Excelsior Katwijk in het Nieuwe voorzitter had zaak reeds goed in handen Visserij belemmerd winderig weer door Veilingomzet Katwijk is al aan een record Feest Rudolf heimgroep Rijnsburg nieuwe leidsche courant maandag 28 maart 1960 NIEVWVEEN Plattelandsvrouwen Dinsdaga vond 8 uur komen de leden an de Nederlandse bond van plattelands- trouwen met echtgenoten bijeen in het verenigingsgebouw. Dokter B. P. Visser uit Noorden zal kleurendia's vertonen over de vier jaargetijden in eigen om- Fllmavond Rode Kruis Dinsdagavond 8 uur vertoont het Rode Kruis afd. Alphen aan den Rijn in zaal Leliveld de Mm „Meisjes in het Wit", 's Middags om 4 uur is er een speciale kinderprogramma. KOL'DEKERK A. D. RIJN Geslaagd Onze plaatsgenoot C. van Harskamp slaagde te Rijnsburg voor het eindexa men vierjarige tuinbouwschool. WOVBRUGGE Gaande en komende man INGEKOMEN: A. Verwaay, Oudelanü- seweg 16, Ridderkerk; A. G. A. van den Berg, Kerkstraat 50, Noordiwijik; J. M. Zuidhoek, Schoolstraat 38, Noordwijk; H. Wernicke. Wertheim, Duitsland; A. Brouwer, Westerkaai 60, Genemuiden; W. Lam, Nicaragua. VERTROKKEN: M. M. van der Geest. Frans Halsstraat 3, Hazerswoude; E. B Kant, ws., Leiderdorp; J. A. A. Li<* verse, Achthovenseweg 36, Leiderdorp. C. Bijl, Vondelsbraat 30, Ailphen a.d. Rijn; E. Kempe, w.s. Aalsmeer; A. Windhorst. Jan Nieuwerïhuyzenstraat 40, Alphen a.d Rijn; J. C. Selier, Declmastraat 18, Leg den. Burgerlijke stand Geboren: André A., zn van R. A. A van Raad en M. GraaflandCatharina C. M„ dr van G. J. den Dubbelden en A. C. van der Ploeg; Maria J.. dr van G. Boele en C. E. de Graal; Petrus L C., zn v M J van Rijn en A. C. Ver- Visserij golfjes 71ND VORIGE WEEK is de visserij in OP 31 HAART zal het 50 jaar geleden zijn, dat de christelijke oratoriumvereniging Excelsior werd opgericht. Het toenma lige bestuur bestond uit de heren Nic. van Beelen, voorzitter, A. Haasnoot, 2e voorzittér, W. Haasnoot, secretaris, J. van der Marei, penningmeester; en C. Rijnsent, 2e penningmeester. De eerste tien jaren van haar bestaan werd gezongen onder leiding van de heer Nic. van Beelen, die een honorarium kreeg van f 100 per jaar. De heer Van Beelen moest echter wegens drukke werkzaamheden als dirigent bedanken. In zijn plaats werd in april 1920 benoemd de heer J. Couvee uit Leiden. Als piepjong soldaatje nam hij de leiding van het koor, dat'50 leden telde, op zich. Veertig jaar lang heeft hij het volgehouden. Werden aanvankelijk op uitvoeringen kleine werkjes gezongen, onder leiding van de heer Couvee kwam het koor van lieverleede op een hoger niveau. In 1928 werd een begin ge maakt met het uitvoeren van enkele koren uit het oratorium Die Schöpfung. Nadien gaf iedere uitvoering van .Excelsior blijk van vooruitgang in het klassieke genre. In 1935 kon bij het 25-jarig jubileum met groot succes het gehele oratorium Elias van Men delssohn met orkest en solisten worden uitgevoerd. Gedurende de oorlogsjaren verminderde de activiteit. Deze verdween geheel in de laatste jaren met de periode van de-,Kultuurkamer". Na de bevrij ding werd Excelsior weer leven in geblazen. Toen zong men onder leiding van de heer Admiraal. Diens leiding heeft echter maar kort geduurd, ^ngezien de verkeersverbindingen steeds beter werden, wérden pogi-rigen in het werk gesteld de heer Couvee, wonende te Alkmaar, weer als dirigent te krijgen. Dat gelukte. Een periode van nieuwe bloei brak aan, waarbij de aanduiding christelijke zangver eniging uierd veranderd in Christelijke Oratoriumvereniging. Er zijn vele hoogtepunten in het bestaan van Excelsior, dat een grote plaats inneemt in het culturele leven in Katwijk, geweest, onder meer uitvoeringen van de Messias van Handel en Requiem van