Staking bouwvakken gaat zeker door maa ndag Jlieume £riiisrf)e GTonrant H.M. De Ruyter verlaat getroffen Nederlandse hulp ten einde stad it PAROOL TOT BEPERKTE STAKING „Zwarte corps" staakt niet Schietpartij te Parijs: 7 doden Werk zal niet overal worden neergelegd Schip met ontploft munitie haven in Sneeuwstorm in Amerika 94 doden EENENDERTIG DAGEN ONDER POOLIJS Hebben Russen atoomraket 10,000 doden ZATERDAG 5 MAART 1960 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling Tel. 31441 ABONNEMENTEN 7,50 per kwartaal; ƒ2,55 per maand; ƒ0,59 per week F. OlEMEB CHR1STELIJK.1SATIOISAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantuasticfi is gbcbltuen tnyn bert in tcyljenspoct" Veertigste jaargang no. 11C12 WET aan de laars gelapt Zie pagiva 5 Een eigen VLIEGTUIGJE Regering wijst aannemersvoorstel af (Van onze sociaal-economische redactie) Wanneer er zich geen belangrijke wijziging in de situatie voordoet zul len maandagmorgen de werknemers in de bouwvakken in Nederland in staking gaan. Dit betekent echter be slist geen algemene staking. Zijn wij wel geïnformeerd dan bestaat het plan om door het gehele land bepaal de grote bouwobjecten, die van bij zonder belang geacht mogen worden, stil te leggen. Het zal daarbij onmo gelijk zijn de woningbouw buiten be schouwing te laten, al staat het wel vast, dat men bij voorkeur niet op deze sector van de bouw zal mikken Eerder vailit hierbij te denken aan de ihdluötiriële bouw. Voor het westen van het land kam. verwacht worden, dait met name de grote steden, zoals Amsterdam, Rotterdam, Den Ha' - en Utrecht belang rijke staikinigsoerutra rallen worden. Het zijn immers voornamelijk de grote ste den waar de belangrijke bouwobjecten gezocht moeten worden. Gisteravond zijn de hoofdbestuursleden van de drie bou w vakarbeiders bonden door het gehele land uitgezworven om de plaatselijke afdelingsbesturen en dds- traotsbestuurders op- de hoogte te stellen van de wijze waarop de actie gevoerd zal worden. Door het gehele land waren daartoe vergaderingen belegd. De sooialiisbische en de r.k. bond zijn er dm geslaagd al hun leden per circulaire voor zondag nog te informeren over wijze waarop de staking zal worden ongamiiseerd. De Ned. Christelijke Bond van Werknemers in de Hout en Bouw was hier op het laatste moment niet toe in staat. Alle ledien vam de N.C.B. zullen daar om van hun bestuurders moeten horen, of zij inderdaad bij de actie betrokken worden en of het object waarbij zij werk zaam zijn stilgelegd zal worden. Afde lingsbesturen, d'ie gisteravond wet gadering waren bijeengeroepen, konden hieruit automatisch begrijpen, dat in hun plaats en omgeving niet gestaakt zal worden. Maar ook in plaatsen waar ge staakt wondt, zal de actie zich nog slechts tot bepaalde objecten, door de diisbniobs- bestuurders aan te wijzen, beperken. De bonafide vakorganisaties zullen dius alleen verantwoordelijkheid dragen voor en de financiële consequenties trekken uit stakingen op door haar aangewezen ob- Zaïl een georganiseerde werkgever laten weten dat hij alsnog de loonsverhoging wil toekennen, dan zullen de werknemers hem adviseren, zich tot zijn patroonsbond te wenden. Er wordt dan toch gestaakt. Betreft het echter een ongeorganiseerde werkgever, diie bereid is een afzonder lijke c.a.o. te tekenen, dan zal schijmiijk niet worden gestaakt. Wat de ongeorganiseerde werknemers aanigaat, deze zullen van de bonden geen stakingsuitkering ontvangen. Zouden zich buiten de door de bonden aangewezen objecten ook stakingen voordoen dan zal eventuele deelneming van georgamis den voor hun eigen rekening komen. De stakingen zullen slechts gelden b(j werkgevers die onder de c.a.o. bouw nijverheid vallen. Dus niet bij schilders, steenhouwers, stukadoors, timmerfabrie ken en andere nevcnbedrjjven. Mochten sommige groepen buiten hun