Katwijk heeft voor elk wat wils Opening van slachthuis in het nieuwe industriegebied van Ter Aar Chr. Gezinszorg herdacht het tienjarig bestaan Zeemanspsalm moet ook koers van ons levensschip bepalen nieuwe leidsche courant 13 vrijdag 4 maart 1960 MOHAIR-, BOUCLÉ-, ANGORA- en SPORTWOL Voor WOL naar „DE WOLBAAL' Fa. D. Parlevliet Internationaal Expeditie bedrijf en Stalhouderij Sluisweg 43 Katwijk aan Zee Tel. 2388 en 2706 HET ADRES voor BECKERS HAARDEN en KACHELS GASFORNUIZEN KEUKENUITZETTEN WASMACHINES STOFZUIGERS enz. is „HET EMAILLEHUIS" Piet Oudshoorn NOOROEINDE 7 PRINCESTRAAT U—IS GELD BESCHIKBAAR regen HYPOTHEEK RENTE 4VÏ Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt. ASSURANTIEKANTOOR VAN DER PLAS Wyborghstraat 7. Telefoon 2916 Katwijk aan Zee. Het kantoor voor al uw verzekeringen Sp„,„, RADIO en TELEVISIE H. P. BLOOT Andreaspleln 12 - Katwijk aan Zee Telef. 2S31 - b.g.g. 3862 Weer voorradig Gulbranssen HET GESLACHT BjORNDAL compl. filmeditie. prijs ingebonden f «50 Boekhandel VAN DER LEE Katwijk aan Zee WASMACHINES "VHSSBEl CENTRIFUGES STOFZUIGERS STRIJKIJZERS HUISH. ARTIKELEN Fa. Gebr. Gesink Havenstraat 2 Telefoon 2067 Gistermiddag is onder grote belangstel ling het nieuwe slachthuis van de "fa. C. N. v. d. Pijl geopend. Dit moderne slacht huis is als eerste gebouwd op het door de gemeente beschikbaar gestelde indu strieterrein aan de Leidse Vaart en is dus bet begin van de industrie die het gemeentebestuur hoopt te interesseren voor dit terrein. Onder de aanwezigen merkten wij op burgemeester Hogenboom, wethouder Den Hollander, dokter Commandeur van de veteriadre dienst, hoofden van de keuringsdienst, een groot aantal leveran ciers en afnemers, benevens de aanne mer, de fa. Korswagen uit Leiden. Nadat één der firmanten een woord van welkom had gesproken, nam de oude heer C. N. v. d. Pijl het woord. „Voordat we dit gebouw gaan gebruiken, aldus .1e heer v. d. Pijl, wil ik dank brengen aan allen die hun medewerking hebben gegeven bij de bouw, het gemeentebestuur, de keu ringsdienst, de aannemer en het perso neel." Zich tot de firmanten richtend, sprak de heer v. d. Pijl: „Jongens, ik hoop dat jullie in goede harmonie en eensge zindheid dit mooie gebouw zullen ge bruiken." Het personeel wenste hij 'n pret tige werkplaats toe en tot de talrijke op kopers van kalveren zei hij: „Breng maar zoveel mogelijk kalveren, maar geef ze geen water, want ze moeten nuchter zijn." Hierna opende de heer v. d. Pijl de deur van het slachthuis en kregen de aanwe zigen gelegenheid het gebouw te bezich tigen. Direct bij de ingang een kantoor voor de firma en een kantoor voor de keurmeester, een keuken, douchecel en toiletten. Daarna een hal van circa 300C m2 waar de werkzaamheden plaats heb- I ben. Daaraan grenzend een grote tcoelcel met witte tegels aan de wanden evenals in de slachtplaats. Aparte opbergkamers voor beenderen, darmen en destr completeren met een groot ketelhuis dit keurige gebouw, waarin men zaterdag de werkzaamheden hoopt te beginnen iij de receptie voerde allereerst het woord dokter Commandeur van de vete- e dienst voor de volksgezondheid, die erop wees, dat de fa. v. d. Pijl wordt gekenmerkt door weinig woorden en veel rk. Dat heeft de zaak groot gemaakt, lurgemeester Hogenboom memoreerde zijn toespraak, hoe de oude heer v d. 1 in 1908 „zijn eerste beesie" kwam aangeven