breidt bosbezit uit ■MONACO HEERLIJK LAND Vakantie in de actueelste stad van de wereld behoeve van toeristen-wandelaars BERLIJN is wel een reis waard :n de recreatie van nationale betekenis." Deze woorden sprak vorige week een van de raadsleden van Ede in een raadsvergadering, waarin B. en W. dier gemeente een voorstel ter tafel hadden gebracht om een groot land goed aan te kopen. Burgemeester Oldenhof had het niet moeilijk met de verdediging: „Het landgoed behoort tot ons eigen grond gebied en we beschikken over een eigen des kundig apparaat om het te beheren. Het is een typische taak van de gemeente het toe risme, dat een van de pijlers is waarop onze welvaart rust, te bevorderen". En het plaat selijke blad juichte: „Weer 600 ha vrij bos". Wat de gemeente Ede de laatste jaren deed en nu nog doet ten behoeve van de toeristen die naar de Zuid-Vel uwe wensen te gaan, is voorbeeldig. Ruim tien jaar geleden zette Ede de eerste schuchtere stappen op de weg om een groot gemeentelijk bosbezit te ver krijgen, dat vrij toegankelijk zou zijn voor hen die wandelingen in een even fraaie als rustige omgeving willen maken. Het strekt de gemeente tot eer, door aankoop grote ge bieden bos- en heidegrond te hebben gevrij waard voor verkaveling, waardoor prach tige stukken natuur voor recreatieve doel einden verloren zouden zijn gegaan. BERLIJN: een stad met vreemde toestanden. Ster ker nog: een stad met de wonderlijkste situaties, waarvan men het bestaan zelfs niet vermoedt BERLIJN: twee verschillende regeringsvormen in één stad; twee verschillende muntstelsels met toch één plaatselijke vervoersmaatschappij, die U-Bahnen ondergronds en S-Bahnen bovengronds exploiteert. Met één kaartje reist u kris-kras door twee sectoren. Dat ene kaartje kan met twee verschillende munt soorten worden betaald. Overigens is het een vreemde zaak met het geld. Nu eens is de koers 1 op 4 (Eén Westmark voor vier Oostmark), dan weer is de koers 1 op 1. Maar soms bepaalt men in West Berlijn „zo maar" een koers: dan staat één Westmark gelijk met anderhalf, of twee en een kwart, of drie Oostmark. BERLIJN: U stapt in de West-sector in de U- of S- Bahn, passeert ongemerkt de sector-grens en men heet u via de luidspreker op het eerste station in de Oost-sector „herzlich willkommen in die Deutsche Demokratische Republik". Maar een stuk of wat sta tions verder terwijl u nog steeds met hetzelfde kaartje in dezelfde trein zit wordt U weer welkom geheten in het vrije Westen. BERLIJN: één stad met twee centra; één centraal vliegveld voor twee republieken; één wederopbouw- plan voor twee sectoren ftapens op lantaarns al niet doet stad aantrekkelijk Londen komt nu met een n dat enig in zijn soort het i De gemeente Ede bezat reeds enkele landgoederen, die vroeger één «root bosbezit vormden. Dat bezit was al uit eengevallen in de landgoederen Zuid Ginkel (244 ha). Noord Ginkel (244 ha) co De Hindekamp (488 ha.). De opper- op. dat vroeger reeds een verkaveling Daar zullen alle lantaarnpalen op Picca- had plaats gevonden. Deze fraaie na- dillv voorzien worden van hel w.pen Wurterreinen had Ede al gekocht, toen de vorige week een zoals het werd van Westminster, genoemd - „historische beslissing" In officiële heraldische kleuren zal het werdgenomen door het Roekelse Bos. op de lantaarns worden geschilderdbestaande uit de landgoederen Peppe- lenburg en Westenrode aan te kopen. Het Roekelse Bos is 600 ha groot en ligt ten oosten van de weg Ede-Otterlo. Mc» kleinere stukken bos bij Lunteren. Ot- mbool van de vermaarde wereld- terlo en Bennekom is de gemeente Ede tentoonstelling Expo 1958, het Atomium thans eigenaresse van bijna 1750 ha bos- r grond, dat volledig voor de toerist is ar rog tien jaar blijven staan en ook opengeslfld Voor