Raad van Oegstgeest verwerpt afstand van grondgebied elke Echtpaar Slootweg-Windhorst vijftig jaar getrouwd Een tweede De Hoop zou vele problemen oplossen Honderdjarig bedrijf in Leiderdorp 960 NIEUWE LEIDSCHE COURANT 11 DONDERDAG 12 MEI 1960 Is alles al in kannen en kruiken? Is dit laatste etappe naar totale opdeling van onze gemeente zo vroeg men TAE GEMEENTE OEGSTGEEST voelt niets voor de roL van Cleopatra, die tweeduizend jaar geleden zich volgens Plutarchus een mand vijgen liet brengen, waarin een cobra was verscholen, om zich van het leven te beroven. Deze klassieke parabel werd door mevrouw Smits- Witvliet naar voren gebracht om haar houding ten opzichte van de door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland gedane voorstellen inzake grens wijziging te bepalen. Met meer hedendaagse voorbeelden volgden de an dere fractievertegenwoordigers haar om een krachtig protest te onder steunen tegen de gang van zaken. Fel werd gesproken over de gemeente Leiden, die met alle geweld de honderdduizend inwoners wil overschrijden, daarbij schermt met een universiteit die niet van de stad maar van het rijk is, en over Rijnsburg, dat zelfs geen poging deed om tot grondruil te komen en niet bereid was te praten. Een volledig stenografisch verslag van deze zitting, die slechts, voor zover het dit punt betrof, door zes personen op de publieke tribune werd bijgewoond, zal aan provinciale en landelijke auto riteiten worden gestuurd. Mevrouw Smit s-W i t v 1 i e t was dt tolk van de liberale fractie. In de lang zame opdeelpolitiek ten opzichte van dc gemeente Oegstgeest sinds 1896 is nu dus Het structuurplan ging uit van i voorstel gekomen dat zo ingrijpend werking. Dat is aanvaardbaardei zich afvraagt of de laatste verkieslijker dan de voorstellen etappe niet in zicht is om na een paar 1960. Wanneer men een partner tegen- jaar de rest van de gemeente eveneens over zich ziet die er alleen naar streeft zijn bevolking op te voeren door het annexeren van delen van andere ge meenten, omdat men zelf niet voldoende kracht heeft zich te ontwikkelen, staat een situatie die niet bevorderlijk is om de vraagstukken tot een oplossing te brengen. Daarvoor is een royale nodig, terwijl men nu bezig is met lai werk. De fractie is uit een onderzoek duidelijk gebleken dat noch de bewoners van de Mors, noch die bij Rijnsburg prijs stellen op een ander bestuur. Dat zoiets nauwelijks meetelt, is een veeg teken. Wij kunnen niet inzien dat grenswijzi ging nodig of urgent te verdelen, waartoe dan de psychiatri sche inrichtingen Endegeest en Rhijn- geest behoren, of in zijn geheel als woon wijk bij Leiden te trekken. Wanneer men het goed beschouwt, wil Leiden in Oegstgeest bouwen. Zeker omdat sinds tachtig jaar de hoogleraren zich bij voorkeur in deze gemeente vestigen? Topfiguren van industrie en bankwezen zijn evenmin genegen in Leiden te wo nen. Leiden profiteert op sociaal gebied van geld en krachten van inwoners der omliggende gemeenten en het aantal be stuurders van Leidse verenigingen dat in de buitengemeenten woont is legio. Leiden is ook een stad die ondanks het aantrekken van industrie weinig groeit Men had deze industrie beter aan Al phen of Groningen kunnen geven. Men denkt erover een satellietstad te stich ten. Waarom de gemeente Oegstgeest niet intact gehouden en afgewacht wat men daar kan opvangen? Mevrouw Smits ging de gang ken na bij de behandeling van het struc tuurplan, toen Oegstgeest bereid wai grote offers te brengen voor de uitbrei ding van de universiteit. Oegstgeest heeft er niet aan getornd, toen zijn gebied de universiteit wilde uitbrei den, hoewel men hiermee de rol in de aanhef genoemde Cleopatra kon spelen. Dit raadslid verzette zich tegen het feit dat Oegstgeest een echte forensenplaats