Lustrumviering universiteit belooft groots evenement te worden Vier C.N.V.-ers kregen goud met lauwerkrans Arm en rijk ontmoeten elkaar op Hong Kong NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 10 MAART 1960 VESTIVAL LEIDEN is het motto Openluchtspel en beeldenexpositie vormen spectaculaire hoogtepunten AAN ENTHOUSIASME voor een lustrumviering ontbreekt het de hui dige Leidse studentengeneratie bepaald niet. Legde het élan, waar mee wordt getracht de schade van de Minervabrand te boven te komen al getuigenis af van een gezonde veerkracht, na alles wat thans openbaar is gemaakt over de plannen tot viering van het 77ste lustrumfeest der aloude academie moet men wel tot de conclusie komen, dat er iets groots staat te gebeuren. Niet alleen de universitaire wereld zal zich in de maand juni kunnen verlustigen in allerlei festivi teiten, ook de burgerij zal ruimschoots aan haar trekken komen wanneer inhoud wordt gegeven aan het thema, waaronder dit lustrum de geschiedenis zal ingaan: LEIDEN VESTIVAL, waarin zowel iets feestelijks als iets van een veste doorklinkt. Op de dies -nat aids van de Leidse uni versiteit is dit thema bekend gemaakt. Tijdens de officiële maaltijd trok de rector magnificus spontaan een fel ge kleurd vest aan, dat hem door de lus- trumpraeses was uitgereikt. Een vest in rode kleur is dan ook een belangrijk onderdeel van een ovaail gevormd plaat je, waarop dit LEIDEN VESTIVAL wordt aangekondigd. Op de vreemdste plaatsen ikan men dit plaatje aantreffen, tot op het vliegveld van San Francisco en dn de binnenwerken van de hoofd deksels onzer Kamerleden toe Wij hebben ons laten vertelden, dat de Leidse student in de Nederlandse uni versitaire wereld bekend staat als een vestdrager. Welnu, binnenkort komen 750 rode vesten nn gebruik waarin een ver kort lustrumprogramma zal zijn afga drukt. Bijkans tweeduizend studenten zullen aan die feesten deelnemen, en bo vendien nog een even groot aantal reü nisten. Geen wonder dan ook, dat som mige onderdelen van het feest een lange looptijd Buililen krijgen, maar helaas hééft dit het an de ogen van de lustrum- commissie ook noodzakelijk gemaakt be langrijke evenementen op zondag te houden, een verschijnsel dat door een groot deel van het Leidse publiek nie» op prijs zal worden gesteld. Burgerijdagen Laat ons, het programma doorblade rend. beginnen met de burgerijdagen, die worden gehouden van vrijdag 10 juni tot en mot maandag 13 junn. De vrijdag middag is gereserveerd voor schietwed strijden in Katwijk, waarvan de prijzen ter sociëteit Minerva zullen worden uit gereikt. De Lyra Academica geeft op de avond van die dag een burgerijconcert in de Stadsgehoorzaal. Bovendien wordt de première gegeven van een film, die is geproduceerd door de onlangs opgerich te Nederlandse Studenten Filmindustrie. In deze film speelt een hagedis een be langrijke rol, maar overigens toont men zich in studentenkringen bijzonder zwijg zaam over deze 'tak van studentikoze be drijvigheid. Men wil alleen verklappen, dat bij het welslagen van deze eerste ling een geregelde produktie op 16 m geluidsmateriaal in het verschiet ligt. De zaterdag begint om half tien mei een militair défilé en uitreiking enige tientallen splinternieuwe Patria-uniformcn ter vervanging vai kledij, die bij de brand verloren is gaan. De Leidse Vereniging van Indus triëlen heeft zich van haar beste zijde PAARDENPOLO Eenmaal is in ons land een zeer bijzondere sport beoefend, het