op de secretarie Dat was toen slechts noodslachting. Nu wordt daar niet meer over gesproken, want dit klein begonnen bedrijf is uitgegroeid tot slachtplaats voor binnen- en buitenland, ?en bedrijf dat er zijn mag. Namens het gemeentebestuur feliciteerde de burge ter de fa. v. d. Pijl met dit moderne Een der firmanten, de heer 3ac Pijl dankte voor de belangstelling, na men werd onthaald op verversingen. WOUBRUGGE Gevaarlijk kruispunt Hoe gevaarlijk het kruispunt Kerk- wegA. de Graaflaan is, bleek gister morgen weer toen daar de bestuurder van een personenauto uit Leiden niet voldoende voorrang verleende aan een van rechts komende melkvrachtwagen Eerstgenoemde wagen werd aan de voor zijde nogal beschadigd: persoonlijke on gelukken deden zich niet voor Het wordt hoog tijd, dat de.Prov. Water staat dit gebied-tot bebouwde kom ver klaart, waarop reeds van de zijde van het gemeentebestuur is aangedrongen Daardoor wordt althans de snelheid van de passerende auto's verminderd. Huldigingen in Leimuiden Katwijkse Jonge Kerk Van het christendom wordt moedige houding verwacht GISTERAVOND kwamen de leden van de Jonge Kerk van wijk zuid ln het ge bouw aan het Abeelplein onder leiding van de wijkpredikant W. A. B. Hagen bijeen. Na voorlezing van Romeinen 13 sprak de predikant over „Hoe denken wfj over de kernbewapening?" De problemen rondom de atoombewapening worden In de Kerk te weinig besproken: vaak hebben deze voor de gewone kerkmens een te politieke bijsmaak. Het is helaas nog een algemeen verschijnsel dat men nog niet inziet dat politiek veel meer met geloof te maken heeft dan men wel denkt Hy ci teerde in dit verband een uitspraak van prof. Van Rnler die zegt, dat het bedryven van politiek een heilige zaak is. De heer A. J. de Visser, voor zitter van de Chr. Gezinszorg, afdeling Haarlemmermeer, hul digde gisteravond in Leimuiden de plaatselijke leidster, mevr. C. v. d. Blomvan Harten en KOUDEKERK A. D. RIJN Boekvertelling voor plattelandsvrouwen De afdeling Koudekerk aan den Rijn- Hazerswoude van de Bond van Platte landsvrouwen hield in het Verenigings gebouw een ledenvergadering. De presi dente sprak een woord van welkom, in het bijzonder tot de spreker, de hi Hoeve, secretaris van de Nederlandse bliotheekbond te Naarden. Deze besprak het boek „Papa's vrouw" van Bjom wees erop dat dit boek. dat is geschreven door een dochter van Papa. één der wei nige boeken is die bijzonder geestig zijn- geschreven en die toch een diepere gees telijke ondergrond hebben. De schriifster beschreef in deze fami lieroman het leven van het gezin, be staande uit papa. moeder en acht kinde ren. Papa was dominee in Lapland Papa's vrouw Maria kwam toen zij Ifi jaar was als dienstbode in de pastorie Later werd zij daar huishoudster maar nj jaren werd zij verliefd op de dom'.m omdat deze er steeds van liet blijken dat hij nooit wenste te trouwen. vert-ok zij naar Amerika. Papa trof het met volgende huishoudster slecht. Tijden- vakantie ontmoette hij in Amerika Maria en hij smeekte haar om als huishoudster bii hem terug te komen Maria maakte hem duidelijk dat zij waardiger aanbod van de dominee had verwacht. Zo vroeg Maria haar dominee ten huwelijk en hij stemde toe. mac de inzegening van het huwelijk weigerde hij het iawoord te geven Maria was woe dend Zii keek verwonderd toen hij haar de volgende dag vertelde