Geld is macht, overdreven en daardoor ongeloofwaardig Agenda voor de gemeenteraad van Noordwijk Zeerechtconferentie belangrijk voor visserijbedrijf NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 WOENSDAG 16 MAART 1960 Alpheuse filmclub De film Les Grandes Families, waar naar de leden van de Alphense filmclub reeds lang uitzagen, draaide gisteravond in het Nutsgebouw. Er was veel belang stelling. De Nederlandse benaming van de film luidt: Geld is macht. De rolprent wil de toeschouwer graag doen gelovenwat zijn die Franse kapita listen verschrikkelijk slechte mensen. Ze zijn haast nog erger dan communisten En juist omdat men dat zo graag wil, heeft men er een extra schepje op ge gooid. Zo extra, dat, wat aanvankelijk een persiflage zou mogen heten op de handigheidjes waarmee de tweehonderd rijke families van Frankrijk elkaar de bal toespelen, nu zijn doel voorbijschiet en zo ongeloofwaardig wordt, dat werkelijk nie mand meer zo'n stelletje rijke schurken voor bestaanbaar houdt. Plattelandsvrouwen bijeen In hotel Centraal kwamen gistermid dag de leden van de afdeling Alphen aan den Rjjn van de bond van plattelands vrouwen, onder leiding van mevrouw A_ J. Wille—Collee, bijeen voor het houden van de jaarvergadering. In haar openingswoord begroette me vrouw Wille een groot aantal dames en zij d eelde mede, dat het bestuur heeft besloten de taak van de presidente wat te verlichten, door het benoemen van een vic-presidente; benoemd is mevrouw A. JohaVan Galen. Het Jaarverslag van de secetaresse, me vrouw G. A. Oosthoek—De Bruijn, ge tuigde van de vele activiteiten in de vereniging, terwijl de penningmeeste- resse, mevrouw M. Schiedon—Van der Putte, een klein nadelig saldo moest mel den, dat is veroorzaakt door de uitgaven verbonden aan de zilveren jubileum viering. De komende uitstapjes werden ver volgens ter sprake gebracht ;o.m. staat een bezoek aan een Rotterdams waren huis op het programma in mei, in dezelf de maand wordt de landbouwhulshoud- school te Alphen bezocht en de Delta- werden. De dochter van de penningmeesteresse van de afdeling, mevrouw TasSchiedon te Rotterdam, heeft tot slot van deze ge slaagde middag aan de hand van een serie fraaie kleurendia's een beschrijving gegeven van haar reis naar de Verenigde Staen en Texas. G. J. Oostdam 40 jaar bij de P.T.T. GIstren herdacht de heer G. J. Oost- dam het feit, dat bU veertig jaar geleden in dienst trad ben de technische dienst van de PTT .Zyn erste jaren werkte hy in Wassenaar cn Woerden, om daarna al vrij spoedig te worden overgeplaatst naar het kantoor der technische dienst te AJphen aan den RUn, waar de Jubilaris tot de rang van chef-monteur van de buitendienst ls opgeklommen. De jubilaris is gistermorgen in zijn ning op hartelijke wijze gehuldigd, i erste plaats door de directeur van telefoondistrict Den Haag, ir. H. L. Lommi die de jubilares hartelijk toe sprak en hem dank bracht voor de wijze waarop hij zijn werk in het bedrijf 6teeds heeft verricht Als blijk van waardering bood Ir. Van Lomml een enveloppe met inhoud aan. alsmede het gouden insigne van het bedrijf. Namens het personeel sprak de heer J. J. van Gemeren, die dank bracht de prettige omgang en de collegialiteit. Hij bood een fraaie schaal van Makkums aardewerk aan. Voorts waren nog aanwezig de heren lr. Bakker, adj.