Groots programma voor een Leiderdorpse feestweek L NIEUWS "^SLEUTELSTAD Leidse Bestuurdersbond vierde twaalfde lustrumfeest Plannen voor wegenaanleg en flatbouw in Oegstgeest (h erben issing ter sprake op akaclemiedag De heer Polhuys 40 jaar bij de Touwfabrieken Leiderdorp NIEUWE LEIDSCHE COURANT 9 ZATERDAG 23 APRIL 1960 K, en O.-expositie van eigen werk In huize Over 't Hoff aan het Gerecht 10 te Leiden heeft de vice-voorzitter van de Leidse volksuniversiteit K. en O., de heer H. Stenz, de tentoonstelling „Eigen werk van cursisten" geopend. Het was maar een korte plechtigheid, want om 8 uur gingen de deuren open voor de eer ste bezoekers. Vandaag kan men nog tot vijf uur en vanavond van acht tot tien De heer Stenz heette een groot aantal docenten en deelnemers welkom. Hij zei het verheugend te vinden dat nog zo'n aantal deelnemers is gevonden, ondanks de concurrentie van de televisie en niet het minst ondanks een groot aantal an dere cursussen, zoals autotechniek e.d. Hij sprak zijn voldoening uit over het geëx poseerde en wenste de deelnemers geluk met de resultaten. De cursussen omvatten tekenen, schil deren, boetseren, bloemenschikken, boek binden, poppenkastpoppen maken en „doe het zelf." Filatelistencongres in Leiden De Nederlandse Filatelistenverenigin gen hielden gisteren in het Antoniusclub- huis te Leiden het 51ste bondscongres onder leiding van drs. W. J. Bijleveld. Deze heette in het bijzonder welkom de ereleden I. H. Tholen en J. H Spooren- berg en de bestuursafgevaardigden van het Filmcentrum. De heer Bijleveld gaf ten slotte een overzicht van de werk zaamheden van het hoofdbestuur. Nadat de heer D. J. Meiboom namens de Leidse vereniging de gasten welkom had geheten, werd een groot aantal huis houdelijke zaken afgehandeld. De jaar verslagen van secretaris ir. E. J. de Veer en penningmeester P. M. Prinsen werden onveranderd goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heren P. M. Prinsen, J. J. Jonker en D. O. Kirchner werden herkozen en in de vacatures-jhr. G. A. de Bosch Kemper en W. H. Lutkeveld werden de heren mr. O. J. Azing Venema en H. L. J. Weidema gekozen. Het volgende bondscongres wordt in Rotterdam gehouden. avond zijn zestigjarig bestaan herdacht. De feestavond die men gaf is te zien als een sprekend bewijs van de verheffing die de arbeiderswereld ook in cultureel opzicht ten deel is gevallen. Hij viel in tweeën uiteen, vóór de receptie het optreden van het Kunstmaandorkest en na de receptie het Scapinoballet. Onder de belangstellenden wethouders Menken en Jongeleen, ir. Van Hoek van de Kamer van Koophandel, de heer Krist, directeur van de dienst voor sociale zaken, de heer Oostveen namens het arbeidsbureau, de heren Van de Pompe en De Jong van K. en O. en af gevaardigden van het bestuur van het N.V.V., de plaatseliji C.N.V. K.A.B. en bestuurdersbon- omgeving, alsmede van de P.v.d.A. gedocumenteerd overzicht gaf P. de Kruis een overzicht van de positie waarin de arbeider zestig jaar geleden verkeerde. In politiek opzicht had hij zo goed als geen invloed. Pas in 1917 deed het algemeen kiesrecht zijn intrede en dan nog'alleen voor mannen. Op economisch gebied heerste een ongebrei deld kapitalisme, waarvan periodieki crises het gevolg waren. Onmenselijke verhoudingen lieten zioh op het sociale vlak gelden. Het begrip arbeidsrecht was nog niet bekend. De geestelijke en zede lijke toestand van de arbeiders liet zeer Maar de strijd voor een menswaardig bestaan heeft vruchten afgeworpen, mede dank zij de taaie volharding der pioniers. En de vrijmaking van de arbeiders uit hun sociale en economische dienstbaar heid ging gepaard met hun geestelijke zedelijke verheffing. de met zich brengt, speciaal ir verband met de persoonlijkheid van de arbeider. Hij dient juist in de huidige vertechnisering benaderd als deelgenoot in een constructief arbeidsproces. Wethouder Menken zei tijdens de re- :eptie, dat op drie