Stratenplan Lange Voort Oegstgeest bekend in Flatbouw in Noordwijk Zee „Concordia" Noordwijkerhout zong en speelde VLAGGETJESDAG IN URK EN GRONINGEN Hillegoms clir. besturenbond veertig jaar CAR te Katwijk opende vernieuwd bedrijf i; lim NIEUWE LETbSCHE COURANT MAANDAG 21 MAART 1960 Raad sal moeten beslissen B. Pil W. stellen de raad voor, sod ra de gemeente de beschikking heeft over de gronden van de heer Lnbbe in de Polder Ondenhof, over te gaan tot de uitvoering van het stratenplan Lange Voort. Het hiervoor benodigde krediet be draagt f 1.887997. Het plan wordt in hoofd- saak begrensd door de Wijttenbachweg. het Floraplan. de Adm. de Rnvterlaan en de M. II. Tromplaan. Het omvat het ma ken van terreinophogingen, het aanleggen van wegen, rioleringen, plantsoenstroken, waterpartijen ent., alsmede het maken van bestratingswerken. De Lange Voort, die In de toekomst wordt doorgetrokken tot de Abtspoelweg. wordt in dit plan aangelegd tot en met de te verlengen Adm. de Ruyterlaan en zal hierop worden aangesloten, waardoor een verbinding tussen deze twee woon gebieden ontstaat De breedte van deze verkeersweg, die is te beschouwen als één der belangrijk ste verkeersaders in het uitbreidingsplan bedraagt 9 m. met aansluitend hiertegen trottoirs, variërend van 9 tot 4 meter. Aansluitend op de reeds aangelegde klinkerweg (Irislaan) in het Floraplan. is vanaf het aan te leggen gedeelte Lange Voort een nieuwe 8 m brede verkeers weg ontworpen, die bij verdere verwer kelijking van het uitbreidingsplan zal worden doorgetrokken tot aan het ka naal. In de toekomst zal deze weg de hoofdader vormen en dus de belangrijk ste verkeersweg worden van en naar het uitbreidingsplan ten noorden van het Oegstgeesterkanaal. Binnen de begrenzingen van de hier- voren genoemde hoofdwegen is een aan tal woonstraten ontworpen, breed 6 m. met ter weerszijden trottoirs breed 2.50 m., waarlangs bebouwing is geprojec teerd. bestaande uit eengezinswoningen en flatbouw De gronden langs de Wijt tenbachweg zijn bestemd voor openbare gebouwen. Nieuwe hoofdweg Ten oosten van het smalle gedeelte van de Wijttenbachweg is een nieuwe hoofd weg geprojecteerd, breed 9 m., enerzijds overgaande in de bestaande Terweeweg. anderzijds aansluitend op het reeds in voorgaande jaren gerealiseerde gedeelte van de Lange Voort. De aan te leggen weg kan worden beschouwd als hoofd toegangsweg, van de meer oude dorps kern af naar het nieuwe plan. De bestaande aansluiting van de Wijttenbachweg op de L. de Coligny- laan komt, mede ter bevordering van de verkeersveiligheid te vervallen, met inbegrip van een gedeelte van deze weg ter lengte van 150 m. Het naast de weg gelegen trottoir blijft echter tb.v. de voetgangers (school kinderen) bestaan. Dit gedeelte van de weg zal aan het openbaar ver keer moeten worden onttrokken. In het plan is een aantal kleinere en grote plantsoenstroken ontworpen, die van esthetisch verantwoorde beplantingen en gazons zullen worden voorzien. Het plan voorziet in de aanleg van twee grote waterpartijen in de nabijheid van de Adm. de Ruyterlaan en het Floraplan, die met duikers in verbinding worden ge bracht met Rijnlands boezemwater De flauw glooiende taluds van deze waterpartijen zullen eveneens worden be plant of van gazons worden voorzien, waardoor een fraaie omlijsting en een esthetisch verantwoord geheel zal wor den verkregen. Riool en lampen Verder is in het plan opgenomen het aanleggen van de rioleringen, waarop de te bouwen woningen zullen worden gesloten. Mede in verband met de dergaande uitbreidingen van de wijken, met inbegrip van de ontworpen woonwijken ten noorden van het Oegst geesterkanaal, blijkt het noodzakelijk het riool in de Schoutenburgstraat te vergro ten. De kosten bedragen f 27.700. De geprojecteerde straatverlichting zal bestaan uit stalen lichtmasten met a