-directeur van het dis- tict, de heer Van Dorrmalen, chef van de buitendienst te Den Haag, de sectie chef de heer De Witte en de dienstkring- leideT de heer J. Hollebeek. De gehele dag. maar ook tijdens de avonduren, mocht de heer Oostdame bij zonder vee,l blijken van belangstelling van collega's, vrienden en bekenden ont vangen, waardoor deze dag voor hem stellig onvergetelijk is geworden. „Tussen Donau en Adrla" Gisteravond had in hotel Toor de ver toning plaats van de film „Tussen Do nau en Adria" voor de afdeling Alphen aan den Rijn van de Nederlandsche Reisvereenigkvg. De consul van de afdeling, de heer C. F. J. van Winkel, heette de aanwezigen welkom en hierna hield de heer C. C. Gerrése een inleiding, waarin hij vertel de, dat deze film in een drietal landen is opgenomen, namelijk Oostenrijk, met' als uitgangspunt de plaats Salzburg. Joe goslavië en Italië. Op prettige en vlotte wijze liet spreker uitkomen, dat men niet alleen bij zo'n reis een landsgrens overschrijdt, maar tevens heel vaak een cultuurgrens. De rustige Oostenrijker, de trotse Joegoslaaf en de drukke en be weeglijke Italiaan zjjn inderdaad wel grote tegenstellingen. Vervolgens werd de film vertoond, die de N-R.V.-filmdienst onder leiding van de heer C. H. Groen heeft vervaardigd en die van commentaar werd voorzien door de heer Gerrése. TER AAR A.R. kiesvereniging De A.R. kiesvereniging houdt donder dagavond een ledenvergadering in het Gymnastieklokaal: aanvang kwart voor 8. De heer Jac. van Harten zal een in leiding houden over Bezitsvorming. Kaaakeuring Uitgaande van de Vereniging bedrijfs voorlichting Noordelijk Klei- en Veen gebied wordt donderdag een kaaskeuring gehouden in café Van Acker, 's Avonds worden de prijzen uitgereikt en voorlich ting gegeven. C.P.B. De Chr. Plattelandsvrouwen vergaderen vanavond in het gymnastieklokaal: aan vang 7.30 uur. Mevr. Verduyn-Van Egmond hoopt te spreken over „Kent onze rijd nog gren zen?" Voorts wordt de actie 4 x ZN nader besproken. De film speculeert op een wijdverbreid volksbijgeloof dat wil, dat alle kapitalis- schurken zijn, zoals alle mensen adel degeneré's zijn. Een generalisering, voor men eindelijk eens te ver dig moest zijn. Overigens Jean Gabin weet werkelijk ;n merkwaardig heerschap tot leven te brengen: de schatrijke Schoudler, die een bewonderenswaardig vermogen beschikt om geld te maken. De regie in Denis de la Patellière. Morgenavond wordt de film nogmaals vertoond. Amateurfotografen bijeen Voor de leden van de Foto-filmclub „Al- photo" werd gisteravond in hotel Toor interessante collectie foto's vertoond de Zeeuwse amateurfotograaf B. Wingen. Laatstgenoemde was zelf wel niet aanwezig, maar via een geluidsband je kon hij toch een toelichting geven op de foto's. Tot secretaris werd gekozen de heer J. Priester: de vacature was ontstaan door het vertrek van de heer K. ter Wal. Chr. Metaalbedrijfsbond De afdeling Alphen van de Chr. Meaal- Bedrijfsbond houdt vrijdagavond om half acht haar huishoudelijke jaarvergadering. BENTHUIZEN Orgelbespeling Gezien het grote succes van de vorige maal geeft Wim van der Panne te Voor burg zaterdagavond om 8 uur een popu laire orgelbespeling op het elektronische Baldwinorgel in het Spaarbankgebouw te Zoetermeer. Het programma bestaat uit sluitend uit veelgevraagde muziek. Ouderavond Vanavond om half 8 houdt de vereni ging „Een school met den Bijbel" i hall van haar schoolgebouw aan Schoolstraat een bijeenkomst voor ouders en leden. Het programma vermeldt onder meer een inleiding van de predikant der Hervormde Gemeente, ds. W. A. S. Lau- rense. Het onderwerp „Enkele onderwijs problemen van deze tijd" zal worden be handeld door het hoofd van de school, de heer D. G. van Hoeven. Na de pauze zal de heer A. Brouwer, leraar aan de kweek school te Gouda, een causerie houden ge titeld: „Het afwijkende kind". De h< A. Kaashoek, ouderling van de Gerefor meerde Gemeente, zal de sluiting WOUBRUGGE Jubileum In intieme kring werd ten huize de landbouwer W. Verburg aan de Vier- ambachtsweg woensdag het feit herdacht, dat de heer H. C- Wolvers uit de School straat 25 jaar geleden bij hem als land arbeider in dienst trad- Zijn broer, de heer A- A. J. Wolvers uit de Vrouwgeest- weg, is deze week dertig jaar als land arbeider in dienst bi] de landbouwer L Noordam aan de Boddens Hosangweg Een dubbel jubileum. Schoolstraat werd Castellumstraat HILLEGOM Verhuizing bloembollencultuur Naar wij vernemen is de villa Weere- steinstraat 