Steravond liet Hillegom op zijn best zien Onderzoek Y.Y.Y. Noordwijk al aan de gang is Gigantisch plan wordt thans werkelijkheid Speeltuinvereniging is vol nieuwe activiteit Coöperatieve Boerenleenbank „BENTHUIZEN' Dorpssloten Leimuiden worden verbeterd DE Belangrijke uitbreiding van scheepsbouwwerf Industrie te Alphen aan den Rijn Binnenkort kan het rapport worden verwacht ►O i NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4r 13 VRIJDAG 22 APRIL 1960 gromse gemeenschap de avond aange broken waarnaar velen hadden uitgezien, de avond die zij beschoawden als hun svond. Er waren er ook die voor het mcces hadden gevreesd. Hillegom is te materialistisch, werd er gezegd. Het lastote is niet waar gebleken. Hillegom ii royaal als het erom gaat een goed doel te stennen. Dat heeft het op de NCRV-steravond in Treslong getoond. Maar alvorens we over de actie 4 X N sdhrijven, eerst een enkel woord over het begin van de biieenkomst, die door ds. F. Brouwer werd geopend. Het jtemde de predikant tot grote vreugde, de NCRV door de moderne middelen radio en televisie de boodschap van God kan uitdragen. Ds. Brouwer was ook dankbaar, dat Hillegom mocht laten ien, dat het tot offeren bereid is, wan eer het om de lijdende medemens gaat. Televisie De heer Johan Bodegraven, die met »n spontaan applaus werd ontvangen, deelde mee. dat enige flitsen uit het pro- zaterdagavond op de televisie te zien zuillen zijn. Vervolgens maakte men kennis met de uitzending van „De omroep warenhuis", een programma van opgewekte muziek. Piet Eekel deed stemmen van allerlei radiomensen na. Hij maakte een wandeling door de HL1- versumse studio's en liet de mensen in de zaal kennismaken met allen, die bij de omroep hun geluid laten horen. De 4 x Z N-actie was vanzelf sprekend het hoogtepunt van de ster avond. Degenen die naar de radio uitzending hebben geluisterd, hebben gehoord, dat deze avond f 38.240 op leverde, waarvan ruim f 11.000 uit de gemeente Hillegom. Vermelding verdient de gift van Richard Heide- ma. die met zijn „Heidemadeliefjes" f 1619 bijeenbracht. De christelijke kleuterschool uit de Acaciastraat te Den Haag had twee kleu ters naar Hillegom gestuurd om 1913,35 af te dragen, de HLlilegomse moppen- actie had meer dan 1000 opgebracht, de christelijke technische school te Gou- KATWIJK AAN ZEE Dropping herleeft in Katwijk De Oranjevereniging te Katwijk heeft volgende feestprogramma vastgesteld: 30 april: 7 uur: herauten te paard; 8 uur: vlaghijsen door de burgemeester op de Boulevard; vervoleens carillonspel; voet balwedstrijden Katwijkse bedrijven voorts in de loop van de ochtend voor SOCIAAL FONDS BOUWNIJVERHEID Zaterdag 23 april 1960 bestaat gelegenheid vakantiebonnen te verzilveren in het Jeugdhuis van 5 tot 6 uur, ctit is voor on georganiseerde en niet-leden van de N.C.B Er mogen in totaal 48 dagzegels ingeleverd worden, dit is voot Pasen, 30 april, 5 mei, Hemelvaartsdag en Pinksteren. De pi. vert. G. VAN RIJN. Voor ameublementen naar PIET PLUG Princestraat 5 - Katwijk aan Zee VITRAGES, enz. J. BUIS EN Zn SLUISWEG 25 stellingen in de Kapel voor scholieren; uur: muziek UNI voor patiënten van het Zeehospitium; 9 uur: puzzelrit voor leerlingen van de ulo-school; opening van het vermaakcentrumkinderaubade voor het gemeentehuis: kinderspelen on de schoolpleinen onder leiding van het on derwijzend personeel; 10.30 uur: militair défilé op de Boulevard; volksspelen; 2.30 uur: in gemeentelijk sportpark voetbal wedstrijd tussen Quiok Boys en Rijns- burgse Boysgymnastiekdemonstratie Hercules; 4.30 uur: gekostumeerd ring- rijden met sjezen; 8 uur 's-avonds: in gemeentelijk sportpark show met mede werking van Ahoy, De Sootjes, The Mo- ver-Hadories en het Trio Coranto; groot vuurwerk. 2 mei: avonds 8.30 uur: lampionop- tocht met medewerking van UNI, DVS en de drumband Amicitia. 