WATKOMTER KIJKEN EER JEINHETLEGERMAG Blad Ook Moortje of de lapjeskat BBBB5BBD28 &pen briej <~Pandanuó ZATERDAG 7 iMEI 1960 <=Tf\eió]eó in blauw, groen oj grijó C.S.O. selecteert, maar doet nog meer T ATEN we het maar direkt eerlijk zeggen: Wij Neder landers houden nu eenmaal niet zo van militaire uniformen en we houden in het bijzonder niet van vrouwen in uniform. Meis jes in het blauw, groen of grijs van Marva, Milva of Luva: hoe komen ze erbij.... Nee, dan kij ken we liever naar jonge vrou- Doe meer met., de gootsteen Honderd-en-een apparaatjes en handigheidjes zijn al van plastic gemaakt. Zo bijvoorbeeld ook een klein gevalletje, dat op een deksel tje lijkt en bestemd is om er de afvoer van de goptslcen mee af te sluiten. Zo kan men dan de afwas doen. zonder een afwasteil te voorschijn te moeten halen en tevens kan men allerlei andere zaken thans in de gootsteen gaan wassen. Of dat nu direkt de hy giëne in de keuken bevordert is natuurlijk een ander punt In ieder geval kan men het apparaat je, na gebruik' van de gootsteen voor welk doel dan ook, weer op de afvoer zetten cn vervolgens de gootsteen vol laten lopen met wa ter. Hierin kan wat bleekwater worden gedaan, dat men zo lang kan laten staan als men maar wil. Dit blekende water zal de gootsteen zeker helder-dan-helder- der maken. wen in andere uniformen; naar haar, die de verpleegstersjapon en het dito schort hebben aan getrokken, het costuum van ge zinsverzorgster dragen of des noods de blauwe overall hebben aangeschoten omdat die voor de boerendochter zo praktisch is. Maar meisjes in het militaire uniform? Het is vooral dit meer emotio nele. dan redelijke argument, dat het C.S.O. nu al geruime tijd han den vol werk geeft. Want zolang ren zijn, die dat blauwe, groene of grijze pakje wél graag willen aantrekken er. die het rnct plezier dragen, heeft de organisatie, wel ke achter deze drie letters staat, haar best gedaan in ons land een zeker begrip te kweken voor de ze vrouwenkorpsen. C.S.O.: Cen traal Selectie Orgaan betekent het en als er één instantie een zeker recht heeft zich voor deze vrij taak in te spannen. de a/legging van de eed. die mede-verantwoordelijkheid dragen voor de Milva, de Marva en de Luva. Want in het C.S.O. zijn de grote landelijke vrouwen organisaties vertegenwoordigd, zo dat het oordeel over het moreel van elke toekomstige vrouwelijke militair uiteindelijk een wel ech te vrouwenzaak is geworden. Het moet gezegd: het Centraal Selectie Orgaan voor de Militaire Vrouwenafdelingen is min of meer uit nood geboren. Na de oorlog heerste er namelijk onder Neder landse vrouwen en meisjes een vrij grote animo om „in dienst te .gaan", maar behalve met die animo kreeg de regering ook te maken met berichten over ongun stige ervaringen met vrouwen en meisjes, die, hetzij als militair, hetzij als burger, waren uitgezon den naar Indonesië. Een aantal De eerste indruk Wat er komt kijken, eer er een positief (of negatief) antwoord door deze zo belangrijke instelling wordt gegeven? Héél belangrijk is het vanzelfsprekend in de eer ste plaats wat voor indruk de kandidate voor de leden van de commissie in haar provincie maakt. Dan wordt er zo er een is bij de werkgever van de sollicitante geïnformeerd, evenals bij de door de aspirante zelf opgegeven referenties. Karak ter. humeur, eerlijkheid, moreel gedrag, evenwichtigheid en ver antwoordelijkheidsgevoel zijn pun ten, die nooit worden overgesla gen en tevens wordt er degelijk gelet op de houding van de kan didate „tegenover mannen". Ook de