Vernieuwd Hervormd diaconaal centrum aan de Oude Rijn KOLEN en OLIE TYPEN STENO SOSte- Op Pinkstermaandag weer een Hervormde Kerkdag in Leiden Rustieke brug over verlengde van het Levendaal NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 19 MAART 1960 Agenda voor Leiden Zaterdag Lutherse kerk, 7.157.45 uur: Avond gebed. Antoniusclubhuis, 8 uur: Bonte avond L.J.A. Oegstgeest, Irene, 3—6 en 7—11 uur; Famcy-faiLr t.b.v. aotie Doe Open; 3.30 uur: pappsnikaatventooing Het geheim van de Flesgeeat. Zondag Luxor, 10.30 uur: Bijzonder Kerkewerk Herv. Gemeente, gevarieerd programma o.l.v. dr. P. L. Schoonheim. Prediker, 8 uur: Volle Evangelie Zen ding, filmavond. Maandag Salonboot Ursula, liggende in het Gal gewater bij de Blauwpoortsbrugvan 9 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur, bevol kingsonderzoek tuberculose. Lakenhal, 4 uur: Opening Belgische universitaire week, dr. F. Baudouin uit Antwerpen over Moderne Europese beeldhouwkunst, m.m.v. Toonkunst Kamerorkest. Huiszittenhuis, Oude Rijn 44c, 8 uur: Ingebruikneming gerestaureerde diaco nale centrum. Stadhuis, 2 uur: gemeenteraad. Prediker, 8 uur: Volle Evangelie Zen ding, filmavond. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Concert Werkmans Wilskracht en mannenkoor Kunst en Arbeid. Oegstgeest, Zendingshuis, 8 uur Classicale Zendings-Commissie, ds. Ru- mainum en N. van der Stoep. Het Witte Huis, 8 uur: Ledenvergade ring Oranjevereniging. Dinsdag Salonboot Ursula, liggende in het Gal gerwater bij de Blauwpoortsbrug, van 14 tot 16.30 uur en van 19.45 tot 21.30 uur bevolkingsonderzoek tuberculose. Pieterskerk, 8 uur: Interk. Evang. Com missie, ds. Toornvliet van Bloemendaal Prediker, 8 uur: Volle Evangelie Zen ding, filmavond. Hall Academie, 3.45 uur: Opening ex positie Belgische Kunst, tekeningen en trafiek uit 1860—1960. Rehoboth, 8 uur: Chr. Plattelands- trouwen- en meisjesbond, Heidemij-film Langs ongebaande klingen. Kleine Stadszaal, 8.15 uur: Voordracht Bep Hagen, proza en poëzie. Logegebouw, 8 uur: K. en O.-ci China onder rode vlag, door J. G. Waar denburg. Oegstgeest, Het Witte Huis, 8 uur: dr. E, F. Jacobi over Artiggeheimen voor Gemeentebelang. Woensdag Salonboot Ursula, liggende in ret Gal gewater bij de Blauwpoortsbrugva 9 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur, be volkingsonderooek tuberculose. Kcrkekamers Hoogl. Kerkgracht 21 8 uur: Evang. Luth. Gemeente, prof. di P. Hendrix over de Kerk, een wonder in het nieuwe Rusland. Prediker, 8 uur: Interk. Evangelisatie Commissie. De Kleine Burcht, 8 uur: Postzegelver zamelaars. Antoniusclubhuis, 8 uur: Timdelerclub met Gieren op 't veilig nest, van Harold Mc Pherson. Leidse Volkshuis, 8 uur: Voordrachts avond Freek Sachs: Achmed en Sittara. Het Gulden Vlies, 8 uur: Leidse Assu rantie Club, M. Witmondt over Misdaad van Verzekering. Schouwburg, 8 uur: De Dolleman, va Jean Anouilh, door Haagsche Comedi voor K. en O. Commissie Wijkgebouw 't Boshuis, Hoflaan, 8 Eerste jaarvergadering Ned. Christen- Vrouwenbond Leiden Zuidwest. Café Aniba, 8 uur: Door Eendracht Verbonden. Schouwburg, Haagsche Comedie mei De Dolleman, van Jean Anouilh, vooi K. en O. Vrijdag Salonboot Ursula, liggende in de Ha ven: van 14 tot 16.30 uur en van 19 tot 21.30 uur, bevolkingsonderzoek tubercu- Zomenzorg: 8 uur, algemene ledenver gadering kynologenvereniging Rijnland. Prediker, 8 uur: Interk. Evangelisatie Het Gulden Vlies, 8 uur: Vereniging voor Pedagogiek, prof. dr. J. Koekebak- ker over Welvaart en de praktische sequenties voor de opvoeding. Het Gulden Vlies, 8 uur: Alger vergadering Kennis is Macht. voor K. en O. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Metropole Orkest o.l.v. Dolf van der Linden, solis ten Elly Imhof en Tony van Hulst. Zaterdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: Cabaretpro gramma voor personeel N.V. v/h J. C Zaalberg en Zoon. Prediker, 8 uur: Interk. Evangelisatie Commissie. Wijkgebouw Levcndaal, 8 uur: Albert Vogel, voordrachtskunstenaar, voor ref. Jeugdverband. Den Burcht, 7.45 uur: Ons Grunneger- laand met Achter de wolken schient toch de zun. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Vrouwen bungalow (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Schwarze Nylons, heisze Nachte (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De vijf pen nies (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Slavenja gers van Afrika (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Le clochard (alle leeftijden). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): En eeu wig zingen de bossen (14 jaar). Tentoonstellingen Academiegebouw, Rapenburg, Kunste naarsgroep Atol (tot 22 maart). Lakenhal, werken van H. Berserik, J. Hofland, H. M. de Jong, K van Roem- burg, C. Stok, T. Wegner, C Westerik en A. v. d. IJssel (tot 28 maart). Musea, instituten, leeszalen c.d. Jeugdbiblotheek. leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6: maandag dinsdag en donderdag van 4 tot 5.30 u., Metamorfose van Huiszittenhuis Diaconiej kinderbescherming maatschappelijk werk en soc. bureau hebben er een plaats MAANDAGAVOND zal het bestuur van de diaconie van de Leidse Her vormde Gemeente het vernieuwde diaconale centrum aan de Oude Rijn officieel openstellen. De administrateur, de heer F. H. Kriek, heeft ons van de week op een middag rondgeleid; deze rondleiding was nog maar nauwelijks aan de gang, of wij kwamen tot de conclusie, dat hier naast vernieuwing van het bestaande sprake is van een nieuw gebouw. Dat was ook wel nodig, want niet alleen was de oude ruimte wat benauwd en som ber maar het diaconale werk in zijn moderne vormen kan een eigen ac commodatie niet ontberen. Zoals het woord bedeling is vervangen door het begrip verzorging en het aanzien van de diaconale taak is veranderd en de accenten zijn verschoven, zo zullen ook aan de uiterlijke vormgeving eisen moeten worden gesteld. De Leidse diaconie heeft de consequenties hiervan aangedurfd. De heer Kriek heeft lange tijd in de oude omgeving gewerkt. Hij is blij dat hij noig vijf jaar in dienst van de diaco nie voor de boeg heeft en dat hij als hem de gezondheid wordt gegeven, dus nog een lustrum van deze radicale vernieuwing mag profiteren. De verbouwing is grondig geweest. Waar men nu komt, overal wordt men getroffen door die vrolijke toets die door het gebouw speelt. Zelfs de onaangetaste bestuurskamer, die historische waarde heeft en welker stijl derhalve moest wor den gehandhaafd, heeft door een nieuw behangetje gedeeld in de sfeerverande- Indelint Van de gang, het kolenhok en de fiet senberging is een hal gemaakt. Een gang leidt naar een toilet en de deur van de grote vergaderzaal. Het vernieuwde kan toor heeft ook een toegang tot deze zaal, die een andere verlichting en stoffering heeft gekregen. Geheel nieuw zijn de volgende lokali teiten: een spreekkamer voor de maat schappelijke werksters, waar ook het Protestantse bureau voor sociale Advie zen. op dinsdagavond van 7 tot 8 uur, zijn zittingen houdt, een tweedy, spreek