turen, geschikt voor hogedruk kwiklam pen. De hoofdwegen Lange Voort en de lengde Terweeweg zullen worden zien van een gesloten wegdek, de overige wegen worden uitgevoerd in klinkerbe strating. De smalle trottoirs in de woonwijken worden voorzien van de tot heden toege paste gewone trottoirtegels, de bredere trottoirs in de winkelstraten en het daar binnen geprojecteerde plein, worden voorzien van tegelbestrating in sie De wegaanleg ter plaatse van de ge bouwen van het Rijnlands Lyceum, als mede de wegaanleg ten behoeve va 5e flat aan de M. H. Tromplaan. zal plaats hebben, zodra de gronden vrij komen. Afscheid suster Janknegt in Pauluskerk te Oegstgeest T\E KERKDIENST gisterochtend i Pauluskerk gehouden, stond in teken van de zending. In deze dienst was namelijk ingelast het afscheid van ter Janknegt, die als verpleegster gaai werken in een ziekenhuis in Hollandia op Nieuw-Gulnea. Ds. B. C. Visser preek te naar aanleiding van Johannes 26 en 27, het zogenaamde „testament van Je zus Christus". Zoals er voor Johannes een moeder was en er voor de moeder van Jezus een zoon was, zo hoopte ds. Visser, dat er in Hollandia een gezin zal zijn waarin zuster Janknegt liefde rijk zal worden opgenomen. Ook werd zij in het gebed van alle Gemeenteleden aanbevolen. Ds. Visser sprak over drieërlei ge meenschap. Wij moeten als broeders en zusters in gemeenschap met God leven Deze woorden worden vaak verkeerd uitgelegd en daarom moeten we oppas sen als we ze gebruiken. Er wordt van de kerkelijke Gemeente van Oegstgeest De Chr. gemengde zangvereniging Concordia te Noordwijkerhout gaj in hotel Van der Geest een uitvoe ring, die zich onderscheidde door kortheid. Met inbegrip van de door Hans Boelee bewerkte inleidende hymne U prijs ik, Die mij 't leven geeft en de gebruikelijke toe spraak, was alles in vijfendertig mi nuten gezongen. De woordvoerder gewaagde van overmacht. Men had graag meer willen geven, maar de griep vaagde die goede voornemens weg. Overigens mocht Concordia niet kla gen. Het beroep, verleden jaar op zin gend protestants Noordwijkerhout ge daan. had in een toeneming van he: ledental geresulteerd. Alleen de alten zijn nog wat schraal bezet. De hoop is verder gevestigd op de rijpere teenagers Zulke jonge stemmen kunnen immers zo gemakkelijk worden gevormd De heer A. de Vries heeft zich op nieuw een zeer verdienstelijk dirigent bewezen. Zijn gevoel voor muzikale orde zijn bedachtzaamheid en zin voor even wicht hielden de zang absoluut vrij van misvormende gevoelrwillekeur. Ondanks de lichtelijk dominerende heldere sopra nen, was de samenwerking harmonisch De bescheidenheid der toch zeker nie' te magere mannenstemmen deed ons prettig aan. Door alles heen werden zui verheid en beschaving gehandhaafd Hiertegenover moet worden opgemerkt dat deze keurigheid niet steeds met een raak typerende uitdrukking gepaard png Dit was wel het geval in de ge roemde hymne, die waardig en soepe. werd vertolkt en ook. althans in redelijke mate. in Strassers De Edelweiss staa' weer in bloei. Maar een Russisch liet als Der rote Sarafan, al wordt het dan ook in het Duits gezongen, vraagt een grotere intensiteit van voordracht en zegging. Zo had „Ain boer wol noar zien noaber toe" puntiger en oubolliger moe- NOOROWIJKERHOUT V.V.S.B.Alphen 13 Het is VVSB zaterdagmiddag mie* mo gen gelukken de voorsprong van de kop loper Aiphen op de andere ploegen in de afdeling wat kleiner te maken De over winning van Alphen was verdiend De bezoekers zaten feller op de bal dan de soms wat treuzelende VVSB-voorhoede terwijl de Alphen-ploeg ook technisch wat hoger moet worden aangeslagen dan VVSB Toch was WSB (en wel bijzonder to het eerste kwartier van de wedstrijd) be hoorlijk in de aanval en was de situatie voor het Alphendoel dikwijls precair De goed ingrijpende Alphen-achterhoede W~ de stand