Bekendmaking triomf Binnenkort aanbesteding van Gansoordbrug bouw Albert Vogel voor Leids Geref. Jeugdverband officiële opening 3000 toonkamers woensdag 30 maart Leidse Groningers zagen zon achter de wolken schijnen C. Meinema, veertig jaar bij De Faam te Leiden, vanmorgen hartelijk gehuldigd NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 MAANDAG 28 MAART 1960 Agenda voor Leiden Maandag. De Lakenhal, 8 uur: Feestavond 50- jarig bestaan Reuvens, Henri Knap over Humor in onze letteren. Wijkgebouw Levendaal, 8 uur: Interk. samenkomst met a.s. pleegouders vluch telingen uit Duitsland. Het gulden Vlies, 8 uur: Selskip 1 Frijslan, mr. dr. K. de Vries over ver zet in Friesland in periode 1940—1945. De Harmonie, 8 uur: Ledenvergade ring Leidsche Bond van Huis- en Grond eigenaren. Gebouw Chr. Sociale Belangen, 8 uur: Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel. Het gulden Vlies, 8 uur: Lezing met demonstraties moderne huidverzorging en make-up, parfumerie Smittenaar. Rehoboth, 8 uur: Ledenvergadering Chr. Vereniging tot verpleging van lang durige zieken Het Zonnehuis. De Doelen, 8 uur: Leidse Amateur fotografen. Schouwburg, 8 uur: Spaans danspaar Susanna y José. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Jeugdavond .over bezetting 19401945 Ned. Veren. Expogé. In den vergulden Turk, 8 uur: Alg. ledenvergadering Ned. Reis Vereniging. Dinsdag Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur: Film- I avond Oorlogsgravenstichting. Groot-auditorium universiteit, 4.15 Ambtsaanvaarding J. J. M. Beenakker, lector in faculteit der wis- en natuur kunde. Stadsgehoorzaal, 9.30 uur: Algemene vergadering vereniging van onderwijzers en onderwijzeressen in de inspectie Lei- dijk. O.-cursus Logegebouw, 8 uur: K. China onder de rode vlag. Rijksmuseum van Oudheden, 8 Dr. A. Radnoti, Augsburg, over Römische Bronzegefasse im f reien Germamea: Import oder Beute? Marekerk, 8 uur: Herv. wijkgemeente Molenwijk, ds. P. Lugtigheid, Den Haag, «over De verworpene in ere hersteld. Schouwburg, 8 uur: Charlotte Kohier met Frasquóita voor aid. Leiden Ned. Ver- eniging ter bevordering der belangen des boekhandels. Pieterskerk, 7.1511 uur, Avondretraite Studentenwerk Herv. Gemeente. Wijkgebouw Bethel, 8 uur: Herv. Bond voor Inwendige Zending op G.G., ds. M. Ottevanger over Een betekenisvol opschrift. OégstgeesL Het witte Huis, 8 uur: Modeshow Eerste Oegstgeester Confec- tiehandel. Woensdag Haven, salonboot Ursula, 9>12 4.30 uur: Bevolkingsonderzoek t.b. In den vergulden Turk, 8 uur: Jaar vergadering vereniging Koninginnedag. Prytaneum, 8 uur: Chr. Hist. Studen ten Werkgroep, dr. P. L. Schoonheim over Doorbraak. Restaurant Van der Heyden, 8 Modeshow Jean Pierre. Groot-auditorium universiteit, uur: Opening sociëteit Horus, prof. dr. S. Groenman over Nieuwe vormen van universitair leven5.308 uur: Ont vangst sociëteit Rapenburg 127. Remonstrantse Kerk, Hoogl. Kerk- gracht 34, 8 uur: Gemeente-avond, ds. Mackenzie over achtergronden van het avondmaal. Schouwburg, 2.30 uur: Arena met Jo seph in Dotan, voor leerlingen vh.i Kerkzaal Academisch Ziekenhuis, 12.50 —1.20 uur: Middagpauze bijeenkomst. Oegstgeest, Het witte Huis, 8 uur Modeshow Eerste Oegstgeester Confec- tiehandel. Donderdag Haven, salonboot Ursula, 912 en 2— 4.30 uur: Bevolkingsonderzoek t.b.e. Antonius clubhuis, 8 uur: Comité Be vrijdingsdag 1945, bespreking plannen optocht. i Ambachtsschool, Haagweg 4, 8 Uitreiking diploma's. Gebouw N.V. Van Cleef, Haarlemmer straat 172—174, 2.30—4.30 uur: Receptie t.g.v. gouden jubileum. Restaurant Van der Heyden, 8 Modeshow Jean Pierre. De Doelen, 5 uur: Buitengewone alge mene ledenvergadering Het Nederland- sche Roode Kruis. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Abonnements concert Residentie Orkestsolist: Cor de Groot, piano. Het gulden Vlies, 2.30 uur: Ned. Veren, van Huisvrouwen, modeshow fa. De Groot en Messcher's modehuis, mm.v. J. P. v. d. Blom. Oegstgeest, Het witte Huis, 8 uur Modeshow Eerste Oegstgeester Confec- tiehandel. Vrijdag Haven, salonboot Ursula, 2—4.30 en 7— 9.30 uur: Bevolkingsonderzoek t.b.c. 't Schuttershof, 10 uur: Opening tiende Paasveetentoonstelling. Het gulden Vlies. 8 uur: Ledenverga dering Arjos. R.K technische school Don Bosco Boerhaavelaan 44, 8 uur: Diploma-uit. reiking. Oegstgeest, Oranjelaan 3, 8 uur ledenvergadering Vereniging voor In ternationale Rechtsorde. Zaterdag Collegezaal Kamerlingh Onneslabora- torium, Nieuwsteeg 18, 10.45 uur: gres Verbond van wetenschappelijke derzoekers over taalproblemen bij int wetenschappelijk contact. Schouwburg. 8 uur; Chr. zang-spelclub Staalwijk en omgeving, uitvoering ope i ratte Sprookjesmelodie. Eind Montgomerystraat 3 uur: Eerste «teenlegging Geref. Bevrijdingskerk. Oegstgeest. Het witte Huis, 3—o uur: Receptie firmanten fa. J. Luyt en Zn tg.V. vijftig- resp. veertig jarig jubileum. Films Casino (2.30. 7 en 9.15 uur): Hier ben ik, hier blijf ik (14 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De liefdes nachten va' Luxor (2. 4e schaapskooi (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Vier despe rado's (14 jaar); donderdagcyclus: atraait der geverfde lippen (18 jaar). Studio (2.30, 7 en9.1ö uur): Der Mauikorb (alle leeftijden). Gladiatoren en sprookjes C7 VOOR HET Gereformeerd Jeugdverband trad zaterdagavond in het Hervormd Wijkgebouw Levendaal de voordrachtskunstenaar Albert Vogel op. Met grote waardering constateren we, dat de Gereformeerde jeugd op de door haar belegde culturele avonden ernaar streeft zo goed mogelijk voor de dag te komen. Vooral op het gebied van de voordracht kunst worden er nog wel eens knollen voor citroenen verkocht, doch het bestuur van het Jeugdverband geeft blijk, het onderscheid tussen beide vruchten goed te kennen. Moge dit zo blijven ïuw was het programma dat Albert Vogel bracht niet- Bij een vorige gelegen heid, toen deze voordrachtskunstenaar voor Leidse jeugd optrad, hebben we reeds geschreven over de voortreffelijke manier, waarop Het Gladiatorengevecht van L. Couperus door hem wondt gebracht. Hij weet de juiste sfeer te scheppen en daarin de gebeurtenissen, die door Cou perus zo meesterlijk beschreven worden voor zijn toehoorders ook zichtbaar te maken. Hij bouwt de hele entourage op met zijn stem en gebaar. Dat laatste was de gehele avond door niet het sterkste gedeelte. Wij vonden hem uitermate onrustig- Zijn voordragen zou er slechts bij winnen wanneer hij zich, ook innerlijk, wat meer onder controle had. Er was nu te veel onnodig arm- beweeg. Met zijn gevoelige stem weet h(j reliëf te geven aan de voordracht, waardoor de tekst doorklinkt en de schoonheid van het proza wordt opengelegd. Dit geldt niet alleen voor het werk van Couperas, maar eveneens voor de drie sprookjes van H- Chr. Andersen, die na de pauze werden Af en toe, in die gedeelten, waarin Andersen zo terloops een opmerking maakt, werd deze tekst iets te nadrukke lijk