geschiktheid voor werk in groepsverband wordt zoveel mo gelijk nagegaan. Eveneens wordt bekeken hoe het gezin bekend staat en hoe de politieke overtui ging van de sollicitante is. Op dit laatste wijst het C.S.O. geen kandidaten af, maar de inlichtin gen worden wel doorgegeven aan de leiding van het betrokken vrou wenk drps. Veto Belangrijk is ook, dat het C.S.O. een beslissende stem heeft: een afwijzing van een kandidate voor één der vrouwenkorpsen houdt te vens een vpto in over dienstne ming bij alle andere. Wie dus voor b.v. de Marva is .afgekeurd, kan niet proberen de klippen te om zeilen door het nog eens bij Luva of Milva te proberen. 't Ligt voor de hand, dat deze doorslaggevende kracht van het C.S.O.-oordeel ook een zware ver antwoordelijkheid oplegt. Maar juist daardoor komt men immers zo sterk mogelijk te staan wat de eventuele kritiek betreft? Boven dien is men toch min of meer juist die verantwoording schuldig tegenover de meisjes en jonge vrouwen, die in de loop van de jaren al bewezen hebben volko men op haar plaats te zijn in een der korpsen en daar uitstekend werk verrichten. al een niet te onderschatten taak, met name als het er om gaat ons niet uniformen-minnende volk te brengen tot aanvaarding van de op behoorlijk peil staande vrou wenkorpsen. De afkeer ervan is soms zó hevig, dat vrouwelijke militairen, die in bus of trein haar plaats aan iemand willen af- jegend. En dat is toch niet hele maal sportief. Men zal toch zo vindt het C.S.O. de vrouw in uniform moeten aanvaarden, dat is toch wel een minimale eis, maar, misschien ook wel het Tot sympathie zal het in Neder land wel nooit leiden, niet, om dat het moreel van de vrouwe lijke militair geen sympathie zon kunnen wekken, daar kan ten slotte het C.S.O. voor zorgen, wél, omdat zo'n pakje aan oor log doet denken en het beeld, dat men zich graag van de vrouw vormt, volgens velen zover mo gelijk van dit begrip verwijderd dient te blijven. Zoals gezegd: meer een emotioneel, dan een redelijk argument dus. Maar zo lang het zo sterk is geworteld als blijkbaar in Nederland, zal het C.S.O. handen vol werk hebben. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1H Dit tweetal werd vorig jaar uitgekozen i en niet veel voorkomende taak. Zij u tijdens de zo bekende „Taptoe Delft" Een gemakkelijk huisdier, zo'n poes, maar toch.... HEBBEN VERZORGING NODIG wel deze. Immers, alle meisjes, die voor een militaire loopbaan solliciteren, komen met in aanraking en er gaal dif c.s.a heel wat C.S.O. vooraf, eer deze i zegt. Pas als het vrij strenge selec tie haar fiat geeft, kan toetreding tot een der vrouwenkorpsen vol gen. En ondanks de weerstand van velen tegen „het meisje in uniform" is het wel eens goed dit te weten, misschien wel juist daarom! Vrouwenorganisaties Tot de mooiste bladplanten, die een plaats in de kamer verdienen, behoort voorzeker de Pandanus. Ze wordt even als de Chlorophytum door sommigen Sprietenplant ge noemd. Meer algemeen is de Nederlandse naam Schroef- palm. Waarom ze zo genoemd wordt is vrij onzeker, want ze heeft met palmen noch wat vorm, noch wat familie be treft, niets te maken en het woord „schroef" is ook al duister. Er komen een paar soorten in ons land voor. Alle ge ïmporteerd. De mooiste en meest voor komende is de Pandanus Veitchii uit Indonesië afkom stig. Scherpe stekels Deze Pandanus heeft mooie witgestreepte bladeren met in het midden een donkergroene band. Met die bladeren moet men wel voorzichtig zijn. Ze staan breeduit in sierlijk gebogen vorm, maar dragen aan de