Toogdagen in teken van de nieuwe stijl SUNIL Massaal concert m de Koninginnekerk Met het schild des geloofs de wereld in Paasspelen moderne en het lied Dekte Truman lading? Stijlvol feestconcert in Concertgebouw SUNIL WAST STRALEND WIT VRON-scliip mocht niet uitvaren >011 BUISMAN L Hoge voedingswaarde Regelt de spijsvertering Bestrijdt "overwicht"^^ Oók ZOUTARM overal verkrijgbaar! De Kon. Bond van Christelijke Zang en Oratoriumverenigingen, heeft na 22 jaar haar Bondsdag in Rotterdam ge houden. Het was de 74e Bondsdag en ter gelegenheid daarvan werd op 2e Paasdag in de Koninginnekerk een massaal concert gegeven. Hieraan werkten mee: De Christelijke Zangverenigingen ,,De Lofzang" van Hendrik Ido Ambacht, „L'Esperance" Kripen aan de IJssel, „Eben Haezer" Rotterdam, „Vox Huma na" R'dam, „De Lofstem" Rozenburg, De Chr. Muziekver. Honsels Harmonie" o.Lv. B. Boerman en de organist Bram Sintnlcolaas. Het geheel stond onder lei ding van de dirigent Wim Koen Krimpen a. d. Lek. Met het oog op de radio-uitzending hebben 250 zangers en zangeressen met Je vele aanwezigen ruim een half uur vooraf gerepeteerd om de gecombineer de programma-nummers tot een sluitend geheel te maken. De vele koorwerken die werden uitge voerd en welke alle van eenvoudige structuur waren werden met veel animo uitgevoerd. Het was voor de vijf samen werkende koren een voordeel dat die vrijwel alle met begeleiding, hetzij van orgel of orkest werden gezongen; men bleef dus op toon! De hoofdnummers waren wel: de over bekende „Cantate 147" van Joh. Seb. Bach met orkest, het graag gezongen werk van H. W. de Wolff, „Ode" en nog voor koor, orkest, orgel en samenzang .Psalm 98" in een bewerking van Wim Koen. Het orkest heeft nog met enkele werken gesolieerd. Wij zouden dit or kest gaarne aanraden nog eens flink studie te maken vau: zuiverheid, klankgehalte, dynamiek, opvatting, techniek, samenspel en rythme! Ds. Okke Jager heeft gesproken oveT: .De mens als opperzangmeester van de ichepping". Op duidelijke wijze heeft de spreker met vele voorbeelden uit het Oude en Nieuwe Testament, aangetoond dat de zang het voornaamste middel is dat God aan de mens heeft geschonken om Hem te verheerlijken. Maar pas bij Jezus worden vorm en inhoud één volmaakt geheel! Dat de vele aanwezigen dit con cert op hoge prijs stelden, bleek wel uit hun spontane medewerking in de samen- !ans' V. a. d. Beslaglegging op oesterbedrijf In opdracht van de voorzitter van het produktschap voor vis en visproduk- ten, de heer D. J. van Dijk, is beslag gelegd op het oester- en mosselbedrijf van de firma A. J. Verwijs-Janse te Ierseke. Aanleiding tot de beslaglegging is het feit, dat deze firma heeft gewei gerd een exportheffing van 20.000 gul den te voldoen. De heffing is het gevolg van een interpretatie van de sinds 1958 van kracht zijnde verordening tot rege ling van het mosselbedrijf 1957. (Van eigen verslaggevers) DE tweede paasdag was opnieuw en in het byzonder een dag van de jeugd. In talloze provincies kwamen de jongeren van de jeugdverenigingen bijeen om een hart onder de riem geschoven te krijgen. Maar deze paasdag was ook een dag van paasspelen. In Scheveningen trad de christelijke toneelgroep „Podium" voor het voetlicht, in andere steden waren het amateurgezelschappen. Via dit nieuwe medium wilden zij allen iets van de typische paasbood- schap uitdragen. Ook de moderne geestelijke muziek deed ditmaal haar intrede. Zo speelde o.a. in Dordrecht voor de gereformeerde jeugd het combo Harry Hamilton en in Scheveningen zong de Ne derlandse Pat Boone, Piet Sybrandy. In Dordrecht werden zelfs twee toog- reeds vroeg de grote zaal van het Kür- dagen gehouden. In de zaal „Kunstmin" vergaderde de CJV, waarin de vroegere CJMV en de CJVF zijn opgegaan en de provinciale afdeling Zuid-Holland-Zuid 1 de gereformeerde jeugd vergaderde de Grote Kerk. De afdeling Noord kwam in het Kurhaus te Scheveningen bijeen. Overal heerste