Er komt een weg dwars door het Hazerswoudse Rietveld De Kleine Lof stern Woubrugge zong in drukkende atmosfeer In Oegstgeest braderie op bevrijdingsdag 19ói NIEUWE I.EIDSCUE COURANT Af DINSDAG 15 MAART 1960 md Plan van burgemeester Smit Kosten nagenoeg een miljoen maar men rekent op subsidie Tl ET HAZERSWOUDSE Rietveld is een ideaal recreatieoord. Daar vindt .AA de gejaagde mens van deze opgewonden tijd rust. Daar kan men ge- noeglijk in, een bootje ronddobberen zonder te worden opgeschrikt door gierend verkeer, zonder zich te haasten, zonder te hoeven praten en zon der te moeten luisteren. Het is haast niet te geloven, dat men zo midden de dichtbevolkte randstad Holland een dergelijke oase van stilte en I landelijkheid aantreft. Maar de medaille heeft ook een andere kant. Voor I de 21 gezinnen die in het Rietveld wonen, brengt de ongerepte natuur een zekere geïsoleerdheid met zich. Waar men ook heengaat, naar de kerk, naar school, wie men ook is, de postbode of de belastingambtenaar, een ieder moet een bootje nemen. En dat is niet altijd even handig. Al jarenlang verlangen de bewoners omdat ontsluiting door de Rietvelders zo i het Rietveld dan ook van Hazerswoude door hun gebied j naar Alphen voert. Steeds is er niets van J gekomen, maar nu komt er toch schot in 1 de zaak. De nieuwe burgemeester van I Hazerswoude, de heer J. Smit, heeft zich 1 onder meer tot taak gesteld de Rietvel- ders uit hun isolement te verlossen en I' hij weet zich bij dit streven krachtig ge steund door de medewerking van de commisaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, die de 9 uitvoering van dit werk in de speciale aandacht van de burgemeester heeft aan- i bevolen. Veel geld De Heidemaatschappij heeft het Riet- veld inmiddels verkend. Zij heeft het i gebied in kaart gebracht en vervolgens meegedeeld, dat met de aanleg van de "j bedoelde weg bijna een miljoen gulden, l om precies te zijn f 900.000, zal zijn ge- 'i moeid. Dit hoge bedrag behoeft geen verbazing te wekken als men weet, dat J de weg vier kilometer lang en drie meter J breed wordt, terwijl om de aanleg te ij verwezenlijken 37 sloten moeten worden j overbrugd of gedempt. De gemeente Hazerswoude is niet in staat volledig voor de financie ring te zorgen. Om de zaak desniet tegenstaande rond te krijgen, be- staan twee mogelijkheden. De eer- j ste is het \yerk liift te voeren in sa- menhang met de ophanden zijnde ruilverkaveling, de tweede is het j Rietveld te beschouwen als een agrarisch gebied dat moet worden ontsloten. In het eerste geval krijgt men 75 procent subsidie, in het tweede geval 50 tot 60 procent. Maar wanneer men per se die 75 procent wil hebben, zal men op zijn minst nog een jaar of tien moeten wach ten, want eerder kan de ruilverka- i veling niet worden gerealiseerd. Een i voordeel van de ruilverkavelings mogelijkheid is, dat de wegaanleg j in elk geval doorgaat. Bij de ontslui ting als agrarisch gebied kan één Rietvelder de hele zaak laten mis- J lukken door de autoriteiten toe stemming te weigeren de weg over zijn grondgebied te voeren. Toch wil burgemeester Smit de laatst- I genoemde mogelijkheid aangrijpen, om- I dat het anders nog zo lang duurt en noodzakelijk wordt geacht, dat hij niet kan voorstellen, dat iemand zich tegen het plan zal verzetten. Voor aanstaande donderdagavond half acht zijn de Rietvelders uitgenodigd op een vergadering in het Hazerswoudse raadhuis, waar de burgemeester zijn be doelingen zal uiteenzetten. Er kunnen vragen worden gesteld en zodoende hoopt hij tot een gesprek te komen. Want het i i plai laker gezamenlijk overleg uit te ren. Ir. Kuipérie, de directeur-hoofd ingenieur van de cultuurtechnische dienst Zuid-Holland, staat achter het plan van de burgemeester. Hij heeft zich bereid verklaard zoveel mogelijk hulp te bieden Recreatie De weg zal lopen van de Burgemeester Warnaarkade tot het Rietveldse pad. Hij is geprojecteerd aan de noordzijde van de Rietveldse vaart, met opzet een der tig tot veertig meter erachter om de recreatie niet in gevaar te brengen. De stroken tussen de weg en de vaart zu' len ten gerieve van de toeristen gedeel telijk worden ingericht als picknick- en speelweiden I Ook aan de zuidzijde komt eev weg, die door twee bruggen zal wor den verbonden met de hoofdweg aan de noordkantDe bruggen komen in de omgeving van speeltuin Meurs en tussen de boerderijen van de Van Dorpen. Men zal rekening houden