Wettelijke maatregelen tegen de aannemers? NIEUW! Jfterf] ®aöblaó Arme staat in rijk land toch is het zo! Rotterdamtlieecentrum van liet continent MILITAIR TOEZICHT IN KONGO VERSCHERPT slapen epeda Hoe het kort geding ook uitvalt Eventueel te combineren met verbindendverklaring c. a. o. iantiek gauw het gevaar oproept van een ÊKtj \erstarring by de andere paarden voor de t l beoogde trojka. Tereeht heeft prof. Romme 11 er dan ook de nadruk op gelegd, dat actie ieenstemming der betrokkenen mag worden yi I overwogen, ja, dat ook bezinning over bet lil I vraagstuk'zoveel mogelijk in gemeenschap- ff pelijke gesprekken zou moeten plaats vin- js'jsS I den. Anders verliest men de werkelijkheid 3 juit lte, oog van de absl Als het tei (Van onze sociaal-economische redactie) IN DE NEDERLANDSE bouwwereld is een conflict uitgebroken, zoals we na de oorlog in ons land in geen enkele bedrijfstak hebben gekend. De hooggeroemde arbeidsvrede is ernstig verstoord en langs de veelgeprezen weg van samenwerking en overleg schijnt men elkaar in het bouwbedrijf niet meer te kunnen vinden. Drie partijen zijn er hier in geding: de bouwvakarbeiders, de aannemers en de regering. 1 De aannemers blijken niet te ver murwen. Zij staan er op, dat de regering erin toestemt, dan de ontwerp-c.a.o. voor het bouwbedrijf overeengekomen 5 loonsverhoging voor wat betreft de onder handen zijnde werken zal worden doorbere kend in de prijzen. De doorberekenings clausule, die daartoe in de privaat rechtelijke contracten ville de dis van het vraagstuk rekening houdt. CHRISTELIIK NATIONAA1 DAGBLAD ■en tüd gcwi huwelijk i Engeland. est, dat konir ere kinderen, eet dig den huwelijkspartner hadden te die de ouders hadden uitgez inklyke ouders hadden slechts zeer beperkte keus en bovendien was de politieke kant van liet huwelijk beslis iel de politieke zijde i Nederlandse adel- kostbaar spel, I blijven stellen tuele kandidat im West-Duitsland tegen 'gse O E verlaging kaaspr ijzen op- Het Westduitse ministerie van land de bouw heeft gisteren tijdens een be spreking met Nederlandse functiona rissen verzocht gedurende de periode tee, van melkoverschotten de kaasprijzen Ier- op het huidige peil te handhaven, tuis De prijs van Gouda kaas op de '!k® kaasbeurs van Keulen is met 20 pfen- nig gedaald tot 3.10 mark. Dit had m" tot gevolg dat de prijs voor de soort- jgelijke Duitse kaas daalde tot 2.80 a ;2.90 mark per kg. Ook het vorig jaar is rond deze tijd een dergelijke maatregel genomen. MINISTER DE POUS geduld is op. ni opdrachtgevers is opgenomen de aannemers tot elke prijs gehonoreerd te zien. Zij stellen liever hun hele bedrijf in de waagschaal dan dat zij van deze eis afzien. De tekening en uitvoering van de reeds opgestelde nieuwe c.a.o. wordt hiervan afhanke lijk gemaakt. Aantasting •erknemers, ernstige aantasting van haar rechtspositie en eist tekening van de c.a.o. en uitbetaling van de hogere lonen met terugwerkende kracht tot 1 maart jl. Reeds meer dan een week lang heeft zij het stakingsparool afgekondigd voor een groot aantal bouwobjecten. De drie werknemersvakcentralen hebben zich achter de bouwvakarbeiders ge plaatst en het is zeker, dat de werkne mers onbeperkt deze staking kunnen en zullen voortzetten, zolang de aannemers weigeren de c.a.o. te tekenen, ook al zou het vele maanden moeten duren. Een miljoenenkapitaal heeft men ach ter de hand en bovendien kunnen aan zienlijke bedragen verwacht worden van de niet-stakende bouwvakarbeiders, van de georganiseerde werknemers buiten de bouwvakken en ten slotte zijn er grote kredietmogelijkheden. Het gaat niet meer om een zaak van de bouwvakkers alleen, maar om een zaak van de gehele Neder landse vakbeweging. Dat dit zeer ernstige Formitrol formidabel voorkomt keelaandoeningen en griep! Formitrol tabletten op basis van formaldehyd werken__ sterk antiseptisch en desinfecterend 246) Het is ongetwijfeld een heerlijk