dat hij tot de ontdekking was gekomen, dat /ij erg mooie ogen had en dat hij haar niet kon missen Zodoende ging het huwelijk toch door en trokken beiden terug naar Lap- In de daaropvolgende 16 jaren werden uit het huwelijk 8 kinderen geboren, waarna het gezin weer naar Amerika vertrok Soreker vertelde van de studie van de kinderen en hoe de dominee ge durende twee jaren boer was om thuis te geraken in dit nieuwe land. Daar hij voelde dat het predikambt zi.in roeping was, verwisselde hij na deze tijd het boe renwerk weer voor de nastorale erbeid Het verlangen naar hpt geliefde Lap land bleef echter knagen in het hart van de dominee en om aan dit verlangen te voldoen, spaarde moeder eerst het eieren- geld. later aangevuld met de opbrengst van wat zij met het bakken van zweedse koeken verdiende. Toen het bedrag bij een was. weigerde papa zonder moeder te gaan; 20 jaren na hun vertrek gingen beiden, hiertoe uitgenodigd door een ker- keraad uit Lapland, voor 2 maanden naar hun geboorteland, waar dominee op mid zomerdag stierf. De grote aandacht waarmede de aan wezigen naar de heer Hoeve luisterden, bewees hoe dit verhaal hen boeide De presidente dankte hem voor zijn gloed volle voordracht. Mevrouw van der Lely-Dorrepaal werd door mevrouw Van den Dool als presi dente ingeleid, waarna de nieuwe presi dente een afscheidswoord sprak tot me vrouw Kapteiin-Reijneveld, die wegens vertrek de afdeling gaat verlaten Onderlinge schaakcompetitie Uitslagen van de wintercompetitie van de Koudekerkse Schaakclub. Groep I: J. van NieuwenhuizenL van der Wulp Vz—Vt. H van Vliet-J. van Eg- mond 1—0. Groep II: G. SnaterseN. de Jong 10, A. van der Meijden—B. Colijn 1—0, J. de Houdijker—W. Langeveld 01, A. J. de Witte—A. Scheer afgebroken. In groep I heeft H van Vliet weer de leiding genomen met 11 punten uit 15 wedstrijden De heer Boelee staat op de tweede plaats met lO'-i punt uit 14 par- tijen, terwijl de heren L van der Wulp en J. Colijn de derde plaats delen met elk 9 punten uit 14 partijen In groep II is de stand ongewijzigd gebleven. LEIMUIDE1S DE AFDELING Leimuiden-Rijnsaterwoude-Burgerveen van de Christelijke Ge zinsverzorging herdacht gisteravond met een gezellige bijeenkomst in het Her vormd Jeugdgebouw het tienjarig bestaan. Ds. D. H. Gijsbers zei in zijn openings woord met trots en voldoening vervuld te zijn over de resultaten in de afgelopen Mevr. Van der Blom gaf een rijmend jaarverslag, waaruit onder meer bleek, dat er bij de oprichting in 1950 al direct 114 éontribuanten waren Aanvankelijk moest .men voor hulp steeds een beroep doen op de afdeling Haarlemmermeer; nu werkt men met zes gezinsverzorgsters en zijn er 375 contribuanten In de vacature-C. de Vos werd de heer G. van Heyningen tot secretaris-penning meester benoemd. De heer De Vos gaf nog een financieel verslag over 1959 Van de gasten, mej. Pruisen uit Bad hoevedorp en de heren Van de Steen en Visser, sprak de heer Van de Steen na mens de afdeling Haarlemmermeer. .Hij had waardering voor alles, wat in Lei muiden is bereikt. Mevr. C. v. d. Blóm- van Harten en de heer C. de Vos werden gehuldigd en ontvingen een cadeau, even als mevr. Wesselius. die steeds de incasso werkzaamheden verricht. ALKEMADE Burgerlijke stand GEBORENLeonardus J z v L Loos en M A E van Egmond. Johannes J z v J E Termeulen en C C Dobbe, Guido H M z v A M J van der