N.C.G.V. nu koninklijk Vele hoogtepunten op nat. KNCGV-uitvoering ZWITSALETTEN k elpen II eraf!. Veel bezoek en goecle wensen Positie van Scylla te Leiden nu nog eens zo veilig fefCÏSftKHs.'j „Wat ben ik?" NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 28 MAART 1960 Tijdens receptie van gouden N.C.G.V. Uitermate veel belangstelling was ei zaterdagmiddag voor de receptie van hel gonden NCGV. Twee en een half nui lang heeft het dagelijks bestuur van hel verbond handen gedrukt en goede wen sen en geschenken in ontvangst mogen nemen. Uiteraard was de toespraak van de burgemeester van Utrecht, jhr. mr. C. M. de Ranitz, waarin hij mededeelde, dat het NCGV voortaan het predikaat „koninklijk" mag voeren, het hoogtepunt van deze ontvangst, waar nog eens duidelijk bleek, dat het NCGV een belangrijke plaats In het Nederlandse sportleven inneemt. Als eerste op de receptie bood m Roosjen namens de Ned Chr. Radiover eniging gelukwensen aan, waarna de Chr. sportbonden in gesloten colonne kwamen gelukwensen. De heer C. Oosterom bood als voorzitter van NCSU namens de aangesloten bonden goede wensen en een geschenk Namens de rijksoverheid sprak de specteur van de lichamelijke opvoeding van het ministerie van onderwijs, kui sten en wetenschappen, de heer J. H Nieuwenhuizen, die gewaagde van het ontzaglijk vele goede werk van he< verbond, dat niet in de eerste plaats de topprestaties accentueert, maar toch veel moeite en zorgen besteedt aan de licha melijke opvoeding buiten schoolverband Hij eindigde zijn sympathieke toespraak met een: „Lang leve het KNCGV". Het damescomité van het NCGV bood bij monde van mevr. G. de Knegt-ter Haar het gouden verbond een bedrag van f 2577.38 aan, hetgeen in grote dank wérd aanvaard. De Chr. gymnastiekver- eniging DOK uit Schiedam deed eens f 400 bij. De Chr. Turnkring Den Ha3g v het voltallige bestuur aanwezig en bood „namens 10V» der leden van het KNCGV" een klok aan voor het eigen KNCGV- gebouw, dat komende is. De heer C de Greef bood gelukwensen aan namens de Chr. Turnkring Rotter dam, de Rotterdamse Chr. Sportfedera tie en het dag. bestuur van de raad voor lichamelijke oefening van de stad Rot terdam. De heer Th. W. Aalbers sprak namens het Kon. Ned. Gymnastiekverbond in zeer waarderende bewoordingen over het KNCGV en hoopt op een goede samenwerking ook in de toekomst. De vice-voorzitter van de Ned. Sportfede ratie, de heer H J. L. Thien zeide n' met gelukwensen te willen achterblijvi ook al was het NCGV dan niet aangeslo ten bij de NSF. Overigens kon hij het standpunt, dat geleid heeft tot het afzij dig blijven van de Chr. sportbeweging billijken. Namens het CIOS sprak direc teur, de hoer J. Dooyes en namens de Chr. Academie voor Lichamelijke Op voeding, rector dr. G. C. Gordijn. De ver- eniging van leraren M. O. was vertegen woordigd door de voorzitter, de heer J Koroershoek. Ook de Geref. synode was aanwezig in de persoon van ds P. W Kruiswijk, terwijl ook namens de poli tieke partijen goede woorden werden gesproken. De heer J. Kieft sprak namens de A.R. partij; de heer M. Hulst'namens de Chr. Hist. Jongeren en de heer O. Hoogendoorn namens de Arjos. Namens de Bonds-technische commissie van het NCGV bracht de heer J. de Huu hulde en dank aan het bestuur: hij bood een nieuwe wimpel voor het vaandel aan. waarna de ereleden bij monde -var de heer J. F. Karper een enveloppe met inhoud offreerden Ook het Gelders Overijssels gewest van het verbond bood behalve gelukwensen, een enveloppe aan en ten slotte waren er talrijke particu lieren, verenigings-afgevaardigden en diverse instanties, waarmede het KNCGV te maken heeft, die hun opwachting maakten, zodat het de gehele middag zeer druk was in de ruime receptiezaal. HET WAS een ontroerend moment, toen de burge meester van Utrecht, jhr. mr. C. M. de Ranitz, zaterdagmiddag tijdens de receptie van het Ned. Chr. Gymnastiekverbond ter ere van het vijftigjarig bestaan meedeelde, dat het de Koningin had behaagd het NCGV het predikaat „koninklijk" toe te kenen. Deze bekendmaking vormde ongetwijfeld het hoogte punt van de stijlvolle viering van het gouden gym- nastiekfeest in de Domstad. Er brak in de receptie zaal van Esplanade een daverend applaus los. Duide lijk onderstreepten de talrijke aanwezigen