RANG Frankrijk heeft behoefte aan een parlement Ei Sommige groepen beseffen geen verantwoordelijkheid BUISMAN Menselijk handelswaar Alcoholisme neemt toe de zonnige RANG Soekarno werkt aan nieuw parlement Chroesjtsjefs reis is uitgestippeld 5 wat be- VRIJNEDERJAND Byna dagelijks wordt de s treft de christelijke partijen en beginselen wat onduidelijker voor ons. De heer Tilanu. meent, dat het nog wel een generatie za duren, voordat er sprake kan zijn van eer fusie van C.H.U. en AJIJ*. Professor Romnu zegt, dat de partijkeuze van de katholiek nauw verbonden is met zijn visie op het algemeen belang. Wy hebben altijd gedacht, dat ook het belang van de kerk in hoge mate meespeelt en dat een twistpunt tussen Ronime cn de katholieken in de P.v.d.A. handelde over het punt of het belang van de kerk met een katholieke party is gediend. Wy kunnen ons vergissen. Maar als het wer kelijk om het algemeen belang gaat, waar om kunnen de christelijke partijen het dan niet eens worden? En wie zyn nu minder chnstcJjjk, de aannemers of de bouwvak arbeiders in de christelijke organisaties? Moeilijke vragen. Men mag over deze dingen niet lachen, maar het duizelt ons toch wel enigszins als we over de implicaties van de redevoeringen der christelijke leiders en de gebeurtenissen van de laatste weken nadenken. De stokoude, harde man, in het Westen beter bekend, befaamd, berucht als Syngman Rhee, is voor de vierde maal gekozen tot president van Zuid-Korea. Of hy de meerderheid der kiezers achter zich had, is onbekend. Want met geweld en willekeur en met chicanes hebben zyn po litie en zyn Liberale party de oppositionele Democraten verhinderd de strijd met gelijke wapens te voeren. Zo bont heeft men het gemaakt, dat Washington een protest over weegt Zouden we in 19501952 de demo cratie in Zuid-Korea toch niet goed genoeg hebben verdedigd? Gedenkteken in Marcinelle In Marcinelle, waar in augustus 1956 262 mijnwerkers uit 10 landen bij een mijnramp om het leven zijn gekomen, is een gedenkteken onthuld dat de in ternationale federatie van arbeidsinvali- den heeft gewijd aan allen, die het slachtoffer zijn geworden van een ar beidsongeval. Het door de Italiaanse beeldhouwer Benso Vignolini vervaardig de monument bestaat uit een grote zuil met de beeltenis van een mijnwerker. Het rust op tien steenblokken, waarin de namen zijn aangebracht van de landen, waaruit de slachtoffers van de ramp van Marcinelle afkomstig waren en die de oprichting van het gedenkte ken mogelijk hebben gemaakt. Vrouw door hond doodgebeten De politiecommissaris van Northvale In de Amerikaanse staat New Yersey heeft zaterdag met een revolverschot een einde gemaakt aan het leven van een vijfjarige dobermann pinscher, die zijn meesteres heeft doodgebeten. veel prijzen op tentoonstellingen had ge wonnen. Hij was geen gemakkelijke hond voor vreemdelingen, maar mevrouw Tetreault was hem altijd de baas gebleven. ..Blackie" sliep zelfs op de grond voor haar bed. Zaterdag, toen zij rustig thuis zat, sprong hij echter plotseling op haar toe en wierp haar op de grond. Binnen enkele minuten had hij haar doodgebe ten. Zal De Gaulle luisteren J^IJ VELEN komt de vraag op, of Frankrijk door het instellen van de Vijfde of Gaullistische republiek niet van Scylla in Charybdis ver zeild is geraakt. Met andere woor- (Van onze Parijse correspondent) den of men van het exces van het parlementaire bewind der Vierde republiek niet in een ander exces is vervallen, doordat de Vijfde republiek