Verzetsstrijders zullen zich keren tegen de raad van Oegstgeest Gesprekstof voor de raad van VOORSCHOTEN Groenteveiling van Rijnsburg bereikte het miljoen FANFARE Schelvisprijzen opnieuw gedaald in IJmuiden Echtpaar Van Veen viert zijn gouden feest in Voorschoten ENORM is onze collectie VITRAGE, Woninginrichting J. BUIS en Zn NIEUWE LEIDSCHE COURANT 11 DONDERDAG 24 MAART 1960 Feestvieren met 3300 boeteguldens? KATWIJK Jeugd gaf politie voetballesje12-2 De christelijke ulo-school heeft ee voetbalwedstrijd tegen de Katwijkse po litie met maar even 122 gewonnen. Het spelpeil van de agenten was droevend. Voor de rust leek het nog wel ergens op, maar na de rust kwa men de politiemannen er niet aa pas. Tien minuten na het beginsignaal maakte scholier K. van Duijn het e doelpunt. Een half uur later maakte de zelfde speler er 20 van. Een penalty werd door de politie gemist. Na de thee viel de politie aanvanke lijk fel aan. Gijs Haasnoot bracht de stand echter op 30 en hierna trok ken ook de halfspelers van de ulo school mee naar voren, behalve Dijk- drenth, die veel te traag was op de I Unkshalfplaats. Voor de school scoorden j nog K. van Duijn, Haasnoot, Van Duij- venbode en H. van Duijn. De politie doelpuntte tweemaal. De opstelling van het ulo-elftal de wedstrijden in de paasvakantie zal vermoedelijk zijn: doel T. van der Plas achter C. Pronk en L. Guijt; midden L. Verdoes, Nagtegaal en Dijkdrenth; voor J. v. d. Oever, C. van Duijvenbode, G. Haasnoot, K. van Duijn, J. P. Schaap of H. van Duijn. Vanavond Vanavond zeven uur houdt de gere formeerde jeugdwerkcommissie in geref. jeugdhuis een filmbijeenkomst voor de jeugd. Vertoond wordt de rol prent Spoorzoekers. Vanavond kwart voor acht houdt de wijkgemeente zuid-west een wijkbijeen komst in het gebouw bij de Oude Kerk. Aardappelteelt Op grond van de bepalingen van het besluit aardappelmoeheid is voor de teelt van aardappelen een regeling in het leven geroepen, die thans vrijwel voor alle gemeenten in ons land wet telijk van kracht is. Het komt hierop neer, dat de teelt van aardappelen boden is, behalve wanneer deze teelt wordt uitgeoefend overeenkomstig de aanwijzingen, die worden aangegeven op een door of vanwege de directeur van de plamteniziektenkundige dienst vervaardigde schets van de betrokken tuin. Inlichtingen kunnen worden ver kregen op het gemeentehuis. Vijf-cent-actie De commissie vijf-cent-actie, wijk noord, heeft gisteren in de Oranjezaal van het jeugdhuis een goedbezochte con tactavond gehouden. Voorzitter C. A. van der Plas deed mededelingen over de resultaten van het afgelopen jaar. De laatste maanden is er een opleving te bespeuren. Uit het verslag van secretaris C. van Rijn bleek, dat het ledental vooruit gaat Vervolgens vertelde ds. F. Offerings van zijn reis met het hospitaal-kerkschip De Hoop naar de Noorse wateren. Vorige week hebben wij een uitgebreid vraag gesprek met ds. Offeringa over dit on derwerp gepubliceerd. In de pauze werd een verloting ge houden. Daama vertolkte het toneelge zelschap Ora et Labora het stuk Wel kom Binnen, waarom gul werd gelachen Hoofdinspecteur scheepvaart Katwijker onschuldig aan aanvaring De hoofdinspecteur voor de scheep vaart. de heer J. Metz, heeft gisteren de Raad voor de scheepvaart voorgesteld zowel kapitein J. H. Baardman uit Kat wijk aan Zee als tweede stuurman K Kamphuis uit Den Dolder vrij van schuld te verklaren inzake de aanvaring van hun schip, het 3850 brt metende motor schip Bonita, met het Amerikaanse ber