Brouwerstraat bouw rijp moeten zijn. Op dit terrein komen ongeveer 100 woningen. In 1963 moet bin nen het raam van het bestaande uitbrei dingsplan bouwgrond worden gezocht in het gebied tussen Sandtlaan, Katwijker- weg, Spimozalaan en Baron van Wasse naarstraat. Aangezien daar veel kassen bouw is gepleegd, zou dit tot een onver antwoorde grondprijs leiden. Wat er in dc bebouwde kom aan bouwgrond tussen KerkstraatSmidstraat en Koestraat Brouwerstraat nog over is, moet voor sanering worden bestemd. Zelfs zullen daar meer woningen moeten worden af gebroken dan er kunnen worden ge bouwd. Stedebouwkundig is ons dorp dan aan de noord-, oost- en westzijde afgerond. In verband met handhaving van „groene- gordel" is bouwen aan de noordzijde van het Oegstgeesterkanaal onaanvaardbaar. Bovendien zou ook dat kostbare cultuur grond vergen. Zuidelijk De uitbreiding der gemeente zal dan ook in zuidelijke richting moeten geschie den, op weidegronden. Daardoor zal goede cultuurgrond worden gespaard en kan een planologisch verantwoorde afronding van ons dorp worden verkregen. De ge legenheid voor een gezonde ontwikke ling wordt Rijnsburg onthouden indien een verdere afbrokkeling van cultuur gronden plaats heeft. Een ruim gebied blijft voor het instandhouden van Rijns- burg als tuinbouw- en bloemencentrum noodzakelijk. Ook de heer D. v. d. Mey (P.v.d.A.) gewaagde van dankbaarheid voor het G.S. plan. Waaruit wel blijkt, dat men na een gedegen studie tot geen andere conclusie kon komen. Men zal trou wens door bestemming van cultuur gronden voor recreatie- en woning- bouwdoeleinden toch nog tot een inten sievere teelt moeten komen. De nieuwe bestemming van de grond ten zuiden van oude Rijnzichtweg droeg dan ook niet de instemming van de heer Van der Mey. Hij kon zich volledig met het B. cn W.-advies verenigen. Nadat de heer G. van Delft had be klemtoond, dat bedreiging van de Rijns- burger tuinbouw ook een bedreiging van de Rijnsburgse bloemenhandel inhoudt en dokter Van der Laan had gewezen op het belang van niet alleen de bloemen doch ook de groenteteel, sprak burge meester Koomans er zijn voldoening over uit, dat de bespreking niet in de sfeer van de sentimenten was getrokken en op waardige wijze was gevoerd. Zonder hoofdelijke stemming werd be sloten het preadvies van B. en W. op te volgen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 7