3 mei: *savonds van 8 tot 9.30 uur: re ceptie in verband met vijftigjarig be staan van de Oranjevereniging in Marine; concert UNI op de Boulevard. 5 mei: 8 uur; klokgelui; zang ouden van dagen voor hervormd gasthuis met medewerking van het christelijk mannen koor Jubilate; carillonbespeling; 9 jeugdappel voor het raadhuis; 10 tot 10.30 dropping door een vliegtuig op het strand tussen de Buitenwatering Oude Kerk; 10.30 uur: finale kinderspe len op het Katwijk-terrein aan de Piet Heinlaan; wielerwedstrijd tussen Swift De Bollenstreek, start Zuidboulevard uur: concert UNI op het Andreasplein lur: sprookjesoptocht onder het motto De eenwording van Europa; 4 uur: draai orgelwedstrijd op het Andreasplein; op treden van The Players uit Leiden; s-avonds 8 uur: muziek UNI; 9 uur trek fakkeloptocht van het seholoplein de Koninginneweg; vreugdevuur achter het gemeentehui»slotwoord bun gemeester. Grote Showavond j op zaterdag 30 april jls. in het gemeente lijke sportpark, gelegen aan de Laan van Nieuw-Zul<L Medewerking wordt ver leend door „Ahoy" uit Rotterdam en de „Scotjes" uit Tilburg en andere artdsten. Aanvang 8 uur n.m. Voorverkoop kaarten voor leden tegen halve prijs op zaterdag 23 april a.s. in het Jeugdhuis, Voorstraat, tussen 3 en 6 uur. Tevens bestaat er gelegenheid om zich als lid aan te melden. HET BESTUUR. Hoog i laag water Vandaag: laag water om 2120 u Morgen, zaterdag: hoog water t n 14.02 uur; laag water om 926 e KATWIJK Gunning Architect K. Bik te Leiderdorp heeft namens H. Hoek het bouwen van een be. drijfispand heit vriescellen en twee boven- woningen aan de Rederij straat opgedra gen aan de firma L. de Best Zn te Kat wijk aan Zee. CHR. TECHNISCHE SCHOOL KATWIJK Tel. 3128-01718 Voor de nieuwe afdeling SCHILDEREN, 2e leerjaar. Om voor de a.s. cursus te kun nen worden toegelaten, dient de leerling bij de aanvang van de cursus tenminste 6 klassen van een gewone-lagere-school te hebben gevolgd en de leeftijd v; jaar en 8 maanden te hebben bereikt. Vervolgens Inschrijving voor het le leerjaar (voorbereidende klas) van de 3-jarige AFDELINGEN: Metaalbewerker), Schilderen en Timmeren, GELEGENHEID TOT INSCHRIJVING: HET TOELATINGSEXAMEN wordt gehouden op 28 mei a.s. EEN PROSPECTUS wordt op aanvraag verstrekt. AANVANG VAN DE CURSUS: 31 augustus a.s. TEGEMOETKOMING IN DE STUDIEKOSTEN. Aan on- of minvermogenden kan tegemoetkoming in de studiekosten worden toegekend, indien de geldelijke standigheden van de aanvrager overeenkomstig de richtlijnen zijn, welke laatste door de minister van O., K. W. zijn vastgesteld. i zich wenden tot de directeur, uitsluitend aa De directeur, R. RIJKEBOER C.H.U.-vergadering Katwijk i die id in het jeugdhuis geluisterd naar de heer D van der Kwaak uit Leiden, die sprak over: Delta en Randstad- Op boeiende wijze, ïette de heer Van der Kwaak uiteen, welk een gigantisch plan thans werkelijkheid aan het worden is. Het staat vast, dat bij stormvloeden het waterpeil steeds hoger komt. Het vloedgevaar kan door onze duinenrij aan de zeezijde voldoende wor den bezworen, de binnendijken langs onze grote rivieren bieden echter meer zorg Heeft bijvoorbeeld bij Krimpen aan de doorbraak plaats, dan kan zelfs Leiden onder water komen. Een gevolg van het Deltaplan is, dat teventienhonderd mensen die bij de ocs- garnalen- en kreeftenvisserij zijn betrokken, werkloos worden. Voorts zal door het verschuiven van de zware in dustrie, waarvoor van de zijde van Duits- Amerika grote belangstelling be staat, het gebied rondom Rotterdam en het Westland tengevolge van rookneerslag en uitlaatgassen grote schade ondervinden. Er zijn echter ook belangrijke voordelen: beveiliging, grote gebieden worden uit hun Isolement verlost, aan de verzilting kan paal en perk worden gesteld. De heer Van der Kwaak verstrekte zijn toehoorders tal van bijzonder heden over de aard van