gezegd, waardoor het losse, Lichtvoe tige wat verloren ging. Dit neemt niet weg dat we (en met ons de hele zaal) hebben genoten van De nachtegaal, De Varkens hoeder en De tol en de bal. Al lijken we misschien wat op die Chinese keizer die aanmerkingen op .de nachtegaal had, we zouden deze nachte gaal, zoals hij zaterdagavond zong, onder geen beding willen ruilen voor de kunst- naehtegaal, zoals zijne keizerlijke majes teit deed. Laten er nog maar vele van dit soort nachtegalen zingen voor het Gerefor meerd Jeugdverband. A. C- Bouwman ïbedrfjf het pand Kaasmarkt 6, heeft wethou der A- J. Jongeleen zaterdagmiddag meegedeeld, dat binnen een paar we ken de aanbesteding van de bouw van de nieuwe Gansoordbrug zal plaats hebben. Deze zal de verbrede Water- steeg met de vernieuwde Hooigracht De wethouder zei daarover nog, dat men na de bouw van deze brug wel voor een verkeerspnzzel komt te staan, want de brede brug zal leiden naar een smalle Hogewoerd en een nog smallere Sint Jorissteeg. Het is dui delijk, dat de Gansoordbrug als scha kel in de noord-zuld-verbinding pas betekenis krijgt, als de Jorissteeeg is verbreed en het verkeer zo kan rijden naar Levendaal en Korevaarstraat. Alles kan niet tegelijk klaar komen, maar het is voor het gemeentebestuur wel zaak., de veranderingen zoals die zich de laatste tijd hebben voltrokken en in de naaste toekomst zullen vol trekken, zo spoedig mogelijk ten nutte te maken. Wethonder Jongeleen feliciteerde de firma Berk met haar aanwinst aan de Kaasmarkt. ..De zakenmensen in deze branche behoeven zich niet ongerust te maken", aldus de wethonder. „mits zü zich blijven aanpassen aan de ver anderde omstandigheden en eisen". Er werd deze middag nog meer ge sproken. De lof over wat hier is tot stand gekomen was algemeen. Slotavond in Prediker99 Een voorraad heil ligt opgetast Gisteravond werd in het gebouw Pre diker de laatste bijeenkomst gehouden in bet raam van de interkerkelijke evangelisatieweek. De heer J. Nieuwei huis deelde mee, dat men per avon vijtig a zestig bezoekers had geteld. In deze laatste bijeenkomst sprak ds. H. J. van Achterberg. Hervormd predi kant alhier. Hij bepaalde zich voorname lijk bij de betekenis van het motto van deze week: „Zorg dat ieder het weet". Dat is de opdracht, die Jezus aan Zijn discipelen gaf: „Gaat dan heen, maakt al de volken tot Mijn discipelen en doopt hen in de Naam des Vaders, des Zoons en des Heiligen Geestes en leert hen derhouden al wat Ik u bevolen heb". Wat wij moeten uitdragen is, dat God de mens ondanks diens afwending het heil lief heeft, dat de schuld va mens is overwonnen. Dat lijkt een o gelijke opdracht voor een discipel. In plaats van rust wordt werk van hem ge vraagd. De boodschap moet vertaald worden voor alle leeftijden. Zij geldt voor alle rangen en standen. Wat baat het als er een voorraad lieil ligt opgetast, en de wereld weet het niet? Als een ander er maar in kennis wordt gesteld, als u maar getuige bent, laat de rest dan maar aan God over, zei ds. Van Achterberg. Ook in het atoomtijdperk hebben wij het goe de nieuws van God door te geven. was in deze bijeenkomst ook solo amenzang, begeleid door de heer Fr. der Reyden. Winst voor Zaalberg Na de twee verliesgevende jaren (1957 1958) werkte de N.V. Koninklijke Ne- derlandsche fabriek van wollen dekens v/h. J. C. Zaalberg en zoon in Leiden, niettegenstaande de wederom zeer zachte winter 1959/1960, weer op winstgevende basis, hetgeen zich tot nu