Brahms. Al sedert enkele jaren wordt door het koor medewerking verleend aan het Toonkunstkoor, afdeling Alkmaar, waarvan de heer Couvee ieveneens dirigent is. De jubileumuitvoering wordt gehouden op 6 juli. Op het programma: staat/ Die Jahreszéiten, met als solisten An nette de la Bye, Arjan Blanken en David Hollestelle, en met mede werking Pan hel We$t-Nedérlands Symphonieorkest. Het béstuur houdt ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan op dinsdag 5 april een receptie in Marina van 45.30 uur. Foto N. van der Horst DE VOORJAARSWERKZAAMHEDEN zijn nu allerwegen in volle .gang. De velden met peen zijn zo goed als ingezaaid. Ook sla en radijs zijn uitgezaaid en men is druk bezig uien, kroten, schorseneren en andere pro- dukten uit te zaaien. Van de tuinderijen, waar ook bloembollen worden gekweekt, is bijna overal het strodek verwijderd, wel zeer in het bijzonder de narcissenvelden. De tulpen blijven hoofdzakelijk gedekt, ter bescher ming bij wind. en eventueel hagel. Alles richt zich dus op het nieuwe jaar. Het zal niet 2o lang meer duren, of de eerste nieuwe vruchten zullen aan de veiling worden aangevoerd. Intussen heeft het droge seizoen van 1959 een langdurige invloed. Nog steeds dienen de gunstige resultaten zich aan. De veilingomzet voor het lopende jaar is al aan een record. Hij is reeds ver over de drie miljoen gulden en het laat zich aan- zien, dat hij, alvorens de produkten van het nieuwe seizoen worden aangevoerd, de vier miljoen zal overschrijden. Slechts een enkele maal steeg het totale aanvoer- bedrag boven de vier miljoen. Overigens is er nu aan de veiling nog maar geringe aanvoer, behoudens was- peen. Hoewel verscheidene tuinders hun waspeen geruimd hebben, blijft de stroom maar voortduren. De totaalaanvoer was in de. achterliggende week een 486.000 kg. Nog steeds hebben de exporteurs grote belangstelling; 326.000 kg of 67% (vorige week 64%) ging over de grenzen. Het prijsverloop gaf ongeveer het- zelfde beeld als de vorige twee we ken. Aan het begin van de week hoog tot zeer hoog, na dinsdag een wat lager pell. Dit gold voor de A1 (Duits land, Engeland) en de B 1 (België en Duitsland). De AII bleef ongeveer gelijk, liep zelfs iets op. Ook voor dit sortiment en van de Bil ging een deel naar het buitenland (panklaar). De prijsnotering was in de afgelopen week als volgtAI van. f 12.80 tot f 17.30 (vorige week van f 10.80 tot £16.80); All van f3.30 tot f 13.50 (f2.60 tot f 12; I van f 11.60 tot f 17.80 (f 11.60 tot f 16.80) II van fl.20 tot f7.90 (f2.10 tot f7.50) I van f8.10 tot f 10.90 (f7.50 tot f 11.40); H van f5.20 tot f6.60 (f5.30 tot f6.20), Zo langzamerhand is nu de tijd aange broken, dat de aanvoer sterk zal gaan teruglopen. Wij menen dat deze teruggang volgende week zal inzetten. De prijzen zullen wel ongeveer op hetzelfde ni blijven als in de afgelopen week. - aanvoer van de overige produkten 1 zo gering, dat het niet de moeite loont er nog iets van te zeggen. Wel wachten we iets meer witlof, dat ii afgelopen week voor eerste soort noteerde f71 tot f73 en voor tweede soort KATWIJK AAN ZEE Mannenvereniging Vanavond 8 uur vergadert in Irene de mannenvereniging Wijsheid door het Woord. Inleider is de heer W. H. Kan bier over „Cultuur en christelijke vrij heid". Spreekbeurt Morgenavond half acht spreekt In Casa VOORHOUT Lezing N.C.V-B. Voor de afdeling Voorhout van de N.C.V.B sprak ds. J. van den Blink, vloot- predikant te Amsterdam, over „Ik en de naast". ..