Bauogra Minister onder druk in droogteschadedebat PeeksCloppenburg Kracht van verzamelen Miljoenen-order uit V.S. deed geld Met alabastine zet u losse Bezwaar van oud-wethouder Oosterland is ongegrond toestromen 1961 HETVADERLAND politiek. die T~)E DIRECTE betekenis van de moti dat zy uitdrukking geeft aan de al welke in liet Nederlandse volk is ont: na de gebeurtenissen in Zuid-Afrika. regering achtte het niet mogelijk zelf een protest te komen. Hoewel dat wel be- grypelyk is, ontstond daardoor toch onbevredigende situatie, oindat de afiv heid van een officieel gebaar in Zuid-Afri- ka de indruk zou kunnen wekken, dat Nederland begrypend zou staan tegenover ile moeilijkheden van de regering aldaar. In ieder geval hebben deze motie en bet debat daarover in de Tweede Kamer dui- dejyk gemaakt, dat daarvan geen sprake is, niet by de Nederlandse Regering die motie niet in stryd acht met haar be leid. Vooralsnog heeft deze motie alleen mo rele betekenis. Directe gevolgen zijn er niet aan verbonden, wat natuurlyk niet anders kan. Ieder begrypt dat de oplossing van de rassenkwestie een buitengewoon moei lijke zaak is voor de blanke regeerders van dat land en het zou spotten met de wer kelijkheid zijn van het Unie-parlement te eisen, dat binnen enige jaren een de ne- gerbevolking bevredigende oplossing is ge vonden, Vergeten mag men ook niet dat dit land, afgezien van dè apartheidspolitiek, verder veel heeft gedaan voor de ontwik keling van de gekleurde bevolking. Maar laat Zuid-Afrika de kracht van een morele terechtwijzing niet onderschatten. Vanzelfsprekend wordt de huidige politiek afgewezen door alle landen met een laten we zeggen gekleurde bevolking. Wanneer het nu ook nog in de steek wordt gelaten door de landen met een blanke bevolking, sou het ten ondergang gedoemd zjjn. Kassier spoorloos Sedert dinsdagmiddag is de kassier van de boerenleenbank te Tietjerk, de ruim 60-jarige P. N. Jakobs, spoorloos verdwenen. Hij heeft dinsdag zijn woon plaats per fiets verlaten, maar keerde niet terug. De justitie heeft een onder zoek ingesteld naar mogelijke fraudu leuze handelingen van de kassier, maar er zijn geen onregelmatigheden in de boeken geconstateerd. Vermoedelijk staat de verdwijning van de heer Jakobs in verband met een voorstel van het bestuur van de bank om hem vervroegd pensioen te verlenen. Gedacht wordt dat Jakobs dit voorstel heeft opgevat als een persoonlijke blaam en daarom met de noorderzon is vertrokken, voordat het bestuur hierover met hem in overleg zou treden. De minister van landbouw mr. Marijnen heeft gisteravond in de Tweede Kamer onder zware druk van de landbouwspecialisten, de toezegging gedaan, dat hij in overleg met het landbouwschap zal nagaan of hier en daar een aanvulling nodig is op de uitke ringsregeling voor de landbouw bedrijven, die door de droogte van de vorige zomer zijn getroffen. Voor deze bedrijven is een supple toir begrotingsbedrag van 27,5 mil joen uitgetrokken, maar de minister tuil daarvan niet meer dan 22,5 miljoen besteden. Hiertegen hadden de agrariërs in de Kamer ernstig be zwaar, maar na de toezegging van de bewindsman gaven zij hun verzet op. Wel sprak de landbouwcommissie nog bij monde van haar voorzitter A. W. Biewenga (a.r.) als haar gezamenlijk oordeel uit, dat een eventuele aan vullende regeling tenminste „enkele miljoenen" zal moeten omvatten, maar de minister ging daar met geen woord op in. Mr. Marijnen stond dus tijdens dit de bat tegenover een eensgezind „land- bouwfront". De heren Den Hartog (lib.), (s.g.), Borst (comm.), Egas „Landbouwfront" op bres yoor de agrariërs (Van onze parlementsredactie) Kodde (soc.). De Ruiter (c.h.), Droesen (kath" v.) en Biesheuvel (a.r.) kwamen een voor een verklaren dat het beschikbaar te stellen bedrag van ƒ22.5 miljoen te laag is en dat de