Dutch Inn bij Wassenaar is vrijwel door brand verwoest Leiderdorpse M.V. herdacht veertigjarig bestaan Guinea straft Bonn en erkent Oost-Duitsland Haagse Hooglanders liad fraai pareours uitgezet Sukarno zendt parlement naar huis VREES VOOR DUITSLAND ALS MILITAIRE MACHT Van het korfbalveld NIEUWE LEIDSCHE COURANT 8 MAANDAG 7 MAART I960 Kelner rookte sigaret in bed In de vroege zondagmorgen Is ln Was senaar het hotel-restaurant „Dutch Inn" aan de Katwijkseweg. dicht by het ma rinevliegkamp Valkenburg, door een felle brand nagenoeg geheel verwoest. Toen om 6 uur de brandweer door de eigenaar van het bedryf, de heer A. Wes- tra, gealarmeerd werd, hadden de vlam men zich al meester gemaakt van het rieten dak, dat fel brandde aan de ach terzijde van het pand. Met groot materiaal twee hoge druk mistspuiten en twee grote autospuiten, een van het marinevliegkamp, Valken burg, werd de strijd tegen het vuur aan gebonden. Enorme hoeveelheden water werden op en onder het dak gespoten, maar het riet bleef met grote hardnek kigheid branden .aangewakkerd door een tamelijk felle wind. Bekentenis Het onderzoek naar de oorzaak lever de geen moeilijkheden op. Een inwonen de kelner vertelde, dat hij 's nachts om 2 uur. voor hij ging slapen, een sigaret in bed had gerookt. Hij was in slaap gevallen en de sigaret had de brand veroorzaakt. Urenlang heeft het vuur lig gen smeulen, totdat het omstreeks 6 uur overging in een grote brand. De kelner, een vijftal hotelgasten, de eigenaar en zijn echtgenote, konden zich bijtijds in veiligheid stellen. ZES DODEN IN HET VERKEER 9 Toen hij bij de halte Loosdulnsnkade in Den Haag uit een rijdende tram van lin 11 stapte, is de heer H. W. C. Battes (58) uit de Rozenburgstraat gevallen tussen de motorwagen en de aanhang wagen terechtgekomen. Hy was op slag dood. De heer Battes was hoofdemployé by de P.T.T. In Apeldoorn is zaterdag een brom fietser, H. J. Roedoffzen (47), toen hij op een kruispunt geen voorrang verleende, door een vrachtauto gegrepen en tegen de trottoirband geworpen. De man was onmiddellijk dood. 0 De heer P. J. Keirsgieter (43) uit As sendelft is zaterdagmiddag in Geleen door onbekende oorzaak in volle vaart tegen een boom gereden. Hij kwam bij het ongeluk om het leven. Zijn echtge note verkeert in zorgwekkende toestand, evenals een vijftienjarig zoontje. 0 Zaterdagavond werd in Barneveld de heer H. van Mourik (81) bij het over steken van een weg door een auto ge grepen. Hij werd zwaar gewond naar een ziekenhuis gebraoht, waar hij la ♦er is overleden. 0 Op een sleoht verlichte weg te Mid- delbeers (N.-Br.) is gisteravond de heer M. van Kollenburg (80), die rechts van de weg wandelde, door een personen auto gegrepen. De bestuurder zag de man niet. toen hij moest dimmen voor een fietser. De heer Van Kollenburg kwam om het leven. 0 Bij Badderich in Gelderland is za terdagmiddag het zevenjarig dochtertje van de familie Stam door een vrachtwa gen aangereden en tengevolge daarvan overleden. 