20, bewoond door de heer S. Warmenhoven, door het Centraal Bureau Bloembollencultuur aangekocht en zul len hierin mettertijd de bureaus en kanto- i, die nu nog in Haarlem zijn gevestigd, worden overgebracht. Deze villa is ge legen naast de proeftuin van het CB.C., de bekende Treslongtuin. Viermaal ZN Maandagavond kwamen enkele perso en bijeen in hotel Sistermans, want don derdag 21 april zal in de grote zaal van Treslong een avond worden gegeven ten bate van de actie 4 x ZN. Zoals be kend, is deze actie opgezet om de bouw een ziekenhuis te Paramaribo te fi- ieren. In Suriname heerst nog aanzienlijk tekort aan behoorlijke medi sche voorzieningen. Er is een werkcomité, dat als overkoepelend orgaan de avond in april voorbereidt. LISSE Chr. overheidspersoneel Het bestuur van de afdeling Lisse de Ned. Chr. Bond van Overheidsperso neel heeft op de laatste vergadering de gevoelens van de leden juist gepeild en besloten tot het houden van een feest- •ond. Dinsdag was er grote belang stelling van de leden met hün vrou voor de feestavond, welke in De Witte Zwaan werd gehouden. Voorzitter J. Willemsen sprak een woord van dank deze mooie opkomst en hoopte op prettige, feestelijke vergadering. Dat het daar niet aan heeft ontbroken, is te danken aan het dagelijks bestuur, dat in de keuze van het programma imend is geslaagd. Men zag de interessante film „Explo- es door statische elektriciteit" en „Het nd en zijn bomen", waarna men met veel genoegen heeft gekeken naar het fantastisch goochelwerk van Verona uit Noordwijk. Deze vingervlugge heer wist met geheel nieuwe dingen een boeiend programma samen te stellen. Als slot van deze avond werd pog de film gedraaid „Mensen in het oliebedrijf", waardoor indruk kreeg van het machtige werk van de oliewinning. Agenda Vanevcmd 8 uur vergadert de plaatse lijke afdeling van de N.C.VH. in Reho- both. Ds. D. H. Biesma zal spreken Nu de oude Schoolstraat te Alphen aan den Rijn, die haar naam uit sluitend te danken had aan het feit, dat daar de openbare lagere school stond (die voor zover nog bestaande weer noodverblijf is voor klassen van de Chr. Technische school) een zo geheel ander aanzien kreeg en een belangrijke ader werd in het hart van Alphen, besloot de raad enkele maanden geleden ook tot het geven van een nieuwe naam. In verband met de opgravingen en de ontvangen zekerheid, dat hier vroeger een Romeinse nederzetting was koos men de naam: Castellum straat. Het nieuwe bordje is gisteren bevestigd, op de plaats waarnaar de witte pijl wijst, gebouw van de Alphense Bank. Piet van Heijningen heeft het bord met opschrift vergroot tn de foto gemonteerd. WARMOISD Raad vergadert De gemeenteraad vergadert volgende week dinsdag. Op de agenda staan onder meer voorstellen over subsidie Wit-Gele Kruis, verhuur bedrijfsruimte, onderzoek riolering, verbetering gemeentelijk gym nastieklokaal. aankoop bandrecorder christelijke school en gift aan de zeilver eniging De Kaag. Grondruil In verband met verdere uitvoering van bet uitbreidingsplan-oost ls het nood zakelijk dat de gemeente de beschikking teijgt over het gedeelte van de Burge meester Ketellaarstraat vanaf het Zwarte Pad tot de brug over de gracht van Huijs te Wannctrt. De eigenaar is bereid deze Noordwijk heeft morgen geen lange, maar wel belangrijke agenda af te werken. Allereerst komt aan de orde de aankoop van een strook grond van mr. J. A. G. baron De Vos van Steenwyk, waardoor het mogeiyk zal worden de verbetering van De Grent te completeren en een ver breding van het zeer drukke kruispunt te verkrijgen. In totaal zal dit een uitgaaf van ongeveer 1800 vergen. Om te voorkomen dat wegens gebrek aan bouwgrond stagnatie optreedt in de woningbouw, zijn onderhamideliingen ge voerd met eigenaren van gronden in het plan Herenweg. In zes gevallen kon vol ledige overeenstemming worden bereikt. Voor in totaal ongeveer 175.000 kan een aantel