de werk zaamheden. De totale kosten zijn be groot op 2400 miljoen gulden, met in begrip van de aanleg van een spoor wegnet 3500 miljoen gulden. Vervolgens werd stilgestaan bij de ont wikkeling van de randstad Holland. Er moeten 340.000 huizen worden gebouwd De randstad zal in de naaste toekomsl nog 1.350.000 mensen moeten huisvesten. Naar aanleiding van het gesprokene ontstond een uitgebreide discussie. De heer Van Eybergen sprak een slotwoord Voor do vluchtelingen Volgende week wordt in Katwijk een huis-aan-huis collecte gehouden voor de actie tot opheffing van de vluchtelingen kampen. da verraste met een kaarsenstandaard met 1000 onder elke kaars, de Kat wijkse huishoudsohool bracht ruim r' 6000, het is teveel om op te noemen. De heer D. van Egmond toonde een prachtige rose darwintulp, die de naam Johan Bodegraven heeft ge kregen. De tulp kwam van het be drijf van de firma F. Rijneveld en zr te Hillegom en werd aangeboden door mevrouw Rijneveld-Warnaar. Voorts kreeg de heer Bodegraven een boeket, waarin alle soorten bollen- streekbloemen waren vertegenwoor digd. Haserswourtp-Rijndijk Aanrijdingen Gistermiddag omstreeks 5 uur moest een personenauto, bestuurd door een Vlaardinger, komend udt de richting Al phen, de Gemeneweg oprijden. Een teropkomende Haagse autobus remde niet tijdig af en botste tegen de auto. waardoor beide voertuigen werden be schadigd Omstreeks dezelfde tijd wilde de be stuurder van een vrachtauto, komend de richting Alphen, naar het aan overkant van de weg gelegen mel-kont- vangststation van Hollandia rijden bestuurder van een uit de richting Lei den komende auto moest hierdoor af remmen maar werd doorbij van achteren aangereden door een jeep. TER AAR Aanbesteding Namens de heer A. Barendrecht Jzn van Nagele (NOP) hield architect J. W. Reyneyeld te Leiden een openbare aan besteding voor het bouwen van een woon huis te Langeraar. De belangstelling was er gering. Slechts èèn aannemer schreef W. J. van Driel te Oude Wetering, >or een bedrag van f 32.000. NIEVWVEEN Koperen directie Het echtpaar Blok-De Wilde vierde zijn koperen jubileum als directie van Johannes-stichting. De voorzitter, bur gemeester Z. Bruins Slot van Alphen aan den Rijn, sprak zijn waardering uit over het beleid van de heer en n Blok. Namens bestuur, patiënten en per soneel werd een geschenk aangeboden. Het zusterkoor „De vrolijke trouba dours" verleende medewerking aan de huldigingsbijeenkomst en voorts voerden een aantal zusters het toneelstuk „De gesluierde prinses" op. HAZERSWOUDE krijgt maanraket In de bovenzaal van „Het Oude Raadhuis" hield de speeltuinvereniging „Ons Ver- bUJf" een belangrijke vergadering. De voorzitter, de heer Jac. v. Vliet, opende de vergadering en merkte op, dat misschien de mening heeft bestaan, dat het bestnor niet actief zou zijn, daar het al lange l(jd geleden is, dat men een ledenvergadering beeft uitgeschreven. Men kon echter geen activiteit ontplooien wegens de slechte stand van de financiën. Men heeft zich daarom tot het gemeentebestuur gewend voor een subsidie, en deze aanvraag werd met succes bekroond. De voorzitter bracht dank aan B. en W. en de gemeenteraad, voor de voor 1960 toegezegde subsidie van 2000. Daarmee Is de eerste stap gezet naar het ontplooien van meer activiteit. Secretaris A- de Boer gaf een uitvoerig inzicht In de stand van zaken betref fende de vereniging. Hieruit bleek, dat aan de vereniging Koninklijke goedkeu ring is verleend. U-it het verslag kwam vast te staan, dat men al het mogelijke heeft gedaan tot uitbreiding van de attri buten op het speelveld te komen. De capa citeit van de speeltuin bleek In sommige gevallen te klein te zijn en het aanta: attributen niet voldoende variërend. He aantal leden was achtuit gelopen, doch men hoopt het door uitbreiding van d*> speeltuin weer op te voeren. De waarnemend