Senatoren voldaan over standvastigheid kabinet Afwijzing Cefa-aanvrage was volkomen objectief Sporen van volksgeloof [e prijzen voor de collectie Dreesmann 9 5 zijnd* Mn grillig* greep uit d* grot •n klein* gebeurlijkheden, die op het tone* van de wereld, In d» verte of nabij, ziel af>p«len en d* mensen tot een boos woor< •f een glimlach bewegen telegraaf schrijft de oplossing i T\E diepere oorzaak van het bouwcon- flict ligt niet in de eerste plaats bij de houding van de verschillende partijen, die onvermijdelijk voortvloeien uit het hal ve dirigisme, dat in Nederland steeds meer ingang heeft gevonden. Als er in Nederland volop eoncurrentip had geheerst, dan had dc overheid zich geen zorgen hoeven maken over de stij ging der bouwprijzen. Als óp loongebied een grotere vrijheid had bestaan, dan was er geen ernstig geschil uitgebarsten over een loonsver hoging van 5 pet., terwij] dc zwarte lo nen in de bouw nog steeds hoogtij vie ren en witte lonen gepaard plegen te gaan met onnodige reisuren om een wet telijk toegestane loonsverhoging op eco nomisch onverantwoorde wjjzc te bereiken. Als in Nederland in snel tempo was ge streefd naar vrije huren, dan behoorde de woningnood reeds tot het verleden, zou den zowel aannemers als vakbonden een geheel andere positie hebben ingenomen en kon de overheidsbemoeiing met de woningbouw tot een minimum worden te ruggedrongen. Het dirigisme begint met een beperkt aantal voorschriften, die steeds nieuwe, in grijpender regelingen noodzakelijk maken. De uiterste consequentie zou een Rus sisch systeem worden, dat vrijwel nie mand wil aanvaarden en in Nederland trouwens onmogelijk zou zijn. Maar de enige andere mogelijkheid, na melijk een streven naar een grotere vrij heid, met meer concurrentie en minder overheidsbemoeiing, wordt in Nederland niet doelbewust gevolgd. Je^£>IIt»Itrazif merkt op: Lang nakaarten heeft weinig zin. Dit conflict heeft duidelijk gemaakt, dat de vakbeweging als het moet een stevige vuifct kan maken en er ook niet voor te rugschrikt die vui6t te gebruiken, als al le andere, vreedzame middelen gefaald hebben. Het lieeft duidelijk gemaakt, dat een moderne staking geen hardhandige strijd meer op de barricaden is, maar een fijne strategie, die zich bedient van alle communicatiemiddelen van deze tijd. De stakingsleiders vuurden hun mensen niet meer aan in bedompte zalen, maar hielden zakelijke betogen voor radio en Men kan het betreuren dat aan het be gin van een nieuw loonbeleid een derge lijk conflict moest worden uitgevochten, omdat een tegenpartij niet voor redelij ke argumenten vatbaar bleek. Van de an dere kant: de vrijere loonpolitiek geeft liet bedrijfsleven grotere vrijheid Met die grotere vrijheid Jieetnt de kan op spanningen 'tbc. In dit geval is be Opgelucht over einde bouwstaking TAE Eerste Kamer heeft met grote voldoening kennis ge nomen van de beëindiging der bouwstaking. Bij de behandeling van de begroting van sociale za ken en volksgezondheid werd gis teren en vandaag in de Senaat meermalen uiting gegeven aan een gevoel van opluchting over de uiteindelijke ondertekening van de c.a.o. voor de bouwnijverheid. De protestantse woordvoerders Schipper (a.r.) en Van Bruggen (c.h.) brachten de regering gis teravond nadrukkelijk hulde voor het geduld, de tact en de stand vastigheid, waarmee ze in deze kwestie heeft gehandeld. De heer Van Bruggen verbond hieraan de wens, dat de regering in een apart overzicht het verloop van het bouwconflict uiteen zal zetten. De heren Schipper en Van Bruggen zegden hun steun toe aan de beide be windslieden. die thans aan de top staan van het departement, t.w. minister Van Rooy en staatssecretaris Roolvnk. De heer Schipper zei, dat het gezamenlijk optreden van een academicus en een vak bewegingsman het sociale beleid ook in het verleden ten goede is gekomen. De heer Van Bruggen deelde mee, dat mi nister Van Rooy op de steun van de C.H. Eerste-Kamerfractie