De Kindertuin is alles behalve kinderlijk MIEKE maakte „de avond van haar leven" mee ANNETTE-van-goeden-huize: „Och die bar vind ik onschuldig" Scherpere bepalingen KRAAMKAMER re NACHTLEVEN VOOR PUBERS Pokertafel: geliefkoosd centrum in de bar f Ineens DAME geword en Verliefd op man met interessant gezicht 94 Nieuwe Leidsche Courant Commentaar chappij een bij sommigen gewilde n van amusement te zijn. We zul- ons bij het bestaan ervan moe neerleggen omdat we ten slotte en vrij land leven en een ieder, als >ud en wijs genoeg is, nu eenmaal élf moet weten wat hij doet, mits ij maar binnen de perken van het jor de wet gestelde blijft. Ja, als hij oud en wijs genoeg is. laar zijn al die jongeren van 16 tot m en nabij de 20 jaar dat? Kinderen og, die in de nachtclub tot soms vier ur in de morgen hun tijd zoek bren- ;n om het nog maar op zijn zachtst zeggen? Dat de ouders grotere oplettend- sid in acht dienen te nemen is in bij- aande en ook voorgaande artikelen w"el genoeg beklemtoond. Daarnaast dienen, teneinde met leer §ucces te kunnen optreden tegen grote gevaren die er voor de jon en aan verbonden zijn, naar onze ening van overheidswege herpere maatregelen genomen te orden. Wij denken in dit verband tn een verhoging van de leeftijds- :ens om deze gelegenheden te mo- >n bezoeken. Tot nu toe is het officieel zo, dat ider de 18 jaar geen jongere zonder •leide mag worden toegelaten, een ■paling, waaraan overigens beslist et strikt de hand kan worden ge- luden. Wij zouden willen pleiten voor onmiddellijke, invoering van de bepaling, dat' niemand tot en met 20 jaar in een nachtclub wordt toegelaten; het doen vervallen van de toe voeging „minderjarig bezoek toegestaan onder geleide"; legimitatieplicht voor jongeren tot een bepaalde leeftijd, bijvoor beeld 30 jaar. llleen op deze wijze zal de politie nelijk efficiënt en onopvallend itrole kunnen uitoefenen. TJ^EN VADER, die zijn minderjarige dochter in. een nachtclub vermoedde, belde 's nachts om één uur op naar die club. Zoals altijd in deze gelegenheden de nachtclub voor teenagers maakt daarop geen uit zondering nam de portier de telefoon aan. Argeloos vertelde de vader dat hij zijn dochter had verboden in de betrokken gelegenheid te komen en of de portier nu zo vriendelijk zou willen zijn even te kijken of het meisje er tóch was. Natuurlijk beging de vader een fout. Portiers van nachtclubs praten nu eenmaal niet over hun gasten. Met een knipoogje naar de garde robejuffrouw zei deze portier door de telefoon heel beleefd, dat het hem verschrikkelijk speet maar het onmogelijk was in de drukte een meisje te gaan zoeken dat er zus of zo uitzag. Bovendien kon hij niet weg bij de deur. En met een „Tot uw dienst, mijnheer", belde hij af. Tooh II kleine moeite zijn het meisje evei te roepen door de miorofoon. Maar zoiets schrikt mensen in nachtclubs altijd af portiers wéten dat. De portier van Kindertuin weet ook welke gevolgen het kan hebben wanneer een boze vader zijn dochter verbiedt er nog te komen. Maar daarover straks. De Kindertuin is gevestigd in een nenstad-straat, waar het nachtleven zijn centrum heeft. Naar parfum riekende -ouwen in bontjassen spreken hier nachts op straat voorbijgangers teneinde hen mee te lokken naar de club 'erken. „Trekpleisters" heten deze vrouwen. De nachtclub voor )e club kent een merkwaardige bron van inkomsten, namelijk door gokken. Aan de bar gelijkvloers kan men pokeren, een „onschuldig" lelletje met een paar dobbelstenen. De barjuffrouw die hier staat wil |t