echter in dóe periode blank houden. Na 30 minuten spelen wist de Alphen- rWdvoor van de rand van het strafschop gebied af een goed gericht en hard schot op het doel af te geven, waarvoor Fran ken in het WSB-doel moest wijken To* de rust bleef de stand zo. maar na 10 mi nuten in de tweede helft, toen de Alphen- rechtsbuiten de vrtjgespeelde bal over d< WSB-verdeddgera naar de vrijstaande linksbuiten speelde, scoorde deze tweede doelpunt voor Alphen. Na 25 minuten wist Alphen de i sprong nog op te voeren tot 0—3 en eerst tien minuten voor het einde kreeg VVSB loon voor hard werken in een tegendoel punt. Spreekbeurt Vanavond 8 uur spreekt in Bethed aan do Stille Rijn voor de afdeddng Ledden van de Gereformeerde Bond ds. A. van der Kooij. Hervormd preddkant te Noor den, over „De strijd voor de waarheid". en klinken. De refreinen van de be- oemde Landsknecht-Serenade van Las- sus werden ,met name in het piknissi- heel mooi gezongen, maar de cou pletten klonken voor zo'n verliefde sol daat èl te rein Tijdens de pauze betraden leuk- verklede meisjes en knaapjes van het kinderkoor met sierlijke bewe gingen onder begeleiding van Suri naamse muziek, het toneel en ver spreiden zich dan in de zaal om voor 4 x Z N te collecteren. Het tweede deel van de avond was lan het toneel gewijd. Negen koorleden ipeelden de klucht „De eenzame heer uit Shanghai" van Hans Nesna. Joh. van Wolfswinkel. LISSE Songfestival werd succes voor Doe Open De belangstelling voor het Songfestivail n het kader van de Doe Open-actie aterdagavond een nog groter succes j worden dan vorige week zaterdag. in het KAB-gebouw een laaiend enthousiasme bij de jeugd uiit de bollen streek en tot genoegen van het comité Doe Open heeft alles een vlo ordelijk verloop gehad. De grote zaal be vatte z» ongeveer 700 jongelui, die door de heer l'Abee werden verwelkomd. was voor deze avond een programma van 30 nummers. Het mocht het gezel schap The Starlights gelukken onder eer stormachtig applaus met de eerste prijs naar huis te gaan. Als dank gaf het zeischap na het bekend maken van uitslag nog een extra nummertje, waarbij het applaus bijna geen einde kwam. Als tweede kwam uit de bus het „Key- town-trio", terwijl de derde prijs was voor Ciska Arrachart. Aan het einde van de avond was er nog een verrassing: Het groepje jongelui dat in Den Haag is gestart en een heel oud autootje trekt en duwt van Den Haag naar Amsterdam en onderweg in all* plaatsen sleuteltjes verkoopt, had ge hoord van het Songfestival in Lisse. Zij grepen deze avond aan om voor de vluch telingen geld in te zamelen en gingen met een mooi bedrag verder naar Am sterdam. Voor het comité bracht deze avond ruim 200 op. Boys speelde heel goed Zaterdagmiddag is Lisser Boys erin ge slaagd de eerste bekerwedstrijd met 51 te winnen van de onlangs naar de tweede klasse overgegane voetbalclub IJmuiden. De vreugde was groot in Lisse, vooral omdat men won na een mooie wedstrijd Lisser Boys overspeelde de gasten Al na zes minuten had Bert Mondriaan suc ces, toen hij de bal door het midden kreeg toegespeeld en na een solo onhoudbaar doelpuntte In de volgende minuut de stand weer gelijk, toen de linksbuiten langs Langeveld schoot. Na wat hee weer geloop maakte Aat lemanse er van. Met goed samenspel bleef Lisser Boys aan de kop en zo werd het derde doelpunt gescoord Twee minuten later kreeg lemanse weer de bal toegespeeld en tegen diens schot had de IJmuidense keper geen kans. Na de thee ging IJmui den tot de aanval over. maar het werd 51. Dit was een bijzonder fraai doel punt en een staaltje van beheerst voet bal. Een penalty vond een einde over de lat. Lisser Boys beheerste het veld vol komen. Gedoelpunt werd er niet meer wel eens gezegd, dat zij een conglome raat is en dat zij als los zand aan elkaar hangt. Laten wij broeders en zusters zijn in Jezus