0 In Lichtenvoorde viel zaterdagmid dag een driejarig jongetje tijdens het spelen in het water en verdronk. De Amerikaanse marine heeft vandaag bekend gemaakt, dat zij klaar is om een nieuwe satelliet in de ruimte te brengen die radiosignalen zal uitzenden om hulp te verlenen bij de navigatie van schepen De 22,5 kg wegende satelliet zal bekend staan als Transit. Alle proeven zijn vol tooid en gehoopt wordt dat de eerste lancering binnen twee maanden plaats gevonden zal hebben. Old-Dutch na de brand Na anderhalf uur blussen brandde het dak. nu aan de voorzijde, nog steeds. Het nablussen heeft nog geruime tijd ge duurd. De brandspuit van Valkenburg raakte onklaar. Een tweede brandspuit, die de eerste zou aflossen, raakte op weg l de be stuurder over een op de weg liggende boomstronk reed en de macht over het stuur kwytraakte. De marine stuurde een derde autospuit, maar verdere as sistentie was toen niet meer nodig. De schade wordt op lOO.OOO geschat. Het dak en de bovenverdieping zijn to taal verwoest. Ook op de benedenverdie ping is de schade zeer groot, vooral de achterzyde. De eigenaar van hotel, dat een tiental bedden telde, verzekerd. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd ~>m. I M J M G H C Zom, Den Haa Shweigman. V light: P TaR. Den Haag: Cop- A K Gcwnpers. Ren-küm: P I M Haffmans. Ubbergen: mej G J Hardonk. Den Haag: L J Heijdenrijik, IJmuiden: A J Kuperus. Ben. nok om: Ln H H J van Lelieveldt. Rotter dam; H Magie. Helmond: H S Meulenibelit, Nijvere! alH Teorin-k. Amersfoort: F H Tromp de Haas. Heemstede; W P Vogelaar, Dirk*land; J de Vries Dordrecht Ingenieurs ex wiskundig Ingenieur: J Maasdam, Klaas waal Ingenieursex geodetisch ingenieur: J M van Beukering. Maastricht: W F Bo- nardf. Arnhem: JAM Hendrickx Roer mond: J H W Makkir.ga. Hardenberg Ingl- nieursex bouwkundig ingenieur: E Alberts. Rhonen: J Bak. Delft; P C J M Bijlmer. Amsterdam: F C M Calon. IJzendijke: F M Coumans. Nijmegen: D H Cox. Delft: P A van der Heiden. Vianen: B van Nes. ApeldoornO van Roggen. Dordrecht: M J M Schik», Waspik: A H J S winkels. Maastricht; L J M Tummers, Nijmegen: moj D E Veddor. Amsterdam: A J van der Worg. Breda: J M Wiegman. Breda Irrge- nleuTsex mijningenieur: J Duvfjes. Den Haag: G A E M Hermans. Venlo: K J We ber. Den Haag Ingenieursex vliegtuig- bouwkundig ingenieur: J P D van Zutphen. GRONINGEN. 5 maart - xts: H Groot Enkhuizen: Bevorderd tot M Pon. Amer»- H R Togtema. P J C WUlems. TT orden betrekkingen verbroken Op honderd meter afstand van het brandende hotel reed een „crashtender" van de marine vliegbasis Valkenburg een sloot in. De chauffeur was de macht over het stuur kwijtgeraakt toen de wagen over een boomstronk reed. Men had deze wagen met zijn schuimblusser te hulp geroe pen, omdat een eerder gearri veerde brandweerwagen onklaar was geraakt. Zilveruien in plaats van thee, kina en rubber De N.V. Cultuurmij. Sedep en Suma tra Rubber Cultuurmij. kopen de firma G. van Heek en Zoonen te Dordrecht, die reeds 100 jaar zilveruien verbouwt en verhandelt. Met de financiering is 5 tot 6 ton gemoeid, waarin beide voor de helft deelnemen. De eerste teelde vroe ger thee en kinabast, de tweede rubber. Storm in Amerika zeker 160 doden De tien jaar, die het n oordoosten van de Verenigde Staten heeft geteisterd, heeft New Foundland bereikt. Hoogspannings kabels werden vernield en het verkeer lamgelegd. In de Verenigde Staten zijn door het het leven gekomen. In de New Yorkse straten ligt de sneeuw langs de trottoirs manshoog, maar 10.000 arbeiders zijn ingezet om de sneeuw op te ruimen en de vuilnis, die sinds don derdag niet meer opgehaald is. in te za- Eerste tocht zomerivandelprogram I landelijk zomerprogramma van de .fed. Chr. Wandelsportbond is zaterdag middag gestart met