dezelfde op'gewékte stemming; overal klonk het ,7-eg, j\j ook hier?" Overal werd even gezellig aezongen en even intens geluisterd. De vele toespraken kunnen we misschien het beste samenvatten met de opmer king die staatssecretaris Roolvink maakte in Scheveningen: „De jeugd moet positief in het leven staan juist omdat er- zoveel defaitisme is." DEN HAAG-VOORRECHT: De meest opmerkelijke toogdag was waarschijnlijk wel die van de gerefor meerde jeugd in Scheveningen. Men had het daar in het „bijzondere" ge zocht Spreker was niemand minder dan staatssecretaris Roolvink, het paasspel werd opgevoerd door „Po dium" en Piet Sybrandy zong. Onge veer 1500 jongens en meisjes volden intense aandacht werden de vier bedrij ven waarin een boeiend maar realistisch beeld werd gegeven van de ontspoorde grote-stadsjeugd gevolgd. Op deze afdelingsdag werd afscheid genomen yan twee bestuursleden de he ren Gert Hogervorst en Jacq Bijl. Tevens werd medegedeeld dat op 21 mei een vergadering zal worden gehouden om te beslissen of de afdelingen van de meis jesverenigingen en de jongensverenigin gen een afdelingsfusie zullen aangaan. Zoals de lezers zullen weten heeft de af deling Zuid-Holland-Zuid besloten deze fusie nog niet aan te gaan. In Gelderland maakten de Gelderse jeugdverenigingen op gereformeerde grondslag gebruik van de afdelings dag, die in Oosterbeek werd gehouden, I om over deze fusie van jongens- en meisjesbond op afdelingsniveau te spreken. Met algemene stemmen zich in de laatste tientallen jaren hebben voltrokken. Twee wereldoorlogen de crisisjaren en een reeks enorme techni sche wijzigingen, die ons veel comfort hebben gebracht, vormen hierin belang rijke onderdelen. Was vroeger het gezin trefpunt van alles, tegenwoordig komen we bijna alleen thuis voor onze nacht rust en geschiedt onze vorming en op leiding vrijwel geheel buitenshuis. Toch moeten we geen zwarte bril op zetten, meende de spreker, en de vroe gere tijd gaan verheerlijken, want een zeer positieve waardering voor al deze wijzigingen is zeer zeker gerechtvaar digd De ruime werkgelegenheid en de sociale zekerheid van nu zijn een zegen. Het kruis is gebleven en daarin ligt Advertentie het i het feit, dat God ieder bij name kent een taak geeft in het leven van iedere dag. In onze tijd is veelal het zicht op zin van de arbeid verdwenen. Dege- echter die naast je werkt is je naaste, die je lief moet hebben. Iedere keer staan wy in een strijdverhouding wani het Woord Gods wekt weerstand en de moeten wij op christelijke wijze be strijden. Maar juist daarom is het een voorrecht in deze gigantische tijd te mo gen leven. Podium voerde het spel van Helmut Harun: „Het gaat om je leven" op. Met Tegelijkertijd waren in de Grote Kerk van Dordrecht de gereformeerde jonge ren bijeen. Hier werd in de middagsa menkomst een liturgisch paasspel opge voerd van Will Barnard, getiteld „Dt Bruidsdagen". Aan dit spel verleende de voorzanger van de Joodse gemeente van Amsterdam Hans Krieg zijn medewerking met ds. A. van der Kooy van Woerden, het combo Harry Hamilton en een groep jongeren uit Dordt. In de ochtendbijeenkomst wees ds. J. Overduin van Veenendaal er op dat wij ons druk moeten maken om het evangelie aan de mensen te ver kondigen. Jezus Christus vond het de moeite waard om van mislukte men sen kinderen van God te maken en dat moet ons er toe aanzetten ande ren van Christus te vertellen. Ook de Wassenaarse predikant ds. Ga- be van Duinen sprak op deze dag. Hij sprak zijn angst uit dat vele jongeren zo druk zijn met allerlei activiteiten dat zij werd daar besloten het landelijk voor- het contact met Christus dreigen te beeld van de bonden te volgen. De fu- zal op 1 september van dit jaar een feit worden. DORDRECHT-BIJBEL Versterkt met het Posaunenchor uit het Duitse stadje Hagen heette het bazuinkoor van de CJV-Vlaardingen de jongeren in de prachtige zaai „Kunstmin" te Dordrecht welkom. Honderden jongeren