percelen warden aangekocht be nevens een woonhuis. Op 13 november 1959 werd aan de nemiiïgsmaatschappij „Duraoo" te 's-Gra- venhage vergunning verleend voor de bouw van 21 etagewaninrgen me* garages aan de Oude Zeeweg, nabij KareoL Ver wacht wordt dat met de bouw van deze tta/ts spoedig zal worden begonnen, zal daarom nodig zijn aldaar een rij straat, trottoirs, rioleringen en een groenstrook aan te leggen. Een en ander zal eer gave vergen van 32-800, plus 503 grondaankoop. Van het eerste bedrag zal ongeveer de helft op de N.V. Duraco kunnen worden verhaald. Reeds in 1956 besloot de naad een per ceel bouwgrond aan de Zeeweg, voor d< bouw van een hotel-restaurant, te ver kopen voor ƒ90.000. Met gegadigden k onderhandeld over de venkoop van dat perceel en ten slotte wenste de heer C. de Zinger tot aankoop over te gaan. B. en W. stellen voor, onder een aantal voorwaarden, hiertoe te besluiten. De voorwaarden houden onder meer in, dat binnen zekere tyd een bouwaanvrage moet worden Ingediend, dat nlteriyk twee maanden nadat deze vergunning ls ver leend met de bouw begonnen moet wor den en dat een Jaar nadat met de bouw is begonnen het gebouw voltooid moet zijn. Ook komt aan de orde de verpachting van, de parkeerterreinen bij het Palace - hotel en aan de Golfbaan. In verband met dc voorgenomen bouw va<n een Her vormd Jeugdhuis, de vestiging van eer busstation van de dienst Noord wij k- Ledden en verdere uitvoering van her uitbreidingsplan Vuurtoren, is het nood zakelijk de parkeerterreinen voor eer korte periode te verpachten en wel var 1 april tot 15 september 1960. De heer P. C. van Dam alhier was d* enige inschrijver, voor een bedrag var 4353„t0. B. en W. achten deze inschrij ving alleszins redelijk. Vooats vermeldt de agenda de de find- tdeve vaststelling van de huur voor de 54 woningwetwoningen aan de Jan Kloos- straat en de Van de Mortelstraat Het bleek dat de voorlopige huren iets kun- worden verlaagd. Dat betekent eer uging met 20 cent per week voor d* 16 etagewoniingen aan die Van die Mortel- straat 35 cent voor de eengezinswoningen de Van de Mortelstraat en 35 cent de woningen aan de Jan Kloosstraat en W. vragen een krediet 161-500 en een van 76 000, voor van de aansluiting Schiesbraat op de Gooweg. Het verbeteringsplan zal twee gedeelten worden uitgevoerd betreft allereerst een verruiming van verkeersknooppunt en de aanleg van e omleidingsweg. Na ongeluk overleden De 68-jarige heer W. Slootbeek, die gistermorgen op de Gooweg door eer vrachtwagen werd overreden, is gister avond in het Academisch ziekenhuis te Leiden aan de verwondingen overleden. Hoe dienen wij de vrede? Zoals wij reeds eerder berichtten, be legt de kerkeraad van de Hervormde Gemeente te Noordwijk aan Zee genavond acht uur een bijeenkomst in het Lidotheater met als onderwerp: Hoe dienen wij de vrede? Voor de pauze zullen prof. dr. A. J. Rasker uit Oegst- geest en ds. A. C. J. van der Poel, hoofd-luchtmachtpredikant te Den Haag, ieder een half uur spreken aan de hand van stellingen, die elke bezoeker ter hand worden gesteld. In de pauze is ei gelegenheid schriftelijk vragen te stel len. Belangstellenden zijn hartelijk wel kom. Padox te Warmond bestaat veertig jaar. directie recipiëren ek donderdagmiddag van 3 Gat 5 uur in Meem*. Prins Bern hard heeft vanmorgen vroeg een bezoek gebracht aan de Hiswa-water- sporttentooostelldng in het RAJ.