onder een sterk persoon lijk (nagenoeg absoluut) presiden tieel bestuur is gekomen, dat het parlement vrijwel uitschakelt. Dat zou evenwel niet het noodzake lijk gevolg van de nieuwe grond wet zijn, die in vertrouwen op de onmiskenbare democratische ge voelens van generaal De Gaulle grif werd aanvaard. Het drama der Vierde Republiek was het volkomen gebrek aan stabiliteit der elkaar snel opvolgende regerin gen. Het zwaartepunt der nieuwe grondwet werd gelegd in het verzeke ren van de duurzaamheid van bet be wind waarop de volksvertegenwóordi- zo weinig invloed kan uitoefenen. Aan de president van de republiek werd een aantal bevoegdheden toegekend die volkomen in overeenstemming waren met de algemeen gevoelde behoefte aan gezagsherstel en de verhouding tussen wetgevende en uitvoerende macht werd geregeld. Het laatste in vertrouwen vooral op gezag en per soonlijkheid van het geroepen staats hoofd. De toepassing van de teksten der grond wet moet zich in de praktijk ontwik kelen. Het is echter een ongelukkig verschijnsel dat het totdusver nog niet tot een openbaar debat is gekomen om de geesten te verhelderen. Geen enkele interpretatie van de grondwet is ten overstaan van de volksvertegen woordiging op de proef gesteld. Het gevolg daarvan is geweest dat men al vrij spoedig in nevelen is geraakt, aangezien het regime niet tot algeme ne tevredenheid werkt. Dit treft in de eerste plaats de macht die het regime feitelijk in handen heeft, zodat de ge wekte teleurstelling diens gezag aan tast en'raakt vervolgens de positie van het parlement dat tot een ernstige ma te van onmondigheid wordt gedoemd. Het is de vraag of Frankrijk, land van een oude democratie, dit lange tijd zal kunnen verdragen. Samenspraak Het fs zelfs de vraag of de opstand van 24 januari in Algiers, de „boeren oorlog" in Noord-Frankrijk en derge lijke grote storingen, waarvan gezegd kan worden dat zij niets bijdragen tot de oplossing der knellende vraagstuk ken, zich wel zouden hebben voorge daan, indien de gelegenheid tot sa menspraak van regering en parlement open was gebleven. Menig diepgaand meningsverschil zou dan op andere wijze zijn geregeld. Zulks wordt het beste aangetoond door het onthutsend en gevaarlijk debat over de toekomst van Algerije. De omstandigheden waaronder de vijfde republiek werd geboren hebben doen nalaten het voorrecht van boedelbe schrijving te vragen. Vooral ten aan zien van het Algerijnse vraagstuk is dat zeer te betreuren geweest. Daar door heeft zich het geval kunnen voor doen dat zij die misschien nog het luidst om De Gaulle hadden geroepen, zich thans hem volslagen vijandig zijn geworden. Geen ogenblik kon de vrees bestaan, dat De Gaulle geen voorstander zou van de meest nauwe verbondenheid van Algerije met Frankrijk. Toen ter onderscheiding van de federalistische opvatting der socialisten de term tegratie" de meest Franse oplossing ging uitdrukken, meende men vanuit dal standpunt ook generaal De Gaulle als vanzelfsprekend als „integrist" te kunnen beschouwen. Men zag voorbij dat voor de praktijk gesteld de meest verwoede integrist toch wel zal moeten bevestigen dat zelfs bij aanvaarding van volkomen vereenzelviging door de kleurlingenbevolking, de Franse orde maar niet klakkeloos kan worden toe gepast, doch er diepgaande aanpassin gen moeten worden ontworpen. Maar wat voor meningsverschil is wezen? Alleen over de opportuniteit van sommige verklaringen kan men vallen. De Gaulle zelf heeft de misre kening