Meer en Th H M der Hoorn, Maria E G d v H J Spruit en G Ch de Jong. Bemadette M G d v H J Spruit en G Ch de Jong, Fredericus J M z v W J van den Haak J A A van Velzen, Athanasia M C A C de Jong en C M Zaal. Maria P - J J Kerkvliet en A A M Boon, Ca- tharina E d v J A van den Broek en lohemen, Andreas J z v Th Aker boom en A M Zaal, Jacobus G J z v Th J M van der Meer en P M M Bohemen, Johannes E z v Ch J Zwetsloot en C J M Straathof, Desirée J H d v J J J Graus en M J H van Grinsven, Johannes P z v J P Borst en A S Turk, Maria G d v J C Hogenboom en G J van Haas- tregt. ONDERTROUWD: W H Hoogenboom en J E Olijerhoek. GEHUWD- J J Klein en J A Olyer- hoek, C C I Wesselman en A M Th van Berkel, P C van der Meer en C M Hoo genboom, C Th Breuer en M J Opdam OVERLEDEN: G Kraan, 76 j, J J War merdam, 64 j. Aanbesteding Het architectenbuerau Van Damme en Hofman uit Hoofddorp heeft namens de heer J. Th. Rodewijk een onderhandse aanbesteding gehouden voor het bou wen van een woonhuis aan de Flora- weg. Inschrijvers waren: Jac. Bobbe. Roelofarendsveen, 25.000; Gebr Wes selman Zn. Roelofarendsveen, 24.507; J. C. van Berkel, Roelofarendsveen 24.400; Gebr Akerboom, Rijpwetering. 23.990. Het werk werd aan de laagste inschrijver opgedragen. HAZERSWOVDE Collecte Morgenmiddag wordt ten bate van hei fonds Draagt Elkanders Lasten een col lecte gehouden. Wereldgebedsdag Vanavond om 8 uur wordt in „Sal- valori" een bijeenkomst gehouden in het kader van de Wereldgebedsdag. Jaarfeest De Geref. jongens- en meisjesclubs vie ren vanavond om half 8 in de lokalen achter de Geref. kerk het jaarfeest. Rapidnienws Zaterdagmiddag spelen de adspirant- jongens van Rapid hun laatste competi tiewedstrijd zaalhandbal van dit seizoen Deze wedstrijd tegen Hercules begint om 5 over 3; vertrek van het kruispunt met de dienstbus van half 2. Nadat ds Gijsbers nog namens zijn col lega's had gesproken en had opgemerkt, dat deze interkerkelijke Gezinsverzorging prachtig functioneert, vertoonde de hoofd onderwijzer J. Smit enige interessante na tuurfilms. De heer C. van Heyningen sr overleden. De heer C. van Heyningen sr., die in oktober 1950 al 40 trouwe dienstjaren achter de rug had als koster der Her vormde Gemeente te Leimuiden (hij werd hiervoor koninklijk onderschei den), is in de nacht van woensdag op donderdag in een verpleeghuis te Hil- ïm overleden. Hij is 80 jaar gewor- de afscheidnemende secretaris- penningmeester, de heer C. de Vos (midden). Foto N. van der Horst KATWIJK AAN ZEE Carillon-concert Morgenmiddag van 5 tot 6 uur zal een carillonbespeling worden gegeven door de beiaardier Hessel H. de Harder. Op het programma staan de volgende werken: 1. Ik wil mij gaan vertroosten in Jesu lijden groot; 2. Adagio uit de sona- tine van J. G. N. Pleyel; 3. Dona nobis pacem; 4. Vissersliedje; 5. Twee kinder liedjes; 6. De uil; 7. Limburg, mijn vader land; 8. Parafrase over twee koraalmelo dieën van Hessel H. de Harder: a) Wenn Ich Ihn nur habe; b) Wie schön leuchtet der Morgenstern. den. De heer Van Heyningen was vele jaren gemeente-ambtenaar en oefendp daarnaast het schoenmakersbedrijf uit Ongeveer een jaar geleden overleed zijn Bromfietser gewond De heer Ant. de Graaf, diie gisteravond met zijn bromfiets de voor zijn huis gelegen brug aan de Burg Bakhuizen- laan afreed, werd geschept door een bestelauto Hij werd in een sloot