terreinen belangrijke esultaten zijn bereikt in het streven naar :en menswaardiger bestaan in de arbei- derswereld: sociaal, economisch en cul tureel. Hij wees op de noodzaak van op- •eohte steun van de jongeren aan het B. en W. delen mede, dat het voi men bestaat over te gaan tot de aanleg van enkele wegen ten noorden van de Floralaan. Het plan omvat het doortrek' ken van de Korenbloemlaan over een afstand van 95 m., alsmede het aanleggen van een weg, parallel aan de Floralaan, enerzijds aansluitend aan de verlenging van de Korenbloemlaan, anderzijds aa Irislaan. Het werk bestaat In hoofdzaak uit het maken van ophogingen, het aanleggen van rioleringen en wegen, het maken plantsoenstroken en het treffen van v zieningen ter verzekering van een goede afwatering van de ten westen van plan gelegen gronden. De breedte de rijwegen bedraagt 6 meter, de trottoir breedte 2.50 meter. De rijwegen word- uitgevoerd in klinkerbestrating, de trot toirs worden voorzien van een bestrating van betontegels. Ter weerszijden van de aan te leggt wegen is bebouwing geprojecteerd b staande uit eengezinswoningen en flat- bouw. De gronden grenzend aan de west zijde van de te verlengen Korenbloemlaan zijn bestemd Voor de bouw van 10 wi gen van het Bouwfonds Ned. Gemeenten en 4 woningwetwoningen. De grond ach ter de Sikkensflat aan de Floralaan is be stemd voor de_bouw van een'woningwet flat, bevattende 24 woningen. Met uitzondering van een voor open baar gebouw bestemd terrein ten westen van de Irislaan, is de overige grond even eens bestemd voor flatbouw. Voorts is in het plan opgenomen het aanleggen rioleringen, waarop de te bouwen wonin gen zullen worden aangesloten. De ver lichting van de wegen zal bestaan uit sta len lichtmasten met armaturen B. en W. stellen de raad voor, voor de uitvoering van dit werk het nodige kre diet beschikbaar te stellen. De beide raadscommissies kunnen zich met dit voorstel verenigen. In de coW missie voor de financiën en het onderwijs is echter de vraag gesteld of de breedte van de weg niet op 7 meter gesteld kunnen worden, terwijl de commissie breedte ook in verdere uitbreidingsplan nen gewenst acht. OEGSTGEEST Bouw van bungalow Het architectenbureau M. Koolhaas te Oosterbeek hield een onderhandse aanbe steding voor het bouwen van een bunga low aan de Piet Heinlaan voor rekening van mr. H. M. A. Hollanders uit Oss hoogste prijsopgave was van J. J. Koene uit 's-Gravenhage, f 69.500; dan volgden D. Nell, Wassenaar, f 59.800, Gebr. Stik- voort, Voorschoten, f 58.000; Fa. Bakker, Hilversum, f 57.500 en W. Hennipm, Leiderdorp, f 46.300. Dit werk werd r niet opgedragen. Geldlening Voor de financiering van de aankoop van gronden en uitvoering van werken in het grondbedrijf hebben B. en W. geld leningen aangevraagd tot een bedrag van f 1.400.000. De N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten heeft de helft aange boden. Het college stelt voor deze leni te aanvaarden. Geen medewerking Het bestuur van de Hofdijckschool heeft gelden gevraagd voor de aankoop van acht podia. Door de overvolle klassen heeft het personeel geen voldoende over zicht over en toezicht op de leerlingen. Er is voor deze aankoop f 720 nodig. B. en W. echter zijn van mening dat de on derwijzer juist dicht bij zijn leerlingen moet zitten, Een podium schept opnieuw afstand tussen onderwijzer en leerlingen. In tegenstelling tot het advies van de raadscommissie voor financiën en onder wijs stellen burgemeester en wethouders de raad voor afwijzend te beschikken. Burgerlijke stand GEBOREN: Margaretha Louise, dir van H v. Rees en H. André de la Porte; Jacqueline Anja, dr van K. de Kloet en G. Lucassen; Clarina Maria Nicolina, dr van G. F. v. Grieken en A, M. G, van Rijn; Alberdima Trine, dr van G. Vletter en A. de Boer; Roeland Walter, zn van A. Bogaards en W. van Riet. ONDERTROUWD: W. Chr. Veloo, 25 jr (Voorsohoten) en B. Post, 21 jr; A C. E. Wessels, 28 jr (Utrecht) en H. F Hageman, 30 jr; J. W. Filippo, 25 jr, en P. van Tol, 24 jr. GETROUWD: B C. Paddenburg, 25 jr (Leiden) en C. P. Th. Elshof, 23 jr. OVERLEDENK. Timmeo-s, «3 jaar. Tegemoetkoming op gróte bezwaren, straten zijn niet van het verkeer, dat dit verzoek stuit nu aan te leggen groot belang grotere breedte zijn verantwoord. Indien dit toch gebeurt, dan zou dit tot gevolg hebben, dat niet alleen de grondprijzen hoger zouden moeten worden, maar daarnaast de hele verkaveling anders wordt, waardoor 1 te bouwen hüizen ook gerin ger wordt. Bij de aanvaarding van het uitbreidingsplan is tegelijk akkoord ge gaan met de verschillende wegprofielen. Het is niet gewenst hier thans wijziging in te brengen, aldus B. en W. De nieuw aan te leggen weg achter de z.g. Sikkensflat blijkt nog geen naai hebben. B. en W. geven in overweging deze te noemen Kamperfoelielaan. Dierentehuis wordt uitgebreid Van de 412 leden die de afdeling Oegst geestSassenheim van de Dierenbescher ming telt, waren er gisteravond 5 (vijf) aanwezig op de algemene ledenvergade ring, die in Hei Witte Huls te Oegst geest werd gehouden. Voorzitter S. El zevier Stokmans richtte een speciaal woord van welkom tot de erevoorzitter, burgemeester Du Bocuff en diens echt- genote. Hij sprak zijn teleurstelling uit over de zeer slechte opkomst. Waar schijnlijk vergaderingsmoeheid, zo zei de heer Elzevier Stokmans ironisch. De vereniging vergadert eenmaal per jaar... Secretaris M. H. Teunissen gaf een jaaroverzicht. Hij meldde gunstige re sultaten. Penningmeester Gaykema deel de mee, dat de financiële toestand van de vereniging niets te wensen overlaat. Wegens ziekte van de beide kandi daten kon de bestuursverkiezing niet doorgaan. Besproken werd de uitbrei ding van het dierentehuis. Het is ver scheidene malen voorgekomen, dat dieren moesten worden geweigerd door gebrek aan plaatsruimte. Het ligt nu in de bedoeling tien tot twaalf uitneembare zomerhokken te plaat sen achter het asiel op het speelter rein. Ook zal er schilderwerk moe ten worden verricht. Van de gemeenten Voorhout en War mond waren verzoeken binnengekomen tot het plaatsen van zwerfhonden in het Oegstgeester tehuis. Indien de ruimte dti toelaat zullen de honden tegen be- talin| van 10 per dier worden aan- In de rondvraag werd gesproken over de instelling van een jeugdna*uurwacht Men zal deze zaak nader bezien. iele' Namens het verbondsbestuur sprak de heer Landman. Ook hij sprak over de handhaving der menselijke waarden in de economische sector van het maatschappe lijk leven. „Ons volksbestaan moet de drijfveer zijn". De heer Verhoog voerde het woord na mens het C.N.V. en de K.A.B. Hij wees op de grote verantwoordelijkheid, die op de jonge generatie rust. Want het werk van de vakbeweging staat nooit stil. Hij besloot met gelukwensen. Mevrouw Spierenburg sprak namens di vrouwenbond van het N.V.V. en de aan verwante culturele organisaties. De heei Den Dubbelden uit naam van de federatii Leiden van de P.v.d.A. Het Kunstmaandorkest onder lei ding van Anton Kersjes voerde wer ken uit van Rossini, Mendelssohn- Bartholdy en J. Strauss. Het Scapino ballet onder de artistieke leiding van Hans Snoek danste „De verjaardag van de Infante". Muziek en ballet stonden op hoog peil en werden dien overeenkomstig gewaardeerd. Alge meen was er lof voor de wijze waar op het bestuur had gemeend dit dia manten feest te moeten vieren: een ombuiging van de traditionele lijn in culturele richting Benoemingen universiteit onderwijs, kunstc wetenschappen heeft opdraoht verk aan dr. J. J. Laarman, wetenschappe lijk hoofdambtenaar aan de rijksun; siteit te Leiden, om van 1 januari tot wederopzeggens in de faculteit der geneeskunde aan deze universiteit derwijs te geven in de parasitologie aan dr. C. F. A. B-ruijning, w schappelijk hoofdambtenaar aan de rijks universiteit te Leiden, om van 1 feb 1960 tot wederopzeggens in de facultc der geneeskunde aan