begaan te menen, dat zijn ge zag bij de „inlandse" >evolking groot genoeg was om de opstandelingen tot overgave te kunnen dwingen. En bij zijn herhaald aandringen heeft hij ar gumenten moeten gebruiken, die hem het wantrouwen bij een deel der Fran se bevolking heeft bezorgd. De alge mene politieke sfeer was er ook niet naar om een rustig overleg te berei ken, zodat vooral na de rede van 16 september jL een groot deel van zijn eigen aanhang zich tegen hem ging Blindelings Daarbij gevoegd ernstige beleidsfouten als het intrekken der oudstrijderspen- sioenen. moest het gezag van De Gaul le wel bij velen verbleken ondanks de eerbied voor de held van juni 1940. Dat ware niet nodig geweest indien er een Prof. de Quay over loonbeleid Voor het eerst sinds zijn benoe ming tot minister-president heeft prof. dr. J. de Quay zaterdag middag het woord gevoerd in een vergadering van een politieke partij, een bijeenkomst van het rijksdistrict 's-Hertogenbosch van de KVP. Advertentiën I0V-*0{ KOFFIE hoe ook gezet altijd beter met Zoals vele afzonderlijke stammen de-artikelen, die toen reeds op gro- van gemeenschappelijke herkomst te schaal werden geïmporteerd. Het onder de verzamelnaam Germanen was dus, om de moderne term werden aangeduid, zo werden (en maar weer eens te gebruiken, een worden) ook vele volken van Oost- deviezenkwestie, zy het dan dat deze Europa onder de naam Slaven sa- door de Venetianen o.l. weinig mens- mengevat. Tot hen rekenen we mo- llevend en elegant werd opgelost, menteel de Russen, Polen, Tsjechen, Over de moraal wilden we het Scrven. Bulgaren, Kroaten, enz. eigenlijk niet hebben. Het gaat méér Ten tijde van Karei de Grote woon- om de term „slaven", waarmede den reeds verscheidene van deze oorspronkelijk uitsluitend de leden Slavische stammen langs de Dalma- van de Slavische volksstam werden tische kust, een gebied dat thans aangeduid, doch die later tevens grotendeels onder Joegoslavië valt. werd gebezigd voor het menselijk Venetië, de stad die de zeeën langs handelsmateriaal, waardoor tenslot- de kusten beheerste, had in die da- te ieder mens, waarop cigendoms- gen reeds een grote macht en bloei rechten van anderen rustten, als sla- bereikt. En het stad dat de win zucht door de kerk In die tijd als de „zonde der gie righeid" betiteld zich in haar bru taalste vorm mani festeerde. Want de Christelijke Vene tianen hielden op geregelde tijden razzia's b bevolking uit de dorpen wegvoerden, teneinde ze als slaven te verkopen, erden betiteld. Karei de Grote, die het met het jon ge Christendom goed meende, heeft in 786 Paus Hadrianus de les gelezen over het feit dat de slaven handel der Veneti- aanse kooplieden zelfs In het gebied van de Kerkelijke Zuid-Slavië, waar zij de Staat bedreven werd, maar de Paus bleek niet by machte het euvel te keren we het toch over Karei de TOCH IS HET ZO! Deze menseiyke koopwaar werd, wat de mannen betreft, naar Byzantium Grote hebben, moeten we toch eens (Constantinopel) geëxporteerd, om- het merkwaardige verschUnsel slg- dat daar een groot gebrek aan werk- naleren, dat hy destyds de Latynse krachten bestond en een stevige slaaf dus een goede prys opbracht. werden echter geleverd i der maanden door Germaan- amen heeft willen vervangen, dat het volk te weinig ontwik harems te bevolken. Met de opbrengst van deze export betaalde de stad Venetië haar weel- klinkt tegenstrydig, maar toch i Daarover een volgende keer. ringsverantwoordelijkheid berust uit sluitend bij de eerste