kan rekenen waar dit mogelijk is. Hij herinnerde eraan, dat velen tegenover het optreden van deze bewindsman wel zeer gereserveerd heb ben gestaan en in feite nog staan. Hele maal onverklaarbaar was dit niet, want na het optreden van een bekwaam man wordt diens opvolger altijd onbewust met een zeker wantrouwen begroet Dit wantrouwen kreeg nog een extra prikkel na het inderdaad niet gelukkige debuut van minister Van Rooy bfj de looninterpellatle-Snórhoff In de Tweede Kamer, toen de bewindsman zelfs niet de moeite nam om staatssecretaris Rooi- vink in te leiden. Niet erg elegant Gedachtemvisseling over loonbeleid (Van onze parlementsredactie) Suurhoff om als oud-minister van so ciale zaken te interpelleren. Dat minis ter Van Rooy onder deze omstandighe den de boot meende te moeten afhouden begrijpelijk, maar als tegenmanoeu- toch niet erg gelukkig. Van de aan val, die de voorzitter van de liberale senaatsfractie mr. Van Riel hierna op mjnister Van Rooy heeft gedaan, wenste de heer Van Bruggen zich te distanciëren. Hij stelde voorts vast, dat de nieuwe bewindsman van sociale zaken in ieder geval begiftigd is met een zekere on verstoorbaarheid. Ook kan het feit, dat hij op sociaal gebied geen specialist is. een voordeel betekenen, want „specia listen lopen maar al te vaak met oog kleppen op". De heer Van Bruggen prees staatsse cretaris Roolvink als een „strijdbaar die de moeilijke materie van de lonen uit eigen ervaring kent en die menig robbertje heeft leren vechten met vaak lastige klanten". In de Tweede Kamer is deze bewindsman onder een mitrailleurvuur van interrupties staande gebleven Hij dient echter te bedenken, aldus dr. Van Bruggen, dat in de Eerste Kamer niet gekegeld, maar geschaakt gewhist wordt. Hij moet oppassen .1 elk „te", want een „te" wordt gauw een „te veel". tot een uitbarsting gekomen. Hopelijk zal bet daarbij blijven, nn de vakbeweging heeft doen blijken, hoe krachtig zij kan opkomen voor de rechten van de arbei ders, en de. regering heeft bewezen, hoe zeer het baar ernst is te verhinderen, dat de werkgevers de consument laten op draaien voor loonsverhogingen. De bouwvakarbeiders gaan vandaag weer aan de slag. Ze zullen de publieke opinie blijvend achter sich weten, als ze fors aanpakken en. op die manier de nood zakelijke schade zoveel mogelijk beper- ''ken. Advertentie Stap 'ns uit de rooksleur met m bclitq sigaartjes 1.20 253) Toen heksen, tovenaars, ko bolden, aardmannen en talloze bos- cn watergeesten nog levende figuren waren in het volksgeloof, kon het niet uitblijven dat onbegrepen en onge wenste eigenschappen van bepaalde planten geweten werden aan boze in vloeden die op kwaadaardige wijze trachtten de lieflijkheid en de har monie van Gods schepping te ver storen en er voortdurend op uit waren de mens kwaad te berokkenen. Er waren planten, waarvan het kwaad aardige en de boosheid als het ware waren af te lezen, zoals het giftige Bilzenkruid met zijn sombere, grijs groene, stinkende bladeren, welke plant in de volksmond dan ook dui velskruid, duivelsoog, of heidenskruid Werd genoemd. Ook brandnetels (dulvels- tong. dulvelsvoor- schoot) cn de giftige wolfsmelk (duivels drek, duivelsmelk, beksemelk) konden op grond van haar eigenschappen ge- makkelijk bij de gevloekte planten worden ondergebracht. Maar waarom de kamperfoelie, klaproos, bosane- moon, boterbloem en talloos vele andere planten als dulvelsmartelhout, hellevuur, duivelsklauw er. duivels- beet werden betiteld, schijnt op het eerste gezicht niet gemakkelijk ver klaarbaar. De benamingen vonden vaak haar oorsprong in eigenschappen van deze planten die de mens mis haagden, of waarvan het doel cn dc betekenis hem ontgingen, zodat hij ze beschouwde als een disharmonie in de natuur, als hoedanig zU indruisten tegen Gods bedoelingen. Het rode sap van de els, de zwarte vlekken op de klaproos, het oranje kleurende melk sap van de stinkende gouwe, dit alles TOCH IS HET