uitkeringsnormen on voldoende rekening houden met de -waarst getroffen bedrijven in de bouw- n graslandsector. Aanvullend Voor deze bedrijven zal er een aan vullende regeling (liefst uit de resteren de 5 miljoen) moeten komen, zo klonk het van verschillende kanten. De heer De Ruiter vond het bedrag van 27,5 miljoen al,onvoldoende, maar als de re gering daarvan dan nog 5 miljoen af knijpt, dan is dat bepaald schriel. In veel grasland is de graswortel door de droogte afgestorven, zodat opnieuw moet worden ingezaaid. De maatrege len van de regering houden daarmee te weinig rekening. De heer Droesen had kritiek op het door het Landbouw-economisch instituut verstrekte cijfermateriaal, aön de hand waarvan de uitkeringsnormen zijn vast gesteld. De cijfers, van het L.E.I. trach ten de werkelijke schade weg te rede- ~ïren, aldus de K.V.P.-spreker. De heer Biesheuvel had met teleur stelling kennisgenomen van het door de regering beschikbaargestelde bedrag. Naar zijn mening zal in zeer veel ge vallen niet voldoende in de nood van de gemengde bedrijven in het oosten zuiden des lands kunnen worden v Kritiek had de a.r. afgevaardigde voorts (met andere sprekers) op de bepaling dat geen tegemoetkoming zal worden verstrekt wanneer het be- drijfshoofd per 1 januari 1959 is geslagen in de vermogensbelasting of wanneer hij gemiddeld over de jaren 56'58 voor meer dan 1.000 per Jaar Is aangeslagen in de inkomsten belasting. „Het vermogenscrite rium", aldus de heer Biesheuvel, „is hier ten onrechte gehanteerd." De socialist Egas beschuldigde de ge organiseerde landbouw ervan, dat ze ten opzichte van de getroffen boeren voldoende solidariteit heeft betracht. In het noodfonds van de landbouworganisa ties zijn immers slechts enkele miljoe nen ten behoeve van de getroffen boe ren gestort. De heer Egas vond dit be wijs van onmacht verontrustend. C.B.T.B.-voorzitter Biesheuvel nan voor de landbouworganisaties op. Zijns inziens wijzen die .enkele miljoenen" duidelijk op de aanwezigheid van soli dariteit in de georganiseerde landbouw, ook al speelt dit bedrag in de ogen van de heer Egas dan blijkbaar geen rol. brengst van bouw- en grasland. De al te globale maatregelen zullen dus meer ..gericht" moeten worden gemaakt. Wil de minister het overleg over de aan vullende regeling reëel doen zijn, dan moet hij naar het oordeel van de com missie niet -over enkele miljoenen val- De minister zei in zijn slotwoord een goed overleg met het georganiseer de bedrijfsleven zeer op prijs te stellen. ..Maar", zo voegde hij er veelbeteke nend aan toe, „dat betekent niet, dat er altijd een akkoord tot stand kan ko men". Op het advies om niet op enkele miljoenen te zien ging de minister niet Onjuist i vreemd- 268) Sinds een paar jaar kan ik de hartstocht van de postzegelverzame laar begrijpen. Als jongen van een jaar of zes, zeven, ben ik er destijds mee begonnen en het was werkelijk al een aardige collectie van Neder landse, Franse, Belgische en Duitse zegeltjes. Met de argeloosheid van een kind dat het kwaad van de we reld nog niet kent, leende ik het album eens uit aan een vriendje en vele weken later haalde ik beteuterd het verfomfaaide en gekreukelde boek onder het hoofdkussen van een heel ander (ziek) vriendje vandaan. Er zat toen geen zegeltje op de blanco vellen war soortige figuren gekrast. Dat was het einde van mijn verzamel- drang. Althans, dat meende ik veertig jaren lang. Maar in de mens schijnen altijd dingen te slui meren die hy niet kent. En toen mijn jongens enkele ja ren geleden nog maar heel vaagjes iets in post zegels wilden gaan doen, ben ik te hulp gesneld; d.w.z. momenteel ben ik degeen die zich met de meeste hartstocht op dit bedrijf heeft ge worpen. Het schynt of de veertig -verspilde en verspeelde jaren moeten worden ingehaald. Wanneer ik de