minister. Maar of het nu naar zijn zin was of niet, de heer Debré heeft steeds de indruk gemaakt dat hij slechts blindelings uit. voerde, wat de president hem opdroeg. Die indruk werd nog versterkt doordat de Kamervoorzitter, de heer Chaban Delmas, in een befaamde rede Algerije buitenlandse zaken, de Europese sa menwerking, de overzeese gebieden, de politiek van het gemenebest als een volslagen aan de president voorbehou den domein kenschetste. Sindsdien nam niet alleen in de politieke krin gen, maar ook in brede kringen daar buiten, de ongerustheid toe over de vraag: Waar wil De Gaulle naar toe? Inmiddels ving ook in het ministerie De bré de reeks opvallende persoonswis selingen aan, die zeer diep hebben in gewerkt op het publiek maar vooral grote wrijving hebben veroorzaakt in de partijen van de regeringsmeerder heid. En men vreest, dat alles zal uitlopen op een technocratie, die ge makkelijk de voorloopster is van een diktatuur. Dr. W. Drees: Dr. W. Drees, minister van staat, heeft zaterdag voor de Gelderse propagandacommissie van de Neder landse vereniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken, die het gou den jubileum vierde, erop gewezen, dat de drinkgewoonten na de oorlog in ons land weer zijn toegenomen. De cijfers mogen dan wel niet zo on gunstig zijn, ze geven toch wel te denken. Er zijn nog altijd per jaar, zo ver volgde hij, zo'n 30.000 ordeverstoringen, waarbij drankmisbruik een rol speelt. De openbare dronkenschap moge dan verminderd zijn, zij is er wel in andere vormen. Nog altijd zijn er in ons land ongeveer 30.000 alcoholisten en 9.000 pa tiënten die een consultatiebureau voor alcoholisme bezoeken. is, zo ging dr. Drees voort, een stijging van het gedistilleerd verbruik 1.4 tot 2. van bier van 14 tot 20 an wijn van 0.5 tot 1,5 procent per hoofd. Het totale verbruik per hoofd der bevolking moge dan vergeleken met het buitenland niet groot zijn, het is groot genoeg om ertegen te waarschuwen, al dus dr. Drees, die ook wees op het gro te gevaar van alcoholgebruik bij snel verkeer. Men moet, zo zei hij nog, de samen leving ervan doordringen dat men. bij voorbeeld op recepties, de geheelonthou ding heeft te eerbiedigen. dit is In een kort betoog heeft de minis ter-president enkele grondslagen van het regeringsbeleid samengevat, welk beleid hij omschreef als de ontwik keling en ontplooiing van de mense lijke verantwoordelijkheid, zowel voor de burgers afzonderlijk als voor hun organisaties. Voorts het betrachten van de solidariteit, de onderlinge sa menwerking van de bevolkingsgroe pen en de hulp van de sterkere aan de zwakkere. Prof. De Quay wees erop, hoe na het aanvankelijk krachtig centrale beleid in de na-oorlogse jaren, gelei delijk de decentralisatie veld heeft gewonnen, zowel naar de gedecentra liseerde gezagsorganen, als naar par ticulieren en particuliere instellingen. Hiervoor zijn echter, zowel verant woordelijkheidsbesef als spelregels nodig. Sprekend over het loonbeleid be toogde de minister-president, doelend op het conflict in de bouwvakken, datj sommige groeperingen die verant woordelijkheid nog niet kunnen dra gen. Hij betoogde echter dat daarom het stelsel als zodanig nog niet keerd mag worden genoemd. „Wie bij deze omschakeling geen spannin gen verwacht had, heeft zich bij voorbaat vergist", aldus prof. Quay. Aan het slot van zijn toespraak deed de minister-president een beroep op de jongeren om een grotere en actieve be langstelling voor het politieke leven