paardenpolo. Dat was in 1937. Hoe moeilijk het is hiervoor een ge schikt terrein te vinden is ook de lustrumcommissie van de Leidse universiteit gebleken. In heel de randstad kon men geen terrein aantreffen dat zich hiertoe goed leende. De afmetingen moeten offi cieel dan ook maar liefst 170 bij 270 meter bedragen. In arrenmoe de is dan ook besloten het univer- bezigen, dat 170 breed en 180 m lang is. Twee teams van het Engel- te Rijnleger zullen demonstraties paardenpolo geven, op zaterdag IS en zondag 19 juni. Ook staat een springconcours op hetzelfde ter rein op het programma. Reünie bij Leids Leger des Heils JN DE KORPSZAAL van het Leger des Hells aan de Hooigracht werd gister avond een openbare samenkomst gehou den, ter gelegenheid van de Leger-reü- nle van vijftien gepensioneerde Heils officieren. De reünie stond onder leiding van de IL-commissloner A. C. Beekhuis, oud-commandant van het Leger des Heils in het voormalige Nedcri.-Indic. De lt.-commissioner Beekhuis dankte kaptienin Schunnk voor de hartelijke ontvangst in Leiden. In een toespraak liet hij talrijke gebeurtenissen uit zijn loopbaan de revue passeren. Hij las een brief voor van de vroegere Leidse bevel voerend officier, kapitein Drost, waarin deze melding maakte van zijn overplaat sing naar de Nataldivisie. Volgend jaar maart hoopt hij met verlof naar Neder land te komen. Brigadier Kerkman merkte op, dat zij reesd op 12-jarige leeftijd getuigenis mocht geven. Gods hand is het, die ons leven leidt, zo zei zij. Majoor Schot ver- kalarde er blij om te zijn, dat het Leger des Heils de deuren zowel voor kinderen als voor ouderen wijd openzet. Ook zij getuigde, dat de Heer haar reeds van haar kinderjaren af had geleid. Briga dier Van Geems zei: „Ons hart blijft jong, omdat het getuigenis er in leeft". Zij wees op de strijd in de kerk om de vrouw op de preekstoel te krijgen. Dat is in het Leger des Heils heel wat an ders. „Zoekt God, terwijl Hij te vinden is". Brigadier Schrerer constateerde, dat er in het Leger wel wat veranderd is, vooral in de oorlogstijd, maar dat de Heer er toch bij was, in blijde en in moeilijke dagen. Het gebed is de grote kracht. Als wij een kind van God zijn, leren wij bidden. Over enkele verzen van Jesaja 44 en 45 sprak ten slotte nog een der vrouwelijke oud-officieren een korte overdenking uit doen kennen door de aanschaffing deze fraaie uniformen mogelijk te ken. De gehele zaterdag is het L.F.C.-o plex in gebruik, wanneer een voetl competitie wordt afgewerkt t bedrijven studententeams Beeldententoonstelling In aansluiting op de internationale be el den ten toonstelling op het Rotter damse Floriadeterrein zal van 11 jurvi tot 11 augustus in de hortus botanicus een nationale beeldententoonstelling wor den gehouden, waarover de directeur van de Lakenhal, J. N. van Wessem, de supervisie heeft. Deze expositie zal een zo getrouw mogelijke afspiegeling zijn van de huidige stand van de Neder landse beeldhouwkunst en daarom van nationaal belang moeten worden geacht. Vooraanstaande beeldhouwers hebben hun medewerking reeds toegezegd. In de orangerie zal een uitgebreide collectie binnenplastieken' worden opgesteld, en daar zal ook een vitrine met penningen te zien zijn. De naam van de tentoonstel ling is Tijdsbeeld. In de middag geeft de brandweer een grote demonstratie, de kinderen zullen op een feest worden onthaald en in de avonduren zal een sportoptocht door de Leidse straten trekken. De Ledd6^, bur