Katwijkse predikant kent talen bij de vleet Graven in Katwijk voor actie „Doe Open" de Met De Hoop mee om als tolk te fungeren in Noorwegen Show van voorjaarskleding in het Nutsgebouw te Alphen Bij de ouders berust taak der seksuele voorlichting NIEUWE LEIDSCHE COURANT -k 7 DONDERDAG 17 MAART 1960 Ds. Offeringa nu met Russisch bezig HOEWEL reeds jarenlang hervormd predikant te Katwijk aan Zee is ds. F. Offeringa nog steeds student. Nee, bepaalde aspiraties op theologisch gebied héeït hij niet. Hij volgt colleges die op het eerste ge zicht weinig of niéts met zijn predikantschap hebben te maken. Op het ogenblik studeert hij Russisch. De jaren daarvoor verdiepte de dominee zich in het Assyrisch, in het Zweeds, Deens en Noors. Ds. Offeringa heeft nu eenmaal een talenknobbel of zoals hij het zelf erg bescheiden zegt: ik heb belangstelling voor talen. Het is een soort hobby van me. Zodra ik op de ene taal zo'n beetje ben uitgekeken, wel dan werp ik me op een vol gende. En zo is het gekomen, dat toen de Vereniging van het hospitaal kerkschip De Hoop naar een Nederlandse predikant zocht die in Noor wegen voor de bemanning van De Hoop als tolk dienst zou kunnen doen, men als vanzelf op het adres Voorstraat 49 terecht kwam. Even leek het erop-of dis. Offeriruga aan de oproep geen gevolg zou kunnen geven, hoeveel zin hij er ook in had. Zijn vrouw was ziek- GeluikMg konden er voorzieningen worden getroffen en de Katwijkse predikant ging voor de derde maal aan boord van het hospitaal-kerk schip het zeegat uit. Sfeer Ds. Offeringa' houdt van de zee en van de zeelui- „Ik vind het prachtige kerels. De sfeer die er onder hen heerst, doet weldadig a-an. Steeds ben weer onder de indruk van dé moedige wijze, waarop zij hun harde bestaan tegemoettreden. Vooral op de trawlers om de Noord is het stug werken geblazen. Men heeft daar vaak ruw weer. Als het enigszins mogelijk is. moet er worden gevist al staan er nog zulke hoge zeeën. Er mag dan wat wor den verdiend, de visser-s krijgen het niet cadeau. Wij aan de wal beseffen soms maar half onder welke moeilijk? omstan digheden op die schepen wordt gewerkt." Ook deze reis is ds. Offeringa niet zeeziek geweest. Op de heenreis wel een beetje katterig, maar daar had den ook verscheidene zeelui last van. Het was me het weertje wei daar in de buurt van Noonoegen. Wat dat betreft, hebben we het niet zo best getroffen.'Van de maand dat we zijn weggeweest, hebben we een week of drie binnengelegen, door dat het zo waaide. In Skudeneshavn een alleraardigst dorpje met ze ventienhonderd inwoners lag ook een deel van de Zweedse vloot. Met de Zweden hebben we een prettig contact gehad. Zij bezochten onder meer onze kerkdiensten aan boord, waarbij ik dan gedeeltelijk in het Nederlands, gedeeltelijk in het Zweeds preekte Hoewel we dus .lang hebben binnenge legen, kon toch veel hulp worden gebo den. De dominee bezocht onder meer een aantal gewonde vissers, die in Noorse ziekenhuizen waren achtergebleven. Er waren jongens van een jaar of zestien bij, die geen woord Noors spraken in die omgeving erg eenzs Een goede verstandhouding de plaatselijke Lutherse kerk. Ds- Offe ringa voerde tal van gesprekken met de predikant van Skudeneshavn en ook woonde hij enkele kerkelijke samenkom sten bij, waarop hij zo af en toe een woordje meesprak. vbelden Druk Als tolk heeft de Katwijkse dominee hel erg druk gehad- Zweeds en Deens had ik vaak gesproken, maar Noors had ik eigen lijk nog nooit in de praktijk gebruikt. Ik moest er dus wel even doorheen, maar eenmaal bezig vlotte het steeds beter' Allerlei karweitjes dienden te worden opgeknapt. Ik vergezelde de kapitein als er havenformaliteiten moesten worden vervuld, ik sprak met de autoriteiten de zendvergunning, ik werd een bekende verschijning op het postkan toor, ging met de bemanning uit winkelen en niet te vergeten was ik steeds in.