de Hofstadmars, die door de Haagse Hooglanders vanuit Scheveningen werd georganiseerd. Onder ideale weersomstandigheden ver- okken ruim 400 wandelaars bij de Dr Colynschool aan de Tesselsestraat voor parcours, dat naar keuze 10, 15 of 20 km. lang was. De band van Steeds Voor ts zorgde voor pittige marsmuziek, zodat de stemming er spoedig in was. Wie gedacht zou hebben, dat de parcoursen door de duinen zouden zyn uitgezet, nu de startplaats zo dicht daarbij was inge richt, kwam bedrogen uit. Maar toch had de Haagse Hooglanders voor een t mate fraai parcours gezorgd. Zij bewees dat in Den Haag een wandeltocht kan worden gemaakt, waarbij men midden de stad toch van prachtig natuurschoon kan genieten. Eerst ging het langs de Haven, vervolgens over het Doornduin, door de Scheveningsp bosjes, langs de waterpartij aan de Prof. Teldersweg, door het St. Hubertuspark, door Duttendel, w derom door de Scheveningse bosjes en v de Cornelis de Wittlaan naar de bosj' van Poot om via de Vlielandsestraat na; de finish terug te keren. De 15 en de 10 km. mochten deze 20 km. route hier er daar bekorten, hetgeen echter geen af breuk deed aan de fraaiheid van het par cours, waarover alle wandelaars terecht vol lof waren. Verhogen pensioenen in verband met huurverhoging Uit een nota van de regering naar aanleiding van het eindverslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot wijziging van de huurwet blijkt dat aan de Sociaal-economische raad advies is gevraagd over de in het onderhavige verband voorgenomen verhoging van pensioenen krachtens de a.o.w. en a.w.w. In deze advies-aanvrage is uitgegaan van de volgende verhogingen: Het cmgehu'wdenpensdoen voo-r bejaar den van ƒ972 tot 1086 per jaar; het gehuwdenpensioen voor bejaarden van 1584 tot 1740 per jaar; het pensioen voor weduwen zonder kinderen, alsmede de tijdelijke wedu- wenudtkering van 1326 tot J1458 per jaar; voor weduwen met kinderen va>n 1968 tot ƒ2148 per jaar; voor wezen tot 10 jaar van ƒ438 tot 480 per jaar; voor wezen van 10 tot 16 jaar van 660 tot 720 per jaar, en het pensioen voor wezen van 16 tot 27 jaar van 864 tot ƒ948 per jaar. Het ligt in het voornemen reeds van de maand april af de volgende maande lijkse voorschotten op de verhogingen te verlemen: aan ongehuwde bejaarden ƒ7, aan gehuwde bejaarden 11, aan wedu wen zonder kinderen ƒ9, aan weduwen met kdinderen 14, aan wezen tot 10 jaar 3, aan wezen van 10 tot 16 jaar 4.50, aan wezen van 16 tot 27 jaar 6. In de Dr. Colynschool werden tenslotU de prijzen uitgereikt. Deze waren gewon- op de 20 km. door Sterker door Strijd, met 717 pt., en op de 15 km. door: 1. De Haagse Wandelaars 697 pt.; 2. Sterker door Strijd 644 pt. en 3. Door Eendracht Sterk pt.. alsmede op de 10 km. door Een dracht Sterk 687 pt. en Steeds Voorwaarts 650 pt.. terwijl de aanmoedigingsprijs ging de Duinoordschool met 599 pt. In totaal namen 20 groepen deel. Pers mag alleen elegante beschouwingen geven "[^RESIDENT SUKARNO heeft het Indonesische parlement naar huis ge stuurd omdat het de eenheid en de welzijn van het land in gevaar brengt. Het parlement als instelling wordt niet afgeschaft, zo werd zater dagavond door de Indonesische staatsradio omgeroepen, maar het zal wel worden gereorganiseerd. De leden van het parlement hebben voor vandaag een vergadering achter gesloten deuren uitgeschreven, om zich te beraden over het