Christus, zodat we een een- Vervolgens sprak ds. H. A. C. Hilde- ring enige woorden ten afscheid. Aller eerst is er bij de mensen die worden ntgezonden een persoonlijke beslissing als antwoord op een innerlijke roeping Met het woord roeping moeten we voor zichtig zijn. Deze roeping of roep kan op velerlei manieren tot ons zijn geko men. Ten tweede is er de uitwendige roeping. Er moet ook een mogelijkheid zijn de mensen uit te zenden. Dit is een taak voor de Gemeente en voor de ge hele Kerk. Ten slotte zong een koor de reeds eerder uitgesproken zegen. Na afloop van de kerkdienst was er m het Zendingshuis gelegenheid per soonlijk afscheid van zuster Janknegt te nemen. Namens de Raad voor de Zen ding reikte dr. E. Jansen Schoonhoven haar daar tevens een bijbel uit. Simultaanscliaak mei twee remises Het gelukte Gerben de Jong en John zaterdagavond remise te spelen voorzitter van het Leids Schaak- P. J. Maokaay. Deze speelde een revanche-simultaan tegen- groot aantal leden van de Gereformeerde joragenscluhs Johannes Post in de boven zaal van de kerk aan de Mauritslaan. Slaagden de vorige maal drie jongens erin, de simultaanspeler tot overgave te dwingen, nu kreeg niemand die kans. Slechts twee brachten het tot remise. Hoewel het nu bijna drie uur duurde, voordat de eerste jongen was verslagen. Gemeentevergadering Woensdagavond 8 uur wordt een Ge meentevergadering gehouden van de Ge reformeerde Kerk in de bovenzaal. Verkiezing ambtsdragers Tot ouderling van de Gereformeerde Kerk zijn gekozen de heren W. J. van der Kooy en J H van Roon. Kijkdozenactie Kinderen van diverse clubs hebben bij ?n wandeling met kijkdozen in de z.g. In dische buurt f 80 voor de actie Doe Open opgehaald Fancy-fair Doe Open Meer dan duizend gulden bracht zater dag de fancy-fair in Irene op, die daar ten bate van de actie Doe Open werd gehou den. De organisatie van deze, in hoofd zaak door de jeugd bezochte, f ancy-fair was in handen van de Hervormde Jeugd raad en de Gereformeerde evangelisatie- Sfeer in *t gezin De ,JSieutre Leidsche" er in l Programma waterpolo 29 maart: DES— DVZ a (meisjes); Zian 5Swift 2; Zian 3Raket 2 (d). 31 maart. Swift— BZV a (meisjes). UITSLAGEN Kringkampioen- schap dames: Zian— Raket 62. Dames (winter competitie) CWP Die Haghe 6—1; DZV —Zian 2 11. Meisjes: Zios—RPC a 2—3. Heren: DZV 2Vitesse 8I; SwiftVi tesse 15; Zian 4RPC 51; Die Haghe DVZ 3 4—2; Zios 2—DES 6—3; SNA 2— HZPC 4 2—5; RPC 2—DES 1-0; Raket 2 —Odin 5—0 (regL); Zwip 2Odin 50 (regl.); Odin—Swift 3 7—1; WIK—SNA 3 5—0 (ragL); Vitesse 3—ZCR 2 4—3. Jongens: DZV a—DVZ a 8—0; DES— RPC b 5—0; Die Haghe—DZV b 0—8. Veteranen: HZPCBZV 82 Visserij golf jes TJE PESSIMISTEN, die van mening waren, dat het instituut „Vlaggetjes- dag" geen lang leven was beschoren, zijn zo langzamerhand wel be drogen uitgekomen. Want het idee van een jaarlijkse Vlaggetjesdag wint steeds meer terrein. Niet alleen langs de kust, maar ook langs het IJssel- meer. Ruim 180 kotters zullen op 8 of 9 april deelnemen aan de Vlaggetjes dag van Urk. Er zullen tijdens deze dag allerlei feestelijkheden op het voormalige eiland worden georganiseerd. Men rekent op de komst van de Commissaris der Koningin in de provincie Overijssel en men hoopt zelfs op de komst van koningin Juliana. De plannen voor de Urker Vlaggetjes dag komen hierop neer, dat nu ook an dere dan Urker kotters aan de grote vlootschouw zullen kunnen deelnemen. Er zal op de Vlaggetjesdag een paling koning worden gekozen. Ook in Groningen Ook de Groninger kustvissers organise ren een Vlaggetjesdag en wel op 2 april. Dan zullen alle kotters van de Gromn- gervloot gepavoiseerd en in gesloten formatie van Zoutkamp, Usquert, Delf zijl en Termunterzijl door het Reitdiep en Eemskanaal naar Groningen opsto- men voor een vlootschouw. In Groningen zullen de vissers de Vlaggetjesdag goed gaan vieren. Gruno's Postharmonie zal daarbij van de partij zijn. De Groninger vissers gaan voorts een garnalen-koningin kiezen. Zij zal in de grote zaal van de Harmonie autori teiten, genodigden en vissers toespreken. Met het uitspreken van de troonrede door de gamalenkoningin zal het nieuwe visseizoen officieel voor geopend worden verklaard. OEGSTGEEST Rijnlands lyceum had bedrijfs-werkweek "De leerlingen van de vierde klassen jj^J* H.B.S.