„O, die moeders, tegenstandsters zijn het" 'GLOXINIA zegt bejaarde kinder fotograaf l DE SCHOONMAAK 0pen briel t ZATERDAG 12 MAART 1960 Petertje in het bloot op een schapenvacht MttlthlflltlllHIlHl Op een morgen is zij bij het opruimen van de kast de foto tegengekomenVertederd staat ze er een poosje mee in de hand. Peter ligt met z'n blote buikje op een krullige schapen vacht en het al even blanke bibsje steekt parmantig omhoog. Is 't niet schattigKleine Peter is intussen al een boom van een kerel geworden, maar op die morgen is hij voor zijn moeder weer de baby, haar eerste, met wie ze vol trots naar de fotograaf was gestapt. Ze glimlacht bij de herinnering, nu, zoveel jaren later. Gebruld had 'ie in dat atelier en 't had tijden geduurd eer het behuilde snuitje weer een beetje toonbaar was geworden. Steeds had ze weer het zachtje borsteltje moeten nemen om die paar piekerige haartjes op het kleine bolletje een beetje tot een kuif te maken. Want 't moest een mooie foto worden.Petertje in het bloot op een schapenvacht. Hij kan 't weten ..Praat me er niet van zegt de fotograaf en dan bedoelt hij niet het blote Petertje, maar de vertederde mama. En deze foto graaf kan het weten! Twee-en- tachtig jaar is hij en vele. vele jaren heeft hij als kinderfoto graaf heel wat baby's, kleuters, schoolgaande meisjes en jongens en opgroeiende jeugd voor zijn lens gehad. Heerlijk, al die kin deren. maar die moeders!' ,,Het zijn mijn grootste tegenstand sters", is de nogal spraak van deze bf dammer Emil Muns. ..Ik kan er een compleet boek over schrijven", vertelt hij er nog bij en dan draait het weer om de moeders en niet o die kinderen. Als dat boek over zo'n ruim zestig jaar fotografe ren ooit nog eens verschijnt, zal er vermoedelijk een aantal niet zo héél vriendelijke opmerkingen aan het adres van de verschillen de mama's in voorkomen Er zijn natuurlijk moeders en moeders, deze bejaarde fotograaf heeft ze zelfs in bepaalde cate gorieën verdeeld. Er zijn van zelfsprekend mama's bij. die bij het fotograferen ge moeilijkheid oplevere zijn er volgens hem Zaan- Ji"kd'a len. De het de man. die maken, bijzonder zijn pogingen het mak te stellen ..Kijk. je hebt telende moeder. I wagen haalt 2 foto scha lacht lief ding Het kind totdat mamma een bors teltje te voorschijn haalt en het noofdje ermee gaat bewerken, waarop overigens net zoveel haar ten. Na een enkele minuut be gint het kleintje te huilen, maar de moeder borstelt door, want ..het haar mpel netjes zitten op de fo to". En dat met zo'n kaasbolle tje En daaruit valt te conclu deren, dat de moeder van ..Peter tje op de schapenvacht" zoveel jaar geleden, precies hetzelfde dacht als hel jonge 1 moderne O, waf een verdrief De kammende moeder hoort thuis in dezelfde categorie ..Een klein poppetje met nauwelijks zes haartjes op het hoofd wordt ge kamd. totdat het een geweldige keel opzet Het leuke snuitje is weg. alleen omdat mamma het kind zo graag met een soort ba by-rol ziet, of moed er-met-de zak- iNSï GOEDKOOP IS HIER VOORAL DUURKOOP Als bij de schoonmaak de slaapkamer extra aandacht vraagt Een nieuwe lente.... een nieu- verschillende uitgaven om de we schoonmaak! We zeiden het hoek kijken. Nu hopen wij, dat vorige week al toen we uw aan- u er niet aan toe bent, want dacht vroegen voor het nieuwe het betekent een behoorlijke behangetje: de huisvrouw heeft hap uit het budget, maar voor er nu eenmaal wat voor over het geval u wél een nieuw bed, de winter het huis uit te stoffen een dito matras of dekens moet en te bezemen en het voorjaar aanschaffen leek het ons nuttig De eerste „ongeduldige" brief is binnenWaar blyft de tip. die ik heb ingestuurd? Elke week kijk ik gauw de rubriek door maar tot nu toe ben ik ..mijn" tip nog niet tegengeko men "zo schrijft een Rot terdamse mevrouw. Ja. het is vervelend, maar dat kan gebeu ren! Want de post, die tot nu toe voor deze hoek van onze vrou wenpagina is binnengekomen, heieft al m'n verwachtingen over troffen. 