gingsvaartuig Indian Prince op 22 januari 1958 op de Mississippi. Vier van de vijf opvarenden van het Amerikaanse vaartuig kwamen bij deze scheepsramp door verdrinking om het leven. In een bocht bij Port Jackson werd het Amerikaanse vaartuig midscheeps door de Bonita getroffen. Het Ameri kaanse schip brak in tweeën en ver dween in de diepte. De olieman van het schip slaagde als enige erin naar de wal De heer Metz kwam aan de hand van de afgelegde verklaringen tot de con clusie, dat door de Bonita conform de reglementen is gehandeld. De schuld voor de aanvaring zag hij in een ,,onbe- i grijpelijke manoeuvre" van de Indian Langdurige discussie over inbezitneming gronden WANNEER Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland geen gevolg zullen geven aan een verzoek van de Raad van het voormalig Verzet ei Nederlandse vereniging van ex-politieke gevangenen uit de Bezettingstijd, een raadsbesluit nietig te verklaren, dan zal Oegstgeest het derde lustrum van de bevrijding vieren met geld, dat door de Duitsers is achtergelaten. In de oorlog hadden de bewoners van een huis aan de Toorenveltstraat waarschijnlijk een strijkbout laten aanstaan, zodat er brand ontstond. Daar de bewoners zich door hun houding van de fatsoenlijke landgenoten had den gedistancieerd, meenden hun Duitse vriendjes dat er van brandstich ting sprake was en legden Oegstgeest een fikse boete op. Er is nu nog 334? 40 van deze judaspenningen over en burgemeester en wethouders stelden de raad voor met dit geld de slachtoffers van de bezetting te her denken en het bevrijdingsfeest te vieren. De heer Veen (p.v.d.a.), die zelf bijna twee jaren in Duitse gevangenissen verbleef en de Duitse folter methoden ondervond, keerde zich in vaak bewogen woorden tot de raad. Er mag met dit geld geen feest worden .gemaakt". Als er een doel moet worden gevonden, dan komen daar de nabestaanden van verzetsstrijders of slachtoffers van de bezetting het eerst voor in aanmerking. Leden van de Expogé woonden op de drukbezette publieke tribune de raadzitting bij. De heer Van der Voort (k-v-p.) opende hert debat over de bevrijdingsfeesten. Hij zei vreeelijk te zijn teleurgesteld door dit voorstel. De commissie van openbare ken wees in haar geheel deze besteding van de hand. Dit is niet in het raadsvoor stel verwerkt (later bood de burgemeester hiervoor zijn excuses aan). Het verlies van duizenden mensenle vens is niet goed te maken. Willen waardig onze mensen eren, dan zal dit geld moeten worden geschonken aan i staanden van verzetsstrijders of aa „Stichting 1940-1945". De heer Veen, die, zoals gezegd, zich heftig tegen het voorstel keerde, noemde nog het oorlogsgravencomité of het reva lidatiecentrum in Doorn De heer Blansjaar (cJi.) viel hem bij Dit geld is niet voor feestvieren bestemd De heer Bergmeyer (k.v^>.) echter zei zich met het voorstel te kunnen verenigen. De heer Brouwer (a.r.) sprak van e waardige herdenking en opperde het plan er boekjes voor tc kopen voor de school jeugd. Er i6 f 900 nodig voor de boekjes „Volk in onderdrukking en verzet." De burgemeester wees eventuele terug storting aan rechthebbenden van de hand. Dat zou centenwerk worden. Hij hand haafde het voorstel van burgemeester en wethouders. Aandeelhoudster „Voelt u nu nog niet aan, dat dit niet kan?", zo vroeg de heer Van der Voort De heer Blansjaar dacht aan een fonds, waaruit de jeugd bij het verlaten van df sohool iets krijgt, een boekje over he verzet bijvoorbeeld. Mevrouw Smits-Wit vliet (v.v.d.) zei als mede-aandeelhoudster van het bedrag (zij betaalde indertijd de boete mee) veel ervoor te voelen, dit bedrag de jeugd te dienen. De voorzitter handhaafde echter het voorstel van burgemeester en wethouders en bracht dit in stem ming. Het werd aangenomen door negen raadsleden. Tegen stemden de p.v.d.a.