voor rekening van de zaak opnemen tegen ieder die maar wil. En (int u niet pokeren? Dat wordt u dan wel even geleerd. kan deze pokertafel zijn ook de jon- lui uit de espressobar terug te vinden, et intense belangstelling volgen zij het el, het schudden van de stenen .in het j^en bakje en het uitrollen over de bar. in hun uitroepen te horen leven ze Dat komt, omdat Jan daar zit te spe- 1. Jan is hun vriend en nu hij wint jen zij van die vriendschap blijken. Jan pft het echte gokkersbloed. Hij blijft prgaan, net zo lang tot hij weer ver- t i ook dan speelt hij nog verder, j de overtuiging, dat eens de kansen keren. Het zit echter tegen van- Jan zal er maar mee op- weel krijgt de juffrouw? Is achttien gulden vijf en zeventig, r Jan heeft verloren. (Ik kom het morgen wel betalen", hij dan en loopt weg. gemakkelijk komt hij er niet Ff [Er komt een ober bij en wel twee .aar ja, wat kunnen ze e i? Jan hééft nu eenmaal geen geld I a dan houdt alles op. 1 3 Een beetje hardhandig wordt hij gewerkt met de mededeling, dat de jhier niet meer mag komen. Z'n v: zijn binnen gebleven. Wat hebben vriend zonder geld? JD Incident et spel aan de bar gaat door. De juf- heeft inmiddels een paar andere nten bereid gevonden tot een spel- e. Jammer, dat een van de twee een tje teveel heeft gedronken en ruzie tt. Hij scheldt de kerel naast hem nit al wat lelijk is en de ruzie loopt zo dat hij de man naast hem zelfs wil J. Vlugt grist deze een glas van de slaat er een stuk af en zet het met scherpe kant pardoes op 's dronke- hand, die op de bar ligt. oed stroomt over diens overhemd: >ver de bar. Maar de man merkt niet. Hij begint te schreeuwen, hij voor de duivel nog niet is. Iedereen kijkt gespannen toe. zal dit aflopen? Zal er een partijtje lokt worden? tee, daar komen al een paar nden van de gewonde. Zij weten mee te krijgen en de rel is voorbij, tner, vinden velen. Koosje duikt op die drukte is ook Koosje komen op- ®n. Het meisjes waarmee Koosje De Kindertuin kwam, heeft hij ier geloosd. Koosje ging gelijk toen met haar binnenkwam op de dans- t, maar nu de band wordt afgelost ft hij zijn vrienden weer op. Het ije heeft hij gewoon laten staan, i kan tóch niet met haar ergens gaan n, dan moet hij voor haar betalen. poosje is wel wijzer. Weliswaar heeft ^Btwintig gulden op zak, maar die kan ^■niet aan een meisje besteden. Koosje heeft meer interesse in po- Hij begint al op tc scheppen, hij nu eens even een paar glaasjes zal verdienen. Lachend begint hij de stenen te schudden. Hoe langer het spel duurt, hoe strakker Koosjes gezicht wordt. Hij verliest. Zijn vrienden raden hem er mee op te houden, maar Koosje snauwt hen af; „Laat me toch met rust, als ik wil spelen, dan spéél ik. En ik win heus Geen geluk Maar het geluk laat Koosje in de steek. Wanneer hij eindelijk ophoudt heeft hij zestien gulden verloren. Hij moet ook nog twee pilsjes betalen en dus zit Koosje weer op zwart zaad. Vorige week had bij honderd gulden. Jasje verkocht. Ook dat geld is op. Zo is het leven nu eenmaal, „alles even duur", vindt Koosje. En in dit stinkende, smerige ver maakscentrum zoekt de jeugd dus verstrooiing. Zij laat zich uitzuigen in een kelder waar behoorlijk ver tier niet is te vinden. Weet u zéker, dat uw dochter of uw zoon hier zaterdagavond niet was? teenagers heeft deze „trekpleisters" niet. Neonverlichting, foto's van orkesten en half naakte wouwen moeten aan de buitenkant de indruk geven dat het bin nen „gezellig" is. Vergeelde foto's van een slangenvrouw, een Indische