ZO! kon door de primitieve mens slechts verklaard of begrepen worden door de vloek die op deze planten moest liggen. Daarnaast hadden vele gevloekte planten echter gelijktijdig een reuk van heiligheid en wijding. De ver klaring hiervoor moet eensdeels wor den gezocht ln het Christendom, dat vele oude gebruiken te niet deed. De wodanselk, die heilig werd genoemd, draagt tevens de naam duivelselk, wat begrijpelijk Is als we weten, dat het Christendom dit zinnebeeld van de Germaanse god voor heidens ver- Als andere oorzaak voor de twee slachtige benamingen van vele plan ten moet echter tevens worden ge noemd het feit, dat ons land van ouds her een kruispunt is geweest van volken en kuituren, die somtijds totaal ver schillende sporen hebben nagelaten. De maretak bijv. ln wiens naam het boie reeds besloten ligt en die ook als duivelsnest wordt aan geduid, stond by de Germanen in een kwade reuk, omdat deze tak de dood van Baldur op zyn geweten had. Maar bü de Kelten stond de maretak in een gewijd licht, zyn geheimzinnig groen dat de kale winterse bomen wat opvroiykte. deed het geloof aan een geschenk der goden ontstaan en by het joelfeest diende de maretak als symbool van de voorbye zomer. Tal loze gebruiken die tot in onze tyd hebben stand gehouden, vinden hierin hun oorsprong. Nu ook nog iets over planten- Daarover een volgende keer. De vrüere loonvorming van dit kabi net achtte de heer Van Bruggen ln eer ste opzet geslaagd, nu gebleken is, dat vóór 1 april meer dan 85 pet van de c.a.o.-ers loonsverhoging zal hebben ge kregen. Dat de overgang naar een nieuw beleid met moeiiykheden gepaard gaat. is op zichzelf geen argument tegen dat nieuwe beleid. Spreker herinnerde er in dit verband aan, dat oud-N.V.V.-voorzitter Van Win- gerden in de Eerste Kamer destijds zelf de toenmalige minister van sociale ken Suurhoff voor de voeten heeft ge worpen, dat de goedkeuring van c.a.o.'s zo traag verliep Spreker vertrouwde, dat de minister van economische zaken desnoods door een krachtig optreden te gen de prijskartels prijsstijgingen zal voorkomen. Ten slotte bepleitte hij een spoedige totstandkoming van de nieuwe loonwet (die het loonbeleid in een institutioneel kader zal moeten plaatsen) en vroeg hij om maatregelen ten behoeve van de rentetrekkers en gepensioneerden. Alle steun Staatssecretaris Scholten over Kwikkie Een vlag voor de Europese gemeenschappen Ook diplomatieke status is gewenst De Europese gemeenschappen (E.E.G., E.G.K.S. en Euratom) hebben het recht op diplomatieke erkenning, benoeming van diplomatieke vertegen woordigers in derde landen en een'eigen vlag, zo verklaart jhr. mr. M. van der Goes van Naters in een rapport voor de politieke commissie van het Euro pese Parlement De politieke commissie heeft als gemeerischapsvlag aanbevo len een vlag met zes gouden sterren een blauwe achtergrond. Jhr. Van der Goes verklaart in zijn rapport dat reeds tien landen diploma tieke vertegenwoordigers bij de f meenscbappen hebben geaccrediteerd. De gemeenschappen hebben van hun kant besloten diplomatieke vertegen woordigers aan te stellen in Londen «n Washington. De politieke commissie meent voorts dat internationale erkenning van de ge meenschappen gewenst is, gezien 4e moeilijkheden die de gemeenschap- pen hebben ontmoet, in internationale Arabische boycot van Nederlandse schepen Door de Arabische Liga zijn zeven Nederlandse schepen op de lijst ge plaatst van schepen die slechts beperk- Israël. De zeven schepen zullen dus slechts voldoende voedsel, brandstof en andere voorraden kunnen inschepen in Arabi sche havens om de volgende haven te kunnen bereiken die zij willen aandoen. De schepen werden opgegeven als de Wim Bohmer, Marie Bohmer, Jan Boh- Willy Bohmer, Frans Bohmer, Viktor Bohmer en Winterland. De heer Schipper zei. dat het uiteraard nog te vroeg is om te zeggen dat het nieuwe loonbeleid over de gehele linie zal slagen. Het is echter onbillijk nu