gers kunnen verder tot middernacht op het Burohitcomplex terecht, waar een groot feest wordt gegeven. De zaterdag avond is tevens gereserveerd voor de eerste opvoering van de show Knipme- maar, .geschreven en gebracht door het tegenwoordige Leids Studenten Cabaret onder regie van Stije van Brandenburg. In de Leidse schouwburg staan tien op voeringen van deze show op het pro gramma. Volledigheidshalve vermelden wij, dat zondag 12 juni. om 1 uur een draaiorgel- concours begint op de beestenmarkt. Op het Schuttersveld zullen om 2 uur vijf ballonnen het luchtruim kiezen, waar voor het gas in tankwagens wordt aan- aangevoerd. De organisatie van dit on derdeel berust bij de bekende ballon vaarder Boesman. In de avond zendt de televisie een quizzprogramma uit. waar aan scholieren deelnemen. Vissen en taarten Wie maandagochtend 13 juni vroeg uit de veren kan komen, neemt natuurlijk cm half zeven deel aan een viswedstrijd, waarvoor de prijzen op de sociëteit ge reed liggen. Om 10 uur worden ouden van dagen onthaald, tegelijk met festi viteiten voor de schooljeugd. Een taar- tenbakweds'.rij-d completeert het ochtend programma. De avond is in tweeën gesplitst. Van 7 tot half tien hospita-ontvangst, waarop aansluitend taptoe en vuurwerk op het L.F.C.-terrein. Aan deze grootse taptoe nemen zeker drie kapels deel, met een grote kans dat ook een originele Engelse piperband, die zich dan in Rotterdam bevindt, naar Leiden zal komen. Verder zal die dag extra aandacht worden besteed aan de chronisch zieken, die enkele programmapunten kunnen meemaken, en aan de Mythylschool aan de Zuidsingel, waarvoor een kinder programma wordt verzorgd. A cad em i e da gen De Academiedagen worden dinsdag- echtend 14 juni geopend door de rector magnificus, prof. rar. J. E. Jonkers, met een voordracht over de toekomst van Europa. Belangstellenden kunnen dan een fotoboek kopen, uitgegeven door dc Fïlmlezing K. en O. Leiden DE BRITSE kroonkolonie Hong Kong kan worden beschouwd als één van de laatste democratische bolwerken aan de rand van het grote Chinese communistische rijk. Het is maar een klein eiland, oppervlakte ongeveer 72 vierkante kilometer, doch er wonen wel 2Vz miljoen mensen. Daardoor behoort Hong Kong tot de dichtstbevolkte streken ter wereld. Gemiddeld verblijven er twee eilandbewoners op één vierkante meter. Dat is wel een beetje erg benauwd en in 1950 heeft men de vluchtelingen stroom uit China dan ook moeten afdammen. Om verdere bevolkings groei tegen te gaan, heeft men het nu zo geregeld, dat er slechts zoveel Chinezen mgen binnenkomen als er weg gaan. De heer P. van Vliet, oud-chef van d< afdedunig algemene zaken van de Java' China Pakketvaantmaaitschappij te Hong Kong. ciie gisteravond dm de foyer raa stadsgehoorzaal voor K. en O.-Me» causerie hield over zijn vroegere blijfplaaibs, vertelde vender, dal Hong Kong zich zowel kenmerkt door een vreedzaam samengaan van oost en west aös door grobe tegensbaLlinigen. Rijk en ainm gaan er letterlijk schouder-aam- schouder door de nauwe, oplopende straatjes. Ontwikkeling Een honderd jaar geileden was Hong Korug nüert meer dan een rotsachtig eiland je waar wait vissers woonden, thans is he een metropolis. Er staan luxueuse villa's, hoewel velen nog wonen im van kisten gemaakte knotten. Gelukkig hebben de noeste vluchtelingen werk kunnen vin ten ün de rich uitbreidende industrieën. De heer Van Vliet schertste, hoe Hong Kong na de eerste opiumoorlog aan En geland