gjjl [JalJAlI BJMM-"Ül"i3-r*- Definitieve de regeling van grenskwesties KLEVon Hette's moeder niet voldoende gestraft te ch ni so he s voorj a ar s beur sBOUW EN TRANSPORT UITRUSTINGEN VOOR INDUSTRIE EN OPENBARE DIENSTEN 5 Het verdrag met de Bondsrepubliek DM 280.000.000 als schadevergoeding Niet méér verpleegsters door salarisverhoging Ook Frankrijk bereid zijn kernproeven te staken Prins verbaasd over houding werkgevers Schrootprijzen kunnen worden gehalveerd <1 VRIJDAG 8 APRIL 1960 WO£NSDAG*^"*W5bNDEROAfM^WWT|RliOA5'TP,^^^B ZATERDAG Ê^^^Êf^ZONDAC^ ^^mmW MAANDAG DINSDAG WOENSDAGDONDERDAG PINSDAC -'APRIL HET met West-Duitsland gesloten Algemeen verdrag voorziet in de eer ste plaats in de grenskwesties. By de correctiegebieden Elten, Tudde- ren en Dinxperlo worden de vooroorlogse grenzen, behoudens enkele wijzi gingen, hersteld. Zo zal byv. in het gebied van Elten 113 ha bosgebied de finitief bij Nederland worden gevoegd. Zes van de in 1949 uitgevoerde correcties blijven geheel gehandhaafd. Ten aanzien van negen gebieden zal de definitieve grens afwijken van de vooroorlogse zowel als die van 1949. Een voorbeeld hiervan is de grenscorrectie Beek/Wyler, waarvan het grootste deel, inclusief het gehele bosgebied, definitief bij Nederland komt. Verder zullen enkele onregelmatigheden worden glad gestreken. aantal kwesties geregeld land met de Overgang van gebieden, bepalingen waarborgen onder dat Nederlanders hun beroep f bedrijf zullen kunnen voortzetten. )ok voor het doorgaande verkeer an Nederland naar Duitsland door ;iten en Tudderen zijn maatregelen enomen. Belangrijk is voorts dat Nederland op iich neemt de weg Sdhinveld—Konings- bosch door de bouw van zes tunnels en riaducten vrij te maken van gelijkvloer- Ie kruisingen. Daarna vervalt alle grens- jontrole op deze weg. Duitsland ver krijgt' het recht een ten westen van Her- lorgenrath geprojecteerde weg binnen ken jaar gedeeltelijk op Nederlands _{rondgebied aan te leggen. Voor deze ialve kilometer weg geldt te zijner tijd lezelfde regeling als voor de weg Sohin- )eld—Koningsbosch. Aangezien in het rerleden is gebleken dat dergelijke re- lelingen anders niet bevredigend konden vorden getroffen, voorziet het verdrag hans in de instelling van een perma nente Grenswaterencommissie, die tot taak zal hebben het overleg over de be staande problemen te voeren en het di recte contact tussen betrokkenen in lo- Itale subcommissies waar nodig te sti- nuleren. Met betrekking tot de verontreiniging 'an de Rijn is de verklaring opgenomen lat partijen spoedig totstandkomen van Ien overeenkomst tussen de Rijnoever- laten zullen bevorderen. In een Rijn- 'aartgeschillenovereenkomst is vastge- iegd, dat geschillen inzake de uitleg- [ing of toepassing van de Akte van Aannheim ter beslissing aan het Inter- Ijationale gerechtshof kunnen worden toorgelegd. Grenslanderijen 9 De nog in handen van de Staat zijnde 'oormalige Duitee grenslanderijen zul- Ien aan de „Deutsche Bauernsiedlung >mbH" of aan door deze instelling aan f wijzen personen worden verkocht. Jpetzelfde zal geschieden ten aanzien van ren aantal percelen dde de afgelopen ja- en door het Nederlands beheersinsti- tiut aan de provincie Groningen zijn ergedragen. In ruil voor een aantal ugverkoop in aanmerking iende percelen, die in de afgelopen door het N.B.I. aan de gemeente in Limburg .zijn overgedragen, andere gemeentegronden van on- gelijke oppervlakte worden ver- icht. In totaal zullen ongeveer 1270 orden