JJlteuifle £dltsrl)e (fourant Tijdelijk de van geen controle negerpassen Aarde is niet rond maar peervormig Nederlandse joden niet naar Jordanië Verwoerd houdt vol: men begrijpt ons niet Ambassade beklad Akkoord tussen Ike en Macmillan vrijwel zeker Douglas optimistisch over de toekomst van het straalvliegtuig MAANDAG 28 MAART 1960 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling Tel 31441 ABONNEMENTEN 7,50 per kwartaal; 2.55 per maand; 0.59 per week ADVERTENTIES: ƒ0,20 per millimeter. Familieberichten ƒ0.18 per millimeter (BU Directie: F. DIEMEB Dr. E. DIEMER CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „StanUasticlj is ghfbleoen mgn her! ia tegljenspotf Veertigste jaargang no. 11831 Zakenlieden getuigen van CHRISTUS Zte pagina 2 MASJOEMI verdwijnt Zie pagina 5. GOUDEN N.C.G.V. cerd koninklijk (Sport op pagina's 6, 7 en 9.) Zuidafrikanen bleven vandaag thuis ALBERT LOETHOELI, een voormalige Zoeloehoofdman, die algemeen voorzitter is van het Afrikaanse nationale congres heeft zaterdag avond zijn neger-pas verbrand en een beroep gedaan op alle Zuidafri kaanse kleurlingen, zijn voorbeeld te volgen. Hij wekte de negerbevolking op vandaag niet naar het werk te gaan ten teken van rouw en het zag er vanochtend naar uit dat aan deze oproep in vrijwel de gehele unie gevolg is gegeven. Toen Loethoeli zijn pas verbrandde, was reeds bekendgemaakt dat de politie om de spanning onder de negerbevolking te verminderen, niet meer naar deze persoonsbewijzen zou vragen. De minister van justitie maakte echter bekend dat dit een tijdelijke maatregel is. Inmiddels is in New York de spoedvergadering van de Veilig- I heidsraad, die morgen zou begin- i nen, een dag uitgesteld. Dit is ge- beurd op verzoek van de Zuidafri- kanen, die hebben verzocht om i zonder stemrecht aan de bespre- kingen te mogen deelnemen en blijkbaar meer tijd wensen om hun verdediging voor te bereiden, t In een brief aan de voorzitter van de Veiligheidsraad, de Amerikaan Cabod 5 Lodge, heeft Zuid-Afrika gisteren krach- tig geprotesteerd tegen het bijeenroepen ran de raad ter behandeling van een l kwestie, die volgens de Zuidafrikaanse regering uitsluitend onder haar binnen- landse bevoegdheden valt. Vrijlating De afdeling Transvaal van de Zuidafri- kaanse liberale partij heeft gisteren aan gedrongen op vrijlating van alle negers Hoewel het gebouw reeds enige 1 dagen onder toezicht stond van de politie, zijn onbekenden er in de nacht van zaterdag op zondag in geslaagd de Zuidafrikaanse ambas- sade in Den Haag te bekladden. Naast de voordeur stond met grote letters het woord „moordenaars" geschreven, terwijl de rest van de muur besmeurd was. In Amsterdam hebben vele honder den mannen en vrouwen gisteren stille protestbetoging gehouden tegen de ..negervervolging in Zuid-Afrika". i borden voerden zij leuzen als „Een een mens". „Stop de negervervol ging in Zuid-Afrika", „Denk aan de do den in Sharpeville" en „Negervervol ging is goddeloos" met zich mee. Ondei^ 1 weg werden strooibiljetten verspreid met de uitnodiging: „Sluit u aan. In de gehele wereld wordt tegen dit bloed- bad gedemonstreerd" J. N. Breunese kreeg ernstig ongeluk De heer J. N. Breunese, voorzitter va ie Kon. Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding, die gisteren met de groep Nederlandse deelnemers aan de Vier daagse In Israël per vliegtuig naar dat land zou vertrekken, heeft zaterdag middag in Den Haag een ongeluk gehad tn ligt thans In het Diaconesscnhuis Bronovo. De 70-jarige reed met zijn bromfiets >P de Conradkade in de richting van le Van Boetzelaerlaan cn zou op het kruispunt van de Segbroeklaan geen foor rang hebben verleend aan een per- Ionenauto, die door mevrouw W. A. M. r. d. H. geb. B. werd bestuurd. Hij -iep een hoofdwond en een hersenschud ding op. Vruchtbare lente. Op de boerderij fan de heer Harms in Joure heeft een Ichap in één worp achttien lammetjes Ier wereld gebracht. Kind onder rollende