de Noord en Zuid komend seizoen bezoekers kunnen ont- Ginkel zijn toegangskaarten nodig, doch angen. Met de snelste lift van Europa deze zijn gratis verkrijgbaar; in de an- uat men naar 100 meter hoogte, waar dere bezittingen ka® men zelfs zonder j kaart komen, restaurant is te vinden, vandaar Wal een weelde1750 ha vrije bos- en men een prachtig uitzicht over heidegrond, gratis toegankelijk voor Brussel. Hel vórige .iaar waren er ge- iedereen cn dat in ons kleine, dichtbe- Nog 10 jaar Atomium niddeld 3000 bezoekers per dag. volkte land. Bovendien kan Ede nog Jaarlijks 3 miljoen bezoekers op welgeteld 154 ha TF/ELGETELD 154 ha op en hij een nog geen honderd meter hoge rots aan de Middellandse Zee: ddt is Mo- onbetwist gebied van de Gri- maldi's. het vorstenhuis waaruit ook de huidige vorst Rainier II stamt. Is in Europa wel één plekje grond van deze geringe omvang aan te wijzen, dat jaarlijks door drie miljoen men- tn wordt bezocht? De bezoekers van Monaco komen in de eerste plaats naar de Riviéra en be treden dan van Frankrijk of Italië uit het kleine, doch beroemde vorstendom dat >5000 inwoners telt, doch waarvan slechts tien procent Monagask is. Die andere negentig procent van de be volking wordt gevormd door mensen van vele en velerlei nationaliteiten. Zij wonen er vooral, omdat de zon nige. warme zomers er veel langer du ren dan de zonnige, frisse winters. Dat is overal aan de Riviera wel het geval, doch in Monaco zijn zij blijven hangen om het mondaine leven en dik wijls ook om de speelbank Het was in het midden van de vorige eeuw. dat Monaco in hevige geldnood zat. Vorst Charles III zocht middelen om de constant lege schatkist enigs zins te vullen en wist zich van de medewerking van Francois B'anc te EUROPE5! DWERG- STAATJES verzekeren. Deze blies het oude vor stendommetje nieuw leven in Hij bouwde een nieuwe stad aan de ha ven. die hij naar vorst Charles, Monte Carlo noemde. Het was ook zijn werk. dat er een Casino gebouwd werd. Nie mand minder dan Charles Garnier. de beroemde Franse architect, die ook de Opéra in Parijs bouwde, ontwierp hen gebouw, dat weliswaar foei-lelijV is, maar toch wel aan de eisen van speelbank voldoet. f! Spoedig was Monte Carlo het cen trum van hen, die wensten te gokken. Zowel Russische vorsten als Engels» industriëlen hebben er hun gehele ver mogen verspeeld. En de speelbank brengt het staatje jaarlijks zo'n slor dige vier miljoen Pond Sterling op. Vele toeristen kwamen ook eens een kijkje in de speelbank nemen Velen van hen bleven in Monte Carlo han gen en nog dagelijks ziet men hen zit- ten rond de tafels. Zij behoren *ot di» 90 procent niet Monagasken. Zii voe len hun eigen systeem met eindeloos geduld en trachten heus niet tever geefs een daggeldje aan de speel bank te verdienen. Het leven heeft hen in Monte Carlo achtergelaten VEEL MEER Maar Monaco heeft gelukkig veel meer te bieden dan de speclbink in Monte Carlo. De ridder Grimaldi. die omstreeks het jaar 1000 uit Genua naar Monaco trok en daar op de rots een kasteel liet bouwen, dat thans nog in gebruik is, heeft ook de eerste hand gehad in de aanleg van prachtige tui nen. De Grimaldi's wisten zich tot nu toe als vorsten van Monaco te hand haven. zelfs tijdens de Franse revolu tie. Monaco moest daarna wel de stad Menton aan Frankrijk afstaan, doch het vorstendommetje bleef en tevens de prachtige rots met het kasteel, d» palmentuinen en de talrijke cactussen in velerlei vorm en grootte. Wandelen kan men in Monaco ook. maar dan moet men er niet tegenop zien wat hoogteverschil te overwinnen De moeite wordt echter steeds beloond, want het uitzicht op de blauwe Mid dellandse Zee is onvergetelijk ALLES IS ER Monaco heeft twee stations: Monaco en Monte Carlo, die 1100 meter van elkaar liggen, doch waar alle interna tionale treinen stoppen. En verder heeft het staatje een eigen wetgeving, eigen leger, eigen politie, eigen post zegels en eigen munten. Ook bezit Monaco een eigen zender, doch die staat gedeeltelijk op Frans grondge bied. evenals een eigen zoetwater- zwembad, aan de kust. dat ook al ge deeltelijk in Frankrijk ligt. 