talloos vele lege bladen in myn album bekijk, kom ik steeds weer de plekken tegen waar de zegels hadden moeten zitten, die ik destyds heb bezeten: het koninginnetje met hangend haar, de latere zegels van de koningin in de gekleurde medail lons, de oude Indische zegels, kort om, een mengeling van weemoedige herinneringen en knagend verwyt TOCH IS HET ZO! over de veertig jaren waarin het ver zamelen werd stop gezet na een zo kleine tegenslag. Want wat is per slot van rekening het verlies van een kindera lbum op zevenjarige leeftyd? Een van mön kennissen verloor by het bombardement van Rotterdam zyn prachtige verzameling en hU be kende me, dat hy er om gehuild heeft als een kind. Maar met de veer kracht van een man die zich door niets laat ter neer slaan, Is hy na de oorlog opnieuw begonnen. Dat is de ware verzamelaar met wilskracht Er zyn ook mensen die het leven laten wanneer hun verzameling ver loren raakt. Dat was het geval met Philippe dc Ia Re- notière von Ferrari, die de grootste post zegelverzameling bezat welke ooit heeft bestaan. Ge durende de eerste wereldoorlog vlucht te hy van Farys naar Zwitserland, en aangezien de Fran se regering hem als vyandlge vreem deling beschouwde, legde zy op al zUn bezittingen, waaronder de postzegel verzameling, beslag. Dit betekende voor von Ferrari een zo grote slag, dat hy van verdriet stierf. (Voor de genen die er belang in stellen, vermel den we nog, dat de verzameling van von Ferrari, omgerekend naar de hui dige koers, ongeveer 6 miljoen gulden heeft opgebracht, maar by een be leidvoller verkoop had dit bedrag volgens deskundigen aanzienlyk ho ger moeten liggen.) O ja, nu moeten we het nog heb ben over de postzegels met de hoogste nominale waarde. Daarover een volgende keer. Minister Marijnen vond het budget tair gezien onjuist om het hele aange vraagde bedrag van 27.5 miljoen te besteden voor droogteschadeuitkeringen. Dit bedrag is doelbewust zo ruim ge steld om te voorkomen, dat er straks misschien te weinig zou zijn. De opmer king van de heer Droesen, dat L.E.I. cijfers schade trachten weg te redene ren, wilde de minister geheel kening van deze afgevaardigden laten. Hij meende, dat het L.E.I. zo objectief mogelijke cijfers heeft verstrekt, n exacte berekeningen van de schade ren nu eenmaal niet te geven. Het moest blijven bij een gldbale benade ring. Was de minister dus van mening, dat het bedrag van 27,5 miljoen niet koste wat het kost verdeeld moest worden daar het uitgangspunt is geweest: een toeslag van 100, resp. 50 per ha., toch liet hij uit komen, dat het getal van 22,5 mil joen voor hem geen sacraal karak ter heeft. Vandaar dan ook zijn toe zegging om met de georganiseerde landbouw te gaan praten o aanvullende regeling voor bepaalde gevallen. Verder deelde hij mee, dat de rege ring bereid is aan kredietnemers krach tens de wateroverlastregelingen eer extra tegemoetkoming te geven van IC pet. van de hoofdsom van het uitstaan de krediet. Dit betekent, dat aflossing van de verplichtingen door liet rijk wordt overgenomen. Hiermee is drag van 400.000 gemoeid. Beraad Na het antwoord van de minister werd de vergadering enige tijd ge schorst om de Kamercommissie voor de landbouw de gelegenheid te geven zich binnenskamers te beraden. Na de her vatting verklaarde commissievoorzitter Biewenga namens de gehele commissie, dat het beschikbaar te stellen bedrag te laag is en dat de uitkeringsnormen onvoldoende waarborgen bieden voor het voortbestaan van bepaalde bedrij- Een aanvullende regeling acht de commissie dan ook gewenst. Bij het overleg hierover tussen minister en landbouwschap zal bijzondere aandacht moeten worden besteed aan die bedrij- die zijn aangewezen op de op- Fiat op nieuwe c.a.o. ziekenfondsen (Van onze soc.