hoe hoog zij deze koninklijke onderscheiding waardeerden. Het NCGV, nu het KNCGV, is daarmee de eerste Chr. sportorganisatie in ons land die de „K" van „koninklijk" voor zijn naam mag zetten. Het eerste gedeelte van de gouden jubileumviering is zaterdag onder grote belangstelling in drie etappes afgewerkt. In de morgenuren werd de jaarvergade ring gehouden, die werd besloten met het uitspreken van een herdenkingsrede door prof. dr. P. A. van Stempvoort Des middags volgde een zeer druk bezochte receptie en in de avonduren presenteer de het KNCGV zich als turnbond op haar best met een tot in de puntjes verzorgde gala-avond, waaraan een streng geselec- turners en turnsters Moed nodig In z\jn kort herdenkingswoord aan h begin van de jaarlijkse algemene ve gadering merkte bondsvoorzitter A. F. di Boeft op, dat er vijftig jaar geleden moed nodig is geweest een Chr. gymnas tiekverbond op te richten. Hjj zei dan ook diep respect te hebben voor degenen die de grote stap waagden. Het NCGV is echter uitgegroeid tot grote jeugdbond, zo ging de heer Den Boeft voort. Die jeugd vraagt veel. Zij heeft behoefte aan recreatie. Maar de jeugd is niet slecht, poneerde de heer Den Boeft met klem. Zij moet alleen goed worden geleid. Zij erkent ook gezag, wan de verhoudingen maar goed zijn Dringend verzooht spreker de in grote getale opgekomen NCGV-ers zich dan voor het leiders werk beschikbaar te stellen om zodoende te zorgen, dat het NCGV de vrije zaterdag bij een u voeren vijf daagse werkweek kan opvan gen. De diverse cursussen diie worden ge- sven, zo ging de heer Den Boeft voort, amen tevens de aangewezen mogelijk heden om studie te maken van de achter grond van de Chr. sportbeoefening. Uitvoerig stond de yoorzitter van het NCGV stil bij de belangrijke samenwer king die in de Ned. chr. sportunie tot l is gekomen tussen de bestaande Chr. sportbonden. Inspanning wordt verbouwd, zal de jaarlijkse werk week van het NCGV wellicht in Den Haag worden gehouden. De mededeling, dat de gymnastiekver eniging Gorkum in de vijf jaar van haar bestaan reeds drie nieuwe leden heeft aangebracht, Almkenk, Nieuwendijk er Sleeuwijk, wend met een daverend ap- Bij monde van de heer M. Ouwerkerk te Dordrecht moest de Ton-plancommissie tot haar teleurstelling meedelen, dat het beoogde doel niet is bereikt. Er zijn vele kilogrammen papier verzonden, er zijn contacten gelegd en besprekingen voerd, maar op enkele uitzonderingen hebben de NCGV-veremgiingen ndet-thuis gegeven, zo moest de heer Ouwerkerk constateren. Het totaalbedrag van de actie bedroeg 22.007,96. Het Schiedamse DOK leverde de grootste bijdrage: 2000; ACGV uit Arnhem was nummer twee en DIO uit Dordrecht nummer drie. Geld ligt klaar In ronde taal sprak voorzitter Den Boeft vervolgens een aanbevellngswoord het plan-Krek Christelijk Nederland zit blaar met het geld, to zei spreker, maar het moet alleen worden gehaald. Dat vraagt actie. Men moet er op uit. Van de 239 verenigingen die bil het NCGV zijn aangesloten hebben tot heden 92 zich opgegeven voor de actie. Er wordt op u gelet, zo besloot de heer Den Boeft. Aan het slot van de vergadering werd an de heren H. Pluim uit Meppel e de Kmegt uit Delft een legpenning uitge reikt ter ere van het feit, dat 50 jaar lid zijn van het NCGV. Aan het slot van de morgenbijeenkonist sprak prof. dr. P. A. van Stempvoont onder de titel „Lichaamscultus Lichaamscultuur" een herdenkingsrede uit. De Groningse hoogleraar stelde dat in de huidige tijd een veel te sterk accent wordt gelegd op de lichaamscultus, de ldohaamsverering. Dat is onjuist: God schiep één geheel van lichaam en Wanneer de mens geen ziel meer heeft of zijn ziel niet meer kent, wordt hij „zielig", zei prof. Van Stempvoort. Aan de hand van enkele voorbeelden maakte spreker duidelijk, dat ook reeds ten tijde van het Oude Testament sport en spel werd gedaan Ook toen ren er conflicten en lagen de problemen evenals nu: de verhouding tl lichaam en zieL Zondasssvort Prof. Van Stempvoort waarschuwde de Chr. sportbeweging met klem vooi zondagssoort ln haar huidige vorm. Sore- ker meende dat er over tien laar weinig meer zal komen van het heiligen van d« dag des Heren als de situatie zich ont wikkelt zoals deze zich nu voor doet Hij riep op tot zelfactiviteit en onderstreepte het plan-Kret, dat juist die zelfwerk zaamheid stimuleert. Tevens spoorde spreker aan te trachten de ogen van de plaatselijke kerkeraden te openen voor de problemen van de Chr. sportbewegiimg. In vergelijking met wat de R.K.