uit de gehele pro vincie vulden de zaal. Mevrouw D. FonteinAldershoff uit Rhoon leidde de liturgie. Zij wees op de onzichtbare band tussen alle jongeren, die de naam van Christus belijden. De kern van het werk van de CJV is nog steeds de bijbel en met die boodschap moeten de jongeren de wereld in. Zij meende dat wij het in Nederland veel gemakkelijker hebben dan in andere landen, waar jongeren vaak niet het be roep of ambt kunnen kiezen dat zij wil len, omdat zij hun Heiland niet willen verloochenen. Over ditzelfde thema sprak ook ds. J. F. Wagenaar uit Voorburg, die zei dat het soms wel lijkt alsof het wereldge beuren God uit de hand is gelopen. Maar dit is maar schijn. Wel echter heeft God Zichzelf op Golgotha in de handen van de mensen gegeven, maar juist daardoor mogen wij weten dat Hij ons in Zijn hand heeft. Bijzondere aandacht werd op deze bondsdag geschonken aan de ontspan ning. De gymnastiekvereniging DfO het zangkoor Eben-Haëzer en de CJVV toneelgroep ,jHillebrandtverzorgden het programma dat een vrolijk karak ter droeg, vooral Hans Nesna's blijspel ,flet Dievennest". liezen. De negerzanger Henry Blackmon zong op prachtige wijze de negerliederen die getuigen van een diep geloofsleven. EINDHOVEN-PRESENTIE Brabants en Limburgs gereformeer de jeugd hield tweede Paasdag in de met bloemen en groen versierde kan tine van de N.V. Philips Gloeilampen fabrieken te Eindhoven de jaarlijkse toogdag. Charmante bloemenmeisje: hadden de bezoekers van deze, door de afdeling Brabant en Limburg van dc Bond van Gereformeerde Jeugdvereni gingen, georganiseerde dag willen be groeten met een corsage. Helaas kon dit op het laatste moment niet door gaan: de bloemisten werden te veel in beslag genomen door de Floriade te Rotterdam om nog naar Neerlands lichtstad te kunnen komen. 275) Hoewel men ook bij West- europese politici de vreemdsoortigste saltomortales kan beleven, is het hier toch regel, dat politici zich aan sluiten by een partij, welker begin selen met hun eigen opvattingen over eenkomen. Hiermee wil niet gezegd zijn, dat deze mensen geen eigen voordeel zouden najagen, want de praktijk heeft wel anders geleerd. Maar het is in Europa toch betrek kelijk zeldzaam, dat bij elke verkie zing de partij-beginselen worden af gestemd op het ogenblikkelijk te be halen voordeel. In de V.s. is dat anders. De al daar bestaande grote partijen zijn er niet allereerst om bepaalde beginse len doorgevoerd te krijgen, maar om een bepaalde groep macht te brengen. Het wordt dan ook geenszins als onge oorloofd beschouwd, be paalde „manager" de beginselen van een partij totaal omgooit, mits dit maar een gunstige invloed op de verkiezingsuitslag ten gevolge heeft. Evenmin wordt er enige aanmerking gemaakt, wanneer een kandidaat zich het ene jaar bij een oerconservatieve partij aansluit en wanneer zijn belang dat meebrengt het volgende jaar zijn heil bij uiterst links zoekt. Jimmy Roosevelt, de zoon van Franklin Delano, is daar een ver heffend voorbeeld van. Maar goed, de politiek is er in de V.S. dus om de mensen carrière te laten maken, en als zodanig zijn de partijen daar vergaarbakken van de meest vreemdsoortige elementen. Men kan er hooggestemde idealisten aantreffen naast gans andere lieden. Maar ook wanneer de kwalijke ele menten in een party de boventoon voeren, biyft het ongebrulkclUk figu ren naar voren te schuiven die niet volkomen onbesproken en brand- TOCH IS HET ZO! schoon zijn. Tot de uitzonderingen op deze regel behoorde Harding, de pre sident die in 1923 door nog steeds on opgehelderde oorzaken stierf en die zelf evenmin vlekkeloos door lichtschuwe elementen op de voor grond was geschoven om hun duiste re praktyken te dekken. In het algemeen tracht men echter althans voor de hoogste posten, de meest onbesproken figuren te kry- gen en als zodanig moet Truman dan ook worden beschouwd. Het staat on omstotelijk vast, dat Harry Truman door de Demokratische