zou worden. Dat is r goed voor de jeugd. Die komt dan weinig in aanraking met andere bevol kingsgroepen en verwekelijkt daardoor. Het werkt het materialisme in de hand. Mevrouw Smits deed een beroep op het college om te trachten althans enige ja ren uitstel te krijgen. Dp heer Veen (p.v.d.a.) zei met ver bijstering van dit jammerlijke voorne men kennis te hebben genomen. Welke verschrikkelijke bedoelingen heeft men toch met ons dorp? Zijn fractiegenote, mevrouw Kr»- mcrs-dc Vlaming Pleysier, wees op de functie van Oegstgeest als gezond- makende longen. Tijden waarin men door overvallen op naburen zUn gebied vergrootte zijn voorbij, zeker in een tijd als thans. een tijdperk van Internationale samenwerking. Onze regering geeft veel geld om in onderontwikkelde gebieden woestijnen vruchtbaar te maken en maakt zelf op deze manier op prachtige land- en tuinbouwgronden steenwoestij- Geen reclit? De heer Van Weizen en de heer Van der Voet waren de sprekers de protestants-christelijke fractie, grootste van de raad. De eerste protes teerde tegen de korte tijd van voorbe reiding. De voornaamste indruk die uit de brief van G.S. krijgt is. dat bij zondere zorg wordt besteed aan Leidse belangen en dat men zich weinig oe kommert om de problemen die zijn ont staan door het voorgenomen afnemen van grote gebieden van Oegstgeest. Hebben kleine gemeenten geen reent op provinciale zorgen? Wij wensen onder geen voorwaar de de weg in te slaan die leidt tot het ontstaan van steeds grotere ge meenten. Redelijk contact met de overheid gaat teloor. Bij de maat schappelijke en geestelijke zorg wordt de mens meer en meer een nummer. De verstedelijking van ons land is met name een geestelijk vraagstuk van de eerste orde. Naast massificatie dient zich ook het ge vaar van secularisatie van het leven aan. In de grote stad dreigt veel meer de verschraling van het gees telijk leven. Ook is daar de vereen- Verdelen Behalve de correctie van grenzen ten bate van Leiden heeft Oegstgeest te ma ken met gebiedsaf stand aan Rijnsburg. Hier treft men de vreemde situatie aan dat de grotere gemeente afstand moet doen ten bate van een kleinere. Ik' geenszins, aldus spreker, op het starre standpunt staan dat de eenmaal getrok ken grens tussen beide gemeenten nooit of te nimmer zal kunnen veranderen Twee gemeentebesturen zouden dit best kunnen regelen, maar helaas schijnt dit van Rijnsburg niet te kunnen wachten. Rijnsburg wil nog meer grond van Oegstgeest, Men denkt: de tijd rijp, er valt wat te verdelen. Laten ervoor zorgen onze portie te krijgen. Dat is stijlloos. De heer Van Weizen achtte de voor stellen dan ook ten enenmale verwerpe lijk. De heer Van der Voet was in zijn rede vaak humoristisch, maar dan weer bijtend van toon. De korte tijd van voor bereiding is er een bewijs voor dat de democratie ver is te zoeken. We behoe- alleen maar te slikken. Overigens rammelen de argumenten van G.S. aan alle kanten. De heer Van der Voet wees op de ach ter dit voorstel staande opheffing van gemeentelijke zelfstandigheid. Dit zou onberekertbare schade berokkenen, men in 1980 in Leiden zou leven, dan men in een mierennest wonen, waar uit alle levensblijheid is verdwenen. Natuurschoon en recreatiemogelijkheid er dan niet meer. We moeten niet vorden opgeslokt door de massa. Aan wijkraden of gemeenschapsraden heeft nog geen enkele geannexeerde gemeente Catacomben Er i 5 over gesproken dat Den Haag l is. Annexeert Leiden Wasse naar? Gelooft u dat maar niet: daar wonen de hoge heren. Als Den Haag Wassenaar annexeert, geven wij Oegstgeest aan Leiden. Leiden is nu al wat het verkeer aangaat in een slop geraakt. Waar zijn de pleinen en de parken in het centrum? Menig provinciezaaltje is mooier dan de schouwburg, de concertzaal lijkt op de catacomben