't kan zelfs wel maan den duren, eer u uw ingezonden tip (to die natuurlijk voor plaat sing in aanmerking komt!) ziet meegenomen. Graag doe ik daar om vandaag maar weer eens een beroep op uw geduld. DOOR DE ALUIN En nu maar weer gauw door de schoonmaak-tips heen 't Zijn beslist de laatste, deze week! Wie touw van jaloezieën, markiezen of de waslijnen (van touw) na de schoonmaakbeurt in huis sterker wil maken, zo dat ze weer langer meegaan, moet ze eens een paar uur in een sterke aluin-oplossing leg gen. adviseert mevrouw De Mol uit Dordrecht. MET PLUKJE W ATTEN schrijft Schotte uit Zevenhuizen, als de schroef van een traploper, een handdoekrekje of wat dan ook in hout. dan wel steen, los zit en niet meer wil pakken. Als u nu een plukje watten, dat met wat lijm (gom) is bestreken in het te ruime gat stopt, kunt u er daarna de schroef weer in draaien, die dan stevig blijft VLEKKEN EN.... AS Witte watervlekken, die op het houtwerk van meubelen zul ke lelijke uitgebeten plekken veroorzaken kunt u behandelen met wat sigaren- of sigarettenas. Met wat sla-olie maakt u van de as een papje en dit wrijft u (b.v. met een kurk) goed in op de aangetaste plekken. De resulta ten zijn verrassend, aldus me vrouw A. van OostDondorff uit Leidschendam. Voor Het laatst: VERLENG DE LEVENSDUUR De levensduur van de mar kies kan men verlengen, door sterk doorschijnend plastic over het linnen te doen. Ook een tuin- ameublement gaat veel langer mee met plastic, heeft mevrouw Spaans—Wlttrkoek uit Voorburg uitgevonden. VERGEET "T PLAKRAND NIET Gaat u zelf schilderen? Zo u ook de kozijnen en de spon ningen een beurt gaat geven, moet u niet vergeten op de rui ten een strook bruin plakband, dan wel sellotape te plakken. De TIP VAN U! I 2,50 waard randen van de ruit worden dan niet „meegeschilderd", zodat u later niet met terpentijn of een schrappertje hoeft te gaan wer ken om de verf weer van de ramen te krijgen. Bovendien kan terpentijn de verse verf weer gaan aantasten. Dat plakband is ideaal, is de ervaring van C. van Eek (mevrouw of meneer?) uit Den Haag. LAMPEKAP WASSEN Als men de lampekap zelf wast, kan men deze heel goed met behulp van een pandeksel te drogen hangen. Een roestvrij (b.v. aluminium) deksel stopt men met het handvat naar de bovenkant in de lamp, het hand vat wordt door het gat gehaald sn aan een stevig touwtje kan men zo de deksel, dus ook de lamp, aan de lijn hangen. Dit is een tip van mevrouw J. Lu- teynVerzfjl uit Den Haag. Veen—Pars WIE WEET UETf De lezeres, die mij de hier boven genoemde brief stuurde en wier tip ik zó bekend acht, dat ik deze niet ïcan plaatsen, wilde u tevens nog een vraag voorleggen. Zij wil namelijk bij zonder graag welen hoe je het best pluchen overgordijnen kunt wassen. Weet u het? Zo ja, toe schrijf het dan eVen DE BUITENBOEL ,f 't Huis is netjes, nu nog ae buitenboel. Wist u dat u dat nare groen op stenen en hout weg krijgt, als u er kokend water mét 'een flinke scheut azijn over heen giet? „Verder hoeft u ,ér niets aan te doen en u kunt er weer voor een jaar tegen", zo schrijft mevrouw C. 1* uit Rijnsburg. DE LAATSTE En nu de laatste tip in ver band met de schoonmaak. Een al geruime tjjd in het vloerkleed I zittende vetvlek, die wat er ook op geprobeerd werd, niet wilde I verdwijnen, heeft mevrouw R. van den BergSwart uit Slie- drecht eruit gekregen met pe troleum. 