Party die in de dertiger jaren in Missouri door de Pendergast-bende werd beheerst, naar voren is geschoven. De woon- Truman Independence is slechts enkele myien verwijderd van het destijds bij zonder corrupte Kansas. Maar juist het feit, dat Tru man werd uitver koren in een der- geiyke suspecte at mosfeer, moet ons doen beseffen, dat hy een der weinigen was op wie niets viel aan te merken. Het is dan ook zeker, dat de voor malige president met de praktyken van Pendergast niets uitstaande heeft gehad en dat hy uitsluitend heeft moeten dienen om de kwaiyk rie kende lading te dekken. Maar het is anders gelopen dan men had verwacht. Want vooral on der Roosevelt zette de federale rege ring haar opruiming onder de corrup te politici voort en van het eens zo bloeiende Pendergast-bedryf bleef tenslotte weinig meer over dan een wanriekende geur, die nog lang bleef hangen in de politieke sfeer, maar geen kwaad meer kon aanrich ten. Over kwaiyke geuren gesproken, weet D, dat zy voorboden zyn van weersveranderingen? Daarover een volgende keer. Federatie Chr. Muziekbonden rpWEEDE PAASDAG is ook de dag geweest van de christelijke muziekverenigingen en de christelijke koren. De christelijke muziekbonden kwamen in het Amsterdamse Concertgebouw bijeen. Zij hadden daarvoor een bijzondere reden, want hun federatie be stond 25 jaar en dit werd met een stijlvol feestconcert herdacht. In Rotterdam hield de Kon. Bond van Christelijke Zang- en Oratorium» verenigingen zijn 74ste Bondsdag. J?EN even stijlvol als groots op-, gezet jubileumconcert werd gisteravond in een goed bezet Concertgebouw te Amsterdam ge gevenHet was een feestconcert in de ware zin des woords. De viering van het 25-jarig bestaan van de Nederlandse federatie van Christe lijke Muziekbonden gaf daartoe alle reden. Wil men een Juist beeld geven efeer van deze avond, dan kan i wellicht op zinvolle wijze doen met de woorden van het lied waarmede de avond werd geopend: „U, heilig Godslam loven wy." Een keur van medewerkenden bracht een veelzydig en veelkleurig progi ten gehore Zo traden op het Nationaal Jeugdkoips „De Brassband" Amsterdam o.Lv. Meindert Boekei, de Kon. Militaire Kapel o.l.v. majoor directeur R. van IJperen, een groot koor, gevormd door koren van de Amsterdamse Bond van Chr. Zang- en Muziekverenigingen en Piet van Egmond. Meindert Boekei leidde de koorzang en de samenzang. Na het openingslied werd het woord gevoerd door de voorzitter van de federatie, de heer IJ. Woudstra. Hij gewaagde van de dankbaarheid, doch verheelde ook niet de moeilijkheden, die men heeft ondervonden na het be gin voor enthousiasme en overmoed. De tegenslagen waren er. Doch we hebben kracht gekregen als genade. We moeten onze taak kennen, aldus de heer Woudstra, want God heeft ons de muziek gegeven. De aanwezigen begroetten op harte- Ujke wijze het Nationaal Jeugdkorps, dat slechts enkele maanden geleden werd op gericht. Na afloop van dit optreden werd het hartelijk applaus een enthousiast applaus en terecht. Een werk als de sinfonie Concerttante van Gerard Boedijn bijv. was het leven dige bewijs van wat hier in korte tyd is bereikt Peet van Bruggen leidde het ge heel op stimulerende wijze en men volg de zijn intenties nauwkeurig op. De mars „Arromanches" besloot dit zo succesvolle optreden van het Nationaal Jeugdkorps. doch men liet de jeugdige muzikanten niet zonder toegift gaan! Welk een 1 Amsterdam al. bereikt, liet men horen in de driedelige suite van Gordon Jacob. Het geheel bezit een uitstekende eenheid en deze lang niet eenvoudige compositie wist men technisch overtuigend over het voetlicht te brengen. Het muzikale programma werd voort gezet door de Kon. Militaire Kapel oJ.v. majoor directeur R. van Uperen. Twee werken speelde men: Het prach tige en stemmingsvolle werk „Doxologij en de ouverture van Rimzky Korssakow. Andermaal heeft dit korps bewezen zo wel technisch als muzikaal uitmuntende prestaties te