deze. universiteit onderwijs te geven in de parasitologie Voorts zijn benoemd aan de rijksuni versiteit te Leiden alsnog voor 1960 to: wetenschappelijk hoofdambtenaar bij hei Prentenkabinet dr. H. R. Rookmake: thans wetenschappelijk ambtenaar Isr.e klasse, alsnog voor 1960 tot wetenschap pelij'k hoofdambtenaar tologie mevrouw dr. Patiman I thans wetenschappelijk ambt- de Aanbesteding loods en kantoren Het architectenbureau J. de Beet en Doqrewaard te Rotterdam heeft namens de N.V. Altap Agenturen een onderharad- inbesteding gehouden voor het bou- van een loods met kantoren aan de eveltstraat te Leiden. Voor de bouw n drie aannemersbedrijven uitgeno digd N.V. Aanneming Mij Panagro, War- ond, f 319.000, Fa. Vogels Zonen. Was- •naar. f 317.900 en Firma Roodzand, Van der Vlist en Struyk te R'dam, f 316.000. Voor de staalconstructies waren even- ;ns drie inschrijvers: N.V. Contina, Rot terdam, f 51.701, Nationale Staalindustrie N.V., De Steeg, f 49 850 en N.V. Hol!. Con- ructiewerkpiaatsen te Leiden, f 47.900. Elektrische installaties- Gouweloos Co, Rotterdam, f 27.250; N.V. I.E.M. Co Leiden, f 19.475 en N.V. Conductor. Rot terdam, f 17.750. Ten slotte was er nog een massa-in- •hrijving mogelijk voor de drie onder delen van het werk tegelijk: Panagro N.V., f 384.750; Vogels zn„ f 383.000 en Roodzand, v. d. Vlist Struyk, t 3R1.235. De gunning werd nog aangehouden. Was- en kleedlokaal De Technische Dienst van de stedelijke fabrieken van gas en elektriclteits hield onderhandse aanbesteding voor het bouwen van een tijdelijk was-, schaft- en kleedlokaal. De inschrijvers waren: M. W. Meyer, Voorschoten, f 28.920; Fa. Jac. Riet, Leiden, f 28.770 bedrijf voorheen firma Leo Ziti den, f 28.417. Zaterdag 30 april: 8 30 uur schoolkin deren verzamelen zich op de Acacialaan-, 9 uur zanghulde bij de burgemeester, na afloop gaan de kinderen van de klassen 3 en 4 naar het dorpshuis, de anderen maken, voorafgegaan door de Harmonie kapel Leiedrdorp, een wandeling door het dorp; 9 30 uur kleuters der scholen ver zamelen zich op de speelplaats van de Hervormde school aan de Kastanjelaan en gaan naar het gebouw Irene (eind 11 uur); half 2 leerlingen van klassen 1 en 2 verzamelen zich aan de Willem de Zwij gerlaan en gaan naar Irene, leerlingen van klasen 5 en 6 op de speelplaats van de Hervormde school Kastanjelaan en gaan naar dorpshuls; 7.30 uur feestavond van de christelijke Oranjevereniging in dorpshuis, „Ons Genoegen" voert od: „Eigen haard is wel wat herrie waard" een blijspel in drie bedrijven. Woensdag 4 mei: 8.15 uur n.m- doden herdenking in de Hervormde kerk. uit gaande van de kerkeraad van de Her vormde Gemeente, voorganger; ds. J P Honnef, medewerking van „Hart en Stem". Donderdag 5 mei: 8 uur kerkklokken luiden; 8.05 uur vlaghljsen door padvin ders op het gazon bij de Hervormde kerk reveille door trompetters van de Har moniekapel Leiderdorp, toespraak door burgemeester -Van Diepeningen; 8.15 uu: koraalmuziek met volkszang op gazon bi- Hervormde kerk, medewerking van de kapel, liederenbladen worden ter plaatse verstrekt; 9.15 uur bevrijdingsbijeen komst in de Geref. kerk, sprekers- ds Banga, Geref. predikant, ds. Honnef, Her vormd predikant, en pastoor Kouwenho- ven van de parochie Meerburg, zang van het r-k kerkkoor; 10.15 uur poppenkast voorstelling op het Hubrechtplein; U uur opening vermakelijkheden op het feest- Bij de voortzetting van de akade- miedagen voor Noordholland en Utrecht van de Koninklijke Neder landse akademie van wetenschappen te Amsterdam, die in Haarlem werd gehouden, sprak o.a. dr. P. Korringa uit IJmuiden gisteren over de proble men van de overbevissing in d< Noordzee. Dr Korringa wees er in zijn inleiding op, dat hoewel de zeeën langs de ten van westelijk Europa beschouwd moeten worden als het visrijkste ter reld, het probleem van overbevissing het niet doelmatig beheren van de stand, waardoor dit kapitaal dat natuur ons schenkt