ük, de naaste en God" en „God, de naaste en wij". Er was veel belangstel ling en er kwamen heel wat vragen los. Gemeenteraad van VOORSCHOTEN Meer geld beschikbaar voor viering bevrijdingsfeest BENTHVIZEN Landbouwbeleid onder de loep De gecombineerde jaarvergadering, die door de afdelingen Zoetermeer-Benthui- zen en omstreken van de C.B.P.B. en CJ.B.T.O. in het Spaarbankgebouw te Zoetermeer werd gehouden, mocht zich in een flinke belangstelling verheugen.; De heer J. de Ruyter, lid van de Tweede Kamer voor de C.H.U. te Alphen aan den Rijn, sprak over het landbouwbeleid. De heer P. Louwerse herinnerde eraan, at in het afgelopen jaar door de C.J.B.T.O. veel activiteiten aan de dag zijn gelegd. Hij was niet optimistisch ge stemd wat het ledental betreft en meen de, dat langs propagandistische weg nog eer leden zijn te werven. De heer De Ruyter schetste hierna in crote lijnen het landsbeleid van de regering voor en na de oorlog. Het land bouwbeleid is echter een onderwerp van de laatste tijd. De voor- en nadelen van de E.E.G. werden nader besproken. Wanneer dit doorgaat krijgen alle boeren en tuinders er een massa klanten bij. Daar staat echter tegenover, dat de zes landen van de EJ3.G. dan ook in Ne derland ongelimiteerd kunnen invoeren en wie dan het goedkoopst kan produ ceren is er het beste aan toe. Van groot belang zal zijn de kwali teit van de produkten en spreker was ervan overtuigd, dat de Nederlandse landbouwers en tuinders hiermede het beste figuur slaan. Wat de prijzenkwes- tie betreft betoogde spreker, dat de orga- VOOR DE openbare raadsvergadering die vrijdagavond werd gehouden en die door de nieuwe burgemeester, de heer L. de Kool, werd gepre- siderd, bestond bijzonder grote belangstelling. Met de verschuldigde eer bied. zowel ten opzichte van de voorzitter als van de leden van de raad, vonden wij een merkwaardige overeenkomst tussen deze eerste openbare raadsvergadering onder leiding van een nieuwe voorzitter en een paard dat een nieuwe berijder heeft gekregen. Beiden moeten aan elkaar wennen en zo'n paard pleegt in de situatie dat het een strakke teugel voelt, nogal eens schichtig te zijn. Het resultaat gisteravond was, dat het grootste deel van de agenda heel vlot werd afgehandeld. De nieuwe voorzitter gaf blijk door een korte, zakelijk geformulerde conclusie van de uitvoerige en nogal rommelige discussie over de 5 mei-viering, de zaak goed in handen te heb ben. In een persoonlijk woord betuigde burgemeester De Kool zijn dank Voor de hartelijke ontvangst hem en zijn gezin door de burgerij bereid. Spr. was vervuld met de beste verwachtingen voor de toekomst wat be treft de samenwerking. Een van de belangrijkste aspecten was ongetwijfeld het voorstel tot aankoop van gronden, gelegen in het plan Ade- geest en in eigendom toebehorende aan de heer D. H. Buurman. Met verschil lende sprekers was webhouder Dekker verheugd over het feit, dat de gemeente een belangrijk stuk grond had kun- bemachtigen. Op de vraag van de heer Dirksen welk gedeelte van de gron den in Adegeest thans gemeente eigen dom zijn, antwoordde de heer Dekker, dat alleen nog resten de gronden van mevr. Hooymans, waarover de onderhan delingen nog gaande zijn die naar zijn mening de goede kant opgaan. Het voor stel werd z.h.st. aangenomen. Eveneens z.h.st. werd het voorstel aan genomen tot aankoop van gronden, ge legen dn de Noord-Hollandse polder van de St. Willebrordusstichting. Het betreft hier terreinen met een oppervlakte van 143.600 ha tegen een prijs van 162.130. Het ging de agrariër Van der Hulst enerzijds aan het hart dat er weer cul tuurgrond aan zijn bestemming werd onttrokken, doch anderzijds zag hij de noodzaak woningnood wel in. Wet houder Dekker merkte op, dat ongeveer 2% ha van deze gronden bestemd is voor woningbouw. De rest zal worden ge bruikt voor recreatieve doeleinden, zo als sportvelden, ijsbaan en zwembad. De aanleg van Rijksweg 4B, als deze zou worden