kunnen leveren. Vervolgens werd het woord gevoerd door het hoofd van de afdeling muziek van het ministe rie van onderwijs, kunsten en weten schappen, de heer B. P. Wagemans. Spreker noemde het werk van de korp sen geen eenvoudige opgave. Er is veel inspanning voor nodig om resultaten te bereiken. Met voldoening en waardering ziet het ministerie het werk van de vier landelijke federaties. Zij hebben veel ge meen, doch hebben ook ieder een eigen gezicht. De heer Wagemans deed een beroep op de jeugd. Het grootste geschenk van de federatie zou zijn als tal van jongeren zich bij de korpsen zullen aanmelden. Bijzonder indrukwekkend was de gave van Psalm 135 „Halleluja, i00ft den Heer", voor eenstemmig koor, koper, pauken en orgel. Eerste uitvoering Het hoogtepunt van de avond vormde ongetwijfeld de interpretatie van „Par tita" door Henk Badings in opdracht var. de federatie gecomponeerd. De Kon. Militaire Kapel gaf van dit werk de eerste uitvoering. De verschillende onder delen van deze suite vormen een prachtig geheeL Het was stijlvol en karaktervol. Ongetwijfeld zal dit werk in brede kringen belangstelling ondervinden. Het langdurig applaus vertolkte de dank van het publiek voor de uitvoering en voor Henk Badings voor dit werk. Van dezelf de componist weerklonk Psalm 72 „Geef Heer, de Koning Uwe rechl koor, koper, pauken en orgel. Het was een indrukwekkende avond, vol dankbaarheid en vreugde voor wat men in 25 jaar heeft mogen en kunnen bereiden. Gelukkig belangrijkste toespraken v meester van Verplanke, as deze corsage niet het 'an de dag. Dat waren de n de christ-geref. burge- 's-Gravendeel, mr. C. J. de gereformeerde Wage- ningse studentenpredikant, ds. H. Volten. Het was een toogdag in .nieuwe stijl", die zeker een stimulans geweest zal zijn voor het werk, dat in de verenigingen nog verricht moet worden. Presentie, heette het begin van deze bijeenkomst. Het was geen dorre op somming van de aanwezige verenigin gen, maar werkelijk een zich presen teren: kring of ring kwamen zich melden met schilden, waarop de na men van de aanwezige verenigingen stonden. Eerst kwam het Land van Heus den en Altena, daarna de West hoek, vervolgens de Langstraat en ten slotte in bonte rij de andere Brabantse verenigingen en de vertegenwoordi gers uit het Limburgse. Voorzitter J. Jongsma was de ceremoniemeester ev daarna plaatsten schildknapen" de schilden langs de zijwanden van de zaal. Mr. C. J. Verplanke, die spralc over „Pasen, de dag van grote cosmische bevrijding", vond een aandachtig luiste rend auditorium toen hy de jongeren opwekte geen gehoor te geven aa ontpersoonlijking van deze tijd, ma streven naar persoonlijke verantwoorde lijkheid. Dit, zei hy, is de boodschap Pasen en wanneer we dat werkelijk be leven, zal het merkbaar zijn in verenigingswerk en zal Satan geen vat ons krijgen. Het is noodzakelijk, dat met terugkrabbelen, maar daadwer kelijk onze houding bepalen en principe in deze wereld uitdragen. De speelgroep van de Eindhovense Geref. Jeugdcentrale onder leiding van Lex Kleinbussink bracht tijdens de middagvergadering het paasspel vai Heydendael „Voor altijd Pilatus" het voetlicht De amateurs gaven een zeer aanvaardbare vertolking van spel, waarin tot uitdrukking werd bracht de wel zeer benarde omstandig heden waarin Pilatus zich bevond, toen hij een oordeel moest vellen over het leven van Jezus. Ds. H. Volten uit Wageningen wekte in zijn Paasmeditatie „De Heer is waarlijk opgestaan" de jeugd op zich te concentreren op Christus en Hem tot middelpunt van gesprek te maken. In Eindhoven werden de voor zitters en presidentes tot slot nog eens op het podium geroepen met de afgevaardigden van de verenigingen om de schilden op te nemen en de wereld in te dra gen. Onbewust werd dat een symbool van de paas-toogdag. In tientallen plaatsen van ons land zijn in dergelijke samenkomsten de jongeren opgeroepen om het schild van het geloof op te heffen en