Luisterrijk feest vereniging voor slechthorenden Forum subsidie kerkbouw Oegstgeester A.R.P. Bronzen medaille voor Leidse rotatiedrukker FIFTY-FIFTY Bouw van N.V. Brill aan Trekvlietweg begonnen ME UWE LEroSCHE COURANT 3 DONDERDAG 7 APRIL 1960 Afdeling LEIDEN veertig jaar Een aantal leden van de afdeling Leiden van de Vereniging tot bevordering der belangen van slechthorenden jubileerde met de afdeling mee. Zij werden har telijk gehuldigd en ontvingen een geschenk. Foto N. van der Horst. Agenda voor Leiden Donderdag Oud-katholieke kerk, 8 uur: Vertoning filmstrook Zie de mens. Baptistenkerk, Oude Rijn, 8 uur, Ma- ranathaconferentie, ds. M. de Jong over Het bruidskleed. Stadsgehoorzaal, 8 .uur: Abonnements concert Residentie Orkest o.l.v. Franz Paul Decker; soliste Janine Dacosta, pia- Manschappenkantine Doelenkazerne, 8 uur: Revue Cocktail en Confetti, gezel schap Rens van Dorth. Geref. Kerk Herengracht, 8 uur: Pas sie- en Paassamenkomst. Oegstgeest, Pensionhuis Hofwijck, 7—9 uur n.m.: bazaar bloedtransfusie dienst Rode Kruis. Oegstgeest, huize Duinzicht, 7.30 uur: operette voor actie Doe Open. Vrijdag Prytaneum, 8 uur: Contactcomm: Kinderbescherming Leiden en omstre ken. H. H. Kraan over Opvoeders in onz internaten. Kleine Stadszaal, 8.30 uur: Concei t.g.v. 150ste gedenkdag geboorte va ChopinPoolse operatenor Edward Ko- Universiteit, 4 15 uur, ambtsaanvaar ding H. F. van Panhuys, hoogleraar in faculteit der Rechtsgeleerdheid. De Doelen, 8 uur: Jaarvergadering Rode Kruis afd. Leiden. Stadsgehoorzaal, 7.30 uur: Feestavond Chr. Bedrijfsbond voor Metaalnijverheid en Elektrotechnische industrie (CMB), m.m.v. Jong cn Jolig. Haven, Salonboot Ursula, 24.30 en 7 9.30 uur: bevolkingsonderzoek op t.b.c. Wijkgebouw Levendaal, 8 uur: Jaarver gadering afd. Leiden der C.H.U. Zaterdag Stationsplein, 1.50 uur: Vertrek Ned. Chr. Rcis-Vereniging, wandeling door Marlot, Oosterbeek en Clingendael. Foyer Gehoorzaal, 8 uur: Feest 20-jarig bestaan v.v. Leiden, gezelschap Roland Wagter. Schouwburg, 2.30 uur: Chr. Jongeren Toneelgroep Imperium met De drie ar me boeven, voor kinderen van 8—15 jaar. Langegracht, 3 uur: Excursie Vola naar Sted. Lichtfabrieken. Kleine Stadszaal, 35 uur: Receptie t g.v. 50-jarig bestaan Algemene Bedrijfs bond textiel en kleding De Eendracht. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Feestavond De Eendracht. Apotheken Geopend apotheek Herdingh en Blan ken, Hogewoerd 171, tel. 20502. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): De tijger- baai (14 jaar); donderdag: Daar is de dokter! Lido (230. 7 en 9.15 uur): Kinderen, dde niet gewenst zijn (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Labyrint der hartstochten (18 jaar). Hex (2.30, 7 en 9.15 uur): Terreur over Dublin (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Een zaak van leven en dood (14 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): En eeuwig zingen de bossen (14 jaar). Musea, Instituten, leeszalen e.d. Jeugdbiblotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6: maandag dinsdag en donderdag van 4 tot 5.30 u woensdag cn zaterdag van 12 tot 4.30 u en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 830 uur 's avonds. Pilgrimfathers-huisje, Boisotkade 2, el ke dag geopend van half 10 tot 12 en Legermuseum „Generaal Hoefer", Pest- huislaan 7: elke dag geopend van 105 u Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 1230 en van 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag) Bibliotheek universiteit, Rapenburg 74 elke dag algemene studiezaal en uitleen afdeling, geopend van half tien tot hal! 6, op zaterdag tot 5 uur. Oucle getrouwen werden eens in het zonnetje gezet HET VEERTIGJARIG bestaansfeest van