HONIG DELFIA CALVE! Plantaardig Moordaanslag H op Rauter HET PAROL I Militaire geheimen aan Russen verstrekt De vierogige vissen NIEUW! Tover 6 borden heerlijke soep uit elk pak! soepen Prof. Donner ontstemd over vragen sehrootaffaire Buitenlandse bases zijn dringend nodig CETAFLE r het conflict in dc boui Wy hebben Jat het kabin noet is gekoi edelykerwys maar Deze tegemoet- krnnelyk gebrek N DE vroege morgen van 8 maart 1945, vandaag 15 jaar geleden, werden 117 Nederlan ders, enkelen gehaald uit gevangenissen, waarin ze om politieke redenen of zonder reden waren opgesloten, anderen daags tevoren zo maar opgepikt van straat, door een comman do van de Duitse S.S. beestachtig vermoord. Zonder dat zij wisten wat de achtergrond daarvan was werden zij naar de „Woeste Hoeve" gebracht en daar aangekomen net zolang ge mitrailleerd tot het leven was geweken. Deze massa-executie, die nauwelijks haar weerga heeft gevonden, werd uitgevoerd als represaille voor de bet bouwbedrijf l I deze koppige starheid lig wonfr gevolgei tilstand merkbar n, waarom dat niet te bes et de boeken open eange er sinds de oorlpg erger ai» geval grof geld is ve gemiddelde Nederlander met zyn sympathie in deze staking onverdeeld bij de organi. saties der bouwvakarbeiders zijn. Je^ollcsLranl heeft eveneens kritiek op de hou- ET voorjaar had zijn in trede al gedaan en met het voorjaar was de hoop op een spoedige bevrij- ding van het Westen van ons land toegenomen. Tekenen wezen er op, dat het ogenblik niet ver meer was, waarop het rood-wit-blauw weer fier zou kunnen waaien. Maar in het licht van de nieuwe dag, die "op aanbreken stond, moesten nog 117 onschuldige Ne derlanders het leven laten. Rauter werd bij vergissing neergescho ten. de ontmoeting in de nacht van 6 maart was toevallig. Vier man. allen il legale werkers, zouden op pad gaan om een vrachtauto te bemachtigen, die zij nodig hadden in de strijd tegen de be zetter. Er was het bericht opgevangen, dat die nacht een vrachtauto met vlees uit de slachterijen in Epe zou vertrek ken en die auto, en ook dat vlees, werd het doel van de tocht. „WOESTE HOEVE" Tegen Sperrtijd verlieten zij hun wo ning. gekleed in het uniform van de S.S. Zij fietsten in de richting Arnhem en wisten de eerste moeilijkheden, die ont stonden toen zij door een Duitse schild wacht werden aangehouden, met gemak te omzeilen. Bij „Woeste Hoeve" 1 den zij halt; zij legden hun fietsen gen de kant van de weg en trachten de automatische wapenen in gereedheid. De uren verstreken zonder dat de vrachtauto, waarop zij het hadden ge- hopen, dat deze krachtproef te ker hun e n goede wyzen. By blijkt het gezond ver ze blijken bereid af t e overcengckom B«ng doorberekenen dc pryzen van bouwwerken, die ze onder banden hebben. Terecht heeft de regering geweigerd deze eis in te willigen. Zc had dan net zo goed d^ toestand van open in flatie kunnen proclameren. Terecht heb ben de aannemers ook geen steun gekregen voor hun verlangens by de centrale werk- geversorganisaties, waarby ze zyn aangeslo ten. Het is alleen jammer, dat die organi saties zich niet alle zo duidelyk tegen de eisen van aannemers hebben uitgesproken, als ile christelyke werkgevers dat zo moe dig hebben gedaan. Verder schrijft het r.k. ochtendblad Zo zitten we dan nu in dc mocilykhe- den. Het is te gek, dat onze volkshuis houding ernstige schade lydt, omdat een groep doordrijvende aannemers weigert naar rede te..lui.