KRONIEK Adenauers partij krijgt het zwaar te verduren Oberlander wenst rehabilitatie ■■■■■I Je^llcsLranl ffri^rf) BDaobïab BOEKENHOEK Dagelijks tweeduizend rijproef-aanvragen Als een paal boven water. Floriade - postkoets contra de politiek Er wordt veel gesproken over een zc hecht mogelijke samenwerking van de drie christelijke partijen. Er zyn er zelfs, die aan één grote partij van katholieken en protestanten denken. Maar met dergelijke dromen kan men erg ver van de werkelijk heid verwijderd raken. Dat blijkt ook weer; uit de rede van rar. Beemink op de jaar vergadering van de Christelyk-Historische Unie. Bij de CHU is men nog niet eem aan 'n nauwere samenwerking met de protestantse broeders in de Anti-Revolutio naire Partij. Jaar in jaar uit blijft men daarover praten zonder verder te komen. Zo laat zich wel verstaan, dat dezelfde CHU er dan zeker niet voor voelt zich op de een of andere manier aan de katholieken te binden. Leek het nog voor de hand te liggen, dat Katholieke Volkspartij, ARP en CHU, die op het Europese vlak toch wel I als christen-democraten samenwerken, dan J ook bij Europese verkiezingen met een gemeenschappelijke kandidatenlijst zouden komen, ook die mogelijkheid wees Beemink zonder meer af. Zodra het om Nederlandse verhoudingen gaat, ziet hij nog altijd en onverminderd die „grote kloof I tussen Rome en de Reformatie". Misschien, dat een jongere protestantse generatie nog I eens anders over deze dingen gaat denken, I maar vooralsnog zit er toch maar weinig schot in de ontwikkeling van de christen democratische gedachte. CHRISTEL!!* RATIONAAl DAGBLAD soms gaan er dulzende: ■loren door dat lange 1 Haagse ambtei i guide! -eentebe over het een en ander Ingelicht: Hoe komt een ambtenaar erbij, om dit allemaal te onthullen? Hy is niet alleen ambtenaar, maar ook eigen bouwer. Hij is nl. één van een groep ambtenaren, die in combinatie ccn rij huizen wil bouwen om ze zelf te bewonen. En hij heeft niets anders gedaan dan rapporteren, wat deze bouw corporatie heeft ondervonden. En hij acht het nodig dit aan het gemeentebestuur te rapporteren. Want, zo zegt hij, anderen zullen u het nooit rapporteren. Aannemers en architecten houden hun mond. Want zij moeten de heren een volgende keer opnieuw gebruiken. Zij kijken wel uit en spelen verder het spel van aap wat heb je mooie jongen. Maar deze schrijver vond het in gemeentebelang, om het nu maar eens duidelijk te rapporteren. Hü en zijn mede leden hebben ieder aan één huis genoeg, en hebben de commissie en instanties dus geen tweede keer nodig. De schrijver wijst in het rapport nog op een bedenkelijk euvel. De heren, die de welstand beoordelen, zijn voor een deel lelf ook architect. Zij bouwen zelf ook in Den Haag. Zij oordelen over eikaars werk en over het work van concurrenten. Dat komt niet tc pas. Dat is geen beoordeling door een vrij staande instantie. En reeds om deze zaak verdient deze brochure de aandacht ook buiten Den Haag. Architect A. bouwt een flat en is tevens lid van een welstandscommissie. Architect B. ontwerpt voor hetzelfde plein ook een flat en archi. tect A. moet het mee beoordelen. Dat is op zijn zachtst gezegd onbehoorlijk. Maar iedereen houdt zijn mond, want je vervalt de volgende keer weer in dezelfde handen. De geheime tegenstander, door Aga tha Christie. Vertaling A. E. G. Vuer- hardt-Berkhout. Uitgave A. W. Sijthoff, Leiden, De