de afdeling Leiden van de Ver eniging tot bevordering der belangen van slechthorenden is gister avond in gebouw Rehoboth aan het Rapenburg luisterrijk gevierd. Er heerste onder de talrijke leden grote dankbaarheid, niet alleen vanwege het feit, dat de afdeling de veertig jaren nu heeft volgemaakt, maar vooral ook gezien de grote ontwikkeling, die de gehoorapparatuur heeft doorge maakt. In de toespraken kwam dit laatste herhaalde malen tot uitdruk king. Vooral in de beginjaren van de afdeling kampte men met grote moeilijkheden. De gehoorapparaten waren toen nog zeer gebrekkig en men telde verscheidene leden die werkelijk niet te beschreeuwen waren. Daarin is nu verandering gekomen. Het moderne gehoorapparaat heeft velen het contact met-de buitenwereld teruggeschonken. En nog steeds worden op dit gebied vorderingen gemaakt. Voorzitter J. H. Stoffels roemde in openingswoord de prettige sfeer onder de leden heerst. De vereniging voorziet werkelijk in een behoefte. Een aantal leden, dat de afdeling meer dertig jaar trouw is gebleven, werd ge huldigd. Naarvoren werden geroepen mejuf frouw W. van Wingen, de heren J. Ma ter, J. de Rijke, J. A. Christiaanse, me juffrouw F. J. Zandvoort, de heer P. van Dalen, mejuffrouw W. Z. Ort en mejuf frouw A. A. M. van Parreeren, die ter herinnering een mooi uitgevoerde bal- pen-met-inscriptie ontvingen. Enkele le den die eveneens tot de oude getrouwen kunnen worden gerekend, waren helaas verhinderd aanwezig te zijn. Overzicht Vervolgens gaven de heer Mater mejuffrouw Zandvoort een overzicht de activiteiten in de afgelopen veettig jaar. De heer Mater bepaalde zich voor voornamelijk tot de oprichting, die zeker niet één-twee-drie kon plaats hebben. Er moesten tal van problemen worden opgelost en slechts dankzij de voortva rendheid en het doorzettingsvermogen van de eerste bestuurders kwam de af deling indertijd langzaam maar zeker op gang. Mejuffrouw Zandvoort wijdde aan dacht aan de ontwikkeling van de gehoorapparatuur. De afdeling heeft er steeds op gehamerd, dat de slecht horende zich niet mag terugtrekken, Verlovings- Tltngen fjrinks HAARlfMMCRSTRf26 771.2/074 Leidse Chr. kweekschool won met 6-1 0p de universitaire sportvelden aan het Piet Paaltjenspad is gistermiddag een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de ploegen van de christelijke kweekschool en de instrumentmakers. Dit was een oefenwedstrijd voor beide ploegen voor het schooltoernooi dat in de paasvakan tie wordt gehouden. Al direct was er van een levendige strijd sprake, die hoofdzakelijk op het middenveld werd uitgevochten. De tak- tiek van. beide teams was verschillend; de instrumentmakers speelden alles over de vleugels, terwijl de kwekelingen al les in het centrum speelden. Hier ston den vele verdedigers, zodat er voor de kwekelingen haast geen doorkomen aan was. Spiering probeerde het met enke le solo's, maar op het laatste moment struikelde hij altijd weer op een tegen stander. De vleugelspelers van de instru- :makers wisten de bal moeilijk voor het doel te krijgen, zodat midvoor Van der Meer ook solo-acties ging onderne men, maar steeds vond hij Van Rooyen vooi"zich, in wie hij zijn meerdere moest erkennen. Toch wist de kweekschool oor Guyt een 10 voorsprong to ne- Na de rust speelden de kwekelingen ieer over de vleugels, wat veel gevaar lijker bleek, want nu werd er lustig op los gescoord. Spiering en Mackaay wis- ie score met ieder twee doelpunten tot 3—0 op te voeren, voordat Groot van de instrumentmakers verdiend een doel punt kon maken. Toch hadden de kwe kelingen het laatste woord, want dóór Mackaay bepaalden zij de eindstand op 6—1. Uitblinkers van de kweekschool waren Van Rooyen en Van Santen, terwijl ook Van der Meer van de instrumentmakers en goede partij speelde. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Irma, d v C N Bousie cn D A Siebcrt; Reynout Maurits Matthys. z v W C Cohen Tervaert cn B H G Boelen; Francisca Petronella, d v F van den Berg en A van Wijk; Angelique Agatha Maria, d v A J van Schagen en G M Vink. OVERLEDEN: E van der Niet, 65 j. echtgenote van J Haasbroek; T Kruider. R5 j, man; H J Doejaarcn, 41" j, man. maar zoveel mogelijk moet deelne men aan het maatschappelijke leven. In verenigingsverband werd onder meer gezorgd voor arbeidsbemidde ling, men richtte een pantomimeclub cn een handwerkclub op en ook werd een commissie ingesteld voor het onderwijs aan slechthorende kin deren. In de oorlogsjaren 'werd het werk veel moeilijker, maar het kon toch steeds doorgang vinden. Het on derlinge contact bleef bewaard. Van groot belang in de afdeling is de grote saamhorigheid. Hoofdbestuurslid De Vries zei, dat geen enkele afdeling in Nederland zo veel hoofdbestuursleden heeft opgele verd als de Leidse. Hij toonde zich zeer erkentelijk voor de vele activiteiten in Leiden. In het academisch ziekenhuis bij voorbeeld wordt op moderne wijze, hulp aan de slechthorenden verleend, waarbij da jubilerende afdeling op buitengewoon goede manier de nazorg voor haar reke ning neemt. Hulde De heer J. A. Christiaanse dankte het bestuur voor (het vele werk, dat steeds met enthousiasme en liefde is verricht. Hij bracht ook hulde aan de stille wer kers, die niet zo voor het voetlicht tre den, maar die niettemin van groot be lang zijn voor het goed functioneren van een vereniging. De heer Christiaanse wekte op tot het inzetten van een leden werfactie. Een flink aantal nieuwe leden zou een prachtig jubileumgeschenk zijn. Nadat afgevaardigden van zusterver enigingen hun gelukwensen, waarbij ge schenken werden aangeboden, hadden overgebracht en een feestdrank waf serveerd, kreeg mejuffrouw Moleman ge legenheid tot het houden van een lezing over het onderwijs aan slechthorende kinderen. Zij illustreerde haar instruc tieve betoog met lichtbeelden. De goochelaar Amarco uit Noord- wijk aan Zee liet vingervlugge sterke ltjes zien en een zangkoortje van de korfbalclub Fluks zong in passen de kledij liedjes, die omstreeks de tijd dat de feestvierende afdeling werd opgericht, erg populair waren. De heer A. van 't Hart zorgde voor de muzikale omlijsting van het pro gramma, dat de belangstellenden veel genoegen heeft gegeven. Meer salaris voor gemeentepersoneel In circulaires doet dc minister van Binnenlandse Zaken mededeling van een aantal met ingang van 1 april 1960 voor het rijkspersoneel te treffen salarismaat regelen. Deze maatregelen betreffen in hoofdzaak een verhoging van de salaris sen met 5%, nadat in deze salarissen de huurcompensatie 1957 is geïncorporeerd. Daarnaast zal het rijkspersoneel van 1 april af de compensatie van de op die datum van kracht geworden huurverho ging ontvangen. Deze bedraagt ZViZr van het salaris, met een minimum van f 17,40 per r nd. In beginsel gaat die salarisverbetering in op 1 januari 1960, met dien verstande. indien in de toekomst zou blijken, dat de data van ingang van de loonsver hogingen in het particuliere bedrijfsleven daartoe aanleiding geven, aan de salaris verhoging voor het rijkspersoneel alsnog erdere terugwerkende kracht zal wor- >en gegeven. Formeel echter zullen de maatregelen op 1 april 1960 van kracht vorden. Over de maanden januari, fe bruari en maart zal die verhoging in de van een uitkering ineens worden gegeven. Het bedrag van deze uitkering wordt bepaald op tweemaal het bedrag van het voorschot ad 3Ze, dat in het eerste kwartaal aan het rijkspersoneel is uitge- ngezien de