't Duurde wel een paar dagen, eer de olie helemaal weg getrokken was. maar de vlek ver dween en de geur nam men op de koop toe. L' ZULT HET WEL WETEN MAAI Als niet beloonde tips gaan mee: het toevoegen van een halve eetlepel suiker bij het koken van melk en pudding om aanbranden te voorkomen (de suiker moet op de bodem van de pan of koker worden gestrooid) én het nut vankoffiedik. Dit laatste kan men namelijk goed gebrui ken als ,schrob"-middel bij alle mogelijke schoonmaak-kar- weitjes. Bij i het ook hierover even te heb ben. Als we ons realiseren, dat Moderne vorm, ook voor De gezondheid De kammende 1 doek. oh wat een verdriet Met die zakdoek v-ordt het snuitje schoon geveegd, wacht, er zit nog een slaoertje 111 een van de 'oog jes En als dat slapertje dan ceg is. zijn de stemming plus de kamer, ergo op bed bivakkeren, dan valt het gemakkelijk te be grijpen. dat we weL bepaalde eisen aan onze slaapkamer, het het bed en de matras mogen stel- QCnt tOTGlZIIVGr len- Want al slapend rusten we lichamelijk en geestelijk uit om Ofschoon de fabrikant er opge- zo fit als maar mogelijk is weer wekt bij schrijft, dat een veertig- de nieuwe dag te beginnen. Nu delige cassette niet meer behoeft kunnen we misschien met enige te kosten, dan eentelevisietoe- weemoed denken aan het oude. stel. kan er toch wel gesproken vertrouwde veren schudbed. dat worden van een behoorlijke hap 0ns vooral 's winters zo koeste- uit het budget. Maar. voor wie er rend kon omhullen, we mogen blij belang in stelt en graag iets moois zijn> dat dit ouderwetse veren ge- bezit, is het nieuwe tafelgerei, dat Val van het toneel is verdwenen, thans in de handel is gekomen, ze- Want een gezonde rustplaats was ker wel aantrekkelijk. Dit bestek het allesbehalve. Om van alkoven behoort namelijk tot het echte ta- e.d. nog maar niet te praten.... felzilver en iedereen zal het er wel over eens zijn, dat echt tafelzilver de laatste jaren meestal niet dopt. - Junge JCnénsen_\vprd gekocht. Nu zullen w< Dat zat hem natuurlijk in dagwaarden van, 1 eerste plaats "in de" prijs, maar mer .spoéüig eens zijn. Een ver- daarnaast toch ook wel in de trek, dat ons zo weinig mogelijk vormgeving. Tijden lang heeft hét aan de dagelijkse beslommerin- tafelzilver de oude. traditionele gen doet denken en dus rustig is vorm gehad, doch nu echter is er gelegen, valt te prefereren boven een modern bestek in deze mooie een kamer aan een drukke straat kwaliteit in de winkels versche- kant. Dat de slaapkamer ook nog ren. Kon men dit moderne bestek behoorlijk gelucht moet kunnen tot nu toe alleen maar in een worden, wel, dat zal niemand u pleet- of staaluitvoering kopen, en mij betwisten. Wat het bed zelf thans echter ziet men hetzelfde betreft: de bekende stelregel: eenvoudige, maar zeker verant- goedkoop is duurkoop geldt hier woorde tafelgerei dus in zilver. Er wel bijzonder. En dat niet alleen zijn twee kwaliteiten/die ieder wat de levensduur betreft, maar een meisjesnaam hebben gekre- zeker ook wat de gezondheid aan- gen. Ze lijken bijzonder veel op gaat. De spiralen van deze. soms elkaar, alleen is voor het ene een tegen zeer verleidelijke prijzen ander gehalte gebruikt, dan voor aangeboden slaapmeubelen. zijn het andere, wat in de prijs tot. vaak slap of zullen dat spoedig uitdrukking komt. worden en zo'n slappe spiraal IIIIIIHIIIIIIIIIIillHltllllllllHllllllllltllllllllllllllllllllllllllinilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllMlllllllllllllllllllllirr. TANKJE weken geleden heb ik geschreven over de ver- ■£-' zorging van ouders door kinderen, en van de zijde van ongehuwde dochters die jaren, soms een leven lang deze taak op zich namen, zijn zeer veel reacties gekomen. Ik heb ze zich laten opstapelen, deze levens achter de ramen, veelal zonder vacantie, zonder veel geld. zonder veel waar dering. Er zijn briefkaarten bij waarop een héél leven verteld kon worden, er zijn ook brieven van zes kantjes. NU ga ik niet herhalen wat ik haar taak is niet te betalen. Een heb gezegd ik vind dat vrouw die maakt door haar op- IEDERE vrouw een eigen bestaan gewektheid. haar accuratesse. moet hebben, wat ze ook is. Dat dat de klanten graag bij haar oplossing inhoudt, betekent niet: een leven naast man kopen, is niet te