en gezwommen wordt er in een kerk. Wat doet Leiden met nieuw grondgebied? Men slooft zich uit er buitenlandse industrie te krij gen met door de eigen gemeente op gebrachte belastinggelden. Kapitalen worden geïnvesteerd in deze indus trieterreinen, waarbij men de belan gen van de oudere Leidse industrie- en volkomen negeert. De buitenland se vestigingen hebben een eijorme zuigkracht ten koste van de geves tigde bedrijven. Laat Leiden eerst maar eens aandacht schenken aan huizen- en wegenbouw. Leiden zou in 1920 iets laten zien, toen de Voge lenwijk werd geannexeerd. Wat is ervan gekomen? Leiden wil ten koste van alles meer dan honderdduizend inwoners. Dat is aanlokkelijk voor verscheidene personen. Eén wethouder meer en hogere salaris sen voor sommige ambtenaren. En dat in een tijd, waarin het bedrijfsleven wordt gedwongen het prijspeil te drukken. Het academisch ziekenhuis is van het rijk en heeft dus evenveel met Leiden te maken als de Pisa-toren met Groningen. De universiteitswijk kan zelfs veel spoediger tot stand komen onder Oegstgeest dan onder Leiden, dat eerst op grenswijzigingen moet wach- „Haast", aldus de heer Van der Voet, :ou ik nog wat vergeten: Rijnsburg. Dit woord heb ik nog niet in mijn mond gehad. Ik heb er ook geen woorden Mr. Bergmeyer k.v.p.noemde deze handelwijze G.S. onwaardig. Hij gaf dit college in overweging voortaan maar formulieren te gebruiken, waarop men dc mooie gebieden van zijn buurman kan invullen. Als de annexatie een feit Is, zal men zich bij dc wet als het hoog ste recht dienen neer te leggen. Maar Ruilen Burgemeester H. L. du Boeuff ant woordde de sprekers, na hun dank hebben gebracht voor hun bijdrage de discussie. Men krijgt het gevoel dat alles in kannen en kruiken is en dat men met zijn hoofd tegen een stenen muur loopt. Hij hoopte, dat G.S. wijs heid zullen ontvangen bij de beslissin gen, bijvoorbeeld het doen bebouwen van prachtige teeltgronden. We weten nu waarom Leiden zo'n haast had met de behandeling van het structuurplan. Genieten wij geen bescherming- Steeds stelt het college zich deze vraag. De universiteit is niet gebaat met dit onzalige plan. Rijnsburg heeft ons nooit iets gevraagd. Hoe durft men dit Oegstgeest aan te doen als men geen ruilobjecten heeft. Als men bijv. zei: we willen ruilen met de Vogelenwijk of iets anders, dan was er nog te praten geweest. De hoogste wijsheid van de autoriteiten is: zie dat je er iets tegenover stelt, een be ter bestuur van de in het geding zijnde gronden. Dat hebben we na 1920 in de Leidse Vogelenwijk ge zien om van de sloppen en stegen J. F. M. STEENMETSER van Rijnsburg maar te zwijgen, zo zei de burgemeester. Wethouder Steenmetser is generaal- buiten-dienst en dat bleek uit zijn slot woord. „Een veldslag is niet gewonnen, voordat de vijand zich overgeeft. De beste verdediging is de aanval. Valt u an, raadsleden, wij volgen u." TER AAR Primeurs Aan de Coöperatieve Groenteveiling Ter Aar en Omstreken werd gisteren een tweetal primeurs aangevoerd. De eerste bospeen werd ter veiling gebracht door r. van Veen, tuinder te Noorden Deze ;rste peen bracht 0,75-0,80 per bos op werd gekocht door diverse kooplieden. De eerste tuinbonen werden aangevoerd door L. P. P. Wetter, tuinder te Ter Deze werden gekocht door de Braftd in Rotterdam Bijenkorf ijlings ontruimd Bij schoonmaak- en herstelwerkzaam heden aan de plastiek voor de Bijenkorf te Rotterdam is gistermiddag omstreeks kwart over twee brand ontstaan. De plastiek was geheel in zeildoek gehuld en afgezet met een houten schutting. Er lagen enige zuurstofflessen en deze zijn ontploft. Het winkelend publiek op de drukke Coolsingel werd hevig opge schrikt en stoof alle kanten uit. De Bijen korf moest in allerijl ontruimd worden De brand zou bovenin de