maatregelen met betrek king tot de salarisverhoging, in afwach ting van de totstandkoming van een deri ve regeling, een voorlopig karakter dragen, zullen de hieruit voortvloeiende betalingen voorshands bij wijze van voorschot worden verricht. Dit laatste geldt niet voor de toe te kennen uitke ring ineens over het eerste kwartaal 1960. eii W. zijn. mede met het oog op de per 1 april 1960 van kracht geworden huurverhoging van oordeel, dat, overeen komstig de suggestie van de minister, ten behoeve van het daarvoor in aanmerking komende gemeentepersoneel overeenkom stige voorzieningen behoren te worden getroffen als voor het rijkspersoneel. Der halve stellen zij de raad voor te beslui ten, aan het gemeentepersoneel over het eerste kwartaal 1960 een uitkering ineens te verstrekken tot een gelijk bedrag als aan het rijkspersoneel is verleend en voorts van 1 april 1960 af, op de voet van de door de minister van Binnenland se Zaken gegeven richtlijnen, de nieuwe salarissen bij wijze van voorschot te doen uitbetalen tot op het tijdstip waarop een definitieve regeling van de salarissen zal zijn bewerkstelligd. Ouderavond van chr.-nat. school aan de Storm Buysingstraat Gisteravond werd in de chr.-natii school aan de Stadhouderslaan eer eenkomst'gehouden voor ouders va school aan de Storm Buysingstraat, hoofd de heer P. J. Datema. De leiding berust te bij de heer J. H. de Jong, lid van het schoolbestuur. Het gymnastieklokaal was feestelijk ingericht. Vlot werd het programma afgewerkt De kinderen van de school hebben prak tisch de gehele avond verzorgd. Het bleek, dat zij zich grondig hadden voor bereid. Zowel de voorgedragen gedicht jes als de toneelstukjes vielen goed in de smaak. De fluitstukjes, ter afwisseling aangeboden, werden ook zeer gewaar deerd. De hersengymnastiek voor de leerlingen van de klassen 5 en 6 verliep vlot. Ook de taaloefening voor de ouders werd met belangstelling gevolgd. De heer Datema, hoofd der school, ge tuigde in een kort slotwoord van de prettige samenwerking die in deze ichoolgemeenschap, in al de verhoudin gen, bestaat. De voorzitter van de ouder- nissie, de heer C. Kromhout, bood de onderwijzeressen een bloemetje enigszins de dank van de ouders te vertolken voor het vele en goede werk poor deze ouderavond moest worden verricht. Excursie van de Vola De Vereniging van oud-leerlingen v de Ambachtsschool hield gisteravond met 25 belangstellenden een excursi naar de sterrenwacht. Onder leiding va de heren De Bree en Van Acht werde: eerst vele instrumenten bekeken. Ook was er gelegenheid de grote kijker te bezichtigen. Het was echter bewolkt, zodat het niet mogelijk was de sterren hemel af te turen. Lantaarnplaatjes met sterren vergoedden iets van deze teleur stelling. Vragen werden gesteld, die de heer Van Acht prettig beantwoordde. Eerste steen chr. kleuterschool Maandag 11 april zal de eerste steen worden gelegd voor de Prinses Marijke kleuterschool aan de Antonie Duycklaan, uitgaande van de Stichting voor chris telijke kleuterscholen te Leiden en Oegst geest. Voorzitter D. M. van Nes zal met behulp van de leerlinge Nora Bokma de te steen leggen. Omdat de opening de school al begin september een feit wordt, zal deze plechtigheid een besloten karakter dragen; slechts ouders en leer* lingen zijn uitgenodigd. Uit handen van wethouder S. Menken ontving gistermiddag in de commissa- rissenkamer van de Leidse Courant ro tatiedrukker dc heer B. van Zijp de bronzen medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Hij werd gehuldigd wegens het feit, dat hij veertig jaar aan ie N.V. verbonden is. Eerste spreker was de vice-president- :ommissaris, de heer J. C. J. Lamber- nont die in de geschiedenis terugging ot de