fJSnrg DOE OPEN! ZELFGLANSWAS musketieRs in beweging PERSONEEL (Mnl.) Meubelstoffeerders KOERIERS öe ÖRI6 omgangsvormen Mn WE LEIDSCHE COURANT 6 WOENSDAG 11 MEI 1960 Geef de jeugd een opdracht waarvan ze weet, dat zij zin heeft, en laat ze dan verder maar rustig haar gang gaan. Als het er op aan komt kent ze haar plicht en is ze tot grootse dingen in staat. Het bewijs? De actie „Doe-Open". Want door deze actie kwam T~\OE heus maar niet zorgelijk. Zeg nooit meerdat „de" jeugd van nu lamlendig is. Straks, op de 5de mei, tijdens het jeugdappèl op Dam te Amsterdamzal blijken, dat zij zich voortreffelijk van haar opdracht heeft gekweten. Dat idee, haar in te schakelen ten behoeve van het Wereldvluchtelin gen jaar, is een schot midden in de roos geweest. Want het bedrag van f 600.000, dat zij zich tot taak had gesteld bijeen te brengen, 1% zo goed als zeker bij elkaar. De Poolse vluchtelingen uit Friedrichsfeld en de Letse uit Ohmstede krijgen hun gemeenschapshuis. Toen de actie' „Doe-Open" zou gaan beginnen waren er ouderen, die zich bezorgd hoofdschuddend af vroegen: „Moet de jeugd dat gaan doen?". Ja, dat moest de jeugd gaan doen. Niet „wat" jeugd, maar „de" jeugd! De studenten en de mid delbare scholieren en de jongens van uit de fabrieken, heel onze jeugd, ongeacht rang of stand, poli tieke en godsdienstige overtuiging. Ze moest in haar geheel worden in gezet voor dat ene doel: het leed, dat een paar tientallen jaren geleden door de oorlog in honderden gezin nen was geslopen, helpen verzach ten. En nu word ik er stil van als ik me er rekenschap van geef. dat de jeugd in heel Nederland in beroe ring en in beweging is gebracht En dat dit nu eens niet is gebeurd door de radio of door de televisie, maar door de jeugd zelf. De Nederlandse Jeugd Gemeenschap is met elf jon gens en meisjes, vertegenwoordigers van onze elf provincies, naar de kampen Friedrichsfeld en Ohmste de gegaan en heeft hen daar laten rondkijken en laten praten met do minee Paulis Urdze, met die 85-ja- rige Letse professor in de muziek en met al die jongens en meisjes, die in een kamp zijn geboren en groot gebracht en voor wie de we reld in feite niet groter is dan dat een hectare met prikkeldraad afge zette drassige stuk grond. En aan het eind van het bezoek heeft de Nederlandse Jeugd Ge meenschap die elf jongens en meis jes haar plannen ontvouwd en hun gevraagd: „Zouden jullie kans zien, dat enorme bedrag, dat voor de bouw van twee gemeenschapshuizen nodig is. bijeen te brengen?", en toen hebben ze, zonder uitzondering direct en spontaan gezegd: „Ja!" Harten /"ONMIDDELLIJK na hun terug- keer in Holland gingen ze aan de slag En enthousiast. Ze beleg den bijeenkomsten, ze vertelden wat ze hadden gezien en gehoord, en wat er moest gebeuren, en ze wisten hun enthousiasme over te brengen op anderen. En dat is nu voor zeer velen de grote verrassing geweest: ze wisten hun enthousias me ook over te brengen op dat. om een uitdrukking van deze tijd te gebruiken, zo moeilijk grijpbare meisje en op die zogenaamde wilde jongens, die avond aan avond op scooters en op brommers door de straten razen, of op de hoeken van de straten hun tijd staan te verdoen. En wat is daarvan nu het geheim! Simpel dit: jeugd wist de weg naar het hart van de jeugd te vinden. Omdat dat haar duidelijk en helder werd voorgehouden: „Hier ligt werk voor ons allemaal." Ze kreeg iets concreets voorgeschoteld, en dat pakte. Ze voelde niet alleen, dat het zin had zich voor het grote blan in te zetten, maar ook en dat was wel het belangrijkste dat ze zich aan de uitvoering er van niet kon en mocht onttrekken. Nog even wat over dat