overgedragen. De wet- ijke. zakelijke of persoonlijke rechten, Nederlanders op de over te dragen ieden kunnen doen gelden, blijven Voormalige Duitse grenslanderijen, die n de afgelopen jaren door het N.B.I. aan Nederlandse particulieren zijn overge- Iragen, komen niet voor terugverkoop n aanmerking, tenzij de betrokken Ne- lerlandse eigenaren daartoe vrijwillig nochten besluiten en overigens aan de en Nederlandse voorschriften voor over- o Iracht van landbouwgronden is voldaan. en Verkeersverbindingen Beide partijen zullen zorgen voor een ferbetering van de verkeersverbindin- «en. die van wederzijds belang zijn. |Wat de aanleg van de autoweg Am en km—Overhausen (weg E36) betreft, kudt de regeling in hoofdlijnen het |olgende in >- Uiterlijk voor eind 1961 zullen Ne derland en Duitsland er voor zorgen dat de autoweg tussen de aansluiting Emmerik en Arnhem kan worden ge- an bruikt I Duitsland zal het deel van de weg tussen Oberhausen en Wesel voor eind 1961 voltooien; j- Duitsland zal er naar streven het I deel van de weg tussen Wesel en Emmerik uiterlijk voor 1 juli 1965 I te voltooien. Eems-Dollard In het verdrag is voor het gehele Eems- Uollard-gebied dus ook voor het onbe twiste Duitse deel van de Eems een fraktische regeling getroffen. Belde par ijen zullen samenwerken om een goede gtrbinding van de havens in dit gebied Bet de zee te waarborgen. Indien de tegenwoordige zuidelijke toegang van Jet hoofdvaarwater tot de Bocht van fTatum niet meer overeenkomstig de he- «ngen van Delfzijl kan worden openge houden of op economisch verantwoorde ►ijze verbeterd, is Nederland gerechtigd kn nieuwe verbinding tot stand te bren- l*n. Daarbij moeten echter voorzieningen ►orden getroffen die nadelige gevolgen 'oor het vaarwater naar Emden voor komen. -Er komt een permanente Nederlands- Duitse Eemscommissie om regelmatig •verleg l« plegen en onder meer even- tegen voorgenomen of n waterstaatswerken nodig kan een beroep op een in te stellen >e tuele bezware reeds begonn- bespreken. Zc worden gedaa scheidsgerecht. Wat de Dollard betreft, hierin zullen slechts in onderlinge overeenstemming landaanwinnings- en indijkingswerk zaamheden worden uitgevoerd. Deze be paling geldt echter niet voor een opper vlakte van circa 1000 ha in het Neder landse deel van de Dollard, die zonder meer kan worden ingepolderd. De ontworpen regeling van het regime heeft -grotendeels de betekenis geschil over het grensverloop wegge nomen. Elk van beide partijen kan het grensgeschil evenwel aan internationale rechtspraak of arbitrage onderwerpen. Financiële kwesties De Bondsrepubliek betaalt D 260.000.000 ter definitieve regeling v, de volgende vorderingen en aanspraken. 1 De tot 1 april 1960 door Nederland se publiekrechtelijke lichamen en de Nederlandse spoorwegen in de af te stane grensgebieden gedane investe- 2 De nog resterende Nederlandse, vor deringen uit hoofde van de overeen komst van 19 mei 1952 inzake resti tutie van in R.M. luidende effecten. i Nederlanders ras, geloof of getroffen j De ten behoeve die om redenen wereld-beschouwii door nationaal-socialistische vervol gingsmaatregelen naar voren ge brachte vorderingen. (Voor dit doel wordt DM 125.000.000 ten laste van de door de Bondsrepubliek te be talen bedragen bestemd. Rechten van Nederlanders die om andere rede nen door nationaal-socialistische ver volgingsmaatregelen zijn getroffen, zijn gereserveerd. Aanspraken op grond van Duitse wetten inzake het herstel van