registratie in het Maatschappelijk Werk, het belang van systematisch vastleggen en bewerken van feiten en ervaringen. Uitgave Staatsdrukkerij- en Uitgeverijbedrijf. Pico bello, het zakboekje voor filler en ouwe hap. Uitgave N.V. De Verenig de Drukkerijen, Kerkehout 11a—13, Wassenaar. Hoor en spreek Italiaans, door A. Ro- dolfi. Geïllustreerd door J. van den Berg. Gesproken teksten Signorina Ines Trojan. Terrafoon Reistaalgids. Uitga ve N.V. Littera scripta manet, Zutohen. Mechanische administratie, hulpmid delen en toepassingen in de praktijk, door J. M. van Oorschot. Uitgave Ne- derlandsche Uitgeversmaatschappij N.V., Leiden. Ching-Ting en de eenden, door Mar- jorie G. Fribourg. Vertaling Jannie Daane. Tekeningen Artur Marokvia. Uitgave Ploegsma, Amsterdam. Verkiezingsstrijd gaat al beginnen ruhe het partijcongres van dr. Adenauer's „Christelijk-De- mokratische Unie". Daarmede treedt ook de C.D.U. aan de start in de race om de rond 500 Bonds dagzetels, waarvan zij tezamen met de Beierse zusterpartij' „Christelijk-Sociale Unie" sinds 1957 de absolute meerderheid be zit. In de herfst van het volgende jaar moeten zij opnieuw worden verdeeld en nu reeds gaat de strijd beginnen. Harder dan ooit tevoren zal in 1961 de verkiezingsstrijd worden. Dit is de factor, die aan het komende C.D.U - partijcongres een bijzonder karakter geeft. Het gaat weer voornamelijk tussen de „Union"-par tij en en de so ciaal-democraten, die een goede kans Verliest zij haar meerderheid (Van onze correspondent In Bonn) Advertentie Knoop dit in uw oorl Met 1 Van Nelle's Afternoon'* theebuiltje (groot formaat) zet a minstens 5 koppen krachtige,''geu rige thee. 'n Hele pot vol voor nog geen 5 centDat is dus minder dan X-cent per kop! Thee zetten met .Afternoon* thee builtjes is ideaal! Snel, gemak kelijk èn.... proper! Doe 'took! Bestel ze direct; VAN NELLFs „Afternoon" theebuiltjes (groot formaat) doos van 20 stuks 98 ct menen te maken om na 12 jarei positie aan de macht te komen, uiteraard met de steun van de libe rale Vrije Democraten. Hoewel de verkiezings-orakels het niet over eens zijn, hoe de „Union"- partijen het er in 1961 zullen afbren gen, over één punt verschillen zij niet van mening, nl dat het de C.D.U.-C.S.U. waarschijnlijk niet zal gelukken om nogmaals de absolute meerderheid der stemmen te behalen. Ook de „Union"-partijen zullen op coalitie-hulp aangewezen zijn. Daar bij komt, dat het kiezerscori's der C.D.U.-C.S.U. niet bestendig en sterke zwenkingen onderhevig is. De S.P.D is echter een vrij constan te groep, die de laatste jaren gesta dig is gegroeid. Voor 1961 heeft de S.P.D., die de traditionele ban van hoogstens één-derde van het totaal der uitgebrachte stemmen al lang heeft gebroken, zich ten doel gesteld 40 pet der stemmen te vergaren. Ztvare druk De C.D.U. staat dus onder zware druk Op het gebied der buitenlandse poli tiek, waarop de Adenauer-partij altijd haar verkiezings-campagnes placht te baseren, heeft Nikita Chroesjtsjef een hoop roet in het eten gegooid met zijn Berlijnse crisis. Niemand in de CD.U. weet, hoe dat ten slotte in een reeks topconferenties zal af lopen. Partijchef dr. Adenauer heeft zo zijn twijfel en sombere ver dens. Hoe minder er op het Karlsruhse congres over de buiten landse politiek wordt gezegd nister van buitenlandse zaken, Von Brentano zal er een rede houden hoe beter het is, zegt men thans. Loopt alles met een sisser af dan zal dat ten voordele van de C.D.U. kun nen worden uitgelegd. Het is dan voor de C.D.U.