kamer (met grote kasten voor de opslag van meubilair en kleding), waar de in- spectrices van de kinderbescherming hun plaats hebben, een wachtkamer, een hal bij de spreekkamers, een werkkamer voor de inspeotrices van de kinderbescher ming, een afdeling voor het maatschappe lijk werk met een voorkamer voor de administratieve kracht en daarvan ge scheiden door een glazen wand een werk kamer voor de maatschappelijk werk sters, een commissiekamer respectieve lijk spreekkamer voor de administrateur e.a., een archiefruimte en een kamer voor de administrateur. Het gehele gebouw wordt centraal ver warmd, zodat ook de oude kachels kon den worden afgedankt. De werkkamers van de afdelingen kinderbescherming en maatschappelijk werk, de commissieka mer en het vertrek van de administra teur bevinden zich alle op'de eerste ver- Het bevolkingsonderzoek Al 7500 Leidenaars voor het toestel Het bevolkingsonderzoek op tuberculose In Leiden, dat plaats heeft aan boord de salonboot „Ursula", is volop aar gang. Zoals bekend is de ligplaats thansGal gewater bü de Morsstraat. Tot gister avond zijn al meer dan 7.500 personen het toestel gepasseerd. Over de resultaten van het onderzoek is uiteraard nog zeer weinig bekend, hoe wel reeds enkele afwijkingen zijn gecon stateerd. Het nut van het onderzoek i' daarmee opnieuw vastgesteld. Op het consultatiebureau voor t.b.c.- bestrijding worden regelmatig personen voor nader onderzoek opgeroepen. Hier uit mogen echter geen conclusies worden getrokken, want na het nadere onder zoek kan pas meer zekerheid worden verkregen. Het is namelijk door allerlei oorzaken mogelijk dat de genomen foto minder is geslaagd. Niemand behoeft zich dan ook ongerust te maken, wanneer men voor nader on derzoek wordt opgeroepen. Het is van belang hier te herhalen dat, wanneer men 9 dagen na het nemen van de foto geen bericht heeft ontvangen, alles in orde is. Het onderzoek op de ligplaats Galge water duurt voort tot en met woensdag, 23 maart as. Ieder die nog in het bezit van een oproep is, maar om welke reden ook daaraan nog geen gevolg heeft gege ven, kan voor onderzoek nog terecht op: Maandag 21 maart van 912 en 1416.30 uur; dinsdag 22 maart van 1416.30 en 19.4521.30 uur; woensdag 23 maart van 9—12 en 14—16.30 uur. Op donderdag 24 maart zal er, in ver band met het verplaatsen van de boot, geen onderzoek zijn. Het onderzoek wordt hervat op vrijdag 25 maart. De ligplaats zal dan zijn in de Haven, waar het onderzoek zal duren tot dinsdag 12 april. Ook daar wordt op een grote opkomst gerekend. Tenslotte nog deze wenk: neem goed kennis van de aanwijzingen, die op de oproepkaart zijn vermeld. i 12 1 t 4.30 i woensdag en zaterdag en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds Pilgrimfathers-huisje, Boisotkade 2, ei ke dag geooend van half 10 tot 12 en can 2 tot 4 uur Legermuseum „Generaal Hoefer", Pest- huislaan 7: elke dag geopend van 105 u Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag) Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen turg 28: elke dag geopend van 10 tol 4 u Archeologisch instituut, Rapenburg 26 elke dag algemene studiezaal en uitleen bibliotheek tot 5 uur (behalve zaterdag middag). Contactbureau voor afgestudeerden Rapenburg op maandag, woensdag en vrijdag geopend van 10 tot 12.30 en van 2 Aeademisch-Historisch museum Rapen- Gurg 72, elke dag geopend van half 10 tol half l, uitgezonderd op dinsdag en vrij dag vaD 2 tot 5 uur. Geologisch en mineralogisch museum Garenmarkt lb: elke dag geopend