-gebouw. De Prins was vergezeld van zijn adju dant, luitenant ter zee W. W. Kuyck. eeuwigheid van John Bunyam. Morgenavond spreekt op een evangeli- «tiesamenikomst in Contact de heer E van 't Voort. De heren Spaargaren zul len zingen, in De Wit- een bij- OEGSTGEEST Schaakrevanche De voorzitter van het Leids .Schaak genootschap, ds. P. J. Mackaay, wil ge legenheid voor revanche geven. Hij speelt daarom zaterdagavond 7 uur ln de bovenzaal van de kerk aan de Mau ritslaan nogmaals tegen leden van de jongensolubs Johannes Post Visserij golfjes morgen in Genève begint, verdient beslist de bijzondere aandacht van 't visserijbedrijf. Deze conferentie zal, aanknopend bij 't negatieve re sultaat van de eerste conferentie in Genève, moeten trachten om eindelijk weer eenvormigheid te brengen in het de laatste jaren vooral door de jonge naties aangetaste zeerecht Voor het visserijbedrijf staat hierbij veel op het spel. Uit de voorstellen, die in Genève ter tafel zullen komen, kan men echter helaas nu reeds de conclusie trekken, dat er van een hand having van de traditionele drie-mijlszone niet veel zal kunnen komen. De landen, waarbij Nederland, die deze handhaving voorstaan, hebben zich onder de druk van de omstandigheden moeten neerleggen bij een uitbrei ding van deze zone, ook al zullen zij uiteraard trachten om deze uitbrei ding zoveel mogelijk te beperken. lange tijd in dit gebied de visserij het Neder- oefenen. Eventueel kan dit recht worden Dit bedrijf, dat beperkt. Men denkt aan een overgaags- trawfl- periode, waarin de betrokken dijk van nieuwe vervangende visgronden kunnen de visserij langs de kust en op da Noord zee. De kustvisserij loopt gevaar, wam de landen zullen overgaan tot het uitbreiden van hun territoriale wateren. Vele trawltoggers en kottere oefenen de visserij uit in die buurt van die Sandettte- en R/uyfckxgen- ook heel dicht langs dc kust bij Dieppe dn het Kanaallgebied. Bij door het rechttrekken van Elke uiitb ds dn feite landse visserijbedrijf. den verforen zijn gegaan, wordt de vis serij ook dicht bij de k Met de tongen- en schodvisserij feitelijk precies hetzelfde. Bovendien zai het uitbreiden van de visgronden bdj IJsland, New-Foumdland en Groenland er bijvoorbeeld toe kunnen reeds het geval ds, de visserij op de Noord zee nulllen gaan uitoefenen. En het spreekwoord zegt ten slotte niet voor niets: „Vele varkens, maken de spoeling dun BU een uitbreiding van de visserijgren- kwets- zal r ten wonden gevestigd op de bare positieve van bet N< serijbedrijf, dat niet dn staat is om bij- voorbesdd naar de verre gronden te trek kenBij nieuwbouw van schepen zal daar om, zoals wij reeds eerder hebben be- VJIH, _p Columbia. Birma en Venezuela zijn de landen, die da/t vooretal zullen verdedigen en ondersteunen. II. De breedte van de territoriale wa teren wondt op maximaal zes mijl ge bracht, maar het land, waarvoor deze territoriale wateren zich bevinden, krijgt in een breedte van nog eens zijs mijl (6 pilus 6 dus) het exclusieve visserijrecht. Dit voorstel komt uit de koker van Canada. III. De Europese mattes en de Verenigde Skaten hebben op dit laatste voorstel een amendement ingediend, dat neerkomt op het toekennen van het visserijrecht in de exclusieve zone aan landen, die reeds HAZERSWOUDE Schaaknieuws Gisteravond werden de wedstrijden >or de onderlinge schaakcompetitie met onverminderde spanning voortgezet. M. J. Ravenberg kwam (met zijn reeds eer der gespeelde partijen tegen Joh. de Groot, die hij beide wist te winnen en met zijn winstpartij tegen W. v. Ofwe- gen, gisteravond behaald), op een score van 3 punten, wat hem in één slag bij de leiders bracht. N. v. d. Bosch en W. v. Ofwegen moesten hun partij afbreken J. v. Dorp kreeg 2 nederlagen te incas seren en wel tegen J. v. d. Haven en Job. de Groot. L. v. Gorkum leed eveneens een nederlaag tegen N. v. d. Bosch. M. v. d. Ent, nog maar pas als lid toege treden, kwam uit tegen P. C. Helmus. Na een spannende strijd behaalde hij reeds nu succes door zijn partij tot win: brengen. Jac. Harkes en H. Merbis c ten hun partij afbreken. Gedetailleerde uitslagen: M. J. Ravens- bergJoh. de Groot 1—0; Joh. de Groot M. J. Ravensberg 01; N. v. d. Bosch W. v. Ofwegen x—x; J. v. d. Haven- Jac. v. Dorp 1—0; L. v. Gorkum—N. d. Bosch 0—1; P. C. Helmus—M. v. Ent 0—1; Joh. de GrootJ. v. Dorp 1—0; W. v. OfwegenM. J. Ravensberg 01 Jac Hark.esH. Merbis xx. De stand