\tcren. Een stakende arbeider kan in ons rechtsbestel gestraft worden. Maar een groep werkgevers kan blijkbaar onge straft dc maatschappelijke spelregels nege- Met grote voldoening hebben wy ken nis genomen van de beslissing van de Ne derlandse Christelijke Aannemers- en Pa troonsbond om de C A.O. voor de bouw vakken alsnog tc tekenen. Hy deed dat, hoewel hy wel bezwaren behield, omdat het nationaal belang dit conflict niet gedoogde en omdat er eertyds reeds besloten was de C.A.O. onvoorwaar- delyk te tekenen. Wy vinden dat een voortreffelijke daad. ïrkgc dc bo ■rlie-id st« i dat is bet clir. Als U met aambeien sukkelt neem dan Hemotabs de beproefde en eenvoudige behandeling van binnen uit. Een complete kuur in tabletvorm, die U in enkele dagen uit komst brengt. Zalf en zetpillen zijn daar bij overbodig De complete kuur 1.47) is verkrijgbaar in iedere apotheek of drogisterij. die zij reeds van verre konden onder kennen aan het lichte geluid van de mo toren. Ze stonden zwijgend langs de weg, wat verbeten omdat het er alle schijn had, dat het plan niet zou slagen, e er de volgende nacht opnieuw op uit zouden moeten gaan. Tot plotseling hun scherp luisterend en geoefend oor het geluid opving zwaar geronk. Fluisterend w schuwden ze elkaar. Hun waren tot het uiterste gespannen. Een van hen ging midden op de weg staan en zwaaide met een rode lamp om de auto te laten stoppen. De drie anderen keken met half dichtgeknepen ogen naar de auto, waarvan de lichten zwaar waren gedempt. Een ogenblik scheen het alsof de chauffeur wilde doorrijden. Het was alsof hij om de zwaaiende lamp wilde heenzwenken, maar hij stopte, toen hij in het licht van de koplamp het S.S.-uniform gewaar werd. „WAS 1ST DENN LOS?" Op dat moment ontdekten de vjer hun grote vergissing. De wagen, dfe zij tot stilstand hadden gedwongen was geen vrachtauto, waarop vlees werd vervoerd, :n personenauto, een BMW, waar- officieren waren gezeten. En uit de auto werd gesnauwd: „Was ist denn los, Mensch! Wissen Sie denn nicht wer wir sind?" Nee, dat wist de man op de weg niet. Hij keek naar de vier in de auto, zonder iets !e zeggen. En dat zwijgende kijken maakte hen angstig, bracht hen in paniek. Eev van hero greep naar zijn wapen en dat tuas voor de anderen eveneens hun wapen te grijpen. Aanvankelijk gebeurde er nog niets. e man kwam een paar stappen dich terbij en zei rustig, maar luid: „Nicht schiessen, aussteigen". De vier in de Dat was de auto van Rauter, na afloop van het vuurgevecht tussen de vier Duitse officieren en de vier illegale werkers. auto voorvoelden, dat er iets niet iv de haak was, maajr zij bewogen zich niet. Tot de Duitser, die het eerst naar zijn wapen had gegrepen, het plotse ling in de canslag bracht. ENKELE SECONDEN Wat toen gebeurde, speelde zich in maar enkele seconden af „Nicht schies sen, aussteigen". herhaalde de man op de weg, en toen op zijn last niet on middellijk werd gereageerd, sprong hij oo de motorkap en vuurde twee schoten door de voorruit. Daarna nogmaals zijn bevel herhalend, sprong hij naast het voorportier, waarop de Duitsers, die op de achterste bank zaten hun automa tische wapens klikkend op scherp stel den en richtten. Een van de illegale werkers zag dit en nam direct tegen maatregelen. Hij rende tot achter de wagen en loste een salvo op de Duitsers. Tegelijkertijd gaf hij het bevel: „Vuur". Ook de beide anderen begonnen van de weg af op de wagen te richten en vuur af te geven. Van vier zijden lag de auto nu onder een kogelregen. De Duitsers schoten terug, maar enkele seconden nadat de stengutis waren gaan knallen. Werd het plotseling stil in de auto. Geen van de inzittenden bewoog zich meer. Toen de vier een onderzoek instel den vonden zij vier lichamen, be wegingloos. Drie zouden zich nooit meer bewegen De vierde was zwaar gewond en zou van de aanslag her stellen. Zijn naam was Hans Rauter, de felst gehate man in Nederland tijdens de bezetting. REPRESAILLE De volgende morgen ontdekten de Duitsers wat zich op de stille weg had afgespeeld. IJlings werd Rauter naar