-raadsleden Veen en mevr. Kramers-de Vlaming Pleijsier, k.v.p.-leden Van der Voort en Van der Hulst, de heer Blansjaar en d< heer Bouland (v.v.d.). Terstond verklaarde de heer Veen dat de Raad van het voormalig Verzet en de Nederlandse vereniging van ex- politieke gevangenen uit de Bezet tingstijd zich tot G S. zullen wenden met het verzoek aan deze geldbeste ding hun goedkeuring te onthouden H(J verzocht uitdrukkelijk aantekening in de notulen, het geld dan pas door de gemeente aan de Oranjevereniging te geven als de vereiste provinciale goedkeuring Is ontvangen. De burge meester zegde dit laatste toe. Toen men dus was uitgepraat over di gezellige sfeer van bevrijdingsdag me door de Duitsers van Nederlanders gesto len gelden, praatte men nog iets door zer de komende festiviteiten. Braderie Er is namelijk een braderie opgeze door de middenstand en de Oranjever eniglng heeft vele plannen. Voor de bra derie hebben zich inmiddels al dertig per- i opgegeven. Maar de raad wilde zich uitpraten over de financiën als G.S. ten minste hun toestemming aan dit wel unieke raadsbesluit geven). De gemeente geeft subsidie en zorgt dus niet voor lichting. Alles moet gebeuren onder piclën van de Oranjevereniging. Ook de braderie zal voor een deel gelden ui', deze 6ubeidlepot moeten krijgen. De raad zei het graag alles over te laten aa Oranjevereniging, eobter met de bepaling dat alle initiatieven geldelijk worden be loond- Iedereen moet aan de „feestcul tuur'* kunnen deelnemen, zo zei de bur gemeester- Voordat men over de waardige viering van bevrijdingsdag sprak, had de raad gestemd. Tot lid van het Heilige Gees'. Armbestuur benoemde men de heer M. J. C. Pieterse. Lid van de commissie van toezicht op het bejaardencentrum werd mej. A- P. M- H. Coebergh. Burgemeester en wethouders deelden mee dat G.S. voor 1960 een contingent 27 woningen hebben vastgesteld. Ei T\E VLAG WAPPERDE gisteren fier van het dak van de groenteveiling, omdat men In het boekjaar l959-'60 een omzet van één miljoen gulden behaalde. Dat betekende een bijzondere omzetver- meerderlng, het gehele seizoen, van 1 november tot en met 31 oktober, werd een totaal omzet van 1.130.000 bereikt. De eerste v|jf maanden van het seizoen was men omstreeks maart pas aan de 300 000. De grote omzetstijging komt de Rljns- burgse groenteveiling bijzonder gelegen, in verband met de uitbreidingsplannen i voor de neerzethal en het stichten van I een peenwasserij. Het bereiken van deze mijlpaal was voor het bestuur aanleiding op beschei- den voet feest te vieren. De koper, de heer Th. van der Kwaak en de tuinder, de heer J. A. van der Meer, kregen een kistje sigaren aangeboden van de voor zitter. de heer W. Star. die in een spraak zijn vreugde uitsprak over deze in de geschiedenis van de veiling maart unieke gebeurtenis. De oorzaak van de grote omzet moet worden gezocht in de grote aanvoer van waspeen en de hoge prijzen van dit produkt en de an dere winterprodukten. De overige aanwezigen werd een si gaar aangeboden. Jonge Kerk Vanavond vergadert de Jonge Kerk in de consistorie van de Bethelkerk. Spreker is ds. De Vos, die het onderwerp Engelen zal behandelen. contact met Buitenlust