toe voortzet. De orderpositie, zowel in dekens als in stof fen, is bevredigend, aldus de directie. In verband met de uitgebreide pand is ons bedrijf op de gehele dag gesloten Jubileumcommissie De Stalen Baud In februari volgend jaar zal het twin tig jaar geleden zijn. dat de personeels vereniging „De Stalen Band" van de H.C.W. en de N.E.M. werd opgericht. Voor een feestelijke viering is een jubi leumcommissie in het leven geroepen, bestaande uit: C. W. Pouw, voorzitter; J. P. Crama, Van Lennepstraat 2, Lei den. secretaris; H. Lepelaar sr., penning meester; M. Kriek, J. van der Leek, D. J. Fasseur jr. en M. J. Janse, com- issaris en A. van Heusden, bestuurder in D.SH. Elfhonderd personen hebben voor deelneming aan de jubileumviering in geschreven. Het feest zal in Leiden worden gegeven. Er zullen vermoede lijk dit jaar al amateurwedstrijden wor den gehouden, zoals in toneel, muziek n acrobatiek Toneel voor „De stalen Band" Da ontspanningszaal van de H.C.W. n de N.E.M. aan de Zoeiterwoudseweg vas zaterdagavond geheel bezet, toen dc personeelsvereniging „De Stalen Band" daar een toneelstuk opvoerde. Voorzit ter Laman begroette speciaal de gepen- sionèerden, die op de eerste rijen zaten. Regisseur A. C. van der Woerd bedank te hij voor zijn leiding bij het instude- van het niet gemakkelijke toneel stuk. Hij was ook nog ziek geweest en moest toen de leiding overgeven aan de heer Van Zeist sr. Opgevoerd werd het blijspel „Domi- ee wint de pot". De heer B. Ouwersloot vertolkte de rol van dominee. Kerke- raadslid boer Peters werd gespeeld door de heer Van Zeist sr. Er traden ook twee directeuren in het stuk op. In het algemeen werd verdienstelijk gespeeld. De dames kregen bloemen en de regis- kreeg een overtuigend applaus. NOBEL - ZUIVER - TROUW Na verkiezing van voorzitter Vijf bestuursleden van kring Gouwe-Rijnstreek bedanken Zaterdagmiddag hield de kring GouweRijnstreek, waarbij zijn aangesloten alle Leidse zwemvereni gingen, de algemene jaarvergade ring in restaurant Toor te Alphen, waar na een aangename en prettige sfeer, aan het eind de bom barstte, doordat na de verkiezing van een nieuwe voorzitter vijf bestuurs leden het nodig vonden door deze verkiezing en bloc te bedanken. Voor de kring, indien geen oplossing wordt gevonden, een ramp met de zomerwedstrijden in het zicht. Om' bij de normale gang van zaken te blijven, voorzitter P. Erades opende deze ergaderiing. Het Jaar 1959 zal dn heit bijzonder in ize kring, maar ook in de rwemwereld i herinnering blijven vanwege het ge voelige verlies van voorzitter J. H. de Winter, die op 11 juli plotseling over leed. Zijn verscheiden is een verlies voor de gehele zwem wereld. Men nam een minuut stilte in acht. Uit het jaarverslag van de secretaris memoreren wij het volgende; Op het gebied van het waterpolo waren in 1959 enkele goede verrichtingen te noteren. De Goudse Zwemclub heeft het. na een éénjarig verblijf in de eerste klas heren, gepresteerd weer in de hoofd klasse door te dringen, terwijl de tweede klassers zich hebben gehandhaafd. Een uitzondering hierop is O.Z.V. uit Oude water. In de derde klas wist geen enkel zevental zich te handhaven. Bij de dames zijn de verrichtingen op gevallen van Boskoop (promotie na: Bond) en p.Z.C. (promotie naar d klas K.N.Z.B.). Het wedstrijdzwemmen gaf dit jaar een vooruitgang te zien, vooral voor de verenigingen uit Gouda. Echter is voor het kringpolotoernooi nog steeds geen voldoende