sentimenteel liedje, dat zingt van „My old Kentucky home", waarin een dame o.a. de goede raad krijgt niet langer te wenen. Welnu, voor een flinke huil bui is alle aanleiding in Kentucky, waar het leven helaas heel wat min der romantisch is dan in dat oude liedje wordt voorgesteld. Want het is een van de achterlijkste gebieden van de moderne wereld. Deze staat van de Verenigde Staten is achtmaal zo groot als Nederland en telt ongeveer 2 miljoen inwoners. Alle reden dus om er genoegelijk te kun nen leven, vooral omdat de bodem ryk is aan delfstoffen en in een ge ïndustrialiseerd land dus alle moge lijkheden van kom fort en welvaart biedt. De welvaart is in Kentucky echter voornamelijk tot een bepaald volksdeel beperkt gebleven: 1/3 deel van de boe- L— renbedrijven heeft een waarde van 1000 of minder. Het aantal analfa beten Is er ontstellend groot, het schoolbezoek is beperkt grotendeels door het ontbreken van behoorlijke wegen en het aantal intellectuelen dat het land telt is daarom zeer gering. Voorts lijdt de bevolking van deze Amerikaanse staat erg door tubercu lose en andere ziekten. Enkele jaren geleden werd nog gemeld, dat in een bepaald deel van deze staat slechts dokter werkzaam was op 12.000 Het moge ongelooflijk klinken voor een land dat vele miljarden beschik baar stelt om achterlijke gebieden tot ontwikkeling te brengen, maar in Kentucky had enkele jaren geleden driekwart van het aantal boerderijen nog geen elektrisch licht, meer dan 90 pet. van die bedrijven had een toilet buitenshuis en 40.000 bedrijven hadden helemaal geen gelegenheid waar men zich kon afzonderen! Toch liggen in diezelfde staat een atoomfabriek en Fort Knox, in welks kelders de Amerikaanse goudschat wordt bewaakt. De wegen die daar heen leiden, verkeren in uitstekende conditie, zulks in tegenstelling tot de moddersporen, die vele boerderijen met de buitenwereld ver binden. Misschien is dit wel de bytendste symboliek in een staat, waar een gou verneur tijdens zyn ambtsperiode 1000 kolonels heeft weten te creëren. Laten we echter de corruptie der politici voor wat zy is, want daar moeten de Amerikanen zelf maar rechter over spelen. Over de rechter sprekend, schiet het ons te binnen, dat in vroeger tyden herhaaldelijk dieren voor het gerecht werden gedaagd en veroordeeld. Daarover een volgende keer. Geduld ten einde o De derde party in het geding is de regering. In het kader van haar prys- politiek eist zy, dat de loonsverhoging niet wordt doorberekend in de pryzen. Waar voor de bouwbedryven ernstige moeilykheden hierdoor zouden ontstaan, daar wil de regering na september de helpende hand bieden en bovendien mogen de aannemers 3 pet. van de vorst- verletpremie in eigen zak steken, i daarmee is dan ook een absoluut einde gekomen aan de concessies en het geduld van de regering. Hierop kunnen de nemers alleen maar ja zeggen, elk ander antwoord heeft geen zin. Zo staan de drie partijen tegenover elkaar, elk op een eigen standpunt, u van zij zich niet laten verdringen. Hot prooc.s Geen enkele andere mogelijkheid i ziende om uit de impasse te komen, heb ben ten slotte zes aannemersorganisaties en de N.V. Dura te Rotterdam vorige week tegen de staat der Nederlanden, het College van Rijksbemiddelaars en de leden van dit College een kort geding aangespannen. Met belangstelling wordt uitgezien naar het vonnis, dat de presi dent van de Haagse rechtbank, jhr. mr. G. Witsen Elias, morgen in dit kort ge ding zal wijzen. Dit kort geding is nog een van de weinige punten waarop de hoop van velen gevestigd is, nu de fron ten van partijen volkomen verstard lijken. Drie mogelijkheden Hoewel niet vooruitgelopen kan w den op de beslissing van de rechter, kan al wel gesteld worden, dat er drie moge lijkheden zijn: De president kan de voorwaarde van niet-doorberekening der loons verhoging voor de lopende werken bij toepassing van de nieuwe c.a.o. on rechtmatig verklaren en