presidentiële besluit. Het besluit van Sukarno wordt be schouwd als een poging om te voorko men, dat de begroting 1960 in het parle ment een nederlaag lijdt. Alle partijen hadden kritiek op de begroting, die vol gens officiële cijfers een tekort vertoont van 2 miljard roepiah. Parlementsleden hadden uitgerekend dat de begroting de inkomsten van de staat 12 miljard roe piah te hoog aangeeft, zodat het tekort 14 miljard zou bedragen. Twee en een half uur voor de bekend making had het leger een strenge con trole ingezet op alle communicatiemidde len. Het telegraafverkeer met het buiten land werd stilgezet. Een Indonesisch po liticus zei: dit betekent dat de democra tie in Indonesië, zo die al bestond, dood is. De dagbladen in Djakarta werden ge waarschuwd dat zy op het besluit wel Verbazing over Britse aanvallen TERWIJL de Britse pers uitdrukking geeft aan de vrees die in Engeland bestaat, dat de Verenigde Staten van plan zijn West-Duitsland op te bouwen tot de sterkste militaire mogendheid van Europa, beklaagde Ernst Lemmer, minister in het kabinet-Adenauer, zich erover dat de Bondskan selier in Engeland een slechtere pers heeft dan Adolf Hitler voor de Tweede Wereldoorlog. Op de vergadering van de Christende mocratische Unie zei minister Lemmer, dat de Bundeswehr gevormd is door de westelijke mogendheden. „Zij deden eei beroep op ons en wij gaven daaraan ondanks krachtige oppositie gehoor. Daarom zijn wij verbaasd over de ver bazingwekkende aanvallen in de Britse pers. De Bondsrepubliek is het enige land, dat werkelijk trouw is aan de NAVO", aldus Lemmer. De vrees in Engeland, dat West- Dnitsland de sterkste militaire mo gendheid zou moeten worden, is ge baseerd op het (later gewijzigde) be sluit van de Amerikanen, vast te houden aan het recht van vliegen op grote hoogte naar West-Berlijn. Door deze actie, die door de Sowjetunie Gemeentesubsidie voor bevrijdingsdag WASSENAAR. Burg» wethouders hebben de gemeenteraad voorgesteld een bedrag van f 5000 be schikbaar te stellen voor de viering vs de bevrijdingsdag, waaraan op verzoe van de regering een bijzonder karakti zal worden gegeven. Het gemeentebe stuur heeft overleg gepleegd met de Oranjeverenigng „Koningin Wilhelmin; en er is een voorlopig programma opg steld waarop o.m. voorkomen een sport- 't middag en een vuurwerk. Aan de 1< lingen van de zesde klas der lagere scholen zal een boekje „Volk drukking en verzet 1940—1945" worden uitgereikt. Ter tegemoetkoming aan de kosten achten burgemeester en wethouders bijdrage van f 5000 wenselijk. (Van onze correspondent) BONN, maandagochtend FAR WESTDUITSE bondsrepubliek U zal waarschijnlijk de pas enkele maanden geleden aangeknoopte di plomatieke betrekkingen met de W estafrikaanse republiek Guinea verbreken. Als een onaanger>ame verrassing voor Bonn dat nog ndet zo lang geleden de president van Guinea Sekoe Toore tijdens een staatsbezoek aan West-Duitsland ge weldig in de bloemetjes zette kwam gedurende het weekeinde de mededeling uit de hoofdstad Konakry. dat Guinea de Oostdui'tse „democratische republiek" heeft erkend en met Oost-Berlijn ambas sadeurs zal uitwisselen De Guineee am bassadeur m Pankow. dr. Deydou Conté, heeft zijn geloofsbrieven reeds aan ..staatspresident" Wilhelm Pieck aange- de buitenlands-politieke principes, dóe destijds door de secretaris generaal van het Weatdiuitse ministerie van buitenlandse zaken. prof. Walter Halls tem (de tegenwoordige voorzatter van dc E.E.G.