enthou siasme. Toen mevrouw Van Walsum, de echtgenote van Rotterdams bur gemeester. op een bijeenkomst de Rotterdamse jeugd over de ellende in de kampen had verteld, sprong er ineens een doodgewone jongen het podium op en zei: Wat we hier heb ben gehoord is in een woord rot en daar gaan wij wat aan doen En hij heeft er wat aan gedaan. Met zijn vrienden organiseerde hij een soort fancy-fair, die klonk als een klok. Hij belde links en rechts mensen op en nodigde hen uit het feest te ko men bezoeken. Ook mevrouw Van Walsum kreeg een telefoontje. Hij zei op z"n echt Rotterdams: .Me vrouw, we zouden het emmes vin den als u en uw man 's kwamen kij ken." De heer en mevrouw Van Walsum zijn natuurlijk gegaan en hebben zich best geamuseerd. Zelf heb ik dit ondervonden. Ik had een uitnodiging om te komen spreken voor de jeugd van een var de jeugdhuizen uit een grote stad Ik zou van de trein worden afge haald. Toen ik uit het station kwam, stonden er enige jongens met leren jassen aan op me te wachten. Ze zeiden. „Nou, meneer, kom maar mee." Ik moest achterop een brom mer plaats nemen en daar reed ik. met vier, vijf brommers naast en achter me. naar het clublokaal. Drie die tijd kon kwartier heb ik gesproken, die tijd kon je letterlijk ee horen vallen. Er werd zelfs niet ge speld hoest. Na afloop zei de directrice: „Dat heb ik nog nooit meegemaakt, dit was een zeer bijzondere avond." Plannen DN ZO ZOU IK tientallen voor beelden kunnen noemen om t< bewijzen, dat de actie „Doe-Open' de jeugd uit het hart gegrepen is geweest. En dat de jeugd onvoor stelbaar veel werk heeft verzet. Ei moesten jeugdcomité's worden opge richt. zo mogelijk in elke gemeente een comité. Nederland telt, geloof ik een elfhonderd gemeenten. Welnu, in een achthonderd gemeenten is zo'n comité tot stand gekomen. Meestal erg vlot, een enkele maal met moeite. Dat laatste lag niet aa: jeugd, maar aan de autoriteiten, die op de gang van zaken in de jeugd comité's supervisie zouden uitoefe nen. De jeugd wilde wel. Ik ken eer meisje, dat twaalfmaal de burge meester van haar stadje heeft moe ten opbellen voordat het jeugdco- mité eindelijk was geïnstalleerd Elke dag vroeg ze hem: „En burge meester, hoe is het nu met ons co mité?". Als je het goed bekijkt hebben we met de actie „Doe-Open" de omge keerde wereld beleefd. Doorgaans is het zo, dat de ouderen de jeugd moeten inspireren. Bij „Doe-Open" was het net andersom. De jeugd heeft de ouderen geïnspireerd. Ze is onuitputtelijk geweest in het maken van plannen. Wat een fantasie is er niet tentoon gespreid. Op zekere dag kwam er bij de hoofdcommis saris van politie van een grote stad een vertegenwoordiging van een vereniging, die een plan had ont worpen, waarvoor zij de medewei king van de politie inriep. Het was een fantastisch plan. dat, zo het zou worden uitgevoerd, beslist veel geld had opgeleverd. Helaas voor de jon gens kon het niet doorgaan, want zij vroegen de hoofdcommissaris niet meer en niet minder dan vooi enkele uren de beschikking over zijn gehele bereden gemotoriseerde bri gade, en dat was echt wel onmoge lijk. Maar goed, ze waren niet voor één gat te vangen. Direct ontwier pen ze een tweede nlan. dat wel uit voeringsmogelijkheden bezat en ook royaal zijn geld heeft opgebracht Is het ooit in het verleden ver toond. dat de jeugd de ouderen in die mate voor haar werk heeft kun nen interesseren als met de actie „Doe-Open" is gebeurd? Ministers, captains of industry, werkelijk de groten in den lande heeft zij aan zich weten te binden. Er zijn foto's, waarop je vooraanstaande Kamerle den ziet, die zich door een jong meisje of door een jongeman