daarmee de regering in het ongelijk stellen. c De president kan de eis van aannemers niet ontvankelijk ve klaren, omdat de zaak te ingrijpend om in kort geding behandeld te worden. Te ingrijpend Beginnend bij de laatstgenoemde gelijkheid, kan opgemerkt worden, dat het bij een kort geding dient te r om een voorlopige regeling in een paalde situatie. Terecht kan men zich hier afvragen, of een beslissing in kort geding over het bouwconflict niet veel sterker het karakter van een eindbeslis sing zal dragen. De laatste tijd i; het streven merkbaar niet al te gemak kelijk over belangrijke zaken bij kort geding te beslissen. In deze richting heeft ook de Hoge Raad kortgeleden nog een vingerwijzing gegeven in zijn z.g. stakingsarrest inzake de kwestie van de goedkope vlaggen". Men loopt hier namelijk het gevaar, dat er in woorden een voorlopige beslissing wordt genomen, maar in feite een definitieve. Pr ij spolitiek Dat de regering het gelyk aan haar kant zou hebben, is een mogelykheid, die misschien op grond van de wor dingsgeschiedenis van het nog steeds geldende Buitengewoon Besluit Arbeids verhoudingen (B.B.A.) verdedigd zou kunnen worden. Het B.B.A. is nl. inder- tijd ingesteld, voor een bclangryk deel dc pryzen in de hand te houden, r zou controle op de lonen zijn om zo onevenredige verhouding tussen goe deren cn geldhoeveelheid te voorkomen, dus prijspolitiek via loonpolitiek. Het in de hand houden van de lonen had voorts het oogmerk een gunstig prljseffect uit te oefenen op de grootte van de export, dus ook hier weer het prijselement. En, in de derde plaats zou zo bereikt kunnen worden dat de prijs van het levensmid delenpakket binnen het financiële be reikt van de Nederlandse arbeider bleef. Het B.B.A., dat ook nu nog geldt voor het Nederlandse loonbeleid is dus in zijn opzet duidelijk afgesteld op bepaalde prijsdoeleinden. Beloften De eerstgenoemde mogelijkheid, na melijk dat de regering de verliezende partij zal blijken, zou kunnen steunen op het feit, dat de regering nog zeer recent zelf de risicoclausule (doorbere kening van tussentijdse loonsverhoging) in haar bestekken van Waterstaat heeft opgenomen. Er zijn wel gesprekken ge weest tussen de regering en vertegen woordigers van de aannemersorganisa- de niet-doorberekening in de aar deze zijn nooit verder ge komen dan beloften, evenals eigenlijk de gehele prijspolitiek steunt op beloften van de ondernemers en niet op recht. Maar hoe de uitslag ook zal zyn, in alle gevallen blyft de doorberekenings clausule toch een moeilykheid. Ook al zouden de aannemers als verliezers uit dit kort geding komen, dan zullen zy wellicht individueel toch nog proberen hun privaatrechtelyke contracten by de rechter gehonoreerd te krUgen. En in de beide andere gevallen zullen zy zich zeker niet geroepen voelen tot prys- geving van hon standpunt. Wet ad hoe? Bij het Kamerdebat van vorige week heeft prof. mr. P. J. Oud de regering gevraagd waarom zy de Kamer niet verzoekt om extra wettelijke bevoegd heden. Het lijkt niet waarschijnlijk, dat prof. Oud hier heeft gedacht aan een wet ad hoe voor het bouwbedrijf, waar bij de risicoclausule en dus de doorbe rekening van de loonsverhoging buiten werking wordt gesteld. Iets dergelijks is ook aan de hand geweest bij de wet op de goudclausules van 24 mei 1937, welke een terugwerkende kracht had tot 26 september 1936, de datum waarop Nederland de gouden standaard losliet. Wellicht heeft de heer Oud aan deze wet gedacht, toen hy genoemde opmer king in de Kamer maakte, want in 1936 was de heer Oud minister van financiën. In 1936 ging het om clausules, die in vele grote contracten in diverse be drijfstakken waren opgenomen om de eventuele invloed van het loslaten de gouden standaard op de prijzen te ondervangen. De prijzen zouden stij gen met hetzelfde percentage al waarmee men van het goud afging. Al deze clausules in de contracten zijn toen ook door een