aar de dag te leggen. „Juist onder de jon- geren", zo sprak hij, „wordt er op de politiek dikwijls als op iets minderwaar digs neergekeken, maar zij dienen te beseffen, dat alle sociale zekerheden, die we verkregen hebben, toch op het politieke vlak bevochten en verkregen zijn." Lockheed Electra aan banden Het Amerikaanse federale bureau vo de luchtvaart heeft bepaald dat de vi< motorige schroefturbinevliegtuigen het type Lockheed Electra voorlopig niet sneller mogen vliegen dan 490 km per uur. Dit besluit is genomen in verband met het ongeluk met een van deze toe stellen in Indiana, waarbij kort geleden 63 mensen om het leven kwamen. Dit on geluk toonde veel overeenkomst met een vroeger ongeluk. De kruissnelheid van de Lockheed Electra is 640 km per uur. Het toestel wordt door zeven Amerikaanse maat schappijen op binnenlandse lijnen ge bruikt. \i Israël rekent op Amerikaanse en Engelse steun De leiders in Londen en Washington hebben mij beloofd, dat zij Israël op politiek en economisch gebied alsmede op andere terreinen belang rijke hulp zullen verlenen, zo heeft premier Ben Goerion in Londen ver klaard tegenover dc hoofdredacteur van het in Tel Aviv verschijnende blad „Jedioth Aliaronoth", die hem op zijn reis naar de V.S. en Enge land vergezelt. „Ik kan niet zeggen welke beloften zij mij gedaan hebben op deze an dere gebieden", aldus de Israëlische premier, die verklaarde „zeer tevre den" te zijn over de besprekingen welke hij te Washington heeft ge voerd. Het Britse zondagsblad „The ob server" schreef uit kringen die in nauw contact met het foreign office en het Britse ministerie van defen sie staan, vernomen te hebben dat Engeland overweegt „nieuwe wa pens, waaronder luchtdoelwapens" aan Israël te leveren. Een woord voerder van het ministerie van bui tenlandse zaken te Londen noemde dit bericht echter „ongegrond". Al les wat over deze kwestie wordt ge schreven achtte hij „zuiver specula tief". Hij herinnerde er aan, dat de Britse regering het niet in het open baar belang acht, bekend te maken of buitenlandse regeringen verzoeken doen om wapenleveranties. Israël is geïnteresseerd in Centuriontanks. Lourmais schiet op De Franse kikvorsman Lourmais heeft zaterdag zijn tiende etappe af gelegd en is in het laatst van de mid dag te Düsseldorf aangekomen. Hij was te Keulen, zestig kilometer stroomopwaarts, te water gegaan. Hij deelde mee de tiende dag met een gemiddelde snelheid van acht ki lometer per uur te hebben gezwom- Zweedse vrouw in Indonesië doodgeschoten Volgens een mededeling van „An- tara" is een 25-jarige Zweedse dame, Maria Domeij, echtgenote van eer ingenieur van de Ericson telefoon maatschappij, door een kogel in het hoofd getroffen, toen zij met haar man in een auto reed tussen Ban doeng en Soebang en een agent van de Indonesische veiligheidspolitie op de auto vuurde. Dit geschiedde op 15 maart. Personeel van de Zweedse ambas sade te Djakarta verklaarde, niets met zekerheid te kunnen zeggen over de wijze, waarop mevrouw Domeij gedood werd. Maar de mogelijkheid bestaat, dat door de veiligheidspolitie op de auto is gevuurd. Een woord voerder van het militaire commando in West-Java wilde geen mededelin gen doen, daar de zaak nog in on derzoek is, volgens „Antara" reed de auto met grote snelheid tussen twee beveiligings„blokken" op de weg, in het derde blok loste een schildwacht het schot. Het ongeluk deed zich voor in streek waar een heftige guerrilla woedt tegen de Daroel Islam, waar bij