met de mogelijkheid de weg later van drie op vijf meter breedte te brengen. Als bestrating zullen ge malen hoogovenslakken worden ge bruikt. die eenzelfde soortelijk ge wicht hebben als water, waardoor zij bijzonder geschikt zijn voor we gen in drassig gebied. Een schaduwzijde van de wegaanleg kan zijn, dat het Rietveld zal worden overstroomd door vakantiegangers, waar door van de landelijke rust, die het ge bied juist zo aantrekkelijk maakt, weinig overblijft Voordelen zijn echter, behalve de reeds genoemde, dat grond vrij komt, die uitstekend geschikt is voor de boomkwekerij en dat tege lijkertijd in de berm een waterlei ding kan worden gelegd, waardoor de Rietveldbewoners eindelijk op het waterleidingnet kunnen worden aangesloten. Daarvoor zou op het ogenblik 3200 per perceel moeten worden betaald. De bewoners van het Rietveld zal worden gevraagd een bijdrage te geven in de kosten van wegaanleg. Hoeveel dat zal zijn, is nog niet becijferd. Wel is duide lijk, dat de kosten duidelijk tegen de baten zullen opwegen. HET WOUBRUCSE kinderkoor De Kleine Lof stem gaf zijn uitvoering in Het Oude Raedthuys. Deze zaal, ofschoon wat gemoderniseerd en in nette staat gebracht, bleek deze keer eigenlijk veel te klein om de belang stellenden te bevatten. Nu ja, ze zaten zo goed als mogelijk was, maar de ruimte bezit niet de capaciteit voor zóveel concertgangers. De temperatuur steeg dan ook tot een niet onbedenkelijke hoogteZoals gewoonlijk leidde de heer Couperus de avond in met gebed, Schriftlezing en een woord-vooraf. De beide koren kleuters en grotere kinderen begonnen met Machtige Schepper van A. de Zwaan en het mooie Lutherse koraal Komt als kind'ren van het Licht. Hans Boelee dirigeerde dan eerst de kleuterzang. Aanvankelijk lukte het niet erg. In Poes Minet, Appeltjes rood en De Vogelverschrikker zakte de toon weg en kon men de melodie nauwelijks meer onderscheiden. Maar toen de meisjes het in De stoker en de machinist alléén de den. klonk de zang ineens 'heel wat vas ter. Misschien kwam dat ook wel, door dat de dirigent-zèlf de pianobegeleiding ter hand had genomen. Een keurige prestatie volbracht het in nachtgewaad gehulde kleine meisje, dat N.C.V.B. Oegstgeest Vrouw en kind in de heidense maatschappij Voor de afdeling Oegstgeest van de Ned. Chr. Vrouwenbond sprak gister avond ds. F. Slump, verbonden aan de Zendingshogeschool van de Herv. kerk over „Vrouw en kind in de heidense maatschappij". Ds. Slump begon zijn causerie met op te merken dat wij de op dracht hebben het evangelie te verkon digen aan alle volkeren. Wij komen dus tot de heiden en zijn maatschappij. De heiden, zoals we die op Nieuw-Guinea vonden is animist: hij vereert en vreest de zielen der voorouders. Hij denkt te leven tussen de zichtbare en stoffelijke wereld en de onzichtbare wereld. Hoe benaderen wij hem dan? Wij moeten trachten zijn denkwereld te leren kennen en zo aansluiting bij hem te vinden. De plaats van de vrouw in deze pri mitieve wereld is belangrijk, omdat zij het is die voor het nageslacht zorgt, om dat zij de tuin bewerkt en de kinderen grootbrengt. Daarom is een vrouw ook veel waard voor het stafngeheel. Dit is de reden, waarom de stam van de man, die gaat trouwen, de z.g. „waardegoede- Muziekherauten en stands t^R WAS gisteren veel belangstelling voor de vergadering in Het Witte A-J Huis van de gezamenlijke middenstanders, waarop de feestelijkheden voor de vijfde mei zouden worden besproken. De heer M. Elshof leidde de vergadering. Hij zei in zijn begroetingswoord, dat van de plaatselijke Oranjevereniging een brief was binnengekomen meit het verzoek op die dag een braderie te houden. Dit plan werd gisteren de leden voorgelegd. Er waren enkele bezwaren tegen de datum, omdat die dag een nationale feestdag is. Iedereen is dus vrij, ook het winkelpersoneel. De voorzitter I zei, dat de ervaring heeft geleerd, dat het personeel er weinig bezwaren tegen heeft op die dag te werken, omdat er dan grote gezelligheid in en om het bedrijf heerst. Het winkelpersoneel krijgt een vervangingsdatum als vrije dag. De vergadering ging ermee akkoord, echter met de bepaling dat er geen ker mis wordt gehouden. De eerste braderie, die in Oegscügeest is gehouden, werd een groot succes en nu kan dat weer zo zijn. Bepaald werd echter dat op de brade rie alleen waren uit edgen bedrijf mogen worden verkocht. Er kunnen demonstra ties worden gegeven. Aan