^de; spreekkamer als de dokter een patiënt, behandelde ,want zonder vraag-en-aht-, woordspel is het bijzonder lastig eë'ri medische diagnose te stellen- Ik geloof niet, dat ergens zoveel naar een dominee wordt gevraagd als aan boord van De Hoop toen wé in Skudeneshavn lagen. Kwam op een van de sohepen een hoofd boven het dek uit en werd er iets naar on ze bemanning geroepen, dan was het meteen: dominee, kom er eens even bij. Wat zegt-ie? En zo ging dat maar. Ik zei wel eens tegen de men sen van De Hoop: jongens, jullie moeten nu toch ook eens een beetje Noors gaan leren. Ik héb er zelfs aan gedacht een cursusje op 'touw te zetten, maar zover is het jammer genoeg niet gekomen, doordat de werktijden van de bemanningsleden zo onregelmatig waren Overigens, men hoort veel kwade dingen over Scandinavië. Een deel daarvan is inderdaad waar. Wat mij echter goed heeft gedaan is, dat bijvoorbèeld de godsdien stige onverschilligheid in de kuststreken niet groot is. Worden in sommige gebie den de kerken alleen nog maar bezocht door bejaarden, langs de kust is dit zeker niet het geval. Men vindt hier een' ernstig, ietwat bevindelijk godsdienstig leven. Eén van de oorzaken is wellicht, dat men hier te maken heeft met een bevolking die voornamelijk uit vissers bestaat, bij wie het afhankelijkheidsgevoel sterker leeft dan bij mensen in de steden. Merkwaardig is ook de grote activiteit van allerlei stro mingen en sekten. Langs de Noorse kusr zijn Leger des Heils, Pinkstergemeente eri Jehova-getuigen bijzonder bedrijvig. De Lutherse predikant van Skudeneshavn heeft een goede samenwerking met het Heilsleger. Respect Ds Offeringa heeft een fijne reis achter de rug. Hij spreekt krachtig tegen, dat het geestelijk leven onder de viksers sterk achteruit zou gaan- Ja, ér is wel gevaren met bemanningsleden uit de grote" steden en onder hen bevonden zich mensen, die praktisch nooit iets met de Kerk te ma ken hadden gehad. Maar onder de echte vissers zijn nog vele echt-gelovige man nen. Kerkelijk meeleven kunnen zij haast niet, maar dat wil geenszins zeggen, dat zij minder goede christenen zijn- Integen deel. Ik heb in Velerlei opzicht groot res pect voor onze vissers. De tolk-predikant heeft tal van aardige ontmoetingen gehad. Eén er van was een gesprek met een pan- Voortaan ook Russen op De Hoop 'Naar wij vernemen, heeft de Vereni ging van het hospitaal-kerkschip Dl Hoop contact gehad met de Russische ambassade over het verlenen van hulp aan Russische vissers. Tot nog toe wa; het zo, dat de Russen geen hulp van hel hospitaal-kerkschip aanvaardden. Do Russische regering zal binnenkort eer beslissing nemen of inhet vervolg eer andere houding kan worden aangeno- KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Vrijdag; hoog water 6.34 en 18.57 ui laag water 2.