niet voldoende r dement in de vorm van vis oplevert denkbeeldig is. Overbevissing Oranjevereniging Oegstgeest maakt plannen bekend Het programmaboekje van de Oranje- vereniging, dat volgende week verschijnt, bevat een overzicht van de feestelijkheden op 30 april en 5 mei en maakt tevens mel ding van de dodenherdenking op 4 mei en 15 mei. De inzet van de feestviering is de lam pionoptocht aan de vooravond van Konln. ginncdag. De plaats van vertrek is dit maal gekozen nabij de 2e openbare school, omdat dit de gelegenheid biedt de nie wijken gemakkelijker in de route op te nemen. Ook is de route wat uitgebreider dan vorig jaar. Er zijn verscheidene mu ziekkorpsen in deze optocht opgenomen. De feestdag zelf begint met een aubade aor het raadhuis. Het gaat niet alleen om de kinderzang, want de mogelijkheid be staat voor allen die deze aubade bijwonen de liederen mee te zingen, zodat op deze wijze een volkszang ontstaat, die een waardige inzet van de feestdag kan wor- Hoewel de gekostumeerde kinderop tocht dit jaar niet op het programma staat, kan men wel de leerlingen van de kleuterscholen in optocht naar de zalen zien wandelen. Zij worden daar ont haald op een kleutervoorstelling met trac- Voor de oudere jeugd worden spelen ge- irganiseerd op het nieuwe gedeelte van de Hofbrouckerlaan Volwassenen kunnen het traditionele tonknuppelen deel- Middagprogram ma Op het ASC-terrein komt een aantrek- slijke show, waaraan wordt meegewerkt door het Sint Jorisgilde uit Berlicum en de kunstrolschaatsclub Dordt. Berlicum heeft in Oegstgeest een bekende klank, want deze Noordbrabantse gemeente werd na de oorlog door Oegstgeest geadopteerd. Door de medewerking van dit gilde wor den dus tevens oude vriendschapsbanden vernieuwd. De rolschaatsers brengen pen groot ballet La Forêt Enchantée (Het To- verbos) met muziek van o.a. Jacques Of fenbach, Leo Delibes, Franz Lehar, Jo- hann Strauss en Ponchielli. Voorts wordt opgevoerd een komische show De Soete Suyckerbol met muziek van Emmerich Kalman, Joseph Strauss, Paul Lincke en Oskar Fetras. Helaas heeft de minister van ver keer en waterstaat alle wedstrijden op Koninginnedag en Bevrijdings dag verboden, zodat de zo populair geworden autopuzzelrit op die dagen geen doorgang vindt. Het bestuur leeft evenwel het voornemen de rit e houden op een zaterdagmiddag, vermoedelijk op 28 mei. Doordat het feestelijk marktterrein als vanouds in het Wilhelminapark wordt in gericht en jong en oud tot in de late avonduren kan bezighouden, biedt de O.V. dus een gehele dag van vermaak, mede door het feit dat in het Wilhelminapark 's avonds een populair concert zal worden gegeven. Bijzonderheden omtrent de dodenher denkingen worden nog gepubliceerd, als mede het gehele programma vrijdingsdag. manifesteert zich onder meer door een kleinere gemiddelde vangst per schip en tevens door een dalende tendens in Hp gemiddelde grootte van de gevangen vis Alle visserijnaties van West-Europa hebben zich reeds in 1946 principeel uit gesproken voor een internationale rege ling van de visserij. Het gevolg was de overbevissingsconventic, die in 1946 werd aangenomen. Deze bood de mogelijkheid zowel de minimummaten voor de mazen van de netten, als de minimummaten voor de aangevoerde vis internationaal voor te schrjjven. Inmiddels was gebleken, dat deze con- toch nog te beperkt van opzet Daai het geworden over een nieuwe conventie, de NooroostrAtlantische visserijconventie, een raamwet, die het mogelijk maakt geleidelij ktal van verdergaande maat regelen i-n te voeren. Dr. Korringa be sloot zijn uiteenzetting met op te mer ken, dat het wetenschappelijk visserij- onderzoek steeds weer zal moeten trach ten een zo duidelijk mogelijk beid te geven van de wisselwerking tussen vis serij en visstand, want alleen een goed inzicht in dit wynamisch patroon kan volgens hem leiden tot juiste richtlijnen voor een doelmatige regeling van de Leidse begroting in november