is thans: 1. Jac. Harkes 12% uit 16; 2. M. J. Ravensberg 12% uit 17; 3. N. v. d. Bosch 12% uit 18; 4. L. vj Gorkum 11% uit 20; 5. J. A. Vos 11 u 14; 6. J. v. d. Haven 10 uit 20; 7. W. Ofwegen 9% uit 17; 8. Joh. de Groot uit 22; 9. Jac. v. Dorp 7% uit 18; 10. H. Alphen aan den Rijn Bloemeiioptoclit, Vakantiespel en feestweek in augustus Gisteravond Is tydens een vergadering tn hotel Centraal van de afdeling Al phen der Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw cn Plant kunde in overleg met het comité van de bloemenoptocht ..Kleur en Fleur" beslo ten deze optocht, die vorig jaar zo'n groot succes Is geweest, dit jaar te hon den op zaterdag 13 augustus. De optocht zal dan passen tn een serie belangryke gebeurtenissen in die week, nameiyk bet Vakantiespel (dat gehouden zal worden van 8 tot en met 12 augustus) en het Jaarlijks feest van de Wllhelmlna-ver- enlglng, dat zal plaats vinden op de da gen 11, 12 en 13 augustus; er ls dan een groot Lunapark. Hiermee is aan de wens van velen te gemoet gekomen, namelijk om van een over vele weken verspreide activiteit over te gaan naar een meer geconcen treerd optreden, waardoor niet de ge hele zomer door vooral op de zaterdagen beslag behoeft te worden gelegd op de autoriteiten alsmede de talrijke be stuursleden van organisaties. Dit waren ongetwijfeld de voornaam ste besluiten, die gisteravond tijdens do onder leiding van de heer H. Altona ge houden vergadering zijn genomen. Voorts is er nog gesproken over de route van de Bloemenoptocht, die onge veer dezelfde zal zijn als vorig jaar. Ook dit jaar zullen weer reclamewa gens in de optocht worden toegelaten, mits deze artistiek verantwoord worden versierd. Er zullen dit keer twee jury's worden samengesteld, bestaande uit per sonen buiten dc gemeente woonachtig, één ter beoordeling van de groepen cn één voor de particulieren. De mede werking van dc muziekkorpsen in de gemeente is reeds verzekerd. De heren H. Couvee en H. van Heijden vertoonden vervolgens een gro te serie fraaie kleurendia's van de vorig jaar gehouden Bloemenoptocht, waarbij hij de nodige toelichting gaf ove schikking van de bloemen en de inde ling op de wagens. Voorts werd een tweetal films toond, namelijk .De taal der bloemen" en „Klank en fleur" (opgenomen tijdens een der corso's te Aalsmeer). Tot slot werd besloten, zulks op zoek van de aanwezige middenstanders, tijdens een vergadering van deze mid denstanders de plannen van het comité te komen toeliohten. i 2400 1 vis, 300 stijve kabeljauwen en 1750 kiilo tongen. Er waren 105 kisten sdhelvós, 95 wijting, 60 gul en kabeljauw, 165 kool vis, 910 haring. 665 makreel, 130 schol en 80 düvemsen. De tra/wiens waren de Job Gou da IJm. 97 met 1200 kisten veree vis en de Arie Ouweband Kw. 122 met 950 kós ten vós. En vandaag? Het is vandaag dimk in de IJmuddense vösatfslaig. Dinsdag haddien zioh reeds zeven trawlers voor dteze markt gemettd. Bo vendien kan warden gerekend op aan voer van de logger- en kottervloot. De Albatros Kw. 87 komt aan de ma/rtot met 590 haring, 300 makreel, 120 wijting, 160 koolrvds en 60 stijve kabeljauwen; de Maria Theresia Kw. 99 met 10 schelvis, 125 ha-rin®, 175 makreel, 10 wijting, 140 gul en kabeljauw en 10 koolvis; de Pol derman IJm. 20 met 80 schelvis, 250 ha ring, 100 makreel, 35 wijting, 125 koolvis en 550 stijve kabeljauwen; de Nicala-as Senior Kw. 42 m)e>t 35 sdhelvis, 525 haring 420 makreel, 100 wijiting, 40 guil en kabel jauw, 175 koolvis, 40 radfi-o en 50 stijve kabeljauwen; die VI. 84 met 1200 kisten' verse vis en 200 stijve kabeljauwen en dei Thorina IJm. 33 en Golfstroom Kw. 4! met onbekende vangsten aan boord. Prjj zen op hol Wat anders nooit gebeurt in de IJmuidense visafslag op dinsdag, gebeurde nu weL De prijzen waren volledig op hol geslagen voor schel vis en kabeljauw. Kleinmiddelschel- vis werd verkocht voor maar liefst 82 tot 62 per kist en de pennen deden zonder meer 86 per kist van 50 kilo. Grote schelvis norteendc f 67,tot f 62,— grootimdddeil f 67,— tot f 65,— en de zeer kleine braad nog f 38,— tot f 41,—. Veelal! zijn de dónsdseprijzen lager dan dte ntaan- dogiprijaen. Vercae haring noteerde nu f 12,— tot! f 18,— voor die kleintjes en f 19.