wil toch bü de staking betrokken raken dan zullen de bonden bij aanvrage van stakingsuitkering hiervoor begrip tonen. De vakvereniging „Het zwarte corps" de onafhankelijke bond van machine- en werkplaatspersoneel in water-, spoor wegen- en utiliteitsbouw, waarbij de meerderheid van de machinisten bouwnijverheid aangesloten, heeft haar leden opgeroepen niet deel te nemer aan de staking, waarmee de bij N.V.V. KAB en CNV aangesloten bouwvakarbei dersbonden thans dreigen. De vereniging deelt mee dit besluit te hebben genomen omdat zij geen actie wenst te voeren voor de totstandkoming van een collec tieve arbeidsovereenkomst, die verschei dene bepalingen bevat, waartegen zij ernstige bezwaren heeft, terwijl zij bo vendien buiten het overleg werd gehou- In een café In een voorstad van Parijs zijn gisteravond zeven personen gedood en acht gewond door een hagel van machinegeweerkogcls, toen een bandiet de deur van het café openstootte na salvo afvuurde op de schreeuwende, door paniek aangegrepen Algerijnen, die binnen zaten. Volgen sgotuigen wairen ongeveer 20 Algerijnse arbeiders in het café aanwezig, toen de aanval plaats vond. De deur vloog open. de bandiet stapte naar binnen en begon te vuren. Eén de eigenaars van het hotelletje, wa het café gevestigd was. stortte door der eerste kogels in het hoofd getroffen (Van onze sociaal-economische redactie.) TTET CONFLICT tussen werkgevers en werknemers in het bouwbedrijf, dat eigenlijk neerkomt op onenigheid tussen aannemers en regering de prijsvorming in de bouwnijverheid, is nog niet uit de weg geruimd. Aan het slot van een dag van intensief overleg tussen regering en bedrijfs leven. heeft het kabinet een aanbod van de aannemers om afstand te doen van 25 procent van het krachtens de risicoregeling door te berekenen bedrag op lopende werken van de hand gewezen. De werknemers had ultimatum gesteld tot vanmiddag twaalf uur. Toen de werkgevers op dat tijdstip hun standpunt nog niet hadden gewijzigd, was het zeker dat de staking maandag doorgaat. De afwijzing van het laatste aan nemersvoorstel is gisteravond laat door minister De Pous (econ. zaken) telegrafisch medegedeeld aan de voorzitter van de Raad van Bestuur Bouwbedrijf, de heer J. Dura Dzn. De heer Dura deelde daarop mede dat hij de afwijzing betreurde, maar dat dit het laatste voorstel is geweest "at van de aannemers moet worden erwacht. Eerder op de dag had de regering over leg gepleegd met de centrales van werk- mers- en werkgeversorganisaties en de ddenstandscentrales (die samen met de landbouworganisaties de Stichting van de Arbeid vormen). In een na die bijeen komst uitgegeven communiqué stond te lezen dat de vertegenwoordigers van de centrales bereid waren zich nader met de •ganisaties in het bouwbedrijf te ver- aan. Daaruit viel af te leiden dat de vertegenwoordigers van de centrales het standpunt van de regering inzake de door koning volkomen deelden. Aangeno- mag worden dat de werkgeverscen trales daarop de aannemers erop hebbei gewezen dat hun eisen inzake handhaving de risicoregeling in lopende contrac- in strijd moeten worden geacht met de richtlijnen van de regering voor de rijere loonvorming, zoals die indertijd iet medewerking van de Stichting van de Arbeid zijn opgesteld. ïers vergaderden intussen eftim in het gebouw van de Raad van Bestuur aan de Haagse Benoor- denhoutseweg en tijdens die vergadering werd het plan geboren om de regering te verzoeken de risicoregeling in de lo pende contracten te handhaven onder ge lijktijdige afspraak dat slechts 75 procent van het door te berekenen bedrag in re kening zal worden gebracht bij de op- icihtgever. Het verzoek werd aan mi- ter De Pous overgebracht, waarop de ministerraad (die reeds eerder op de dag het bouwconflict had besproken) weder- bijeenkwam. Het kabinet, zioh ge- nd wetende