-verkiezings-redenaars en -paipflettenschrijvers nog tijd ge noeg oifc dit voordeel nlt te bulten. Mutatis mutandis zal een verslechte ring van de Duitse positie door de socialistische verkiezingspropaganda de „Unlon"-partijen worden' aange- Het komende partijcongres zal derhal ve in het teken staan van de binnen landse-, sociale- en economische poli tiek. Dit blijkt trouwens al uit de al gemene leuze: „De mens in gezin, maatschappij en staat". Vicekanselier en minister van economische zaken, prol Erhard die ook in 1961 naast dr. Adenauer weer de voornaamste C.D.U.-lijsttrekker zal zijn en nister van arbeid Theodor Blank zul len redevoeringen houden over econo mie en sociale verantwoordelijkheid. Daarbij zal de „sociale" (linker-) vleugel der C.D-U. voor wie prof. Er- hards economische politiek vaak te liberaal en te weinig „sociaal" luider aan het woord komen Vrouwenjacht De rond 500 congressisten, die de 250.000 CD.U.-leden vertegenwoordi gen, zullen ongetwijfeld dr. Adenau er als partijvoorzitter herkiezen Het is niet meer bij te houden Stijgend tekort examinatoren Per dag komen bij het Centraal Bureau voor de afgifte van rij vaardigheidsbewijzen rond 2000 aanvragen voor rijproef binnen. Vorig jaar was reeds een topjaar met 417.000 examens, maar 1960 zal dit aantal in de schaduw stel len. Er zijn tot april al meer dan 20.000 examens meer afgenomen 278) Ook al gaat U niet meer regelmatig met de passer om, toch zal het bij U als een paal boven water staan, dat U om een grotere cirkel te kunnen trekken, de benen van de passer wijder moet stellen, of, wan neer U een touwtje als hulpmiddel gebruikt, de lengte van dit touwtje groter moet nemen. Bij een grotere straal behoort dus een grotere cirkel. Dat Is klaar als de dag. Althans, wanneer we op rus tige wijze aan tafel of op de teken plank onze manipulaties uitvoeren. Indien we onze bezigheden echter gaan verrichten op de aardbol, wordt alles eensklaps anders. Laten we maar eens beginnen en het middelpnnt van de cirkel op dc Noordpool plaatsen. Hieraan verbinden we een touw en met het uiteinde daarvan gaan we cirkels op de aardbol beschrijven. Naarmate wc het touw langer en lan ger maken, worden de cirkels groter, Dat klopt dus met de theorie. De groot ste cirkel die we kunnen beschrijven valt samen met de evenaar. Maar we kunnen het touw desondanks veel verder verlengen, zodat het tot over de evenaar reikt. Welk fenomeen treedt dan te voorschijn? Dat de cir kels kleiner worden steeds kleiner, hoe meer we het touw verlengen, dus hoe groter we de straal maken. Dat is dus dwars tegen de theorie in! En het grappige is, dat de grootst mogelijke straal dan reikt het touw tot de Zuidpool niet eens meer een cirkel geeft, maar een punt. Dit punt valt precies samen met de ZuldpooL TOCH IS HET ZO! Wie dit nog niet geheel duidelijk is, neme een appel of sinaasappel, waar op met een speld en een draad het hele wiskundige grapje kan worden nagebootst. Overigens, een grapje ïs het niet, maar de nuchtere werkelijkheid, die ons tot de conclusie voert, dat de wis kunde van het platte vlak totaal af wijkt van de ruimtelijke wiskunde. Maar dat is verder geen probleem voor vandaag. Waarover we het echter wel eens kunnen hebben, zijn de drijvende ijs bergen. Zoals U