burgemeester en wethouders zal een verzoek worden gericht deze braderie van 's morgens tien uur tot 's avonds tien uur te houden. Te vens zal men verzoeken of van gemeente wege voor versiering kan worden ge zorgd. Ook zal een poging worden ge daan tijdens de braderie de De Kem- penaerstraat en de Deutzstraat alleen voor voetgangers toegankelijk te maken. De standhuur zal f 15 zijn. Er is dit jaar geen kinderoptocht, maar toch zal de medewerking van de jeugd worden ingeroepen voor een gecostu- meerd optreden. Een commissie zal daar toe een wedstrijd uitschrijven. Verder komt er een poppenkast en de gehele dag zullen feestelijke klanken Oegstgeest oproepen naar de braderie te komen. Vanzelfsprekend kunnen ook winkeliers die buiten genoemde straten wonen, in het centrum een stand krijgen. De opening zal worden verricht door herauten te paard. Nadat men nog enkele tips voor de deelnemers had gegeven, benoemde men de desbetreffende commissie. Hierin heb ben zitting de heren Dullaert, De Tombe, Elshof. Buikstra, Weerlee, Van Strien, Hoogeveen en Munnikhof. Over de vluchtelingen Er was gisteren van vele zijden belang stelling voor de lezing van mevrouw dra. W. Walda-van der Molen in het Witte Huis voor de plaatselijke afdeling van de V.V.D.-vrouwen. Het onderwerp was algemeen: het lot van de vluchtelingen. Na een begroetingswoord van mevrouw P. H. Smits-Witvliet gaf de spreekster een historische schets van de vluchtelin gen van het begin van onze jaartelling af, waarbij zij vanzelfsprekend dieper inging op de problemen van na de we reldoorlogen. Israël, Arabië en Grieken land liggen ons nog vers in het geheugen. De lezing van mevrouw Walda-van der Molen ging speciaal over Oostenrijks Ka- rinthië. Zij vertelde van Keltische in vloeden op dit land en van die van de Etrusken. Er zijn nog invloeden merk baar van de Romaanse, Gotische en Ka rolingische tijd. Uitgebreid behandelde zij het leven in het kamp Spitzal, dat zij met dia's toelichtte. Door middel van dia's kreeg men een fraai inzicht in de oude cultuur, de kerken en de dorpen van deze landstreek. Maar de boventoon had toch het leed van de displaced per sons. En het is te begrijpen dat zij ver zocht alles in het werk te stellen leed te verzachten en wonden te helen. Geslaagd Mej. B. H. J. van Sevemiter alhier be haalde de akite N-XII (lerares nijver heidsonderwijs) Opdracht voor scholenbouw De dienst van publieke werken te Am sterdam heeft aan het aannemersbedrijf C. J. Strijk uit Oegstgeest opdracht ge geven tot het bouwen van een tweetal glo-parterrescholen volgens het prefab systeem in de tuinstad Osdorp voor een bedrag van 935.900. De scholen moeten binnen vijf maanden klaar zijn. SASSENHEIM Moederkruistocht Vanavond om 8 uur zal in de Gerefor meerde kerk de film „Moederkruostocht" worden vertoond, een film van de CEFA. De opbrengst komt ten goede aan 4 x ZN. De voorfilm zal iets laten zien van het werk van deze actie. ren" moet beloven. De stam die een vrouw opgeeft, verliest een werkkracht en dat eist vergoeding. Met deze goede ren kan de stam elders een vrouw uit- Elke stam heeft een eigen huwelijks ceremonie. Ds. Slump gaf er enkele voor beelden van. Zo bestaat er een zg. kin derhuwelijk, waarbij de kinderen als ba by al voor elkaar worden bestemd. Het huwelijk wordt dan op 11 tot 13-jarige leeftijd gesloten. Vroeger woonden kleine stammen bij een in familiehuizen, alle onder één dak. Ook het gezinsleven werd gemeenschap pelijk. Temidden van de kinderen wer den kinderen geboren en het spreekt van zelf dat het in het kinderspel werd na gebootst wat men groteren zag doen. Moeder en kind zijn altijd samen en daardoor heeft zij de meeste invloed op het kind. Zij leidt het kind ook in de heidense denkwereld in. Ziekte is gevolg van een adat-overtreding. De dood van een jong mens wordt veroorzaakt door een macht van buitenaf, een macht dus uit de mannen- of uit de geestenwereld. Ds. Slump gaf diverse voorbeelden van gebruiken bij de naamgeving. Het kind groeit op zonder een doelbewuste opvoe ding en wordt op deze wijze voorbereid voor het heidense, primitieve leven. Jongens tussen 9 en 12 jaar gaan naar de jongenstehuizen, waar zij worden in gewijd in het mannenleven. Er is maar één macht, die de heiden kan bevrijden van zijn gebonden zijn. dat is het geloof in Jezus Christus, die broederschap brengt onder alle chris tenen, zo besloot ds. Slump. Zo mooi is het in