over de realisering van dit plan. Onderhandelingen zjjn ge opend met de Marine over de bouw van meer huizen- De directeur van het telefoondistrioi heeft meegedeeld dat er thans niet tot uitbreiding van het aantal publieke tele fooncellen kan worden overgegaan- Een schrijven was eveneens ter tafel over dt postbestellingen Met uitzondering van Abtspoelweg 1 tot en met 15 zullen inge zetenen die voorbij de Kwaaklaan wonen slechts eenmaal per dag een postbestelling krijgen. Het Wit-Gele Kruis krijgt een extra subsidie. Verheugd was de raad over de mededeling van „restauratie" van het bos van Oud-Poelgeest. Door de oorlog is he: geheel teveel verwaarloosd. Mits er vol doende werkkrachten zijn, kan met her stel worden begonnen. De verlichting bij de Warmonderhek- brug zal worden verbeterd, evenals de brug in de Rhijnhofweg. De raad stelde opnieuw de huurprijs van kasteel Oud- Poelgees-t vast. Mevrouw Smits vroeg aan dacht voor onderhoud van het koetshuis Kleingoed Verder was er nog veel kleingoed op tafel, dat na wat heen en weer gepraat soms, weinig moeilijkheden opleverde. De bouw- en wondngverordening werd gewij zigd, een pachtovereenkomst kreeg een procedure tot gevolg, de gemeente trad toe tot de gemeenschappelijke regeling ziektekostenverzekering, de gepremieerde spaarregeling is ingevoerd, overeenkom stig een verzoek uit de raad wordt de regeling van de studiekostenvergoeding veranderd, het stratenplan Lange Voort, een principe-besluit, ontmoette geen be zwaar, de heer S- van Geldere kreeg een vaste aanstelling als vakonderwijzer voor bijzonder gymnastiekonderwijs, exploi tatievergoedingen voor kleuterscholen werden bezien en zonodig met een voor schot gehonoreerd, er kwamen wat ver pachtingen ter sprake en er worden voor zieningen getroffen voor de tweede brug Geref. Kerk Onder voorzitterschap van de heer J. J. Siljé werd gisteren in de boven zaal van de kerk aan de Mauritslaan een Gemeente-avond gehouden van de Gereformeerde Kerk. Er waren slechts vijfentwintig belangstellenden. De heer S. van 't Zet las de verslagen van de diaconie. De heer P. van der Tas gaf een toelichting op de kerkelijke finan ciën. Mejuffrouw M. Allaart vertelde over het werk van de Zendingscommis sie en de heer E. Broeksma lichtte het jaarverslag van de evangelisatiecom missie toe. De heer A. T. Kraan besprak het budget van de evangelisatiecommis- MUSICA OPENINGS PROGRAMMA zaterdag, maandag, dinsdag 8.15. Plaatsbespreking aan de kassa of telef. 4200 van 7.30-8 uur De NEDERLANDSE SUCCESFILM Verwacht in MUSICA De Tien geboden. De man die verdwijnen moest. Eeuwig zingen de boeeen. In 80 dagen de wereld rond. K. VEEN geen feestgeld Uitvoerig sprak de raad over de juri dische procedure van de voorlopige inbe zitneming van gronden. Uiteindelijk ging men er in beeloten kring over verder De heer Van der Voort bracht bij de rondvraag de busroute ter sprake. De Nassauiaan en de Oranjelaan noemde hij ongeschikt. De voorzitter wees er op, dat de route door de raad is goedgekeurd Afgewacht zal moeten worden hoe de praktijk zal zijn- De burgemeester ant woordde de heer Blansjaar dat de volks tuinen niet eerder dan in mei beschikbaar komen Nieuwe busroute Lijn 2: Oegstgeest (Rijnlands lyceum)— Leiden (Hoge Rijndijk): Admiraal de Zangavond op Endegeest Het was gisteren een mooie zangavond in het nieuwe gebouw van de psychia trische inrichtingen Endegeest, maar de belangstelling was niet groot. Inter Nos onder leiding van L. van Wijngaarden en het jongenskoor