rana zeer scherpe stekels, die gemeen kunnen prikken. Daar om verdient het aanbeveling om bij het omgaan met deze plant handschoenen te dragen VRAAGT VEEL RUIMTE dat kinderen er niet aan kun nen komen. Ze moeten ook los staan van andere planten en zo dat men ze vrij kan passeren. De scher pe stekels grijpen alles aan en de bladeren breken heel licht af, waardoor de schoonheid van de plant teloor gaat. Luchtige grond Wil en kan men over de ge noemde bezwaren heenstappen dan heeft men er een sieraad voor de kamer aan. Ze vraagt een zeer luchtige grond, die bovendien voedsel rijk dient te zijn. Goede blad- aarde, vermengd met twee maal zoveel oude (beslist oude) koemest met nog een deel scherp zand en een handvol vcenmos, dat men goed fijn gehakt heeft. Onder in de pot komt een laagje fijne potscher ven. Niet maar een enkele scherf, zoals men meestal doet. Warme, lichte plaats De Pandanus verlangt een warme en lichte plaats. Zet ze dus in de huiskamer, vlak voor het raam, liefst op het zuiden. In de zomer moet men veel water geven en zo nu en 'lan wat vloeimest. Maar in de win ter moet men voorzichtig zijn met water geven. Een beetje te vochtige grond kan afrotten veroorzaken. Uitdrogen mag de aarde echter ook weer niet. Luchtwortels Aan de plant ontstaan meest al een aantal luchtwortels, die zich in de potaarde vastzetten en uit de aarde verrijzen, als de plant wat ouder wordt, ion- ge plantjes. Men doet goed de ze maar weg te nemen zodra ze verschijnen. Ze doen de plant geen goed. Proberen om er nieuwe planten van op te kweken mislukt in verreweg de meeste gevallen. De huiska mer is voor dit opkweken niet de juiste plaats. QF het nu zo'n glanzend Moor tje is met witte sokjes, een heel gewone lapjeskat of een ras-zuivere cyperse: je hecht aan zo'n poes. Poes, het ondoor grondelijke huisdier, dat ervan houdt haar eigen gang te gaan, de deur uit te glippen of thuis te komen wanneer ze maar wil, te slapen als dit haar invalt, 'n Gemakkelijk huisdier, zo'n poes, je hebt er geen omkijken naar. Poes redt zich wel... Inderdaad, poes redt zich wel, maar hoe zelfstandig zij ook is, een bepaalde mate van aandacht en verzorging heeft ze toch even zeer nodig als haar mede-viervoe ter, de hond. Ook al laat zij het niet altijd merken, dat zij die aan dacht en verzorging op prijs stelt. Een aaitje onder de kin kan zéér op prijs worden gesteld en be loond met een dankbaar gespin, voldoende is het echter niet. langharige en exotische kat. Ook de gewone kortharig: huiskat mag echter gerust elke dag even wor den geborsteld, tenzij dat maar met een zachte borstel gebeurt. Anders glipt ze onder uw handen vandaan en ziet u haar de rest van de dag niet terug Wat groen Borstelbeurt huis van hen bleek meer op avontuur uit te zijn of op de kans haar in dienst zijnde vriend te volgen, dan op serieus werk. Stad en land or hot meisje in uniform be rin er heel wal mogelijkheden wonder bijvoorbeeld een baan Als u een poes door hebt wandelen, heeft u er dan wel eens bij stil gestaan dat ook poes behoefte zou kunnen hebben aan een borstelbeurt? Hopelijk wel, vooral als het gaat om een Zo'n dagelijkse borstelbeurt kan belangrijk zijn, daar het voor komt. dat het die.