constructie van Gabo, die ongeveer dezelfde lengte heeft als de Bijenkorf, ontstaan zijn. Ver moedelijk is bij het lassen een vonkje overgesprongen op het zeildoek. NOORDWIJKERHOUT Nieuws voor verzamelaars Wie eens op een zaterdagmiddag over de N.Z. Voorburgwal in Amsterdam heeft gelopen, zal zich het beeld van oudere en jongere verzamelaars herinneren. Jong en oud tracht door ruiling de ver zameling uit te breiden. Dit beeld zal binnenkort ook het parochiehuis aan de Kerkstraat vertonen, wanneer de eerste Noordwijkerhoutse ruilbeurs voor verza melaars de deuren opent. Zaterdag zal 4 tot 5 uur worden gestart en alle verzamelaars van postzegels, lucifersmer ken, eerste dag-enveloppen, en suiker zakjes zijn van harte welkom. in de bezoekers van de ruilbeurs zal kleine vergoeding worden gevraagd, nl. tot 15 jaar een dubbeltje en aan de ouderen een kwartje. Het ligt in de be doeling de beurs toegankelijk te stellen voor alle verzamelaars van 10 jaar en ouder en deze ruilmogelijkheid om de 14 dagen te houden. Mocht blijken dat aan een wekelijkse beurs behoefte be- staat, dan zal men daartoe kunnen over- HAZERSWOVDE Bruidegom nbg steeds een actieve figuur na een succesvol leven als kweker-vervoerder Burgerlijke stand GEBOREN: Ronald J J z v W J van der Holst en C J Bakker; Yvonne H W, F T J Jansen en J M van Val'-»n- hoef. ONDERTROUWD: C M van der Klaauw T C VastenhoutW J S Caspers en ACM Looijestijn; J F P va nder Voort J P M van Steijn. GETROUWD: T C J Leuven en J H M roekhof; C P Heemskerk en G M War merdam T C Semp en K M T van den Burg; C W Moons en M A T van Haaster OVERLEDEN: Petrus C J de Goeij, 80 jr, wedwnr v A H Okker; Johannes C Alles, 83 jr, wedwnr v F W Eilars- ki; Johannes G Rewijk, 70 jr, wedwnr v C J van Leeuwen. Op 26 mei hoopt het echtpaar W- Sloot weg-N. Slootweg-Windhorst zjjn gouden UuweHjksfeest te vieren- De bruidegom Is evenals zün vrouw een scptemberklnd: hij werd geboren op 19 september 1883. ?yn vrouw op 9 scpember 1886. en het 7jjn allebei rasechte Hazerswoudcnaren. De heer Slootweg werkte aanvankelijk bij zijn vader, die veehandelaar was, maar in 1911 ging zijn grote wens in vervulling; hij kon gaan tuinieren. Zijn bedrijf breidde zich gestadig uit en ondertussen vervulde de heer Slootweg vele bestuurs functies. Zo was hij voor de Eerste reldoorlog bestuurslid van de veilingver eniging te Pijnacker; daarna was hij 25 jaar lang tweede voorzitter van de Coö peratieve Leidse Groenteveiling. De heer Slootweg ging na verloop ijd zijn eigen produkten vervoeren, c net paard en wagen, later met vracht- uto's- Zo ontstonden naast het tuindere- >edrijf een fruithandel en een garage- Ook was de heer Slootweg actief op maatschappelijk gebied. Nog steeds is hij voorzitter van de woningbouwvereniging Ons Belang. Voor de A.R. Partij zat hij 19 jaar lang in de gemeenteraad en ver scheidene keren was hij lijsttrekker bij Katwijk aan Zee Ouderavond van C.J.F.-M.V De meisjes en niet minder de leidsters in de C.J.F.-meisjesvereniging „Mor gendauw", zijn deze week druk bezig geweest om een aantrekkelijk program- lamen te stellen. Dit programma werd op een ouderavond, die gisteren de Oranjezaal van het Jeugdhuis is i houden, afgewerkt. Een dergelijke avond bedoeld om een indruk te geven wat er op de vereniging gebeurt. Vele ouders waren aanwezig. Mejuffrouw Ellemeijer opende, waar- a zij de aanwezigen een hartelijk wel kom toeriep en een korte meditatie ovei het voorgelezen Schriftgedeelte hield. Er werden door de meisjes verschei dene samenspraken uitgevoerd, o.a „Poppenstand", „Bloemenbruiloft", „Ver- geetmijnietje" en „Droomland" Ook wer- /oor de pauze enkele spelletjes ge- Na de pauze voerden zij „Mieke die geen muts meer wilde dragen" op. Hel bevolkingsonderzoek i het eind 1959 in deze