door de centrales, wees het verzoek van de hand en schreef de aannemers een brief waarin werd mede gedeeld dat de regering niet verder zou kunnen gaan dan de voorstellen, die" zij de werkgevers reeds eerder had doen toe- komen. Twee mogelijkheden Die regeringsvoorstellen hielden als reeds gedeeltelijk gemeld voor aannemers de keuze uit twee mogelijk heden in: -| De regering is bereid verzoeken -1- doorberekening in overweging te men van die bedrijven, die werken heb ben lopen welke voor 1 maart zijn be gonnen en niet voor 1 september aan staande opgeleverd worden en die dooi de stijgende loonkosten in een met cijfer: aantoonbare verliessituatie zijn komen t« verkeren. Deze verzoeken zouden aan he' College van Rijksbemiddelaars moeter worden gericht. Het college zou ze op zijr beurt moeten voorleggen aan een speciale samengesteld uit functionaris sen van de departementen sche zaken, verkeer en waterstaat, volks huisvesting en bouwnijverheid, defensie en van de Raad van Bestuur Bouwbedrijf. Van de beslissingen van de commissie beroep kunnen worden gegaan bij economische zaken, o Nu het de bedoeling is de vorstverlet- uitkering, die de aannemers 's winters aan hun bouwvakarbeiders uitbetalen, te verminderen van tien tot zeven procent, is de regering bereid dit deel van de vorst- verletpremie niet in de bouwprijs tot uit drukking te brengen (dus geen prijsver laging), dooh aan de aannemers ten goede te doen komen, wanneer zij de risicorege ling laten vallen. De ministerraad heeft de mers laten weten het uitermate te betreuren dat zij deze voorstellen hebben afgewezen. STARFIGTHER l Nederlands-Belgisch- Duits akkoord defensie van Neder land, België en de Duitse Bondsrepu bliek, de heren Visser. Gilson en Strau: zouden vandaag o>p het vlnegevid Bonn- Wahn ..een belangrijk akkoord" tekenen. Aldus is gisteravond te Bonn Adverti N.V. Levensverzekering Mii. UBO N.V. Algem. Verzekerinq Mii. UBO Brand-, Inbraak-, Ongevallen- en W.A.-verzekeringen. UBO voor alle verzekeringen. Kromme Nieuwe Gracht 810 Utrecht Aan de dood ontkomen Honderden gewonden worden met militaire vliegtuigen uit Agadir naar Casablanca en naar elders vervoerd, om daar in ziekenhuizen verpleging te vinden. IN HAVANNA ZEKER 75 DODEN Castro: vermoedelijk sabotage AAN BOORD van het Franse vrachtschip La Coubre, dat in de haven van de Cubaanse hoofdstad Havanna ammunitie uit België loste voor het leger van Fidel Castro, hebben zich gisteravond ontploffingen voorge daan die aan meer dan 75 mensen het leven hebben gekost, terwijl er ruim honderd gewonden zijn. Het schip en de haveninstallatie in de nabijheid werden door de explosies en door de daaropvolgende brand vernield. De regerinig-Castiro gaf al spoedig uiting aan het vermoeden van sabotage. En enkele van haar aanhangers zin speelden erop, dart de ontploffing zou zijn veroorzaakt voor een snelle overvai van een liicht vliegtuig van de vijanden De premier heeft een spoedzitting van zijn kabinet bijeengeroepen en zijn mili taire- en politiemacht opdracht tot hulp verlening en waakzaamheid gegeven. De zwaarste sneeuwstorm van deze winter, die het noordoosten van Amerika heeft geteisterd, heeft tot nu toe 94 do den geëist. Boven het uitgestrekte na tuurreservaat van de Navajo-indianen, dat in de staten Arizona, New Mexico en Utah ligt, zoeken helicopters van het Amerikaanse leger naar Ingesneeuwde gezinnen. Zeker 70 gezinnen zijn geheel van de buitenwereld afgesneden. De sneeuw ligt anderhalve meter hoog. Aangezien de helikopters niet in de dikke sneeuwlaag kunnen landen, laat men aan touwladders helpers en voed sel neer. Duizenden scholen en zaken moesten sluiten. Vastgelopen auto's, vele verdwe nen onder bergen opgewaaide sneeuw, staan overal langs de wegen. De storm begon gisteren te luwen, nadat hij 24 uur lang met volle kracht