-econ. redactie) Het College van Rijksbemiddelaars zal sen dezer dagen de nieuwe collectieve arbeidsovereenkomsten voor de zieken fondsen goedkeuren, zo heeft dit orgaan gisteren toegezegd aan de organisaties van ziekenfondsen en aan de beambten- bonden. Tijdens een hearing bij het College werden gisteren de laatste moeilijkhe den, die een volledige goedkeuring nog in de weg stonden, opgelost. De nieuwe cao houdt een salarisver hoging in van 6,2 procent. Deze verho ging wordt berekend op basis van de oude salarissen, nadat deze eerst zijn verhoogd met de AOW-compensatie en nadat voorts de huurcompensatie 1957 in de salarisschalen is verwerkt. Het verschil in beloning tussen mannen en vrouwen is komen te vervallen. Voorts zijn nog enkele secundaire verbeterin gen aangebracht. Tijdens de hearing heeft de organisa- e van roomskatholieke ziekenfondsen, e een aparte cao afsluit met de be- ambtenbonden. haar eisen met betrek king tot een hogere beloning van het personeel in buitendienst laten vervallen. De eis van deze ziekenfondsen beteken de namelijk dat het administratieve per soneel een lagere salarisverhoging zou krijgen dan de bodes, hetgeen het Col lege niet wilde accepteren. Daarop be reikte men overeenstemming over een integrale salarisverhoging van 6,2 pro cent. De cao's zijn met terugwerkende kracht tot 1 oktober 1959 geldig ver klaard. De suppletoire begroting van 27,5 miljoen werd tenslotte zonder stem ming aangenomen. De minister was het met de Kamer eens, dat zo spoe dig mogelijk tot uitkering van de ver goedingen moet worden overgegaan. In ISieuiv-Guinea Expeditie gaat kopererts en goud zoeken Ongeveer half april zal een expeditie naar het Carstenz gebergte in Neder lands Nieuw-Guinea trekken met het doel vast te stellen, of het kopererts in dit gebied exploitabel is. Deze expeditie maanden duren en wordt geor- rikaanse Freeport Sulphun Cy. Men hoopt in deze-streek ook goud te vinden in exploitabele hoeveelheden. Dit deel van het onderzoek is echter bijzaak. Het exploiteren van het koper erts zal afhangen van de hoeveelheid en het gehalte van het erts en de af stand van de vindplaatsen naar de kust. In totaal zullen aan de expeditie drie Amerikaanse en twee Nederlandse geo logen en negentien plaatselijke dragers deelnemen. Regenmantels „Spring-style 1960", prachtige Dri-sil poplins in modieuze pasteltinten 57.50 45.- Gentleroy Coats in „Parka-style" geheel poplin gevoerd 39.75 Drenthe bedreigd door droogte In Drenthe wordt reeds geklaagd ovei grote droogte, hetgeen in de eerste plaats veroorzaakt is door de droogte die gevolgd werd door het najaar en de winter, tijdens welke het ook minder dan normaal heeft gere gend. De waterstand is vergeleken bij 1959 nog verslechterd en omdat de maand maart 1960 en tot dusver april van dit jaar evenmin neerslag hebben gebracht, kan de noodtoestand in de provincie Drenthe weer een feit worden genoemd, aldus het rapport van de N.V. Water leiding maatschappij -Drenthe. Op de drukste dagen van de week (maandag, vrijdag en zaterdag) worden er ongekend hoge gebruiken genoteerd, althans voor deze tijd van het jaar. hetgeen vermoedelijk wel direct ver band zal houden met de doorzettende droogte. In dit verband kan worden opgemerkt, it in het gehele gebied van de water leiding maatschappij het verbruik van water bijzonder hoog is. Geniaal oplichter of geslaagd zakenman Haagse juristen leenden geld De officier van justitie bij de Haagse rechtbank, mr. G. J de Lint, heeft gisteren na eei urenlange zitting een gevange nisstraf van anderhalf jaar met aftrek van voorarrest en terbeschik kingstelling van de regering gevor derd tegen de 49-jarige fabrikant P. J. van H. uit Bergen aan Zee, die de laatste jaren met een verhaal over de levering van filterinstallaties ter waarde van tachtig miljoen dollar aan de Amerikaanse marine oplich ting zou hebben