boom. Zondag middag is de 3-jarige Emile Habets uit ^ijnandsrade tijdens het spel op eer flag plaats van bomen in Hocnsbroek inder een rollende boom geraakt. Hij kas op slag dood. Verdronken. Zaterdagmiddag l-jarige Arie Vleeshouwer vermoedelijk lij het spelen in het water van de Oude Schans te Amsterdam terecht gekomen tn verdronken. Echtpaar omgekomen. Op de rijks leg Breda-Roosendaal is zondagavond rlak voor Roosendaal, het cehtpaar B. foohemsVan der Vorst uit Kruisland verongelukt. Het echtpaar keerde ir iportwagen terug uit Breda; de wagen ree dtegen een boom .eD heer Jochems Nas 40 en zijn vrouw 36 jaar. Verongelukt. Op de rijksweg te Hoenge in de Zelfkant botste zaterdag avond de 19-jarige scooterbestuurder Schmitz uit Effeld (Duitsland) tegen een betonblok, waardoor hij ernstig werd ge jond cn na aankomst in het ziekenhuis It Sittard overleed. die zijn gearresteerd wegens het niet bij zich hebben van hun passen. Premier Verwoerd heeft zaterdagavond i een rede te Meyerton de apartheidspo litiek van zijn regering verdedigd en verklaard dat de wereld moet inzien m de Afrikaanse landen die onaf hankelijk zijn géworden, dictatoriale re geringen waren gevestigd. Hij drong er bij de blanken in de unie op aan, niet ingenomen te worden tegen de negers ijandelijke gevoelens jegens hen te gaan koesteren na de onlusten van enkele dagen geleden.... „Wij zullen niet verstoord zijn",, aldus Verwoerd, „over hetgeen de buitenwereld alle onwetendheid zegt. Wij willen doen wat als christennatie rechtvaardig is jegens de mensen en medemensen in dit land. De buitenwereld beseft niet dat niet slechts rekening heeft te hou den met de Bantoe, maar dat er ook de blanke in Afrika is. De blanke bracht de beschaving naar dit land cn alles de Bantoe geërfd heeft kwam tot stand door kennis en ijver van de blanke". Op vele plaatsen in de wereld is weekeinde tegen de apartheidspolitiek demonstreerd. Het indrukwekkendst i de betoging in Londen, waar circa tien duizend mensen zich verzamelden hel gebouw van 't Zuidafrikaanse Hoge Afdoende maatregelen tegen infiltratie (Van onze parlementsredactie) In de loop van 1959 hebben zich in Nederlands Nieuw-Guinea een viertal infiltraties voorgedaan van ongewapen de Indonesiërs, die allen na verhoor en onderzoek zijn uitgewezen. In al deze gevallen zijn geen strafrechtelijke maat regelen genomen. Er zijn afdoende maatregelen in voorbereiding om infil tratie in de toekomst tegen te gaan. er de uitvoering daarvan is overleg inde met de gouverneur van N. Gui- i dr. Platteel. Dit heeft de staatsse- taris van binnenlandse zaken, mr. Bot, geantwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Ritmeester (lib). De staatssecretaris bevestigt, dat de gene die aan het hoofd van de laats'e infiltratie in '59 stond, kapitein Boetje Loen, ook reeds in september 1956 met 14 Indonesiërs per prauw in de Senggala- baai is geland. Loen c.s. znij in septem ber '57 uit N. Guinea geleid. Veranderingen in Brits kabinet Er zijn volgens de Britse pers belang rijke veranderingen in het Engelse ka binet te verwachten. Zowel Selwyn Llogd, de minister van buitenlandse za ken, als Derick Heathcoat Amory, mi nister van financiën, zouden hun posten willen opgeven. Vandaag is de nieuwe begroting inge diend en dit zou de laatste zijn van de zestigjarige Amory, die eraan denkt zich in het najaar uit de actieve politiek te rug te trekken. Als eventuele opvolger wordt genoemd Reginald Maudling, mi nister van handel. Ook de naam van Sel wyn Lloyd wordt in dit verband echter genoemd. De 57-jarige bewindsman heeft sinds 1955 de Britse buitenlandse poli tiek geleid en zou wel eens iets anders willen doen. Volgens enkele bladen blijft Lloyd minister van buitenlandse zaken tot na de topconferentie in mei. Het zal moeilijk zijn een opvolger voor hem te vinden. Mogelijk zal het Ian Macleod, de taaie en geduldige minis ter van koloniën, of Duncan Sandys, de ondernemende minister voor