'erwijl hel golfterrein van de vermaarde golf club niet eerder kan worden be'reden. dan nadat de Franse grens is gepas seerd. Voor dat kleine Monaco bestaat zo veel belangstelling en zijn zoveel voor zieningen in de laatste tijd no^ig ge bleken. dat het echt wel een beetje uit zijn kleren is gegroeid Hoe kan het ook anders, als het veel »ertier wil bieden en bovendien de prachtige natuur geen geweld wil aandoen. Ga er eens kijken, niet in de muffe speel bank. maar daarbuiten, waar het le ven altijd gemoedelijk, het uitzicht al tijd mooi. de beplanting altijd fris, de zon altijd warm en de Middellandse Zee altijd blauw is pronken met het Edese Bos en de Sys- sclt, die weliswaar (nog) geen bezit van de gemeente zijn, doch waar de toegang eveneens vrij is. „Ede heeft een eigen deskundig appa raat om het bosbezit te beheren" zei burgemeester Oldenhof in de raadsver gadering van verleden week en daar mede stak hij een pluim op de (bos wachters) hoed van de heer J. Versteeg, de beheerder van het gemeentelijk bos bezit van Ede. ledereen in Ede en wijde omgeving kent hem. We zijn hem gaan opzoeken Jan Versteeg Zoals het behoort, zeiden we m ij n- h e e r Versteeg, doch de aangesprokene maakte ons al gauw duidelijk, dat we „mijnheer" maar moesten vergeten. Jan Versteeg dus. was ruim tien jaar gele den nog raadslid van Ede voor de A.R.- Partij De eerste bosaankopen van de -gemeente heeft hij niet alleen toege juicht. maar ook gestimuleerd en toen er eenmaal een gemeentelijk bosbezit was. kwam daarvoor - natuurlijk ook een commissie. Jan Versteeg maak te er deel van uit en geen enkel stuk over de bossen ging naar de raads leden voordat Versteeg er zijn advies over had gegeven. In de raad gold Jan Versteeg als dè expert op dit terrein. Het werk voor de commissie nam toe: het werd dag werk en dus moest er een beheerder komen. Lang is daarover niet gepraat: Jan Versteeg werd benoemd en moest derhalve zijn raadszetel ter beschik king stellen. Thans rijdt hij dagelijks met zijn zware jeep door de gemeente lijke bossen van Ede. Bijna 1750 ha. staan onder zijn beheer. Hij maakt plannen, voert verbeteringen uit en maakt het bosbezit zo mogelijk nog aantrekkelijker Schapen De heide, die tussen de mooie bossen van de Zuid Ginkel en De Hindekamp lipt, heeft Jan Versteeg gestoffeerd met twee grote kudden 'van élk honderd schapenwaarvoor de Stichting Schaapskudde Ede" in het leven werd geroepen. De stichting heeft eigen schaapherders in dienst, houdt eenmaal per jaar. een schapenmarkt en organiseert zelfs een sch apenscheer dersfeest. Versteeg maakte de oude Ginkelse schaapskooi aan dc weg Ede-Arn hem weer in orde en ontwierp bo vendien een plan om de in de oor log afgebroken schaapskooi De Kreel weer op te bouwen. Hij maakte zelf de tekening gereed, waarna dc bouw een juweeltje van nieuwbouw in oude stijl on der zijn leiding werd uitgevoerd. Reeds drie jaar is deze schaaps- Ga eens dwalen rond Ede, dat zich noemt de toegangspoort tot het Natio nale Park „De Hooge Veluwe", dat dit jaar een kwart eeuw als zodanig be staat. „De Hooge Veluwe" voor het grootste gedeelte op Edc s grondgebied gelegen Is ongetwijfeld mooi, maar niet minder mooi is het bpsbezit van de gemeente. Dwaal over de Zuid Ginkel en bezoek de „Mechelse Kuil"; doorkruis de Noord Ginkel en toef dan even bij de tussen bossen verscholen vennetjes, de Hei- bloemplas en de Kreelse Plas met zijn rustiek