-B van het Rijnlands lyseum te Oegstgeest hebben in De Tempel te Overschie een werkweek achter de rug, georganiseerd door de Stichting Con tactcentrum bedrijfsleven en onderwij- C.B.O.) Dit houdt dus in dat deze week aiet helemaal als een uitstapje werd be schouwd, maar meer nog was bedoeld ïen kennismaking met het bedrijfs leven. Gezien de opleiding van deze ngelui, van wie er velen zijn voor bestemd om later in het bedrijfsleven leidinggevende functie te hebben, stond een groot aantal excursies en le ngen op het programma. Er werden ele films getoond en er was een rond vaart door de Rotterdamse havens. Een autobustocht gaf een inzicht in vele facetten van het stedelijke leven. Verder bracht men een bezoek aan de Steenkolen Handelsvereniging N.V. aan Verolme's werven, de Bijenkorf en van Nelle. De laatste avond, vrijdag, zag men in de Rotterdamse Schouwburg een opvoering van De Meeuw van Tsjehov. Het zal zaterdag aanstaande veertiz jaar zijn geleden, dat in Hillegom de .plaatselijke Centrale van het C.N.V." werd opgericht door ds. Van Bemmel. Vis eerste voorzitter trad de heer H Kikkers op en als eerste secretaris de heer Joh. Marinus. die nog in leven is en in Hillegom is blijven wonen. De ..centrale van het C.N.V.", beter bekend onder de benaming Christelijke Bestu- hond. heeft in die veertig jaar zich als overkoepelend orgaan van de negen "hristelijke vakbonden in Hillegom zich '>ijzonder onderscheiden. Zij trad in het bijzonder naar voren als het ging om de algemene belangen van de christelijke vakbeweging en wist leiding te geven in moeilijke gevallen waar de algemene belangen der diverse groepen in het geding waren. Bij natio nale rampen of buitenlandse beroerin gen nam zij de leiding bij het verlenen van steun en leniging van nood. Wij denken hier aan de bekende 1 februari- ramp en aan het rampzalige Hongarije Geen goed wer kwas de bond vreemd Dit geeft ook reden om bij het bereiken :en ogenblik zich danken voor alle ertig jaar door Hem i dit feit feestelijk deze mijlpaal bezinnen en God veldaden, in deze geschonken. Ook is er reden te gedenken en dat zal dan ook geschie den op zaterdag 26 maart. Van half vier tot vijf uur is er een receptie in Wel 'evreden en 's avonds beginnen de fees telijkheden om half acht in Flora, waar bij medewerking zal worden verleen- door het jeugdkorps van de Hillegomse Harmonie, de Heidemadeliefjes van R Heidema en de toneelvereniging „Over schie '49", die het toneelstuk: „Ik weet ik weet, wat jij niet weet" op de plan ken zal brengen Feestprogramma Vrijdagavond hield het Centraal Comité Nationale Feesten (C.C.N.F.) een bijeen komst, waarvoor verenigingen en politie waren uitgenodigd, om te vernemen welke plannen het C.C.N.F. heeft om de komende nationale feesten zo luisterltjk mogelijk te vieren. De voorzitter, de heer Van Veen, be sprak eerst het programma. Op 30 april heeft wederom de gebruikelijke aubade plaats voor het hoofd der gemeente in de Hoftuin. Daarna is de tractatie der schoolkinderen. De Hillegomse harmo niekorpsen zullen reeds in de vroege morgen de bevolking door hun vrolijke klanken langs wegen en lanen tot de feestelijke viering van Koninginnedag oproepen. Om 1 uur stelt zich het kindercorso op in de Hoftuin, waaruit het corso om 2 uur zal optrekken, voorafgegaan en begeleid door twee muziekkorpsen. 