gemeente ge houden bevolkingsonderzoek kunnen thans gegevens over de uitslag worden erstrekt. In totaal werd van 8815 per- onen een foto genomen. Met de kinderen ot en met 14 jaar, die buiten dit onder zoek yielen en hen die al op andere wijze i doorgelicht, is nu 85 pet onder controle ;15 pet der bevolking heeft zich het onderzoek onttrokken. Dit per- NOORDW1JK Meisje aangereden Gisteravond kwart over acht is de 14- jarige Nel van der Hoorn uit de dorpstraat, terwijl zij met een vriendin geheel rechts op de Herenweg fietste, door een personenauto aangereden Het moest met uiteenlopende ver dingen naar het academisch ziekenhuis te Leiden worden gebracht. Zij zou juist daag en morgen het schriftelijke ge deelte van een examen afleggen. Ooggetuigen uitten demonstratief hun verontwaardiging over de roekeloze waarop de autobestuurder zou ben gereden. De marechaussee uit Leiden het onderzoek belast, omdat i auto zich twee jeugdige marine-officieren bevonden. De afdeling Noordwijk van Pro Rege hoopt donderdag 19 mei haar jaarlijkse bezoek aan een der militaire tehuizen te brengen. Ditmaal staat het tehuis in Gorinchem op het programma, 's Morgens kwart voor acht wordt gestart bij de Punt en op het Lindenplein. In Rotterdam rondvaart worden gemaakt door de havens. Tot en met 14 mei kan men de tocht opgeven bij de lieer J. N. Baalbergen in de Golfweg. Bad- en strandmode In het Casino wordt maandagavond acht uur een show gegeven van bad- en trandmode 1960. ZOETERWOLDE Woonruimtecommissie Het spreekuur van de woonruimte-ad- /an morgen verplaatst vrijdag 20 mei. V isserij golfjes IN HET JAARVERSLAG van de Vereniging hospitaal-kerkschip De Hoop, dat gisteren bij de première van de kleurenfilm van De Hoop werd uitgereikt, is een belangrijke vraag door het bestuur van de vereniging opgeworpen. De vraag doel zich namelijk voor of hoefte aan een tweede schip is. Hierdoor zouden vele problemen worden opgelost: dc continuïteit van de hulpverlening en verzorging der op dc Noordzee zou verzekerd zijn en het zich steeds uitbreidende werk terrein, ten gevolge van de wijzigingen, die in de visserij plaatsvinden, zou beter bestreken kunnen worden. Meer en meer gaan dc rederijen over var de drijfnet- naar de trawlvisserij, waardoor minder concentraties voor komen. De meer verspreide vloot vist over een veel grotere uitgestrekt heid. „Het is zaak, deze ontwikkeling bij te houden", aldus besluit het be stuur van de vereniging in dc inleiding bij dit jaarverslag. Ook in het afgelopen jaar heeft De Hoop veel en snelle en doelmatige hulp kunnen verlenen. Elf predikanten uit de verschillende vissershavenplaatsen maak ten de reizen van het schip mee. Daarbij ren ds. W. A. B. Hagen en ds. F. Pijl- n uit Katwijk a. Z. Van de kerkdiensten dagsluitingen, die aan boord v Hoop werden gehouden, werden de scheepszender op 129 meter uitge zonden. Medisch verslag In zijn medisch verslag merkt de scheepsarts J. M. Rodermond op hoe 15 oktober 4 opvarenden van een logger het hospitaalkerkschip tegemoet z oin een zieke op hun schip a kondigen. Die uitdaging moet het te machtig zijn geweest; twee dagen later het zwaar stormweer. En zc op vele dagen van de reizen in 1959, aldus de arts. Aan de Zuidoostkust van Ierland had De Hoop op de le reis veel werk te doen; minder succesvol verldep de naar Noorwegen. Op vele andere rei onder de Katwijkers, Scheveningse IJmuidense vissers is de aanwezigheid an Dc Hoop zonder meer levensreddend oor zieke vissers geweest. Het blijft volgens de arts een merk waardig feit, dat zeer weinig opvarenden Nederlandse vissersschepen ertoe zijn te bewegen met een naald penicilline in het lichaam van een mede-opvarende te spulten. In de kisten kunnen daarom oortaan beter ook penicilllnetabletten cn capsules