bruggetjewandel door De Hin. dekamp en ga eens kijken bij de schaapskooi De Kreel; vergeet nu het Roekelse- Bos niet. Wellicht komt u de zware jeep met Jan Versteeg ach ter het stuur tegen. Zeg gewoon Jan, dat heeft hij het liefst en vraag hem dan eens mee te mogen gaan naar het hertenreservoir ook een idee van hem waar herten in een afgerasterd groot stuk bosgrond in de vrije natuur leven. Met Jan Versteeg als gids, zult u deze edele dieren zeker zien. Ede heeft nog veel meer plannen ten gerieve van de toerist-wandelaar, maar daarover moet de raad nog beslissen. Die zal ze ongetwijfeld goedkeuren en..., wat in het Edese natuurvat zit, verzuurt niet Berlijn is de actueelste stad ter we- ield, waarover politieke leiders in West- en Oost-Duitsland, maar ook in .Amerika. Engeland, Frankrijk en Rus land onderhandelen. Een herinnering aan een Berlijn-réis blijft bij. omdat de kranten schier dagelijks aandacht vragen voor de Berlijnse toestanden en iedere zin. die over de situatie daar wordt geschreven, pas enigszins duidelijk wordt na eigen aanschouwen. Berlijn is wel een reis waard, zowel door. de zeer aparte sfeer, die er als gevolg van de splitsing heerst, als door de vele bezienswaardigheden. West en Oost ontmoeten elkaar in Berlijn: de Westberlijnse politie staat vlak naast de Oostberlijnse VoPo (Volkspolizei) aan de sectorgrens; een Russisch ge denkteken, door Russen bewaakt, staat op Westberlijns grondgebied; borden in het Engels en in het Russisch staan midden in Berlijn, daar waar de denk beeldige lijn die grens heet dwars door deze metropole is getrok ken om de scheiding te maken tussen twee gebieden, die elk werelden ver tegenwoordigen Men moet respect hebben voor hen, die op het Westberljjnse eiland der vrijheid, waarvan de grootste lengte Een der prachtige wandelpro menades in Lugano, waar de palmen welig groeien. Op de achtergrond de Monte Brè. Te gen de hellingen staan talrijke huizen en gebouwen. Ook 's avonds is het uitzicht op de Monte Brè met zijn talrijke lichtjes een imposant schouw spel. WEWK 38 km en de grootste breedxe 32 km is. de wederopbouw uitvoeren. Het Han- sa-Viertel aan de Spree, niet ver van de huidige sectorgrens werd in 1943 verwoest, doch is thans geheel opge bouwd. Drie plannen werden er voor opgesteld, doch geen ervan voorzag in de eis. dat in de nieuwe wijk evenveel mensen zouden moeten wonen als voor de verwoesting. Het vierde plan werd uitgevoerd: het voorzag in 1235 woningen voor 3600 inwoners. Zodra het gereed was. ging er een roep van uit over de gehele wereld. Architecten uit diverse landen, on der andere ook J. II. v. d. Broek uit Rotterdam, hebben aan de voltooiing meegewerkt. Elk hunner kreeg de opdracht een hoog flatgebouw Ie ontwerpen. Mede door de fraaie plantsoenaanleg rondom. kregen lucht en licht vrije toegang tot de woningen en zo is het nieuwe Han- sa-Viertel een moderne wijk gewor den. waar men verscheidene bouw stijlen in prachtige harmonie bijeen- vindt. Het oude centrum van Berlijn, Unter den Linden en de Friedrichstrasse, lig gen in Oost-Berlijn. Daar is nog maar weinig geheel hersteld, doch Berlijn heeft een nieuw, westers centrum ge kregen: de Kurfürstendam, door de Berlijners kortheidshalve Ku-damm ge noemd. Daar is op het gebied van de wederopbouw ook heel wat gepres teerd. Grote, hoge winkelgalerijen, be drijfspanden en kantoorgebouwen wis selen elkaar af. Het is druk op de Ku- damm, zodat bij iedere zijweg ver keerslichten opgesteld moesten worden, in totaal meer dan in heel Oost-Berlijn. In de buurt van het internationale spoorwegstation. Zoologische Garten wordt op en in de zijstraten van de Ku-damm hard gewerkt aan een nieu we ondergrondse spoorweg, die de mo- Doorkijkje vanaf het gebouw voor het station