lucht vaart en schoonzoon van Churchill wor- President Eisenhower en premier Macmillan confereren vandaag in Camp David om te trachten tot een compromis te komen dat aan Russen voor het probleem van het verbieden van kemproeven kan worden aangeboden. Het lijkt wel zeker dat zij er in zullen slagen een Brits-Amerikaansse tegenstel ling te overwinnen. De twee leiders zul len ook hun overige betrekkingen met Rusland met het oog op de komende topconferentie behandelen. Alvorens vanmiddag naar Camp David te vertrekken heeft Macmillan op de Britse ambassade een onderhoud gehad Herter. Bij zijn aankomst te Washington klaarde Macmillan gisteren dat er ee meenschappelijk besluit moet worden ge- :erstvolgende westelijke Pionier-V seinde gegevens: A L van het ogenblik af, dat de ■S*- eerste kunstmaan werd gelan ceerd, stelden de geleerden zich de vraag: hoe lang kan een zendertje zijn berichten blijven uitzenden? Want voordat de mens zelf de uit gestrekte ruimte kan binnendrin gen moet het antwoord bekend zijn op enkele fundamentele vragen over de aard van de interplanetaire ruimte en deze antwoorden kunnen alleen door onbemande ruimtevaar tuigen gegeven worden, die zijn voorzien van ongelooflijk ingewik kelde communicatiemiddelen. De laatste Amerikaanse ruimtesonde de Pionder V, die twee weken geleden werd gelanceerd zal raiet alleen diieper dan alle vorige in het heelal doordringen, maar waarschijnlijk ook langer en van groter afstand zijn radio-„etem" doen klinken. Zoals bekend mag worden ver ondersteld, ligt het „doel" van dit 19e Amerikaanse kunstmatige hemellichaam (de tweede Amerikaanse zonnesatelliet) ergens bij de planeet Venus. En als alles gaat zoals wordt verwacht, zal deze ruimtesonde per radio wetenschappelijke gegevens naar de aarde seinen niet alleen op de heenweg op haar baan rond de zon, maar ook nog ja-ren later, telkens wanneer zij een afstand bereikt van ten hoogste 80 miljoen kilometer van de aarde. Tot op een tiende van deze afstand zal de kleine 5 watt zender alle gevraagde Tenzij ze christen zijn.... TNE NEDERLANDSE reisvereniging heeft in haar veertiendaags gaan „Reizen en trekken" medege deeld, dat deelnemers aan de reis naar Israël en Jordanië een verkla ring moeten overleggen waaruit blijkt dat zij „christenen" zijn. De Jordaan se regering weigert namelijk joden tot haar gebied toe te laten en geeft daarom voor hen geen visa af. Wel is men bereid visa te verlenen aan joden die tot het christendom zijn overgegaan. De Jordaanse regering geeft als argument„Veiligheidsoverwegin gen'. Zij acht namelijk spionage uitgesloten. De reisvereniging heeft haar reis niet tot Israël alleen willen beperken omdat dan haars inziens de mogelijkheden on nodig zouden worden beperkt. Onder Vorming Palestijns leger in Irak Premier Kassem heeft gisteren me dedeling gedaan van de vorming i Irak van een Palestijnse leger voor ee reeds eerder door hem voorgestelde on afhankelijke Palestijnse republiek. In een uitzending van radio-Bagdad riep hij de Palestijnen op zich als vrij williger te melden. Er zullen speciale opleidingscursussen worden gegeven. Dit is een realistische, praktische stap om het heilige Palestijnse land te her stellen, aldus de premier. meer zou dan Bethlehem, dat op Jor daans gebied ligt, niet kunnen worden bezocht, wat de reis aanzienlijk der aantrekkelijk zou maken. Officieel commentaar op het besluit om ondanks de discriminatie van jood se leden van de N.R.V. de reis toen ook naar Jordaans gebied te laten gaar., kon men vanmorgen nog niet leveren. Het hoofdbestuur van de N.R.V. moet zich hierover nog beraden, aldus deelde men ons desgevraagd mede. inlichtingen verstrekken, maar daarna kan op „verzoek" van de aarde af door middel van een uitgezonden sein de gro tere 150 wait zender van de Pionder aan het seinen worden gebraeftt. Deze zender werkt namelijk op elektrische energie, die door de silichimcellen op de sohoe- de ruimtesonde uit de zonnestra