ge slingerd en liep een gebroken sleutel heen, een hersenschudding en verschil lende verwondingen op. Hij werd in een ziekenhuis te Leiden opgenomen. Chr. landarbeiders De afdeling Leimuiden van de Ned Chr. Landarbeidgrsbond vergadert van avond om half 8 in zaal Sneeboer. De politieke keuze moet daarom altijd zijn, de vraag aan God, wat wij doen zul len. De overheid die Gods dienaresse is, heeft, nu zij de beschikking over de atoombom heeft gekregen, in deze een grote verantwoordelijkheid. Mag men dit wapen gebruiken? Hij gaf enkele meningen weer van militaire deskundi gen en natuurkundigen die allen de grote effectieve krachten van de atoom bom erkennen. „Wij moeten deze vernie tigingskracht echter niet over en niet onderschatten en waken voor het ont staan van een paniekstemming". Ds. Ha gen merkte in dit verband op dat een verkeerde voorlichting de mogelijke oor zaak kan zijn van de geringe aanmeldin gen bij de B.B. Voor defaitisme moeten wij ons hoe den. Wat dit middel in de laatste we reldoorlog niet gebruikt, dan had deze zeker langer geduurd. De verhouding oost-west wordt thans bepaald door een voorsprong te krygen in deze opschriikkingsstrategie, waardoor men de ander zijn wil kan opleggen. Deze bewapeningswedloop, waarvan ze ker kan worden gezegd dat deze tot ver nietiging van veel mo-senlevens zal lei den, gaat nog steeds door. Het gevaar niet denkbeeldig, dat kleine landen, die over dit machtswapen beschikken, de grote landen tot een gewapend conflict dwingen. Voorts brengt het streven van alle landen de atoombom te bezitten, het zo gewenste evenwicht ernstig in gevaar Hoe hebben wij als christenen tegen over deze dingen te staan. Uitvoerig ging ds. Hagen Ln op wat door de professoren Rasker en Van Niftrik is gezegd. Door hen die onder iedere omstandigheid het gebruik van de atoombom afwijzen, wordt graag verwezen naar een figuur als Ghandi, die door lijdelijk verzet veel wist te bereiken. Maar deze methode bleek alleen effectief te zijn dankzij de (Advertentie.) Voor LINOLEUM NAAR PIET PLUG Prlncestraat 5 - Katwyk aan Zee GROTE KEUZE KARPETTEN In moderne en klassieke dessins WONINGINRICHTING BUIS EN ZOON Sluisweg 25 Tel. 2964 Katwijk i i Zee. Alphen aan den Rijn Sportuitwisseling met I Intrede ds. Schuring heeft Voorschoten Gisteravond had in café 't Centrum een bespreking plaats tussen vertegenwoor digers van diverse binnensporten zoals dammen, schaken, biljarten en bridgen. Het doel van deze bijeenkomst was te ko- n tot een jaarlijkse sportuitwisseling •t Voorschoten, zij het dan voorlopig beperkt tot de binnensporten. Als streefdatum voor het eerste tref- n in Alphen aan den Rijn is vastgesteld 12 april a.s„ zowel van Alphen als Voor- :choten zullen dan 10 dammers. 10 scha kers. acht bridgers, acht biljarter® en zo lOgelijk ook acht klaverjassers elkaar Indien daartoe de belangstelling kan orden opgewekt, ligt het in het voorne en dit sportevenement ook uit te brei- »n met de buitensporten, zoals voetbal. Een contactcommissie heeft voor Alphen de organisatie in handen, in Voorschoten beschikt men reeds over een sportraad, lie nu in Alphen opnieuw wel weer bij- :onder wordt gemist. Het wordt toch hoog tijd. dat ook in Alphen een dergelijk over koepelend orgaan in het leven wordt ge roepen, waardoor nog veel meer mogelijk heden voor sportminnend Alphen kun nen worden aangepakt. C.H.U.