tempeldan seres enzovoorts, completeren het „visite kaartje". Zestien, zeventien Waarom wfó de nachtclub voor teenager} De Kindertuin noemen moge uit het volgende blyken. Iedere avond en Iedere nacht dansen hier tientallen jongens meisjes, kinderen die nauwelijks zestien of zeventien jaar zijn. Zij drinken bier en rum-cola, dansen op een vieze nier, roken aan één stuk en kijken half uitgeklede vrouwen, die hun jeugd reeds ver achter zich hebben. Het zijn vooral jonge meisjes dde deze nachtclub als een bijzonder vermaakcen- trum beschouwen. Zij maken hier kennis met oudere heren, die met hen praten als waren zij nu volwassen vrouwen. De jeugdige schonen sohen-ken dan ook amper aandacht aan jongens van hun eigen leeftijd. Deze knaapjes zoeken hun toevlucht an weer bij vrouwen, die reeds naar de dertig lopen en ook eens een kijkje bin- komen nemen. De meesite jonge meis- jesf'dde hier dansen zouden in een an dere nachtclub niet worden toegelaten En dat is ook normaal. Of vindt u, lezer, het misschien gewoon dat uw dochter kijkt naar half naakte, dansende vrou- dait zij alcohol drinkt en zich laat thuisbrengen door een heer van middel bare leeftijd? Ouders weten 't niet Vele ouders weten niet dat hun dochter in deze gelegenheid komt. Er zijn meis jes die thuis vragen of zij het week einde bij een vriendin mogen blijven slapen, zonder er evenwel bij te vertel len dat de ouders van die vriendin niet thuis 2ijn. iet is niet de gezelligheid die de jeugd naar deze tent met zijn stinkende atmos feer drijft. Meer is het de zucht naar „romantiek" en „avontuur", de weten schap eens te dansen in een echte nacht club met vensoheidene orkesten, met floorshows en" met een pokertafel. En de gepeperde prijzen? Daarover maakt niemand zich druk, het hoort er nu eenmaal bij. Tooh is het vreemd uit de mond van een zestienjarige horen, wanneer je haar vraagt of zij het niet te duur vindt: „Ja, maar het is toch een nachtclub". Heel gewoon vinden deze kinderen het om hier des nachts rond te hangen met het idee dat ze nu .meedoén". Men heeft in De Kindertuin getracht een Parijse nachtsfeer te schep pen. De club bestaat uit een soort kelder een aantal bars. De ene bar is gelijk vloers en een andere is weer een trapje r. Boven zijn ook een aantal zoge naamde terrasjes met tafels en stoelen. Gelijkvloers is tegenover de bar een klein podium voor het orkest en in het mdd- een dans vloert je van zes bij zeven meter. Het aantal stoelen biedt plaats nog geen honderd mensen maar toch er ruim driehonderd aanwezig. De meesten zijn op de dansvloer, de rest maar langs de kant. IFiegen, doet is iets heel bijzonders. De ruimte is namelijk "zo klein dat men niet echt kón dansen. Men kan geen halve meter voor of achteruit en het enige dat de dans- lustigen doen is op de plaats waar zij staan een beetje wiegen op de maat van de muziek. Zij wiegen stevig tegen elkaar aangedrukt, de kaars lichaam geslagen en ingesloten door tientallen andere dansparen. De jongens hebben een sigaret in de mond, de meisjes kijken onverschillig. Niemand schijnt te merken dat je bijna niet meer kunt ademhalen Niet in telefoonboek Heeft u gisteravond iets kunnen lezen over het doen en laten van een bepaalde groep toch wel ver afgegleden jongeren, vanavond ne men w(| een groter gedeelte van de jongeren onder de loep en laten het accent vallen op het ver maak van deze jongens en meisjes. Teneinde u daarover iets te kunnen vertellen hebben wij tal van avon den en nachten een kijkje genomen in De Kindertuin, de