betalen, een leven, zoiets als een stiekum Een dochter die voor haar ou- leven naast het bestaan dat je ders zorgt is ook niet te betalen, nu eenmaal is opgedrongen, nee. Maar stop even. Want die mne- daarmee bedoel ik dat je pas als der wordt wél betaald: en. naar ik hoop. heb ik ze zó ook in het juiste licht gesteld, zodat de vormgeving'tevens een je voelt hoe zinvol elk leven is, genegenheid van man en kinde- komt als lid van dc gemeen- je eigen particuliere taak met ren. Daaruit ontvangt zij dage- schap. Hongaren, zegt vreugde op je kunt nemen. Niet- lijks kracht. En die J" je spijtoptanten, ja zelfs de achter- vei'zotgsters van ouders, u kunt haar m het pas met blijdschap als u ziet. hij. „zoi dat het ergens toe dient luiers te komen" wassen, achter de toonbank te succes i staan en moeder eens keurig in derde, de zon voor het raam te zetten Prachtig. Een moeder die leeft voor (..zonder -joul" zegt landse bclastingvoorziening" dan nooit zover zijn, ge- een zuster die voor thuis zorgt. 1 dan ook door het Ik ,1£"b ontzag 1 1 de zaak. Maar 1 TA. die wordt beloond door de dank van Vader en Moe der. En zeer velen zien dan ook leven tot stand bracht schrijf- ik zal uw naam niet noe- en het moet zwaar ge- st zijn dit zo lang vol te hou- zonder dat u eigenlijk ooit eigen leven toekwam, sfet weg Hetzelfde sul- I pas ge- krijg je kochte strik i vijf keer toe. zit die strik niei goed en als alles eindelijk wél goed zit. is het meestal huilen of droefheid geworden. Duurt xo lang Dan zijn er ook nog moeders, zo heeft deze bejaarde fotograaf bij ondervinding, die een hele se rie ..meelopers" mee naar het ate lier brengen, omdat die allemaal- zo graag willen zien hbe het kind ip de foto gaat Geen wonder, dat zo'n jieuter dan vaak op is Van de zenuwen" Andere mama's zeggen gepiqueerd wanneer het kind door kammen. borstelen, poetsen of andere vormen \an toilet maken" prikkelbaar wordt, dat het ..ook zo lang duurt"! In het tegenovergestelde geval, na melijk wanneer alles gezellig mee loopt en de peuter direkt na het binnenhuppelen al op de gevoelige plaat kan worden ..vastgelegd", zeggen ze soms misprijzend ..Is het nóu al klaar" en je ziet ze rekenen De uit het warmste gedeelte van Zuld-Amerlka afkomstige Sinnlngia (ze wordt bijna al tijd Gloxinia genoemd) is een opvallend mooie kamerplant. De fluweelachtige bladen en de grote klokvormige bloemen met zachte pastelkleuren in blauw en rood trekken altijd weer de aandacht. De prijs is wel aan de hoge kant. doch daar heeft men VAN BLOEM EN PLANT vraagt een warme lichte plaats Lachen op bevel het voora Dat het vooral voor kinderen ..te lachen op bevel", weigeren heel wat moeders eenvoudig te begrijpen. Eerst wordt het lief en overha lend gevraagd: ..Toe. lach nou als het gewenste glimlachje uit blijf;, wordt het ..Nou lachen hoor. toe nou om het nog maar op z'n vriendelijkst uit te drukken. Het resultaat is dan meestal een ..verkrampte" foto en bij het afhalen ervan krijgt de fotograaf natuurlijk de schuld En dat zijn zo enkele opmer kingen van een man, die in het uitoefenen van zijn beroep hun- derden malen min of meer in bot sing is gekomert met moeders, die het overigens toch altijd goed meenden. Hoe goed de ledoelin- nig geval Nu Willen wij direkt aannemen, dat u geen deel uitmaakt van de door deze in het vak vergrijsde fotograaf genoemde categorieën. er jaren lang van genieten, omdat men met enige zorg ze jaren aaneen in bloei kan krij gen. Steeds rijker In bloei. 