-Kamerkring Leiden houdt jaarvergadering De Kamerkringvereni-ging Leiden der Chr. Historische Unie houdt volgende week woensdag in „Nabij'* haar jaralijkse ledenvergadering Na het huishoudelijke deel van 's mid dags wordt (aanvang 5 uur een forum gesprek gevoerd over de gemeentelijke oolitiek In het forum zullen zitting heb ben de heren J. de Ruiter, lid van de Tweede Kamer, D. van der Kwaak, lid van de Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, J. C. Vogelaar, burgemeester van Nieuwerkerk a.d. IJesel. K. van Diepin gen, burgemeester van Leiederdorp. en S. H. van Eijbergen, lid van de provin ciale staten van Zuid-Holland. De avondvergadering wordt verzorgd door de plaatselijke kiesvereniging „Groen van Prinsterer" en zal het karakter heb ben van een familie-avond. De heer C. F. van der Peyl, lid van de Tweede Kamer ,zal spreken over het Deltaplan Ook zal hierover een film wor den vertoond. De heer Jac. Brokaar zal declameren- De avondvergadering begint om 8 uur. plaats in Herv. kerk De intrede van ds- K. H. Schuring als derde predikant van de Gereformeerde Kerk van Alphen zak zoals we gemeld nebben, plaats hebben op zondag 24 april. Wie als bevestiger zal optreden is nog niet bekend. De kerkeraad zag zich uiter aard voor de vraag gesteld hoe men zoveel mogelijk Gemeenteleden deze dienst kan 'aten meemaken- Men heeft de oplossing gezocht in verzoek aan de Herv. kerkeraad kerkvoogdij om 's middags over de kerk aan de Julianastraat te mogen beschikken, die plaats biedt aan veertienhonderd men sen. Men stelt zich voor, dat deze dienst, waarin bevestiging en intrede beide zul len plaats hebben, om drie uur zal begin nen. De gewone avonddiensten vervallen Van Hervormde zijde is inmiddels reeds een gunstig antwoord ontvangen, wat dus ook geheel in de lijn ligt van het besluit van de Hervormde kerkeraad om inge volge de wens van beide generale synoden toenadering te zoeken tot de Gereformeer de kerk alhier, zoals enige weken geleder ie Herv. Kerkbode heeft gemeld. Kapspantenkwestie Geref. kerk opgelost Een datum voor de ingebruikneming vai de nieuwe Gereformeerde kerk is nog niet vastgesteld. Ds. Wijma raamt in de Rijn landse Kerkbode van deze week begin mei. Als dat zo is dan heeft de kapspan tenkwestie niet veel vertraging gebracht. Naar verluidt, is hier inmiddels een goed gekeurde oplossing voor verkregen wordt aan de versterking gewerkt. Vooral de schilders zyn momenteel aan het werk en alles komt er keurig uit te zien- De kosterswoning bij de kerk zal v schijnlijk aan het einde van deze maand -eeds betrokken worden door koster De Vos. die een volledige taak in dienst var le kerk krygt. En de kosteres van de Chr "ereformeerde Kerk zal er niet minder blij om zijn, dat de woning aan de De Ruijterstraat dan door haar kan worden betrokken Gezellige pannekoekenfuif Gisteravond hebben veertig jeugdleden van de „AAV '36-Comb." deelgenomen aan een zeer geslaaigde „Pannekoeken fuif". De dames Verkade, De Wit, Van der Horst. Otto, De Wit en Anke Veen hadden 's middags niet minder dan 240 pannekoeken gebakken, die zeven dampend op de tafels werden op gediend in de zaail van gebouw Rhenanda De voanaiitter, de heer J. de Wit, sprak welkomstwoord en zette de „spel regels" uiteen; ieder mocht zoveel pan nekoeken eten als hy wilde. Natuurlijk waren het de jongens, die de