men aan beide zijden uniformen van Amerikaanse snit draagt die veel op elkaar lijken. Reisseizoen begonnen Zij die graag met geestverwanten reizen, kunnen o.m. kiezen uit het programma van de Christelijke Reis- stichting, gevestigd te Amsterdam. Dat programma vindt men in een fraai geïllustreerd boekje, dat op aanvraag gratis verkrijgbaar is. Het geeft niet alleen een duidelijk overzicht van de reizen per autocar, Bergland Express of vliegtuig maar bezorgt u reeds volop vakantie-vóórpret. Ook militairen bij betrokken Het bezoek aan Frankrijk Enige belangrijke veranderingen Chroesjtsjefs bezoek aan Frank rijk, dat onlangs in verband met zijn griepaanval moest worden uit gesteld, is nu vastgesteld van 23 maart tot 3 apriL Hij zal drie dagen in Parijs verblijven, dan een reis door de Franse provincie maken en aan het einde van zijn bezoek terug in Parijs, een persconferentie hou den en voor de Franse radio en televisie spreken. De Sowjet-premier wordt op woens dag 23 maart om elf uur 's morgens op het Parijse vliegveld Orly ver wacht. Hij zal dan direct na aankomst op het ministerie van buitenlandse zaken besprekingen voeren. Daarna volgen een lunch op het Elysee met De Gaulle, kranslegging bij de Are de Triomphe, ontvangst van het corps diplomatique en 's avonds op het Ely see een officieel diner en een ont vangst. Donderdag 24 maart begint met be sprekingen, gevolgd door bezoeken aan het stadhuis, een ontvangst door de Kamer van koophandel en door Chroesjtsjef aan De Gaulle geboden diner. Vrijdag bezoekt de Sowjet-leider het huis van Lenin in Parys. Zaterdag vliegt hij met een Caravelle naar Bordeaux. In de daaropvolgende dagen za_l hij Pau, Aries, Nimes, Marseille, Dijon, Verdun, Reims, Epernay, Rijs- sel, Roubaix en Rouaan bezoeken. De Gaulle zal hem op deze toernee niet -ergezellen. Op 31 maart wordt hij in Parijs terugverwacht voor verdere bespre kingen met generaal De Gaulle bezoeken aan de Renaultfabrieken Versailles. Op 2 april houdt de Sowjet-premier een persconferentie President Soekarno heeft in Djakarta verklaard dat Indonesië een nieuw parlement van politici vertegenwoordigers van „functionele groepen" w.o. de strijdkrachten, zal krijgen. Hij verklaarde dit tegenover journalis ten bij zijn terugkeer van besprekingen op Bali met leiders van drie van de vier grote politieke partijen in Indone sië, rd. de communistische partij, de regeringsgezinde nationale partij en de orthodox Mohammedaanse Nahdatoel Ulama. De gematigde Mohammedaanse Masjoemi «waarvan enige leiders be trokken zijn geweest bij de rebellie op Sumatra in 1958) was niet uitgenodigd. De president die onlangs het eer ste gekozen parlement van Indonesië ontbond omdat het niet met de rege ring wilde samenwerken, verklaarde dat het nieuwe parlement er een van „wederzijdse bijstand" zal zijn, Voorts zal Soekarno een gemengd comité voor de vorming van een na tionaal front (een massale politieke beweging onder zijn leiding) instel len. Hij zal de leden van dit comité kie zen uit de politieke partijen en functio nele groepen, de regering, de opperste adviesraad en het nationale front voor de bevrijding van West-Irian (Neder lands Nieuw-Guinea), zo zei hij. Op het vliegveld van Djakarta waren strenge veiligheidsmaatregelen geno men. De president wandelde van het vliegtuig een in Rusland gebouwd toestel naar het ontvangstgebouw van het vliegveld tussen een dubbele haag van militairen die met machinepistolen waren uitgerust. Het Indonesische