reeds te stellen (zoals van socialistische zijde is gedaan), dat het ideaal van de vryere loonvorming niet in vervulling is gegaan. De nieuwe loonpolitiek verdient alle steun als middel om een situatie te door breken, waarin het aandeel van de loon trekkers aan een voortdurende daling onderhevig was. De heer Schipper stelde verder nog de vraag, of cr wel sprake is van een wezeniyk overleg met de vak organisaties over het omzetten van een surplus aan produktiviteit ln prysvcrla- ging. In ander verband bepleitte bij de in voering van een arbeiösverbod voor veer tienjarige jongens. Aan het slot van zyn betoog vroeg hy de minister zoveel mo gelijk mee te werken aan een spoedige bouw van protestantslchristelijke zieken huizen. Kruiswoordpuzzel stad in Duitsland, 11. zijtak Donau, 12. enkele, 14. pers. voornaamw., 15. ach ting, 16. voedsel, 17. eenjarig kalf, 19. lidwoord, 21. stengel, 23. door twee deel baar. 24. denkbeeld, 25. mens, 26 insek- teneter. Verticaal: 1. bout van een varken, 2. einde, 3. gem. in Utrecht, 4. snede, 5. zijtak Donau, 6. hoesttabletje, 7. gem. in Z.H., 10. onbep. voornaamw.. 13. be gerig, 17. voedsel. 18. verstand, 20. morsdoekje, 22. biersoort. 1 2 3 4 r" r 7 8 9 10 li 12 13 U 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 2i 26 OPLOSSING VORIGE PUZZLE Horizontaal: 1. kamer-open, 2. aren- ara-Ra, 3. Nede-ieder, 4. An-ellende, 5. rank-one-on, 6. inkt-ode-Lt., 7. Ee-Arme- nië, 8. hemel-mare, 9. Erp-EerseL Verticaal: 1. kanarie-hé, 2 arena' Neer, 3. Meden-kamp, 4. en-elk-tree, 5. rail-oom-le, 6. ore-ende-Mr., 7. pad-neen as, 8. ere-do-lire. 9. nar-ent-eel. Dit schilderij van Thomas de Keyser uit de collectie Drees mann bracht niet minder dan 94.000 op. (Van onze parlementsredactie) De staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr. Y. Scholten, heeft geen enkele reden om te twijfelen aan de objecti viteit van de instanties, die hem hebben geadviseerd afwijzend te beschikken op het verzoek van de Chr. Filmactie om subsidie voor de vervaardiging van de jeugdfilm Kwïkkie,JZij de behandeling van deze subsidie-aanvraag hebben uiteindelijk alleen artistieke over wegingen de doorslag gegeven", zo verklaarde de staatssecretaris gistermiddag in de Eerste Kamer tijdens de voortzetting van het vorige week geschorste o.k.w.-debat. „o a.r. senator H. Algra had ln eer ste instantie gezegd, dat het afwijzend antwoord van het Produktlefonds voor Nederlandse films eigenlijk reeds bij voorbaat vaststond, omdat dit fonds nauwe relaties onderhoudt met de Ne derlandse Bioscoopbond, die de Cefa te vuur en te zwaard bestrijdt. Mr. Schol ten zei hierover, dat Indien bij hem ook r de geringste twijfel aan de objec tiviteit van het fonds zou zijn gerezen, hij daarin stellig niet zou hebben be- Ook had de bewindsman geen reden om te twijfelen aan de objectiviteit de afdeling filmkunst van de Raad de Kunst. In laatstgenoemde instantie heeft maar één vertegenwoordiger grote be- Haagse kunsthandel De stichting Willem langstelling van buiten- 185.000 gld. werd gekocht, der Vorm Museum te Rot- Nederlanders, De heer K. Duits uit terdsm werd i Is gisteren by Frederik Londen, Amsterdammer gld. eigenaar v geboorte, werd schlldery van Emanuel de Muller en Cie te Amster dam de vier dagen duren de veiling begonnen van de befaamde collectie van wyien de heer W. J. R. Dreesmann. Deze heeft met de Montelbaanstoren". De directeur tydens zyn leven een gro te kunstverzameling aan gelegd kocht een op doek van Relnler Nooms voor 48.000 gld. Een klein doek van Salomon Ruysdael bracht betrekking hebben Amsterdam. Er werden 44 schilde- ryen, etsen, tekeningen er miniaturen geveild, die gid. op. totaal 1.286.700 gulden op- Een R brachten. Er werd vlot handel kocht geboden kele uitschieters, oa. sterdam, prof. dr. J. Q. van Regteren Altena, deed voor het prentenkabinet enkele aankopen, oa. een 60.000 tekening van Jacob van Ruysdael voor 15.500 gld. Een Rotterdamse