meisjes glansrijk versloegen; Art Ram Arie de Jong brachten het tot negen itikke spakpannekoeken, terwijl Jeltje Houwe!dng het bij de meisjes tot t ze gesmuld hebben, was wel heel duidelijk van de gezichten te lezen. Met volle maigen en een opgewekt gezicht werd vervolgens deelgenomen aan düver- spelletjes. Henneke Visser zong liedjes met eigen gitaar begeleiding en Jan Hanselaar be- speelde uitstekend de piano. t was een bijzonder leuke fuif, die steAMg niet voor hot Laatst gehouden zal zijn en die evenals de „snertfuif de senioren ongetwijfeld een jaar lijks terugkerend festijn zal worden. Actie „Doe Open" Morgen zullen ook ln Alphen door de jeugd activiteiten worden ontplooid het kader van de internationale vluchte- lingenactie „Doe Open". Zoals bekend, nam Nederland de zorg voor enkele kam pen op zich. De actie wordt o m. gevoerd door verkoop van sleuteltjes. Het contact adres is: mevr. De Keijrór, Dr- Lovink- laan 2, tel. 2530. Auto te water De heer G. B uit Zwammerdam reed uit de richting Nieuwkoop naar zijn v, plaats- Plotseling verloor hij de macht over het stuur en via de dijk kwam de auto in het water van de Ziende terecht, gelukkig in een gunstige stand, zodat de bestuurder ongedeerd zijn auto kon In verband met de gebedsdag vrouwen wordt hedenavond om 8 bijeenkomst gehouden ln het lokaal de Vergadering van Gelovigen, Raadhuis straat 210. Geslaagd Voor het examen lingerie aan de Mode vakschool van mevrouw N. C- v. d. Veer- Snel slaagden Ria van Middelkoop en Rieta Kwakernaak te Alphen ad. Rijn Leny Teuns te Ter Aar en Dickie Vermeij te Nieuwkoop. Huiseigenaren byeen In hotel Toor is gisteravond de leden- jaarvergadering gehouden van de Alphen- se Vereniging van Huls- en Grondeigena ren. Voorzitter E. J. v- d. Neut. opende de vergadering. Hij releveerde de huurverhoging die bij de rondvraag in discussie werd gebracht. Nadat secretaris R. Vis de notulen had gelezen, bracht de commissie voor het nazien der rekeningen een gunstig verslag uit. De penningmeester, de heer L. Gesman, las zijn Jaarverslag, waarvan de cyfers een vooruitgang toonden. De nieuwe con tributie werd vastgesteld op f 1 per Jaar De heer C. J. van der Bijl werd mei algemene stemmen als bestuurslid her kozen De rest van de avond werden allerlei vraagstukken besproken. toen nog heersende Engelse democratie. Anderzijds zouden wij een schuld op laden door van de atoombom af te 2 du dan een vacuum ontstaan, w grote risico's zijn verbonden, christelijk standpunt is niet het geloof :n absolute ethiek, maar het zich voort durend afvragen: wat is Gods .wil in deze. Hierbij is het soms noodzakelijk oude grenzen te overschrijden. Mattheus 5 39 is geen dogma maar getuLgenis. Door het afwijzen van de atoom bom is het probleem niet opgelost Voorwaarde is, tussen de volkeren van oost en west een betere verhou ding te scheppen, het wegnemen var wantrouwen. Van het Christendom wordit een moedige houding ver wacht, een houding die grond heeft in de Verzoening met God. Wereldgebedsdag Vanavond 8 uur wordit een sa komst gehouden in de Gereformeerde kerk aan de Voorstraat ter gelegenheid ereldgebedsdag KATWIJK AAN DEN RIJN Jaarvergadering van Oranjevereniging In De Roskam werd gisteravond de jaarvergadering gehouden van de Oran jevereniging. De voorzitter, de heer J. Bergman, wees er in zijn welkomst woord op dat het ledenaantal