van het Sleutelkoor onder leiding van H. A. Rijnbeek met solistische medewerking van H. A. Rijn beek en met begeleiding van dr. G. J. Bots traden op in een goed verzorgd en afwisselend programma. Het Sleutel koor zong onder meer O salutaris van Scholte, o cor amoris van Clements en van dezelfde componist O Memoriale. Inter Nos excelleerde in een tweetal negro-spirituals en het jongenskoor voer de Le Chanteur van Mozamt en Braut Jungfemkranz van Weber uit. Na de pauze werden vrolijke liederen gezon gen, zoals Le Montangard en Wiener Blut en tweetal aria's van Puccini. Inter Nos en het jongenskoor zongen ten slotte La vergane degli angli. Katwijk aan Zee Jaarvergadering van Hervormde jeugd In het zaaltje bij de Oude Kerk werd de jaarvergadering gehouden van de Her- vormd-Gerefonneerde melsjesverenlgin- gen Ruth en Esther en de jongelingsvereni ging Davld. Ds- Tukker sprak een opwek kend openingswoord. Hij verklaarde, dal hij gesteld Is op de jeugd: z|j is de komst van de Kerk. De jeugd dient te zien als de bloesemt|jd. Jonge me willen niet graag horen van zorgen; z|j zien het zonlicht en willen biy zijn. De jeugd in vorige geslachten heeft het heel wat zwaarder gehad. Laten wij ons erover verblijden, aldus ds. Tukker, dat dit nu anders is- De jeugd moet in alle tijden bedenken, dat ook zij rekenschap heeft af te leggen Een rein-bewaarde jeugd is een zegen, tot in eeuwigheid. De heer J. Jonker gaf het woord Visserij golfjes VAN ENIG HERSTEL van de schelvisprijzen was woensdag geen sprake. Opnieuw zorgde de vloot voor ongeveer 800 kisten van deze vissoort. De prijzen waren laag. Grote schelvis noteerde slechts 24 tot 32, klein- middel en grootmiddel 22 tot 31, pennen 24 tot 32 en braad 22 tot 31 per kist van 50 kilo. De stemming op de markt kon trouwens over de gehele linie flauw worden genoemd. Slechts de scholsoorten haal den behoorlijke prijzen. De aanvoer van deze vissoort was echter niet groot. De aanvoer werd woensdag verzorgd door zeven trawlers, drie loggers er kotters met een totale vangst van kisten verse vis. Er waren 800 kisten schelvis, 430 wijting. 200 gul en kabel jauw, 830 kool vis, 1805 haring, 1000 kis ten haring van 45 kilo, 1030 makreel, 160 diversen, 180 schol, 2000 stijve kabel jauwen, 1500 ijskabeljauwen en 5000 kilo tongen. De schepen De trawler MedanIJM. 57 zorgde voor een aanvoer van 50 wijting, 75 schelvis, 45 gul en kabeljauw, 100 kool vis, 250 ha ring, 110 makreel, 20 diversen en 400 stijve kabeljauwen. De SCH 117 was er met 5 haring. 10 wijting, 100 schelvis, 25 koolvis, 10 diver sen, 300 stijve kabeljauwen en 1500 ijs kabeljauwen. De Claesje RO 46 zorgde voor 85 wij ting, 180 schelvis, 55 gul en kabeljauw. 400 haring, 165 makreel, 5 diversen en 10De' Emma Vilhelmina KW 135 zorgde voor 80 wijting, 140 schelvis, 110 koolvis. 400 haring, 2770 makreel. 200 stijve kabel- De Toronto IJM 97 voor 90 wijting, 40 schelvis. 30 gul en kabeljauw, 250 kool vis, 480 haring, 280 makreel. 210 stijve De KW 82 Stadt Enchuysen voor 20 wij ting, 180 schelvis, 35 gul en kabeljauw, 65 koolvis, 75 haring, 175 makreel, 50 di versen en 190 stijve kabeljauwen. Emma IJM 15 voor 150 wijting, 90 schel- vi 20 gul en kabeljauw, 380 koolvis. 200 haring. 40 makreel, 50 diversen e: stijve kabeljauwen KW 52 voor 20 schol. 20 tong en 3 tar bot. HD 87 voor 15 schol, 30 tong, 5 tarbot 20 wijting. 5 schelvis. 