weet, worden in de Poolzeeën geweldige uitgestrektheden aangetroffen die met drijf Ijs zUn op gepakt. Soms zijn deze gevaarten torenhoog en hebben zjj een massa, die werkelijk met gebergten kan worden vergeleken. Honderdduizenden vierkante kilometers zee worden in deze streken ingenomen door deze drijvende Ijsmassa's, die een Inhoud hebben van vele miljoenen ku bieke meters. Zodat de vraag opduikt, hoeveel meters of centimeters de zeeën over de gehele wereld zouden stijgen, wanneer bijv. door een geweldige hittegolf al die Ijsmassa's eens zouden smelten. Wat denkt U, zouden ln een dergelijk geval de hoogste punten van ons land nog beven water uitsteken? Het antwoord kan kort zijn: het nivean van de zee zou in een derge lijk geval geen enkele wijziging onder gaan, zodat althans wat dit betreft alles bij het oude bleef. Daarover een volgende keer. ian in de overeenkomstige pe riode van 1959. Het bureau heeft door deze enorme hausse een tekort aan examinatoren Landelijk zijn er negentig te weinig. In Den Haag pleegt het bureau te wer ken met een twintigtal examinatoren, van wie er vijf ln vaste dienst zijn. Er komen er echter zes of zeven bij. Drie examinatoren, die in Den Haag wonen, maar in Rotterdam examens afnamen, zijn ook reeds teruggenomen uit de Maasstad. Vooral Den Haag is erg rij- lustig. In verhouding tot Amsterdam en Rotterdam komen er meer aanvra gen van Hagenaars, die hun rijbewijs willen halen. De houders van autorijscholen heb ben het razend druk. Zij, die niet zo vlug (of niet zo gelukkig) waren hnn rijbewijs vóór Pasen te halen, willen uiterlijk vóór de vakanties. Er zijn zelfs autorijscholen, die geen kans meer zien leerlingen aan te nemen. Weer andere instructeurs kun nen met him leerlingen niet meer drie of vier maal per week lessen. Zij heb ben dit aantal moeten verminderen om iedere leerling één wekelijkse beurt te kunnen geven. Verleden jaar is 57 procent afgewe zen. Dit percentage is thans nog iets aan het stijgen. De Gesellschaf Deutscher Chemlker heeft besloten, voor het jaar I960 de Jo- seph-Koenlg-eremedaille toe te kennen aan prof. dr- J. F. Reith, buitengewoon hoogleraar in de chemische levensmid- delenleer en de toxicologie aan de rijks universiteit te Utrecht, in verband met zijn werk op bet gebied van de le- vensmiddelenchemie en de toxicologie. De uitreiking zal in de plenaire zitting op 27 april aanstaande te Stuttgart plaats vinden. Dit is de eerste maal een Neder- vermoedelijk stilzwijgend voorbijgaan aan het feit, dat hun leider 84 jaar is en het volgend jaar, in de algeme ne verkiezingen vlak voor zijn 86-e ver jaardag staat En toch is ook dit zij het op de achtergrond een factor van groot belang: de S.P D. zal nL met aan ze kerheid grenzende waarschijnlijkheid met de jeugdige burgemeester van Berlijn, Willy Brandt, tegen dn Ade nauer aantreden. Wanneer deze situatie ook vele der jon gere C.D.U.