- tijdens het zich dagelijks „wassen" teveel losse naren naar binnenkrijgt. Die raakt -e dan wel weer kwijt, maar „het consumeren" van al te veel los haar is zeker niet goed. Misschien is het u ook wel eens opgevallen, dat de poes soms aan kamerplanten en bloembladen begon te knabbelen. Volgens des kundigen zouden die losse, naar binnen verdwijnende haren, daar de oorzaak van kunnen zijn, want door groen tte eten zou het „ver dwijningsproces" worden verge- wanneer ze geregeld wat rauwe groente krijgen; er zijn exempla ren, die waarlijk wild zijn op wat fijngesneden rauw lof, andijvie of sla. Op dit punt zoudt u uw eigen huisdier even kunnen testen, zo u het al niet.had ontdekt. Maar, ver gist u zich niet, er bestaat ook kans dat mevrouw er met opge trokken neus omheen loopt! Heel gezond voor poes is ook een soort „vitaminen-poeder", dat ln blikjes in de handel is eD elke dag door het eten kan wor den gemengd. Het voorkomt haar- uitval en het dofwor, van de vacht. Enheeft u wel eens gemerkt, dat veel poezen graag water drinken? Sommige poeze- beesten hebben het zelfs liever dan melk als men ze laat kiezen. Onvoorstelbaar Aandacht dus voor de poes, die in de meeste gevallen zelf vaak weinig aandacht vraagt. Ook als hun „bazen" met vakantie gaan laat ze geen klagelijk miauw ho ren, al zult u er overigens ver steld van staan hoeveel mensen hun poes zomaar aan hun lot over- later als zij er zelf op uit trek ken. Je kunt het je bijna niet voorstellen, maar een feit is, dat heel wat poezen-bezitters hun huis dier gewoon buiten de deur zetten als ze hun tien of veertien vrije d-gen ergens anders gaan doorbrengenPoes redt zich wel...., ciuikt wel ergens onder en vindt links of rechts wel wat eten. Een wonderlijk standpunt, omdat men toch altijd wel een gaatje kan vinden om poes gedu rende de vakantie ergens onaèr te brengen, ook al zal dat in een „dieren-pension" wat kosten. U, die een poes bezit, zal hier hopelijk met recht wat veront waardigd over zijn, omdat u zelf wél zorgt voor een goed onderdak DIE VIEZE POEDEIt voor poes, het huisdier, dat u niet graag zoudt willen missen.... TIP VAN U! f 2,50 waard De voorraad in de porte feuille begint gelukkig een klein beetje te slinken, al is de hoeveelheid aardige idee tjes nog behoorlijk. Maar, zoals beloofd, zodra ik weer post kan gebruiken, zal ik het u gauw op „Blad-Zij" vertellen, en heus, dat duurt zo héél lang niet meer. Nu maar weer van start met de tips voor deze week. Eerst het advies van de trotse bezitter van een paar maanden oude spruit. Het gaat over: DIE NATTE HIEI1S Dat er handige jonge vaders zijn, die met veel vaar digheid baby de luier omdoen, is een gelukkig feit. Dat zo'n vader dan ook andere „lotge noten" en natuurlijk moeders van baby's een plezier wil doen via deze rubriek, is al leen maar gezellig. Die va der dan, een Hagenaar, wil graag iedereen met een klein tje in huis de „bo-baby" aan raden. Dat is een driehoekige doek. die men het kindje eerst omdoet, voordat de schone luier wordt aangedaan. Het vocht wordt door deze doek aan de luier doorgegeven, ter wijl de doek zelf droog blijft. Resultaat: geen schrale bibs en ook 's nachts blijft de ba by heerlijk droog. kunt er het beste twee van aanschaf fen, omdat als er eentje ge wassen moet worden, u de an der kunt gebruiken", schrijft deze enthousiaste vader er nog bij en „niet bij de ka chel drogen", weet hij ook nog te vertellen. Mijnheer, uw tip-rijksdaalder komt in de bus NOG EEN MANNEN- BABYTIP op de idee ge- komen 't heeft al weer H met lu. te maken. Zeep- resten in luiers kunnen nade- lig zijn. spoel daarom de lui- ers altijd even na in een em- mer water, waarin een lepel boorzuur-poeder is gedaan, aldus dit vaderlijke advies. Wat ik me tussen twee haak- jes afvraag., wie krijgt er nu die twee-vijftig daar in Dordt? E MET WAT JODIUM Als de kinderen al wat groter