len wordt verkregen. De werking van deze cellen is onbegrensd, zodat verwacht mag worden dat de communicatie met de Pionier V minstens 200 jaar. misschien wel duizend, in stand zal blijven. Rond de zon wondt nog door twee an dere ruimtesondes een baan beschreven. -.1. door de Amerikaanse Pionier IV en de Russische Mechta. Deze beide „zwij- echter reeds, zodat ze voor de wetenschap verder geen nut meer hebben. Op het gebied van het ruimte-onderzoek verder vermeldenswaardig, dat het dezer dagen twee jaar geleden was dat de kleinste satelliet, de Vanguard I (met doorsnede van 16.4 cm en een ge wicht van 1.46 kg) werd gelanceerd en de zender ook op zonnebatte- rijen werkt. Sindsdien heeft deze bijna maal haar baan rond de aarde be schreven. waarvan ongeveer 80 procent het zonlicht In deze periode heeft zij onafgebroken haar „biep-biep-biep" laten horen. Met behulp van dit miniatuur ruimte-instru mentarium zou men te weten zün ge komen dat de aarde peervormig is (met de „punt" van de peer naar de Noordpool gericht) en dat de uitstulping van de aar- "e evenaar geringer Is dan werd aangenomen. Bovendien werden belangrijke waar nemingen verricht over de elektrische stromingen in het magnetisch veld van de aarde. Voorts werd ontdekt dat de dichtheid van de atmosfeer op grote hoog- direct verband staat met de perio dieke variaties van de zonnestraling, het geen belangrijke perspectieven opent de weersvoorspelling op langere ter- Fur Ier voorzitter Eur parlement De Duitse christendemocraat Hans Furler is vanochtend gekozen tot voor zitter van het Europese parlement. Hij kreeg 68 stemmen tegen de liberaal Martino 44. De socialistische fractie had geen kandidaat gesteld. MOORD EN BRAND IN WEST-JAVA In West-Java hebben benden van de Daroe-l-Islam zes en negentig huizen ge plunderd, een vrachtwagen in brand ge stoken en een politieman gedood. Het heeft zijn voor en zijn tegen, een machtig man te zijn. Dat heeft de historie /menig maal bewezen. Wat de oude Egyptische farao's al gewoon waren, gebeurt nu ook met Chroesjtsjef: alles wat hem bij zijn bezoek aan Frankrijk te eten wordt voorgezet, wordt te voren nauwkeurig nagekeken. Het verschil is, dat vroeger een hoveling moest voor-proeven, en dat er nu een apparaat, een „gif-ontdekker" voor gébruikt wordt. Kabelbaan boven W esterbouwing De burgemeester van Renkum, mr. D. Matzer van Bloois, zal 1 mei officieel de kabelbaan boven de Westerbouwing in gebruik stellen. Het begin- en eindpunt van de baan ligt ten westen van de Wes terbouwing aan de Valckeniersbossen. Het gehele traject is circa 500 meter lang. „VERKEERSEXAMEN IS NIET OVERBODIG" Ongeveer duizend leerlingen, nage noeg alleen van openbare scholen in Arnhem, hebben dit jaar niet meege daan aan het verkeersexamen. Hierover spreekt de Vereniging van veilig ver keer haar ernstige verontrusting uit. Het verkeersexamen, zo betoogt de ver eniging is een werkelijkheid van de eerste orde, doch een aantal Arnhemse schoolhoofden vindt dit examen over- bodig, nu het verkeersonderwijs als ver plicht leervak op het lesrooster staat. Het verkeersexamen is echter, aldus de vereniging, geheel afgestemd op de praktijk van het moderne verkeer. Het is onder meer ingesteld omdat er jaar lijks 600 schoolkinderen in het verkeer omkomen. Aan het streven van het Verbond voor veilig verkeer wordt nu in Arnhem afbreuk gedaan. W. BROUWER OVERLEDEN In Schiedam ls zaterdag overleden de heer W. Brouwer, oud-directeur en com missaris van de Visserijmaatschappij Piscator te IJmuiden en oud-directeur van de firma De Zeeuw en Van Raait te Vlaardingen. De heer Brouwer, die 79 jaar is geworden, was o.a. erevoorzitter van de Bond van christelijke leeszalen in Nederland. Vijfdaagse werkweek in scheepsbouw Leiders van vakbonden van arbeiders bij de scheepsbouw van tien landen, waaronder Nederland, hebben zaterdag te Hamburg een conferentie van drie da gen besloten met een resolutie waarin wordt aangedrongen