wand afgestaanAls transitoha- ■en maakte hert eiland een geweldige lucht. Er heerst op Hong Kong Middellandse Zeeklimaat, hoewel me onder invloed van het vaste land toch ook een soont winter heeft. De bodem is gra- niietachit.g en door do ontbossing hebben er na zware 'regenval wel grondverschui vingen plaaits. De bevolking bestaat voor 98 pro cent uit Chinezen, die leven in hui zenblokken met vier verdiepingen, waarin men voor een tientje per maand bedruimtc kan huren. Men slaapt er met velen tegelijk op één kamer, zelfs wel In de gangen en op dc trappen. Wanneer in ro'n gebouw brand uitbreekt, is het leed niet te Hot voedsel voor de bewoners van Hong Kong komt uit communistisch China. Men voort hot aan dn bootjes, die mot man kracht wonden gelost. Ten aanzien van Hong Kong zijn er mot China geen moei lijkheden. Bepaalde eisen worden niet gehoond. Wel stuurt men in het kader van hot mailsysteem werksehuwen en rieken naar het eiland. Spionage Behalve Chinezen wonen er op Hong Kong Portugezen, die zich voor een doel mot de Chinese bevolking hebben ver mengd en er soms haast niet van zijn te andierecheidien. De Nederlandse kolonie telrt 450 man. De Amerikaanse kolonie, die bijzonder groot is, bedrijft economische spconage. Men conrtroloert wart er zoal naar China gaart. Een groot probleem op Hong Kong is de watervoorziening. Men is ge heel afhankelijk van de regenval. Het water wordt opgevangen in re servoirs in de bergen en vandaar uit gedistribueerd. Soms heeft men r eens in de twee dagen water. Mensen die voor water in de rij staan, vormen een normaal straat beeld. lustrumcommissie en bevattende drie opstellen en vijftig, foto's van universi teit, stad en studentenleven, uitgevoerd in koperdiepdruk. De artikelen in dit boek betreffen de toekomst van de uni versiteit, de huidige stand van de stu- aentenmaatschappij en de geschieden!» van de Leidse academie van de afgelo pen tien jaar. Dit boek sluit dus aan op het gedenkboek, dat in 1950 tijdens het 75ste lustrum is verschenen. De op laag zal ongeveer tweeduizend exempla ren bedragen. De woensdag begint met een C.S.R- bijeenkomst in de Pieterskerk. Een zeer bijzonder programmapunt zal dan stel lig de aandacht trekken, namelijk de zg. Capenburglunch. De gehele universitai re gemeenschap zal zich dan aan lange tafels langs het Rapenburg scharen om gezamenlijk de lunch te gebruiken. Deze lunch zal worden opgeluisterd door een gebeuren, dat geheimzinnig staat om schreven als „nautisch muzikale entou rage". Tussen Doelen en Nonnenbrug langs het Rapenburg zullen dertig kunstenaa: die dag hun kunstprodoikten vervaardi gen en aan de man trachten te brengen. Men zal grafici hun ontwerpen ter plaat se kunnen zien afdrukken, doekbedruk- kers aan het werk zien en ook boet- seerders van hun kunstvaardigheid bliik zien geven. Zes dagen lang blijft deze trekpleister gehandhaafd. De Lyra Academica besluit de dae met een galaconcert. In de Lakenhal gaart donderdag 16 juni een tenrtoonStelling open van tekeningen uit de collectie Welóker. De hooglera ren, docenten en lrden van de weten schappelijke staf houden een feestelijke bijeenkomst. Dr. J. E. Baron de Vos van Lustrumviering Academie De viering van het lustrum 1960 van de Leidse universiteit onder het motto Vestival Leiden belooft een zeer groots evenément te wor den. De lustrumviering is verdeeld in drieën, namelijk de feestelijk heden voor de Leidse burgerij, in de tweede plaats de