kunst- fjy de serie tekeningen en cht voor 102.000 etsen van Rembrandt groot schlldery bracht een tekening meer twee dan het tienvoudige TJan Steen, groot schlldery van Pleter kleinere doeken van deze de Inzet op. Het was „Het de Hooch, de burgemees- schilder werden voor - terskamer in het stadhuis iamen "4.000 gld. door op den Dam. dat voor ton Ingezet door een gekocht. huls Kostverloren' UU,„. ovoor Zwitserse rekening Amsterdamse kunsthandel gekocht werd voor niet minder dan 81.000 gld. de Bioscoopbond zitting en er is geen enkel bewijs, dat deze persoon zich aan een niet-objectieve beoordeling heeft schuldig gemaakt. De Raad voor de Kunst heeft uitsluitend artistieke maat staven gehanteerd, die ook bij de be oordeling van een jeugdfilm moeten worden aangelegd. Het is bepaald niet zo. dat afwijzend is geadviseerd en beschikt omdat het hier een aanvraag van de Cefa gold. „De Raad gaf een negatief advies, om dat liet scenario zwak en de producen ten niet voldoende capabel werden ge acht. Men kan mij mbeilijk euvel dui den. dat ik dit advies heb opgevolgd aldus de staatssecretaris. De heer Algra bleef tijdens de re plieken bij zijn mening, dat met name het Produktlefonds de subsidie-aanvra ge van de Cefa niet objectief heeft be oordeeld. Hoe kan men volhouden, dat het vertoningsgebled niet groot genoeg is wanneer rond 400 gemeenten in één jaar voor de vertoning in aanmerking komen. De heer Algra begreep ook niet hoe men de regisseur, Peter Koen, on voldoende capabel kan noemen. Deze man heeft met rijn regie van televisie stukken onlangs nog zeer de aandacht (met name van Het Vrije Volk) getrok ken. Staatssecretaris Scholten zei hierop, dat de Cefa-aanvrage betrekking had op een film en niet op een televisiestuk. Hij meende voorts, dat men de zaak be slist niet mag omdraaien; het blote feit, dat de Cefa een subsidie aanvraagt kan niet automatisch inwilliging van deze aanvrage inhouden enkel en alleen om dat het de Cefa is. Omroepbestel Er is tijdens de tweede ronde van dit wel zeer langdurige o.k.w.-debat nog druk gediscussieerd over het omroepbe stel. Een uitlating hierover van staats secretaris Scbolten deed de heer Algra (a.r.) naar een nadere uitleg vragen. De bewindsman had gezegd, dat ten aanzien van het omroepbestel datgene wat het Nederlandse volk als eenheid verbindt, niet uit het oog mag worden verloren. Men moet in dit opzicht waken voor zwart-wit vertioudingen. „De over heid moet óók oog hebben voor nieuwe maatschappelijke ontwikkelingen, ze heeft óók acht te slaan op nieuwe volks invloeden, anders verzandt ze in con servatisme". aldus de staatssecretaris. De heer Algra zag hier kennelijk een Otem-addertje onder het gras. Verband leggend tussen deze uitlatingen van de staatssecretaris én diens standpunt ten opzichte van de commerciële televisie, vroeg de a.r. senator zich af aan welke kant deze bewindsman nu eigenlijk staat. Is hij van mening, dat het ,.na- tionaal-verbindende" element niet aan de omroepverenigingen kan worden toe vertrouwd? Leeft dit „natlonaal-verbin- dende" alleen in de neutrale sfeer? Mag het evangelie er niet in doortrillen? Mr. Scholten had het gevoel, dat dc heer Algra en hij „langs elkaar heen- praatten". Hij zou over dit punt nog wel een» nader met de a.r. senator wil len discussiëren. Vooralsnog meende hij, dat het t.v..bestel plaats kan bieden aan verschillende stromingen en toch de eenheid bewaren. Deze eenheid kan zich zowel op geestelijk als op ander terrein manifesteren. De bewindsman wilde overigens niet voldoen aan het verzoek van de socialist Broeksz om ln het kader van de t.v.-zendtijd voor kerken ook zendtyd te geven aan het Hu manistisch Verbond. De overheid moet voor de eigen plaats der kerken waken en het ware ook onjuist om het H.V. (dat zelf beslist voor een soort kerk wil doorgaan) bij de toewijzing van t.v.