-kerk doet in de sportbeweging, waardoor een betere band tussen Kerk en de sport is gelegd, komen de prot. kerken duidelijk achter Tot slot riep prof. Van Stempvoort het lubilerende NCGV op, niet uit watervrees op de kant te blijven staan. Dat kan alleen bij een kijksport, maar by een toe-sport, zoals het gymnastiek, moet men leren zwemmen ln de cultuur. „Al dus", zo besloot de hoogleraar „is de gymnastiek een bijdrage aan de „eenheid des levens"." Engels bekervoetbal Finale: Blackburn R - Wolverhampton Het gevecht om de Engelse voetbal beker op 7 mei in het Londense Wem bleystadion zal gaan tussen Blackbürn Rovers en Wolverhampton Wanderers. .Op papier" is Wolverhampton, zowel in 1958 als ln 1959 kampioen van Enge- 'and, sterk favoriet. Maar of op 7 mei de begeerde beker ook werkelijk naar de Wolves zal gaan is een geheel andere vraag. Het zou niet de eerste maal zijn dat een favoriet enkel met de medailles .•enoegen moet nemen. De statistioi zijn zelfs van mening dat het Blacbbu-rn Rovers is, dat de zege op Wembley zal gaan behalen Immers zo redeneren zij, van de acht maal da' Blackburn de finale van de Engelse beker-competitie bereikte, ging die zege -naar lietet zeven maal naar de mannen •lit Blackpool. Voor Wolverhampton is ie taal-der-cijfer« heed wat minder gun «tig. Wel bereikten ook de Wolves acht maal de eindstrijd, doch zij kwamen slechts drie maal in het bezit van de beker. In de halve finale tussen Wolverhamp ton Wanderers en Aston Villa, de leider van de tweede divsie, viel het beslis sende doelpunt in de 31e minuut van de -erste helft. Ook in de ontmoteing tussen Black burn Rovers en Sheffield Wednesday bleken de doelpunten aanvankelijk hee' erg duur. Wel kreeg in de 13e minuut Blackburn Rovers de leiding, doch daar na hebben de verdedigingen de strijd bijna geheel beheerst. Pas in de 25ste minuut van de tweede helft werd he' 20. Zeven minuten later kwam het 'egendoelpunt (21), doch verder kwam te ploeg uit Sheffield niet. Inmiddels vraagt half Engeland zich af of Wolverhampton Wanderers dan eindelijk tot de „doublé" het winnen van de cup-final en het leaguekampioen- schap in staat zal zijn. In 1897 is een oloeg daarin de laatste maal geslaagd De ironie wil ou, dat die prestatie werd geleverd door.Aston Villa, de ploeg die Wolverhampton Wanderers zaterdae beeft uitgeschakeld De heer Den Boeft stond in zijn rede niet alleen stil bij hetgeen is geweest, richtte zich ook op de toekomst. Hjj zei dat er van het NCGV in al haar geledingen een enorme inspanning wordt gevraagd. Nu de voetbaltoto is afgewezen, moet door zelfwerkzaamheid een offer worden gebracht. Spreker hoopte vurig dat de subsidie-regeling van de regering recht zal worden getrokken. Direct daar op liet hjj evenwel een waarschuwend woord horen, dat men niet alles van sub sidie moet verwachten. De leden zullen zelf het grootste deel van hun vrije tijds besteding moeten bekostigen. Tot slpt wees die heer Den Boeft op de 2in de naam van. het verbond. Hij achtte hot woord „Christelijk" het be-, langrijkste ohderdeel, aangezien alle leden daarin één zijn. Vlot Op rappe wijze werd de agenda afge handeld. De meeste punten waren hamer- stokken. De mededeling, dat twee oprich ters, de heren Ph. van Hinsbergen en D. Visser, wegens zieke het gouden feest niet persoonlijk konden bijwonen, verwekte teleurstelling onder de aanwezigen. Tot zijn vreugde kon voorzitter Den Boeft meedelen, dat het jaarlijkse jeugd- kampweek reeds is volgeboekt Er pogingen gedaan een tweede kamp- week te organiseren. Aangezien het CIOS Een groots moment in de geschie denis van het NCGV: het NCGV wordt op dit moment KNCGV. Burgemeester jhr. mr. C. Af. de Ranitz overhandigt het koninklijk besluit, waarin het predikaat „ko ninklijk" aan de jubilerende gym- nastiekorganisatie wordt toege kend aan voorzitter A. F. den Boeft. Penningmeester Af. Z. de Pagter kijkt toe. LEIDERDORP Burgerlijke stand GEBOREN Ohristiaan Wilhelm zn van C. W. van Heel en A. P. C. van Egmoncl. ad-res: Zijloordkade 