's Avonds wordt er een lichtstoet of lampionoptocht gehouden, waaraan ieder, van 8 jaar af, kan meedoen. Op 5 mei zullen er wedstrijden wor den gehouden voor ouderen en jonge ren. Ook bestaat het plan in de voor middag, aanvangend om half tien, een défilé te houden van alle Hillegomse organisaties. Er zijn 43 verenigingen aangeschreven. Deze dag zal er ook een voetbalwedstrijd zijn tussen een Hille goms elftal en een nog aan te zoeken club van elders. De dag zal worden besloten met een vuurwerk, dat deze keer zal worden opgesteld achter villa Reminn. Ook op deze dag zullen de muziekverenigingen medewerken. Sizo-nieirws Do voetbalvereniging Sizo hield zater dagavond een receptie naar aanleiding van he' feit dat zij in haar afdeling het ka pioenschap had gewonnen. Er was eer. groot aantal bloemstukken en felicitatie® Persoonlijk kwam feliciteren de hoer A H Turnhtut, voorzitter van de Haarlem >e Voetbalbond. Er waren deputaties van dez usterverendgingen Concordia. Hüle gom. VVSV en Vogelenzang. De afdeling Ktoheim te Beverwijk zond bloemen Dit s een tegenstander, waarmede Sizo za! hebben ai te rekenen to de komende wed strijden. RipperdaSizo 21 In een pittig gespeelde wedstrijd tegen kampioen Ripperda moest Sizo het onder spit delven Wal gaven de Oranje-zwar ten deze Haarlemse tweede klassers goed partij, maar desondanks loden bij een eer volle nederlaag Ripparda ging de rust to mot al een 20 voorsprong. Daar had hun middenvoor voor gezorgd Tien mi nuten voor het eindo wist Van dor Plas de eer voor Sizo fee redden. Eindstand: 21. Dit was er Twee trawlers, elf loggers en ze envijftig kotters zorgden er zaterdag voor, dat de IJmuidense afslag werd voorzien van een totale aanvoer van sfoo kisten verse vis en 43-000 kilo tong. Er waren 1000 kisten schol, 370 stijve kabel jauwen, 95 kisten schelvis, 120 wijting, 55 gul en kabeljauw, 75 koolvis, 1470 haring, 1110 makreel, 395 diversen en 40 tarbot. En vandaag? Voor de maandagmarkt zijn er flink wat kotters en loggers met platvis fijnvis binnen- De Maria van Hattum Jm 10 zorgt voor 880 kisten diversen, waarbij 100 kisten schelvis en 480 stuks stijve kabeljauwen. De Amsterdam IJm 28 komt aan de markt met 1350 kisten De Willem VI 131 en de Toronto IJm 97 waren thuisstomend met onbekende vangsten. Met een prachtige vangst kabeljauw schelvis aan boord is de Ariadne IJm op weg naar IJmuiden. Het schip heeft ondermeer 2000 stijve kabeljauwen i ruimen. Om de Noord werd door de schepen goed weer gemeld, maar de vangsten waren zonder meer slecht De schepen moesten het doen met 100 tot 200 manden haring, makreel, schelvis en koolvis per etmaal. De Huibertje deed een trek van manden hoops, evenals de Jacobo Gezina De IJm 97 Toronto meldde trek ken van 30 manden hoops en de Elie IJm 32 ving in vier trekken 40 manden schei- Langs de kust vingen de loggers en kotters niet meer dam 80 tot 120 kg tong en 10 tot 15 manden schoL Bij de P-boei en boekten de kotters en loggers etmaal vangsten van 200 tot 300 kilo tong en 10 tot 15 manden schol. De prijzen De schelvisprijzen zijn zaterdag iets gedaald, desondanks konden zij nog zeer hoog worden genoemd. Grote schelvis noteerde 68 tot 56, kleinmiddel 72 tot 66, pennen 84 tot 68 en braad f 44 tot 32 per kist van 50 kilo. De ha ring ging weg voor 15 tot 11 en de makreel voor 42 tot 11 per kist van 50 kilo. Grote tong deed 3 30 tot 310, grootmiddel 3.20 tot 2-90, kleinmiddel 3 40 tot 310, tong I 3 80 tot 3 60 en tong II 3 30 tot 3.6O; een lichte da ling dus. VOORHOUT Schaakclub „Het Witte Paard" Nu de onderlinge competitie van de schaakclub „Het Witte Paard" alhier een einde gaat nemen, geven wij voor de liefhebbers van deze rustige sport de vóóruitslag: gesp. gew. rem. verl. pt 1. C. Venne 2. A Langelaan 3. G. Zwetsloot 4 C. Augustinus 5. C. Godijn 6. Th. Kraakman 7. G. v. d. Hulst 8. L. v. d. Geer 9 S. Godijn 10 Cor Venne