Duitsland vervoerd en onderzocht. Het bleek, dat hij een kaakschot. een schot in een dijbeen en een dubbel longschot had. Dank zij de zorg, die aan hem werd besteed, werd zijn leven gered. Voormalig RAF-piloot staat terecht De 25-jarige oud-straaljager piloot van de R.A.F., Anthony Wraight, stond gisteren in Londen 240) De bril met de halve maantjes leent zich voor een paar zeer indruk wekkende houdingen. In de eerste plaats kan men, met voorover gebogen hoofd, nadenkend door het bovenste glas kyken (schouwen is hier een be ter woord) maar bovendien stelt het onderste glas de drager van het ap paraat, met enigszins achterover hel lend hoofd, in staat bestraf fende blikken op zyn omge ving te werpen. Van deze laatste mogelijkheid maakte destyds de vader van een onzer vriendjes veelvuldig gebruik en we vonden het machtig interessant. Hoewel het zel den een vrolijk moment voor onze speelmakker betekende. Later hebben we begrepen, dat de bei de delen van het brilleglas een ver schillende brekings index hebben, zodat de bovenste helft van het glas ge bruikt kan worden voor normale waar neming, en dat het onderste „halve maantje" voor het zien op korte afstand diende. Iets dergelijks heeft een vis, die de naam Anableps voert, eveneens, zij het dan dat dit systeem niet in een bril, maar in een volwaardig oog is verwerkt. Deze vis, die in de wate ren van Zuid-Amerika wordt aange troffen, zwemt voornamelijk aan dc oppervlakte van het water, waar zich allerhande insekten ophouden, die voor de Anableps een welkome buit zijn. Maar ook onder water is wel wat van zyn gading te vinden. Zodat de vis er mee gebaat is een oog te heb ben, waarmee het zien in en boven water mogelyk is. Vooral ook omdat het dier met zijn belagers in het wa ter dient rekening te houden. Al deze omstandigheden hebben het noodzakelijk gemaakt, dat de Anableps een oog kreeg zoals vrij wel nergens in de natuur wordt aan getroffen. Deze ogen zyn nl. in het midden in tweeën gedeeld en ieder part is voorzien van een eigen lens, zodat het bovenste oogdeel kan waar nemen wat zich buiten het water af speelt, terwijl het onderste zich met dc voorvallen in het water kan be moeien. Bovendien is ieder oogdeel voorzien van een aparte Iris, waardoor de Anableps ook wel de „vierogige vis" wordt genoemd. Een andere merk waardigheid van deze zoetwatervis is nog. dat de jongen levend ter wereld worden gebracht en hun jeugd door brengen in een zak- vormige huiduitstul ping by de moeder, die hen eerst vrij laat wanneer zy in staat zijn voor zichzelf te zorgen. Nu we voor de zoveelste maal bU de vissen zijn beland, dienen we toch ook eens antwoord tc geven op de vraag van een lezer uit Lisse, die wil weten, hoe het komt dat de ene vis soort alleen in zoet water kan leven, de andere soort het zoute milieu no dig heeft en weer andere soorten zowel in zoet, als in zout water kun- Daarover t i volgende keer. terecht wegens het verstrekken van inlichtingen over Ameri kaanse bases in Engeland, vlieg tuigtypes en geleide projectieier aan de Russen. Wraight. die vorige maand na zijn te rugkeer uit Rusland werd gearresteerd, wordt ten laste gelegd dat hij als offi cier aan een onbekende in de Sowjet- unie inlichtingen heeft verstrekt die nuttig voor de vijand zouden kunnen Wraight vloog in december 1956 naar Berlijn. In dc oostelijke sector na-ni hij contact op met de Russische autoritei ten. Gezegd werd dat Wraight in Rus land van het Russische Rode Kruis dui zend roebel per maand ontving en gra tis verblijf en duizend roebel voor het geven van lessen kreeg. Een getuige van dc veiligheidsdienst deelde maandag voor de rechtbank me de dat Wraight tijdens het verhoor ver klaard had dat hij de Russen een alge mene beschrijving