-commissie) werden ontwik keld cn bekend werden als de „Hallstedn- doctrine". Volgons deze „leer" moet Bonn de diplomatieke betrekkingen verbreken met landen, die de oostzooe als tweede Du.tse staat erkennen. Bonn verbrak an derhalf jaar geleden ook de betrekkingen met Zuid-Slavië. toen Belgrado een am bassadeur naar Oost-Berlijn stuurde. Aan de stap van Sekoe Toere ging eind vorige week de beschuldiging vooraf, dat West-Duitsland Frankryk technisch cn financieel had geholpen met de bouw van diens eerste atoombom en dat sol daten van de ..Bundeswehr" ln het uni form van het Franse vreemdelingen legioen tegen de vryheld der Afrikaanse volken strijden. Dezelfde beschuldigingen zijn :ortgeleden geuit door de Oostber- lijnse vakbond-functionaris Warndtke. die een bezoek aan Guinea beeft gebracht. ^ATERDAG werd in het gebouw Irene te Leiderdorp de jaarlijk se feestavond gehouden van de Geref. J.V. „Eben Haëzer" en de M.V. „Roe ping en plicht". De meisjesvereniging herdacht tevens het feit, dat veertig jaar geleden de oprichting als Jonge- Dochters-Vereniging" plaats had. De presidente van afdeling A van de M.V.. mej. E. Groen, opende de avond en heette de aanwezigen, onder wie burge meester en mevrouw Van Diepeningen. ds. H. Sweepe van Scheveningen, ds. J Dijk, ds. J. Banga, leden van de ouder vereniging en afgevaardigden van de ker- De heer P. Rodenburg wekte de jeugd op mee te werken aan de actie voor de bouw van wooncentra te Osnabrück voor de in kampen verblijvende Polen en Letten, welke kampen door Nederland in het kader van het vluchtelingenjaar 1960 zyn geadopteerd. Voorts feliciteerden verscheidene afge vaardigden de jubilerende vereniging, o.a. de heer A. Wissel namens de kerkeraad. de heer A. Verbeek namens de jeugdcen- trale en burgemeester K. van Diepenin gen. De feestavond zelf werd geheel «door eigen leden verzorgd, waarbij vooral de r*vui, voorgelezen door mej. S. v. Ingen liging Schenau zeer geslaagd was. Zij gaf i ter.ugblik op het afgelopen tijdvak. Het muzikale gedeelte was in handen van de afdeling B. van Eben Haëzer. Ook werd het toneelstuk „Rustig, denk om m'n zenuwen" opgevoerd. Bij de foto: Het huidige bestuur van de jubilerende M.V. „Roeping en plicht". Fotocorrespondent Van Leeuwen Burgeriyke stand Geboren: Francina, dr v A Hoogervegt en B C Zwaan; Hanneke, dr v J Bloemen- daal en R H Wendt; Marijke J. dr v J M van Breene en A M Waterkoort; Jacobus G. zn v S J van der Star en J C Kuipers. Getrouwd: J N van der Sys, 23 jr en Hoeven 22 jr- als een provocatie kan worden be schouwd, heeft men de komende top conferentie reeds getorpedeerd, al dus de Engelse bladen. Enkele bladen beschuldigen de Britse regering van „machteloos achter de Amerikanen aanlopen" en zich „als sateliet door de V.S. laten gebruiken." Willy Brandt In West-Berlijn leverde de socialis tische burgemeester Willy Brandt zaterdag kritiek op' de christen-de mocratische regering van Adenauer met „haar zinloze plannen om mili taire bases in Spanje te vestigen". Brandt is ook van mening dat dat Rus sen niet meer zo hoog te paard zitten en hij verwijt de regering in Bonn, de Rus sische voorstellen niet voldoende te heb ben bestudeerd. De socialisten, aldus Brandt op de jaarvergadering van zijn partij, willen meer weten omtrent de ver klaring, dat