academie- dagen, waarbij de universiteit als cultuurdraagster centraal staat en ten slotte de feestweek. De Leidse Middcnstandscentrale heeft voor de periode die 11 juni begint een etalagewedstrijd georganiseerd on der dc titel „Lelden Studenten stad" en de Winkeliersvereniging Breestraat heeft al toegezegd die dagen de feestversiering te zullen ophangen. Bijzonderheden over het uitgebreide programma treft men op deze pagina aan. De heer V-an Vliet lichtte toe met aamrtaekkie]ijkc kleurendia's oen kleurenfilm. waardoor men een bester inricht kreeg in óe structuur het eöilamid en die gewoonten van de be volking. Ook wairen de talrijke belang- stellenden in de gelegenheid antieke Chi nese zijden gewaden te bezichtigen. Leidse Aquariumvrienden Op de dinsdagavond gehouden leden vergadering van de Leidse Aquarium vrienden konden weer vijf nieuwe leden worden geïnstalleerd. De leden waren deze avond bezig met het beplanten van een aquarium. De taken waren goed ver deeld. Op een groot bord stond getekend hoe de bak moest worden. De opstelling van de rotsformatie en de beplanting kun nen de dieptewerking van de bak ver groten. In de bak werd ook een aantal Leidse plantjes geplaatst. Het lid Van de vereniging Van der Mey is het gelukt dit plantje dat jarenlang een raadsel is ge- t voor alle aquariumhouders in ons land, tot bloei te brengen. Het plantje bleek de Saururus Sernuus te zijn. Om half 11 was de bak klaar. Het bestuur kreeg door het erelid H. Laman lof toe gezwaaid voor zijn activiteit ten bate van de liefhebberij. Steenwijk zal een toespraak houden over de toekomst van de universiteit. Twee voorstellingen van de film Zes Jaren staan op het prograinma. Vrijdag 17 juni is .er een collation voor leden van het L.S.C., met in de avond uren een reünistenbal in het Kurhaus. Opening feestweek Zaterdag 18 Juni wordrt de feestweek officieel geopend door de rector mag nificus, na de traditionele intocht der reünisten. In de Pieterskerk zal de reü- nsten-praeses mr. J .W. Gr at am a een rede uitspreken. Op het Burchtterrein zal het zeer druk uorden op de zes dansvloeren die daar zijn ingericht. Voor al die vloeren zijn orkesten gecharterd, en de lichtfabrieken hebben speciale maatregelen moeten ne men om een lichtvlocd, die 90 kW per uur verslindt, te kunnen garanderen. Een kermis zal het Intieme Pieterskerk- plein doen daveren van de feestvreugde, maar over één zeer bijzonder onderdeel van het programma hebben wij tot dus ver gezwegen, namelijk de opvoering van het spektakelstuk Dr. Fausrtus, van Marlowe, waaraan enige tientallen me dewerkenden hun krachten zullen geven De regie is in de beproefde handen van Crtiys Voorbergh. Het stuk wordrt opgevoerd tegen de achtergrond van het Gravensteen aan de zijde van het Ge recht. Bijzonder veel werk zal worden gemaakt van licht- en geluidseffecten Er wordt een speciale tribune gebouwd waarop zeshonderd mensen de verrich tingen van de 55 tonelisrten lomnen vol gen. De kans is groot dat het stuk ook door de N.T.S. zal worden uitgezonden. Van de verdere evenementen noemen wij een concert door Sempre Crescendo op dinsdag 21 juni, het galabal in Huis ter Duin in Noordwijk op de avond van die dag, en een autorallye drive-in bio scoop en slotfeest op woensdag 22 juni. De honderd studenten, die hun krachten geven aan de voorbereiding van de lus trumviering kunnen profiteren van een speciale studieregeling, die is opgesteld voor de juridi-sohe en medische facul