van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. dieping. Op de tweede verdieping i ven een aantal vertrekken nog eei Voldaan Het restauratieplan Is ontworpen dooi de heer J. Zwanenburg, de uitvoering berustte bij de N.V. B. J. Huurman. Be gin augustus van het vorige jaar werd ermee begonnen. Het Hervormd-diaconale centrum, aan de Ou.de Rijn is in de geschiede nis van Leiden bekend onder de naam Huiszittenhuis. De betekenis van deze naam is duidelijk als men weet, dat op deze plaats in het verre verleden de zorg voor de stille, thui zittende armen was geconcentreerd. De brutale bedelaars kwamen langs de deuren en wegen toch wel hun trek; aan de verborgen armoede in de huizen moest iets worden ge daan. In het jaar 1582 kwam de ver eniging van Huiszittenhuis en conie tot stand. Vrouwelijke studenten Het bestuur van de Vereniging Vrouwelijke Studenten te Leiden is vl_. het jaar 19601961 als volgt samenge steld A. Kappeyene van de Coppello, prOcsos, J. C. H. van Vliet, ab-acti3, C. A. Boon, quaestrix, M. D. B. Gerbers, assessor 1, en H. de la Hayze, assessor 2. Zie voor stadsnieuws ook pagina 4 De Huiszittenmeesters zouden hun ge bouw niet meer herkennen. Heel veel bleek de zorg van het conserveren niet waard te zijn en dat alles moest wijken deze -tot in de kleinste details mo- opzet. Kortom: het centrum kan in zijn indeling en aankleding wedijveren mat iets geheel nieuws. Voor de diaconie t een reden om voldaan te zijn! Voor het personeel van de diaconie en voor vele bezoekers evenzeer! 10 vinger blind rhythm Kon. Erk. PITMANSCHOOL Plantsoen 65 Telefoon 26558 Puzzel prominenten 1. H. Pit, Parklaan 77, Sassen- De Ridderstraat 6, Leiden; 3. W. J. van Beveren. Hoofdstraat 89, Noord wijk aan Zee. Morgenavond 7 uur komt geduwde auto in Leiden De vier jongelui die morgen met een Austin 1910 van Voorschoten naar Leiden komen, zij het niet rijdend, maar duwend, hopen morgenavond omstreeks zeven uur Leiden te bereiken via de Zoeterwoudse- weg. Bij de spoorwegovergang van de Herenstraat staat Jong K. en G. de auto de „bestuurders" op te wachten met muziek. Maar ook zijn er H.B.S.-meisjes, die sleuteltjes voor de vluchtelingen zul len verkopen. Via Herenstraat en Doeza- straat gaat de muziek over het Rapen burg en de automobilisten vertrekken uit Leiden over de Prinsessekade, langs de molen De Valk, Zijlsingel en Haar lemmertrekvaart naar Sassenheim, waar de jongelui de-nacht doorbrengen. Geveilde percelen Ten overstaan van notaris M. P. Kap. tem te Leiden zijn geveild: Huis en erf Magdalena Moonsstraat 31/31a in bod: ƒ8100, koper: C. J. L. Koster te Wassenaar voor ƒ8100. Huis en erf Oude Vest 129 in bod: ƒ5300, koper: J. W. Goddijn te Leiden voor 5300. Ir. Schut voor A.R. te LEIDEN Waar groeien we naar toe in de Randstad Holland? TR. W. F. SCHUT, directeur van de stichting „Stad en landschap van Zuid-Holland" te Rotterdam, sprak gisteravond in De Harmonie op uitnodiging van de centrale A.R. kiesvereniging te Leiden voor een pover aantal belangstellenden (ongeveer 20) over het onderwerp „Waar groeien we naartoe in de Randstad Holland?" De leiding van de avond berustte bij dr. N. G. Geelkerken. De heer Schut'begon zijn betoog met te wijzen op het gevaar van verzakeling, dat het tegenwoordige leven, ook dat van de Christenen, bedreigt. Steeds weer moeten we ons ervan bewust zijn, dat alles op deze aarde bestaat uit -dingen, die voorbij gaan terwijl Jezus bezig is voorde Zijnen een plaats voor te bereiden in de Hemel. Dit houdt ook in, dat we