-ers zorgen bereidt, dr. Adenauer bekommert zich er minder om Hij is er van overtuigd, dat hij „die jongeman uit Berlijn" op res- pektable afstand kan houden. In verkiezingscampagnes is hij in zijn element. Dan is geen reis hem te ver, geen dag hem te lang, geen bewering hem te boud. Voor 1961 heeft dr. Adenauer lets nieuws bedacht: 55 pet. der Westdult- se stemmen worden door vrouwen af gegeven. Voor 1961 wil hij op vrou wenjacht gaan. Zeker is intussen, dat de „Christelljk-Demokratische Unie" er in de algemene verkiezingen van het volgend jaar met een simpele leuze als „Geen experimenten" alleen niet meer komen zal. Zij zal ditmaal zelf met experimenten moeten voor gaan om de heftig experimenterende sociaaldemokraten voor te blijven. Melkproduktie met 17 pet gestegen (Van een medewerker) In het eerste kwartaal van dit jaar leverden veehouders aan fabrieken ca. 17 pet. meer melk af dan ln het eerste kwartaal van vorig jaar. Vergeleken met het gemiddelde van de afleveringen in de jaren 1957-59 betekent dit zelfs r— stijging van niet minder dan 22 pet. Afgeleverd werd dit jaar 1.170.769 ton melk, waarvan 366.650 ton bestemd werd voor drinkmelk. Vergeleken met vorig jaar werd ongeveer evenveel melk als drinkmelk afgeleverd, doch vergeleken met 1957-'59 was dit ca. 2 pet. minder. Rekening houdend met de bevolkings aanwas betekent dit dat het verbruik per hoofd is gedaald. Aan de andere kant is vast te stellen dat het verbruik van gecondenseerde melk in de vorm van „koffiemelk" aanzienlijk is gestegen. - - toe kon het grootste gedeelte r-produktie van melk vrij ge makkelijk als boter worden afgezet Dat maakte het mogelijk dat de hoeveelheid melk die tot boter werd verwerkt dit jaar met 405.677 ton ongeveer 55 pet hoger was dan vorig jaaf. De hoeveel heid melk iia tot volvette en 40 plus^ kaas werd verwerkt steeg met ca. pet. tot 336.623 ton. In bet eerste kwartaal werd ook aan zienlijk meer melk tot melkpoeder en gecondenseerde melk verwerkt. Sinds 1 april, toen Frankrijk zijn gren zen voor boter sloot, is er stagnatie de boterafzet ingetreden. Dit leidde toe dat in de 14 dagen voorafgaande aan de 9de april ca. 1850 ton boter in de koelhuizen moest worden opgeslagen. Momenteel ligt de melkproduktie nog ca. 13 pet. boven vorig jaar. Dit heeft tot gevolg een zeer lusteloze stemr-'"'* op de zuivelmarkt waar de prijzen boter en kaas tot het laagste niveau zijn gedaald. Duivegif doodt duivebestrijders op Duiveland Met de bedoeling schadelijke duiven te doden hebben vele landbouwers op Schouwen-Duiveland gebruik gemaakt van een zwaar vergif. Het gevolg echter is geweest dat ook een groot aantal nut tige voeels is gestorven. Daaronder wa ren vijf buizerds, zes kuikendieven, (bel den natuurlijke bestrijders van de dui ven) en verder bergeenden, reigers, en kele grutto's en honderden vinken en mezen, die in de westhoek van Schouwen nauwkeurig geregistreerd werden. In haar gisteren gehouden jaarverga dering heeft de vogelwacht „Schouwen Duiveland" dit voorval besproken. Vast gesteld werd dat het uiterst moeilijk is de duiven effectief te bestrijden. Er is over deze zaak contact opgenomen met de Ned. Jagers vereniging, de planten- ziektekundige dienst, Staatsbosbeheer en de regionale landbouwmaatschappijen. Rusland helpt India bij kerncentrales De premier van India, Nebroe, heeft in het Hogerhuis meegedeeld dat de re gering van India van plan is kleine kerncentrales te bouwen in samenwer king met andere landen oa. van Sowjet-Unie. Hij bevestigde, dat een delegatie deskundigen uit de Sowjet-Unie, die langs op uitnodiging van de regering van India een bezoek aan India heeft gebracht, adviezen heeft gegeven aan- „DE MODE VOOR TEENAGERS" Jackets in jeugdige pastel- tinten met originele streepvoering '2jaar 25.75 Teenagers Pantalons dus.... met smalle pijpen, rijke collectie in fleurige kleuren 12 jaar 12.75 