dag waarop de heer Van Zijp als ■eventienjarige het bedrijf betrad. Dat le jubilaris verantwoordelijkheid gege- /en kon worden blijkt uit de functie die hem al spoedig werd toevertrouwd, /an rotatiedrukker, een van de sleu telposities bij de totstandkoming van een krant. De directeur van de Leidse Courant, de heer J. F. J. M. Koens, sprak van de ieuwingen, die binnen het gebouw plaats hebben en waarvan een groot deel de afdeling van de jubilaris terecht Van de jubilaris zei hij onder meer, dat deze onopvallend, maar goed zijn eg gaat. Bescheidenheid tekent zijn persoon en arbeid. "amens de personeelscommissie sprak heer H. de Graaf, die herinneringen ophaalde aan de eerste kennismaking en de jaren van goede samenwerking cn collegialiteit die daarop volgden. Hij overhandigde het geschenk van het tech nisch personeel: een tafelkleed. De hoofdredacteur, de heer L. C. J. oozen, noemde de rotatie de „kraam- .imer" van de krant. Bij deze geboorte heeft de redactie het vaderschap, de heer Van Zijp was de rol van genees heer, die het kind ter wereld moet bren- ;n, toegewezen. Hij dankte hem voor ?t werk dat deze heeft gedaan, kundig onverstoorbaar vriendelijk. Wethouder S. Menken had persoon lijke redenen om de jubilaris te komen gelukwensen, maar de voornaamste was toch wel, dat de burgemeester ook deze man aan Hare Majesteit de Koningin had voorgedragen voor een onderschei ding en hij thans de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau mocht uitreiken. De heer L. v. d. Meer, die namens re dactie en administratie een kist sigaren overhandigde, gewaagde ook van pret tige samenwerking. Laatste spreker was de heer A. Swane, oud-drukker van de Dan is alles wel aan boord! 20 stuks 75 tt Belangstelling uit Leiden en Leiderdorp Algemeen gevoelen: gelden kunnen worden aanvaard OP DE jaarvergadering van de A.R. kiesvereniging, die gisteravond in de bov zaal van de Gereformeerde kerk werd gehouden en onder leiding stond, t dc voorzitter, de heer J. P. Brouwer, voerden niet minder dan vijf sprekers het woord over het actuele probleem „subsidie kerkbouw". Dat dit onderwerp belang stelling trok, bleek wel uit bet grote aantal bezoekers, waarbij zelfs gasten uit Leiden cn Leiderdorp, alsmede de vertegenwoordiger van de statencentrale, notaris W. F. Karstens, die allen door de voorzitter werden verwelkomd. Alvorens de spre kers het woord kregen, vertelde de secretaris, ir. J. van Nieuwkoop, de belevenissen van het afgelopen jaar door middel van zijn jaarverslag, terwijl de penningmeester, de heer J. Amersfoort, de stand der financiën bekend maakte, waaruit bleek dat een saldo in kas was van f 217,14 cn de strijdkas f 331,92 bezat. eerste van de vijf sprekers, die allen slechts vier minuten kregen om hun standpunt uiteen te zetten, was de heer J. C. van Hartingsveldt, die opmerkte dat het gestelde probleem moest worden be naderd uit Gods Woord. Nergens had hij n de Bijbel gelezen dat het aanvaarden /an giften ontoelaatbaar zou zijn. Als we :elf het uiterste hebben gedaan, had de heer Van Hartingsveldt er geen bezwaar tegen een éénmalige subsidie bij kerk bouw te aanvaarden. Dit maakte z.i. geen ibreuk op de scheiding staat-Kerk, even- iin als ons gebed in de Kerk voor de De heer W. J. Kooy zag het niet als iwaardig wanneer de kerk subsidie zou aanvaarden. Subsidie is vaak de naam die regeringssteun, waaraan voor* waarden zijn verbonden. Maar zoals deze subsidie voor de Kerk wordt gezien, is het geen weerkerende bijdrage van de overheid met voorwaarden. Hier zijn geen hoogste beginselen in gevaar; het legt geen knelbanden aan de overheid en s geen koophandel met de staat. Hij was van mening dat een schriftuurlijke bezinning van Romeinen 