nationaal-socialistisch on recht en inzake de regeling van de gevolgen van de oorlog blijven on aangetast). Alle aanspraken wegens a. tijdens de bezetting uit Nederland weggevoerde Auslandsbonds b. op 1 april 1941 nog niet afgeloste z.g. Tredefinakredieten; c. in Duitsland aangehouden tegoe den van voormalige nationaal-so cialistische organisaties in Neder land, die in feite aan anderen be hoorden d. nog niet afgeloste celwol-kredie- e. door Verwalters naar Duitsland overgemaakte tegoeden en gelden; f. de overeenkomst van 14 decem ber 1950 inzake de restitutie van binnenschepen. Afzonderlijk betaalt de Bondsrepubliek de in de periode tussen 1 april I960 en de datum van inwerkingtreding van het verdrag in de af te stane grenscorrec ties te verrichten uitgaven voor lopende overheidsinvesteringen. Ter definitieve regeling van alle Duitse aanspraken of vorderingen ten aanzien van de toepassing van het Be sluit vijandelijk vermogen zullen be paalde vermogensbestanddelen, die niet in feitelijk beheer konden wor den genomen of om verschillende re denen niet zijn gerealiseerd ter vrije beschikking van de Duitse belang hebbenden worden gesteld. Dit be treft nalatenschappen. pensioenen maar ook het voormalige Duitse gezantschapsgebouw in Den Haag. Hiermee is bereikt dat de Bondsrepu bliek afstand doet van alle verdere aanspraken op het voormalig Duitse •ermogen in Nederland Douanepapieren op Schiphol vervalst De vervalsing van douaneformulieren op het vliegveld Schiphol, waarbij per soneel van de N.V. Aero-gronddienst en van de douane betrokken was, werd gisteren voor de rechtbank ifi Haarlem behandeld. De 39-jarige hulp bij het laden en los sen van vliegtuigen O. C. R. van der F. van der S., was het vervalsen van dou anedocumenten voor sigaretten en drank, verduistering van sigaretten en drank ten nadele van de N.V. Aerogronddienst en het omkopen van de douanebeambte J. B. G. uit Amsterdam ten laste gelegd. De 37-jarige directeur van de N.V. Aero-gronddienst F. E. uit Amstelveen, had zich te verantwoorden wegens het vervalsen van douanedocumenten en het geven van een fooi van f 25 aan de douanebeambte. De eis luidde zes we- Ten slotte stond de 37-jarige G„ douanebeambte, wonende te Amster dam, terecht, die giften aan geld en sigaretten in ontvangst had genomen en vervalste douanedocumenten had gete kend. De officier van justitie eiste tegen deze verdachte acht maanden, drie voorwaardelijk. Mening van Minister Van Rooy: (Van onz< J~)E minister v arlementsredactie) sociale zaken en vi ondheid. dr. Van Rooy, gelooft niet, dat optrekking van de verpleegsters- salarissen in belangrijke mate zal bijdra gen tot opheffing van het verpleegsters- tekort. Hij meent, dat men niet moet trachten om door salarisverhoging het beroep van verpleegster aantrekkelijk te maken, want andere factoren (zoals de human relations, de inrichting van het ziekenhuis e-d.) spelen in dit beroep een veel belangrijker rol dan de salariëring- De minister zei dit gistermiddag in de Tweede Kamer by de behandeling van volksgezondheidsaangelegenheden. Hij bracht het verpleegsterstekort m verband met de algehele situatie op de arbeidsmarkt, die een toenemende schaarste, ook aan vrouwelijke arbeids krachten, te zien geeft. In deze situatie bereikt men met salarisverhoging niets, ■ant daar trekt men de mensen niet mee an. Men dient verder te bedenken, dat i het bijzonder bij de keuze van het ver- pleegstersberoep de meer geestelijke visie Als Grote Drie akkoord