ONDERZOEK EN GEEN „DOOFPOT" (Van onze correspondent in Bonn) De „zaak-Oberlander", die vorige week zo prachtig scheen te zijn beëindigd met het verlof en de aansluitende pensionering van de Westduitse minister voor vluchte lingenzaken, zal weer van voren af aan beginnen. Prof. Oberlander heeft blijkbaar zijn paar vakantiedagen bestemd om nog eens rustig over de voor hem ontstane situatie na te denken. Die situatie heeft hem gedwongen, onder de druk schuldigingen van de Oostduitse nisten nog niet door bewijzen ge staafd zijn functie neer te leggen Toen dat tot hem was doorgedrongen, heeft hij gisteren het verrassende be sluit genomen om nu zelf de instelling van een parlementaire onderzoekings commissie te eisen, die moet ophelde- of hij: een rol heeft gespeeld bij de Lem- bergse massamoorden (waarvan de communisten in Oostduitsland en Polen hem beschuldigen en die het onderwerp zijn van het showproces, dat op het ogenblik voor het; opperste gerechtshof in Oostberlijn tegen hem wordt „opge voerd"), b. reeds voor de .oorlog de politiek der nazi's heeft gepropageerd, c. in de door de Wehrmacht bezet te gebieden in Polen en de Sowjet- Unie de vertegenwoordiger is geweest van de nazi-uitroeiingspolitiek en d. tot dusverre aan het licht ge brachte feiten hebben bewezen, dat hij persoonlijk verantwoordelijk is ge weest voor de misdaden, die de nazi's habilitering. Hij heeft voorts verklaard, dat hij bereid is om daarna zijn porte feuille ter beschikking te stellen. De vorige week dreigden de Westduit- j socialisten met de instelling van een parlementaire onderzoekingscommissie. Door een „koehandel" tussen de C.D.U. de S.P.D. werd toen overeengeko- gaande de toepassing van kernenergie. In antwoord op andere vragen zei minister Nehroe, dat dr. Bhabha een vooraanstaande atoomgeleerde, binnen kort aan het hoofd van een delegatie de Sowjet-Unie zal gaan voor het sluiten van een overeenkomst inzake samenwerking tussen de beide landen op het gebied van de vreedzame toe passing van de kernenergie. dat prof. Oberlander met verlof gaan en dan na 1 mei wanneer hij 55 jaar wordt en pensioenrijp is ontslag zou indienen. De bebande- van de begroting van het ministe- voor vluchtelingenzaken werd om die reden uitgesteld tot 5 mei a.s. Do Amerikaanse senator Lyndon B. Johnson heeft gezegd dat de V.S. op 5 mei zullen proberen een communica tiesatelliet te lanceren, welke uiteinde lijk een volkomen revolutie teweeg kan brengen in het telefoonverkeer over gro te afstanden. Hij vertelde dat donderdag in Wash ington het Amerikaanse bureau voor de ruimtevaart de plannen voor de sa telliet Echo zal bekendmaken. Deze aluminium bol met een middel lijn van 30 m is bedoeld om radiogol ven naar de aarde terug te kaatsen, waardoor dus tot nu toe onmogelijke af standen overbrugd worden; het project Echo is een stap in een programma op lange termijn om satellieten te gebrui ken voor werkelijk intercontinentale communicaties. Alpen-traject begon vandaag De laatste dag van het verblijf van de Floriade-postkoets in Jo< Slavië heeft nog een enigszins sen sationeel voorval opgeleverd, dat overduidelijk de belangstelling van de Joegoslaven voor het gebeuren van de postkoets tekent. In de hoofdstad Belgrado wordt op het ogenblik een belangrijk internationaal politiek congres gehouden, dat vrij wel in zijn geheel door de Joegosla vische radio in een directe