op een werkweek van vijf dagen mat veertig werkuren. stap op de conferentie met Rusland te Genève. Wat er op de conferentie ge beurt, is van invloed op de toekomst de gehele mensheid op aarde, aldus Mac millan. Zowel de Britse als de Amerikaanse re gering wil tot een positief tegenvoorstel voor Genève komen. De Russen hebben voorgesteld alle kernproeven te verbie den, de meeste op grond van een meel verdarg en de rest, bestaande uit kleine ondergrondse experimenten, op grond van een gemeenschappelijk ac coord over een onbepaalde moratorium De Ver. Staten hadden voorgesteld dat de kleine ondergrondse proeven buiten een verdrag moesten vallen omdat zij moeilijk te onderscheiden zijn van kleine aardschokken. Eisenhower en Macmillan zouden het volgens sommige kringen eens kunnen worden over een moratorium, maar hier aan zou een tijdslimiet van een of twee jaar verbonde moeten worden. Zuidhollandse Bank vreest geen koersval De directie der Zuidhollandse Bank acht een uitbreiding der investeringen in 196C met 12 tot 14 procent noodzakelijk om de relatieve achterstand van 1958 en 1959 in te halen. Dit stelt hoge eisen aan de kapitaalmarkt te meer door de vrijgevi ger dividendpolitiek. Daling van de rente is dus niet waarschijnlijk. Krachtiger nomische politiek en snel beslissend, doch soepel geldbeleid moeten zorgen voo belemmerde economische groei en rede lijke welvaartsspreiding, terwijl mei derzijds tijdig buitensporigheden komen. Aanmoediging en remming moeten elkaar afwisselen. Niet in de ste plaats aandacht voor de grote kapi taalintensieve bedrijven moet de Dolitlek beheersen maar bijzondere aandacht Is nodig voor het gemiddelde bedrijfsleven. volstrekt nodig het buitensporige belastingpeil te verlagen. hoge koerspeil op de beurs gaf reden tot ernstige ongerustheid. De daling 1960 was een bescheiden verbetering de krachtige ontwikkeling van het bedrijfsleven zal de markt op lager peil steunen. Men moet kieskeuriger kopen aandacht geven aan het rendement. Een algemene koersval lijkt vooralsnog niet waarschijnlijk. President De Gaullc zal volgende week met de leiders van Franse boerenorgani- saties spreken over landbouwkwesties. >k wij bouwt i in deze geest Daarv than: Dat zei de 42-jarige Donald Douglas jr., president-direc teur van de Douglas-fabrieken in Amerika, die zaterdag met het eerste DC-8 straalver- keersvliegtuig voor de K.L-M is mecgevlogen naar ons land. Hy houdt enige dagen ver blijf in het Amstel-hotel in Amsterdam voor hij met an dere Europese luchtvaart- maatschappijen In Zwitser- de 12e land, Italië, Frankrijk besprekingen gaat de orders voor nieuwe straalvliegtuig heeft de S.A.S. er cn besteld, de Swiss- do ontwikkelingskosten (253 miljoen dollar) er uit te halen, alhoewel de prjjs van een De eerste cn tevens DC-8 ongeveer 25 miljoen gul- in bedraagt. De fabricage van de DC-9, i Douglas in de K.L.M., chines heeft grootste klant va Europa Is echtei die 12 DC-8 ma besteld. „We rekenen erop de tweede machine omstreeks 10 april cn de derde omstreeks 28 april te kunnen afleveren", zo deelde we na de enorm hij mede. Gehoopt wordt, dat de ontwikkeling in juni 1961 nu al zouden 1 gereed zal zijn. In totaal zijn een DC-9- We hi an deze nieuwe voudig geen geld voor, ver- de Douglas-fa- klaarde de heer Douglas. Voorlopig echter hebben de Douglas-fabrieken met niet minder dan 62.000 man perso neel ook nog de handen vol aan de fabricage der DC-8 machines, waarvan er tot dus verre 40 zijn afgeleverd- Dit jaar verwacht men dat er nog lopig niet door. wy zou- briek op den duur 8 toestellen financieel te veel hooi op per maand zal afleveren. Of vork nemen. Wanneer men met de DC-8 een zelfde »sten voor succes zal hebben als met de i de DC-8 DC-6 en de DC-7. waarvan er Geen politieke druk bij vliegtuig-keus (Van i parlementsredactie) Bij de keuze van de Starfighter hebben politieke factoren, zoals druk van Duitse en Amerikaanse zijde, geen enkele rol