-16 en 14-43 uur. Bij haar werk om de Noord was De Hoop door het ruwe weer ge dwongen geruime tijd ligplaats te kiezen in de haven van Sku deneshavn. Skudeneshavn is een Noors vissersdorpje van zeven tienhonderd inwoners. Zoals de foto laat zien, is het land meer naar binnen toe rotsig en totaal verlaten. Langs de kust staan de houten huisjes, geschilderd in uiteenlopende kleuren. tof f éltjeskoopman, die toen hij hoor de. dat zijn kandidaat-klant domi nee was prompt reageerde met de mededeling: 'ik ben ook christen. Dacht men aanvankelijk, dat dit een uitroep-om-den-brode was, toen ds. Offeringa met een paar bemannings leden met de koopman mee naar huis ging om nog meer pantoffel tjes te halen bleek daar een open geslagen bijbeltje op tafel te lig gen. RIJNSATERWOUDE Leerzame excursie naar Woud se Dom De historische vereniging voor Alphen aan den Rijn en omstreken maakte gister avond een excursie naar de pas gerestau reerde kerk (de Woudse Dom). Onze plaatsgenoot, de heer P. Kroeger, die be stuurslid van deze vereniging is, opende de avond. Het was voor hem een groot genoegen iets over de geschiedenis van deze prachtige kerk te mogen vertellen. Hij bedankte de president-kerkvoogd', de heer L- Donker, voor de prettige manier waarop hij deze avond had mogelijk ge maakt. Allereerst, zo zei de heer Kroeger ver der, vraagt men zich bij het bezien van zo'n historisch bouwwerk af uit welke tijd het is en in welke stijl het is opge bouwd. Doordat de kerk in de jaren van de overgang van de gotiek naar de renais sance is gebouwd, kan men beide stijlen hierin terugvinden. De gotische stijl vindt men terug in de toren en in het koor. Het kerkgebouw op zichzelf is lijk in de renaissancistische stijl opge bouwd. Er zijn oude geschriften gevonden, waarin sprake is van een klein kapelletje, dat in 1062 al op deze plaats moet hebben gestaan: in 1156 werd dit vervangen door een klein kerkje. De heer Kroeger zei verder, dat een kerk, die zichzelf respec teert, minstens eenmaal afgebrand of ingestort moet zijn". De kerk van Rijn- saterwoude deed hierin niet onder: in 1552 stortte de toren door een noordwes terstorm op de kerk; het gebouw werd daardoor geheel vernield en alleen het koor bleef staan. Het tongewelf van de kerk dateert uit 1744. Verder wees de heer Kroeger op de prachtige grafzerken, die men bij de restauratie onder de vloer van het koor vond en die nu in het kerkgebouw liggen: de oudste grafzerk is van het jaar 1582. Het prachtige snijwerk van de kansel dateert uit 1651- De eerste predikant op deze kansel was Everhardus Paes. De deur aan de zuidzijde van het ge bouw was er voor de restauratie niet. maar men heeft uit gravures en de aan wezigheid van een dorpel afgeleid, dat er heel vroeger wel een was; daarom is ook deze deur met de restauratie in ere hersteld. Na deze woorden van de heer Kroeger werd een kerkconcert gegeven door Adriaan Blankenstein (orgel) en Heinz Friereen (hobo). In de pauze was er ge legenheid het gebouw en enkele oudhe den te bezichtigen, waaronder oude doop boeken en geschriften over de geschiede nis van de kerk. De heer Dekker, voorzitter van de Ver eniging sprak van de bijzondere band, die er tussen hem en diit kerkgebouw is door dat hij tientallen malen het evangelie in deze kerk heeft mogen brengen. Hij noem de ds. Theodoras v- d. Groe, een oud-pre dikant van deze Gemeente, een theolo gisch lichtpunt van zijn tijd. MILITAIRE MUTATIES Met ingang van 1 juli. i960 overge plaatst naar de generale staf de luite nant-kolonel E. J. baron van Voorst tot Voorts van de cavalerie. Met ingang van i juli i960 is op ver zoek eervol ontslagen de luitenant-kolo nel ir. G. van Amstel van de technische staf en met ingang van i april i960 ter zake van langdurige dienst eervol ont slagen de luitenant-kolonel L. C. Onder stal vande artillerie. Primavera Italiana bij Kreymborg! Italiaanse lente ln onze prachtige collectie Waarborg-regenjassen. Zie o.a. Model „ROMA" - vlot, sportlef, met opgestikte zakken. 