had gegeven van de mobilisatietabellen van de RAF, waarop aangegeven tond waar bepaalde squa drons in vredestijd en in tijd van oorlog zich bevinden. Volgens Wraight hadden de Russen zeer veel belangstelling voor ieder die hij in de dienst kende hun achter grond, politieke opvattingen, houding je gens het socialisme en hun mening over de Russische politiek. Hij voelde zich verplicht de Russen „een zeker mini mum, maar niet een zeker maximum" te vertellen om asiel te verkrijgen. In Nederland nam zijn plaatsve: vanger represaille-maatregelen. Hon derdzeventien willekeurige Nederlan ders werden op de plaats, waar d< aanslag was gepleegd, bijeengedreven en vermoord. Honderdzeventien doden voor drie doden en een gewonde mei een kaak-, een been- en een longschot. In de vroege morgen van 8 maart trok een zwaar-bewapende groep uit de illegaliteit naar de „Woeste Hoeve" om te trachten de onschuldigen te redden. Maar hun pogingen kwamen te laat. Op het ogenblik, dat zij de plaats be reikten, waren de Duitsers bezig de stoffelijke resten langs de kant van de weg te leggen. Als af schrikwekkend voorbeeld. Twaalf Indonesiërs van honger en dorst omgekomen Twaalf Indonesiërs zijn van honger e dorst omgekomen gedurende de vijf weken dat hun boot hulpeloos ronddreef tussen Timor en Australië. De slachtoffers hadden zich, samen tien andere Indonesiërs die de tocht heb ben overleefd, te Koepang, oo Timor, in gescheept op een vissersscheepje, dat hen in vyf uur naar het eiland Roti moest brengen. Kort na het vertrek werd de boot overvallen door een storm en werd de mast overboord geslagen. Het scheepje dreef vijf weken lang op de Timorzee. Daarna belandde het op het eiland Bat- hurst, ten Noorden van Darwin. Men was zonder water of voedsel van Koepang vertrokken. Twaalf van de opvarenden zijn door honger en uitputting gestorven. De overlevenden, die aan land gingen, hebben nog veertien dagen op het eiland Bathurst rondgezworven voordat zij aan kwamen op een missiepost, waar zij op hun verhaal konden komen. Advertentie ongelooflijk luchtig! ongelooflijk lekker! produce HONIG geeft u niet 4 maar 6 borden soep uit elk pak. Dat betekent dat u 2 borden extra kunt geven als ze er om vragen en dat doen ze! HONIG soep - gemaakt van de fijnste in grediënten - smaakt naar meer. En die „zes borden" zijn ook zo gemakkelijk als u voor 2 dagen soep wilt klaarmaken. royale ct. Vermicellisoep 43 ct. Juliennesoep 48 ct. Kalfssoep 4 Inbreker „leent in Breda wagen van politieman Een nog onbekende man heeft in d nacht van zondag op maandag kans gezien binnen te dringen in de woning van een Bredase hoofdinspecteur van politie. Veel moeite kostte hem dit niet: de voordeur stond open. In de keuken heeft de insluiper zich ontfermd over een banaan en wat choco la. Het „maaltje" bekwam hem minder goed: 's morgens vond men in de hal de half verteerde overblijfselen ervan In de huiskamer liet hij een ander „sou- venirtje" achter, dat hy netjes met het vloerkleed had bedekt. Na zijn bezoek aan het huis drong hij binnen in de garage en nam daar de wagen van de hoofdinspecteur. Het toeval wilde, dat toen hij met de auto op weg was, een politiepatrouille tegen kwam. Omdat de wagen geen licht voerde, ging de politie er achteraan en er ontstond in het nachtelijke Breda een spannende race tussen insluiper en politie. Eerstgenoemde moest al gauw de strijd opgeven, want naar later bleek was de radiateur van zijn gestolen auto lek. Toen de motor te heet werd vluchtte de dief het vrije veld in. Achteraf blijkt, dat hij na deze esca pade nog kans heeft gezien een auto van een der omwonenden te stelen. Deze is later terug gevonden aan de Kanaaldijk bij Terheijden. In een serie vragen hebben deze Ne derlandse afgevaardigden