had gewoed. De bedrijvige wereldstad New York behoort tot de ergst getroffen streken. De miljoenen New Yorkers konden over de straat niet thuiskomen en de ondergrondse kon de drukte niet aan. Duizenden brachten de nacht door in hotels, lokalen van het Rode Kruis of op banken in stations. Anderen namen het risico om in hun ingesneeuwde wa gens te overnachten. Alarm aan boord na nieuwe aardschokken (Radio-telefonisch van onze speciale verslaggever Link van Bruggen.) AGADIR, aan boord van H.M. de Ruyter. Het is vrijdagavond twintig over tien en aan boord van de Nederlandse kruiser De Ruyter is de eerste fase van de alarmtoestand afgekondigd. Een nieuwe aardbeving heeft zich zojuist voorgedaan: een dof gerommel dat even alles hier op het schip verwoed deed trillen. Door de scheepsmicrofoon klinken de bevelen. Alle hoofddeuren onder de waterlijn moeten onmiddellijk gesloten worden en ook boven de waterlijn gaan er verschillende dicht. Van een paniek is echter geen sprake, ledereen is even kalm en hier in de longroom, waar we net achter onze schrijfmachine zijn gaan zitten, laten een viertal officieren zich zelfs niet in hun maaltijd storen. uur aan land word gezet, zal ik de eventuele nieuwe schade wel in ogen schouw kunnen nemen. weet ik niet. Ik schrijf wel „aard beving", maar het kan ook een „zee beving" zUn geweest. In het laatste geval heeft men er naar alle waar schijnlijkheid op het vaste land weinig last van gehad. De verbindingen tus sen de kruiser en de wal zijn reeds verbroken, daar het smaldeel, waar van de De Ruyter het vlaggeschlp is, zaterdagmorgen vroeg van de rede hier zal vertrekken. Als ik om vU' Verlaten stad fen Marokkaanse stad van vrij dagavond acht uur af totaal verlaten. Er bevinden zich hier eD daar nog wat militaire eenheden, doch deze hebben hun tenten ver van de kwa- lljkrlekende stad opgeslagen. Niemand slaapt meer in hulzen of gebouwen, of andere onderkomens met vaste „De lichtjes aan de wal branden nog", zegt zojuist de eerste officier kapitein- luitenant ter zee E. A. de Nijs. j is ook onder het ongeveer vijf seconden aanhoudende gerommel de kalmte zelve gebleven. Wat er eventueel nog kan gebeuren, is in een paar zinnen gd. Er kan een vloedgolf uit de an in de richting van de wal in aan tocht zijn, doch dit kan uren en uren duren, daar men over het centrum ervan 1 het duister tast. De eerste fase van de noodtoestand sluit ingstoestand in marinetermen wordt in vredestijd niiet al te dikwijls aSgekX*któ©cL Het gebeurt alleen bij z' mist of moeilijke manoeuvres, kortom: in gevallen waarin het gevaar van eer aanvaring groot is. De technische bete kenis ervan is in grove lijnen, dat mer door het sluiten van de hoofddeuren de oorlogsbodem in waterdichte comparti menten verdeelt, waardoor eventueel bin nendringend water een halt kan worden toegeroepen. Troosteloze ruïnes bodem 1 konden maar nauwelijks •ikaanse „atoomondcr- „We weten nu ook, dat de deze plek bekend gewor- Sargo onder het poolijs bodem van de Oceaan 111 het den als de „Tall Gonzales" geweest. Twintig maal brak Noordpoolgebied vlak en kruipen, het schip door een meter- modderig is. E11 er is ook dikke ijskorst, 9600 kilometer wij vingen een garnaal. ijsdak. We Meier uit Honoloeloe de vlag werden afgelegd maakte de Sargo de snelste reis om de wereld. Wel een reisje om nog eens aan terug te denken, maar Sargo-commandant, John H. Nicholson (35) uit Oakland donderdag arriveerde hij met de Sargo in Pearl Harbour maakt geen ophef over het „experiment" in de beperkte ruimte tussen oceaanbodem en poolijs. Zijn verhaal is een voudig. als betrof het een routinereis: „We zijn op 18 januari uit „Op 31 januari slaagden wij het eerst in door het de oppervlakte te ko- Twintig maal door ijskorst Postkantoor onder Noordpool Snelste reis om de wereld Hawaii. Hte der, weinig