gemaakt op de geprojecteerde plaats, zou geen bezwaren opleveren voor deze plannen. T oneelverlichting Tegen het beschikbaarstellen van een krediet groot 5000 voor de verbetering en uitbreiding van de toneelverlichting in het Cultureel Centrum had geen der leden bezwaar. Wel vroegg de heer Van der Wilde of de zaak hiermede nu In orde was of dat er nog meer moest wor den verwacht. Wethouder Schrama dacht van wel. De heer De Groot vond het Vol lof was men over het goed voorbereide voorstel van B. en W. betreffende de aanschaffing van brandweermateriaal. Ook de voorzit ter sprak zijn waardering uit over de wijze waarop was gewerkt. Hij had eveneens waardering voor het toegewijde werk van het brandweer personeel. Wethouder Schrama was van oor deel, dat dit nieuwe materieel op dit ogenblik voldoende was. Aan de brand weerinspectie zal advies worden ge vraagd met betrekking tot de toekoms tige voorzieningen. Binnen een half jaar zal het nieuwe materieel aanwezig zijn. Tot zolang moet de oude spuit nog dienst Discussie Zeer uitgebreid werd gediscussieerd aar aanleding van hetv oorstel tot be schikbaarstelling van een krediet voor nisaties nu reeds moeten beginnen met de diverse problemen te bespreken, wel ke in november in de Tweede Kamer zul len worden behandeld. Vervolgens brachten de betrokken functionarissen van beide verenigingen de jaarverslagen uit. Een zanggroep, be staande uit eigen leden, zong liederen, welke op de piano werden begeleid door mejuffrouw Nel van Eijk. De schets „De zuigeling" werd voortreffelijk ge bracht door de dames Heieen Vis, Riet en Gerrie Hoogendoorn en de heren Joop Zonneveld en Fien van Gaaien. Een prozaïsch gedicht van Annie M. Schmidt „Prik met gesloten ogen" werd voorgedragen door Nel van Eijk. Een pan- tomimespel werd vertoond door Annie Heijboer en mevrouw S. Havenaar-de Graaff. Na de pauze stond de avond onder leiding van de presidente van C.B.P.B., mejuffrouw Corrie Sonneveld. Zij dankte een ieder, die aan het slagen van de avond had meegewerkt. De bij eenkomst werd door de tweede voorzit» ter van de C.J.B.T.O., de heer P. Brand horst, met dankgebed gesloten. Opbrengst collecte De collecte gehouden ten bate Draagt Elkanders Lasten heeft ruim opgebracht. Kapperszaak gekocht Onze plaatsgenoot, de heer G. van Bosch, heeft in Tricht (Betuwe) een kap perszaak gekocht en gaat zich daar per 1 april vestigen. de vaering door de schooljeugd op 5 mei 1960 van de bevrijding. Enige tijd geleden werd een krediet van 1100 gevoteerd voor de aanschaffing en verspreiding van het boekje „Volk in verdrukking Verzet", over welk boekje de heer De Groot minder gunstige kritiek had ge hoord. De heer Fortanler vond de gemeen telijke bijdrage in de feestviering aar de magere kant en kwam namens di K.V.P.-fractie met het voorstel de subsidie te verhogen tot 25 cent per inwoner. Over hei algemeen ontmoet te dit bedrag geen bezwaar. Wel had den verscheidene sprekers bezwaar tegen de figuur, dat de gemeente hoger bedrag dan waarom was vraagd, beschikbaar zou stellen. Zij waren van mening dat het initiatie) van de organiserende vereniging moest uitgaan. De voorzitter zei, bin nenkort contact met de Koningin Wil- helminaverentglng te zullen hebben en de raad machtigde het college zo nodig de subsidie te verhogen tot ge noemd maximum. Alle overige voorstellen werden even eens zonder hoofdelijke stemming aange- In de rondvraag zei mevr. De Waal- Maletijt verheugd te zijn, dat er ook dit jaar een Toonschaal 160 wordt geo9rgani- seerd. Zij vond het echter een bezwaar, dat in verband daarmee het cultureel centrum gedurende 14 dagen niet andere doeleinden beschikbaar is, een financieel nadeel oplevert. Wethou der Schrama