bereiken (Advertentie) Maus Gatsonides wint zuinigheidsrit met een Citroen ID 19 Gebruik: 1 liter op 16,52 km. Evenals in 1958 heeft Maus Gatsonides ook dit jaar samen met zyn vrouw de 1 prijs in het algemeen klassement in de Caltex Performance Test gewonnen met Citroen ID 19. Mede door deze overwinning kwam ook de merkentcamprijs op na: van Citroen te staan. van de punten), maar ook e De ollerzuinigste van alle wagens was. een Citroen 2 cv met 1 op 25,111 "pRESIDENT De Gaulle van Frank- rijk heeft gisteren in een toe spraak tot de gemeenschappelijke vergadering van het Britse Hoger- Lagerhuis in Londen beloofd, dat Frankrijk zijn kernwapenproeven zal staken als de andere atoom- mogendheden hun voorraden kern wapens opruimen. Voorts verklaarde De Gaulle dat Frank rijk schouder aan schouder met Engeland zal staan in de koméhde belangrijke da gen voor de topconferentie van Oost e West. „Alle vier de staatslieden die deelni men aan deze conferentie, die de vol gende maand in Parijs begint, dienen hun werk aan te pakken „met de gee: tesgesteldheid van reizigers die aan he begin van een lange, moeilijke reis staan' zo zei hij. De Franse president sprak de hoop uit dat de vrede welke op de kernontwape- ning zal volgen „niet de tegenstellingen :rgroten noch de wonden zal vergif tigen, met inbegrip van deze welke het Duitse volk dat gisteren onze vijand nu een wezenlijk deel van het Wes- a onze gemeenschappelijke bondge noot is, heeft opgelopen. 'rankrijk wenst dat de toekomst Euro- in staat zal stellen zijn eigen leven leiden dank zij het machtsevenwicht dat tussen zijn twee delen bestaat welke verschillende levenswijzen voleen. Covent Garden De Koninklijke opera te Londen, Co- »nt Garden, was gisteravond rijkelijk et roze anjers versierd voor het gal: ballet dat daar gegeven werd ter ere va president en mevrouw De Gaulle. Procureur-generaal: Tegen de moeder van de vierjarige Hette L„ een jongetje dat tengevolge stelselmatige zware mishandeling op 17 juni 1959 overleed, werd giste- in hoger beroep een aanzienlijk irdere straf geëist, dan haar in eerste instantie was opgelegd. De Utrechtse rechtbank had de vrouw, de 32-jange J. C. D.-van der L. veroor deeld tot zes maanden met aftrek en voorwaardelijke terbeschikkingstelling Haar echtgenoot, stiefvader van Hette, veroordeeld tot tweeënhalf jaar aftrek en eveneens voorwaardelijke terbeschikkingstelling. De officier van justitie in Utrecht, die tegen beide ech telieden vijf jaar had gerequireerd, te kende tegen de vonnissen appèl aan. Voor. het Amsterdams Gerechtshof vroeg de procureur-generaal gisteren be vestiging van de eis (vijf jaar), in Utrecht uitgesproken tegen de man. Ten aanzien van de vrouw eiste hij de maxi mumstraf: twee jaar en acht maanden gevangenisstraf. Mevrouw D. is thans op vrije voeten. Haar echtgenoot is nog gedetineerd. N.L.-pIaten. Langs de gehele Duits— Nederlandse grens wijzen de Duitse douanebeambten op het ogenblik elke Nederlandse auto, diie geen N.L.-plaat op zijn wagen heeft terug. De A.N.W.B. wijst er daarom nog eens op. dat men voor elke buitenlandse reis verplicht is een NJL.