't Is nu hoog tijd om met de opkweek te beginnen. Oppotten Voor het opkweken van de knol heeft men nodig zéér voedzame potgrond. Bladaarde van de bloemist, dus van .een betrouwbaar adres, vermengd met een ge lijke hoeveelheid oude koe mest 1 voo!al geen verse' e:i een vierde gedeelte metselzand is ideaal voor de Gloxinia. De knol legt men vooraf eni ge dagen op voentig turfmolm en op een goede warme plaats tot hij begint uit te spruiten: een leek kan nl. niet zien wat de bovenkant van de knol is Men neme nu een me; t grote pot 10 a 12 cm boven wijdte geno< vulJe helft met de pol- grond Op de bodem eerst ra- tuurlijk een paar potscnerver: dat moet altijd. De aarde drukt men een beetje aan en zet daarop de knol. Daarna vuile men de pot verder lot aan de rand en drukke dit weer voorzichtie ;.an. Niet boven de knol om de jonge spruiten niet te be- Op de knol moet een laagje aarde van ca cm komen. Verzorging Zet nu de pot vlak voor het raam en het dichtst moge lijk bij de warmtebron c.n 's avonds liefs-, op de schoor steenmantel Hoi::; de grt-nd^ dit niet. Vaak lichtjes mei de tloemenspuil er over is aan te bevolen. Als d« bladeren zich vertonen en flink gaan groeien moet men wat meer water gi ven. zó dat de aarde vocht'g bi.ift, maar nooit nat is. AU ö-» bladeren zich goed ontwik kelen en zich over de potrand uitsnreiden is het nodig de pot boven water te zetten, zonde:- dat de bodem het water raakt De plant heeft naast veel licht en veel warmte, een vochtige lucht dringend r< dig. Ook is het een vereiste dagelijk. een paai- keer licht te spuiten tol de bloemknop gaat kleuren Zodra de bloemknoo zich ver toont geve men dagelijks in het gietwater wat mos:. Alf het kan vogelmest (ze :s in de handel) een aJgest-.eken eetle pel op ten liter water. Kan men dit ni._; krijgen dsn de gewone kamerplantenmesl; een afgestreken theelepeltje op een liter water. Altijd moet het giet- en ook het spuitwater lauw zijn: koud water is slecht. De Gloxinia hcitd; wel van veel licht, maar tegen felle zonneschijn kau ze met. Be- daartegen dat is lelijk - Beworen id geeft men r. Nog wel de tergiften gedurenc weken. Daarna steeds minder. Ook laat mei thans ie zon er volop op schijnen De bladeier sterven nu snol af. Als alle bovenaardse delen zijn afgestorven kan men de knol uit de aarde nemen en in droge turfmolm bewaren. Maar ze moet in de warme kamer blijven. Onder in een kast b.v. Nooit in een koude kamer. Men kan ze ook in een af geschoten hoekje van de ka mer droog in de pot laten staan tot het volgend jaar fe bruari of maart. Daarna han delen als boven vermeld Wij raden aan niet te vroeg met de opkweek te beginnen. Als men ze in de pot laat komt ze soms al vanzelf tot ontwikke ling. Zo in de droge grond. merkartikel van een gerenommeer de fabriek zal u op de lange duur veel meer plezier van uw aankoop verschaffen. Is die spiraalkwaliteit dus belangrijk, al evenzeer kan men dit zeggen van de construc tie van het geheel. Vooral voor kinderen, die deze meubelen maar al te graag gebruiken om er hoog standjes of dergelijke gymnasti sche prestaties op te leveren, zal men aan deze constructie specia le aandacht moeten besteden. Wat de keus van de bedmaat voor ouderen aangaat, zo'n tien ceiiü- meter meer lengte, dan strikt noodzakelijk is. kan juist het ex tra comfort geven, dat men graag zou wensen. Om nog even op de jeugd te rug te komen, het is vaak zo, dat men kinderen uit het gezin vaak afscheept met matrassen, die in feite afdankertjes zijn. En of schoon we best weten, dat een be hoorlijke matras aan de prijzige kant kan zijn, zo'n afdankertje kan men beter toch laten voor wat het is. Juist voor het kind is een goede matras ter voorkoming van latere rugklachten 7.0 belang rijk. Of men nu een kapokmatras, een binnenvering, dan wel schuimrubber of -plastic moet kie zen. valt lastig te zeggen. Per soonlijke smaak zal bij het ma ken van een keus een belangrijke rol spelen. Nu kan het misschien wel 7.0 zijn (al is dat nog hele maal niet bewezen) dat een ka pokmatras iets warmer zal liggen dan een schuimrubbermatras, daar tegenover staat weer. dat de laatste minder stof. dus minder werk geeft. Wat u ook kiest, vast staal dat de kwaliteitsmatras eigenlijk boven aan het lijstje