1008'» egyptische garens, DRI-SIL bewerkt, dus duurzaam waterafstotend. Speciale lenteprijs f 45.- BAARLEMMERSTRAAT 143 LEIDEN EEN VAST SYMPTOOM van de naderende lente is een fleurige show van voorjaarskleding. In een tot bloementuin herschapen Nutsgebouw te Alphen aan den Rijn toonde de firma Winninghofhaar collectie voor het komende seizoen. De vrouw zal deze zomer losse en soepele kleding dragen. In de getoonde modellen kon men de laatste modetendenzen terug vinden. Bij de stoffen was veel gebruik gemaakt van de zo geliefde wit- zwart combinatie in talrijke dessins, ook waren er vrolijke bloempatronen in de moderne kleurstellingen, bruin, beige, wit en blauw-groen. Voor de sport- en kinderkleding ziet men dit seizoen veel denim gebruiken, een praktische, sterke en goed wasbare stof. De structuurweefsels zijn dit jaar weer en vogue, wafelpique's, raffia en andere effectweefsels zijn er in diverse dessins. Een viertal mannequins, onder wie ook een maat 44 en 46, bracht een zeer gevarieerd aantal modellen. De mantel pakjes, over het algemeen licht van kleur, vertoonden een neiging tot terug keer naar het klassieke model. De taille wordt weer vaag aangegeven, de j; zijn zo hoog gesloten, dat men het pakje ook zonder blouse kan dragen. Het delkostuum, bestaande uit een rok met driekwart jas heeft ook een plaatsje de garderobe gekregen. Deze ensembles zijn door hun corrigerende werking bij uitstek geschikt voor de niet meer slan ke dames. Kleine modetrekjes, zoals het garneren met tres en franje, ziet mei wel bij de mantelpakjes als bij de man tels en japonnen steeds terug. Heel sportief en jeugdig stond de licht beige popeline autocoat met zakken ei: kraag van wol in contrasterende kleur. Het suède jasje is in steeds meer kleu ren en modellen verkrijgbaar; men zag jasjes van een mooie kwaliteit, door de natuur gelooide suède, in roze, groen, naturel en zand. Japonnen waren er voor elk uur van de dag en voor elke leeftijd. Zij zijn 'mouwloos of hebben een pittig kort ingezet mouwtje. Het tuniekef fect, twee rokken van verschillende lengte of een japon met één afknoop- OUDE WETERING I TAE CHR. NATIONALE SCHOOL te Oude Wetering hild in het jeugd- gebouw haar ouderavond onder leiding van de heer H. Renee, die zijn vreugde uitsprak over de grote opkomst. Onder anderen heette hij welkom de loco-burgemeester, de heer Turk, en de gemeentesecretaris, de heer Van Dommelen. Vervolgens sprak hij met waardering over de uit stekende teamgeest, die het onderwijzerskorps kenmerkt, waarna hij wees op de betekenis van het v.g.l.o.-onderwijs. Na de opening brachten leerlingen korte stukjes over het voetlicht en voorts Werden verschillende spelletjes gedaan. Tijdens het wisselen der nummers zorg den de mondaccordeonist Wil Keiler en de fluitclub (met zang) voor een leuk intermezzo. Het hoofd der school, de heer L. Broere, sprak over het fonds tot aanschaffing van leermiddelen; de subsidies zijn ontoerei kend. Er is een bandrecorder aangeschaft en betaald maar helaas heeft 40 procent van de leerlingen nog niets bijgedragen. Dokter Van der Meeren, schoolarts, sprak na de pauze over dc seksuele opvoeding der kinderen. Hij was van mening, dat liet in de eerste plaats de taak deronders is om hun kinde ren een klare en duidelijke voorlich ting te geven, vooral als zij daarom vragen. Het is absoluut fout om de dingen heen te draaien en de kinde ren met een kluitje in het riet te slu- Een forum, bestaande uit mevrouv Knottnerus-B.eening, ds. A. G. Kornet, dokter