het landelijke Rietveld. De roeibootjes liggen uitnodigend te wachten voor een rustig tochtje langs pittoreske plekjes. Voor de bewoners van het Rietveld heeft het vele water echter zijn nadplen. Zij wachten al jaren op een behoor lijke verbinding met de nabij gelegen dorpen. Als het plan van burgemeester Smit wordt uitgevoerd, zullen zij die nu spoedig hebben. LISSE Gemeente-avond van Geref. Kerk Maandagavond werd in de oud-hol- landse zaal van De Witte Zwaan een goed bezochte Gemeente-vergadering ge houden van de Geref. Kerk. De hoofd schotel van deze avond was een causeri» van mevrouw Dijk uit Leiderdorp ovei het bekende boek van prof dr. J. Lever ..Creatie en evolutie". Zij gaf aar hand van de studie, die zij over dit boek maakte, heel duidelijk weer, dat wij het scheppingswerk van God alleen mogen en kunnen benaderen met diepe eerbied voor de almacht van de Schepper er wij over heit machtige scheppingswerk als nietige schepselen met eerbied ontzag mogen spreken. Wij kunnen als gelovigen voor alles geen verklaring ge ven en willen daarom aan het geloof in Gods almacht het laatste woord laten in tegenstelling tot hen, die willen leren dat alles alleen door evolutie tot stand komt en kan voortbestaan. Op het tweede gedeelte van de avond kwam de kerkelijke boekhouding te fel en werd ten slotte een uiteenzetting gegeven namens de stichting Geref. Jeugdhuis over de exploitatie en de ver bouwingsplannen van het Groene-Kruis- gebouw, welk gebouw in de loop van deze maand aan de stichting wordt over gedragen als het nieuwe Groene-Kruis- gebouw in gebruik genomen wordt. Kleurrijke avond Hoe belangrijk het spel der kleuren in ons leven en in ons huis is, werd maan dagavond in De Witte Zwaan op duide lijke wjjze uiteengezet door de heer E. E. Frank uit Rotterdam. Hij heeft de vele aanwezigen er met de neus opgedrukt welk een invloed kleuren op de rr hebben en welk nauw verband er is san het gevoelsleven van de mens en uitwerking der kleuren. In bepaalde richtingen wordt met kleuren gewerkt als hulpmiddel om de gezondheid te be vorderen. Het is wetenschappelijk be wezen, dat, wanneer een mens lange tijd in een kamer van een bepaalde kleur zou worden verpleegd, er ten slotte bloed armoede zou kunnen optreden. Gelukkig is er het kleurenspel, waardoor ons leven geen grauwe massa wordt. Na de pauze werd de aanwezigen dui delijk gemaakt hoe men zelf met de verf kwast aan het eigen huis kan werken en welke grondstoffen men daarvoor moet gebruiken. Deze avond stond onder oioiën van het Kleurenhuis van de firma Schrama aan de Hyacintenstraat. Nieuws van en voor Hi lie gom Prijsuitreiking van Vier-dorpen-toemooi jV/TAANDAGAVOND kwamen de deel- nemers aan het Vier-dorpen-toernooi in het clublokaal van de Hillegomse dam club bijeen voor de uitreiking van de prij zen. De voorzitter van de afdeling Hille- gom heette allen welkom en deelde mee, dat de Noordwijkers waren verhinderd deze avond naar Hillegom te komen. De leden van de damclubs St. Bavo te Heem stede en Sassenheim werden welkom ge heten, evenals de heer J. Kunst, die zich bereid had verklaard de prijzen uit te reiken. Nadat i plaatsgehad, uurtje sneldammen had aarbij de heer W. Krom van Sassenheim de eerste prijs ii wacht sleepte, werd overgegaan tot prijsuitreiking. De heer J. v. d. Loc. Cretans van het Vier-dorpen-toernooi maakte duidelijk, dat de heer Kunst wai gevraagd om de prijzen uit te reiken, om dat het hier de uitreiking van de N.H.C. wisselbeker betrof en ten tweede omdat hij ieder jaar zorgde dat er ook een t de prijs ter beschikkingwerd gesteld dit toernooi. De heer Kunst verheugde zich er dat hij dit jaar de wisselbeker mocht overhandigen aan de voorzitter var Hillegomse damclub, nadat deze twee jaar in het bezit was geweest van St. Bavo te Heemstede Het eerste jaar was Sassen heim de overwinnaar in het toernooi. Hij was hierover ook bijzonder gelukkig om- dat de club van Jan van der Loo nu eens na twaalf jaar hard zwoegen, de eerste prijs had gewonnen en wel met een zeer fraai resultaat. Daarna overhandigde hij de heer Th. Seijsener, de fraaie wissel beker, met de wens dat Hillegom deze nu in haar bezit zou weten te behouden door drie jaar achtereen het toernooi te De tweede prijs, een mooi bekertje, was voor de dansclub St. Bavo. De heer Kunst deelde mee, dat hij er ieder jaar in slaag de een damvriend bereid te vinden de tweede prijs voor het toernooi te