wet buiten werking gesteld. Loonregeling Maar ook al zou men via de clausule in de bouwcontracten buiten werking weten te stellen, dan nóg blijft de vraag open. gelet op de stugge vast houdendheid van partij dan alsnog bereid zal zyn de thans ontworpen c.a.o. voor het bouwbedrijf te tekenen. Men zou zich kunnen voorstel len, dat wanneer de aannemers wettelijk gedwongen worden de risicoclausule los te laten, zij nog weer eens opnieuw zou den willen gaan praten over de inhoud i de c.a.o. let is vrywcl zeker, dat de werk nemersbonden in het bouwbedryf hiertoe beslist niet bereid zyn. Om het conflict te beslechten zou het dan alsnog nodig zijn een bindende loonregeling op te leggen, tenzy partijen voordien tot bylegging van het conflict komen en men met name van aannemerszyde, hoe de uitslag van het kort geding dan ook mag zyn, ten slotte toch gaat inzien, dat er één keer een eind aan de zaak moet komen en dat elk langer volgehouden verzet meer dwingende maatregelen nood- zakelyk maakt, dat bovendien de goede verhouding tussen werkgevers en werk nemers In het bouwbedryf voor vele jaren grondig bedorven zyn. Nog goed maken Op het laatste moment zouden de aan- ;mers misschien nog veel goed kunnen maken, wanneer zij, juridisch wellicht niet in het ongelijk gesteld, hun gehand haafde prestige zouden gebruiken om, dwingende maatregelen in uitzicht, draai te maken, die ten slotte nog kunnen worden aangemerkt als een constructieve, moreel sterke houding Want de werknemers zijn niet bereid .jt nieuwe onderhandelingen en het is zelfs nog de vraag, of zij een bindende loonregeling, die materieel overeen zou komen met de ontworpen c.a.o. bereid zouden zijn te aanvaarden. Men zal er op staan, dat een c.a.o. tot stand komt, zoals annemers deze hebben toegezegd. Dit dan alleen mogelijk zijn, indien deze door de regering bindend wordt verklaard, gebruik makend van de wet 1 1927. Grote schade Iet is in hoge mate wenselyk, dat nog deze week het conflict wordt beslecht, daar het anders noodgedwongen een om- Spectaculaire ontwikkeling ongelooflijk luchtig! ongelooflijk lekker! product Nederlanders drinken de helft minder Nederland heeft zich na de oor log ontwikkeld tot 's werelds groot ste theemarkt na Londen, wanneer de markten in de produktielanden buiten beschouwing worden gela ten, zo staat in het overzicht 1959 van de vereniging van thee-impor teurs en thee-exporteurs te Rotter dam. Door de slechter wordende toestand in Indonesië veranderden de leden hun politiek en speciali seerden zich steeds meer in thee uit andere gebieden. De na-oorlogse ontwikkeling van Nederland als transitomarkt is zeer spectaculair geweest. Door deze nieuwe activiteiten, zo zegt het verslag, is Rotterdam nu het continen tale theecentrum geworden, vanwaar thee naar alle delen van de wereld wordt doorverscheept. De aanvoer in Nederland, die in 1938 slechts ongeveer 30 miljoen lbs bedroeg, zal thans naar schatting cir ca 50 miljoen lbs belopen. Dat zit hem niet in het binnenlandse theeverbruik. De I Nederlanders hebben in de oorlog het Katanga in het oosten van Kongo paraat. In het weekeind Na bloedige relletjes Inheemse troepen onder bevellhebben zich daar ongeregeldheden van Belgische officieren en mili- voorgedaan die zich dreigden te taire politie zijn in de provincie ontwikkelen tot een formele oor- log tussen stammen. Het gebied is in een. staat van militaire bezetting, een staat die iets minder ver gaat dan de mili taire uitzonderingstoestand. Er zijn meer dan dertien doden ge vallen in de strijd tussen aanhangers van de Conakatpartij en die van de leider Loemoemba. De berichten over vele -honderden gewonden geven, zo werd in een ziekenhuis vernomen, geen juist beeld van het aantal gewonden. De politie heeft meegedeeld dat zij 500 mensen in de door negers bewoon de wijken aan de rand van Elisabeth- stad heeft gearresteerd. In het gebied waar zich zondag