laten rondleiden over een tentoonstelling of over een bazaar. Directeuren van wereldconcerns hebben op door jeugd georganiseerde feestjes in grabbelton gegrabbeld, naar naam van poppen geraden, in schiettent gestaan, gesjoelbakt, met ballen gegooid, oliebollen en flensjes gegeten. Variatie /~)P 1 APRIL waren er in het ar- chieif van de Nederlandse Jeugd Gemeenschap al meer dan 5000 krantenknipsels, die betrekking hadden op de actie „Doe-Open'f Die krantenknipsels vertellen twee dingen heel duidelijk. In de eerste plaats dat van Den Helder tot Heer len en van Roodeschool tot Cadzand Nederland in de afgelopen maanden door de jeugd in vuur en vlam is gezet, en in de tweede plaats, dat er een geweldige variatie heeft ge zeten in de plaatselijke acties Wat heeft de jeugd van ons een fantasie' Hebben we daar ooit wel eeps hij stilgestaan? Zij heeft geen mogelijk heid ongegrepen gelaten om geld bijeen te brengen voor de Poolse en de Letse vluchtelingen. Voorbeel- En nu doe ik uiteraard maar een greep. Er werd de verkiezing ge organiseerd van een Miss Sleutel, in Zaandam werd geld gesleept uit het op de stoep zitten, in Breda waren tekenwedstrijden zo maar op het as falt, in Zutphen schreven ze rol- schaatsenwedstriiden uit. in Steen- wijk een IJsselmeerronde, in Hil versum werd. geheel in overeen stemming met het doel, een krot verbrand, in De Bilt werden op gro te schaal Sleutels gebakken, in Haarlem waren voetbalwedstrijden, in Zuidhorn werd snert verkocht, in Almelo werd een melkbal geor ganiseerd, een Middelbare Meisjes school in Rotterdam organiseerde een fancy-fair van anderhalve dag. ja, zelfs uit gemeenten, waan niet dagelijks hoort, kwamen ties. Met honderden guldens tegelijk rolde het geld binnen. Op het laatst waren we niet eens meer verbaasd als we een bedrag 2000 ontvingen van één organisa tie. Die Meisjesschool uit Rotterdam bijv. kon een bedrag van zelfs 6000 afdragen. Nog meer cijfers? He' Baarns Lyceum f 2175, een techni sche school in Wageningen 1859 de landbouwhuishoudschool in Ol^t 1660, een school in Arnhem f 8340. het is geweldig geweest. In Loppersum werd een tik-tok- show gehouden, in St Laurens een dag lang patat gebakken, in Appin- gedam was er kermis op de markt met als attractie een grote mode show, in Goes werd een griezeltocbt georganiseerd door de kelders en de sluipgangen onder het stadhuis. As sen had een pap-actie, In Hoogezand traden de muziekkorpsen aan, even- TN HET kader van het Wereld- vluchtclingenjaar 19591960 was de Nederlandse jeugd ge vraagd een bedrag van f 600.000 bijeen te brengen, welk bedrag nodig is voor de bouw van twee gemeenschapshuizen, die gaan verrijzen in de nieuwe woning complexen voor de vluchtelin gen van Ohmstede en Frie drichsfeld. De Nederlandse Jeugd Gemeenschap organiseerde een speciale jeugdactie, die onder de naam „Doe-Open" wel in heel ons land bekendhied heeft ge kregen. Deze actie loopt ten ein de. En hoe is nu de stand van Een van onze redacteuren heeft daarover een gesprek gevoerd met de heer P. van Haaien, voor de Nederlandse Jeugd Ge meenschap de leider van de ac tie. Zijn kijk op het werk van onze jeugd voor de vluchtelin gen wordt in onderstaand ver haal weergegeven. Wellicht ten overvloede moge worden ge zegd. dat naast de gevraagde zes ton nog belangrijk meer nodig is. Om die reden dienen alle plaatselijke acties zo lang moge lijk te worden voortgezet. als in Sappemeer. in Huissen draar- de een dag lang de bioscoop.... en nog zijn we er niet. want in tal van gemeenten worden tot op Bevrij dingsdag 1960 acties ondernomen. En als we nu de zaak goed be schouwen is er door al aie acties