1, Leiderdorp; D<>- rothea Gijsberdina Louisa dir van H. .1 Roubos en L.'P. Sparreboom, adres: M P. Slinterlaan 47, Leiderdorp; Everardu® Bernardus zn van E. Kok en W. S H Roelofs, adTes: Mauritssingel 34. Leider dorp. GETROUWD: Teunis Roelofst, 28 jaar en Lieza Goedhart, 25 jaar C. v. d. Glessen cn Zonen; 12 (vorig jaar 10) pet. Werf Gusto; 9 (v.J. 9) pet. Berghulzer Papier; 14 (v.J. H) pet.; vergadering 28 april. LISSE Weer flink bedrag voor Viermaal Z...N Nu al drie zaterdagavonden heeft Lisse zich ingezet om een steentje bij te dra gen voor de actie 4 x Z N. Afgelopen zaterdagavond was Rehoboth geheel ge vuld met een enthousiast publiek. De Hervormde Jeugdraad heeft de belang stellenden een mooie avond gegeven met de opvoering van „Maaike", een toneel stuk in drie bedrijven van Rosita Peters. Alle medewerkenden hebben naar hun beste weten en kunnen bijgedragen tot een goede opvoering van dit mooie ka rakterstuk en gezamenlijk ls men daarin uitnemend geslaagd, zodat de heer Vijf huizen, voorzitter van de Hervormde Jeugdraad, zich de tolk wist van alle aanwezigen toen hij het gezelschap har telijk dank bracht voor deze mooie avond in de rij van de 4 x Z N-actie. De heer Vijfhuizen heeft de pauze nut tig besteed door een mooie mand fruit en paar andere artikelen op Ameri kaanse wijze te verkopen, hetgeen ruim f 150 opbracht. De netto opbrengst van deze avond is nog niet bekend. dat de oefening niet langer duurde Vier dames gaven vervolgens staaltjes van uiterste concentratie en lichaamsbe- heersing op de evemvlchtsbalk ten beste, waarna het uiterst spectaculaire nummer hoogrek door de nationale KNCGV-he- renploeg velen ademloos en gespannen deed toezien. Na de pauze EEN ZELDZAAM mooie en op hoog peil staande uitvoering, waaraan behalve nationale dames- en herenteams van het KNCGV, ook en kele geselecteerde verenigingsafdelingen deelnamen, werd zaterdagavond als sluitstuk van de jubileumherdenking van die dag in de grote, geheel gevulde zaal van Tivoli in Utrecht gegeven. Het KNCGV moge dan geluk kig nimmer het accent hebben gelegd op topprestaties, dat onder de leden van het verbond zich turnsters en turners bevinden, die tot topprestaties in staat zijn, is zaterdagavond wel duidelijk bewezen. Er waren vele hoogtepunten in deze gouden jubileumherdenking. Het begon direct al bij het eerste nummer na de opening, toen twaalf dames van de Chr. gymnastiekverenigng D.O.K. uitSchie dam een ritmische oefening ten beste gaven, die wat gratie en souplesse be treft, een juweeltje was. De KNCGV- damesploeg voerden vervolgens aan de lage brug diverse prachtige oefeningen uit. Weer eens bleek, dat op dit klas sieke toestel nog veel variatiemogelijk heden zijn en deze werden terdege benut Niet minder goed en eveneens een waar hoogtepunt mag de hoepeloefening van de twaalf dames van de Chr. gyrnna.* tiekverenigng Advendo uit Den Haag worden genoemd. Geen enkele hoepel werd verloren, terwijl er toch op luch tige wijze mee gemanipuleerd werd. Na prachtige staaltjes van lichaams- beheersing door de nationale KNCGV- herenploeg aan de hoge brug, zorgde de dames van de Chr. gymnastiekvereni ging Oranje Nassau uit Amsterdam voor een goede knotsoefening, waarna de da mes van de ChT. gymnastiekvereniging DEV uit Amsterdam een ritmische oefe ning ten beste gaven, die wat afwerking betreft de oefening van DOK uit Schie dam niet deed vergeten. Ook de afwer king bij het paardspringen van de natio nale KNCGV-damespJoeg liet soms hie- daar wel wat te wensen over, al wa- er ook uitstekende sprongen bij. Een volgend hoogtepunt was ongetwijfeld de vrije oefening van de heren van de Chr gymnastiekverenigng C.J.O. uit Leeu warden. Wat daarin gepresteerd werd. verdiende ten volle het geweldige ap plaus. Het was enorm moeilijk gericht te werken met al de kopsprongen en het duo-werk van deze heren, doch zij slaag den er in ook dit onderdeel van de ori ginele oefening zo uitstekend mogelijk LISSE Speeltuin Marijke is weer open Onder groot enthousiasme van de jeugd is zaterdagmiddag de speeltuin Marijke heropend. In een ommezien waren er al vóór het tijdstip van de opening 450 kin deren. De speeltuin heeft in de algelopen wintermaanden een beurt gehad van je welste. De toezichthouder, timmerman van