teit. Een goed begin: 'n Waarborg-costuum Begin het voorjaar goed en kiea een Waarborg-costuum uit de gloednieuwe collectie „mode 1960". Prachtige wollen kamgarens, twist-cloth en bannockburn. In de nieuwste Piëmonte modekleuren... zo vanuit Italië. Feestavond Leidse Besturenbond Verbondsvoorsitter C. J. van Mastrigt sprak feestrede uit TNE VOORZITTER van het CNV, de heer C. J. van Mastrigt, kon zich VJ gisteravond toch nog van zijn politieke en sociaal-economische bezig heden losmaken om het eerste deel van de feestelijke bijeenkomst van de Leidse Christelijke Besturenbond bij te wonen. „Vriend Van Mastrigt" had deze avond nog een actief aandeel ook; hij sprak een jubileumrede uit en reikte een aantal CNV-veteranen, die vijftig jaar geleden al in het werk van dc christelijke vakbeweging stonden, het verbondsinsigne met de lauwerkrans uit. Hij.mocht dat doen.voor-een goed bezette Stadsgehoorzaal, waar ook wethouder Stolp, de oud-voorzitters Schoneveld en Van 't Zelfde, het oud ste nog in leven zijnde bestuurslid; de heer Zitman, en tal van afgevaardig den (van de Herv. Gemeente, de Geref. Kerk, de buurtvereniging Eensge zindheid, besturenbonden in de omgeving en de KAB en het NVV, om slechts een keuze te doen) tegenwoordig waren. Voorzitter Verhoog gaf de heer Van Mastrigt ma de opening meteen het woord. Deze stelde vast. dat op de lange periode "v&ö chmstelijk-sociale arbeid (reeds tri* 1891" wertï Wn christehjk-socraal res gehouden) met vreugde kan wc den teruggezien. Er is iets veranderd wereld, ook in het maatschappelijke verkeer in Nederland. Materie Hier en daar bestaat de neiging, materie als een onchristelijke zaak te De heer Van Mastrigt bestreed deze opvatting. De zaak der rechtvaardige deling heeft een uitgesproken evange lische strekking. Deze wereld is Gods wereld en daarin hebben wij de opdracht de samenleving leefbaar te maken. In spanningen zijn daarvoor nodig, aange- wij wel vaak voor onszelf willen bedrijven maar het belang a de ander ter zijde stellen. Door de activiteit op het terrein a de arbeid is een stuk rechtszekerheid sociale zekerheid tot stand gebracht. De heer Van Mastrigt herinnerde slechts Talma. Het is nog geen dertig jaar geleden, dat er geen ziektewet avbs Van daag bijvoorbeeld roept de iniraliddrteiit grote zorgen op. Het complex voorzieningen en behoeften overziende kan de conclusie dan ook niet anders zijn dan dart de lijnen die door de sociale arbeid zichtbaar zijn geworden, moeten worden doorgetrokken. De heer Van Mastrigt kent de men sen wel, die menen, dat door al die sociale regelingen en wetten de men- Op de feestavond van de Leidse Christelijke Besturenbond, gisteren in de Stadsgehoorzaal: de voorzitter van het C.N.V., de heer Van Mas trigt, onderscheidt vier jubilarissen met het gouden bondsinsigne met lauwerkrans; van links naar rechts de heren Van Koopcren, Labordus, Wessel en C. van Cittert. Rechts de heer Verhoog, voorzitter van de be sturenbond. De jubilarissen, die vijf tig jaar of meer lid zijn van de christelijke vakbeweging, ontvingen ook een oorkonde. Foto N. van der Horst seljjke verantwoordelijkheid almaar aan het afnemen is. H(j kan het met deze gedachtengang niet eens zijn. De solidariteit en het gemeenschap- petjjk bezig zijn met de regels voor een rechri-aardlge economische en sociale orde sluiten de individuele verantAvoordeijjkheld geenszins uit. Nodig is, dat w(j met betrekking tot op opbouw van een voor allen heil zame