nog iets gebeurd: onder de jeugd is een gesprek op gang gekomen over de vluchteling. Laten we het duide lijk stellen: voordat zij werd gemo biliseerd had de Nederlandse jeugd nog maar bitter weinig over het vluchtelingenprobleem nagedacht. DAKKEN BRIEVEN in ons archief bewijzen dat. De aardigste brie ven kan ik laten lezen. Een meisje uit Bilthoven schreef ons: „Ik ben 15 jaar en ik wil arts worden. Het is vreselijk, dat 70 pet. van de vluch telingen aan tbc lijden. Ik zou zo dolgraag iets nuttigs doen, maar wat! Kunt u me niet een positieve opdracht verstrekken?" En een jon gen: „Wij, leden van het jeugdco- mité hier, zijn er van uitgegaan, dat de massa actie-moe is, en dat we haar enigszins warm moeten maken voor de actie „Doe-Open" Daarom zijn we op een avond m groten getale in een onze gemeentp met een fluistercampagne begon nen. We gingen door de straten en zeiden fluisterend tegen iedere voor bijganger: Denk aan de actie: „Doe- Open". Een meisje uit Eindhoven- „Na heel lang aarzelen niet omdat uw denkbeeld en uw plan mij on sympathiek zijn, maar omdat er ontzettend veel te doen valt in de tijd, dat wij jong zijn heb ik be sloten mij ten volle voor de actie „Doe-Open" in te zetten. De jeugd is niet over een nacht ijs gegaan. Ze heeft er zich ten volle rekenschap van gegeven, wat zij ging doen. En toen ze in beweging kwam. was ze niet meer te houden Het jeugdcomité in Westerbork heeft eigen briefpapier getekend Het is maar een kleinigheid, maar toch een symptoom van de ernst, waarmee dè zaak werd aangepakt Voor zover thans al kan en mag worden gezegd, is de, wat men is gaan noemen, Sleuteltjes-actie even goed geslaagd als de andere acties dat zijn. Het was oorspronkelijk de bedoeling, dat we een miljoen pa pieren sleuteltjes zouden laten ma ken, maar dat aantal is verhoogd tot 2Vi miljoen. Elk sleuteltje moest een kwartje opbrengen, maar er zijn al cijfers bekend, waaruit blijkt, dat ze voor een gulden, of voor zelfs nog meer zijn verkocht. En ze gingeD hard. Het jeugdcomité in Eibergen schreef op zekere dag: „Onze eerst*1 bestelling van 1000 sleuteltjes heb ben we ontvangen. Intussen hebben we nog 2000 sleuteltjes besteld. We hopen, dat we ze spoedig in ons be zit hebben, want de vraag is zo groot, dat we u bij deze om nog 4000 sleuteltjes verzoeken." Journalist week gevangenis in In januari was een 39-jange journalist ,j uit Den Haag op de Prinsegracht met zijn auto tegen een verkeerszuiltje opgebotst. Een collega, die naast hem zat. werd aan het gezicht gewond. De oorzaak was dat i de bestuurder tijdens een receptie alco holische drank had gebruikt. Hij moest thans wegens autorijden onder drankin- vloed voor de Haagse politierechter ver- De verdachte gaf toe dat de onoplet tendheid, waardoor hij in botsing was ge komen, te wijten was aan de drank. Een week onvoorwaardelijke gevangenisstraf en een half jaar ontzegging van de rijbe- 1 voegdheid met aftrek, vorderde de offi- I In zijn pleidooi liet raadsman mr. I. E. Hes zich ontvallen dat over dit geval toch I niet in de couranten zou worden geschre- I ven, waarop de officier, mr. Folmer op- stoof: „gelijke monniken, gelijke kappen". De journalist werd overeenkomstig de eis veroordeeld. Kolonel W. baron van Ittersum 80 jaar Morgen hoopt kolonel b d. W. baron van Ittersum zijn 80ste verjaardag te vie ren. Deze bekende Hagenaar, tijdgenoot j en speelmakker van prinses Wilhelmina, is een beminde figuur, op wie men, on danks zijn hoge leeftijd, nimmer tever geefs een beroep doet Zijn voorbeeldige bescheidenheid heeft hem vele vrienden doen verwerven. In 1918 liet hij zijn sol daten de paarden van