worden meegenomen. In totaal werden In 1959 1183 patiënten behandeld door De Hoop. Het aantal opnemingen was 197. Eenmaal werd zelfs verloskun dige hulp verleend, toen het schip t« Noorwegen was gestationeerd. Andere diensten De radiotechnische dienst heeft vorig jaar in totaal 181 reparaties aan elektro nische apparaten verricht. In totaal w< den verder door de technische dienst reparaties aan boord van Nederlandse buitenlandse vissersschepen en coasters verricht. Van 12 schepen werd de drink- watervoorraad aangevuld, er werden 109( weerrapporten naar het K.N.M I. De Bilt geseind via Scheveivingen Radio werden tot viermaal toe sleepdiensten verricht. Binnengesleept zijn de KW 163. KW 15, de SCH 104 en de KW 40. Be gonnen is in 1959 met het uitzenden interessante radiocauserieën over onder werpen, waar de vissers belang in stellen. Aangaande de verantwoording van de inkomsten in 1959 is in het verslag te lezen, dat uit de busjes van de teelt 1958 14.246.30 werd ontvangen, van de ker ken 18 389.62. van de reders 58.670. het K.N.M.I. en voor andere hulp- leningen 13.522.89. van twee fondsen 10.305 van twee stichtingen 4500 en contributies, giften, collecten cn sub sidies 237.832.91. De bijdrage van de vis- de teelt 1959 is 13.509.15 ge weest, waarbij 2 447.70 uit Katwijk aan ~ee cn ƒ8.323.07 uit Scheveningen. Proefvaart bij IJmuiden De eerste van drie kotters, die de scheepswerf Kramer en Booy te Spaarn- dam heefrt gebouwd voor rekening van de Deense reder Jorgensen te Hirtshal is in de vaart gebracht. Op de Noordzee bij IJmuiden heeft het scheepje, dat 340 pk sterk is, 26.50 meter lang is 1 meet, de proefvaart gemaakt. De kotter kreeg als naam Torovik en als visserij- merk HG 213. Niet alleen op de Noord zee maar ook in de wateren bij Groen land gaat de HG 213 ter visserij. De kot ter is zo ver mogelijk dichtgebouwd. De twee andere kotters zullen binnen kort worden opgeleverd, terwijl verder nog bij Kramer en Booy op stapel staan een trawler voor Frankrijk, de 1450 pk sterke Jean Marie en een zeesleepboot van 2250 pk voor Zweedse rekening. Aan de woeuedagmarkt De IJmuidense woensdagmarkt werd bezocht door 16 schepen, waarbij drie trawlers. De aanvoer was nog 4250 kisten vis groot; 400 schelvis, 400 wijting, 250 gul en kabeljauw, 100 koolvis, 475 verse haring, 200 kleine kisten haring. 2500 ma kreel en 100 schoL Van de trawlers waren binnen de SCH 117 met 1000 kisten vis. waarbij 430 makreel, 200 wijting en 260 schelvis; de IJM 35 met 160 kleine kisten verse haring, 1550 kisten vis en 280 kabeljauwtjes en de VL 84 met 1010 kis ten vis, meest makreel en haring. Voor deze vangsten wist een schip als de IJM 35 slechts 15.500 te besommen. de toestand in de markt giste- is getekend. De makreel bracht slechts van 6 tot ƒ9 voor dc kleine op eii van 35 tot 20 voor de grov soort. Haring deed 18 tot 10. Regels kabeljauw, koolvis, tong en grove schel- (62 tot 48) werden door het buiten land afgenomen. Vandaag present Voor de dondordagmarkt liepen trawlers op IJmuiden aan: de IJM 32 ngst van 1050 kisten vis, waarbij 700 makreel; de VL 121 met 900 kisten vis, meest makreel; de IJM 20 met 1050 kisten, meest makreel en haring en de KW 87 met nog onbekende vangst. Van de visgronden was gisteren goed eer te melden. De vangsten liepen sterk teen, namelijk van 100 tot 250 manden makreel, haring, koolvis en schelvis per etmaaL De trekmeldangen liepen van 30 tot 60 manden vis voor schepen als de KW 82, KW 121, de IJM 57 en de KW 4. Op de kust benoorden de Wadden wer den gisteren 75 tot 175 kg tong en 10 tot 20 mandje6 schol buitgemaakt. centage is te hoog. Het aantal gevonden gevallen van ac tieve long-tbc bedroeg 3 (1 op 3000). In actieve long-tbc werd bij 44 personen geconstateerd. Verder zijn tal van andere