samenleving wezenlek anders leren denken. Wij hebben derhalve onze visie op de maatschappij, die wordt gevoed door het EA-angelie van Jezus Christus, uit te dragen, aldus de voorzitter van het C.N.V. „Godsdienst" Nadrukkelijk stekte de heer Vain Mae-, trigt. dart wij ook in ons werk dienst" hebben te beoefenen. God is nnert tevreden met de eerste dag dier week. Concreet betekent dit, dat van ons mee denken en meewerken worden gevraagd tot regulering van de menselijke ver houdingen, ook in de onderneming, om wart in Nederland is gegroeid intact te houden en waar de positie van de kende mens dit nodig maakt unit te brei den. De onderneming moet „christelijk'" zijn. Niet in de zin van het veol gebruik te adjectief „obristelijk", maar in d< van de christelijke, uit die Bijbel blijkende rechtvaardigheid. De Bijbel geeft geen antwoorden op allerlei praktische gen, hij geeft wel aan, hoe wij in de ge meenschap hebben te staan en de mede mens en zijn problematiek hebben te be naderen. Het conflict in de Nederlandse bouwwereld zag de heer Van Mastrigt als een inbreuk op de tot nu bereikte sociale orde en op het wederzijdse vertrouwen. Als onder nemers geen verschil hebben met hun werknemers, maar met anderen, in casu de overheid, dan geeft het geen pas, die werknemers de zaak te laten uitvechten. Mede naar aanlei ding hiervan merkte de verbonds voorzitter op, dat ook de christelijk- sociale actie nog een taak heeft te vervullen om de sociale en economi sche leefbaarheid van ons land te bevorderen. Hij besloot zijn mot OA'entirlglng uitge sproken rede met dc -woorden due hij ook het slort van zijn woord van her denking en gehikAvens in onze kranrt van arigc week vrijdag gebruikte: „Doe dan tee in het C.N.V." Onderscheiding Vier loden werden op het podium ge roepen om het gouden insigne met de lauwerkrans in ontvangst te nemen, te weten de heren P. van Kooperen, die vele jaren bestuurslid is geweest, H. Labordus. vroeger lange tijd werkplaatsagent voor zijn bond, H. G. Wessel, die 33 jaar secre- 5 was van de afdeling Hout en Bouw 13 jaar bestuurslid van de besturen bond en H. van Cittert, die nog steeds tweede voorzitter van de besturenbond is zoals gisteren uitvoerig gemeld, op de receptie van dinsdag voor zijn vele ver diensten voor hert C.N.V. de gouden me daille van Oranje-Nassau mochit ontvan gen. De heer Van Mastrigt reikte de in signes uit, alsmede de daarbij behorende oorkonden. Van het bestuur van de jubi lerende bond kreeg elk het door de heer Veerman geschreven gedenkboekje. De heer Van Cittert ontving de beloofde draagmecLaille van Oranje-Nassau. Voor allen was er ook nog een bloemstuk. De heer Zitman Averd verblijd met een rokertje. De heren W. Alphenaar en K Steenwijk Ara-ren niet op de feest avond. maar zij krijgen de C.N.V.-onder scheiding thuis. Ontspanning A'ooretelling onder ra et -verflauwende aan dacht van de jeugd „Het toverdoosje" op gevoerd. zij zette gisteravond de ouderen het ontspanrtingsprogramma „Tussen licht en donker" voor. Het bestond uit veertien nummers en slechts zes leden van Podium voerden het uit. Wij geloven niet, dart iemand zich bij dit programma ook maar één ogenblik heeft verveeld. Keuze en uitvoering ston den op een niveau diait in staart bleek te zijn de aandacht tot tegen middernacht op peil te houden. Lien Groenemeyer Avas leuk in haar liedjes en expressief is haar voordracht. Gerrie Mantel en Tom A-an Ek voerden, strak maar toch met opvallende