het rijtuig van de Koningin uitspannen, waarop de soldaten het rijtuig in een ware triomftocht naar het paleis Noordeinde trokken. Zijn liefde voor het koningshuis en zijn grote belangstelling voor de vaderlandse krijgsgeschiedenis, brachten hem, na een eervolle troependienst, in 1934 naar het Krijgsgeschiedkundig Archief van de ge nerale staf. waar de thans 80-jarige nog dagelijks zijn werkzaamheden verricht en daar voor velen een vraagbaak is. T^N HIER zijn dan enkele opbreng- J-J sten. IJlst nam 800 sleuteltjes af en maakte ons een bedrag over van 356,75, Barendrecht 5000 2001, Nieuwdorp 1000 530, Zoe- terwoude 2500 770, Nijmegen 2000 2025, Kwadedam 500 277,50, Wap- sterveen 500 1280, een school in Breda 500 392,50, Alkmaar 18.000 7000, Delft 20.000 600. Den Haag is het bedrag van 40.000 al lang gepasseerd. Hoe de stand in Rotter dam is weet ik op dit ogenblik nog niet, maar de Maasstad heeft 200.000 sleuteltjes van ons afgenomen. Over enkele dagen zal het voorlo pige bedrag, dat de Nederlandse jeugd bijeen heeft weten te breneen, bekend worden gemaakt, en de ver wachting is er, dat het om en om dat van de zes ton zal liggen. JVTEMAND zal „de" jeugd zijn waardering voor haar werk willen onthouden. En niemand ook zal kunnen zeggen, dat „de" jeugd van nu tot niets in staat is. Dat meisje met die lange haren en dat uitdagende truitje, en die jongen met die nauwe broekspijpen en dat ringbaardje hebben even goed en even hard als andere jongens en meisjes gewerkt voor de vluchtelin gen. Grijpbare en ongrijpbare jeugd beide hebben haar plicht verstaan. De actie „Doe Open" heeft bewezen, dat de jeugd in haar geheel tot enorme prestaties in staat is. Maar er moeten enkele voorwaarden zijn gesteld. In de eerste plaats moet elke actie, waarbij jeugd wordt in geschakeld, concreet zijn opgezet; in de tweede plaats moet de jeugd in de gelegenheid worden gesteld het zelf te doen, en we moeten ons geen zorgen maken over de vorm, die zij kiest; in de derde plaats moet de actie dwars door alle politieke en geestelijke stromingen heengaan; en in de-vierde plaats moeten we bij de jeugd nooit met sentimentele beelden komen aandragen. En als aan die vier voorwaarden is voldaan kan elke actie slagen. Dan „sal 't waeraghtig wel gaen". Van 7 mei t/m II Juni CAMERA INRUIL ACTIE Uw oude fototoestel is f7.50,10.-of 15.-waard! Inlichtingen bij: Gevraagd automonteur en leerling automonteur A&nn. Bedr. Gebr. Schouls N. V. Kanaalweg 171—177 Lelden Telefoon 20848. BELANGRIJK FINANCIERING van nieuwe automobielen tegen 5 rente. Ass. kantoor v. d. Maat Plantsoen 95 Lelden Telefoon 30104 Hogewoerd 56-58 Telef. 20206 NET MEISJE gevraagd voor halve dagen klein gezin. A. v. d. OEVER nrleplassenweg 46 Katw Uk aan Zee EEN SCHOONHEIDSKUUR VOOR MODERNE VLOEREN - I LITERS EN GROTER Gevraagd voor het seizoen een BROODBAKKER en een BANKETBAKKER N.V. Vleeswaren Conservenfabr. VAN DEN BERG CO te Wassenaar voor plaatsing op diverse afd. Aanmelden aan het kantoor Rijksstraatweg 103. Ie klas timmerman en aankomende timmerman gevr, Timmer- Metsel- en Aan nemersbedrijf M. W. METER Rijndijk 68. Voorschoten Gevraagd voot direct KNECHT in algemene dienst Gevraagd nette jongeman Minimum leeftijd 16 jaar Fa. A. J. BALK, Rijwielgroothandel - Nwe Rijn 42 Lelden LEEUWIN's MEUBELPALEIS HAARLEMMERSTRAAT 54B, LEIDEN Hoog loon. Afwisselend werk. Is vandaag weer gezellig winkelen op onze advertentiepagina's Personeel aangeb. 