- zendtljd met de kerken op één lijn te stellen. Dit punt zal overigens bij de ootwerp-Om roep- leit hun plannen tegen de zin van de senaat en de faculteit hebben doorge dreven. Dit betekent z.i. een onder mijning van de positie van de senaat. De stichting van deze leerstoel is boven dien bepaald in strijd met de zuinig heid. die allerwegen wordt gepredikt Minister Cals erkende, dat in deze zaak ..bijkomende overwegingen in de beleidssfeer" de doorslag hebben gegeven bij de beslissing om niet de senaat maar de curatoren te volgen. Dat de stichting van de leerstoel in strijd met de gewenste zuinigheid is. moest de minister ontkennen. Het gaat hier alleen om het salaris van een buitengewoon hoogleraar. Staatssecretaris Scholten ging ln zijn betoog nog in op enkele actuele jeugd problemen, die vorige week door de heer Van Hulst (c.h.) aan de orde wa ren gesteld. Hij was met de c.h. woord voerder van mening, dat in de persver slagen van zedenkwetsende zaken in bet belang van de jeugd zoveel mogelijk matiging moet worden betracht Aan de andere kant kunnen deze verslagen ook een positieve betekenis hebben voorzo ver ze afschrikkend werken. De staats secretaris meende voorts, dat aan het verschijnsel van de nozems te veel aandacht is besteed. Daardoor zijn de ze jongelui op een verkeerde manier in het brandpunt van de belangstelling geraakt. In de gezinnen ligt de belang rijkste mogelijkheid om het probleem van de ontspoorde jeugd op te lossen. Oorlogsmisdadigers Tussen de heer Van Hulst en prof. Gielen (katb.v.) ontspon zich nog een debat over dc Invloed op de jeugd van het op-jar en-stellen der tot levenslang veroordeelde Duitse oorlogsmisdadigers, die ln Breda gevangen worden gehou den. De heer Van Hulst had hierover vorige week gezegd: „Als men mij vraagt: wilt u de levens van deze oor logsmisdadigers dan opofferen aan de opvoeding van de jeugd, dan zeg lk ja en nog wel van ganser harte". Prof. Gielen zei gistermiddag bij de replieken het op dit punt met de c.h. woordvoerder volmaakt oneens te zijn. Hij hield de beer Van Hulst voor, dat rechtvaardigheid zonder barmhartigheid geen rechtvaardigheid is, of althans een valse rechtvaardigheid. „Onze opvoe ding", aldus de Nijmeegse hoogleraar in de pedagogiek, „moet er op gericht zijn. dat tussen rechtvaardigheid en barmhartigheid een leefbare verhouding wotdt gehandhaafd". De heer Van Hulst repliceerde met de opmerking, dat er naast een vals rechtsvaardigheidsgevoel ook een vals barmhartigheidsgevoel kan bestaan. Hij achtte het onbarmhartig tegenover de Nederlandse jeugd wanneer deze moet aanvaarden, dat „de moordenaars van hun vaders en van de honderdduizen den Joden straks het Germaanse Wal halla ten eeuwigen dage gewaarborgd krijgen". Het mag niet zo zijn. dat Marsman, wiens resten nu door toedoen van de Duitsers rusten op de bodem van de zee, straks „op de waterheuvels zal staan met de rug naar Nederland toegekeerd". Advertentie V00R- JAARS- MOE- HEID Leerstoel Prof. Diepenlrorst (a.r.) bleek bij de replieken volstrekt niet bevredigd te zyn door de uiteenzetting van minister Gals over de stichting van een leerstoel aan de Groningse universiteit voor de Kennis van Internationale organisaties, in het bijzonder op het gebied van de Voor dit Professoraat schijnt oud-minister dr. A. Vondeling in aanmerking te komen. Prof. Diepen horst had er geen goed woord voor over. dat in het Groningse geval de mi nister en de curatoren van de universi- De ondergrondse was zijn thuis Een 62-jarige Londenaar, William McCullou&b, heeft acht maanden in de ondergrondse spoorweg van Londen ver toefd die hij tot zijn huis gemaakt had. De politie had hem al enige tijd ge zocht en maandag trof zij hem aan in een trein op een zijspoor. McCullough reed aanhoudend ln de ondergrondse treinen. Hij had geen geld en geen werk en had in acht maanden tijds niet in een bed geslapen. De rechtbank sprak McCullough vrij cn gaf hem vijf gulden uit de •rmca- ka*

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5