reportage wordt uitgezonden. De uitzending van gisteren evenwel werd tot driemaal toe onderbroken om mededeling doen over de plaats waar de p< koets zich od dat moment bevond. Eenmaal gebeurde het zelfs, toen redevoering van een der topfiguren van het congres door de luidsprekers klonk. De mensen in de Joegoslavische grensplaats Maribor, die de extra-uit zendingen voor de deelnemers van de karavaan vertaalden, zeiden dat ze zoiets in geen jaren hadden meege maakt en dat de omroeper, die af en toe het congres de mond snoerde om Afscheid in dc regen Maribor, de laatste plaats, die de koets in Joego-Slavië aandeed, heeft Ogier Ghislain de Busbecq een daverend of- scheid bereid. Dat gebeurde in alle vroegte, 's morgens om ongeveer half negen, in de stromende regen op het grote plein ln het centrum van de stad. Er waren weer vele kostbare boeketten, kruiken landwijn (Maribor is het centrum van een Sloveense wijn streek) en andere zaken, die verge zeld van vriendelijke woorden aan de reizigers van de FLORIADE-postkoets werden overhandigd. Ook hier stonden duizenden langs de straten. De regen, die op de vele paraplus neerstroom- Tulpen voor zieken De grens werd ln bijzonder korte tijd „genomen". De meeste tijd besteedde de douane aan het maken van (privé-) foto s van de koets, van De Busbecq, de paarden en de karavaan. Rond het middaguur reed men langs het Oos- naar Gra Srensstadje Spielfeld op weg Daar was 's avonds omstreeks half zes weer voor een grootse ontvangst ge zorgd. Even buiten de stad hadden duizenden Nederlandse tulpen, die daags tevoren door de KLM naar We nen waren gevlogen, een plaatsje op Wt Cmit» P. 1B. BM 6 C<»«*ee» Vff3 W: bloemen, een ware sprookjes-karos. Op het binnenplein van het oude Laa- deshaus, zetel van de landsregering, overhandigde De Busbecq, nadat hij door een aantal autoriteiten was ont vangen, de tulpen aan verpleegsters van drie ziekenhuizen in Graz. De Nederlandse bloemen waren bestemd om ook de patiënten in de zieken zalen te laten meegenieten van de vreugde, die de FLORIADE-postkoets m deze Oostenrijkse stad bracht. Nadat De Busbecq nog een bezoek aan het stadhuis had gebracht en de bur gemeester hem een boekwerk, be stemd voor de burgemeester van Rot terdam, had aangeboden, werd de ovemachtingsplaats opgezocht. Van» vroeg reed de koets de Oos- tenrijkse Alpen in. Advertentie Een goede wenk woon 'n moederdag* J geschenk tv A 3 bekoorlijke Obelisk zakdoekjes in sierlijke geschenk-verpakking l van 1.601 tot 2.10 - OBEUSK sakdoeken VERBINDINGS-PUZZLE Door tussenvoeging van één letter kunnen de woorden uit de eerste rij met die van de tweede rij tot één woord worden verbonden. De gebruikte verbin dingsletters vormen een zegswijze. De woorden van de tweede rij staan in juiste volgorde. pap el bar en dor - rol tor aal tot ver kan ent vloer al ont leed kalk bel band steen OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal; L maske; 4. Be; 5 de; 7. vote; 9. Oene, 11 ore; 12 ben: 14. gil; 16. N.T.; 18. we; 19. mi; 20 os: 21. Ee; 22. is; 23. el; 25 e.p.; 27. log; 29. pat; 31. ara; 33. tent; 35. paar; 37. Ie; 39. al; 40. baron. Verticaal: 1. met; 2. si; 3. Ede; 4. been; 6. enge; 7. Vr; 8. eb; 9 on; 10. el; 11. Ommel; 13. E.K.; 15. Lassa; 17. tol; 18. t, 23 egel; 24. na; 26. paal; 28. Ot; 29. Pt; 30. T.p.; 32 Rr; 34. neb; 36. aam 38. er.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5