vechtpartijen hebben voorgedaan, zijn gisteren weer relletjes voorgekomen, aldus de politie. In de woonwijk van de blanken te Elisabethstad is alles rustig geweest maar de ongerustheid hier is van uur tot uur toegenomen. Blanke kolonisten en ambtenaren zijn gewapend. Andere incidenten worden gemeld uit Roeanda-Oeroendi, een beheerschapsge- bied van de Ver. Naties, tussen de Toetsi- en Hoetoe-stammen. Volgens tot dusver ontvangen berichten is hierbij een inlander gedood en raakten 8 in landers gewond. In Leopoldstad werd het Afrikaanse bestuurscollege, dat samengesteld is uit afgevaardigden van de verschillende Kongolese provincies, gisteren plechtig geïnstalleerd. Het college zal de Bel gische gouverneur-generaal ter zijd? staan totdat Kongo op 30 juni onafhan kelijk wordt. St. Lawrence Seaway 15 april open Uit Ottawa wordt door de Ned. Ca nadese kamer van koophandel be richt dat de St.-Lawrence Seaway dit jaar vermoedelijk omstreeks 15 april zal worden opengesteld, dit is 10 da gen eerder dan in 1959. Men meent te weten dat deze vroegere opening mede verband houdt met het verlan gen van de seaway-autoriteiten, dil jaar meer inkomsten te verwerver dan in 1959. In het eerste jaar dat de seaway ir gebruik was dus in 1959 zijn de financiële resultaten wat teleurstel lend geweest. Op 1 april a.s. zal het Welland kanaal worden opengesteld. Op 4 april volgt dan het Canadese kanaal bij Sault St.-Marie, terwijl op 15 april de Cornwall, Lachine en Beauharnais kanalen bij Montreal zullen worden geopend. De aanne mers die momenteel nog bezig zijn met werkzaamheden in het Welland' kanaal hebben opdracht gekregen 1 april a.s. gereed te zijn. Een Brits Comet IV straalvliegtuig bij de landing op het vliegveld Bara- jas, Spanje, ernstig beschadigd. Geen der 33 inzittenden zou enig letsel hebben opgelopen. Het ongeluk was vermoede lijk het gevolg van een verkeerde king van het landingsgestel. De linker vleugel van het toestel werd afgerukt, r de romp bleef in tact. vang zal krygen en sociale consequenties met zich zal brengen, die diep te betreu ren zyn. De vakbeweging immers zal po gen^ de tegenpartij nog effectiever tc Men zal over kunnen gaan tot stakin gen bij toeleveringsbedrijven van he' bouwbedrijf, men zal de objecten waar gestaakt wordt van dag tot dag kunnen laten wisselen, zodat het bouwbedrijf vol komen ontwricht wordt en tot grote schadeposten leidt voor de bouwers zelf. Men zal het hele bouwbedrijf treffen, zonder de staking algemeen te maken Eventueel massaal ontslag zal men wei geren te aanvaarden en dc aannemers zullen de lonen moeten doorbetalen tot n ontslagvergunning is verkregen. Toestanden van voor 1930 zul len terugkeren gepaard gaande met verruwing van de vakorga- nisatorische zeden en opwekking van klassestrijd-instincten. Niet alleen in de bouw, maar voor het gehele bedrijfsleven zal dit zijn gevolgen hebben. Het is daarom de hoogste tijd, dat het conflict wordt bijgelegd of van bovenaf het verzet wordt gebroken. Advertentie Wagemans Van Tuinen NV Fobrikante van Artifort meubelen en Epeda matrassen theedrinken aanmerkelijk afgeleerd, want hoewel thans een stijging in dc binnen landse consumptie valt waar te nemen, wordt toch nog slechts de helft gebruikt van voor de oorlog. De ontwikkeling van dc EEG baart de vereniging veel zorg. Het toekomstige ho ge buitentarief wekt, aldus de vereniging, eerder gedachten op aan blokvorming dan aan de totstandkoming van een vrij handel. De theeproduktie is in de over zeese gebieden van de EEG-landen nu nog van weinig belang, doch deze zou snel kunnen worden uitgebreid en over betrekkelijk weinig jaren een ernstige hindernis kunnen vormen voor Ceylon, India en Indonesië. Dit zou eveneens ern stige gevolgen voor de Nederlandse tran sitohandel meebrengen. Een laag buiten tarief is daarom in het belang van Neder land, aldus het jaaroverzicht van de Rot terdamse vereniging. Er dagen nog