in de raad Het college van B. en W. heeft bepaald, dat de begroting voor het jaar 1961 in november in het openbaar zal worden behandeld, te beginnen op woensdag 16 november. De raadsvergaderingen wor den in de tweede helft van dit jaar op de volgende dagen gehouden4 en 25 juli, 22 augustus, 19 september, 11 oktober, 7 november, 16 november en volgende dagen, 28 november en 19 december. Val van 20 meter op terrein S.L.F. terrein aan de Frederik Hendriklaan, mu zikale rondgang door Harmoniekapel met drumband, tussen 11 en 12 uur „dropping" op enkele plaatsen in het dorp met aan trekkelijke wedstrijd om verschillende prijzen; 11.05 uur poppenkastvoorstelling in de Pinksterbloem; 11.55 uur poppen kastvoorstelling op het Burg. Brugplein, 1-30 uur rolschaatsenwedstrijd aan de Ericalaan voor jongens en meisjes tot 14 jaar; 1.30 uur natuurrit voor auto's, motorén, scooters, bromfietsen en fietsen, start; Acacialaaan; 3 uur zeepkistenrace op het Burg- Brugplein voor jongens en meisjes tot 14 jaar; 7.30 uur feestavond In dorpshuis, optreden van Sempre Avanti en Jong en Jolig uit Leiden; 8 uur bevrij dingsconcert in de Geref. kerk, medewer king van de Harmoniekapel, van he-, kerkkoor der Hervormde Gemeente, van de chr. zangvereniging Excelsior en het r.k. mannenkoor, uitgevoerd worden wer ken van Bizet, ,Bach, Spoel, Hëndel en Elgar. Vrydag 6 mei: van 4 uur af vermakelijk heden op het feestterrein aan de Fred Hendrikiaan. Zaterdag 7 mei: 2 uur vermakelijkheden op het feestterrein; 2.30 uur groot sport- feest op het sportpark aan de Hoogmade- seweg; 2-30 uur voetbalwedstrijd R C.L.- Oranje-Groen op het RCL-terrein; 3.30 uur korf bal wedstrijd Velocitas-Danaïden op het Velocitas-terrein, de netto-op brengst is bestemd voor de vluchtelingen hulp, in de pauzes van voetbal- en korf- 'oalwedstrijd gymnastiekdemonstraties van de gymnastiekvereniging Sparta; 8 uur prijzenuitreiking aan de winnaars van de wedstrijden op 5 mei in de consumptieten. op het feestterrein. Zaterdag 7 mei: 10.30 uur n-m. grooi vuurwerk op een terrein aan de Maurits- Grote belangstelling voor Leidse veemarkt De veemarkt van gisteren toonde een levendig beeld; er was veel vee en er waren duizenden bezoekers. Runderen waren er veel, bijna 90C stuks groo'. vee waaronder 320 slachtdie ren. De-rondanks was de handel willig ">e weinige kwaliteltsdieren, hoog in priji-, 'n ook rest werden goed verkoch'. ■Notering s'achtgewlcht f 2.80—3 30 per kg Melk- en vare koeien een matige han- iel; de beste beesten waren er het eerst uit, voor de mindere soorten een min of Het weidevee is nu vrijwel geheel naai de weiden. Jongvee (pinken) een kalme handel. Vette kalveren een goede aanvoer met hogere prijzen dan 2 weken geleden. Nuchtere kalveren gewone aanvoer en jelijke prijzen. Wolvee Het beeld van de schapenmarkt ver andert nu elke week. De vette lammeren zijn praktisch op. Fokschapen komen er meer en wij horen weer de geluiden van de weide- en zulglammeren Deze laatste waren er weer veel aangevoerd. Over het algemeen was de handel rede lijk goed; alle nog aanwezige vette lam meren waren spoedig verkocht. Notering: vette schapen f 80110; vette lammeren f 85130; fokschapen 1 lam f 110140; fokschapen - 'ar" f 140180 Varkensmarkt Slachtvarkens: dinsdag na de Pasen een kleine aanvoer met een weinig hogere prijs- De beurs van gisteren toonde zioh zeer gereserveerd. Notering slaegrsvar- kens: f 1.441.47. De berichten zijn «ver het algemeen iets optimistischer. Biggen en schrammen waren er gisteren heel veel; bijna 1300 stuks, toch vlei de handel niet tegen. Notering: lichts varkens f 70—90; biggen f 38, f .42, 46. Advertentie Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 1-20 - Rijnsburg Gisteren was een 52-jarige Rotterdamse doper op een hoogte van twintig mete: bezig met het slopen van een oud ketel huls op het terrein van de Stedelijke Licht Fabrieken té Leiden. Hij stond op een Ijzeren