was het hiermede eens, doch zei hierin geen verandering te kun nen brengen. KATWIJK Doe Open Vele jongens en meisjes van het Her- vormd-Gereformeerde jeugdverband zijn dagen achtereen in de weer geweest on" sleuteltjes voor de actie Doe Open aar de man te brengen. Er werden 2170 sleu- teljes verkocht voor een totaalbedrag van ƒ542.50. De collecte bracht 85-50 op en er is 51-61 aan extra giften ont vangen, zodat in totaal 679-61 is inge- gezameld. Kerk en Belijdenis Vanavond 8 uur vergadert Kerk en Be- trawlers en trawlloggers enigszins belem merd door briezerig weer met windkracht 6 tot 7. De vangsten vielen per etmaal •rijdag en zaterdag iets tegen en vari eerden van 100 tot 200 manden haring, ma kreel en wijting. De trekmeldingen liepen 25 tot 40 manden. Zo deed de IJM. 20 trekken van 30 tot 35 manden, de IJM en trek van 40 manden en de RO 53 trek van 100 stuks kabeljauwtjes. De IJM 35, die voor deze reis met schipper L. Blok van de oude Haarlem IJM 9 is, meldde zaterdag nog een dag. vangst van 150 manden. Op de kust bij de Waddeneilanden blijft e tongvisserij nog steeds doorzetten. Er erd eind vorige week op drie plaatsen gevist. De kleinere eenheden vingen dicht op de kust van 100 tot 150 kg tong en 10 tot 15 manden schol en wijting. Verder, bij de Pittboei, bestonden de etmaalvang sten uit 125 tot 200 kg tong en 5 mandjes schol en in de P-route, vooral bij boei den tonvangsten van 200 tot 400 kg per dag aan boord gehaald, De zaterdagmarkt de IJmuidense zater dagmarkt bestond dan ook uit veel plat- Bij de 5000 kisten, die in totaal werden aangevoerd, waren 950 kisten tong 1100 kisten schol. Verder stonden er ii hallen 175 kisten schelvis, 175 wijting, 175 kabeljauw, 115 stuks stijve kabel jauwen, 100 koolvis, 1000 verse haring, 750 makreel, 425 kisten diversen. Van de trawlervloot waren twee sche pen binnen: de IJM 34 Allanwater met 100 kisten wijting, 150 schelvis, kabeljauw, 20 koolvis, 400 verse haring, 350 makreel, 10 diversen en 60 stuks stijve kabeljauwen, Als tweede trawler was de VL 110 Michiel Jan present met 60 kisten wij ting, 15 schelvis, 20 gul en kabelj koolvis, 600 verse haring, 400 makreel, 5 diversen en 30 stuks stijve kabelj Voor deze vangst besomde de Michiel Jan slechts f 18.200, wat duidelijk weergeeft hoe weinig er voor de makreel en haring werd gegeven. Goede kwaliteit haalde echter een hoge notering. Zo ging de meeste haring f 12 tot f 14 van de hand, maar grove soort deed van f 14 tot f 18. Bij de i kreel gingen de bonken zelfs voor f 44 de de ALPHEN AAN DEN RIJN Zangavonden Woensdag wordt onder het motto „Hal leluja: lof gezongen" in de Geref. Zuider- kerk, om 8 uur een zangavond gegeven, waaraan vijf koren van de Alphense diri gent Aat van Vliet, een koperkwartet van Anti et RelAgiond en de heer Hans Beelee aan het orgel medewerken. Donderdagavond is er een zang- en ziekavond oJ.v. Dirk van Vliet in gebouw „Nabij", eveneens om 8 uur. Hieraan wer ken mee het ongeveer twee jaar bestaan de jongenskoor, de blokfluiitgnoep en het bekende dubbelmaimerakwartet „Eupho- raie". Pianist Aait van Vliet. lijdenis in de achterzaal van de KapeL Dr. G. J. Streeder, Hervormd predikant in Den Haag, hoopt te spreken over: Het apostolair en confessioneel karakter de Kerk. Burgerlijke - stand GEBORENFrans, zn van T. A. i Zwart en K. de Vreugd; Arina Nico line, dr van N. Ouwehand en L. Hoek: Petronella Alberta, dr van P. Jansen er W. C. Benda; Lamberta, d-r van G. de Ruijter en A. S. Koelewijn; Dirk, C. J. van Duijn en T. v. d. Oever; Mar cel, zn van G. Bosman en S. G. Rade maker; Johannes Maria, zn v J Vreeburg en A. M. J. Zandvliet; Arie Cornells, zn vam J. v. Rijn en J. v. Dijk; Leuntje Aria, dr van C. Schaap