Van der Meeren en de heer P. G. Laernoes, beantwoordde ten slotte ver schillende vragen over het behandelde onderwerp. Gesprekleider was de heer H. J. Renee. Gisteren was er een fijne middag voor de Katwijkse jeugd. Het jeugd- actiecomité „Doe Open" had op het strandgedeelte tussen dc Oude Kerk en de Voorstraat een 50-tal houtjes met het woord „prijs* ln het zand verstopt. En zo kreeg men een voor proefje van de komende strandfees ten. Om 2 uur werd het signaal gege ven en ongeveer-ïioo kinderen groe ven er spoedig «luchtig op los. Een uur lang werd met enthousiasme ge- gezocht. Er zit nog wel een aantal schatten onder het zand. De prijsuitreiking is zaterdagmiddag om 3 uur in hel jeugdhuis aan de Voorstraat. Foto D. Kruyt. KATWIJK Foto-amateurs bijeen De amateurfotografenvereniging Kat wijk hield gisteravond in restaurant Ma rina een bijeenkomst. Na afhandeling van een aantal huishoudelijke zaken werd een fotocollectie van een Duitse amateurfotografenvereniging uit Krefeld beproken en gewaardeerd. Vervolgens kreeg men een rondreiscollectie te zien van kleurendia's ,dle hadden meegedon- gen in een diawedstrijd van de bond var Ned. amateurfotografen. Deze avond werd ook de fototentoon stelling besproken, die in het badseizoen I960 zal worden gehouden. Voor de col lectie die naar Krefeld wordt gezonden zijn de foto's uitgekozen. bare rok, ziet men nog steeds. Een opvallend geheel vormde de japon met hoed en paraplu in het zelfde paars-groene bloemdessin, vervaar digd van mousseline. De blijvende plissé's, heel fijn van plooi dit sei zoen, zijn gemaakt van terlenka. Men had dit verwerkt tot een aardige witte japon en tot verschillende rok ken. Leuke, vlotte japonnetjes ln ruitdes- sins en uni zijn bij uitstek geschikt voor de teenager. Een juweeltje voor die leef tijd was de anthra-ciebgrijze japon, waar bij de rok aan de onderkant een baan gekleurde strepen had. Voor een frisse zomerdag een snoezige oranje pullover met witte kraag en kort mouwtje, gedra gen op een strakke rok in het favoriete zwart-wit dessin. Een aardig en tevens praktisch inter- ezzo werd gevormd door de twee meis- ïs, die kinderkleding showden. Hoewpl de kindermode niet veel verandert, was in deze kleding de nieuwe mode toch merkbaar. De kleuter droeg wijd-uit- staande jurkjes, waaronder een stijve pettycoat het effect nog verhoogde. De kraagjes zijn klein en rond en ook bij de kindermode afgebiesd. Lila bloemdessins zijn voor hen ook hoogst modern. Het bruidje in een robe van lengte, gemaakt vankant. waarbij een grote transpartuite hoed werd ge dragen zorgde voor een romantisch slot. De heer Snel had de zorg voor de kap sels op zich genomen, zodat men zich ook op dit gebied van de laatste ni« tjes op de hoogte kon stellen. Het tegen- gekamde Birgitte-Bardot-kapsel doet het nog altijd. De goed-verzorgde hoofdjes waren getooid met hoeden van de fa. Ue Groot-Van Egmond. Men zag veel cloches hoeden van fantasiestro, die door hun 1 luchtig effect een charmante zomer- dracht vormden. De schoenen, bij sportieve kleding een gemakkelijke flat of ballerina, bij de meer geklede japonnen een pump met ranke hak en spitse leest, waren af- 1 komstig van firma Van Keekèn. De tin ten zijn licht, hoewel zwart zijn oude plaats aan het heroveren is. De tassen in vele modellen, vervaar digd van kalfsleer, varkensleer en kunst stoffen, zijn licht van kleur en vrij groot De firma Kouwer had voor deze acces- :s gezorgd. De fleurige en geurige entourage was van de firma Otterloo. G. de Vries-Haarbrink. BENTHUIZEN