13 ons dit wel juist laat zien. Ten slotte was de heer Kooy van oordeel dat een subsidie aan de Kerk de offervaardigheid van de Kerk groter zal maken. Tempelbouw De derde spreker was de heer D. Hortensius die met zijn toehoorders in gedachten terug wilde gaan naar de tempel die is gebouwd na de bal lingschap en die door Herodes gewel dig werd verfraaid en waar geen en kel lid van het Sanhedrin tegen was. Ook noemde hij de statenvertaling die met staatsgelden tot stand kwam. Hij kwam tot de conclusie dat een eenmalige subsidie bij kerkbouw, zonder dat deze banden geeft met de staat, te allen tijde dankbaar moet worden aanvaard. Een ander geluid liet de vierde spreker de heer L. van Veen, horen. Hij bestreed de voorstanders van subsidie en was van oordeel dat de Kerken der reformatie het kerkelijk leven het beste dienen door eigen kring te blijven. Hij wilde de eigen aard en het wezen der kerk enerzijds en die der overheid an- derszijds blijven zien. De overheid zal ook moeilijk een rechtsgrond voor deze subsidie kunnen vinden, aldus de heer Van Veen, die van oordeel was dat het kerkelijk leven bij het ontvangen van subsidie ophoudt Kerk van God te ziin. Pro en contra De heer G. de Jong, als laatste spreker zijn oordeel gevend, was tegen subsidie, wanneer hij alleen maar ethische noe men zou laten gelden. Het druist in tegen het gevoel voor verantwoordelijkheid voor de instandhouding van de eredienst. Hij was echter vóór subsidie wanneer hij let op de geheel gewijzigde structuur van de taak der Kerken. Deze taken moeten worden ontwikkeld en daarbij had z.i. ook de overheid een taak. „We kunnen", aldus de heer De Jong, „wel op het standpunt blijven staan allee zelf te willen doen. maar dan komen we wellicht achteraan". Hij achtte een over heidsbijdrage ook wel billijk, gezien de eisen die de overheid tegenwoordig «telt bij de bouw van kerken. Een geanimeerde gedachtenwieseling gaf velen geglegenheid hun voorliefde voor of antipathie tegen subsidie ken baar te maken. Wisseling De bestuursverkiezing gaf tot resultaat dat de voorzitter, de heer Brouwer, die lid van de raad is geworden en welke cumulatie van functies geen usance in deze kiesvereniging is, werd vervangen door de heer L. van Veen. De aftredende penningmeester, de heer J. Amersfoort, en de 2e secretaris, de heer J. A. Heids- ma, zagen in hun plaats gekozen de heren D. H. Buining en J. J. Post. Met zijn rederijkerstalent bedankte de voorzitter de aftredende bestuursleden in hartelijke bewoordingen, terwijl de heer Brouwer zelf de dank voor zijn leiding mocht incasseren van de tweede voorzit ter, de heer Hortensius. Met het zingen van de versen 7 en 8 van psalm 89 werd deze zeer geslaagde avond besloten. Naar wij vernemen, heeft het architec tenbureau Buurman en Schutte, te Lei den namens de directie van de N.V. boek handel en drukkerij voorheen E. J. Brill het bouwen van een drukkerijgebouw aan de TrekvlietwegKanaalweg opge dragen aan de N.V. Wcrninks Beton- MaatschappU te Leiden. Met de voorbe reidingen voor deze bouw is inmiddels begonnen. Verwacht wordt, dat met de uitvoering van het plan ongeveer een jar.- gemoeid zal zfc i. De N.V. Brill is, I zoals bekend, gc~. Jstigd aan dc Oude Rl)n. Op dc plattegrond van het ontwerp zijn de voLgende afdelingen te men: een zetterij en drukkerij ter grootte van tweehonderd vierkante meter, een papiermagazijn van 192 m2. een cliché- archief van 48 m2. was- en kleedruimten, een direoti evert rek. een magazijn voor staand zetsel, een monotype-gieterij, «en machinezetterij en een handzetterij. Het is de bedoeling, deze bouw tater zowel in de breedte ale to de hoogte Uit te breiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 3