— tot f 23,voor die grove soort. Makreel f 15.— tot f 19,—, de bouiken bot f 37,— en de kleine makreel f 10,—. De grote regels kabel jauw gingen die markt uit voor f 186,— tot f 230,— hetgeen neerkomt op f 18,60 tot f 23.— per stuk. De tongen noteerden gemiddeld f 3,80 per kilo. Kleine haring Om de noord meldden de trawlers en grote loggers flinke vangsten kleine ha ring en makreel. Er worden dagvangsten doorgegeven van 3» tot 400 maanden. Hert weer is goed om die noord, alleen wartl winderig; windkracht 5. De trawler Dirkje gaf een trek door van 60 manden, de Willem VI. 121 een dagvamgst van 420 manden haring, de Medau IJm. 57 een trek van 90 manden haring. Bij de Pittboed en de boei P. 4 is tangenvisserij zeer goed. Bij de Pittboei vingen de kustloggere geimdcMd 200 tot 250 kilo tongen en 4 tot 5 manden schol en bij de boed P. 4 200 tot 300 kilo tongen en 1 tat 2 mandien schol per etmaal. 1 Huldiging in trouwzaal Katwijks gemeente-ontvanger benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau Merbis 7% uit 19; 11. J. P. Cok 5% uit uit 13; 12. P. C. Helmus 5% uit 18; 13. P. de Hertog 2% uit 11; 14. M. v. d. Ent l uit 1; 15. G. de Hertog 0 uit 7. Ethiopië-avond De heer K. J. Junius Ingerman houdt vrijdagavond om half 8 met medewerking in het Kon. Instituut voor de Tropen in de lokalen achter de Geref. kerk een le zing met lichtbeelden en grammofoon, muziek over Ethiopië voor de afdeling Hazerswoude van de Christelijke Platte landsvrouwenbond. Alle belangstellenden zijn welkom. LEIMUIDEN Staken is offers brengen De Chr. Besturenbond kwam bijeen onder leiding van de heer H. van Har ten. die mededeelde, dat de afdeling Huigsloterdijk met goedkeuring van de Besturenbond Nieuw-Vennep wegens de gunstiger ligging bij de Besturenbond Leimuiden wordt gevoegd. De heer W P. van Leeuwen te Den Haag, hoofdbe stuurslid, merkte ten aanzien van het conflict in de bouwwereld op, dat staken betekent: een offer brengen voor een rechtvaardige zaak. De huidige staking betreft een prin cipekwestie en als het doel niet spoedig wordt bereikt, is het mogelijk, dat sym- pabhiestakiingen worden gehouden. De bouwbedrijven hebben een aantal jaren geprofiteerd van een abnormale toestand. De overheid heeft thans echter niet uit te maken, wat werkgevers en werkne mers met elkaar overeen moeten komen; zij moet slechts toezicht houden. Scholier ernstig gewond De 8-jarige Kees van der Meer Czn., leerling van de tweede klas van de R.K. jongensschool, is gistermiddag na het ver laten der school met zijn fiets aangereden door een militaire personenauto en erns tig gewond. Het ongeluk gebeurde vlak nadat de jongen de schoolbrug was over- gefietst naar de Vriezeweg. De auto naderde uit de richting pro vinciale weg; hoewel de chauffeur krach tig remde, kon hij de scholier niet meer ontwijken. Deze werd in de lucht geslin gerd en kwam met zijn hoofd in de berm terecht. Dokter Brinkhorst constateerde een schedelbasisfractuur en liet de jon gen overbrengen naar het academisch ziekenhuis in Leiden. Zijn fiets, die zwaar was beschadigd, werd later teruggevon den in de naast de weg liggende sloot. meente-ontvanger, de heer F. M. M. For- nara, had gistermiddag in de trouwzaal van het gemeentehuis een feestelijke bij eenkomst plaats waarin het voltallige col lege van B. en W. der gemeente, de hoof den van de verschillende gemeentelijke diensten, het personeel van de gemeente secretarie en dat van het kantoor van de ontvanger de heer en mevrouw Fornara en kinderen hebben gelnkgewenst. Als eerste tn de rij sprekers voerde burge meester H. Duiker het