nooit conser vatief moeten zijn, maar altijd open moe ten staan voor nieuwe dingen, aldus ir. Schut. Als Christenen lopen we zo vaak achter de feiten aan, terwijl, het juist andersom moet zijn. Helaas is ook in A.R. kringen de mentaliteit van „We hebben het hier nog zo kwaad niet" waar Wat de bevolkingsgroei aangaat, daarin speelt de mens zelf eigenlijk maar een kleine rol, ondanks alle theorieën, die hierover worden opge bouwd. Het belangrijkste is, dat al die vele mensen kunnen leven, liet hindert niet waar (migratie en emi gratie). Er is een positieve houding ten opzichte van dc bevolkingsgroei nodig onder meer door niet zoveel prognoses te maken maar nuchter de feiten te aanvaarden en daarnaar te werken. len vanzelf tot de conclu- gelijkheden voor ons land liggen in de indus- Dan komt i eerste trialisatie. Er moet daarom alles gedaan om deze te bevorderen, maar... t overleg. De ruimte bij grote water- rkeerspunten (zoals Rotterdam) moet rden gereserveerd voor de grote ba- industrieën de kleinere bedrijven ieten daar zover mogelijk vandaan rden gevestigd. Evenzo ligt de pri- ire vestigingsplaats voor de (warme) tuinbouw bij de grote bevolkingscentra. Optimum dit alles moet worden gestreefd het „optimum", waarbij de kansen ingeliikheden zo goed mogelijk wor- jitgebuit ten gerieve van zoveel mo gelijk bevolkingsgroepen en ondernemin gen. Dit geldt zowel voor het snel g: i of i „stil- .nde" andere delen van ons land. Het zöu bijvoorbeeld aanbevelenswaar dig zijn als ondernemingen, die zich per ningen en voordelen willen vestigen, daarvoor een zekere tegenprestatie leve ren door meer te betalen dan zij elders zouden moeten doen. Ondertussen moe ten de vestigingsmogelijkheden ii dunner bevolkte delen van ons land aantrekkelijk worden gemaakt. De enor me druk op het westen van ons land dient in ieder geval te worden vermin- De Kerkedagen die dit jaar in ons land worden gehouden, zullen alle in het teken staan van het gehoor dat wij aan de reddende boodschap van Jezus Christus mogen verlenen. „Wie oren heeft hore wat de Geest tot de Gemeente zegt". Deze woorden hebben in dit affiche, dat straks ook in Leiden en omgeving bij honderden zal worden verspreid en voor de ramen zal komen te hangen, hu,n suggestieve uitdrukking gevonden. Saamhorigheid als m otto IK OR en Wereldomroep zenden openingsdienst uit Frederikse, aandag 6 juni, wordt in Leiden de tweede Kerkedag gehouden van de classis Leiden van de Hervormde Kerk. Voor de eerste, twee jaar geleden, bestond zoveel belangstelling, dat in dc grote Pieterskerk geen plaats onbezet bleef. De commissie, die al enige tijd geleden aan de voorbereiding van de tweede dag is begonnen, hoopt, dat de aandacht voor dit kerkelijke gebeuren ten minste gelijk za zijn gebleven en dat zij straks weer vele honderden Hervormden uit Lei den en omstreken zal mogen begroeten. Het motto van de komende Kerke dag is „Saamhorigheid". Men kan zeggen, dat' de Kerkedag mede ten doel heeft de gedachte var verbondenheid, van een gemeenschap pelijk staan en zich bewegen in hetzelf- kerkelijke verband, te versterken Dat kan vooral voor de stad, de mens meer individueel zijn weg pleegt te gaan dan als deel van een ge meenschap, van belang zijn, maar onge twijfeld ook voor de omringende kleine re gemeenschappen, waar het besef var sómen, dus met de ónder, dichtbij er veraf. Kerk zijn, evenmin steeds duide lijk rzig 1 TT7IJ BLIJVEN nog steeds in de omgeving van de Plantage, dank zy deze inzending van de heer S. Postma, Hugo