belangstelling. Verenigingen als L.Z.C., L.GB., B.Z. en P.C., O.Z.V.. SJZ. en P.C., B.Z.C. en Boskoop waren dit jaar niet vertegen woordigd. Gezien de vele activiteiten van de zwem- en polocommissie, o.m. een goed verloop van de kringwaterpolocompetitie en de zwemwedstrijden, hebben deze commissies veel werk verricht, woord van dank is hier zeker op In 1959 zijn er in deze kring twee x< baden gereedgekomen. Het nieuwe in Boskoop is alleen geschikt als instruc- tiebad, terwijl in Stolwijk Ons Polder land officieel werd geopend. In Gouda zijn er nu plannen voor de bouw van een zwembad. Het is drin gend noodzakelijk in deze behoefte te voorzien. Het aantal verenigingen in de kring is 15 met een gezamenlijk ledenftal van 3380 (vorig jaar 3177). Nadat verschillende agendapunten vlug onder de hamer waren doorgegaan, bracht ook de bestuursverkiezing geen moeilijkheden. De heer J. P. v. d. Reyden werd gekozen tot voorzitter. Bij de bespreking van de bondsagenda kwamen vele tongen los, speciaal over het voorstel de verenigingen te verplich- 'oor de inrichting van het nieuwe bondsgebouw een jaar contributie af te staan. Men was het er niet mee eens. Ook een voorstel om dit bedrag uit te ;n over vijf Jaar werd gewipt, zo dat de afgevaardigden het nu maar op de bondsvergadering moeten uitvechten. De kringzwemkampioenschappen len dit jaar door de Sleutelstad worden georganiseerd en wel op 11, 15 en 16 juli, D.A.F. RIJDEN Eenvoudiger - Goedkoper GEBR. VAN ULDEN VERDAMSTRAAT 6 - TEL 23041 Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): En eeuwig zingen de bossen (14 jaar). APOTHEKEN Geopend apotheek Kok, Rapenburg 9. tel. 24807. Diplomazwemraen in de Overdekte Jongens en meisjes A: Lex de Groot, Rob van Loon, Rudolf de Boer. Wouter Kranendonk, Teun Zijlstra, Nico v. d. Wilk, Lex van Loon, Johannfes v. d. Boo- gerd, Petrus Brugman, Joop Kromhout, Willem Kralt, Jan Bruss.ee, Abraham Ravensbergen, Hans Lens, Johan Krol, Nicolaas Langezaal, Leendert Goedhart, Arend Paauw, Han Clements, Wilhel- mina van Aelst, Kees Mulder, Cornells Noort, Berdientje de Boer, Gerda van Leeuwen, Maria van der Heide, Gecr- truida Schaap, Selma Verboon, Johanna Pleiter, Ineke Verhoeff, Ine van den Boogert, Joke v. d. Meij, Francina Sira, Annelies den Daas, Nicolet Willighagen, Elly van der Vijver, Corry de Mooy. Jongens en meisjes B: Geertje van der Waay, Charlotte Noorf, Marianne van Antwerpen, Pieter-Nella Star, Ria Krom hout, Johanna Kromhout, Jeroentje van Delft. Adrieanes Flippo, Dick Fasseur, Jan v. d. Perk, Jan Borreman, Harm Wouter Hollander, Wouter Harm Hollan der, Piet de Vries, Johannes Vreeburg, Frank Drenth, Paul Drenth, Jan Willem Lebens, Arjen Wouda, Jac Smit, Jacob Kuiper, Netty Kroon. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Johanna Maria, dr. v. W. F. van Hooidonk en Z. Nijen- huis- Adrianus Petrus Antonius, zn. v. P. A. A. Spijkers en J. J. Krol; Ingrid, dr. v. J. J. Schuitemaker en G. Stein; Ronald, zn. v. W. Rijsdam en I. E. Laman; Monic, dr. v. W. Rijsdam en I. E. Laman; Yvonne Elisabeth Theadora Maria, dr. v. N. H. A. van der Meel en A. J. M. Slats; Elisabeth Christina Maria, dr. v. J. L. Hees en E. T. M. Wijdeveld; Djurre Pieter, zn. v. G. D. de Jong en G. Faber. OVERLEDEN: R. W. Laarman, 67 jaar, man. ALS SLOT van een geslaagd seizoen werd door Ons Grunnegerlaand, de vereniging van Leidse Groningers, zaterdag in de grote zaal van Den Burcht een toneelavond gehouden. De zaal was goed bezet