schen ken. Namens hem overhandigde hij deze prijs aan St. Bavo met een woord van gelukwens. Tevens overhandigde hij de voorzitter van St Bavo een hangmedaille waarop was vermeld, dat St. Bavo gedu. rende twee jaar (1958 en '59) in het bezit was van de wisselbeker. De heer Van der Loo dankte de heer Kunst namens de Hil legomse damclub en de heer J. Janus, voorzitter van St. Bavo namens de Heem- steedse damclub. De heer N. Demrr dankte de heer Van der Loo voor goede zorgen bij het zo goed geslaagde toernooi en met de beste wensen voor het volgend toernooi werd het officiële gedeelte van deze avond besloten. Spreekuur burgemeester Belanghebbenden wordt medegedeeld, dat de burgemeester van Hillegom ver hinderd is op 19 en 26 maant spreekuur te houden. Rode Kruis liad geen erg best jaar De Hillegomse afdeling van Het Rod< Kruis vergaderde gisteren in Flora D( heer B. J. van der Linden had de leiding van deze jaarvergadering. Hij richtte een speciaal woord van welkom tot dr P C. Rijkers, die zich bereid had verklaard het commando van de plaatselijke colonne op zich te nemen. De penningmeester liet zich erg pessimistisch uit over de stand van de financiën. Door de aankoop v; uniformen voor de colonneleden en h welfarewerk zijn er belangrijke uitgave gedaan en de inkomsten waren daarmi niet in overeenstemming. Hot nadelig saldo is f 769,78. Er worden maatregelen overwogen daarin verbetering te brengen Secretaris L. de Vreeze gaf een over zicht van de afdelingswerkzaamheden Het afgelopen jaar is gekenmerkt .dooi een groeiende activiteit. Het Rode Kruis is nog teveel onbekend en daardoor onbe mind. Men overweegt voorlichting te ge ven over het welfarewerk. Mevrouw Sauts van Rijn van de afde ling sociale zorg sprak in april van het vorige jaar en toen kon dit werk ter hand worden genomen. In Hillegom was de opbrengst van de tiidschriftenactie 4155 kilo en 288 boeken. Twee Hillegomse validen maakten de tocht met de Henry Dunant mee. De inkomsten uit de collec ten waren dit jaar ook minder en, nu de activiteiten groter worden, ligt het voor de hand dat het bestuur zal proberen de inkomsten te doen stijgen. Ook over de colonne was men niet op timistisch. Toen dokter H. F. ten Hoopen zijn functie neerlegde, daalde de stem ming tot het nulpunt. Een definitieve op lossing is er nog niet. Ook het ledental liep achteruit. Er zijn er nu nog maar 300, wat veel te laag is voor een gemeente als Hillegom. Alphen aan den Rijn A.T.T.C.-nieuws ATTC heeft in de afgelopen week de punten eerlijk gedeeld met haar tegen standers: 6 punten uit 6 wedstrijden. De verliespunten kwamen op rekening ATTC i en 2. Het eerste team ver loor met 8—2 van USV uit Rotterdam, waarbij alleen Henry tweemaal tot winst kwam. In twee games versloeg hij Wa genaar en Van Zeideren. Het tweede team leed een eervolle nederlaag tegen aner-up Wibo 7 (3—7). C. Verheul, die de eerste wedstrijd de eer redde voor zijn team, kon nu niet tot winst komen. Verwoerd zorgde nu voor twee tegen- punten tegen Smits en Koets, terwijl Jongeleen voor het derde tegenpuntje zorgde. ATTC 3 schudde weer een lastige te genstander van zich af voor de tweede plaats. TCS i werd in Sassenheim met 64 nederlaag achtergelaten De Graaf blonk uit met drie overwinningen, Leijnse won tweemaal, J. Verheul een maal. Het dubbelspel was voor TCS. Ieder jaar eindigt ATTC 3 op de tweede of derde plaats. Telkens is er een team dat net iets sterker is. Nu is dat Reflex 3 uit Lisse, dat nu reeds 6 punten staat op ATTC 3 en ATTC 3 heeft 5 pun ten meer dan nummer drie van de rang lijst. Voor het eerst zijn er voor de nummer! twee van de 4e klas geen promotiewed strijden. Jammer, want De Graaf, Leijn se en J. Verheul zouden een heel eind zijn gekomen. ATTC 4 verloor met 7—3 van Docos 9- Mulder, Huisman en Van der Meent wonnen ieder van Uittenbosch, daarbij bleef het. Meer dan de laatste plaats is voor dit team niet meer weg gelegd. Het vijfde team behaalde in Leiden de volle winst op Spreeuwpot 1. Verheul won driemaal, mej. Muiswinkel en P. van den Hoek ieder eenmaal, het dubbelspel werd na veel spanning door ATTC gewonnen. De uit slag werd 46- Het juniorenteam behaalde in Roelof- arendsveen een royale 10o zege op Sparkler 1. Joop van den Boom, Wiebe Korthals en Jan Heemskerk bleven on geslagen. Pleidooi voor verzamelen van gebruikte zegels Voor de gisteravond in hotel Toor ge houden vergadering van de afdeling Al