de Grootstraat 7. Lei den. Het voornaamste op deze foto is de brug over het verlengde Levcn daal. De verlenging van deze gracht was nodig toen de Vierde Blnncn- vestgracht werd gedempt en het Le vcndaal doorstroming moest houden. De afgegraven stadswal gaf ruimte voor een beplanting als park cn deze brug en de ryweg waren een goede verbinding met het reeds bestaande Plantsoen. Lezers die hier destyds hebben ge wandeld zullen beamen dat deze plaats een van de mooiste was met zyn doorkijkjes naar de singel, de Utrechtsebrug, het Plantsoen cn het Levendaal. Het was dan ook te be grijpen, dat in de onmiddeliyke na bijheid ter gelegenheid van de troonsbestijging van Koningin Wil- hclmlna In 1898, op 23 september ccn linde ter herinnering werd geplant. Die kennen wij nog altyd als de Wil- heimina-llnde. By de demping van het Levendaal was ook het lot van deze brug en van de aansluitende wandelpaden beslecht De rust van de wandeling heeft plaats moeten maken voor het „jachtterrein" van het snelverkeer. (De troonsbestyglng of kroning was wel op 6 september, maar tn Leiden waren de feestciykhcden eerst op 22 en 23 september 1898). Er wordt wel gezegd dat de Kerk het van de grote onoverzichtelijke verban den, van de massaliteit zeker niet meei moet hebben. Juist de decentralisatie (wijkgemeenten!) is een middel oi breuk met velen die nog in de kerkelijke registers staan ingeschreven, te herstel len In de pastorale zorg voor eer perkt duidelijk afgebakend geografisch gebied, komt de enkeling meer tot zijn recht. En het is met name die aandacht en zorg voor de enkeling, waarva Kerk het zal moeten hebben, wil zij haar gemeenschap van enkelingen in stand houden en zo mogeiyk uitbreiden. Als het ergens biykt dat mensen zich in dc kleurloze collectiviteit spoedig verloren wanen cn ook de relatie met de Kerk gaan verliezen, is het wel in de nieuwe stadswijken, waar men zich teruggeworpen kan voelen op zichzelf en waar een sim pel bezoekje van de Kerk als een herademing kan worden ervaren. Splitsing van het grote geheel dus om de enkele mens niet te verliezen, om hem te beschermen tegen een verzinken in de massaliteit. Als de commissie voor de Kerkedag dan ook liever heeft dat zich op tweede Pinksterdag tweeduizend in plaats zestienhonderd mensen naar de Pieters kerk in beweging zetten is dat niet een behoefte aan een demonstratie de massa te bevredigen, maar om die len voor een moment onder te dompelen in dat bevrijdende gevoel van het by- elkaar-horen, onder de liefdevolle heer schappij van de levende Heer, die dé gemeenschappelijkheid van Zijn Kerk aangrijpt om. de persoonlijke mens Zijn heil te verzekeren. Wij zijn ons van dat leven mét Chris tus in gemeenschap met ontelbaren maai zelden bewust, omdat wij vaak zo be perkt zijn in ons streven, ons voorstel lingsvermogen en ook in ons geloof. Zo'n Kerkedag is een doeltreffend mid del tot het verkrijgen van een wijde visie, tot het zien van een nieuwe hori zon, tot het uittreden uit onze benauwd heid, die ons' bedreigt met een versuffend en verstarrend individualisme En daar om nog afgezien van het onderwerp, óp naar die Kerkedag! Het programma In het kort volgt hier iets over d deling van de dag, voorzover deze al vaststaat. Vóór de openingsdienst in de Pieters kerk die om io uur begint en door IKOR n Wereldomroep wordt uitgezonden vaarin ds. P. J. Mackaay van de Raad ■oor de Zending te Oegstgeest hoopt ■oor te gaan, is er gelegenheid aan •iering van het Heilig Avondmaal deel e nemen en wel