nachtclub- voor-teenagers. In het telefoonboek zult u dc naam Dc Kindertuin niet tegen komen omdat er geen nachtclub van die naam bestaat in Den Haag. Maar wij hebben deze club zo ge noemd, omdat het merendeel der bezoekers hier onder en om en na bij de twintig jaar is. Tot diep in de nacht dansen hier meisjes van zestien en zeventien jaar, drinken rom-cola alsof liet niets is, terwijl, naar ons is gebleken, de ouders hiervan meestal niet op de hoogte zijn. te, van de diikke rookwolken. Niemand heeft het benauwd en niemand wordit orazy van de schetterende muziek, ge speeld door een „orkest" bestaande "uit Het is de jeugd die zich hier vermaakt. De jeugd van de straat en de jeugd van middelbare scholen. De jeugd dde er op staat een eigen weg te volgen, de jeugd die vraagt om meer zakgeld. De jeugd die de ruimte wil! een stinkcrig hol met foto's van schaars geklede filmsterren aan de wan den komen zij om plezier te maken, om te dansen, te roken en te drinken én om met veryeelde gezichten rond te hangen. Meisjes met geblondeerde "haren "erf op gemaakt naar het model zoals koningin Farah Dibah het draagt. Zware make-up moet de bleke wangen en de zwarte krin gen onder de ogen verbergen. Wanneer de band een minuut of twintig heeft gespeeld wordt via de schijnwer pers met lichtsignalen het teken gegeven dat de muziek moet ophouden. De leider de band zegt door de microfoon nuchter: „Zitten" en de paartjes maken zich los uit hun omhelzing. Voordat ieder- zich tussen tafeltjes en stoelen heeft doorgeworsteld en de dansvloer schoon fijn tien minuten verstreken De lampion.netjes gaan uit en gekleur de schijnwerpers worden op de dansvloer gericht. Er komt een juffrouw, dde haar jeugd toch wel voorbij is, aanhuppelen. Zij is gekleed in een badpakje en draagt een grof zijden „netwerk" om armen en benen. In haar handen heeft zij een lange sluier waarmee zij, al dansend erotisch manipuleert. De kinderen in de zaal rekken hun halzen. Prachtig vinden zij het, een échte nachtclubdanseresEn al is het dan geen echte „striptease", toch vinden zij dat het wel doet denken aan de Moulin Rouge of de Follies Bergères, waar zij al zoveel over gehoond hebben. Zij zien niet dat de vrouw op het pa-r- ketvloentje van dansen nog minder kan da-n een schildpad. Zij beweegt alleen haar amen en benen op het ritme van de muziek, speelt daarbij met de sluier in haar handen, loopt dicht naar de tafeltjes die rond de dansvloer staan en lacht verleidelijk tegen iedereen. Zij danst op muziek vanClaude De bussy. Wanneer deze componist ook maar had kunnen vermoeden dat zijn muziek nog eens op deze manier ge bruikt zou worden zou hij vermoedelijk het componeren eraan hebben gegeven en zich verder bezig gehouden hebben met het dresseren van garnalen. Als de muziek ophoudt maakt de „dan seres" een buiging naar alle kanten en verdwijnt weer naar achteren. Fantas tisch vonden de jongeren het. De meeste aanwezige ouderen hebben het optreden amper gevolgd. Het moet namelijk wor den betwijfeld of die hier hetzelfde zoe ken als de jeugd. en meisjes die gelegenheden als eerder beschreven bezoeken vooral schuilt in de omgang die zij daar hebben met mensen die op hen een verkeerde invloed kun nen hebben. Zo zijn er in de nachtclub De Kindertuin een paar oudere heren die hier beslist met bijzondere bedoelingen zijn komen binnenvallen. men wij nu bijvoorbeeld die man met dat interessante gezicht en die grijze haren. Zo te zien is hij de veertig 1 gepasseerd. Hij gaat nu naar de dans- loer