balk van twin tig centimeter breedte, toen hij rukkend staaldraad zijn evenwicht ver loor Door zich aan de staaldraad vast te grijpen werd zijn val gebroken, maar hij kwam tooh 20 meter lager op een hoop :'enen terecht. In het ziekenhuis bleek de Be-1 echter, dat de man geen |dige kwetsuren had opgelopen. (Advertentie) Voor KOELKASTEN RADIO KROMHOUT Vliet N.Z. 32 - Rijnsburg R1JNSBURG Wijziging kerkdiensten In tegenstelling tot het vermelde ln de lijst van kerkdiensten gaat 's morgens half tien in de Rapenburgkerk en 5 uur in de Petrakerk voor dr. Holtrop van Sche- veningen. Herv. kerkdiensten Grote kerk: 10 u ds. Groenewoud, 5 u ds Lekkerkerker, Valkenburg, jeugd dienst; Bethelkerk 10 u ds Van Gosliga, 5 u ds Groenewoud. singel; oiv 11 uur sluiting van het feest terrein. De feestelijkheden zjjn georganiseerd door het 5-mel-comité, bestaande uit dc heren W. D- C. v. d. Wijngaard, J. de Dood, W. Chr. Hendrikscn, ir. F. P- J van Straten, J. de Lange, N. D. Krct, Ir. R Poels, W. F. Buitendijk, E. van Koolber gen, L. van der Sijs, M. A. van Groenin gen, E. Kronenburg, R- Lot, P. Vervark en W. J. van der Poel. Jaarvergadering De Kleine Does Gisteravond hield de zwem. en water- poloclub De Kleine Does haar eerste jaar vergadering in het Dorpshuls. Door de toeneming van het ledental is de trainingstijd in het gedrang gekomen. Er zal getracht worden deze te splitsen voor beginners en gevorderden. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer H. van der Reijden, bleek dat de vereniging momenteel 91 leden telt, zowel dames als heren. Er v/erd door een team deelgenomen aan de competitie voor wa terpolo. De heer Van der Reij-den deelde mede dat in het komende seizoen twee maal één uur per week zal worden ge traind. Het jaarverslag van de penning meester meldde een klein batig saldo. Bij de bestuursverkiezing werden mevrouw Van Gent en de heer Vermeulen herko zen. De plannen voor het komende seizoen bestaan uit het deelnemen aan de compe titie met twee heren-zeventallen en een dames-zevental. Het is nog niet mogelijk een aspiranten zevental af te vaardigen. Wel zal getracht worden onderlinge wedstrijden voor de aspiranten voor te bereiden. De vereni ging zal gelegenheid geven voor het trai- nen voor het diplpma C. Het clubkampioenschap worden omstreeks half augustus. Eeuw lang in groente Woensdag 11 mei van drie tot vijf uui is er gelegenheid de familie G. de Koning Hoofdstraat 216, Leiderdorp geluk -te wen sen mot het .honderdjarig bestaan van haar g roe rate- en fruithandel. De eigen lijke juibitteumdag is 28 april. Op deze datum, honderd jaar geleden, werd de saak opgericht door de grootvader van de tegenwoordige eigenaar, die eveneens G. de Koning heette. Van 1904 tot 1932 werd het bedrijf geleid door de heer J. M. de Koning, de zoon van de eerste eige naar, die op zijn beurt eveneens door zijn zoon wend opgevolgd. Eerste paal voor de rioolzuivering Naar wij vernemen, zal maandagmor gen om 9 uur op een terrein aan de Mau- ritssingel bij de Leiderdorpse ijsbaan de eerste paal worden geslagen voor de riool waterzuiveringsinstallatie. De burgemee: ter hoopt dit te doen. Nummer 28 De Auto, de corso- bijdrage van de Kon. Vereniging Bloembollencultuur, afdeling Voorhout Foto N. van der Horst VOORHOUT Uitslag mozaiekenwedstrijd Er was dit jaar in Voorhout veel be langstelling voor het leggen van moza ïeken en de VVV heeft haar steentje bij gedragen om dit te stimuleren. Vele plaat sen in het dorp zijn opgefleurd met aar dige ideeën zoals de postkoets, 4 x Z.N., de Henry Dunant. De jury bestond dit jaar uit mevr. Lechner-Oosterman, schil deres te Voorhout, D. J. J. Blank, leraar B.N.S. te Voorhout en Th. N. J. A. Geels, architect te Lelden. Het algemene oordeel va ndeze jury was, dat door de kinderen veel is gepres teerd en dat ook de grotere mozaieken van beter gehalte waren dan voorgaande jaren. De uitslag is: 1. Jac. L. v. Reisen, 118 punten (wissel- beker): 2. n.v. C. Colijn en Zonen, 111 pnt.; 3. Oranje Vereniging 110 prat.; 4. LTB-KVOB, 103 pnt. Kleine mozaieken: 1. PTT-personeel Voorhout, 108 pnt.; 2. E. F. Knoppert, 106 pnt.; 3. S. J. v. d. Hulst enZn. 103 pnt.; 4. L. J. Nijssen, 98 pnt. In schoolverband: 1. Ned. Jeugd Roode Kruis, 112 pnt.; 2. Ohr. School, 96 pnt. Kinderen individueel: 1. H. v. d. Hulst, Jac. v. Beierenweg 106 pnt.; 2. K. F. v. d. Bent, Engelselaan 105 pnt.; 3. Chr. v. d. Geer. Jac. v. Beierenweg, 104 pnt.; 4. H. C. Damen, Jac. v. Beierenweg, 96 pnt. In totaal zijn er 27 mozaieken gelegd 9 meer dan vorig jaar. ZOETERWOVDE De grenswijziging Naar wij vernejnen, zal de vergadering van de gemeenteraad, waarin de grenswit- zigiragsvoorstellen in het openbaar worden behandeld, worden gehouden op 13 met Volgende week donderdag 28 april is °r ook een raadsvergadering, maar de agenda daarvan vermeldt maar enkele punten. Na het openbare gedeelte volgt dan een geheime zitting, waarin ongetwijfeld over de voorstellen van Ged. Staten zal worden gesproken. Italiaans lintje voor Albert Plesman Jr. De ambassadeur van Italië te Den Haag heeft gisteren aan de heer Albert Plesman jr., hoofdvertegenwoordiger van de KLM voor Italië en consul voor Ne derland van de Olympische Spelen 1960, de versierselen uitgereikt die behoren bij de onderscheiding van ridder in de Orde van verdienste van de republiek Italië". De heer Albert Plesman jr. heeft gister middag op Schiphol met zijn vierjarige zoon Albert het naar dr. Albert Plesman genoemde eerste Douglas DC-8 straalver- keersvliegtuig van de KLM officieel de naam gegeven van de grondlegger van de Nederlandse luchtvaartmaatschappij, die op oudejaarsdag 1953 is overleden. Gisteren vierde de heer P. J. G. Pol huys, chef van de onderhoudsdienst va* de N.V. Vereenigde Touwfabrieken. zijn 40-jarig jubileum. In gezelschap van zijn sohoondoch-ber werd de jubilaris des mor gens door de directeur, de heer H. B. Haanappel en de bedrijfsleiders, de heren D. J. v. d. Moortel en I. en ddirectiekaratore ont- had zioh in de kantine De heer Haeraappel zei o.m. in ziln toe spraak, dat op de juiste datum van di>t jubileum 22 januari jl. de heer huys bij zijn zoon in Argentinië verbleef 1 te kunnen feLioiteren en inken voor allies, wat hij in het belang het bedrijf heeft verricht. De direc- teuir liet de le- huys de revue passeren. In Maassluis als ►egonnen, heeft de Jubilaris Vlaardlngen. Emmerich en Ha mme gewer kt en sinds 1934 in Leider functie van chef In de naam Door overleg is heel veel te bereiken. Van de onderhoudsdienst wordt, naast onderhoud en reparatie, ook verwacht worden aangebracht. Nieuwe fabrieken worden ingericht, nieuwe machines worden ge monteerd. Ondanks het stijgen der jaren verricht de heer Polhuys zijn werkzaam- en nauwgezetheid, publika- hlj deze ook anderen. Als herinnering aan dit jubileum over handigde de heer Haanappel de jubilaris het vererend getuigschrift van de Ned. M(J voor Nijverheid en Handel, de zil veren draagspeld, een gouden armband horloge cn een geschenk onder couvert. De heer W. Prins, sprekend namens het dministnatief Polhuys een hulpvaardig mens. Doelend op de herin neringen, die de jubilaris van zijn reis naar Argentinië in de vorm va-n dia's adiid de heer P. Wouter®, zelf werkzaam lm de onder houdsdienst, zegde darik voor het vele, dat hij en zijn collega's van hun chef had den geleerd. De heer J. Th. Hensimg, eveneens O. R - Lid, zegde de Jubilaris in het bijzonder dank voor het plezier, dat velen hebben hetgeen de jubilaris in het bij- i hij van alle aanwezige Beijer, dóe zijn woorden vergezeld De heer Polhuys zeide onder de indruk ïkomen te zijn van al het gesprokene en s geschenken. De telegrammen, die h| in januari in Tres Arroyes mocht ont vangen hadden hem ai zoveel goed ge daan! Ten slotte drukten alle aanwezigen de jubilaris de hand.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 9