geworden zijn en ze hebben de gewoonte (en welk kind heeft dat niet?) hun schoenen kaal te trappen, wel penseel die kale plekken dan s eens in met wat jodium. Ten- minste, als het bruine schoe- nen zijn. Daarna gewoon poet- sen en het resultaat zal u best bevallen, een tip, die eveneens uit Dordrecht komt en werd ingezonden door me- juffrouw C. Peters. NOG IETS OVER SCHOENEN O Een ander schoenennieuwtje komt van mevrouw Griffioen uit Voorschoten. Wie suède schoenen graag in leren schoenen wil veranderen, moet ze eens goed inwrijven met gekookte aardappel. Als men dat een paar keer heeft gedaan en daarna de schoenen poetst, heeft men zijn doel bereikt. de huidige situatie, i i feit moest worden gedaan. In overleg met de minis ter van Marine en Overzeese Ge biedsdelen heeft toen de minister van Oorlog het C.S.O. opgericht. Het Nederlands Vrouwencomité verleende graag zijn medewerking en de huidige voorzitster van het C.S.O mejuffrouw mr. J. J. Th. ten Broecke Hoekstra, reisde stad en land af om commissies tot stand te brengen. Thans fungeren er twaalf provinciale commissies (Zuid-Holland heeft er één extra voor Rotterdam en omgeving) en in allemaal werken vertegenwoor digsters van vrouwenorganisaties van verschillende levensrichting samen. Daarnaast heeft het C.S.O. een vlootpredikant en een leger aalmoezenier als geestelijke ad viseurs; ook de minister van De fensie is vertegenwoordigd. Het zijn echter vooral de (ongesala rieerd) werkende dames van de verschillende verenigingen, die als lid van dc commissies het leeu wenaandeel van net selectiewerk verrichten. Aspirant-officieren ko- Al tè voorzichtig is ook niet goed We weten het allemaal wel: nylonkleding vraagt nu eenmaal een andere wasbehandeling dai het gewone wasgoed. Om die wat teerdere spulletjes zomaar bit de „grote was" te doen, zou alleen maar jammer zijn. Maar we kunnen ook té voorzichtig met dat nylon om gaan. De speciale wasmiddelen voor nylon en fijn- goed. die tegenwoordig in de han del zijn, hebben wel bijzondere eigenschappen, maar zij zijn ze ker niet in staat om in een té koud sop het nylon wasgoed smet teloos schoon te maken. Wringen en wringen zijn niet aan te bevelen, maar een ver keerd sop al evenmin. Wanneer op een gebruiksaanwijzing wordt gesproken over „handwarm", dan mag het sop gerust warm zijn zolang het maar niet uitgesproke? heet wordt. Het woord „hand warm" betekent dat u uw handen cr nog in kunt houden. Met een lauw sop krijgt u uw nylonspullen meestal niet schoon en de bedoe ling van een wasbeurt is toch, dat dit wél het geval wordt. TAITMAAL wil ik eens heel wat kleine vragen beantwoorden die al een tijd liggen wachten en die ik steeds maar weer onderop heb gelegd. Allereerst komt een moeder aan de beurt die vroeg: „Wat vindt u van sport voor onze kinderen? Ze moeten allen hard leren, krijgen het niet cadeau, en daarom ben ik er eigenlijk wel vóór dat ze zich eens flink ont spannen. Maar mijn man zegt: ook dót nog, ze hebben al veel te veel". WEL, mevrouw K. te M., toen ik vroeger hard leerde, deed ik nog het meest aan sport. Zo eens een uurtje er tussenuit maakte dat ik daarna weer veel beter kon werken. Maar de een is de an der niet, dus moet de ervaring le ren of uw kinderen er ook werke lijk beter van worden. Bovendien: hoe ver is het sportveld van uw woning vandaan; bekijkt u even goed hoeveel tijd in het geheel gaat zitten. En dan: zijn uw kin deren gezond? Sport moet hen op frissen, niet vermoeien. In de laatste plaats: laat het u ook niet onverschillig zijn