gepleegd. Twee Haagse advocaten, i de K. en mr. G. D. hadden de fabrikant 1.600 gegeven, omdat deze n< Verenigde Staten moest. Daar zich moeten identificeren om zijn pro visie van de enorme transactie, twin tig procent, dus ongeveer zestien mil joen dollar, te kunnen Advertentie tegels „onwrikbaar" vast. ALABASTINE HOLLAND NV. - LEIDSEGRACHT 6 - AMSTERDAM Gedeputeerde Staten Zeeland: Het beroepschrift, dat oud-wet houder Zeijler heeft ingediend te gen het besluit van de raad der gemeente Oosterland om de nieuw-benoemde raadsleden toe te laten, is door Gedeputeerde Staten van Zeeland ongegrond verklaard. De heer Zeijler had bezwaar gemaakt tegen het feit, dat het onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw-benoem- de leden was gebeurd door een com missie van onderzoek, bestaande uit de twee aanwezige S.G.P.-raadsleden, in plaats van door een commissie van drie leden, zoals het reglement van orde )or de raad voorschrijft. Gedeputeerde Staten merken In hun beslissing op, dat de gemeenteraad, in dien hem dit om de eei- of andere reden gewenst voorkomt, de bevoegdheid heeft van het reglement van orde af te wijken en dat hier bovendien sprake Is een afwijking, waartoe de omstandig heden dwongen, en die derhalve geens zins van willekeur getuigt. In het beroepschrift was door heer Zeijler ook gesteld, dat zijns in ziens niet was gehandeld overeenkom stig de geest van de kieswet, door men sen van andere partijen'als raadslid te benoemen. Gedeputeerde Staten stellen echter, dat de kieswet op de juiste wijze is nageleefd en dat de bepalingen (mede met het oog op exceptionele gevallen; m ae wet ls opgenomen en dat het col lege geen steun kan vinden in de wei voor de mening van de heer Zeijler, dat de kieswet niet overeenkomstig de be doeling is uitgevoerd. Voor de heer Zeij ler bestaat de mogelijkheid van deze beslissing binnen veertien dagen in be roep te komen bij de Kroon. Of hij van deze mogelijkheid gebruik zal maken, is nog niet bekend. fabrikant ging echter helemaal niet naar Amerika, maar naar Londen. Mr. D. had de fabrikant ontmoet op een rechtszitting in Arnhem, waar de ze als getuige-deskundige optrad. Later vroeg de fabrikant aan de jurist hem terzijde te staan bij belastingkwesties. Mr. D. had, zo verklaarde hij als getui ge, een fotocopie gezien van een con tract, waarop de levering voor tachtig miljoen dollar vermeld stond. Wat er echter precies op stond wist hij niet Later ontstonden er plannen voor de oprichting van een onderneming, de ..Al lied Engineering Company". De twee advocaten zouden dan commissarissen worden. Mr. D. ging ook nog met de fabrikant naar Italië, waar zaken zouden worden gedaan met een plastic fa briek. Het resultaat van het reisje was, dat mr. D 4.000 kwijt was en de Ita liaanse hotelhouders nog steeds met on betaalde rekeningen van miljoenen lires zitten. Het lukte de fabrikant ook nog van^ de Italiaanse fabriek geld los te KRUISERS Verder had Van H. in de zomer van 1958 een plezierkruiser voor f26.500 gekocht, zonder dat hij een cent op zak had. Bij dezelfde scheepsbouwer, die de fabrikant op de Hiswa-tentoon stelling had ontmoet, bestelde hij ook nog twee kruisers van een kleine twee en halve ton per stuk „voor vrien- in de Navo". Deze bestelling ging echter niet door, omdat de fabrikant een deel van de bouwkosten niet vooruit kon storten. Van H. ging inmiddels met zijn gezin op de kruiser wonen en maakte leuke tochtjes. De scheepsbouwer en diens boekhouder hield hij aan het lijntje door steeds weer te praten over de moeilijk heden, die hij had met het overmaken van het geld uit de Verenigde Staten. De vroegere eigenaar van de kruiser be gon daarop een kort geding tegen de fa brikant en kreeg daarna zijn bezit weer terug. De laatste getuige, de 74-jarige J. de H. van D. uit Mook en