penningmeester D. J Plaizier gaf een finanoieel vers-lag. Hoe wel men een teruggang had van leden was de stand der kas toch niet ongunstig. Men kon 1959 afsluiten met een saldo van t 25,79. Verhoogd met het bankbedrag was er een saldo van f 525,79. Het bankbedrag heeft men gereserveerd voor aankoop van materiaal. Met de than» toegekende subsidie bestaat nu de moge lijkheid om enkele soliede speelwerktui- gen aan te schaffen. Blijkens mededeling van de voorzitter bleek, dat thans met de eigenaar van hei perceel grond der speeltuin een huurover eenkomst is afgesloten, die ook voor de vereniging belangrijke zaken waarborgt. Bij de bestuursverkiezing werd Jac. v. Vliet als voorzitter herkozen en D- J Plai zier werd tot penningmeester gekozen Tot bestuurslid werd gekozen de heren J. Slootweg en P. Olierook. Grote glijbaan Uit de besprekingen, die hierop volg den, kwamen de voorstellen ter sprake. men aan burgemeester Smit heeft voorgelegd. Door de te hoge kosten moea>- n deze worden afgewezen. Ook de aanleg in een piasvijver kan geen doorgang nden, daar men geen toestemming kreeg __n de beschikbaar gestelde subsidie der gemeente hiervoor te gebruiken wegens de aanleg van het nieuwe zwembad. De voorzitter kon echter mededelen, dat men was overgegaan tot aankoop van een „maanraket" van f 300 en een grote glijbaan, waarvoor f 2100 moest worden uitgetrokken. Daarmee was men weer aaD het eind gekomen van de financiële mo- elijkheden. Ook de uitbreiding van plan Zuid kwam ter sprake. In de toekomst zal men ei rekening mee dienen te houden, dat ook daar voor de jeugd naar een speelgele- genheid moet worden gezocht. Men dien- echter eerst over een goed geoutilleerde speeltuin te beschikken alvorens men plannen voor een 2e speelplaats kan gaan maken. Het bestuur hoopt daarom, dat dit binnen afzienbare tijd zal worden bereikt Aan de hand van een situatie-tekening konden de aanwezige leden zich een idee vormen hoe men de speeltuin wil indelen Deze tekening vond algehele instemming Nadat men nog enkele zaken had be sproken volgde de rondvraag, waarop dt voorzltter de vergadering sloot. Goede schermer Onze plaatsgenoot, de heer D- J. Plai zier. boekte een goed succes door bij gar nizoenswedstrijden in Den Haag het kam pioenschap schermen (elektrische degen; te behalen- Hij ontving als prijs een elek trische degen. De agenda voor deze vergadering met o.m. de voordrachten van personen voor de verkiezing van een periodiek aftredend lid van het Bestuur en een periodiek aftredend lid van de Raad van Toezicht ligt ten kantor* van de Bank voor de leden ter inzage. Ook liggen de jaarstukken over 1959 voor de leden ten kantore ter inzage. HET BESTUUR Gemeenteraad besloot: GEMEENTERAAD van Leimuiden vergaderde gisteravond onder lei ding van burgemeester B. Kammenga, die meedeelde, dat dit jaar in de gemeente zes woningwetwoningen mogen worden gebouwd. Voorts werd er de aandacht op gevestigd, dat de dorpssloten zodanig zijn dichtge slibd, dat de waterberging zorgen geeft. Om de volksgezondheid niet in gevaar te brengen en om bij brand voldoende bluswater te hebben, be sloot de raad tot verbetering van de sloten over te gaan. Tevens werd be sloten tot bebossing van de groene dijk, gelegen tussen het oude en het nieuwe dorp. Daar dit werk waarschijnlijk zal kunnen worden uitgevoerd in de werkverschaffing wordt op de kosten van 50.324 een subsidie ver leend van 31.140. De gemeente neemt de resterende 19.184 voor haar rekening. worden aangelegd. De raad stelde geld beschikbaar voor uitbreiding van de r.k. lagere school en ging voorts akkoord met het voorstel het gemeentelijke aandelen bezit in de Bank voor Nederlandsche Ge meenten uit te breiden met 34 aandelen van 1000. Een eerder genomen besluit tot aankoop van een perceeltje grond van zeven vierkante meter werd ingetrok ken. Men kwam