Berlijn als „vrije stad" '- West-Berlijn lauwere relatie met staan dan met an- welke de Ri willen geven - West-Duitsland dere landen. commentaar mogen leveren- maar dit i zou dan elegant en tactisch moeten zijn.! Algemeen is men van oordeel dat Su karno met enkele vertrouwenslieden nu ook de wetgevende macht aan zich zal trekken. Sinds hy in juli de revolutio-, naire constitutie van 1945 weer van kracht verklaarde, heerst Sukarno in feite reeds als dictator. Het huidige parlement was de eerste Indonesische volksvertegenwoordiging die i geheel uit gekozen leden bestond. Hetj werd in 1955 gekozen en telde 258 leden, i De voornaamste fracties waren de ge matigde Mohammedaanse party Mas- joemi met 60 zetels, de nationale partij met 53 zetels, de orthodoxe Nahdatoel; Oelama met 47 zetels en de communisti sche partij met 32 afgevaardigden. Het was voor het eerst in de parlemen taire geschiedenis van Indonesië dat al le partijen, de communisten incluis, zach tegen het regeringsbeleid verklaarden. Vijf politici naar Rusland Het Indonesische ministerie van buitenlandse zaken deelt mede, dat premier Djuanda, de minister van buitenlandse zaken Subandrio, de minister van nationale veiligheid, ge neraal Nasution, de ondervoorzitter van Sukarno's opperste raad van ad vies, Abdulgani, en de voorzitter van het parlement, Sartono, op uitnodi ging van Chroesjtsjef de Sowjetunie zullen bezoeken. Djuanda vertrekt in juni. de anderen gaan later. Algerijnse politiek van De Gaulle gewijzigd? President De Gaulle ziet zich na zijn bezoek aan Algerije gesteld tegenover een dringend verzoek van de socialistische partij om opheldering over zijn Algerijnse politiek. De socialisten en de gehele lmkervlieu- gel zijn verontrust over de verklaringen die de President tijdens zijn bezoek aan Algerije tegen Franse officieren heeft af gelegd. (De President verklaarde de hoop te hebben opgegeven dat de opstandelingen de wapens zouden neerleggen en was van mening dat het Algerijnse vraagstuk slechts kan worden opgelost na een oven- winning van de Franse wapens. Een re geling zou veel tijd vergen. Hij weigerde te voorspellen wat de toekomst van Al gerije zal brengen, zeggende dat dit zal afhangen van de Algerijnen, maar hij ver. klaarde dat Frankrijk in Algerije moet b^In darijs vraagt men zich af of de Al gerijnse politiek van generaal De Gaulle is gewijzigd of niet. VES-VEO 11-4 Het Haagse VES heeft een volkomen erdiende overwinning behaald op het Voorburgse VEO. Technisch was VES be- x en het toonde een grotere wil om te innen dan zun tegenstander. Wy hebben bewondering voor de spor tiviteit van de Voorburgers, maar menen, dat zij er voor moeten waken, dat hun week wordt. Een tikkeltje meer felheid is niet onsportief. Kort na de aanvang zag Wim de Zoete kans zijn ploeg de leiding te geven, maar Herman Windemuller zorgde er voor, dat de stand weer gelijke kwam. Deze 1—: stand bleef vrij lang gehandhaafd, want het duurde twintig minuten voordat Wim Ludwig zijn team de leiding hergaf, van der Harst er 3—1 van maakte wist Jan van Oosterhout twee treffers te plaatsen, waardoor VES eei 51 voorsprong kreeg. In de begin opstel ling, die men hierna weer kreeg, warei Herman Windemuller en Wim de Zoete, die scoorden, zodat de rus ging met 6—2. Na de hervatting vergrootte Ary der Harst de voorsprong van VES, i Karei Verschoor zag kans het verschil