souplesse, een serie folkloristische dansen uirt, Mary Michon droeg met dans en A'oordracht het hare bij tot een aantrekkelijk geheel, onderhoudend was Jo Nobel in parodie en ernst en Henk Saving -verzorgde voor treffelijk de onmisbare muzikale achter grond. Dc regie had Tom van Ek. De voorzitter van de besturenbond bood de vrouwelijke leden van hert gezelschap bloemen aan, allen dankend A'oor dit prettige en beschaafde ontspannende pro gramma. Was de avond geopend met het zingen m een lofpsalm, aan het eind Averd het bekende lied van Jacqueline van der Waals gezongen: „Wart de toekomst bren gen moge, mij gelcddt des Heren hand". Vermelden wij nog, dart een collecte voor het fonds Draagt Elkanders Lasten 138 opbracht. Wijkgemeente Kooiwijk Voor de Hervormde wijkgemeente Kooiwijk wordt morgenavond om 8 uur in het wijkcentrum Bethlehemkerk een filmbijeenkomst gehouden door de Rek- kense Inrichtingen. Vertoond wordt de speelfilm Bad Boy. Morgenmiddag om half 5 begint een kindervoorstelling. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Elisabeth Helena, dr B Devilee en I van der Maas; Leonie- ke Jeanne Maria, dr v C H Verhoogt en G M Rosier; Martin Joseph, zn v L Boers en A M Humme; Jolanda, dr v H Rijnsburger en N van Duuren; Johannes Hendrik, zn v H Pet en M van Strater; Maria Cornelia, dr v A P Koeleman en J C van Veen; Judith, dr v S Tegelaar en S van Es; Cornelia Christina, dr v J Smits en C M Soro- meling. OVERLEDEN: M J Buring, 68 jr, L G Moraal; D B Gayke- lan; A Molenaar, 80 jr, van P J MeletG J de L van Hevelingen. weduwe v ma. 73 jr. n echtgenote Regt, 56 jr, i 61 jr, man NOORD WIJ KERHOUT Kindermiddag voor de vluchtelingen De belangstelling voor de door het Jeugdcomitc in het kader van de Vluch- telingenactie „Doe Open" georganiseerde kindermiddag heeft de stoutste verwacn- tingen overtroffen. Lang voor het aan- vangsuur stond er al een drom kinderen ir de ingang van hotel Van der Geest de Zeestraat. De 250 gereed gezette stoelen waren in een minimum van tijd bezert cn toen er nog een dikke 100 bijge plaatst waren, was de zaal zo vol, dat er echt niemand meer bij kon. En nog ston- er enkele honderden voor de deur. De enige oplossing was een tweede voor stelling cn pas toen daarvan mededeling was gedaan, trokken de wachtenden huiswaarts om een goed uur later weer post te vatten. Ook tijdens de twede voorstelling was de zaal geheel bezet. Bij de aanvang van beide voorstellin gen heeft mej. Reinalds de kinderen verwelkomd en hen nog eens gewezen op het doel. Avaarvoor zij hun entreegeld i f 0.50 hadden betaald, nl. de bouw i woningen voor de vluchtelingen, die West-Duitsland nog In kampen ver- blijven. Het Herv. kinderkoor voerde de aar dige operette „Lentebloemen" op. Er as buitengewoon veel zorg aan de zang i de kostumering besteed. Dit korte ngspel oogstte veel succes bij hert jeug dige publiek. Zeer in de smaak vielen ook „De Wiljo's" met hun liedjes bij dc gitaar. Het hoogtepunt van de middag was voor de kinderen vanzelfsprekend het optreden ran de goochelaar. In deze kwaliteit verscheen op het toneel de heer Jan Pompe uit De Zilk. Het jeugd co mi té en allen, die veel moeite en zorg besteed hadden aan deze kindermiddag, kunnen zeer tevreden zijn. Mutatie gemeenteperaoneel De heer C. Mud, commies bij gemeente. Averken te Noordwijkerhout is per 1 mei benoemd tot administrateur der gemeen tewerken te Leidschendam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 3