wind, 36 graden onder nul en het leek alle maal vrij veel op de Sahara, „We openden een postkan toor. Dat wil zeggen: de bij na 20,000 poststukken boord werden voorzier een speciale postzegel met de afbeelding van een onder zeeër die door het ijs breekt en het onderschrift: „Sargo 583 - Noordpool 1960". „En Pearl Harbour. Het is gedaan, voor ons althans. De geleerden kunnen nu be ginnen met lirt schiften en Pearl Harbour vertrokken en men in een Polynya, cc«i iuc« hebben op 25 januari bij St. in dik ijs. dat spoedig door ^e elh e tA «nhrilr be- „De belangrijkste prestaties Mathew Island het eerste ijs druk en wegdrijven van het v. van onze reis zijn het ver- ontmoet. De doorvaart begon ijs weer dichtvriest, blijf 31 dagen en de weg door de Beringzee, die 21% „Op 9 februari bereikten we die wij ons hebben geboord vademen (ongeveer 40 meter) de Noordpool cn voeren er Dat zei luitenant door een ijskorst ter dikte diep is. Onze ijsdoop kregen in zeven minuten omheen, der Nicholson, die met ziji van een meter. Dergelijke we. toen de bodem van de Vermoedelijk de snelste reis bemanning 31 dagen onder ijslagen vormen nu dus geen Oceaan plotseling tol vijftig om de wereld die ooit ge- het Poolijs probleem meer: wij weten nu meter daalde cn daarna snel maakt werd. mogelijkheden begon te stijgen tot er nog „Boven de pool hees eohutter en zijm medeplichtige te viniden. zijn om aan de oppervlakte geen twee meter overbleef „Ananaa" of gewoon Harold bemanning 1 Nederlandse marine stad, die zich totaal heeft over gegeven. Er zijn geen redders en geen bergers meer. hoewel er tot het laat ste moment volledig uitgeputte men sen uit het puin zUn gehaald. Het is nu een plaats, waar de vrees voor pcsllllentiën is gaan overheersen. Alleen in de ruïnes van twee inge storte flatgebouwen werd vanmiddag nog gegraven, maar voor de rest zijn de troosteloze ruïnes totaal verlaten. Wij ruiken de lijkenlucht, die in d< stad hangt, terwijl de ontsmettingsmid delen de ogen doen tranen. Overal is me chloor gewerkt, met gas, met dxi.t. er met ongebluste kalk. Tonnen ontsmet tingsmiddelen zijn over de ruïnes uitge strooid. waaronder zich nog honderden doden moeten bevinden. Omdat het gevaar voor epidemieën thans door de abnormale hitte acuut ge worden is, achtten de meddci het langer verantwoord met de berging door te gaan. Officieel is nog geen beslissing genomen, maar de verwachting is, de restanten van de binnenstad zullen worden omgehaald en dat bulldozers het laatste woord zullen spreken. S'nds twee uur is de stad dan ook tot verboden ge bied verklaard, zelfs voor de meeste mili taire eenheden, due hulp geboden hebben. Twee schepen, een Marokkaanse cn Israëlitische, hebben zojuist enkele hon derden Marokkanen geëvacueerd de oensdagmiddag drie groe pen van 360 man naar de wal heeft gebracht om bjj de bergingswerk zaamheden te helpen, heeft haar hulp verlening gestaakt. Vanmiddag ls het tijdelijke, operationele hoofdkwartier aan de wal, beveiligd door mariniers, opgeheven, waarbij 35 ton noodrant soenen aan de Marokkaanse autori teiten werden overgedragen. Commandeur A. P. Ferwerda, dde het bevel over het Nederlandse smaldeel heeft, was uitermate tevreden over de wijze, waarop de Nederlandse marine mensen huin mannetje hebben gestaan. „We hebben bij elkaar misschien 200 lijken geborgen", zei hij. „In de mohammedaanse wijk Foenti, waar we woensdagmiddag aan de slag zijn gegaan. Ik kan niet anders dan de grootste waardering uitspreken over het moreel van de honderden men sen: het grondpersoneel zowel als de mariniers, die aan het graven zijn geweest. Velen waren nog heel jong de jongste was misschien zestien jaar maar ze hebben het lugubere doodgraverskarwei volgens de beste zeemanstraditie opgeknapt. Medisch Brandweerlieden cn havenarbeiders, ie na de eerste ontploffing