Oranjecomité vergaderde Het plaatselijke Oranjecomité verga derde in café A. van Staalduinen onder leiding van de heer D. van der Maas. Deze zei het te betreuren, dat een der gemeenteraadsleden bij de behandeling der gemeentebegroting een rede van nissaris Klaassesz over „Stijlvol treuren en stijlvol feesten" onjuist zou hebben weergegeven. Naast een gepaste dodenherdenking op 4 mei moet de vie ring van het Bevrijdingsfeest op 5 mei nationaal hoogtepunt worden, aldus de heer Van der Maas. een uitvoerige bespreking werd een programma opgesteld, waarop wij nog nader terugkomen. Er werd besloten het gemeentebestuur een subsidie van f 1,50 per leerling te vragen. NIEUWVEEN Oefening B.B. Gisteravond heeft de BB een uitgebreide oefening gehouden, waarbij het accent viel op de hulpverlening door de EHBO- De blokploeg, die was versterkt met acht EHBO'ers van de plaatselijke verenigin gen, trok erop uit om tien gewonden te helpen: vier op het erf van landbouwer Ran en zes op het erf van landbouwer Stokman- Het verenigingsgebouw tegenover het raadhuis was ingericht als verzamelplaats voor de gewonden. Dokter Pilon uit Alphen aan den Rijn zorgde met zijn mo biele -geneeskundige team voor de behan deling. Van hun belangstelling gaven blijk dokter Van Dongen, het plaatselijke BB kringhoofd, de heer Van Noort, en tal van leden van de plaatselijke EHBO-vereni- gingen. Nadat alle patiënten \yaren verzorgd, gaf de heer J. J. Roovers verslag van het verloop der oefening. Dokter Pilon be sprak de verleende hulp. Over het alge meen was vakbekwaam werk verricht. Bidstond Vanavond half aoht wordt in de gere formeerde kerk een bidstond voor gewas an arbeid gehouden. Toneel Zaterdagavond half acht voert toneelvereniging uit Zevenhoven in het verenigingsgebouw het stuk op: Pension oerikelen- Muzikale omlijsting The Waikiki Hawaiians. De opbrengst van de avond- ia voor de aotie Viermaal Z....N KOUDEKERK A. D. RIJN Cliristen-vrouwen liadden goede avond In het Verenigingsgebouw hield de af deling Koudekerk aan den Rijn van de Nederlandse Christen-Vrouwenbond haar vijfde jaarvergadering. Do presidente mevrouw Van Vliet-Sonneveld heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder do afgevaardigden van de zusterverenigingen te Alpben aan den Rijn en Leiderdorp- Zij deelde mede dat schriftelijke geluk wensen waren ingekomen van de presi dente van de provinciale afdeling mevr. Engel en van de Gereformeerde Vrou wenvereniging. Verder herdacht zij de in het afgelopen Jaar overleden leden mejuf frouw Vlasveld en mevrouw Jcmgerbloed Zij memoreerde dat in de afgelopen vijf jaren een band Is gegroeid en sorak de wens uit dat dit ook in de toekomst zo zal blijven. Uit het jaarverslag van da secretaresse, mevrouw Reijneveld. bleek dat het ledental een kleine teruggang heeft vertoond- Ingeschreven werden ne gen nieuwe leden, terwijl twaalf leden werden afgeschreven. Aangesteld werden twee nieuwe ziekenbezoeksters en vier propagandisten. De penningmeesteresse. mevrouw Riet. kon een optimistischer toon laten horen, daar de kas sloot met een batig saldo van f 101.76. Mevrouw Boom deelde mede dat boeken en kas in de beste orde waren bevonden. Namens de ziekenbezoeksters bracht mevrouw Van Doorn verslag uit van de door haar verrichte arbeid. De presidente sprak een dankwoord aan het adres van de om gezondheidsredenen afgetreden secretaresse mevrouw Van Schle. In haar plaats werd gekozen mevrouw Zijlstra, terwijl mevrouw Groen werd herkozen. In een op rijm gesteld overzicht liet laatstgenoemde