-plaat op zijn motorvoertuig aan te brengen- Burgemeester wilde lof van het bier niet zingen Naar aanleiding van berichten als zou de burgemeester van Leeuwarden hebben geweigerd de jaarvergadering van de Ak gemene Nederlandse bond van bierhande laren en mineraalwaterfabrikanten te openen, deelt de voorlichtingsdienst der gemeente Leeuwarden mede dat het be stuur van de bond indertijd schriftelijk de burgemeester verzocht heeft de jaar vergadering met een toespraak te openen. De burgemeester heeft zich daartoe be reid verklaard, maar tegelijk meegedeeld, dat uit zijn toespraak op enigerlei wijze zou moeten blijken, dat hij geheelonthou der is. Daarom meende mr. A. U. M. va der Meulen er goed aan te doen het bi «tuur uit te nodigen tot een voorafgaande bespreking om te overleggen hoe dit op een voor beide partijen aanvaardbai wijze zou kunnen geschieden. Op deze suggestie is de bond niet inge gaan. Het bestuur heeft de burgemeesti verzocht alleen te spreken over de min raalwaterprodukten en toen burgemeest Van der Meulen niet bereid was om deze „tactische onvolledigheid" tet betrachte: ls de uitnodiging van weerskanten ongi daan gemaakt. Brandstichtende jachtopziener De ex-jachtopziener Th. F. uit Golrle die voor de rechtbank te Breda terecht stond wegens vervalsing van een procei verbaal en wegens brandstichting is ve: oordeeld tot respectievelijk een maano e vijf maanden gevangenisstraf. De vervalsing betrof het onjuist weei geven van een detail in een proces-ver baal. De brandstichting, die verdachte rsoheidene malen gepleegd had in de et heide begroeide terreinen waar hij t toezicht over had. hadden ten doel hem de reputatie van een actief werkne mer te versohaffen. Hij „ontdekte" deze branden steeds bijzonder snel. In deze zaak was de eis respectievelijk een maand negen maanden. Het gebouw was in dezelfde geest versierd als in 1903 tijdens een bezoek van de toenmalige Franse president, Lou- bet, aan Londen. Koningin Elizabeth, prins Philip en ko- ninging-moeder Elizabeth zaten in de lo ge van president en mevrouw De Gaulle Ongeveer 1500 doornat geregende men sen voor het gebouw en 2000 personen binnen hebben de hoge bezoekers uit bundig begroet Duizenden Italianen naar Nederland De ministerraad heeft, gezien de hui- dige situatie op de arbeidsmarkt, goed keuring verleend aan een plan om enige duizenden ongehuwde Italiaanse werk nemers, geschoolde zowel als ongeschool de, voor Nederland aan te trekken. De wervingsactie zal begin mei starten. Er zullen aanvankelijk slechts een jarige contracten warden afgesloten. De werknemers krijgen de verplichting de Italianen na afloop van dit contract des gewenst repatriëring te garanderen. Van de kosten, verbonden aan de wer ving van de Italianen (keuring e.d.) zul len de toekomstige werkgevers f 120.— per Italiaanse werknemers dragen. op dat beroep en het roepingsbesef op de voorgrond staan. De minister ging niet in op de vele vragen over de rede, die de directeur- generaal voor de volksgezondheid, prof. Muntendam, onlangs te Assen heeft ge houden. Prof. Muntendam heeft er in die rede voor gepleit de ziekenfondspatiënten In de toekomst meer financieel laten dragen dan thans het geval ls. De minister zei, dat de bedoeling van d« directeur-generaal was reacties uit te lok ken. Deze zijn van belang voor de voor bereiding van de nieuwe Ziekenfondswet die thans op stapel staat. De bewindsman bleek zich over het ge vaar van schadeiyke luchtverontreiniging In oqg land veel minder zorgen te maken dan de socialistische afgevaardigde dok ter Lamberts. Deze laatste wezen op de gevaren, die In dit opzicht van de kant van Europoort dreigen. Vol gens de minister Is het technisch en prak tisch mogeiyk om by de stichting var nieuwe industrieën tegeiyk maatregelen tegen schadeiyke luchtverontreiniging te nemen. Moeilüker