(uM.. pittig. öe öRie musketieRS lekkerste NIEUWE LEIDSCHE COURANT 17 VRIJDAG 8 APRIL 1960 juicM! SPORT COLBERTS Twist exclusieve collectie in lichte multi-colours 4Q 75 Pepita de mode uit Itaiiö die de hele wereld veroverd heeft. 69.75 Terlenka. het grote succes voor 1960 keus uit vele exclusieve ruit- dessins. 69.75 Kynoch „made in Scotland", een merk met wereldreputatie, exclusief voor P&C ontworpen collectie. 89.75 Tracteer uw man eens gauw op die verrukkelijke California soepen! Waar vindt u een soep in Nederland, waaraan zóveel zorg wordt besteed en die zó verfijnd wordt toebereid! Daarenboven krijgt u op de California spaarvlag- getjes GRATIS prachtige geschenken: b.v. die enig leuke "Marijke" bouillonbekers, in 6 fijne pastel tinten. Slechts 9 vlaggetjes per beker. inkelier onze volledige geschenkenlijst en de California spaarkaart. SOEPEN winnen het met vlag en wimpel door ALEXANDRE DUMAS 12. De jacht op de geheimzinnige vreemdeling gaf d'Artagnan nu maar op. Hij had er spijt van, dat zijn opvliegendheid hem in enkele ogenblik ken een uitdaging voor twee duels had bezorgd. D'Artagnan zag even later, hop Aramis stond te praten met drie leden van de koninklijke garde. Aramis stond met zijn voet op een zak doekje en beleefd raapte de jongeman uit Gas- cogne dit voorwerp op om het met een buiging aan Aramis te overhandigen. Ongelukkigerwijze was het een dameszakdoekje. De musketier bloosde, terwijl hij aan de leden van de garde probeerde uit te leggen, dat het doekje niet van hem was, maar de mannen, die er een mooie aanleiding in zagen, om er zo'ij gehate muske tier, die immers een concurrent van hen was, eens lekker door te halen, grepen die gelegen heid grif aan. D'Artagnan probeerde zijn veront schuldigingen te maken, maar zijn temperament nam maar al te gauw bezit van hem en de ruzie eindigde met een nieuwe uitdaging. Bij het paleis van De Tréville om- twee uur. De jongeman was dus wel heel goed begon nen. Zijn drift had hem in korte tijd het onge noegen van drie musketiers op de hals gehaald. En op de afgesproken tijd liep d'Artagnan naar Deschaux. Secondanten had hij niet. Athos was er al. Kennelijk had hij nog veel last van zijn verwondingen. Zonder twijfel te laten aan zijn moed, bood d'Artagnan hem wat van de balsem aan, die zijn moeder hem had mee gegeven. Maar Athos weigerde dit aanbod beleefd, maar beslist. Op dat ógenblik'kwamen ook Porthos en Aramis aan. „Ah, ah,", zei Porthos, „daar hebben we de jongeman, die ik straks ga afslachten". „En ik ook," antwoordde Aramis. „Ja maar niet eerder dan twee uur", riep d'Artagnan, terwijl hij zijn wapen trok. Hij was nu in een stemming, waarin hij met genoegen zijn zwaard zou hebben getrokken tegen alle musketiers van de koning. Het gevecht was nau welijks begonnen, of daar verschenen een aantal leden van de Garde van de Kardinaal. „Wat? Wordt hiej gevochten? Dat is tegen de wet. Kom allemaal maar eens mee", riep de aan voerder.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 17