woord. Deze wierp een terugblik op de loop baan van de jubilaris. Hij prees hem om de wijze, waarop hij altijd zijn taak heeft vervuld. Ook buiten Katwijk is dit ge waardeerd, wat wel duidelijk bleek uit het feit, dat het H.M. de Koningin had behaagd de heer Fornara te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Het gaf de burgemeester veel voldoening, voor de eerste maal in zijn Katwijkse ambtsperiode deze hoge onderscheiding te mogen uitreiken aan een lid van het ge- meentepersoneel. Hij speldde het ereme taal op de borst van de jubilaris. De volgende spreker was de gemeente secretaris de heer D. C. O. Boekhoven, die memoreerde dat hij de jubilaris sedert zijn indiensttreding heeft meegemaakt, eerst als ambtenaar op de secretarie en nadien als ontvanger. De verhouding was zowel ambtelijk als persoonlijk altijd uit stekend. Spr. wenste onder aanbieding van een geschenk onder couvert, mede na. mens de andere hoofden van dienst, de heer Fornara geluk. De heer J. van Amerom sprak namens het personeel van het ontvangerskantoor en voor de personeelsvereniging van de gemeentesecretarie. Zijn woorden gingen vergezeld van dc aanbieding van een foto- Uit naam van de hoofden van dienst bood de directeur van de gemeentebedrij ven een flitsapparaat aan. De heer J. Rampen, chef van de afde ling financiën ter secretarie, de laatste spreker, wees op het nauwe contact tus sen de afdeling financiën en het ontvan gerskantoor. De heer Fornara uitte ten slotte woor den van dank voor de Koninklijke onder scheiding, de gelukwensen en de geschen- ORANJEFEESTEN - KATWIJK AAN ZEE De inwoners van Katwijk aan Zee, worden in de gelegenheid gesteld, staanplaatsen te pachten voor hun verkoopzaken op het feestterrein van de Oranjevereniging. De feesten zullen gehouden worden op de dagen 29 en 30 april, 2, 3, 4 en 5 mei as. Alle dagen geopend van 211 uur, behalve op 4 mei, dan van 26 uur. Inschryvlng voor staanplaatsen worden ingewacht bij de secretaris J. van RIJN. Meidoornstraat 43 te Katwyk aan Zee. Van de geboden pachtsom moet direct als waarborg 25% gestort worden. Inschrijving is opengesteld tot 20 maart a.s. Na dit besloten samenzijn volgde een drukbezochte receptie, waarop niet al leen belangstellenden uit Katwijk de juj bilaris kwamen gelukwensen, maar ook velen van buiten de gemeente. Jongetje gewond Op de Prins Hendrikkade is een vijf jarig jongetje beklemd geraakt onder een achter een vrachtauto gekoppelde vatentransporteur. Het ventje werd over de straat meegesleurd, waarbij het eer grote wond aan de kin, een schaafwond aan het achterhoofd en verscheidene schaafwonden opliep. Nadat eerste hulp' was verleend, werd het kind naar de ouderlijke woning gebracht. Zonder rijbewijs Een automobilist die niet gehoorzaam! de aan een stopteken van een politieman kon later worden aangehouden. Hij bleek "niet in het bezit te zijn van een rijbewijs en een belastingkaart. Er werd proces verbaal opgemaakt. KATWIJK AAN ZEE Agenda Vanavond acht uur vergadert de ama- teurfotografenvereniging Katwijk in Marina- Morgenmiddag drie uur en morgenavond half acht houdt de Gereformeerde Ge meente bidstond voor gewas en arbeid ia het gebouw aan de Remisestraat Ds. J. VN Kersten uit Scheveningen gaat voor. Morgenavond acht uur vergadert Dl Kanarievogel in Casa Cara. Iloog cn laag water Donderdag: hoog water 5.53 en 18.13 uur; laag water 137 en 14.06 uur. (Advertentie1 GEVRAAGD: BEKWAME CHAUFFEUR Niet ouder dan 23 jaar. Aanmelden bij; Expeditie C. Koelewijn, Parklaan 9, Katwijk aan Zee. Mynongeval. De 44-jarige schachthou wer H. J. Deckers uit Kerkrade is gis-! teren dodelijk verongelukt in de onder grondse werken van de mijn Laura ia Eij gelshoven. Op de 274-meter verdieping raakte hy jekneld tussen de schachtkooi en een ijzeren balk. Het slachtoffer waf gehuwd cn vader van vier jonge kinde-j

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 4