Hedenavond om singswedstrijd on worden gespeeld t 15% 18 15 18 15 1 2 15% 18 10 2 6 11 17 10 7 10 18 8—10 8 15 7 1 7 7% 18 7- 11 16 6 10 uur zal de beslis- het kampioenschap sen C. Venne en A. I.angelaan in café Welgelegen. W4RMONO Motorrijder verongelukt Zondagmiddag omstreeks half vijf is in het Oosteinde te Warmond in de bocht bij de Wasbeeklaan door nog onopgehel derde oorzaak de motorrijder Du Mortier uit Leiden verongelukt. Voorbijgangers ronden hem bewusteloos op de weg lig gen, terwijl de motor in de heg terecht was gekomen. De motorrijder is naar het A.Z. vervoerd en maakt het redelijk weL A AN de Oude Zeeweg te Noordwijk aan Zee, vlakbij het politie- bureau, heeft de Haagse aannemingsmaatschappij DURACO een begin gemaakt met de bouw van een door de Oegstgeester architect J. M. Bodt ontworpen blok flatwoningen. In Noordwijk is de woning nood hoog gestegen en men kampt in deze gemeente bovendien met een ernstig tekort aan bouwgrond, zodat velen zich reeds afvroegen, waarom hier toch niet door de bouw van een flink aantal flats vele woninzoekenden uit de misère worden geholpen, zoals men indertijd in Katwijk heeft gedaan. Maar nu komt het er gelukkig toch van. In de krant van gisteren heeft men kunnen lezen, dat de gemeenteraad zijn goedkeuring heeft gehecht aan de flatbouw in het noorden van het dorp en aan de Oude Zeeweg komen dus eveneens flats, die bovendien goedkoper zijn dan die in het vuurtorenplan, waarvoor toch altijd nog bedragen tussen de 40.000 en 30.000 gelden. Het blok aan de Oude Zeeweg zal 18 vierkamerwoningen, 3 drie kamerwoningen en 17 garages bevatten. De vierkamerwoningen gaan 28.000 kosten, de driekamerwoningen 26.000 en de garages 3.500 (de woningen inclusief centrale oliestookverwarming). De garages komen uiteraard aan de begane grond te liggen, daar boven bevinden zich drie woonlagen, waarvan de woningen bereik baar zijn via een centraal trappenhuis. Langs de afzonderlijke huis deuren loopt op elke verdieping een gaanderij. Het gehele complex, waarvan de totaalkosten 641.000 bedragen, wordt gegrondvest op 125 betonnen heipalen. Wanneer alles volgens plan verloopt, zullen de flats december van dit jaar worden opgeleverd. De funderingssloven. de balkons en de gaanderijen worden van gewapend beton gemaakt, de vloeren worden samengesteld uit beton elementen, terwijl ook het dak uit betonelementen zal bestaan, die worden voorzien van een isolerende laag. De gevels zal men metselen met gele genuanceerde steen. Alle flats krijgen een badkamer, waar in geëmailleerd bad met verchroomde mengkraan en handdouche. Voorts wordt een centrale antenne voor televisie- en radio ontvangst aangebracht. Iedere woning krijgt een eigen afsluitbare berffnlaats in het souterrain. TN TEGENWOORDIGHEID van een groot aantal genodigden heeft bur- gemeester H. Duiker zaterdagmorgen het nieuwe gedeelte fabriek, kantoor en toonkamer geopend van C. A. Ruigrok Industrie n.v. (CAR) aan de Valkenburgseweg te Katwijk aan den Rijn. De burgemeester roemde de prettige verstandhouding tussen de CAR en het gemeentebe stuur, vooral waar het betreft de samenwerking met het oog. op de be schutte werkplaats. Een historisch overzicht van het bedrijf gevend, noemde hij om te beginnen het jaartal 1846. Toen nam de heer Ruigrok sr. in Vogelenzang een smidsbedrijf over, waarin schoppen, vorken, hek werk en rasterwerk werden gemaakt. Er gebeurden geen bijzondere din gen tot de gedenkwaardige zaterdagmiddag in 1934 aanbrak, toen de heer Ruigrok, terwijl hij zich in het zonnetje koesterde, door zijn rotan tuin stoel zakte. Verstoord krabbelde hij overeind, gin« de werkplaats binnen, zocht een paai asbuizen en een stukje rasterwerk bij en en weldra was de eerste Nederland e metalen tuinstoel geboren. Na de Flora-tentoonstelling in 1935 nam de vaardiging van CAR-stoelen