gespeeld. Berichten als zou de aflevering van een ander vliegtuig belangrijk eer der kunnen geschieden zijn onjuist. Dtt schrijft de minister van defensie ir. S. H. Visser, in de memorie van antwoord over de begrotingswijziging voor de eer ste aanschafkosten van Starfighters. De minister wijst erop, dat volgens de algemene militaire opvatting in de NAVO de vernieuwing van het vliegtuig- park van de Kon. Luchtmacht niet zal worden achterhaald door de snelle raket- ontwikkeling en de steeds efficiënter werkende afweer met grond-luchtraket- ten. Bij de keuze van het nieuwe vlieg tuig is ten volle rekening gehouden meit de verouderingsfactor. Het is volgens de minister onjuist te wachten op de ge reedkoming van nieuwe, veelal nog vrij wel onbekende prototypen. De gaping die dan zou ontstaan, is militair onaan vaardbaar. De vervanging van de huidige vlieg tuigen zal, aldus de minister, uiterlijk 1965 zijn voltooid. Met de thans gevraag de verschuivingen ln de begroting wordt het defensieplafond ln geen enkel opzicht doorbroken. Het bedrag van f 110 mil joen uit de begroting-'59 en voorafgaan de jaren is gevonden uit de geaccumu leerde besparingen uit die jaren. Dit be drag is voldoende om de betalingsbehoef te tot en met i960 op te vangen. Aanvul lende begrotingen voor dit doel zijn dan ook in 1960 niet meer te verwachten. De Nederlandse vliegtuigindustrie zal een bedrag van circa f 740 miljoen aan Dtlitse opdrachten te verwerken krijgen. Ze zal door de komende orders geduren de een aantal jaren vrijwel volledig be- Burgerpersoneel hoeft niet ongerust te zijn (Van parlementsredactie) Bij de reorganisatie van de strijdkrach ten zal ook rekening worden gehouden met de belangen van het daarbij betrok ken burgerpersoneel, zo schrijft de staatssecretaris van defensie- de heer Calmeyer, in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Koer sen (kath.v.) Op het behoud van dit burgerpersoneel zegt de staatsecretaris in het algemeen op hoge prijs te stellen. Officieren zullen niet zonder meer de plaatsen van deze burgers gaan innemen zonder dat deze laats ten in een andere gelijkwaardige functie kunnen worden aangesteld. Ongerustheid op dit punt mist volgens de staatssecretaris iedere Negers betogen tegen Britse minister van koloniën F'EN SCHREEUWENDE menigte negers verdrong zich gisteren op het vliegveld van Laesaka in- Noord-Rhodesië om de auto, waar mee de Britse minister van koloniën Macleod naar de stad wilde rijden. De negers, die de afzetting van de politie doorbroken hadden, sloegen met hun vuisten op de auto en rie pen „Wij willen vrijheid". De uit negers bestaande politie balde daarop eveneens de vui9t en ging tot de aanval over. Na acht minuten was zij er in geslaagd de weg voor MacLeods auto vrij te maken. De Britse minister van koloniën uit Salisbury, waar hij besprekingen had gevoerd over de toekomst van Nyasa- land, in Loesaka aangekomen voor De Engelse Grand National, die zaterdag is gehouden, geldt als de zwaarste hindernisren ter wereld. Dat ondervond deze joc key, die een enorme salto maak te toen zijn paard een been brak. conferentie met plaatselijke bestuurs ambtenaren en politieke leiders. Morgen vliegt hij naar Blantyre, in Nyasaland. In Blanityre hebben negers betoogd, toen de Britse premier Mac millan deze plaats kortgeleden, in het kader van zijn Afrikaanse reis, bezocht. BINNENVERINGBED *fi>eb/e*s 1 jood will SCHUIMRUBBERBED mm Weinig verandering De Bilt verwacht tot dins dagavond Bewolkt met plaatselijk enige regen. Matige aan de kust af en toe vrij krachtige noordoostelijke wind. Wei nig verandering in tempe ratuur. (Opgemaakt om 11.15 ZON EN MAAN Dinsdag 29 maart: Zon op 6.23, onder 19.08; Maan op 730, onder 21.41; 4 april eerste kwartier. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur AbercJecr ZUnch Clenéve h bew h bew gil bew 1 bew NNO ZZO 1 windstil WZW 1 wlmlsti WN'W 4 i

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1