met Mieke, een meisje van zeven- ien jaar. Zij draagt een avondjapon die en groot gedeelte van haar rug ontbloot )e heer die haar zojuist ten dans heeft gevraagd is een stuk groter dan zij, maar dat vindt Mieke nu juist zo fijn. Op haar gezichtje staat te lezen dat zii het gevoel heeft alsof dit de beste avond van haar is. Een oudere man wil met haar dansenZou hij haar móói vinden? twee houden elkaar op de gebrui kelijke manier vast. Dicht tegen elkaar angedrukt, de armen om elkaar heen eslagen. Mieke's partner zegt dat zij „er bijzonder goed uitziet" en dat zij prach- ogen heeft. Mieke glundert. Dit is ;ens wat anders dan dansen met een ;el van twintig, die tijdens het dan- liets zegt en gewoon zijn sigaret in zijn mond houdt. Voorzichtig aan de bui tenkant blijvend duwt haar partner haar even later in de richting van een bar. „Zullen wij iets gaan drinken, het is hie: zo warm", stelt hij voor. En zonder op antwoord Ie wachten gaat hij haar 'voor, het kleine trapje op. Zij n plaats op een barkruk cn„hoe zi Nou, zij heet Mieke. En dan zegt hij weer, dat hij dat een mooie naam vindt. Mieke vraagt hoe oud hij haar schat daarbij had zij nog bijna „u" tegen hem gezegd. Gelukkig kon zij zich bijtijd: houden en nu zegt ze gewoon „jij", vindt het nog goed ook! „Nou. laat es kijken, twee of drii twintig". Mieke's hart maakt een vreugdesprong. Heerlijk, hij ziet haar voor vól aan BIJNA alle jongens en meisjes die elders op deze pagina ter sprake komen behoren tot de wat men pleegt te noemen „losgeslagen jeugd". Maar niet allen die met deze bekla genswaardige jongelui omgaan mogen tot die groep gerekend wor den. In de kleine espressobar, waar zoveel gebeurt waar de buitenwereld niets van weet, komen behalve de ar- beidsschuwe jongens en meisjes ook anderen, meisjes uit keurige milieus vaak, die een middelbare school be zoeken. Juist van deze meisjes is het moeilijk te begrijpen dat zij zich in de sfeer van deze „lawaai-tent" op hun gemak voelen. Daar in de hoek zit bijvoorbeeld de ze ventienjarige Annette, een meisje uit een beschaafd milieu en dochter van ouders, waar niets op aan te merken valt. Annette zit in de vierde klas van de middelbare meisjesschool. Ze heeft bijna iedere middag vrij van school om huis werk te maken. Maar" Annette gebruikt [die tijd niet voor schoolwerk. Een paar middagen per week is zij hier te vinden, wat reeds tot gevolg had, dat haar laat ste rapport vier onvoldoendes vertoonde. Er staan zes jongens om Annette heen en geen van allen laat een hand van haar af. Achtereenvolgens heeft er één een hand op haar. rug onder haar blouse, heeft een ander een hand op haar knie, een derde haar om haar middel, met de vierde zit zij handje te vrijen, weer een ander strijkt haar door het haar en de zesde zoent haar. Dit meisje schaamt zich nergens meer voor. Zo vindt zij het ook heel gewoon dat iedereen haar „schat" noemt en zij zegt op haar beurt „lieve jongen" tegen allemaal. waarom dóet Annette dit? 1 van de redenen wordt al spoedig duidelijk. Met haar zeventien lentes weet Annette al dat wanneer je een man iets toegeeft, hij wel bereid is tot een tegen prestatie. En de tegenprestaties die An- ;tte van haar vriendjes vraagt zijn wartjes. Kwartjes voor de jukebox. Annette voelt zich teenager, wil ook léven als teenager en daar hoort nu eenmaal muziek bij. Thuis heeft zij een gezellig kamertje, maar daar is geen pick-up. En ■onds moet Annette huiswerk maken en komt zij de deur niet uit. Daarom zoekt zij 's middags haar vertier