ermee de wereld in te gaan. Stralend wit wordt uw wasgoed met Sunil. Bleken en blauwen mag u over slaan. U wast minder, u spoelt minder, u wringt minder. Uw wasgoed slijt dus minder I U - en honderdduizenden an dere huisvrouwen - merken direct dat het hemelsblauwe Sunil tegelijk het modernste en het degelijkste wasmiddel is. De mooiste witte haan verliest het van uw stralend witte was! Cf* £vf*f*Cf*4^fT Het extra voordelige drielingpak bespaart u elke keer geld SUN 57.2k.300c 'Ü4L Op het laatste moment heeft de havenmeester van Emden (Did) za terdagmiddag belet dat het schip van de VRON naar zee zou worden gesleept. De havenmeester kwam de directeur van de Vrije Radio Om roep Nederland mede, dat het schip een „Auslaufverbot" was opgelegd „op last van de Nederlandse consul te Emden". Volgens de heer Oswald verkeerde de havenmeester in de veronderstelling dat het VRON-schlp een Nederlandse boot is. Toen hij hoorde, dat het onder de vlag van een Zuidamerikaans land vaart (hoewel het de vlag daarvan nog niet voert) en alle vereiste papieren daar van bezit, zei de havenmeester „dat verandert de zaak". Hij deelde toen mede, eerst overleg te moeten plegen met een Regierungsrat te Aurioh om het verbod Ingetrokken te krijgen. Van deze Regierungsrat zou namelijk de opdracht tot het geven van het „Auslaufverbot" afkomstig zijn. Oorspronkelijk zou reeds op Goede Vrijdag zee worden gekozen. Intussen zal, zo deelde de heer Os wald mede, de consul-generaal van het betreffende Zuidamerikaanse land KOFFIE hoe ook gezet. altijd beter met (ook als 't poederkoffie is) te Hamburg, die deze zaak zeer hoog opneemt, in contact treden met de Duitse autoriteiten om ten spoedigste het verbod ingetrokken te krijgen. De heer Oswald nam als gevolmach tigde van de Zuidamerikaanse scheeps eigenaar, terstond contact op met de Ne derlandse assistent-consul te Emden en vroeg deze naar de reden van dit ver bod. De consul had, zo deelde de heer Oswald mee, gezegd: „ik weet de re den niet, ik heb orders uit Den Haag". De VRON-directeur had in dit onder houd toen de Nederlandse regering aan sprakelijk gesteld voor de uit deze af faire voortvloeiende schade, o.a. voor de kosten die door de vertraging in het uitvaren ontstaan. De heer Oswald deelde in een on derhoud met het ANP mede dat de N.V. „Vrije Radio Omroep Neder land" l.o. niet meer bestaat. Men heeft namelijk de aanvrage voor goed keuring der statuten, die verleden jaar bij het ministerie van justitie was ingediend doch waarop tot na toe geen enkel bericht was ontvangen, ingetrokken. Het is derhalve geen Ne derlandse aangelegenheid meer maar buitenlandse, namelijk die van Zuidamerikaans land, aldus de heer Oswald. BOEKENHOEK Een staatsrecht* 'Mk labyrint, door mr J. van de Poei. Een bezinning op moderne opvattingen in weienschap. Ju risprudentie en wetgeving inzake het onderscheid autonomie-zelfbestuur. Uit- fave N.V. W. E. J. Tjeenk Willink, wolle. Plaatjes kyken, door Jan G. Elburg. Uitgave J Heijnis Tsz.. Zaandijk. Ontsnapping uit de wildernis, door John Arthur Vaughn. Vertaling G. de Vries-Roelofsen. Prisma-Juniores. Uit gave Spectrum, Utrecht. Bonnie als gastvrouw, door Leonora Mattingly Weber. Vertaling Henriëtte van der Kop. Prisma-Juniores. Uitgave Spectrum, Utrecht. Toms nachtelijk avontuur, door A. Philippa Pearce. Vertaling C. Verlin- den-Bakx. Prisma-Juniores. Uitgave Spectrum, Utrecht Dood in de metro, door Michel Le- ■un. Vertaling Eleonors itgave NV. Nijgb Gravenhage-Rotterdam. Deze vrouw...., door A. M. Hoeken- dijK. Zevende druk. Uitgave J N. Voor hoeve. Den Haag Ongevallen bij kinderen, een onder- In Klazienaveen Is gistermiddag ln een opslaggebouw van de N.V. Purit- MaatschappiJ brand ontstaan. Het ge bouw, 3 meter hoog en met een opper vlakte van 15 bU 15 meter, brandde ge heel uit waardoor een groot gedeelte van de Norit-produktie verloren ia ge-

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5