overeen dit stuk grond, waarop een transformatorhuisje is ge bouwd, in erfpacht te nemen van het r.k. kerkbestuur. Op een vraag van de heer C. A. Beuk antwoordde de voorzitter, dat op de te bebossen groene dijk een wandelpad zal Gisteren wapperde van het hoogste punt van de nieuwe 22 meter hoge rij dende kraan op de scheepsbouwwerf „De Industrie" de nationale driekleur vreugde over het feit dat des middags hoogste punt bij de bouw van deze me kraan werd bereikt ize kraan is geplaatst op de uitbrei ding van de werf waar voorheen de sta-1- /an een boerderij stonden. Het nieu- edeelte van de werf is 55 meter Lang, zodat zowel trailers voor de zeevaart als binnenvaartschepen eT gebouwd kunnen worden. De kraan heeft een hefvermogen 10 ton, kan drie bon neffen tot het hart van het schip bot op 16 meter en ton tot 24 meter. De verplaatsing geschiedt elektrisch terwijl het geheel Gemeenteraad vergaderde OP DE gemeenteraadsvergadering van Noordwijk ontbraken gisteravond de heren Passchier en Sedelaar. Bij de behandeling van de ingekomen stukken sprak de voorzitter waarderende woorden aan het adres van de heer F. Rippen, die ontslag heeft genomen als lid van de raad. Veel in het optreden van u als strijdbare figuur, heeft ons aller sympathie. Een brief van de ex-directeur van de Stichting V.V.V., de heer J. H. Kleine Staar- mann, inzake woonruimte, werd in handen gesteld van B. en W. ter af handeling. In een vrij vlot tempo werd vervolgens de uitvoerige agenda afgehandeld. Het merendeel van de punten ging onder de hamer door. Enige discussie ontstond over de naamgeving van de nieuwe straat, waar aan het flatgebouw van Duraco zal verrijzen. De heer Van Riemsdijk vond de naam Westerbaan goed gevonden. Hij hoopte, dat het flatgebouw zelf eveneens een passende naam zal krijgen. Tot lid van de commissie tot wering zag voorts in de markt weinig schade van een uitstekende beveiliging is i Het totale gewicht van de kraan is 80 ton, onder de rails zijn niet minder dan 58 tien meter lange betonnen palen in de grond gedreven. Onder de baan waar op de kiel van de schepen komt te rusten zijn nog eens 29 palen van dezelfde lengte geslagen. Jaarvergadering van Kindervreugd jaarlijkse ledenvergadering gehouden vai de speeltuin vereniging „Kindervreugd'. B. Wijnands. driehonderd leden belt, een aantal, dat vrij stabiel blijkt te zijm in deze grote wijk. De penningmeester, de heer N. - i gunstige cijfers laten er ook niet zo heel veel schoolverzuim werd in de vacature H. G. de Boer benoemd de heer Th. S Haakman te Noordwijk aan Zee. Bij de behandeling van het voorstel tot verho ging van de huren van de gemeentewo ningen spraken de heren Benschop en Rippen hun waardering uit over het feit, W. hierbij niet rigoureus te werk gegaan zijn, maar, in tegenstelling tot andere gemeenten, zeer soepel zijn opgetreden. Ambachtstekenschool Ook de opheffing van de ambachtste kenschool maakte de tongen los. De heer Mesker zei, dat ook de r.k. bouwvakar beidersbond deze opheffing betreurt. De heer Vogelaar (24 jaar voorzitter ambachtstekenschooldankte de burge meester voor de sympathie die deze steeds voor de school aan de dag heeft :gd. Hij gaf een overzicht van wat hij noemde de martelgang van de laatste ja- Bij het punt vaststelling van het uitbreidingsplan Lang ev elder slag, dat van de agenda werd afgevoerd, vroeg de heer Vogelaar of dit impli ceerde, dat er deze zomer dan ook niets gebeuren zal daar. De burge meester zei: Er gebeurt wel wat, ge tuige het voorstel tot kredietver lening ten behoeve van de beveili ging van dit strandgedeelte. Bij het voorstel instelling van een weekmarkt aan de Prins Bernlhard- straat vroeg de heer Vogelaar waarom als plaats van vestiging niet Noordwijk Binnen is gekozen. Als een weekmarkt nodig is dan is deze daar op haar plaats. Spreker vreesde, dat de markt te