en de. stem ming zat er dl dadelijk in. Na de openingswoorden van de voorzitter, de heer h. A. Vriend, waarin hij in het bijzonder de vertegenwoordigers van „Stad en Ommelanden", het Groninger subgezelschap van het Leids Stu dentencorps, en van de Friese vereniging, een hartelijk welkom toeriep, vergastte Ons Laid, onder leiding van de heer Riks, de aanwezigen op enige Groninger liedjes. Hierna werd het toneelspel in drie bedrijven „Achter de wolken schient toch de zun" van K. Spierings en R. Feenstra over het voetlicht gebracht. Op dit moment mengt Jasper, die juist door een uitvinding zijn positie heeft zien veranderen tot bedrijfs leider en een groot bedrag in con tanten verkreeg, zich in het gesprek en biedt de helpende hand. Jan en Marie voelen zich overbodig en Jas per weet zich verzekerd van de liefde van Annie en de toestemming van vader en moeder Weijts. De schrijvers zijn erin geslaagd de lange dialogen desondanks boeiend te maken, hetgeen zelden voorkomt; zo doende blijft de aandacht voortdurend govangen. Onder de vaardige regie van de heer Vriend werd het geheel vlot gespeeld dc heer Riks was dan ook zeker ieders tolk, toen hij regisseur, souffleuse en spelers hartelijk bedankte voor hun Inspanning. Ten slotte bedankte de heer Vriend mevr. Holvast voor de grote gast vrijheid, die de toneelclub in haar woning mocht ondervinden tijdens de repetities; hij bood haar een taart aan. Na afloop bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen; er meldden zich verschei dene nieuwe leden aan. In het gezin van Karei We ijls, een klein kruideniertje, door conrrentie haast op de kndeën- gebracht, maar desondanks niet van zijn spirit beroofd, noch van zijn optimisme, heersen grote spanningen. De oudste zoon. Jan, door zijn huwelijk met Marie, boven zijn stand getrouwd en hoofdboekhouder van een fabriek, vreest door geruchten over de solvabili teit van zijn vader, voor zijn eigen po si-tie en ergert zich bovendien aan zijn zuster Annie, die bij zijn ouders thuis woont en zeer vriendschappelijk omgaat met Jasper, een arbeider van Jams fa briek en commensaal in het gezin We ijl* De jongste zoon Karei is een losbol; door zijn v3der het huis uitgegooid, is hij in verkeerd gezelschap geraakt en heeft een groot bedrag verduisterd en zich in grote ellende gestort. Op moeders verjaardag komt het nu tot grote botsingen. Weijts komt er achter, dat Karei fraude pleegde en doet een beroep op Jan en Marie om het geld te kunnen aanzui veren. Dezen, hoewel met grote tegenzin, worden ten slotte bereid gevonden in verband met de positie van Jan, het geld te lenen, zij het dan tegen onderpand van de zaak, inboedel en winkel van Weijts. Nieuw-Brunliilde lieeft nieuwe presidente De dames-gymnaSttefc-, atletiek- en volleybalvereniging Nieuw - Brunhilde hield haar jaarlijkse ledenvergadering ln Royal aan de Doezastraat. De aftredende presidente, mevrouw M. van Dorsten— Hoogendoom, opende de bijeenkomst. De vereniging heeft een goed jaar gehad; twee geslaagde uitvoeringen zijn er ge- Mevrouw E. KissHerweijer werd met algemene stemmen tot presidente geko zen. In de vacature in het bestuur werd voorzien door de benoeming van mej. W. den Tonkelaar. Mevrouw Kiss bood mevrouw Van Dorsten namens bestuur en leden een album aan met foto's ter herinnering aan de laatste lustrumviering op 37 fe bruari jl. Zij sprak de wens uit, dat het nieuwe bestuur de vereniging even ge zond en bloeiend zal houden zoals dat