om half g in de Hoog landse kerk; ds H. J. van Achterberg, oorzitter van de centrale kerkeraad an Leiden, hoopt in deze dienst voor te gaan Na de dienst in de Pieterskerk (vier koren werken eraan mee) wordt in het koor koffie gedronken. Om half twaalf begint in deze kerk voor allen een bij- leenkotnst waarin dr. Th. predikant leWassenaar, Ldecwerp „Saamhorigheid" hoopt te spre ken. Er zal gelegenheid worden gegeven tot het stellen van vragen. Na afloop gaan allen naar de Gehoor zaal, de ouderen naar de grote zaal en de deelnemers op de leeftijden van de Jonge Kerk naar de foyer. Tot 2 uur wordt gegeten. Men moet zelf voor zijn lunchpakket zorgen. Tussen 2 en 3 uur luisteren de ouderen in de grote zaal naar een spreker uit de „wereldkerk" en een spreekster die betrokken is bij het werk voor de vluchtelingen; de deelnemers in de foyer hebben hun eigen sprekers over dezelfde onder werpen. Tussen 3 uur en half vier wordt thee gedronken. Om half vier begint een cul tureel programma, dat de volgende pun ten vermeldt waaruit een keuze moet worden gedaan: vertoning van twee films in'de grote zaal, cabaret in de foyer, waarschijnlijk pantomime in de kleine zaal, orgel- en hoboconcert in de Pieterskerk en excursie naar de hortus botanicus Om half zes zijn allen weer in de Pieterskerk voor de sluiting van de dag De voorzitter van de commissie, ds Kloek, hoopt het slotwoord te spreken Kinderen van 6 tot 12 jaar behoeven niet thuis te blijven Zij worden in, op en om de Burcht bezig gehouden. Voor de jongelui van 12 tot omstreeks 16 jaar is er in de Oosterkerk eerst een dienst, waarin ds. D. H. Gysbers van Leimuiden, half time-jeugdpredikant te Leiden, hoopt voor te gaan. Daarna gaan zij naar de speelvelden van het park Roomburg aan de Kanaalweg of bij ongunstig weer naar een hal Advertentie Voor de nieuwbouw van het Diaconessen- huis Leiden ontvangen tot 1 februari i960 456.174.28 gedurende februari 2.392,34 Totaal 458.566,62 Dit moet cén miljoen worden. ACTIECOMITÉ DIACONESSEN HU IS Secretariaat Willem de Zwijgerlaan 41. Oegstgeest. Postrekening van de Stichting Steunfonds Diaconessenhuis Leiden 533001 Tweede D.0.S.-show ook een succes °e christelijke gymnastiekvereniging D.O.S. uit Leiden gaf gisteravond in de nu geheel uitverkochte Stadsgehoorzaal een tweede uitvoering, die wat de on derdelen betreft, vrijwel gelijk was aan die van gisteren. Waren gisteren de ad- spiranten van het Morskwartier in het ws, nu mogen wy veel goeds sohrij- over het optreden van de jongeren de oefenlokalen van de Franchi- montlaan en de Van Vollenhovenkade. Het leeuwedeel van gisteravond was Dor rekening van de heer L. A. van Deuren, die weliswaar een andere stijl heeft dan zijn collega Van Oort, maar daarom er niet minder in is geslaagd en kele fraaie nummers te brengen. r. en Jong T. en G. speelden op het podium vrolijke marsmuziek. De jon gens hebben er blijkbaar schik in, want volgens het bestuur van D.O.S. zaten tus sen de trommelaars en blazers ook nog enkele D.O.S.-leden, die blijkbaar liever begeleiding zorgden dan als solist optraden. De kleuters hadden gisteren een bank- oefening en ook stond de laagbrug op het programma. De heer Barendse had zich weer achter de piano gezet en, met de uitvoering van donderdagavond ach ter de rug; kon men in vierentwintig uur nog velé kleine regiefouten bijschaven. De sfeer was gelijk aan die van de oefen- avonden en D.O.S. kan dan ook terecht geslaagde show spreken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 3