is het om voor reeds bestaande Industrieën dergeiyke voorzie ningen te treffen- Overigens biedt ook de Hinderwet voldoende waarborgen s het tegengaan van schadetyke lucht' ontreiniglng- Voor het ontstaan van „smog" (meng sel van mist en kolendamp), zoals vooral Engeland die kent, was de minister niet zp bang. Dit verschijnsel ontstaat bij stil staande lucht en die kennen wij in land met zijn veelal gunstige wind i welijks. Dr. Lamberts vestigde er echter de aandacht op, dat het westen des lands tijdens de dikke mist van vorig jaar op de rand van de „smog" heeft verkeerd Vooral Dén Haag heeft daar toen hinder van ondervonden. Volgens sommigen is het aantal gevallen van bronchitis in die stad er zelfs door vergroot. Uitbreiding militaire vrijstellingsregels Bij beschikking van de minister va oorlog zijn de regelen, die leiden tot vrij. stelling van dienst als gewoon dlenstplich. tige, uitgebreid met de bepaling dat deze vrijstelling zal worden verleend aan de enige of aan de oudste in leven zijnda hem, die als militair in Neder landse krijgsdienst sneuvelt of is gesneu veld, dan wel die volgens het dienst plichtbesluit met een gesneuvelde wordt gelijkgesteld De betrokken zoon moet behoren tot het ;zin van de nièt-hertrouwde weduwe an de gesneuvelde, wil hij in king komen voor de vrijstelling dienst. Deze beschikking is bekend maakt in een landmachtorder (Van een onzer verslaggevers) Prins Bernhard toonde zich gistermid dag zeer verbaasd over de houding van Rotterdamse werkgevers, die niet bereid waren enkele vrouwelijke leden van hun personeel vr|j te geven voor een belang rijke luchtwacht-oefenlng. Dat de oefe ning desondanks kon worden gehouden was te danken aan het enthousiasme van de meisjes: z|j hadden namelijk hiervoor n dag van haar vakantie opgeofferd. „In het algemeen moet ik zeggen, dot ik de houding van dde werkgevers merk waardig vind", zei de prins. „Er blijkt uit. dat onvoldoende begrip bestaat voor het belangrijke werk van de luchtwacht Zij is echter dan te merkwaardiger, om dat het hier Rotterdamse werkgevers geldt. Juist Rotterdam immers heeft zo jr van de luchtoorlog te lijden gehad ien zou dierhalve veronderstellen, dat daardoor in Rotterdam de betekenis van de oefening het best zou worden begre- Na deze opmerkingen gaf de Prins de werkgevers de raad in het vervolg meer te denken aan wat in het verleden is gebeurd. Na de oefening in het Luchtwaohtcen- trum aan de Daltonweg, die overigens in alle opzichten aan haar doel beantwoord- was er een ongedwongen bijeenkomst de kantine van het onderdeel. Hier zwaaide de Prins lof toe aan alle leden de Vijfde Luchtwachtgroep, van wie de mees ten als vrijwillige krachten hun medewerking verlenen. Tevoren inspecteerde de hoge bezoe ker enkele andere luchtmachborrierdelen de provincie Zuid-Holland. MOEDER VAN EMIGRANT KWAM JUIST OP TIJD BIJ STERVENDE ZOON De reis van mevrouw H. Bloemendaal uit Amsterdam, die door bemiddeling van het noodfonds „Wij komen" naar Californië kon reizen om daar haar ern stig zieke zoon te bezoeken, heeft een dramatische afloop gehad. Zondag is hij in Mountain View overleden. Mevrouw Bloemendaal heeft haar geëmigreerde voor zijn dood nog ontmoet. Zij keert binnenkort naar Nederland terug. In de heden te houden raadsvergadering te Meerlo zouden B. en W. een voor stel indienen tot afschaffing der hand- en spandiensten. Meerlo is een kleine agra rische gemeente, die grenst aan Venray. Ofschoon deze laatste gemeente tot aan vullende industrialisatiekern is aangewe- handhaaft men hier nog steeds deze van belastingheffing. Op de Ven- rayse gemeentebegroting 1960 is een bedrag van f 24.000 geraamd voor te ver wachten afkoopsommen van hand- cn spandiensten. Plan-Worms mening dat alle misstanden In de sohront- handel door reorganisatie uit de weg kunnen worden geruimd en dat bovcn- LIGHTWEIGHT C0STUUMS Uiterst chic. Kleuren: algue, olivé, bluegold. In Italiaanse, Schotse, Franse mohair types. 