wélke tak van sport uw kinderen beoefenen. Ik ken meisjes die doodmoe worden van veldspelen, maar zich zeer thuisvoelen op de tennisbaan. Om gekeerd: is een jongen dol op voetballen, dwing hem dan niet tot deelname aan een sport die u het beste uitkomt, of die u „mooier" vindt. Leef zo u kunt met de kin- .,Een paar vriendinnen van school we zijn allemaal onder wijzeres en ongeveer twintig jaar en ik willen samen gaan kam peren. Vader en moeder zijn er deren mee. Reken ook van te vo- rustig ln de tuin te werken! Ik erg tegen. „Waar ben je" zeggen ren uit hoeveel het zaakje gaat wilde wel dat ieder huis een tuin ze, „en welke gevaren loop je kosten, zodat u op verjaardagen had en dat we allemaal verplicht niet!" Ik weet best wat ze den- al een cadeautje kunt geven voor waren Iets aardigs van die tuin te ken: natuurlijk dat wij direct met een stelletje Jongens aanpappen. alleen de jongens en meisjes van de mid delbare school dan beweging, frisse lucht in de longen, pret en interesse in allerlei spelsituaties, sportiviteit! AfEVROUW O.-M. te R. heeft iets raars beleefd, zo schrijft zij. Toen zij in haar tuin stond te werken, zij heeft een hoekhuis met een tuin aan drie kanten die haar trots en glorie is, bij de heg staan zelfs e> moest stroomt zulke n steenmassa' mogen hen omgaan?" werk tussen aarde Nou, Truus, om je de waarheid te planten eengrote zeggen: die jongens en alles wat 1 g met jongens, dit of dat. en u niet ineens voor maken. een enorme aanschaf komt te Maar wat'zegt u daar nu vai staan. Alles bij elkaar: sport? F)A^ waren we voor een groot daar ets geks aan? En Als Graag! Niets zo goed voor onze -L'. deel minder gejaagd, minder eens jongens ontmoeten jongelui die een groot gedeelte prikkelbaar dan nu. Er gaat van we dan niet van de dag zitten dat zijn niet troost uit. Wat je wél en niet ook kwelt, het is staat me niet zo aan. Je hebt "het net of het bij de hele jaar tijd om met joneens geur en bij het om te gaan en mei nieuwe ken- wroeten in de war- nis te maken, 't Lijkt wel of je me grond niet zo het van die vacantie hebben moet. belangrijk meer is. En dón zou ik. als moeder, toch Wie weet. mevr. O-, ^el een tikje ongerust zijn. Heb geeft u des middags 'e kamperen geleerd? Ben je of 's avonds al die vroeger wel eens in een goed vergaderde rust weer ^P ifewLeest,.waar je 15erde wat duizendvoudig terug L_ m °P wat 1® beslist ló- aan man en kin- ten ™oet als kampeerder? Kun je. op die rust af- ÏJÏÏÏLtff «h!? fen bekende °r- komen. Welk een u,é," - L v,*°?aUe, oude.r.s weten zegën! Er zijn Kinderen hebben er vaak een bijzondere hekel aan (om van heel wat ouderen nog maar niet te spreken zo'n „vieze poeder" in te nemen, die de dokter heeft voorge-1 schreven. Voor het geval u met zo'n moeilijkheid zit: wist u dat er voor dat doel speciale ouwels bestaan? U kunt ze kopen bij de apothe- ker of bij de drogist. De E ouwel wordt nat gemaakt, de poeder wordt er op leeggego- ten, het gevalletje zorgvuldig dichtgevouwen en met een slokje water is de ingepakte poeder zó ingeslikt, zonder dat men er iets burg, die haar n niet zomaar voluit wil zien staan. proeft, al- I uit Voor- S in de krant '"nEEFT PAPPIE GEWIT" Toen enige tijd geleden het zoontje van mevrouw G. van Kuik uit Den Haag zijn arm had gebroken, moest hij geruime tijd met die gekwets- te arm in het gips lopen. De witte arm was echter na een week zó vuil geworden, dat het eigenlijk geen gezicht in welk gezel- kwam en zei dat zij zich schai zo'n hele morgen te verdóen i tuin. Dat er nog heel wat a WIST DIT AL? j Wat men een meisje of vrouw rudeuu moei geven, vormt over 't al gemeen niet zo'n groot probleem. Maar voor de man draait het toch meestal op die doo» sigaretten of dat hoek nit. U eoudt echter ook eens een praktische dassenhanger kunnen kiezen, bestaande uit een metalen -trip met tien klrmmqfjes. Met duim en wijsvinger knypt men de klem open, das er tussen en hij hangt kreukloos in de kast. 