een grote vlucht. In 1946 werd de fabriek overge plaatst naar Katwijk. Men deed daar goede zaken. In 1959 werden maar even 54.000 stalen rijwierekken en 30.000 ter en zaalstoelen verkocht. Modernisering Nu is dan door uitbreiding van gebouwencomplex aan het. steeds nij pender wordende ruimtegebrek het hoofd geboden, terwijl tevens tot modernesi- nng van de machines is overgegaan D> produktie kan worden verhoogd, waar tegelijkertijd naar streeft de vormgeving van de stoelen zo modern mogelijk te doen zijn. De burgemeester verklaarde er trots op te zijn op terrassen overal in Nederland en ook wel in het buitenland Katwijkse stoelen aan te treffen. Hij wenste de familie Ruig rok van harte geluk, in het bijzon der de heer Ruigrok sr., die zijn aan vankelijk kleine bedrijf zo heeft mo gen zien groeien. De heer Duiker gaf vervolgeus kleinzoon André Ruigrok aanwijzingen, hoe hij een aan de wand bevestigde vlag moest weg trekken. Nadat dc vlag was verwij derd, werd een gedenkplaat zichtbaar met een beeltenis van de oprichter van het bedrijf, de heer A. Th. Ruig rok. Hierna voerden het woord één der commissarissen, de heer D. Lijnzaad uit Rotterdam, en directeur C. A. Ruigrok De commissaris bood de heer Ruigrok sr. een geschenk aan, de directur dankte mede namens zijn vader voor de grote belangstelling. Hij zei, dat de toene verhoogde inspanning vraagt. Door de uitbreiding is het mo gelijk geworden de produktie beter voor te bereiden en er kan efficiënter worden gewerkt. Voorts is men thans in de ge legenheid meer aandacht te schenken ian de export. De genodigden maakten vervol gens een rondgang door het ver nieuwde bedrijf. Onder hen bevon den zich wethouder Bloot, gemeente secretaris Boekhoven en een verte genwoordiger van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Burgerlijke stand GEBORENTrijntje, dr van N. v. d. Bent en N. de Best; Egbert, zn van D. Tegelaar en A. Hasenoot; Cornells, zn van D. v. d. Plas en W van Duijn; Dirk Jan, zn van G. Wassens en T. Hart; Leendert, zn van B. A. Krijgsman en D. den Hollander: Cornelia, dr van H Remmelzwaal en M Verdoes; Gonda Didy, dr van D. v. Duijn en I. Knip; Aria. dr van A. v. Duijn en N. v. Beelen ONDERTROUWD: E. Boekhoven en M. Kuüper; B. C. van Leeuwen en M Kra- ijenoord; A. Haasnoot en J. C. v. d. Wiel- J M. G. H. Hoffman en T. J. E. van den Akker. GETROUWD: J. Haasnoot en A. Var- kevisser; A. Ouwehand en E. van der Weijden; J. Schaap en A. Kuijt. OVERLEDENJohanna Clasina van der Meer, 70 jr; Maartje Maria de Groot, 66 jr. echtgen. v. P. J. Kruijt; Leuntje van Rijn, 66 jr; Gijsje van der Bent, 82 jr. KATWIJK AAN ZEE Agendanieuws Vanavond acht uur vergadert de post zegelclub in het zaaltje De Kort aan de Voorstraat Morgenavond acht uur houdt de Ge reformeerde Jeugdwerk-commissie een culturele avond voor de ouderen. Ds. P. Swagerman, legerpredikant te Breda, spreekt over muziek. Opbrengst collecten De extra collecte voor de Hervormde scholen heeft opgebracht ƒ806.05. De extra collecte voor de Kerkvoogdij der Herv. Gemeente heeft ƒ744,15 00- geleverd. Hoog en laag water Dinsdag 22 maart: hoog water om 10.58 en 23.55 uur; laag water om 6.01 en 19.03 NIEUWVEEN Ontspanningsavond voor goed doel Zaterdag werd in het Verenigingsge bouw een ontspanningsavond gegeven ten bate van dc actie 4 x Z N Bur gemeester B. Kammenga opende de avond met het voorlezen van 1 Cor. 13, waarna hij er de aandacht op vestigde, dat Suriname ons nodig heeft in de strijd tegen allerlei ziekten; hij deed daarom een beroep op de aanwezigen om mild te geven. De toneelvereniging uit Zevenhoven, die belangeloos medewerkte, bracht ha vrolijke stuk „Pension Perikelen" ovef het voetlicht en het muziekgezelschap The Waiki Hawaiians zorgde voor de muzikale omlijstiDg van deze avond.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 4