144.. 166.- 186.- CIVIS DALL' ITALIA Costuums, waarin u de kleuren van de Italiaanse zomer-zon terugvindt.uit de school der Turijnse meesterkleermakers. De coupe? Bellissimo! 144.- 166.- 188.- WEEKEND LOAFERS Behaaglijk vlotte jasjes in Terrylene, Dacron Wol en Iers linnen en in tien tallen kleuren. 29.78 39.78 48.- en 89.- CAMPING SLACKS De ideale pantalon bij uw weekend-loafer 1 In ribcords, Nino Flex, Dan River en Processed Cottons. Gloed volle kleuren 29.78, 39.7a WORDT VERVOLGD Amsterdam, Leldaestraal 7 Den Haag. Groenmarkt 34 Rotterdam. Stadhuisplein dien circa 2100 miljoen gulden per jaar kan worden bespaard. Voor de reorganisatie van de schroot- harndel in de zes E.G.K.S.-lamden heeft de heer Worms een plan opgesteld, dat halvering van de prijzen in de sehroot- haodel mogelijk zal maken. Het plan werd toegestuurd aan de Hoge Autoriteit van de E.G.K.S. De heer Worms Ls van mening, dat door prijs- en le veringsa fspraken en ge knoei bij de classificatie van schroot de prijzen veel te hoog zijn opgedreven en op deze hoogte worden gehouden door een kunstmatig in stand gehouden tekort. In En-geland, waar stringente voor schriften gelden, is de schrootprijs onge veer de helft van die in de E G K S. Vol gens de heer Worms is het nu mogelijk aan de hand van statistieken een een heidsprijs voor de zes landen vast te stellen en zo het Engelse prijspeil te be naderen. Het plan-Worms is ook toegezonden aan de Nederlandse regering, de presi dent van het Europese Hof in Luxem burg, de Nederlandse leden en de voor zitter van het Europese parlement. Vragen over zwakke dijk bij R'dam De Tweede Kamerleden Van Dis en Kodde (s.g.) hebben de minister van ver keer en waterstaat gevraagd of het waar is, dat de toestand van de dijk tussen Rotterdam en de stormstuw in de HoJ- landsche IJssel, welke dijk een zeer groot deel van Zuid-Holland tegen overstro ming moet beschermen en waarachter binnenkort een geheel nieuwe stad zal worden gebouwd, nog altijd zeer veel te wensen overlaat doordat: a. deze dijk slechts ls verhoogd met een kistdam en :.g. kleiharde, die bovendien op tal plaatsen onderbroken zijn; b. onge- 150 huisjes in het dijklichaam ge. bouwd zijn; c. er zich een waterleiding, buis in het dijklichaam bevindt, welker aanwezigheid als ontoelaatbaar moet wor den beschouwd? uitzicht, dat de plannen tot ver- betering spoedig, en zeker voor de aan- staande herfst, worden uitgevoerd?, zo ragen zij ten slotta Sieradendiefstal voor rechtbank De 31-jarige Amsterdamse schilder H. K. heeft voor de Amsterdamse rechtbank een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek tegen zich horen eisen wegens in- bra?£ 5n diefstal 'n «en juwelierswinkel op 12 december en 14 januari. Tegen de 29-jarige vertegenwoordiger W. H. de M.. eveneens uit Amsterdam, werd een ge vangenisstraf van tien maanden met af. trek waarvan drie maanden voorwaar delijk gerequireerd. Deze De M. stond als heler terecht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 7