in een wat zij noemt, „onschuldige teenagerbar". Het meisje heeft er ook geen benul van in wat voor „tent" zij is terechtgekomen en met wat voor jongens zl] omgaat. Voor haar is het alles onschuldig, alleen al om het feit dat er geen alcohol wordt ge schonken. Zo zei ze het woordelijk. Maar heeft Annette zelf geen geld? Moet zij zich dan laten aaien voor een paar kwartjes, die zij weer omzet in la- O ja, ze krijgt wel zakgeld. Maar haar vader heeft het nu ingetrokken vanwege die vier onvoldoendes. De vader die het goed met zijn kind meent denkt haar op deze manier aan de studie te houden. Maar wat is nu het gevolg? Annette zoekt toch baar vertier en deelt voor een paar kwartjes jongens haar „gunsten" uit. Wanneer zy niet oppast, gaat het met haar snel bergafwaarts en zij zal niet de eerste zijn die op deze manier stap zet op de weg, waarop vrolijk heid en plezier lokken, maar waarachter de vreselijke ellende niet zichtbaar is. Een weg, die uitloopt fn de goot. Wat zal i gebeuren als Annette dit jaar blijft zitten? Misschien mag zij der tellen". doorgaan, maar er is grote kans dat haar vader zegt: „Als jij niet wilt leren dan ga jij maar werken". Misschien komt ze ergens op een kan toor. Met het vaste voornemen om in de avonduren het diploma te halen begint zij wellicht weer aan de studie. Maar ook dón komt onherroepelijk de drang naar uit gaan erf al gauw wordt er dan gezegd, dat een meisje dat een hele dag werkt 's avonds wel eens mag uitgaan. Vaak eindigt dit in onenigheid thuis en zodra het meisje meerderjarig is gaat zij op kamers wonen. Helemóól onafhankelijk, met alle gevaren van dien! Wie Annette daar ziet zitten, heeft diep medelijden met haar. Al verbeeldt zij zich misschien, dat ze een geraffineerde vrouw is, bij alle mannen graag gezien, in feite is ze nog maar een kind. Dat merk je ook wanneer zij weggaat en één van de jongens haar vraagt die avond mee te gaan naar de bioscoop. Met een ondeugend lachje zegt Annette dan: „Nee, dat kan niet, wantik heb vaste verkering". Als zij weg is lachen de jongens haar :ns hartelijk uit. „Dom schaap" merkt iemand op, leemt genoegen met twee gulden zak geld. Haar oude heer kan zeker niet ver middels heeft de man een bier en cola besteld met een dubbele rum. houdt haar nu zijn sigarettenkoker en geeft daarna vuur. Het jonge me dat van opwinding niet meer weet zij moet doen. verontschuldigt zich gaat naar het toilet. Wanneer zij terug is klinken zij. De man maakt aldoor complimentjes en „Kom, drink je glas leeg, dan laat ikje nog eens inschenken." Aan Mieke's ge zicht is te zien dat zij het vocht niet lek ker vindt maar dat zou zij nooit beken nen. Een tweede glas dubbele rum-cola wordt neergezet. Zoiets kost hier wel vijf gulden, we Mieke. En dat heeft hij allemaal vo hóór over. Zou hij verliefd op haar zij Wanneer één van de jongens benedi tegen haar lacht draait zij hooghartig haar hoofd om. Wat denken die jonge tjes wel. Brutale knapen. Haar partner praat nog wat over koet jes en kalfjes en zegt dan dat hij tot zijn spijt moet opstappen. Ai. Mieke's gezicht verstrakt. Daar zit zij nu. Zij kan moeilijk alleen nog langer blijven want haar vrienden die inmid dels gezien hebben dat zij hen geen blik meer waardig keurt willen toch niet meer met haar dansen. Misschien lachen zij haar straks wel uit, als haar partner weg is. De man heeft inmiddels afgerekend De flinke fooi die hij gaf is Mieke niet ontgaan. Hij zal vast wel veel geld heb ben, denkt zij, misschien is hij wel direc- of 2 