phen aan den Rijn van de Ned. ging van Postzegelverzamelaars belangstelling niet groot. Onder leiding van voorzitter P. G. Pannevis werden eerst enkele huishoudelijke zaken be handeld. De secretaris, de heer J. C. Meyer, had weer verschillende pondenties gevoerd, in verband met de viering van het derde lustrum in januari 1961. Het bestuur kwam nu met enkele richtlijnen en ontving machtiging die verder uit te werken. De heer H. Verschuur hield een korte causerie over: Waarom ik gebruikte postzegels verzamel. Hij merkte onder meer op, dat ongebruikte zegels melen hem niets zegt en niets doet. On gebruikte zegels verzamelen, wordt heel gemakkelijk snaren. Een nieu serie uit? kopen! Weer een regel vol dan maar weer wachten tot er weer nieuws op de markt komt. Het sportieve element ontbreekt daarbij, vond de heer Verschuur. Als men gebruikte zegels verzamelt, heeft men iets, dat dienst heeft gedaan en dit spreekt mi tuurlijk, ongebruikte zegels zijn maar heeft men een minder m bruikte, verzameld, dan blijft er altijd nog het streven om die in meer gave toe stand te bemachtigen; men blijft speuren Voor de heer Verschuur zijn ook de stempels interessant en ook daarvoor vroeg hij aandacht .Hij noemde onder meer de cijferstempels .aanduidende het kantoor van herkomst en de puntstem- oels. Van al deze dingen wist de heer Verschuur, die blijk gaf tot de ervaren verzamelaars te behoren, heel wat te vertellen en de zegels, die hij liet cir culeren, onderstreepten dit. Zoals gewoonlijk was er ook een kleine veiling van zegels. Film over Alphen en liet verenigingsleven Onder leiding van de voorzitter, de heer Th. Feenstra. is in hotel Centraal de jaarve rgadering gehouden muziekvereniging Crescendo, waarvoor goede belangstelling bestond. Ook de schermvrouwe van de vereniging, m M. A. de Vries Lentsch-Wouda, woonde deze prettige vergadering bij. Bij de mededelingen wees de voorzit ter erop, dat op een nog nader vast te stellen datum in Alphen filmopnamen zullen worden gemaakt over Alphen en 't verenigingsleven hier. Het is de bedoe ling deze film later (voor een ieder toe gankelijk) te draaien in de Nutszaal. Er zal tijdens de komende zomermaan den een concert worden gegeven in Zon negloren te Soesterberg. terwijl in Al phen minstens twee concerten in de mu ziektent zullen worden gegeven. Na het verslag van secretaris N. van Zijst deelde penningmeester J. E. Valk man mee een batig saldo van f 351.09 te hebben overgeboekt Hierna volgde een bespreking over de wijze waarop de binnen niet al te lange tijd te beginnen donateursactie zal starten. De aftredende bestuursleden werden herkozen, terwijl in dc vacature van de heer D. Randeraat, de heer W. v. d. Louw werd gekozen. De heer G. Demoet bracht het verslag uit van de kascontrolecommissie. De nieuwe commissie zal bestaan uit de heren G. Lünnemann cn B. Hunnik. Na een bespreking over het deelnemen aan diverse concoursen zal het bestuur bez-en in hoeverre daarvoor de nodige tijd bes"h;kbaar is. Met een eean: meerde rondvraag werd de avond besloten. Bordenwedstrljden A.D.C. Voor de bordenwedstrijden-competitie van de Alphense Damclub werden in de hoofdklasse de volgende wedstrijden ge speeld; M L van der TolF Blom 1—1, J MeijersJ Gelderblom o2. W J van Berkel—A Jesse 02, G J Versteeg—G de Bruijn 1l, S KoopmanJ Beider 20, A RobbeD van Oeveren 20- Hoofdklasse kampioenschap afd. Lei den: W J van der Starre—N Brunt 2—0. A Robbe—W J van der Starre 20- Kampioenschap van Alphen, hoofd klasse: J BeiderHb de Vos l1. Eerste klas; W J Ravensbergen—Ph Spek 0—2. Kampioenschap jeugdafdeling LDDB; P BoerD Ravensbergen l—1. Hierdoor komt Ravensbergen in de finale. Jongeren ontmoeting De K.VJP.-jongeren in de kring Leiden- Alphen aan den Rijn-Gouda, hebben overleg gepleegd met enkele jongeren van de A.R.P. en de C.H.U., dachten te wisselen over een mogelijke samenwerking en samengaan partijen. Leden van de Arjos, de CHJG en de KVP-jongerengroepen, worden aanstaande zaterdag 3 uur in hotel Toor te Alphen aan den Rijn verwacht, dr. S. W. Couwenberg een inleiding zal houden over „Jongeren vóór king en eenheid?" Het wordt een open gesprek, dat door ieder zal kunnen den gevoerd, daar de toegang voor leden van genoemde organisaties vrij is. Aanbesteding bruggebouw Gisteren heeft de directeur van ge meentewerken namens het college vat B. en W. in het openbaar aanbesteed het verrichten van grond-, riolerings- er