naar het schip werden gedirigeerd voor reddings werkzaamheden, werden ongeveer een half uur later door dc tweede ontplof fing verrast. Sommigen werden over boord in de baai geslingerd. Br volgden nog meer ontploffingen cn brand enop het schip en te land en de chaos nam voortdurend toe. De materiële schade la-rags het havenhoofd is nog n;ct gesohat, maar deskundigen hebben op gemerkt dat hoofdzakelijk oude gebou- en te lijden hebben gehad. Het toneel van de ramp bevindt zich nabij de zuidwestelijke sector van de baai van Havanna, door ongeveer 4 kilo- verwijderd van de indus triële voorstad Regla, waar een onge ïdentificeerd vliegtuig op 21 februari ecu bomaanval heeft gepleegd in de omge ving va-n een grote olie-raffinaderij. Herinnering aan de Maine De ramp doet de herinnering rijzen aan de ontploffing van het Amerikaanse oorlogsschip Maine in de haven van Ila vanna in 1898, e enontploffing waarbij 260 mensen om het leven kwamen. Deze ontploffing was het sein voor de Ame rikaans-Spaanse oorlog die oa. de onaf hankelijkheid van Cuba tot gevolg had. Een Zweedse raketspecialist, die be weert op voorstel van een westelijke ge heime dienst achter het IJzeren Gordijn hebben gewerkt, heeft gisteren ln -Hamburg verklaard dait de Russen over een revolutionair type raket beschikken, die wordt voortgestuwd door kernener gie en energie, verkregen door chemi sche processen. Deze eentrapsraket zou snelheid van acht kilometer per se conde kunnen halen. AmeriJca zou slechts raketten beschikken, die met ,,ge- brandstof een snelheid van 3,4 kilometer per seconde kunnen halen. Zonnig en droog 1 de lente- voorjaars- ichtig karakter hebben. Een kleine de pressie is gisteren via de Wadden naai Oost-Duitsland getrokken, waarna de wind naar noord tot noordoost is ge draaid. Dit laatste was een gevolg van hogedrukgebied dat zich van Spanje naar het noordoosten heeft uitge- d waardoor de barometers in ons land de laatste vierentwintig uur snel rijn gestegen. entrum van dit hogedrukgebied 'anmorgen boven ons land aan getroffen. Het zorgt voor rustig en vrij zonnig weer. Morgen gaat de wind iets meer naar zuidoost tot zu^ draaien en kan de temperatuur weer een paar graad jes hoger worden, zodat er aan de periode met voor de tijd van het jaar vrij hoge temperaturen nog geen einde komt. Ook de vorst is de laatste paar dagen verder teruggedreven en komt nu nog van enige betekenis in Finland en noord west-Rusland voor. Oostelijke wind De Bilt verwacht tot zondagavond: Droog weer met opklaringen maar in de nacht en ochtend ook plaatselijk mist of laag hangende bewolking. Zwakke tot matige ooste lijke wind. Hier cn daar nachtvorst. Morgen overdag ongeveer dezelfde tempera turen als vandaag. (Opgemaakt om 11.15 uur). ZON EN MAAN Zondag 6 maart: zon op 7.16, onder 1828; maan op 11.52, onder 2.50. Maandag 7 maart: zon op 7.13. onder 18.30; maan op 12.40. onder 3.39; 13 maart (Zie ;rvo|g op pagina II) Link van Bruggen vraagt zich af of de aardschokken die hij aan boord de kruiser De Ruyter voelde 1 slachtoffers hebben geëist. Het Franse persbureau meldde vanmorgen uit dir, dat deze schokken op het land slechts licht waren. Gelukkig ware nu geen slachtoffers. 0 Het reddingswerk is dus gestaakt. Vierduizend doden heeft men geteld en kroonprins Monlai Hassan, die de red dingsacties heeft geleid, verklaarde van nacht dat het puin zeker nog zesduizend slachtoffers verbergt. Er zouden dus tienduizend doden zijn. 9 Er deden gisteren geruchten de ronde dat napalm wordt gebruikt bij de strijd tegen de dreigende besmettelijke ziek ten. Deze geruchten zijn door de Marok kaanse regering echter met klem tegen gesproken. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur Brussel Parijs lerliHn 'ranjcfort w bew oivbew regen :w bew

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1