Noordwijk aan Zee prijsbedervend zal werken. De markt is toch in hoofdzaak bestemd voor de minder gesitueerden, die voor het overgrote deel in Noord wijk Binnen wonen. Voorts had hij kri tiek op het, wat hij noemde, drie-dimen sionale behandelen van dit voorstel. Ten slotte was hij van mening dat een derge lijke markt „selfsupporting" moet zijn en het viel hem tegen, dat reeds nu een exploitatietekort is geraamd. De burgemeester en webhouder Van Leeuwen merkten op, dat een dergelijke markt ook een sociale functie moet heb ben. Het overleg met het bestuur van het marktwezen heeft tot de keuze van deze plaats geleid. De heer Van Leeuwen de handeldrijvende middensband, eerder voordeel. Dit was overigens het enige punt waar over gestemd werd. Het voorstel van B en W. werd aangenomen met de stem men van de heren Vogelaar en De Witt Tribune Ook bij het punt verhuur van de ge meentelijke tribune ontstond enige be spreking. De heer Van Riemsdijk be treurde het, dat een zodanige controver se is ontstaan in de tenniswereld dat be langrijke internationale wedstrijden niet meer op de banen van het Casino zullen worden gespeeld. Het feit dat de tribune verhuurd wordt impliceert niet d-* het gemeentebestuur partij trekt, maar moet louter als een comrocraiële aangelegen heid worden beschouwd. Deze visie werd door de burgemeester onderstreept, evenals de wens van dp heer Van Riemsdijk dat deze controver se alsnog zou worden overbrugd. Bij het punt strand-beveiliging Lange- velder en Duindamseslag, sprak de hee' Vogelaar zijn waardering uit over het feit. dat de Noordwijkse Reddingsbriga de spontaan deze bewaking voor haar rekening had genomen. De heer De Witt verklaarde zich tegen het voorstel tot aankoop van gronden aan de Beeklaan—Heren wegVinkenlaan, waarmee nogal flinke bedragen gemoeid zijn. Hij motiveerde dit door te zeggen dat zijns Inziens geen hoogwaardige cul tuurgrond voor woningbouw bestemd moet worden. Bovendien liggen de prijzen veel te hoog om hierop wonin gen te kunnen bouwen tegen een aan vaardbare huurprijs. De heer Vogelaar zei. dat de commis sie voor openbare werken evenmin erg enthousiast is voor deze voorstellen. D» is zeer hoog, maar we kunnen niet anders wil de woningbouw doorgang hebben. Wethouder De Geus merkte op, dat het de bedoeling is, na wijziging van het uitbreidingsplan, zo spoedig mogelijk te gaan bouwen. Met de stem van de heer De Wibt tegen werden de voorstellen het college ten slotte aangenomen Langeveld Ook werd nog gesproken voorstel tot aankoop van grond in het Langeveld. Het proefstation te Lisse had hierover rapport uitgebracht. Dit kwam hierop neer, dat door gebruik te maken van een zandzuiger voor omzetting dez% grond, de bodem geschikt is te ken voor cultuurgrond, waarop alle bol gewassen kunnen worden geteeld. De totale kosten zullen 2,15 per m2 bedra gen. De raad ging akkoord Bij de rondvraag zei de heer Vo gelaar, dat de protestants-christelijke fractie ernstig teleurgesteld is over het feit, dat de ontvangst van de hotelportiers op zondag heeft plaats gehad. Tot nog toe hadden dergelijke ontvangsten steeds plaats op andere dagen. Nu moesten én het politie- het brandweerkorps op zondag v den ingeschakeld, wat voor de zon dagsrust niet bevorderlijk was. Een groot deel van de bevolking is door een dergelijke handelwijze in haar gevoelens gekwetst. De burgemeester zed, dat hij steeds heeft getracht de zondag niet te betrek ken bij dergelijke evenementen. Dit kan echter wel eens uit de hand lopen. Hij zegde toe zoveel mogelijk rekening te zullen houden met hetgeen de heer Vo gelaar had opgemerkt De heer Vogelaar verklaarde hierna, dat hij alle lof heeft voor de afwerking van de woningen aan de Prinses Marij- kestraat. Hij had zich echter geërgerd aan een persverslag, waarin stond dat wethouder Van Leeuwen had gezegd dat de