was onder de voortreffelijke leidiing van mevrouw Van Dorsten. Na tractatie en rondvraag sloot mevrouw Van Dorsten voor de laatste maal een vergadering onder haar leiding. terwijl het kringpolotoernooi op 9 juli door A.Z.C. te Alphen zal worden ver- Na uitreiking van de vele diploma's volgde het sensationele slot wij reeds in de aanhef schreven, jammerlijk einde! "p\e heer C. Meinema is vanmorgen bij De Faam te Leiden een zeer harte- lijke huldiging ten deel gevallen. Hij is aan de expeditie van dit kle dingmagazijn verbonden en maakte kort geleden de veertig jaren vol. Wethouder Menken speldde hem de bronzen medaille van Oranje-Nassau op en de heer Verhey van Wijk schonk de jubilaris, die vergezeld was van echtgenote en kinderen, de zilveren erepenning van de Nederlandse Maat schappij van Nijverheid en Handel. grote kring van gasten, directie, ..irissen en personeel verwelkom de de heer A. Schlatmann de familie Mei- het bijzonder. Hij haalde in een korte toespraak herinneringen op, vooral de „tijd van de Vismarkt", en dankte de heer Meinema voor de plezierige sa- icnwerking. Wethouder Menken veronderstelde, dat de heer Meinema. die voor De Faam dus n de weg timmert, wel eens kritiek zal hebben gehoord, zowel intern als bij de klanten. De expeditie is niet de gemakke- lijkste kant van het bedrijf. Maar hij heeft zich er altijd goed doorheen gesla gen. De textielwereld is in Leiden vanouds sterk vertegenwoordigd. Het gemeentebe stuur is erkentelijk voor de bijdrage, die ook de heer Meinema daarin heeft ge leverd. Veertig jaren wijzen op trouw. De trouw aan een bedrijf is niet alleen een kwestie van geld, maar wel degelijk ook van smaak, gevoel en houding positieve houding tegenover het werk, waarvoor men gesteld is. De wethouder reikte de heer Meinema ten slotte de bronzen eremedaille verbonden aai Orde van Oranje-Nassau uit. Als voorzitter van het departement Lei den van de Ned. Maatschappij van Nij verheid en Handel trad de heer J. G. J. Verhey van Wijk naar voren. Hij bood de heer Meinema de zilveren erepenning met het diploma aan als bewijzen van de waar dering die de Maatschappij toedraagt aan allen, die met ijver en plichtsbesef bon dagelijkse taak gedurende een bepaalde tijd op voorbeeldige wijze hebben ver vuld. Verstandhouding De oudste directeur, de heer G. Schlat- ann, bouwde zijn woord van gelukwens op uit een aantal vermeldenswaardige herinneringen aan de werkomgeving en de werkwijze van vroeger. Er werden toen arbeidstijden gemaakt, die nu gelukkig niet meer mogelijk zijn. De directeur, wie men door zijn rechte houding en leven digheid het „senioraat" bepaald niet aan ziet, zei ook, dat de verstandhouding tuv sen directie en expositie altijd prettig is geweest. Om dat te accentueren bood hij de heer Meinema een armbandhorloge aan. De jonge directeur, de heer J. Schatmann, voegde na een hartelijk dank woord namens directie en commissaristen, daar een enveloppe met inhoud aan toe. Mej. M. Laken besloot de rij van spre kers met een warm-menselijk woord tot de heer Meinema. Zij sprak als haar over tuiging uit, dat het werk van de heer Meinema als een gezegend werk kan wor. den gezien. Namens „de hele kring" wer den een gasstel en een elektrische kachel aangeboden. De heer Meinema dankte na de koffie allen hartelijk voor de wijze, waarop men deze jubileumdag voor hem en zijn gezin tot een onvergetelijke heeft gemaakt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 3