afwijkingen, vooral hart- en vaatafwij kingen, ontdekt. Hoog en laag water om 4-30 en 1 12 46 uur. Voor direct gevraagd: een halfwas rijwielhersteller m. P. ZUYDERDUYN Openstelling zweminrichting De gemeentelijke zweminrichting wordt p maandag 16 mei opengesteld. Extra openstelling gcinecnte-sccrctarie Gedurende mei, juni, juli en augustus ordt de gemeentesecretarie opengesteld op de woensdagen van half zeven tot en uur, uitsluitend voor het afhalen reispapieren (paspoorten en toeristen- rten) en arbeidskaarten. de verkiezingen. Voorts was de heer Slootweg onder meer 40 jaar voorzitter van Onderling Hulpbetoon, 40 jaar be stuurslid van de vereniging voor zieken verpleging Hazerswoude-Koudekerk cn 25 jaar penningmeester van de School met de Bijbel Nog steeds is de heer Slootweg 'die ook bij dc Geref. Kerk ver scheidene functies heeft bekleed op ver schillend terrein actief Zo is hij bestuurs lid van de Vereniging voor Ziekenhuis- verpleging, voorzitter van de Bejaarden- sociëteit en voorzitter van de Woning- ru Imteeomm issi e-dorp Uit het huwelijk zijn 7 kinderen gebo ren (3 dochters en 4 zoons). OEGSTGEEST Busroutes worden niet gewijzigd #Voordat de gemeenteraad van Oegst geest zich zette tot het savoureren van het annexatie-menu, had men als apêratif de buskwestie gekozen. Van een groot antal ingezetenen onder leiding van prof dr. P. J. Gaillard was een bezwaarschrift tafel, waarin weid geprotesteerd te- het leggen van oktober af van een buslijn door de Oranjelaan. Nassaulaan Waldeck Pyrmontlaan. Burgemeester wethouders wilden echter nadrukke- vaststellen dat niet de gemeente- d, maar het college van B. en W. mening kan kenbaar maken aan de rijkshoofdinspecteur van het verkeer. aring weet het college dat tegen elke buslijn protesten rijzen van de be ers van straten waardoor de bussen rijden. Men heeft de gemeenteraad proefrit laten maken, waarbij geen /aren werden geuit. Gesteund hier door hebben B. en W. meegedeeld dat zij zich met de voorgestelde routes konden /erenigen. Aan het verzoek van de adres santen, de routes te wijzigen, kan niet worden voldaan. De heer M. van der Voet (prot-chr.) waarschuwde voor de smalle lanen. Me- ïw Kramers-de Vlaming Pleysier brak lans voor een verbinding van het ardentehuis naar de De Kempenacr- at. De burgemeester haakte in op opmerking van ir. Van Nieuwkoop, voorgesteld had eerst maar eens te bekijken wat de praktijk leert. Omdat het schrijven van de bezwaarden slechts competentie van het dagelijks be- behoort, ging de raad ermee ak koord dat men zal wachten tot de bussen rijden om dan eventueel wijzigingen aan brengen. MEVWVEEN Jubileum ds. Snel Vanavond acht uur wordt in de gere formeerde kerk een bijeenkomst gehouden erband met het zilveren ambtsjubi leum van ds. G. F. Snel. Sfeer in 'f gezin Dc „Nieuwe Leidsche" er in 1 GEVRAAGD EEN NET WINKELMEISJE LEVENSMIDDELENBEDRIJF. J. EIJKELENBOOM Hoofdstraat 170. Tel. 7745. Sassenheim. Op 23 april was het honderd jaar gele den, dat dc groente- en fruitzaak van de heer G. de Koning, Hoofdstraat 214- .6, werd opgericht. De grootvader van de tegenwoordige eigenaar, ook G. de Koning, was de op richter. In 1932 werd het oude pand ver bouwd. De heer De Koning werkt nu ook met 2 moderne ventauto's. Gistermiddag werd van 2 tot 5 uur receptie gehouden ook burgemeester en mevrouw Van Diepeningen de heer De Koning hun ge lukwensen kwamen aanbieden. Voorts waren er vertegenwoordigers ui: de groente- en fruitwereld. onder wie de heer Van Oven. bondsvoorzitter van de Chr. groente- en fruithandel, en de heer Dc Mooy, secretaris van de afdeling Lei den van de bond. De fa. De Koning kreeg veel bloemen en cadeaus, o m. een mooie ventilator voor de winkel van de bond.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 11