op 4 februari o.a. gevraagd op welke wijze de Hoge Autoriteit bij een geding voor het Eu ropese hof de opvatting van de advocaat- generaal van het hof heeft bestreden, volgens welke een tieqtal staalfabrieken, van wie ten onrechte uitbetaalde toesla gen op schroot worden teruggeëist, te goeder trouw kunnen zijn geweest. Prof. Donner zou in een brief aan de voorzitter van het Europese parlement, Schuman, er zijn verwondering over hebben uitgesproken dat kwesties die bij het hof nog in behandeling zijn, het on derwerp van vragen aan de Hoge Auto riteit uitmaken. Hij zou Schuman hebben verzocht de heren van der Goes en Ne- derhorst hierop te wijzen. De monde linge behandeling van de zaak tegen de tien ondernemingen is door het hof langs beëindigd. Advertentiën HET BAK- EN BRAADVET I 100% i zuiver I 100% Westduitse minister Strauss: (Van onze correspondent in Bonn) BONN, 7 maart, maandagavond „West-Duitsland. is bij de opbouw van zijn strijdkrachten op een punt aangeland, waarop het de proble men die verband houden met ver- zorgingsdepöts en oefenterreinen niet meer alleen kan oplossen", al dus zei gisteren op een lunch der buitenlandse pers in Bonn de Westduitse minister van defensie, Franz Joseph Strauss. Het verlangt helemaal geen opslag plaatsen en oefenterreinen onder West duitse vlag. Het zal deze overal leggen en accepteren, waar Navo-opperbevel ze noodzakelijk en praktisch bruikbaar acht. Dit zal nogmaals worden vastgelegd in een working-paper, dat West-Duitsland de komende vergadering van de Navo-raad in Parijs zal voorleggen. Om aan zijn verplichtingen te kunnen voldoen is de bondsrepubliek echter aangewezen op de hulp van de Navo. zo verklaarde dj minister, die daarmede nogmaals de veelbesproken kwestie der vermeende Westduitse „bases" in Spanje aanroer de. minister wees er in dit verband op. dat West-Duitsland thans 11 van de an de Navo toegezegde divisies op de been heeft gebracht. Daarvan zijn reeds 7 aan het commando der Na- overgedragen. Het Westduitse leger is dus voor 70 procent klaar. 2 divisies worden dit en 2 het volgend jaar onder Navo-comman- do gesteld. De 12e divisie komt dan nog naderhand. Van de 5 jachtbommenwer pers-eskaders der „Luftwaffe" vliegen al twee onder Navo-bevel, alsmede 2 jager-, 2 transport- en 2 verkennings eskaders. West-Duitsland heeft echter in het eigen land nauwelijks 40 procent van de oefenterreinen, die het nodig heeft zijn strijdkrachten zodanig te kun- oefenen, dat zij op het Navo-peil kunnen worden gebracht. De grote oefenterreinen (zoals Grafenwoehr en Munsterlager) worden door de geal lieerde troepen gebruikt. Ditzelfde geldt voor de schietterreinen der „Luftwaffe". Ingeval van nood zal de Navo 30.000 ton aan voorraden (munitie, benzine, on derdelen. medicijnen en rantsoenen) per dag nodig hebben. De Bondsrepubliek heeft op zich genomen voorraden voor 90 dagen (30 dagen op de rechter- en 60 dagen op de linker-oever van de Rijn) aan te leggen, in totaal dus 2,7 miljoen ton. In Duitsland liggen op het ogenblik 'n half miljoen, buiten Duits land 100.000 ton. Weerzien dankzij fonds ,Wij komen' Mevrouw A. Moreels ui-t Den Haag die dezer dagen dankzij het noodfonds Wij komen per K.L.M. naar Sydney kon reizen om daar haar ernstig zie ke dochter te bezoeken heeft nu be richt gezonden dat zij haar kind ge lukkig nog levend heeft aangetroffen. Onmiddellijk na aankomst van het K.L.M. toestel te Sydney kreeg zij van alle kanten hulp. De toestand van de dochter was ernstig doch ze herkende haar moeder onmiddellijk. Beiden waren bijzonder dankbaar dat deze hereniging moge lijk is gemaakt. klaringen erover zou gaan afleggen zou de indruk kunnen worden gewekt dat dc twee Nederlandse afgevaardigden probe ren het oordeel