15 diversen 500 stijve kabeljauwen. ook weer twee Zweedse kotters binnen De LL 734 en de LL 177. die ieder 1000 kisten haring van 45 kilo inhoud aanvoer den. De LL 734 heeflt woensdag gelost De LL 177 komt vandaag aan de beurt De haring van de Zweden Is van goede kwaliteit En vandaag? Behalve de Zweedse kotter LL 177 met zijn 1000 kisten hanng. komt vandaag de Vlaardingse trawier „Petronella" IJmuidens marlet. Dit schip heeft vangst aan boord van 200 grote haring. 270 kleine haring, 400 sloeharing, 180 I7"RIJDAGAVOND acht uur komt de raad in openbare vergadering bij- een. De volgende voorstellen van B. en W. aan de raad zullen, onder meer, worden behandeld. Het voorstel inzake subsidiëring van de vereni gingen voor gezinsvoogdij. Dit voorstel is ontstaan naar aanleiding van een verzoek van de Vereniging voor Katholieke Gezinsvoogdij en Patro nage te Leiden een jaarlijkse subsidie te ontvangen van f 20 per pupil uit deze gemeente. Het college is van mening, dat het werk van deze vereniging een duidelijk openbaar belang dient en dat daarom subsidie uit de gemeentekas verantwoord is. Voor 1960 is een subsidie geraamd van 20 maal f 20. Een ander voorstel betreft de aankoop van gronden, gelegen in het plan Adegeest en in eigendom toebehorende aan de heer D. H. Buurman, woonachtig in Australië. Het betreft perceel groot 10.41.10 Verdei ha, waaraan de centrale commissie de onteiigenöjiigsvergoediinigen te Rotter dam in een taxatie-rapport een waarde toekent van 148.818. Een g eind 1965 verpacht aan mevr. J. Nell— Poot. Een deskundige van de Land- Tuinbouwbond, optredend als adviseur de eigenaar, noemde een vraagprijs van 152 883. De centrale commissie heeft daama de Schadevergoeding nader be paald op 141.455,50. Van de zijde van de eigenaar werd hierna te kennen gegeven, dat met een koopprijs van 150.000 ge noegen zou warden genomen. De cen trale commissie adviseert dit aanbod te aanvaarden, welk advies door B. wordt overgenomen. Vergoeding Ten m dc verpachte percelen de centrale commissie van oordeel, dat Nell—Poot, behalve het haar toe komende bedrag van 15.750 voor dc op stallen, aanspraak zou kunnen maken op schadevergoeding van in totaal 75.692,85. Mevr. Nell—Poot heeft zich bereid verklaard genoegen te nemen met een schadeloosstelling van 77.492.85 met dien verstande, dat door haar te lijden belastingschade door de gemeente zal worden vergoed. De centrale commissie, dde de belastingschade voorlopig heeft begroot op 4630, kan zich wederom met de gevraagde vergoeding verenigen. voorstel tot aankoop gronden gelegen in de Noond-Hoflandse polder van de St. Willebrordusstichting en een voorstel tot ruiling van gronden gelegen nabij de Treubstraat en de Schoolstraat met de heer H. Durieux Voor verbetering en uitbreiding van de toneelverllchtlng van het Cultureel Centrum wordt een krediet van 5000 gevraagd. Dit plan, ingediend door de architect van het Cultureel Cen trum en gebaseerd op het advies van de heer A. Hauer te Amsterdam, lan delijk adviseur van de Nederlandse Amateur Toneel Unie, beoogt een uit breiding van de bellchttngs- en ge bruiksmogelijkheden van het toneel. Dan is er een voorstel tot het aan gaan van een vaste geldlening groot 130 000 bij de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten. De looptijd is 25 jaar. Rente 4% Aflossing in 25 ter mijnen. Deze geldlening dient tor finan ciering van onder meer de uitbreiding van het water- en elektriciteitsbedrijf in 1960. Voor de voorbereidingen van kapitaals- werken in 1960 wordt een krediet van gevraagd. Hiermede wil men een nieuwe weg inslaan met betrekking tot het indiene