woningnood in Noordwijk in zijn opgeheven en waarin niet bepaald fijngevoelige woorden werden gericht aan het adres van de raadsleden, die indertijd tegen het plan-Marijkestraat hebben gestemd. Onbedoeld De heer Van Leeuwen antwoordde, dat een krant geen notulenboek is. Zijn v den zouden niet geheel juist zijn w gegeven. Gezegd was, dat hopelijk 't eind van de zittingsperiode van de hui dige wethouders de ergste woningnood voorbij zou zijn. Het was zeer zeker zijn bedoeling niet geweest de tegenstemmers te grieven. Mocht er toch iets grievends in zijn woorden zijn geweest, dan nam hij dit gaarne terug. De heer Vogelaar herinnerde ver volgens aan persberichten over de verhuur van flats in Zandvoort aan Duitsers. Gaat dit ook in Noordwijk gebeuren? Het college antwoordde, dat voor de flatbouw hier ter plaatse eerst Noordwijkers in aanmerking 'tomen, daarna Nederlanders en pas n de laatste plaats buitenlanders. De cans, dat de flats door Duitsers wor den betrokken, is niet groot. De heer Van Riemsdijk informeerde sar een adres van de Horeca, waarin wordt gevraagd de Koningin Wil- helminaboulevard 's zomers gedurende bepaalde uren verboden te verklaren bromfietsers. Geantwoord werd, dat deze zaak in de volgende raadsver gadering aan de orde komt. Voorts vroeg de heer Van Riemsdijk of al een beslissing is genomen over een onpartijdig onderzoek ten aanzien van de Stichting V.V.V. De burgemeester ant woordde, dat reeds een deskundige aan het werk is. Deze onderzoeker heeft zich uitvoerig van de gang van zaken op de hoogte gesteld. Zijn rapport is binnen kort te verwachten. nen op 5 mei in het selijke De ndeuwe wyk. hoopt, dat het Het dodelijke ongeluk In verband met het dodelijke onge luk, dat gistermorgen onze bekende plaatsgenoot de 60-jarige aannemer-met- selaar de heer J. B. Snel uit de Horten siastraat is overkomen, verzoekt de po litie enige meisjes, die per rijwiel in de richting van Leimuiden gingen en hel ongeluk zagen gebeuren, zich te melden De heer Snel was ook bij zeer velen bekend omdat hij reeds tientallen jaren correspondent was van de Ned. Ch Radiovereniging. Jonge bromfietser zwaar gewond Gistermorgen omstreeks 10 uur reed 15Tparige. ,D- Halfwerk uit Hattem, die bij faimilie in de G rij pens te ins tra at alhier logeerde, met zijn bromfiets gen een vrachtauto. De jongen kwam de genoemde straat en wilde de Jan Nieuwenhuizenstraat oversteken naar de G. Borgesiusstraat. Hij zag de naderen- de vrachtauto te laat. Met ernstige in wendige kneuzingen is hij naar het aca demisch ziekenhuis te Leiden gebracht '7"~ toestand was zorgwekkend. De ifiets werd zwaar beschadigd. OEGSTGEEST In de berm Gistermorgen omstreeks half twaalf reed een tot nu toe onbekend gebleven bestuurder van een personenwagen de njlcsweg op, zonaer voorrang te verle nen aan het uit de richting Den Haag komende verkeer. Een truck met opleg ger van een cementfabriek moest plot seling door bestuurder M. A. J. uit Nieuw-Vennep tot stilstand worden ge bracht Deze verloor door het grote ge wicht van de wagen de macht over het stuur en reed over het fietspad de berm Er deden zich geen persoonlijke on gevallen voor. De wagen werd zwaar beschadigd. Opheffing polder In verband met de zich steeds verder uitbreidende bebouwing in de richting van het Oegstgeester kanaal heeft het college van b. en w. al meermalen de vraag onder ogen gezien of moest wor den gestreefd naar de opheffing van de Oudenhof-polder. Deze polder is geheel slissimg te verdagen. T rak talies De subsidie aan het Oranjecomité voor de kindertractaties werd met ƒ200 ver hoogd tot 600, omdat thans ook kleuter scholen aan de feestelijkheden mee- woen. Inplaats van op Koninginnedag wordt getracteerd op 5 mei. Voor de feestviering op bevrijdingsdag werd een bedrag van 350 uitgetrokken. Het kre diet voor de verbetering van het kruis