beroep, heeft de grote draaimolen geheel vernieuwd en keurig in de verf gezel Zaterdagmorgen ls een 9 meter hoge klimboom geplaatst. Dat was een karwei voor de bestuursleden. Voorts is de speeltuin verrijkt met een konijnen berg, een boegspriet, rekstokken, turn- toestollen en een zandbak. Er zullen nog meer verrassingen komen. Het ledental is inmiddels gestegen tot 1775 met een totaalaantal van 750 kinderen. Een welkom bericht zal zijn, dat het bestuur heeft besloten de speeltuin voor de oudere jeugd ook 's avonds open te stellen, enkele avonden ln de week. Directrice huishoudschool Hot bestuur van de protestants-chris telijke huishoudschool heeft tot directri ce benoemd mejuffrouw J. C. van Oosten te Haarlem. Jonge Kerk De Jonge Kerk vergadert vanaovnd 8 uur in Het Baken. Vicaris J. Mansfeit neemt op deze avond het voorzitterschap over van de heer B. Vijfhuizen. Na de pauze wisselden uitstekende, maar ook enkele mislukte oefeningen aan de ringen elkaar af, doch spoedig waren de enkele mislukkingen vergeten door het feilloze en technisch uitstekende werk van de nationale KNCGV-dames- ploeg aan de brug. Een hoogtepunt was ook het soms gedurfde, maar daarom niettemin beheerste werk van de heren op de lange mat, dat een ongekend lang applaus ontlokte. En direct daarop weer een hoogtepunt, gebracht door de dame« van de Chr. gymnastiekvereniging C.J.O uit Leeuwarden in de vorm van een bal oefening. Gracieus en soepel werd de zeker biet gemakkelijke oefening uitge voerd, waarbij tot ieders verwondering geen enkele bal de grond raakte, tafelspringen van de nat. KNCGV-heren- ploeg bracht menige spectaculaire sprong, waarna ten slotte de dames de Chr. gymnastiekvereniging Excelsior uit Delft een hoepeloefening brachten die er in alle opzichten zijn mocht, al was het dan jammer dat sen hoepel in de meest letterlijke zin hoepelen ging Zelden echter zal een zo instemmend en langdurig applaus na een uitvoering hebben geklonken als zaterdagavond in Tivoli in Utrecht. Het KNCGV was me' keurkorps op de planken gewees» keurkorps, dat tot grootse prestaties rtaat ls gebleken. Vijftig jaar Chr lichamelijke oefening heeft haar vruch- afgeworpenP- T. De VEILIGE POSITIE ill de ereklasse van het Leidse Scylla werd afge lopen week door een overwinning tegen P.S.V. in Eindhoven nog maals onderstreept. Met drie overwinningen in het enkelspel was Verkerk ook deze week uitblinker, al waren zijn uitslagen ditmaal niet zo over tuigend als vorige keer. Reeds in de openingspartij bewees Verkerk zijn goede vorm door de heus niet zwakke Schreurs in twee games te kloppen: (01). Van der Laken vond echter in Biemans zijn meerdere. De Eind- hovenaar bleek in het bezit van een magnifieke backhand. Het kwam tot een beslissende game, die met 2112 overtuigend in de lichtstad bleef (11). Van Zoelen was keer op keer te snel voor Van Hout (12), maar Biemans knalde Verkerk van de tafel (2112), maar dat beperkte zich tot de eerste game. De Leidenaar viel rustig op zijn verdediging terug. Bie mans forceerde teveel en verloor de tweede game (1621). Daarna be paalden beide spelers zich tot afwachten. Na 19 minuten prikken leidde Biemans met 2019, Toen verloor hij even zijn geduld, trachtte de zo nabijs zege door forceren te grijpen en moest verbijsterd toelaten, dat Verkerk gelijk maakte en met 2123 aan het langste eind trok (13). De totaal van slag zijnde Schreurs kwam niet tot verweer tegen Van Zoe len (14). Ook nu weer bleek deze voor sprong teveel voor de vechtlust van Scylla. Van Hout dwong Van der Laken met effectvol spel tot missen (24) en Biemans nam met zijn snelle backhand diagonaalsgewijze het zwakke punt van Van Zoelen onder vuur. In de eerste game resulteerde dat in een 216 wins: voor PB.V. Van Zoelen kwam terug met 1121, maar de volgehouden contra attaque bracht de partij met 2118 toch bij de gastheren (3—4). De bedachtzame Van Hout speelde net m het straatje van Verkerk, die alle va riaties rustig terug kapte. Van Hou' raakte zelf van slag en zo bereikte Scylla met 53 reeds de halve winst. Schreurs capituleerde voor de derde maal. Nu tegen Van der Laken, die daar mee het winnende punt maakte (63) De dubbel ging met 23—21 in de laatste gaane naar P.S.V (4—6). Overgangsklasse In de overgangsklesse