persbureau Antara heeft gemeld dat de militaire autoritei ten politieke activiteit op Midden-Java hebben verboden. Oud-directeur De Betuwe overleden Op bijna vijfenzeventigjarige leeftijd is zaterdag, na een korte ongesteldheid, m Tiel overleden de heer F. M. P. Gou- verne, oud-directeur van de Koninklijke maatschappij De Betuwe aldaar. De heer Gouverne. die op 1 januari zijn taak als directeur had overgedragen aan een jongere, mede omdat hij op zag tegen het vieren van het vijfenze ventigjarige bestaan van het bedrijf en tegen de voorgenomen huldiging in verband met het feit dat hij in mei - - vijftig jaar in het bedrijf werkzaam zijn geweest, was sinds 1 januari jl. commissaris en adviseur van het be drijf. Door zijn voortvarendheid en kennis in zaken is zijn bedrijf een der groot- e en modernste op het gebied der fruitconservering in ons land geworden. De heer Gouverne was officier in de orde van Oranje Nassau. De crematie zal op woensdag 23 maart te Wester- veld geschieden. en zal hij een radio- en televisierede uitspreken. Zondag 3 april vertrekt hij 's ochtends van Orly naar Moskou. De radio- en televisicrede kwam niet voor op het program voor het bezoek dat wegens Chroesjtsjefs ziekte niet kon doorgaan. Uit het nieuwe program zijn voorts de bezoeken aan de kastelen van de Loire, het slagveld van Normandië, bezoeken aan Lyon cn Nancy (waar de gemeentebestu ren niet erg enthousiast waren over zijn komst) en een vlncht in een hefschroefvliegtuig boven de „rode" voorsteden van Parijs ver dwenen. De voornaamste besprekingen tussen De Gaulle en Chroesjtsjef worden aan het einde van het bezoek verwacht, op Rambouillet, de officiële residentie van de Franse president naby Parijs. De Sowjet-premier zal worden ver gezeld door zijn echtgenote, Nina, zijn zoon Sergei, zijn drie dochters Julia, Jelena en Rada en Rada's echtgenoot Adjoebei, die hoofdredacteur van het Sowjet-regeringsblad Izwestia is. Hoofdcommissaris van Little Rock pleegt zelfmoord De hoofdcommissaris van politie van de Amerikaanse stad Little Rock. Eugen Smith, heeft zijn vrouw doodgeschoten en daarna de hand aan zichzelf geslagen. De lijken zijn zaterdag gevonden. Voorstanders van rassenscheiding hebben Smith zeer gekritiseerd. De politie heeft namelijk onder zijn lei ding een einde gemaakt aan een be toging van blanke voorstanders van rassenscheiding voor de centrale mid delbare school te Little Rock toen de ze school in augustus van vorig jaar opengesteld werd voor negerleerlin gen. Er liepen negen processen tegen hem waarin mensen die bij het op treden van de politie tegen de blan ke betogers gewond werden, in to taal twee miljoen gulden schadever goeding eisten. Kruiswoordpuzzel Horizontaal: 1 gem. in Gld., 5. tijdreke ning, 8. vriendin (Fr.), 9. verbinding van twee oevers. 10. uitgestorven vogelsoort, 11. plaatsje in N.Brab. onder Hoeven, 12. hemelgeest, 13. scheikundig element (afk t 16 motorschip (afk). 18. geurighcid. 20.' enkele. 22. telwoord, 24. meisjesnaam. 25. gem. in Gelderl., 26. voorzetsel, 27 dwingeland. Verticaal: 1. bout van een varken, 2. arietemge struis, 3. godin van de jacht water in Friesland. 5. gem. in N.Brab.. larve van een vlinder, 7. vertegen woordiger, 9. waterblaasje, 11. broeikas, 14. zandaal. 15. vettige zelfstandigheid. 17. snede, 18. turks bevelhebber, 19. meis- Copr.flW P.iaBoió OPLOSSING VORIGE PUZZEL ,3- plat' 4 paIet* 5- «tepel. 11. 9' teël' 10-tet.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5