't Geval kost iets meer dan drie cn ccn halve gulden. waar je bent bU wié fBCh,afc?f Wat is d?ar op tegen? Dat alles wil groeien; Jn^niet rnvï.l i en je hebl bak op het balcon tlieurstellfn» oi S op pech en er van bloemen. Op 'enWeln Ïrïeïlï ZT*" J? »n mnsipn in Ha - groepje alleen gaat. Jon- -n moeten we m de gens ontmoet je daar ook vast stakkers in de wereld waren die van onze steden voldoende. En Je weet vrii zeker zij beter kon gaan helpen. En dat. h'jzonder zuinig zijn. En doen die dat Je met zulke jongens later !is .ziU6ch het geld had om zo mensen dan niets voor de „arme ook nog eens contact kunt hou zoals die den zo je dat wenst En die kam pen zijn overal: Luxemburg, Zwit serland, zeilkampen kampen aan Limburg, jt kunt te kusi hangen, zij beter een man stakkers in de wereld' de kans kon geven er nog iets bij man zei? Dat weet ik noe zo t, verdienen.Nu. del u een maar „|et, Het eerste det u te S^n Jemêer n" V.,"do,n hcb'- <e D»n pen, mevr, O. ik zou het ook niet i_n_„u prettig gevonden hebben. Ineens yke vo"e leven ga je denken of die man toch niet dat u verovert, de rust die u een beetje gelijk had? Of je zo verkrijgt, vanzelf uw bereidheid wel ag doen? Maar het móg om dóór uzelf in te zetten waar hoor, vind ik. Die meneer hód het nodig is; dat is voor de éne iets. natuurlijk. Een kronkel, zal vrouw: in de huiskamer, en voor ik maar zeggen. Als je durfde de andere misschien in een op zon moment, zou je eigenlijk ziekenhuis, en voor een aan zo iemand moeten vragen: derde: bij vluchtelingen of Bent u niet lekker? Moet u s och- in een achterbuurt. Als hei tends wandelen van de dokter? anders is. als we wègdraven Houdt u niet van een mooie tuin? Van onszelf en naar de maar meestal geeft dat alleen „arme stakkers" toerenner een nog véél verwarder verhaal met allerlei taken en idee- dan oe eerste keer. Je laat het en, dan hebben die goede dus meestal maar zo. En gaat mensen aan zo'n jachtig weer verder met het tuinwerk, wezen, zo'n doordraafster. Want wat is er nu heerlijker dan heel weinig en te keur. Mocht je er geen en- kei. weten, dan wi] ik je desnoods nog wel op een goei spoor zetten schrijf me dan maar. Veel ple zierl En u allen tot een volgende keerl kwam vader op een idee. Een keer ln de week werd een papje gemaakt van gips (met water) dat met i een kwast over de gipsen arm werd uitgesmeerd. Ge-| volg: na tien minuten een ha- gelwitte arm, De dokter In het ziekenhuis vroeg het joch, hoe het kwam dat zijn arm zo mooi helder bleef. „Heeft mijn i pappa gewit", zei hij. Nu heeft u hopelijk deze tip niet nodig, maar ten slotte, je kunt niet weten WEI WETEN Je kunt niet wetenen 1 daarom nog een enkele naar h mijn gevoel wél bekende tip. die dus weer meegaat „voor het geval dat enz. Over koffiedik hebben we wel eens iets gezegd, maar had u al gehoord, dat u er de onkruid E tussen net grint mee kimt weghalen en ook mieren mee kunt verdelgen? En dat u 1 vette kaas toch in keurige I plakles kunt snijden als u een stukje perkament papier om het mes doet? En daar laten we het bij. Tot de volgende week.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 19