handhaafde Scyl la 2 zijn ongeslagen record door met 73 te winnen van Maccabi. De Leidenaars gehavend door het uitvallen van Van der Voort en Karamoy moesten eohter hun gasten in het begin steeds naast zich dulden. Tiele verloor, zij het in drieën. /an Lakmakers (0—1). Althuis maakte gelijk door van Visch lager te winnen en Kanbier gaf zijn club met 21 een voorsprong door een 91 achterstand in de derde game tegen Mul ler weg te werken en met 2116 te zege- Lakmaker verdedigde zich met hand en tand tegen de aanvallen van Althuis die hierdoor zodanig werd beïnvloed, da> de beslissende game met 821 naar Mac cabi ging (22). Tiele kon niet verhin deren, dat Muller zijn dub met 23 de leiding teruggaf en toen Kanbier de eer ste game van de zwakke Vdschjager ver loor (1821) en de tweede 513 achter kwam, zag het er somber uit voor Scyl la. Kanbier hield echter het hoofd koel, ging verdedigen en Vischjager verloo' door teveel forceren niet alleen zijn voorsprong, maar door effectservices van Kanbier, ook de game, zij het met 2321 Van deze effectballen kreeg de Amster dammer in het verdere verloop van zijn spel ruimsohoots zijn deel en dat leverde Kanhier de partij en Scylla de gelijk maker op (3—3>. Een vermoeide Muller was te lang zaam voor Althuis (43) en Kanbier leek de Leidso voorsprong resoluut te groten door tegen Lakmaker meteen mei 214 te beginnen. Te grote risico's gaven echter de tweede game aan de Amster dammer en Ksnbier keek in de beslis sende game meteen al tegen een achterstand op. Ook ditmaal greep b(J terug op sjjD verdediging. Lakmaker miste keer op keer en met 2220 ging ook deze partU naar Scylla, dat nu met 5—3 voor stond Tiele maakte al zijn verliezen goed, door tegen Vischjager het winnende punt te scoren (6—3) en Althuls en Kanbier maak- fffï:1 8/* 5 Sleutels verloor van V.V.S.B. In een zeer matige strijd is het Sleutels niet gelukt ook maar één pontje te ver overen op bet bezoekende WSB. Wel heeft het er lang naar uitgezien, want tot de laatste minnut van de strijd hielden de Leidenaars de stand gelijk. In die laat ste seconden maakte spil Laterveer zijn enige fout en Den Elzen was er als de kippen bij ora dit uit te buiten. Degradatie-kandidaat Sleutels heeft niet laten zien, dat er werkelijk iets op ht spel stond Er lag een matheid over het spel en het verband in de ploeg was vol komen zoek WSB combineerde aardig, maar de enige hechte linie in de Sleutels- ploeg, de verdediging, gaf maar heel wei- nig kansen weg Het was een beetje sneu, toen na 35 minuten spelen een misverstand aanlei ding werd tot het eerst doelpunt van WSB Bij een ongevaarlijke uitval werd keeper Philippo omvergelopen. Kennelijk geblesseerd, bleef hij liggen, doch de bal was alweer weggeschoten De Sleutels- keeper stond toen op en werd op het zelfde ogenblik gepasseerd door een ver schot dat linkshalf Knotter op het doel loste. Arbiter De Kruif, die goed leidde, wees naar het midden en de stand was 1—0 voor de bezoekers Sleutels probeerde de balans te verzetten, maar de gehele voorhoede faalde jammerlijk bij toch wel heel serieuze kansen. Tot aan de rust kwam er geen verandering in de stand. l-l. 1-2 In de tweede helft sukkelde beide ploe gen voort in een wedstrijd, die eigenlijk uitging als de bekende nachtkaars. De slecht spelende Leidenaars boden WSB véle kansen, doch de bezoekers schoten ook niet al te best. Toch kwamen de Lei denaars naast de Noordwijkerhouters. Midvoor Willemse, die overigens zeer zwak speelde, schoot na een goede voorzet in J Veefkind raak (1—1). Even kwam er een beetje fut bij onze stadgenoten en er werd met meer élan aangevallen. Doch het lukte niet meer en iedereen verzoende zich al met een gelijkspel, toen in de laatste seconden de voor VVSB winnende treffer werd gescoord. Kinheim won: 3—2 Lisser Boys uit bekerstrijd Lisser Boys ls er niet in geslaagd de tweede wedstrijd van de bekercompetitie te winnen. Hierdoor zijn de Lissenaren »n verdere deelname uitgesloten. Lange tijd ging de strijd gelijk op met in beide kanten een verdediging die niet veel kansen weggat, zodat er voor de doelen niet veel gevaar ontstond. Eerst na 25 minuten spelen werd het eer ste doelpunt gescoord, toen de linksbui- de gastheren de bal goed toege speeld kreeg en alleen voor