de belevenissen, van de afdeling gedurende het vijfjarig bestaan de revue passeren. Na dit zakelijk ge deelte werd de avond verder gevuld met zang, muziek, declamatie en dergelijke, waarna aan het slot van de avond een tableau werd vertoond ,.Ga niet alleen door 't Leven"- Dit maakte op alle aan wezigen grote indruk. Schaakcompetitie Uitslagen van de wintercompetitie, van de Koudekerkse Schaakclub. Groep I: R. Geerlof—H- van VlieUD—1; J- Colijn—-J. Rafain 10; L. van der Wulp—J. van .Egmond 10. Groep II: A. J. de Witte—B. Ccilljn 1—0; J. de HoudijkerG. Snaterse 01; A. Scheer—P. de Jong 10; W- Langeveld A. J. de Witte 1—0; A. J. de Witte—A Scheer Vi—ïfc; J. Cok—A. Spelt 1—0; W- LangeveldB. Colijn 10. Terwijl in groep I dé strijd om de titel nog steeds voortduurt met H. van Vliet als leider, is in groep II de beslissing ge vallen. W. Langeveld is in deze afdeling kampioen geworden, terwijl A. J. de W-itte zich verzekerde van de tweede plaats. HAZERSWOUDE Over de grote kans Gisteravond sprak ds. G. van Duinen uit Wassenaar in de zaal achter de ge reformeerde kerk op de kringvergadering van de gereformeerde vrouwenverenigin gen over het onderwerpLevenskans, le venskeus, levensroeping. Levenskans is een geloofszaak, maar kans is nog geen werkelijkheid. Om onze kansen te benutten, moeten wij de handen uit de mouwen steken. Het geloof mag daarbij echter niet ontbreken. De grote kans voor ons allen is het kruis van Christus. Daarvoor moeten we kiezen. Wij worden geroepen tot hoger heerlijkheid. Daarom mogen wij geen dag voorbij laten gaan zonder onze keus uit te dragen. Draagt uit de rijkdom van het kruis, weest blij dat gij daartoe zijt geroepen. ALKEMADE Nieuw politiebureau Woensdagmorgen half elf wordt het nieuwe politiebureau officieel ingebruik- genomen. Het is gebouwd door de firma Zandvliet en Zn. te Wassenaar naar een ontwerp van architect Geels uit Leiden. Het bouwwerk bestaat uit drie delen: het eigenlijke politiebureau en twee dienst woningen voor groepscommandant Van Dijk en de tot nog toe te Rijpwetering gestationeerde opperwachtmeester Wil- lemse. Het bureau staat adn de Popu lierenstraat, de ingang is aan de oost zijde. Opvallend is de doelmatige in deling. KATWIJK AAN DEN RIJN Jaarvergadering van de a.r. kiesvereniging Onder leiding van de voorzitter mr. S. H. Attema werd in de zaal achter de Geref. kerk de jaarvergadering gehou den van de A.R. kiesvereniging. In zijn openingswoord gaf de voorzitter een be schouwing van de inzichten, die er zijn ten aanzien van het huidige organisatie leven. Voorop moeten wij stellen, dat de beslissingen, die worden ghnomen niet indruisen tegen de bestaande rechtsre gels en tegen de normen, die gelden voor het geestelijke welzijn van ons volk Al dus spreker Uit het jaarverslag van de secretaris de heer J H van der Perk, bleek, dat in het jaar 1959, in verband met de onverwachte verkiezingen door de plaatselijke kiesvereniging veel werk was verzet. Het ledental was, ondanks verschillende mutaties, gelijk gebleven. De penningmeester, de heer J. D van Delft kon in zijn financiële jaaroverzicht een batig saldo vermelden. In de vaca tures van de heren H. van der Schee, J, D. van Delft en M. Smaal, werden in het bestuur gekozen mei S. Veenstra en de heren R. Simon en E. Witteveen. Er volgde na de huishoudelijke zaken nog een uitgebreide bespreking over ven» schillende aangelegenheden, in hét bij zonder het gemeentebeleid betreffende en over wegennet in en om Katwijk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 7