van het hof te beïnvloe den, aldus zou prof. Donner in zijn brief hebben verklaard. De Nederlandse president van het Europese hof in Luxemburg. - TO" prof. A. M. Donner, heeft naar uit gezaghebbende bron Luxemburg verluidt, zijn onge noegen geuit over bepaalde vra gen die de Nederlandse socialis tische afgevaardigden Van der Goes van Naters en Nederhorst aan de Hoge Autoriteit van de E.G.K.S. hebben gesteld naar aanleiding van het onderzoek r de schrootfraude. V erkeersexamen voor 250.000 scholieren Vandaag zullen bijna 250.000 leer lingen van de hoogste klassen der la gere school in Nederland het schrif telijke jeugdverkeersexamen afleg gen. Dit vrijwillige examen dat ieder jaar woixit georganiseerd door het Verbond voor veilig verkeer mag zich na 1946 en vooral sedert de in voering van het verplichte verkeers- onderwijs op 1 januari 1959, in een steeds stijgende belangstelling ver heugen. Vorig jaar namen ongeveer 230.000 kinderen aan het examen deel. Het examen bestaat uit de schrifte lijke beantwoording van een 25-tal vragen op verkeersgebied. Deze vra gen zijn samengesteld door de com missie eenheid in de verkeersexamens van het verbond. Na het theoretisch examen volgt in de komende weken het praktische ge deelte. Kinderen die beide gedeel ten met goed gevolg hebben afgelegd, ontvangen het jeugdverkeersdiploma. Gewoonlijk slaagt 75 a 80 procent van de kinderen voor het examen. Lot vervalst: maand cel Conform de eis van de officier van justitie, jhr. mr. A. J. Reigersman, is de 30-jarige Alkmaarse isoleerder G. J. van S. door de politierechter te Alkmaar, veroordeeld tot een maand gevangenisstraf wegens vals heid in geschrifte. Van S. had een lot vervalst van de door de Alkmaarse winkeliers ten ba te van het Koningin Wilhelminafonds georganiseerde gratis loterij. Na van het lot enkele cijfers te hebben ver anderd, ontving hij de hoofdprijs in deze verloting: een auto. Een uur la ter kwam de vervalsing aan het licht. Advertentie Lym kond alle hout met van Ceta-Bever Kruiswoordpuzzel Horizontaal: 1. eet men van. verdikking der opperhuid, 7. streep, 8." bijwoord, 10. radio omroep (afk), 12. karakter, 14. deel van het rad, waardoor de as gaat, 16. slot, 18. aanloop, 20. eer waarde heer (afk. Lat.), 21. Ierland, 23. voorzetsel, 25. zwemvogel, 27. water in Limb.29. slaapt men op, 30. nauwe, 32. bekende afkorting, 34. behoeftig per soon. 36. zonder (Lat.), 38. geboorte plaats van Samuel, 40. voorgeschreven kerkgebruik, 42. gebod, 43. klank, 45. achting. 47. vracht, 48. getimmerde bewaarplaats. Verticaal: 1. insekt. 2. zoon van Ju- da. 3. schraal. 4. voedsel, 5. vuurspu wende berg, 6. baan voor balspel, 7. bereide dierenhuid, 9. rivier in Duits land, 11. het goudland. Arabië of Indië vanwaar Salomo goud, ivoor en hout liet halen voor de tempelbouw, 13. stad in Arabië, 15. hoekpijler, 17. denkbeeld, 19. soort van kabeljauw, 22. hetzelfde, 24. iemand de achting geven, welke hem toekomt, 26. gem. in N.H., 28. droogoven tot het roosten van graan korrels, 29. grote hoop. 31. Rom. kei zer. 33 part. 35. verlegenheid (figuur lijk). 37. onbep. voornaamw., 39. vis, 41. opening ener fuik, 44. jongensnaam, 46. voegwoord (Fr.). Dc 23 genezende bestanddelen van Abdijsiroop (Akker-Si roop) jagen die gevaarlijke griephoest weg uit uw gezin. ABDIJSIROOP f6~ P OPLOSSING VORIGE PUZZEL Weesp-cacaofabriek, Krommenie-Ii- noleumfabriek, Gouda-aardewerkfa- brieken, Delft-glasindustrie. Genemui- den-mattenmakerijen, Zwartslui»- kalkbranderijen, Ulft-ijzerfabrieken, Apeldoorr-papierfabrieken, Waalwijk schoenfabrieken, Tilburg-textielindus- trie, Breda-lucifersfabriek, Tegelen- pannenbakkerijen, Helenaveen—turf- stroöiselfabrieken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5