Langeveld staande hem onhoudbaar passeerde (1—0). Nauwelijks twee minuten later was het opnieuw raak toen de verdediging van de Boys aarzelde met ingrijpen en de mid voor van Kinheim een niet te missen kans kreeg (20). In de 33e minuut werd Leen Broekhuizen gevloerd binnen de beruchte lijnen en uit de toegekende penalty bracht Gijs Hagen de stand op 21. Na 43 min. spelen mocht ook Kin heim een penalty nemen wegens onge oorloofd aanvallen en hieruit doelpuntte de linksbinnen (31). Na de rust waren de verdedigers de aanvallers lange tijd de baas. Eerst in het laatste kwartier van de wedstrijd wist Lisser Boys meer in het offensief te komen en aanval op aanval werd opge- Na 40 minuten spelen slaagde Aad Iemanse erin een voorzet van Gijs Ha gen onhoudbaar in te schieten 3—2 Er leek weer van alles mogelijk te zijn En thousiast drong Lisser Boys op, maar on danks kansen voor Overwijk en Benja- werd er niet meer gescoord De wedstrijd werd in de beste verstandhou ding gespeeld. RCL won met gemak van Katwijk: 5-0 Zaterdagmiddag heeft RCL een 50 overwinning geboekt op Katwijk. Voor de rust kampte RCL met een machteloze voorhoede. De Leiderdorpers speelden met drie Invallers. Vooral Luyk werd pijnlijk gemist. RCL was steeds voor het Katwljkdoel, maar door slecht schieten bleven heel wat kansen onbenut. Tot aan de rust wist het geheel in de verdediging gedrongen Katwijk zijn doel schoon te houden, zij het met veel kunst- en vlieg werk. Na de thee liet RCL Katwijk wat naar voren komen, waardoor meer ruimte voor het Katwljkdoel ontstond. Jan de Lange scoorde het eerste doelpunt (10). Huib Bogerd zorgde voor het tweede uit een voorzet van Versteeg (2—0) en door van een misverstand in de Katwijk- se verdediging gebruik te maken kon an de Lange de stand op 30 brengen Hierna was Katwijk nergens meer. Kleer schoot over de uitgelopen doel man heen (40) enJ Ossevoort maakte er 5—0 van. Een later door RCL inge schoten bal werd afgekeurd wegens bul- Muller met In de hoofdklasse moest Docos in Luck Raeck met 37 zijn meerdere erkennen Hoewel de Leldenaren met 16 punten uit 20 wedstrijden de 9de plaats Innemen blijkt toch wel. dat de steun van G- Bak ker nog niet kan worden ontbeerd. J. van Veen was in goede vorm- Hij won de eerste partij tegen Collé. maar deze 0rille voorsprong ging teniet door neder- 'agen van Vreeburg en Grimbergen (1—2) Het werd 13 voordat Grimbergen voor ren tegenpunt kon zorgen. In een fraaie DartiJ bond hij de nog steeds goed spe- 'ende Posno aan zijn zegekar (2—3). Van Veen ging meteen in het defensief tegen de op alles slaande Couroans. Dit had succes. De score werd 3—3, maar toen -as de koek op. Luck Raeck voerde de stand langzaam laar zeker ln zijn voordeel op- Ook hei dubbelspel werd door Docos verloren en daarmee besloten de Leldenaren het -ompetitle-selzocn (3—7). Uitslagen: Dames: 1ste klasse: Batswingers-Scylla *—2; DOS 2-Docos 6—3. 2de klasse: Wlbo 2-Docos 2 9—1 3de klasse: Sparkler-Docos 3 1—9 4de klasse: Docos 4-Scylla 2 5—5. Heren: 1ste klasse: Batswingers 4-Docos 3 7—3 2de klasse: Den Burcht-EJi. 2 9—1: Wlbo 7-ScyIla 3 10—0; MVO-Docos 4 1—9 3de klasse: SML-Den Burcht 2 8—2: Der Burcht 3-Tempo 9—1; Docos 5-Reflex 2 9—1; LPSV-Doooi 6 9—1 (LPSV kam- oioen). 4de klasse: Sparkler 4-Scylla 5 5—5. Scylla 6-TOV 4 8—2; AOC-ScyUa 7 6—4: Den Burcht 4-TCS 3—7; Den Burcht 5- Gona 6 64: Docos 7-Docos 9 37; Docos ETHEJKGOLVEN Commentaar» Schoon maakvreugd Aan het dankbare onderwerp schoon maak" was zaterdagavond het pro gramma „Scherzo" t>an de NCRV ge wijd. Maar het was met smaak op gezet: geen gewrongen teveel en weer eens iets anders dan de traditionele grapjes. De NCRV weet in dit seizoen een goed en boeiend ontspanningsprogram ma op het scherm te brengen en dat is meer dan we van alle omroepvereni gingen kunnen zeggen. De operazanger Frans Vroon» begon de avond door even over te stappen naar de kleine k: een bijzonder leven dig geregisseerd geheel, waarin om- roepster Tanja Koen een leuk rolletje speelde, zij het op de achtergrond. Ori gineel en fris teas deze entree, hopelijk zet de NCRV deze geslaagde rubriek ook in het volgende seizoen nog voort. In het cabaretje dat niet zoveel om het lijf had viel een kostelijk paro- dietje op de naijver tussen Rotterdam en Amsterdam op, goed gepresenteerd De rubriek Scherzo is er op vooruit- gegaan, sinds de geforceerde inter viewtjes zijn vervallen. Er was deze avond heel wat afwisseling en er tra den tal van goede krachten op. Het was een duur programma, maar de kij kers hebben er dan ook veel genoegen aan kunnen beleven. Bueno de Mesquita had ditmaal in zijn dwaas mimisch optreden uitste kend gezelschap aan Roland Wagter jr. Langzamerhand worden zijn bijdra gen gecompliceerde pantomimes, en dat is juist gezien. 