van schetsplannen. Tot dus- moest een investering in haar ge heel aan de orde worden gesteld op een ogenblik waarop een diepgaande en ver antwoorde technische voorbereiding van een zaak nog ndet mogelijk was geweest, omdat daarvoor nog geen geld beschik baar was. Men wil nu aan het begin var het jaar een collectief krediet van onge veer 10-000 beschikbaarstellen. Brandweer Voor de aanschaffing van brandweer- materiaal wordt een krediet van 78.720 gevraagd. Het belangrijkste deel van de gemeentelijke brandblusmiédelen wordt gevormd door een tweetal autospuiiten, daterende uit 1934 en 1941. waarvan de toesband zodanig is dat vervanging direct noodzakelijk is. De ddstrictsdnspectie voor het brandweerwezen, dde om advies is gevraagd, adviseert tot aanschaffing van één autospuit-hogednuk en één autospudt- iagedruk, zulks in afwachting van de toekomstige organisatie van de plaatse lijke brandweer. Verder moet er nog een aantal gereedschappen, hulpmiddelen en slangen worden aangeschaft. Kortgeleden werd een krediet gevo teerd voor het aanschaffen van 1500 boek jes getiteld Volk in Verdrukking en Ver zet ter uitreiking aan de leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scho en de leerlingen van de u.lo.- en middelbare scholen. B. en W. stellen nu voor, eveneens ter herdenking van de bevrijding, een krediet van 1150 beschikbaar te stellen, teneinde aan de leerlingen van het eerste tot en met het vierde leerjaar een f eestcahier uit te reiken. Onder auspiciën van de Koningin Wilhelminavereniging zal die kin deren een voorstelling in het Cultu reel Centrum worden aangeboden. Er wordt eveneens een ballonwed strijd gehouden. Verder zal een voet- bal-korfbal'toernooi worden georga niseerd. Ten slotte stellen B. en W. voor toe te treden tot de organisatie Gemeentelijke Gaavoorziening Zuid-Holland. makreel, 100 kleine makreel. 80 koolvis. 25 dichte wijting, 50 gestripte wijting, 50 dichte wijting, 25 schelvis en 30 gul en kabeljauw Uit de samenstelling van de vangst dit schip blijkt wel, dat het ze«r dicht onder de kust van Zuid-Noorwegen heeft gevist. Sloeharing Is een zeer grote, dikke haringsoort, die zelden in Nederland wordt aangevoerd. Het behoort tot het privilege van de Noren om deze grote haring te vangen Voor de donderdacmarkt werd voorts gerekend op de konvst van de trawlers Jacoba Gesina IJM 36 en Dlririe RO 53 die met onbekende vangsten thuisko mend zijn. Op de visgronden Het weer was nu goed om de noord en de trawlers hebben gemeld, dat de vangsten beter zijn. Er wordt echter ta melijk wat kleine vis gevangen (haring en makreel). De gemiddelde etmaal- resultaten bedragen 150 tot 250 manden haring, makreel, wijting en diversen. De Golfstroom KW 4 ving in een trek 40 manden diversen; de Dei ning KW 8 had volgens opgaven van de schipper drie trekken nodig voor' 10 manden diversen en 50 kabel jauwen: de Dirkje RO 53 meldde een trek van 90 manden en de Franeina KW 153 ving in twee trekken 80 manden dive De tongenvisserij langs de kust is selvalllg. Dicht onder de wal boeken de loggers en kotters etmaalvangsten 80 tot 100 kilo tongen en 10 tot 15 man den kleine schol. Bij de Pitboei vangen zij 150 tot 200 kilo tongen en 4 tot 5 man den schol en bij de P-boel 4 gemiddeld 200 tot 300 kilo tongen en 2 tot 3 man den schol. De prijzen De schelvisprijzen waren slecht hebben wij reeds in de aanhef van deze rubriek vermeld. De kabeljauwprljzen waren niet veel beter. Voor de grote regels werd nu f 55 tot f 65, voor kleine regels f 34 tot f 40 en voor de ldsten f 73 tot f 84 J. van der Plas, die een inleiding hield over Matth. 