Middelaar was door Van H. opgelicht voor ongeveer twintig mille, ook met hetzelfde verhaal over de levering van filters voor tachtig miljoen dollar. De fabrikant en zijn gezin woonden destijds bij de heer H. van D. in. De fabrikant maakte, zo be weerde hij, steeds reizen door alle de len van Europa en had contact mei ge Navo-functionarissen. Hij kreeg heer H. van D. zo ver, dat deze 10.000 gaf. De helft van de winst, die de fa brikant zou maken zou dan het deel van de heer H. van D. worden. Voorts woonde hij voor niets daar ir Mook en liet hij de heer H. van D ook nog de kosten voor zijn gezin betalen. ZAKEN DOEN Al deze handelingen noemde van H geen oplichting, maar zaken doen. Overi gens. zo bleek uit verklaringen, i fabrikant in zekere zin geniaal en heeft hij onder meer vele filters aan de KNSM geleverd. In het psychiatrisch rapport staat onder meer, dat de kans op dive zeer groot is. De verdediger, mr. T. Huisman zei, dat het vooronderzoek gebrekkig was geweest. Men had contact moeten zoe ken met Washington om te kijken of de feiten, zoals de fabrikant die had voor gesteld, juist waren. De fabrikant lever de inderdaad uitstekende filters, beter dan de Nederlandse en zeker zo goed als de Amerikaanse en goedkoper. Ook achtte de advocaat de getuigenverkla ringen waardeloos. Het enige wat mr. Huisman bewezen achtte was de oplich ting van de twee advocaten. Hij vroeg daarom een lichte straf. I)e rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. V00R- JAARS- MOE- HEID BOEKENHOEK Huwelijken in Philipsburg. door Mar tin Walser. Vertaling M. Coutinho. Uit gave De Bezige Bij, Amsterdam. Tanker Arctirius, door Klaas van der Geest, ATO-reeks Illustraties A. A. Ta- dema. Uitgave G. F. Callenbach N.V., Nijkerk. Sabotage op Old Mike, door Klaas van der Geest. ATO-reeks Illustraties A. A. Tadema. Uitgave G. F. Callenbach N.V.. Nijkerk. Uw toekomstvoorzieningen en de fis cus. door H. G. Hagelen. Vierde her ziene en vermeerderde druk. Uitgave Nederlandsche Uitgeversmaatschappij N.V., Leiden. Wat doe ik met mijn geld? Handlei ding voor belegging en vermogensbe heer. door J. L. van Hedel. Uitgave Ne derlandsche Uitgeversmaatschappij N.V., Leiden. Een erf vol vriendjes, door Mies Bou- huys. Foto's Josée van Meurs. Uitgave Ploegsma, Amsterdam. Goed wonen. Maandblad voor wonen en woninginrichting, dertiende jaargang nrs. 1, 2 en 3. Orgaan van de stichting Goed wonen. Adm. Walenburgerweg 72- 74. Rotterdam. Een 10 voor de 10-ers. Een keuze uit wat er in het cursusjaar 1958-1959 is verschenen in de Nederlandse school- pers. Uitgave N.V. Nijgh en Van Dit- mar, *s-Gravenhage-Rotterdam. De accountant. In serie Beroepenvoor- hchting. Uitgave Stichting Contactcen trum Bedrijfsleven-Onderwijs, 't Hoen- straat 1. 's-Gravenhage. Baan en loopbaan in het bedrijfsleven. In serie Beroepenvoorlichting. Uitgave Stichting Contactcentrum Bedrijfsleven- Onderwijs. 't Hoenstraat 1, 's-Gravenha ge. De sterrenspiegel, door André Bar- bault. Nederlandse bewerkingen Rico Bulthuis en J. Vos. Vijf deeltjes. Uitga- e Erven J. J. Tijl N.V.. Zwolle. Het landbouwkrediet in Nederland. Rapport van de commissie landbouw krediet, ingesteld door de Coöperatieve Centrale Boerenleenbank, de Coöperatie ve Centrale Raiffeisen-Bank. de R.K. Nederlandse Boeren- en Tuindersbond, net Koninklijk Nederlands Landbouwco- cn dc Nederlandse Christelijke en- en Tuindersbond. Woensdagmiddag ontstond bij de mi- Utaire schietbanen op de groote heide te Venlo een brand, die in korte tijd zes hectare heide verwoestte. Vermoedelijk is de brand ontstaan door het met vuur spelen door kinderen. Zondag j.l. gingen in dezelfde omgeving eveneens zes hec tare recreatiegebied door brand ver loren. 77ïc TïUfflanJ PINDAKAAS in kwaliteit de BAAS

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5