W. Ouwehand; Jacob, zn van J. v. cl. Bent en J. Barnhoorn; Margaretha Wil- helmina, dr van W. M. Ouwelhand en J. G. v. d. Plas; IJsbrand, zn van C. v. d. Plas en H. A. Kamphuis; Hester Ellse Dorothea, dr van G. A. V. Lever en P. Wiersma; Cornelia, dr van H. v. d. Ketterij en J. H. Akster; Joost, zn van P v. d. Oever en A. v. Duim; DLrk Huig, zn van J. Hoek en A. J. Ouwehand Grada, dr van R. H. Boersma en E. de Mol; Jan Willem, zn van G. de Ruijter cn W. H. v. Woersem; Rob.v;. zn van G. de Ruijter en W. H. van Woersem. ONDERTROUWD: G. Hassefras en M. Hoek. GETROUWD: J. C. Poldervaart en J. Dusoswa; S. Vermolen en W. Nawijn; M. H. van Hoogdalem en J. C. Geijteman. 10 van de hand, de kleine makreel echter lor slechts f 14 tot f8 per kist. Bij deze aanvoer wilde de tongprijs tus- -n f 3 en f 2 per kg blijven hangen. Ook de scholprijs was niet hoog, al bleef de export in de markt. De notering per kist middel en grote schol was van f45 tot f 25. Schelvis ging het binnenland in voor 35 tot f 15 per kist van 50 kg. Van de kottervloot was onder andere de ieuwe KW 148 Dirk van Beelen aan de markt. Het schip voerde aan 45 kisten schol, 60 tong, 5 tarbot, 10 diversen en 25 stuks kabeljauwen en besomde f 8330, En voor vandaag Druk bezocht werd ook de maandag- markt, waarvoor een vijftigtal loggers en kotters binnenliep met ongeveer 2000 kis ten tong en schol. Verder was een aantal trawlers present. Daarbij was de VL 121 Willem met 800 kisten vis en 425 stuks kabeljauwen. HAZERSWOUDE Agenda voor deze week Maandag: 7,45 uur, MV „Ora et Labora" achter de Geref. kerk. Dinsdag: 7.30 uur, Herv. meisjesclub „Vergeet mij niet" in de Herv. school; 7.30 uur: Herv- M.V. op G.G. „Lydia". Woensdag: 2—4 uur: bejaardensociëteit in zaal Timmermans. Donderdag: 7.30 uur, dameSkrans „Wees een zegen" in Herv- school; 7-45 uut: M.C. „Hiulda" (A) achter Geref. kerk. Vrijdag: 7.15 uur, M.C. „Hulda" (B) achter de Geref. kerk. Zaterdag: 3 uur, M C. .Klimop" achter de Geref. kerk- Jaarvergaderingen De Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen, afd- Hazerswoude, houdt dins dag 29 maart in Het oude Raadhuis om kwart over aoht haar huishoudelijke ver gadering. De jongerenorganisatie van de Holl. Mij van Landbouw houdt dinsdag om half acht in de zaal Timmermans haar jaar vergadering. Agenda gemeenteraad De gemeenteraad komt donderdag 51 maart om half 8 bijeen- Agenda: voorstel tot verkoop van pand in het uitbreidingsplan Rhljnenburch aan de heren E. van Elderen en W. Wille; tot verkoop van grond in het uitbreidingsplan Rhijnenburch aan de fa Groen en Breg- man te Benthuizen; tot verkoop van grond ln het uitbreidingsplan Zuid aan verscheidene personen voor de bouw van een eigen woning; tot verkoop van grond in het uitbreidingsplan Zuid aan de fa. Groen en Bregman te Benthuizen; tot verkoop van grond in het uitbreidingsplan Zuid aan de fa. Groen en Bergman te Benthuizen ten behoeve van de bouw van goedkopere huurwoningen; tot verhoging van het bedrag per leerling als bedoeld in artikel 101, 5e lid der L.O.-wet 1920; tot het verlenen van voorschotten aan de besturen van bijzondere soholen op de exploitatievergoedingen voor 1960; tot het verlenen van voorschotten aan de bestu ren van bijzondere scholen op de vergoe ding ten behoeve van het vakonderwijs voor I960; tot het verlenen van voorschot ten op de vergoedingen voor I960, inge volge de kleuteronderwijswet; tot het ver lenen van medewerking Ingevolge artikel 72 der L.O.-wet 1920; tot wijziging van de rechtspositiereglementen; tot wijziging van de spaarverordenlng 1960; tot wijzi ging van de salarisverordening 1959 me', betrekking tot het salaris van de bode/ concierge; tot het vc ;tstellen van een rege ling met betrekkin; tot het ophalen van huisvuil in de gem ente Benthuizen; tot het verlenen van een subsidie aan de sociëteit voor bejaa.