0 B.s.a. huisnaaister. Heeft nog enige dagen vrij. Brie ven onder no. 5506 bur. blad. Biedt zich aan Chauffeur voor avond of een paar uur nachtwerk in bezit van alle rijbewijzen. Brieven Jac. v. Beelen. Annastraat 25, Kat wijk aan Zee. Te huur gevraagd 0 Oudere heer zoekt slaap kamertje. omg. Hoge Run- dijk. Brieven no. 5507 .bur. van dit blad. Te huur aangeb 0 Gez. gemeub. zit-slaapk. aan Hoge Rijndijk, liefst juffrouw b.b.h.h. Br. no. 5509 bur. blad. 9 Te huur aangeb. 150 R geploegd land. evt. met sier- teeltverg. Brieven no. 5508 bur. van dit blad. Woningruil 9 Woningruil Leiden-A'dam Aangeboden te A'dam ruime bovenwoning a. h. Olympia- plein. Huur f 87 p. m. in ruil voor woning te Leiden of Oegstgeest. Br onder no. 710 Adv Bur „Rijnland" Leiden J. de Wittstraat 36. door ALEXANDRE DUMAS 37. D'Artagnan haalde Milady in, op het ogenblik, dat zij haar rijtuig bereikte en al heel snel in een twistgesprek gewikkeld raakte met een duur-uitziende heer. De conversatie liep zo hoog, dat d'Artagnan op het punt stond de dame te hulp te schieten. „Deze heer is mijn broeder, Lord de Winter", zei Milady koud, toen 'dArtag- nan naderbij kwam en op dat ogenblik herken de de jongeman uit Gascogne de ander. Het was de man, die in Amiens bij het spel veel geld van hem gewonnen had. „Waar bemoeit deze jonge blaag zich mee?" vroeg de baron kwaad. „We zullen eens kijken of u even bedreven bent met het zwaard als met de dobbelstenen...." ant woordde d'Artagnan, die nu ook op het kook punt was geraakt. Dat was een directe uitdaging en die werd aanvaard ook. Zij zouden die avond achter het Luxembourg duelleren en zij zouden ieder drie van hun vrienden meebrengen. D'Artagnan kwam natuurlijk met Athos, Porthos en Aramis en het werd al heel spoedig duidelijk, dat de Engelsen beter in het spel waren dan in het schermgevecht en reeds na enkele minuten had den d'Artagnan en zijn musketiers hun tegen standers ontwapend. Toen Lord de Winter be sefte. dat zijn jonge tegenstander geen weerloos man zou doden, greep hij diens hand en riep uit: „Mag ik de eer hebben u voortaan mijn vriend te noemen?" „Niets zal mij een grotere vreugde zijn", antwoordde d'Artagnan. De baron stelde nu voor, dat hij d'Artagnan officieel zou introduceren bij zijn zuster, Milady Clarik, die grote invloed aan het hof had en hem misschien zou kunnen helpen. D'Artagnan boog en opgetogen ging hij naar huis. Op weg daarheen gebeurde iets heel merkwaardigs. Een dienstmeisje, dat hij nooit tevoren had gezien, overhandigde hem een brief. Hij las: „Graaf van Wardes. Een dame die zeer belangstelt in u. zou graag weten op welke dag zij u kan ontmoeten. Een dienstknecht zal morgen in het hotel „Het Gouden Kleed" op uw antwoord wachten." Burgemeester en Wethouders van Zoeterwoude zullen op vrijdag 27 mei I960, des voor middags 11 uur, ten gemeen tehuize in het openbaar AANBESTEDEN: „De vernieuwing van de Bakkersbrug met bijkomen de werken". Bestek en tekeningen zijn ter erkrijgbaar vanaf nei 1960 tegen betaling 8.per stel. Te koop GEZONDE RASPOEDELS 6 weken oud Te hevr. A DUIJNDAM Irenestr. 8, Noordw. a. Zee. PRIJZEN VOOR KOERIERS 1 tot 2 0 woorden I. Van 20 tot 30 woorden 1 50 Voor Koeriers onder nummer wordt 25 cent extra In reke ning gebracht. Bewijsnum mer (alleen op verzoek) 15 ct. KOERIERS WORDEN ELKE DAG GEPLAATST OE GOOTI8 Modernen ve handboek voor goede vormen, dat In één ortreffelijk is. Bij verschillende gelegenheden tag opkomen: „Hoe doe je dat nu ook weer?' ehoor ik In déze situatie naar de goede vormen :n?'. U vindt hier vlot hei "uiste antwoord Rondom het huwelijk - Rondom het gezin Bezoeken - Dlnert. partijtjes en menu's -Logis - Kleding Rondom de geboorte- Familiegebeurtenissen Algemene wenken GEBONDEN f 7.50 Verkrijgbaar In de boekhandel

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 6