bestratingswerken ter reconstructie vai een gedeelte van de Prins Hendrikstraat en de Julianastraat, alsmede het vervan gen van een stalen basculebrug door gewapend betonnen brug, gelegen tussen de Prins Hendrikstraat en de Juliana straat, met bijkomende werken. Het aan tal inschrijvers was 17. Van hoog naar laag waren hun prijs opgaven A. Roele, Edam, f 105.000W. Hennipman, Leiderdorp, f 104.000C. Kok, Amsterdam, f 103.500; Fa. Harinx- ma. Amsterdam, f102.500; G. Schreurs, Diemen. f 102.000; D. de Rooy, Badhoeve dorp. f102.000; J. Koridon, Vinkeveen, f 101.500; D. Bos, Amsterdam, f 101.000- A. v. d. Voorde. Amstelveen, f 99.500 D. Middelkoop, Breukelen, f93.890: C A. Langeveld, Alphen aan den Rijn. f93.000; A. Versloot, Bodegraven f92.500; C. Boshuis, Zeist, f90.000; H. Oudenes. Alphen aan den Rijn, f89.000; G. van Eek. Gameren, f88.700; N.V. Trio, Woer den, eveneens f88.700 en J. F. Barth, 's-Gra vend eel, f86.581. Het werk is nog niet opgedragen. Hazersivoudp-Riindijk Met auto café binnen Doordat gisteravond omstreeks half 7 de remmen weigerden van een over *e Gemeneweg uit de richting Hazerswoude komend Volkswagenbusje, waarvan dr bestuurder, de heer P. Z. te Zoeterwou- de. op de Rijndijk linksaf wilde slaan in de richting Leiden, schoot de auto de Rijndijk over om in de deuropening van café Verhaar tot stilstand te komen. De drie inzittenden kwamen met de schrik vrij. De auto werd aan de voorzijde flink beschadigd evenals de deur posten van het café. alléén, héél zuiver en gevoelig, „Mijn schat" zong. Zelfs het uitblazen van haar kaarsje had stijl Twee zangspelletjes Wasdag en Het sprinkhanenconcert vergden een vécl te lange voorbereiding. Voor het laatst genoemde bedje, aardig verkleed, onder leiding van een dapper jong broekje, verdiensteüjk uitgevoerd, waren ten naaste bij twintig minuten nodig. En dat twee minuten zingen t zal, gegeven het ruimtegebrek achter het toneeltje, wel niet vlugger mogelijk zijn geweest. Maar dan lijkt het beter, in dit geval zulke omslachtige opvoeringen te vermijden. Al die la-ge pauzes bevorderden ook de roerigheid van de vele zeer jeugdige toehoorders in de zaal. Het kinderkoor zong hierna, in n half uur tijd, een serie mooie liedjes, waarvan De Molen van Rei- necke. Wiegelied van Marjolein van Goemans en Het fluitketeltje van Paul van Westering om de kwalitei ten van compositie èn uitvoering, bijzondere vermelding verdienen. De meisjes en jongens toonden een toegewijde aandacht en hun zang zélf was zuiver, beweeglijk en na tuurlijk geaccentueerd. De piano leek ons een instrument met gebruiksaanwijzing, waarvan men het pedaal beter met rust kon laten. Maar de jongelui werden door de wat onbe stemde klanken blijkbaar niet in hun artistieke bedrijvigheid gehinderd. De avond werd, na Willy Francois' Klompendans besloten met de opvoe ring van het door Hans Boelee geschre ven spel „Sneeuwwitje". Joh. van Wolfswinkel Woubrugge zocht naar oplossing kwestie Gisteravond kwam de afdeling Wou brugge van het Groene Kruis in buiten gewone vergadering bijeen. Men besprak toetreding tot de Stichting Gezondheids zorg, uitgaande van dc afdelingen Wou brugge, Ter Aar, Nieuwveen, Aarlan- derveen en Zevenhoven. Er zijn moei lijkheden ontstaan over de financiële af wikkeling van de combinatie. De afde ling Ter Am- beroept zich erop uitge treden te zijn, waardoor zij een bepaald bedrag niet zou behoeven te betalen. De afdebng heeft zich bereid verklaard de kwestie in handen te geven van een be middelingscommissie, wier uitspraak bindend zal zijn. De andere leden van de combinatie, behalve Woubrugge, gingen hiermee ak koord. Hoewel de meerderheid in het bestuur achter de afdelingen stond, wil de men eerst de leden horen. In een vo rige vergadering was namelijk besloten, dat alle afdelingen eerst aan hun finan ciële verplichtingen zouden moeten heb ben voldaan. De heer Venhuizen wilde dit besluit handhaven. Hij lichtte toe op welke gron den. De voorzitter en de heren Hoogen- boom en Nooter zetten daarna uiteen, waarom zij met de uitspraak van de be middelingscommissie akkoord willen gaan. Het gaat, aldus de voorzitter, om de gezondheidszorg van de vijf gemeen ten. Wanneer wij ons akkoord verklaren, kan de stichtingsakte worden gepasseerd en kan het werk voortgang hebben. An ders gaat opnieuw veel kostbare tijd ver loren. De vergadering schaarde zich met 17 tegen 4 stemmen adhter de mening van de voorzitter. Bidstond De jaarlijkse bidstond voor het gewas en de arbeid in de Hervormde kerk wordt gehouden morgenavond om 7 uur. Voorganger ds. G. Overgaauw. 