moet slaan, ook al zou men daar voor misschien iets langer moeten 100"-; woi En tenslotte de dekens We schreven het al: helaas komt het nog al eens voor. dat er ..wollen dekens" worden aangeprezen, die maar weinig met zuivere wol te maken hebben of waarvan het wolpercentage niet al te hoog is. Dus ook hier geldt weer: koop als u het even missen k merkdeken. Dat in of jongenskamer zo'n fleurig des sin het uitstekend doet, zal u zelf wel eens hebben ontdekt of ge- 7.ien. Heel charmant zijn ook dc donzen dekbedden, maar dit product is vaak zo kostbaar, dat het voor velen nog wel een lucht kasteel zal blijven. Wie zijn (of haar) oog laat vallen op een deken van synthetische vezel, dan wel een met synthetische vezel gevul de deken kan er meestal wel van op aan. dat deze exemplaren een groot warmte-isolerend vermogen hebben, zeer licht en vochtwerend zijn. alsmede nog verschillende prettige eigenschappen hebben. Samenvattend kannen we we) zeggen, dat dit geen ..voordelig" stukje is geworden, dat n direkt geld zal besparen. Maar... indi rect wel. want door een goede en verantwoorde uttgave bent u op den duur toch goedkoper uit dan met spnllen, die na enige t i hun taak. Maar dat neemt maar dat van het recht op bij- ben ik niet met u HIHHHHHHi Er zijn zelfstandigen en onzeLf- hen zeer veel hulp behoeven, standigen. de laatste groep trekt enge kring beweegt, loon, de eerste verdient het zelf. Al die onzelfstandigen nu ge nieten bescherming, de zelfstan digen kunnen het zelf wel. De eersten móeten verzekerd zijn. de andere groep mag zichzelf En welke mensen zeggei een halve eeuw achtereen dank je! Bovendien zie je niet zoveel: je ziet geen kinderen groot wor den. leuke kleertjes dragen, je ziet ook geen zaak groeien er bloeien, wat je alleen ziet is dal vader en moeder steeds ouder en hulpbehoevender worden en dat langzamerhand iedereen je schermd vergeet en dat de broers en zus- meer voi ters het allang prettig vinden dat jij er nog bent. 70l" Pas i.w. krijgt, wordt wordt u dus niet vol" aangezien. Pre cies andersom dus als u dacht. Een drogist, een kolenhandelaar. Klaag je eens dan zeggen ze: een dame met een handwerkwin- kind. je hebt eert dak boven je kei zijn evenmin als u verze- hoofd en eten en drinken, wat kerd. Zij verzekeren zichzelf en zit jij te zeuren en ze gaan zijn dan even ..beschermd" als zelf op reis naar het buitenland mensen van wier loon een be- terwijl er voor jou geen vrije drag wordt afgetrokken. Er is dag afkan. Wéér even stop. Als natuurlijk nog veel meer over te wij als broers en zusters vol- zeggen, wassen worden, dan spreekt het vanzelf dat de één meer verdie nen gaat dan de ander. Ik denk dat nergens van een gezin van laten we zeggen: zes kinderen, alle zes precies gelijk verdienen, vrecje fcwH-iSt buitenland trekt, terwijl de an der hier blijft, is in eike fami lie een heel gewone zaak. Het wordt echter anders wan neer de een naar het buitenland kan gaan. omdat de ander één der ouders verzorgt wat plicht is van ook al wordt d die heel ander oog blijder? Ja, lezeres, waarom ligt de baby als prinsje in een kan- £ind®ren- ten wieg en de andere baby Jie via hen door rgenomen. Daarom puin van Agadir Weet u heb je voor zo'n zus wat over en het? Ik niet. Ik weet alleen dat LEVENSGELUK zo bitter uitmaakt in wat voor ve lagen. Mag ik het hier- je doen. bij laten voor ditmaal? De ij i-raag van Bea L. is té omvang rijk om ze hier in enkele woor- bent met haa Daarom wip je schoonzus eens om te ..keuren", maa zeggen: wat kan ik voo Pas dan heeft zij dat eerste vrouwen genoten: begrip, genegenheid, zodat zij haar n prachtige, blij- den af te doen. Volgende ki Over het geheel Bea. goed" Tot dan allemaa •erk ziet als de opdracht, genomen heb ik hie: vele klachten wel X 1 de 1 gegevei UW CHRISTINE J t tijd niet

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 17