's Middags zagen we voor het eerst een reportage van de Grand National in Liverpool, een opwindende race, waarbij het niet bepaald zachtzinnig toegaat Toch wel interessant, zo even te kunnen meekijken naar een al klas siek geworden gebeurtenis in het bui» Goos Kamphuis verlaat NCRV De NCRV-verslaggever Goos Kamp- huys, ook bekend als leider van radio- en televisiespelletjes, gaat de omroep verlaten. Na 8 jaar radiowerk trekt de Journalistiek van het geschreven woord hem weer. Met ingang van l juli a.s. treedt hij ln dienst bij een oliemaatschappij in Den Haag als redacteur van een nieuw op te richten personeelsblad, dat per i januari 1961 zal verschijnen. De NCRV heeft nog geen plaatsver vanger voor hem benoemd. In de NCRV-televisiereeks „Wat ben ik?", dagsluitingen waarin mensen uit allerlei beroepen spreken, zal op vrij dag i april a.s. optreden de heer E. Die- mer Gzn. De heer Diemer is chef van de advertentie-afdeling van het dagblad „De Rotterdammer". vanavond Het slot van het vervolghoorspel „Dombey en zoon" naar de gelijknami ge roman van Dickens, wordt om 8-10 uitgezonden in het NCRV-programma op Hilversum II Om half tien begint een uitvoering van het eerste kwartet op. 7 van Bartók door het Hollands Strijkkwartet en om n uur kunt u nog luisteren naar de Muziekkring „Obrecht", welke geestelijke werken Bij de AVRO start om 8-05 uur het gevarieerde programma „Radioscoop" met allerlei artiesten. Tot slot 't hoor spel „De gasten van meneer Birowski" van GUnther Eich, dat om 9-33 begint Programma voor morgen DINSDAG 29 MAART 1960 Hilversum I, 402 m. 746 kc/s AVRO: 7 00 Nws 7 10 Gym 7 20 Gram' VPRO: 7 50 Dagopening AVRO 8.00 Nws 8.13 Pianospel 8-30 Gram 9 00 Gym v d vrouw 9 10 De groenteman 9 15 Gram 9 35 Wa ters! 9 40 Morgenwijding 10 00 Gram 10 50 V d kleuters U 00 Hammondor-gelspel 11 15 V d zieken 12-00 Lichte rauz 12 20 Rege- ringsuitzz. Landbouwrubrlek 1230 Land- 8 15 Pianospel 18 30 Radio- H Schutte Nordlholt Derde lezlni Italië 19 00 V d kleutere 19 05 Parts t e 1910 Muzikale quiz 19 50 Act 1 20 05 Gevar progr 22.00 Kamerrouz klankbeeld 23 15 Jazsanuz 23-55—24 00 Nw Hilversum tl, 298 m. 1007 kc/s. KRO: 7 Oo Nws 7 15 Gram 7 30 V d Jeugd 7-40 Gram 7 4G Morgengebed en overweging 8 00 Nws 8 15 Indrukken uit Rome van de feestelijkheden rond de KardlnaalscreaUe van Zijne Eminentie Bernardus Kardinaal Aitfrink 13 00 Nws 13 15 15 Jaar geleden, praatje 13 20 Nws gram 13 35 Llcbte i 13 55 Plano cn bariton 14 3. landsvrouw 14 45 Klass muz 15 15 Gram Ilfl30 ziekertof 1700 V d »ber 17 45 Regeringsultz: Nteuw-Guinea-kroniek. door mr dr H J Roethof 18 Oo Gevar muz 18 20 Pol praatje 18 30 platte- Amateursprogr 19 0 Zang 19 30 Ork. koor en sol 20 00 lijdens meditatie 2' 00 VI ooi reel tal 21 35 P-ins van 5 Omr ork 22 25 Boek- ^__:"1> Eurovisie Song- iivbi I960 23 55— M 00 Nws rrlrvlslrproer NTS- 20 00 Journaal er» erover 20 20 f'mdoeumenHare 20 30 m 22 0023 15 Eurovisie Songfestival 3-LPSV 2 3—7. Junioren: 2de kli 7-3. Treffers 3-Scylia Nieuwe burgemeesters in Vught en Bergen Bij K.B. is met ingang van 16 april benoemd tot burgemeester van de ge meente Vught de heer J. A. M. Rouppe van der Voort, thans burgemeester van de gemeente Nieuw-Ginneken. De heer Rouppe van der Voort is 49 jaar oud en rJc. BU K.B. is met ingang van 10 april benoemd tot burgemeester van de ge meente Bergen (N.H.) de heer L. J. de Ruiter, thans burgemeester der gemeen ten Kuinre en Blankenham. De heer De Ruiter is veertig Jaar oud en lid van de p.v.d.a. Ten slotte is met ingang van 10 april benoemd tot burgemeester van de ge meente Ouderamstel de heer J. J. N. Visser, thans burgemeester van Haar- lemmerliede en Spaarnwoude. HU Is 86 jaar oud en rJc.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 9