terug te brengen tot vier doelpunten. Vervolgens liep VES door doelpunten van van Oosterhout en Wout Pronk uit 9—3. Thilly Wiegel, die een pittig partijtje speelde, wist voor VEO de korf vinden, maar door Wim de Zoete kwam VES tot de dubbele cijfers (104). Co de Zoete zag haar prima gespeelde wedstrijd de slotfase met een doelpunt beloond (11-4). VEO 2-0ns Eiland 2 K4 De Voorburgse reserves hebben zich van hun beste zyde doen kennen en zyn er in geslaagd het eerste winstpuntje in dc •acht te slepen. Dit geschiedde n goed gespeelde wedstryd tegen Eiland 2. Nelleke Hooykaas opende de scori VEO, maar het gelukte de bezoekers deze voorsprong teniet te doen. VEO 2 mist< sen strafworp. maar Henk van Vark be- :orgde de Voorburgers toch een 21 voor- Na de hervatting maakte Ons Eiland geiyk, waarna Rietje Reitsma haar pro- duktiviteit toonde door tweemaal achter- de korf te doorboren. Het ongekende weelde voor VEO 2, dat het •2 voorsprong had. Voor de scheids rechter echter voor de laatste maal floot, had Ons Eiland de stand gelijk gemaakt (4—4). Tonego-DES 4-6 De overwinning, die DES op Tonegido Overieden: J P de Prée, 63 jr echtg yj heeft behaald, Is weinig overtuigend. Hetl van Winkel wu een sportief gespeelde wedstryd, waarin het ontvangende team, dank zij een goed gericht schot van Peter Mulder de leiding wist te nemen. De bezoekers maakten spoedig gelijk en liepen vervolgens uit tot 14. Deze vier doelpunten werden gemaakt door Gerda Ruitenbeek. Machiel Ketel, Jarig Beswer- da, Henk Ouwerling. Nog voor het ver strijken van de eerste helft gelukte het TONEGO zijn achterstand door Ton de Bruyn te verkleinen tot 24. Na de hervatting nam DES het initia tief, hetgeen werd uitgedrukt in twee treffers van Wim de Vries en van Gerda Ruitenbeek. Maar Tonego gaf zich niet gewonnen, hetgeen tot resultaat had, dat Ab Dijkers en Rien Mook de korf ook wisten te vinden. Vooral in het laatste kwartier misten de rood-zwarten vele kansen. DES 2-De Ijsvogels 1-8 De Ijsvogels heeft een vry gemakke lijke zege weten te behalen op DES 2. Tot rust heeft het Delftse team goed party gegeven, want al was De Ijsvogels in de meerderheid, het liet de Hagenaars niet verder dan 03 komen. Tineke van Kasteel, Wim Peeters en Koos Favier wisten in deze eerste helft door De Ijsvogels te scoren. Na de her vatting gelukte het De Ijsvogels uit te lopen tot 08 en eerst toen zag DES kans een tegenpunt te scoren. Het Delftse doel punt werd gescoord door Ties Kruysse. Voordien hadden Koos Favier, Jaap As- Gerard de Jong, Jacques Roon en Wim Peeters voor de Haagse doelpunten gezorgd. Het is jammer, dat het slot van deze wedstrijd zich voor de strafcommissie zal afspelen, want de scheidsrechter moest spelers, die het met elkaar te kwaad kregen naar de kleedkamer verwyzen, terwijl het mogeiyk is, dat nog een derde speler ter verantwoording zal worden ge- Boete voor liet spelen van Chopin-muziek De bekende Zweedse pianist Curt Roman heeft een boete gekregen gelijk aan het inkomen van twintig dagen, omdat hij door het voortdurend spelen van Chopin-muziek zijn buurman in Stockholm slapeloosheid en verhoogde bloeddruk bezorgd zou hebben. De uit spraak van de lagere rechter in deze werd in beroep bevestigd. De klager, een tachtigjarige gepensioneerde on derwijzer, is tijdens het geding over- led*».

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 8