Hoofdpijn' „Ik heb hoofdpijn", verzint zij gauw. Nou, wanneer hij haar een pleziertje kan doen door haar even thuis af te zet ten met zijn wagen dan Opnieuw krijgt Mieke het gevoel dat zij een geraffineerde vrouw is die man nen om haar vinger kan winden. Dat was toch maar weer een prachtig idee om tc zeggen dat zij hoofdpijn had. Maar dat domme kleine meisje begrijpt niet, dat zij haar partner op deze ma nier precies in de kaart speelt. Dat hij haar precies kan laten zeggen wat hij wil. In de hal geeft hij ook de portier een fooi. Deze is overbeleefd en helpt het meisje, dat plotseling voor hem „dame" is geworden, in haar mantel. Met een: „Goedenavond mevrouw, me neer" houdt hij buigend de deur open. Wat zou deze portier ervan zeggen wan neer zijn eigen zeventienjarige dochter een nachtclub verliet met een heer van middelbare leeftijd? Hij zou het be slist niet goedvinden. Maar nu, och het is z ij n zaak immers niet. Van deze klanten moet hij het hebben. Hij vindt het allang best als knappe jonge meis jes met oudere heren weggaan. Zijn zwijgen wordt gekocht met een flinke Het paar is inmiddels bij een grote glimmende auto gekomen. Arm, dom meisje. Zij zit er nog aan te denken dat de portier mevrouw tegen haar zei. Toen zij met haar vriendin binnenkwam had hij het over jongedames en hielp haar niet uit" haar mantel. Er is geen stem in Mieke's geweten die haar zegt uit te stappen. Er is niemand die haar waarschuwt voor die dure me neer. Mieke ziet geen gevaar. Hij is toch aardig en beleefd? O ja, zo is hij beslist wel. Je zou hem zelfs Je laatste cent geven. En dan rijdt de wagen af. Mieke nes telt zich in de kussens, denkend, dat zij een verovering gemaakt heeft. Hoe 't kan gaan Wat is nu het gevaar dat hieiin schuilt en dat jonge meisjes zoals Mieke niet zien? Mieke verbeeldt zich dat zij op het eerste gezicht verliefd is en zij hoopt, dat de man naast haar ook haar 'n beetje aardig vindt. Dat is ook wel zo, maar dat zal hij niet laten merken. Hij zal Mieke netjes naar huis rijden, haar een hand geven en zeggen dat hij het erg prettig Maar daarmee zal Mieke geen genoegen willen nemen. Zij heeft hem immers ver overd? Zij zal hem voorstellen elkaar nog eens te ontmoeten en dan zal hij ant woorden dat hij toch veel te oud voor haar is. Zij is eigenlijk nog maar een kind endat ene woordje „kind" zal het doen. En weer zal Mieke gevangen zijn. Denkt hij dat zij nog maar een kind is, zij is een vrouw en dat kan zij bewij- Volgende ontmoeting Met een lange kus nemen zij afscheid en van die ene kus kan Mieke 's nachts niet slapen. De andere avond ontmoet zij hem weer en dat gaat zo een paar avonden door. Totdat Mieke een onver geeflijke fout begaat en iets doet wat niet meer is te herstellen. Dan huilt zii haar verdriet bij moeder en vader uit. En die aardige heer? lij komt niet meer opdagen er zijn naam niet eens; zij weet i hij woont en heeft er nooit aar zijn autonummer te noteren. zij kent gedacht Waar hem dan te zoeken? De portier an De Kindertuin kan zich die man niet Het spijt hem verschrikke- komen hier zovéél mensen... lijk Misschien komt Mieke goed terecht, dat il voor een groot deel van haar ouders afhangen. Misschien ook wordt zij net als het meisje dat haar kindje patat te eten geeft drie flesjes limonade laat drinken in i espressobar, waarna zij het kind in bed stopt en zelf naar een fuif gaat. Een lif met allemaal jongelui, zonder toc- cht. Volgende keer: Er moet iets gebeuren

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 19