-den te Hazerswoude- dorp; tot het verlenen van een subsidie len behoeve van restauratie van het orgel in de Geref. kerk te Hazerswoude; tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de 5 mei-viering; tot voor lopige vaststelling van de rekening 1958 het waterbedrijf en de gemeentereke ning 1958; tot het aangaan van een geld lening met de N.V. Bank voor Ned. Ge meenten te 's-Gravenhage; tot vaststelling nieuwe verordening op de weg- belasting; tot het verlenen van een sub sidie aan de speeltuinvereniging „Ons Verblijf" te Hazerswoude-dorp. TER AAR Oranjecomité besprak 5 mei-viering Het Oranjecomité heeft een vergade ring gehouden onder leiding van de heer Th. A. Hijdra om plannen te maken voor de viering van de bevrijding op 5 meL In bet kader van de herdenking zal de rk. toneelvereniging Cotnourdda een ver- zertastuk opvoeren op 3 mei in een zaal te Aar-dam en op 4 mei na de dodenher denking in het Pairochdehuis te Lange- naar. Het comité heeft voor 5 mei een plan besproken dat nc J voorlopig is, omdat nog verschillende contacten moe ten worden gelogd om tot een definitieve vaststelling te kunnen komen. Men wil de schoolkinderen in de voor middag bezig houden met spelen en een traktatie in overleg met het personeel der soholen. De r.k. muziekvereniging Anti zal medewerking worden verzocht yk voor deze morgen. In de middag zullen de groten wonden bezig gehouden met een rAngstekerij met auto's, waarbij bet wenselijk is dat de autobezitters bereid zijn verschillende keren met niet aubobezibtende dames te rijden om ieder in de gelegenheid te stel len met dót spel mee te doen. Voor de avond zal de medewerking In het kader van het 60-jarig bestaan van de padvinderij vierden dc RUns- burgse welpen van de Rudolftaeim- groep zaterdagmiddag feest in het groepshuis aan dc Valkenbnrgerweg. Zoals in padvinderskringen gebruike lijk is was ook aan dit feest een educatief tintje gegeven: de weipen moesten een beeld geven van de buur gemeente Katwijk. Aangezien de visserij daar een belangrijke plaats Inneemt, verkoos men de vlaggetjes dag uit te beelden. Op aardige wijze waren door de jongens een aantal scheepjes in elkaar getimmerd van w-aaruit men elkaar in code een aan tal berichten overseinde. Assistent- districtscommissaris mej. Vermeer was aanwezig om het verrichtte werk te beoordelen- Vermeld zij nog dat akela Breuker onlangs om gezond heidsredenen afscheid moest nemen. Mevrouw G- Timmers volgde haar als zodanig op. Foto N. van der Horst. mandoline-vereniging en diverse bonds uiit de gemeente benevens Arti om een afwisselend programma samen te stellen. Getracht zal wonden een conférencier te interesseren om dirt programma aan el kaar te praten. Het bestuur van de veiling heeft reeds toegezegd dart zijn gebouwen en terreinen voor het feest mogen wor den gebruikt. Men heeft in het comité de zaak lang durig van de financiële kant bekeken, omdat dit van groot belang is. Men hoopt op steun vanuit de gemeentekas, omdat andere de uitvoering van dit voordelig opgezette programma miert mogelijk is. Rode Kruis Maandagavond 28 maart draait om 8 uur voor het Rode Kruis de film „Meis jes in het wit" in zaal Van Acker. C.H.U. In het verslag van de afdeling der C.H.U. in het blad van vrijdag staat een verkeerde naam afgedrukt De heer W. v. Woudenberg werd niet gekozen tot voorzitter, maar de heer N. den Hollan der kreeg de hamer in handen. Geslaagd Onze plaatsgenote m-<J Oré Vermeulen slaagde te Voorburg voor bet diploma A Ziekenverzorging.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 11