1 de deur- (Advertentie) TER AAR Bloemisten hadden een goed jaar In café Bos te Papenveer vergaderde gisteravond de „Coöperatieve bloemis- lenvereniging voor Ter Aar en omstre ken" (de afdeling Ter Aar van de Cen trale Aalsmeerse Veiling) onder leiding van de heer N. A. Hoogervorst, die in zijn openingswoord opmerkte, dat 1959 voor de vereniging een vrij rustig jaar is ge weest. De heer N. Hofman heeft de heer Maarse opgevolgd als voorzitter-direc teur van de aankoopvereniging. De om zet van de aankoopvereniging en van de afdeling waren hoger dan het jaar daar voor. Voor de afdeling bedroeg de stij ging 8 procent. Het overschot veiling provisie bedraagt 2 procent; het wordt bijgeschreven op de ledenrekening. Het voorlopige veilingpercentage is vastge steld op 6 procent plus 1 procent garan tiefonds. Uit het jaarverslag van secretaris-pen ningmeester Jac. Lek bleek, dat de ver eniging 217 leden telt. De omzet bedroeg in 1959 f 2.901.902,72, wat een stijging van bijna 9 procent betekende ten opzichte van 1958. De winst op de vrachten is uitsluitend gemaakt op de kisten en be droeg f 3.282,69. Er wordt dit jaar geen omslagregeling toegepast. De restitutie van teveel geheven vracht bedraagt: 15 cent voor de grote en de middelgrote kisten en 5 cent voor de kleine kistjes. De heer Jac. Lek werd herkozen als bestuurslid. In de C.A.V. werden de he ren Jac. Lek (aftr.) en P. Sanders geko zen en in de raad van commissarissen de heren W. Koeleman en W. v. d. Jagt. De vereniging zal deelnemen aan het bloe mencorso te Aalsmeer. In de rondvraag vertelde de heer Van Voor Koelkasten naar RADIO KROMHOUT Vliel N.Z. 32 - Rijnsburg iard i zijn 1 Remo (Italië) en zijn indrukken bloementeelt aldaar, die betekenis heeft voor de Nederlandse bloementeelt. Het gr-jtste concurrentiegevaar dreigt in het voorjaar als men daar bloemen van zeer goede kwaliteit kan leveren. Sfeer in *t geiin De ,,I\ ie mee Leidsche" er in 7 RIJNS ATFRWOUDE R.T.C.-uitslagen Donderdagavond speelde het derde he- ;nteam tegen Skila uit Den Haag. Samen iet deze groep staan de R.T.C.-heren bo- enaan in de competitie. N. Boumeester n C. van Dorp wonnen ieder twee par- tijen en J. Kinkel won een partij. Het dubbelspel werd een overwinning voor de heren van Skila, waardoor de wed strijd in gelijkspel eindigde. De dames speelden tegen Sparkler in Roelofarendsveen en wonnen deze wed strijd met 73. N. van Dorp en C. Kinkel wonnen ieder drie partijen en ook het dubbelspel werd door de dames van R.T.C. gewonnen. Zaterdagmiddag speelde het eerste he- ;nteam tegen Sparkler uit Roelofarends- een. En hoewel deze ploeg drie plaatsen boven R.T.C staat wisten de heren van R.T C. deze wedstrijd toch met 8—2 te winnen; hierdoor is het gevaar van de gradatie weer aanmerkelijk minder ge worden. C. Boumeester en J. de Wage naar wonnen ieder drie partijen, terwijl P. Boumeester er een won. Ook het dub belspel was voor de R.T.C.-heren. Tafeltennisstanden De algehele stand van de tafeltennis- competitie over de klassen waarin R.T.C.- ploegen meespelen is als volgt: Dames derde klasse A: Docos 3 dertig punten uit zestien wedstrijden, RTC 1, 28 uit 16; Avanti 1, 13 uit 16; PTT 1, 11 uit 16; Sparkler 1, 8 uit 16; Steeds Vooruit 1. 6 uit 16. Heren eerste klasse A: Excelsior 1, 28 uit 17; Batswingers 4, 27 uit 17; Docos 3, 17 uit 17; DOS 4. 16 uit 17; Salamanders 16 uit 17; Sett 1. 16 uit 17; Sparkler 1, 16 uit 17; DOS 1, 15 uit 17; Salamanders 2, 14 uit 17; Wilhelmus 1, 14 uit 17; RTC 1, 13 uit 17; TSB 1, 12 uit 17. Heren derde klasse F: TOV 2. 26 uit 15; Wibo 26 uit 16; Te Werve 4, 24 uit 16; Tempo 1, 20 uit 15: Sparkler 3, 19 uit 15; RTC 2. 16 uit 16; DVS 4, 11 uit 16; Den Burcht, 10 uit 15; PTT, 8 uit 15; FSA, 5 uit 15; Wilhelmus 4, 5 uit 16. Heren vierde klasse B: Scylla 6, 23 uit 12; RTC 3. 21 uit 11; TOV 4, 18 uit 13; Steeds Vooruit 2. 17 uit 12; PJT '54 4, 11 uit 14; ATTC 5, 9 uit 13; Tonido 1. 5 uit 13; Spreeuwpot 1. 4 uit 12; TCS 2. 2 uit 12. Heren vierde klasse C: Reflex 3, 28 i*U 14; ATTC 3. 22 uit 14; LPSV 2, 17 uit 14; Docos 8. 16 uit 12; Den Burcht 4, 16 uit 14: TCS 1. 15 uit 12; TCS 3. 7 uit 13; Steeds Vooruit 3, 7 uit 14; Baronie 2, 2 uit 14; RTC 4, 0 uit 13.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 7