meer moeilijkheden. Door het wegvallen van Java- en Sumatra- theeën. die 90 procent van de aankopen uitmaken, zal moeten worden overgescha keld op soorten uit Ceylon. India en mo gelijk uit de overzeese gebieden van de EEG-landen. In tegenstelling tot Java- en Sumatra-theeën verschilt de kwaliteit van de soorten uit deze gebieden vay maand tot maand en soms van week tot week, door de veranderingen in het klimaat. Welke thee in de toekomst ter vervanging van de Java- en Sumatra-theeën zal wor den gekocht, hangt af van drie factoren: de smaak van de verbruiker, het water dat gebruikt wordt bij het zetten en de prijs, aldus bet verslag. Prins Bernhard bij De Gaulle De Franse president, generaal De Gaulle, hjeeft maandagavond omstreeks zes uur prins Bern hard ontvangen. De prins die een privébezoek aan Parijs brengt, kwam bij het Elysee aan in een auto van de ambassade die hij zelf bestuurde. Bij de ingang van het gebouw stond een afdeling van de repu blikeinse garde in groot tenue opgesteld. De prins droeg een witte anjer in het knoopsgat. Het gesprek van de president en de prins heeft 24 minuten geduurd. Toen de prins het Elysee verliet werd hij toegejuicht door een honderdtal men sen die zich daar hadden verzameld. In de loop van de middag had do prins, als inspecteur-generaal van de Nederlandse Strijdkrachten, een bezoek gebracht aan het hoofdkwartier van de NAVO-strijdkrachten in Fontainebleau. waar hij werd ontvangen door de be velhebber van de strijdkrachten in de centrale sector van Europa, de Franse generaal Valluy. Verder waren aanwezig de bevelheb bers van de land-, zee- en luchtstrijd krachten in deze sector, generaal Spei- del, vice-admiraal H. Bos en luchtmaar- schalk Broadhurst. Na een gesprek met deze stafofficie ren, woonde 'de prins een receptie bij die te zijner ere werd gegeven, en waar op Nederlandse officieren en vertegen woordigers van zeven andere landen aan de prins werden voorgesteld. Advertentièn Atoombom leidt tot conflict in Labourpartij In de Britse Labourpartij is een belangrijk conflict ontstaan door het vraagstuk van de atoombom. Richard Crossman, de vice-voorzitter van de Labourpartij is als officieel woord voerder van labour in het parlement afgetreden. Crossman, een bekende en geziene figuur in de partij, is uit het zoge naamde schaduwkabinet van labour getreden nadat hem verwijten wa ren gemaakt door de partijvoorzitter Hugh Gaitskell. het partijbeleid keert' Verwacht wordt dat deze nieuwe ont wikkeling belangrijke gevolgen zal heb ben in de partij die ernstig /erdeeld is over het te voeren beleid na tien jaar lang verkiezingsnederlagen te hebben geïncasseerd van de conservatieven. Crossman heeft zich geschaard aan de zijde van andere socialisten die zich verzetten tegen het gematigde beleid van Gaitskell en die aandringen op een meer socialistische politiek met betrek king tot alle zaken van de nationalisa tie tot de defensie. Het conflict is aan de dag getreden na een parlementair debat waarih 43 labourafgevaardigden onder wie Cross man en de vroegere minister van de fensie, Shimvell, weigerden hun stem uit te brengen voor het atoombombe- leid van de Labourpartij. Dit beteken de rebellie tegen de partijleiding die van mening is dat Groot-Britannië dc kernwapens als afschrikwekkend middel moet behouden, hetgeen door Crossman de zijnen wordt bestreden. Ladder-puzzel Vul horizontaal in: 1. gem. in Z.H. in de Alblasserwaaid aan de Giessen, 2. heldendicht van Ho merus over de zwerftochten van Odys seus, 3. iedere keer, 4. machinerad met tanden, 5. zinnebeeld, 6. met roest be dekt. Bij juiste oplossing vormen de begin- en eindletters, beide van boven naar be neden gelezen, de namen van twee Ne- derl. schilders. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Midwoud. Nijmegen. Monsier, Sittard. Rilland, Schagen, Zaandam, Vlcdder. Westland.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5