25 vers 1 tot 13. Na het rin gen van psalm 32 vers 1 en 5 droeg Annie van der Plas een gedicht voor. Sjaak Schoneveld gaf verslag over het afgelopen jaar. Jannie Guijt verzorgde het algemene jaaroverzicht en Corrie van Duiven voorde vertelde iets over de financiële toestand van de meisjesverenigingen. Aagje Kruijt gaf ook nog een financiële toelichting. Na de pauze verzorgde Huub van der Marei een kerkhistorisch onderwerp. Wim van Beelen droeg een gedicht voor. Mej. J. Guijt maakte zich verdienstelijk met hel onderwerp „Dienen en verdienen". Afgevaardigden boden hartelijke geluk wensen aan. Jongens en meisjes richtten ten slotte de schijnwerper op het verleden van de Oude Kerk. Ds- Tukker sloot de geslaagde avond- Spreekbeurt afgelast De spreekbeurt, die ds. Tukker van avond in de kapel voor de Geref. Bond zou vervullen, gaat niet door. Hoog en laag water Vrijdag 25 maart: hoog water om 1.59 en 14.18 uur; laag water om 9.98 en 22.29 HEDEN WIJKAVOND Spreker: Ds. W. L. TUKKER Zang door het Evangelisatiekoor KOMT ALLEN. VRIJDAGSPRIJZEN bij Jé Pé Koopt nu reeds Uw zomerartikelen, het i nog goedkoop en U heeft er langer Kinder baby-dolls. maat 1, 4.35 Zonnepakjes, reclameprijs 4.95 TIMA nylon petty coat. 3 strooks, in wit en tomaat 6.95 Varkevisserstraat 191 t.o. ORANJESCHOOL (Advertentie) Voor Autoverzekering en Autofinanciering Ass.kantoor van der PLAS KOUDEKERK A. D. RIJN Evangelisatie Vrijdag 25 maart om 8 uur zal in hotel De Bruin te Koudekerk aan den Rijn een Volle-Evangeliesamenkomst worden ge houden. Spreker is de heer J. Maasbach, evangelist te Gouda. Chr. kleuteronderwijs Dinsdag 29 maart om 8 uur houdt de vereniging van Christelijk kleuteronder, wijs te HazerswoudeKoudekerk aan den Rijn in het Verenigingsgebouw te Kou- dekerk aan den Rijn een ledenvergadering ouderavond. per 125 kilo betaald. De koolvis deed f 58 tot f 46. Grote schol noteerde f 41, grootmiddel f 48. kleinmiddel f 56, Gchol I f 62, schol II f 52 en schol III f 23 tot f 46. Kleine haring ging weg voor f 11 tot f 15, grote haring voor f 15 tot f 19, makreel voor f 13 tot f 18 en de bonken voor f 31 tot f 45. De tongen waren ook niet duur. Grote tong noteerde f 3,10 tot f 3,30, grootmid del f 2,80 tot f 3. kleinmiddel f 2,80 tot f 3, tong I f 2,60 tot f 3,10 en tong II f 2,40 tot f 2,70 per k^lo. Vandaag viert het echtpaar C. van VeenA. J. Rodenburg, Leidseweg 167zijn 50-jarig huwelijksfeest. Bruid (70 jaar) en bruidegom (75 jaar) genieten een goede gezondheid en verkeren in de gelukkige omstan digheid dit toch wel bijzondere feest in grote familiekring te kunnen vieren. Vele jaren diende de bruidegom in de wandeling „de ouwe baas" genoemd, de Gereformeerde Kerken, later de Vrijgemaakt Ge reformeerde Kerken, als ouderling. Heel veel kilometers heeft het echtpaar Van Veen per bromfiets door het land gezworven. Sinds de bruid vorig jaar tweemaal een ongeluk heeft gehad, heeft zij dit ver voermiddel vaarwel gezegd, doch de bruidegom hoopt nog een paar jaartjes te brommen". Hoewel geen geboren Voorschotenaar heeft de heer Van Veen toch al van 1918 af Voorschotens bodem als tuinder bewerkt, de laatste jaren meer uit liefhebberij. Foto N. van der Horst. vooral in TERLENKA is deze zeer mooi. Komf u onze etalage eens zien, het is werkelijk de moeite waard. Sluisweg 25 Katwijk aan Zee Tel. 2964

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 11