Zoologische Garten op de „holle tand" aan het einde van de Kurfürstendamm. domste van de gehele wereld zal won den. Verderop in de richting van de Tegelsee is deze U-bahn al gereed. En aan het einde van de Ku-damm staat de verwoeste Gedachtniskirche met de toren, die zodanig is afgebrokkeld, dat de Berlijners het geval „de holle tand" zijn gaan noemen. Achter de toren zal de kerk weer worden opgebouwd, nieuw, anders en modern. De een vindt de plannen bijzonder geslaagd; de an der afschuwelijk Denk niet. dat de sectorgrens een onoverkomcnlijke hindernis vormt. Met zijn pas kan men naar Oost-Berlijn gaan. Soms wordt men niet eens ge controleerd. Autobusondernemers ma ken er halve dagtochten heen voor slecht enkele Westmarken. Dan wordt dc Stalin-allcc met zijn pompeuze bouwstijl bezocht, alsmede het prach tige Treptow-park aan de Spree met het grote Russische gedenkteken. Het is een heel andere wereld, die hier wordt ontmoet. Thans h'ebben de Westberlijnse trams hun eindpunt aan de sectorgrens. Maar de U- en S-Bahnen trekken zich weinig van de grens aan. Er is inderdaad een druk verkeer tussen West en Oost. Oostmarken mag men echter officieel Westen komt, zodat er weinig uitge geven kan worden. Zelfs de Oostberlij- ner moet in" Oost-Berlijn zijn identi teitskaart tonen, indien hij iets wil ko pen om daarmee te bewijzen Oostberlij- ner te zijn. De staatsbank in Oost-Ber lijn verschaft echter Oostmarken tegen de koers 1 op 1. Een kop koffie in de Budapester-Wirtschaft aan de Stalin- allee kan er dan nog wel af. RECREATIE Tessin waar Zwitserland bijna eindigt: I) trein brengt u er in één dag heen: Tessin. U vertrekt des morgens even voor zeven uur uit het westen van ons land, bereikt om half zes 's middags de Zwit- se grens en stapt kort over tien uur in Lugano uit. Een tandrad baantje brengt u dan snel van het hooggelegen station naar het hartje van de lager gelegen stad. het Piazza Cioccaro aan de voet van de trapjes-weg, de Via Catte- drale, en een andere wereld is voor u opengegaan. U kunt zich niet voorstellen die morgen nog uit uw Nederlandse bed te zijn gestapt cn nu in de avond al onder de palmen te wan delen. Een andere wereld, ook als u nog even doorloopt naar het Piazza di Riforma. Daar staan de statige palmbomen in weelderige over vloed aan de oever van het prach tige meer, terwijl de maan zich helder spiegelt in het rimpelloze water. U hebt Tessin. een der troeven van Zwitserland betreden. Ongetwijfeld gaat u eens dc Monte Brè opmet een gemoedelijk trammetje naar Caslagnola en vandaar verder met twee bergbaantjes naar de top. waar een der mooiste uitzichten van heel Zwitserland is te genieten. Lugano ligt daar diep beneden u aan de baai. Aan de overkant steekt de Salvatore trots omhoog en in dc verte is de spoor- en verkeersdam van Melide te zien. Aan de andere kant ontdekt u al spoedig het aardige torentje van Gandria. Daarheen kan men varen en dat is een belevenis op zichzelf. In dit pittoreske dorpje vlak bij de Italiaanse grens zijn de huizen trapsgewijs boven elkaar ge bouwd. Smalle straatjes, zo om en nabij een meter breed, slingeren tussen de huizen door. Een tocht naar dc San Salvatore mag niet worden vergeten. Weer een kleine tramwagen met een gemoedelijke con ducteur. nu naar Paradlso aan de voet van dc berg en opnieuw verder niet twee bergbaantjes. De norse bestuurder neemt u op de koop toe op uw weg naar de top. Een ander deel van het Meer van Lugano ontrolt zlcb daar voor het oog. Boten varen naar alle kanten: naar Melide met het Zwitserse „Maduro- dam"; naar het vrolijke Bissone, naar Mor co te met zijn wereldberoemde kerk, dc Santa Maria del Sasso en naar Ponte Tresa, waar twee werelden el kaar ontmoeten: het schone Zwitser land en het minder verzorgde