punt VriezenwegGeneraal van Merlen- wegGeerweg werd met 1650 aange- Het voorstel een perceel grond van 120 vlerkante meter aan de Raad huislaan te verkopen aan de heer C. van Berkel, werd met vier tegen drie stemmen verworpen. De grond met zes woningen aan de Nokweg werd gekocht van de heer N. Vlanen voor ƒ10.500. De elektrificatie van de brug over de Drecht te Bilderdam kost meer dan was voorzien. Er werd nog eens 980 voor dit doel uitgetrokken. Men besloot ver der tot aankoop van een schuurtje bij de brugwachterswoning, waarvan de prijs f 600 bedraagt. De nieuwe straten in het Tuindorp kre gen de namen Berkenlaan en Peppellaan. De heer J. den Haan stelde voor in de betrokken straten de soort bomen te planten waarna de straten genoemd zijn. KOUDEKERK A. D. RIJN Christelijke politiek In het Verenigingsgebouw te Koude kerk aan den Rijn hield de afdeling Koudekerk aan den Rijn-Hazerswoude de A.R.J.O.S. een goed bezochte vergadering, waarin als spreker optrad drs. H. van der Laan uit Voorbuig. Als onderwerp had de spreker: „Het AJ3.C. i de Christelijke politiek**. Hij wees op, dat de christelijke politiek God erkent boven alles. De linkse partijen daarentegen zien deze erkenning niet op alle terrein van het leven. De Partij van de Arbeid gaat uit van de gedachte, dat er gemeenschap bestaat tussen mens en staat, maar dat dit buiten Jezus Christus om gaat. De K.V.P. ziet de Kerk boven de staat. Ook dit wordt door de Protestants-chris telijke partijen afgewezen, dde de terrei nen van Kerk en staat gescheiden wen en te zien. Hierna behandelde de heer Van der Laan de loonpolitiek van de tegenwoor dige regering en het ontwerp mammoet wet. Na deze inleiding volgde een ge animeerde gedachtenwisseling. Filmavond Op uitnodiging van de Gereformeerde Jeugdcentrale wordt dinsdagavond in Verenigingsgebouw te Koudekerk den Rijn de Cefa-film „Tranen over Johannesburg" gedraaid. Schaaknieuws In de wintercompetitie schaken werd gespeeld de wedstrijd H. BoeleeL. van der Wulp. Deze eindigde in remise. Door deze beslissing delen H. Boelee en H. Vliet samen de eerste plaats elk met 14 punten uit 18 wedstrijden. Om de wisselibeker spelen beiden nu drie wedstrijden tegen elkaar. Voor de promotie en degradatie wer den gespeeld: W. LangeveldJ. van Eg- mond 01; J. RafainA. J. de Witte 1—0. binnen de dorpsgrenzen gelegen. Van deze 119 ha zijn thans rond 74 ha of 63% bebouwd. Gedeputeerde Staten hebben bericht dat zij op het ogenblik de situa tie in de polder niet rijp achten voor algehele ontpoldering. Eerst wanneer het resterende agrarische gebied in ei gendom aan de gemeente is overgegaan, zijn zij bereid een voorstel tot ophef fing aan de Provinciale Staten te doen. Daar het zich laat aanzien dat dit <n betrekkelijk korte tijd het geval zal zijn, zal, naar het college vertrouwt, vrij spoedig een verzoek tot Gedeputeerde Staten kunnen worden gericht. Raad vergadert De gemeenteraad vergadert woensdag avond half acht. Het is geen lange agenda i op het eerste gezicht staan er geen belangrijke punten op. Aan de orde komen onder meer voorstellen tot ver- g van de beslissing op het uitbrei dingsplan in hoofdzaak I960, de aanleg wegen ten noorden van de Floralaan, vernieuwing van de beschoeiing bij de Kanaaldrug aan de Dorpsstraat, extra onderhoud van het pompgebouwtje aan de Almomdeweg en medewerking bij de wnst van podia voor de Hofwijck- Vele bezwaren Het uitbreidingsplan in hoofdzaak i960 met bijbehorende bebouwingsvoorschrif- ten heeft van 21 januari tot en met 17 februari ter inzage gelegen. De gemeen teraad moet binnen drie maanden over het plan beslissen. Daar een groot aan tal bezwaarschriften is ingekomen, is het niet mogelijk gebleken vóór deze datum het plan ter vaststelling aan te bieden. W. steller» de raad voor de be-

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 13