Itaüe, want de grens is de rivier en die deelt het dorpje in twee delen. Vergeet dan niet van Ponte Tresa per tram naar Lugano terug te keren, achter de San Salvatore om U gaat naar Tessin, naar Lugano en komt er zeker eens terug, want het is goed toeven in deze Zuidzwitserse stad met zijn nauwe straatjes en overdekte wandelgangen voor de winkels. Alles geschiedt er buiten. De handelaren stal len hun koopwaren uit in de wandel gangen en de obers serveren het diner op de talrijke terrasjes. Tessin is een heerlijk land. De zon gaat er maar weinig schuil en de steil uit het meer oprijzende bergen tonen zioh in lieflijke schoonheid. Het water van de meren is diep-blauw. Op het water kan men spelevaren en in het water vrijelijk zwemmen. En na een verkwikkend bad volgt het zonnebaden bij de ruig-behaarde palmen Terug uit Oost-Berlijn vraagt de om geving van West-Berlijn de aandacht, want zo klein is het Westberlijnse eiland ook weer niet. Daar vindt men het Griinewald, een uitgestrekt bosge bied voor de recreatie met de Griine- waldturn. Vandaar heeft men een ge zicht over heel West-Berlijn. Aan de nabij gelegen Havel wordt watersport beoefend, evenals bij de Wannseeter- rasse aan de Wannsee. De Trümmer- berg, waar al het puin van verwoest Berlijn werd gestort, is eveneens een bezoek waard Maar steeds komt men in de twee delige stad terecht: West-Berlijn met een oppervlakte van 480 km2 en 2,2 mil joen inwoners en Oost-Berlijn met 40(1 km2 en 1,1 miljoen inwoners. Voor die 2.2 miljoen inwoners zijn heel wat voor zieningen in West-Berlijn getroffen, zo als de ultra-moderne Kongresshalle. de nieuwbouw van de Technische Hoge school, nieuwe wolkenkrabbers voor het bedrijfsleven, alsmede een kruisings- vrije autoweg dwars doa* het hartje van de stad. De plannen ér voor heb- ben rekening gehouden met één onge splitste stad. Bij het S-Bahn station Tiergarten vindt u een klein gebouw- tje. waarin de maquette van het nieuw stratenplan van Berlijn is opgesteld. Men zal zich in Berlijn niet ver velen. Terecht komt deze metro pole dit jaar voor in de reispro gramma's van diverse reisvereni- gingen en reisbureaus, zowel in Duitsland als buiten zijn grenzen. De leuze van het Berlijnse bureau voor vreemdelingenverkeer: „Ber lijn is wel een reis waard" gaat ingang vinden LOCARNO Een bezoek aan Lugano is niet com pleet zonder een uitstapje naar Locar no. Locarno bezoeken zonder Lugano te zien is trouwens evenmin denkbaar. Locarno heeft royale pleinen, brede straten en een boulevard met een fraaie bloemenpracht. Ook hier trekt het meer: het Lago Maggi ore, waar de watersport in al haar facetten wordt beoefend. Bent u in Locarno, gn dan eens met de nieuwe, moderne tram door het Centovalli het dal van de honderd dalen. Halverwege pas seert u de Italiaanse grens, doch u blijft in uw Zwitserse tramwagen zitten en komt dan na een schitte rende tocht in de Italiaanse stad Domodossola. Overigens: een wan deling van Locarno in de richting van Ascona en Brissago is even min te versmaden. Als de lente z!)n Intocht houdt... ...bieden de beschutte plaotsen aon Zwitser- londs heerlijke meren een rustige, ontspan nende voorjaars-vokontie. Aan de oevers van de meren van lugono, Locarno, Genève, het Vierwoudstedenmeer en het Brienzer- en Thunermeer zijn vele comfortabele hotels en pensions in alle prijsklassen. Benzine is in Zwitserland goedkoop: 43ct. p. liter. Speciole gionale obonr maken uw vakantie nóg voordeliger. Jo, Zwit- serlond geeft méé' vakoniie voor uw geldl Uw reisbureou, reisvereniging, automobiel club of het Notionaol Zwitsers Verkeersbureau, Koningsplein II, Amsterdam,tel.31400zullen u goarne olie gewenste inlichtingen verstrekken. Zwitserland

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 11