zo is, dat het in vergelijking met de omliggend» gemeenten groot is te noemen. De gon del vaartplannen in het afgelopen jaar zijn niet tot uitvoering gekomen. Alleen het optreden van de Dutch Swing Col lege Band kon doorgaan en met succes! Op 5 mei zal ddt jaar feest worden ge vierd. Het jaarverslag van de secretaris de heer E. van Wensveen, vermeldde, dat de vereniging 802 leden telt, sprak van teleurstelling in verband met het afge lasten van de gondelvaart en meldde voorts een overzdoht van de toch nog gehouden feesten in september. De penningmeester had een klein ba tig saldo, terwijl het banksaldo was te ruggelopen met ongeveer 60. In de nieuwe kascomimissie werden benoemd de heren J. Korpelshoek, J. Breed ijk en J de Winter. De aftredende heren M. J. Alkemade, E van Wens veen en S. Zwaan werden in het bestuur herkozen, terwijl de heer J Bergman als voorzitter werd herko zen Een breedvoerige discussie over de feesten in 1960 volgde, waarbij vooral werd ingegaan op de 5 met-herdenking. Begin september zullen de gewone Oran jefeesten worden gehouden. Sportdemonstratie Morgenavond kwart voor acht wordt in de verwarmde veilingihal aan de Sandtlaan een grote demonstratie ge houden door de leden van de sportver eniging Katwijk-Rijn. Wereldgebedsdag Hedenavond kwart voor acht wordt in de zaal Rijnstraat een gecombineerde sa menkomst gehouden van de Ned. ohristen- vrouwenbond, de Herv. Vrouwenvereni ging en de Geref. Vrouwenvereniging ter gelegenheid van de wereldgebedsdag. Ouderavond Calvijnschool, KATWIJK Toen voorziitter N. Parfevldet van de Joh. Calvijnschool de bijeenkomst van ouders, bestuuirs- en personeels leden opende, was het al duidelijk, daft er van een recordopkomst spra ke was. De aula was overbezet. Na een kort openingswoord droeg de voorziitter de leiding over aan het hoofd der school, de heer D. J. Brouwer P.zn. De avond werd be gonnen met kinderbijdragen van al le leerjaren. Gezegd mag worden, dat de kinderen op werkelijk keu rige,, vlotte en originele wijze voor de dag kwamen, terwijl ook de zang en fluitnummertjes een verdiend applaus oogstten. Alle personeels leden hebben zich met volledig suc ces van het voorbereidende werk gekweten reden waarom de voor zitter een woord van waardering deed horen Na een gezellige koffiepauze, waarin de kinderen na een tractatie huiswaarts gin- werd begonnen met samenzang door alle aanwezigen. Uit eigen herinnering kon men een geliefd vers opgeven gestimuleerd door een dapper dirigerend personeelslid, werden leuke, oude liedji opgehaald. Geestig was de taaloefening voor oude ren, een spel, waarbij zeven levende let ters door een achtste persoon in seconden- tempo moesten worden gegroet een woord te vormen. Wie de meeste woorden in drie minuten vormde werd winnaar. De dames wonnen natuurlijk. Toen de klok tien uur wees. kreeg het hoofd der school het woord causerie over „Behouden teelt" Hij be gon met de mededeling, dat de titel gestolen van een boek van K. Norel, verduidelijkte deze door een oven komst te trekken met de visserij. Onder wijs en opvoeding zijn, zij het in andere zin, visserij-bezigheden. In de veranderde en veranderende wereld van n: log presenteren zich veel nieuwe aspec ten. Genoemd werd o.m. de verzakelijking van alle levenswaarden. Maar ook in de school treden grote anderingen op. De intimiteit der gebou wen en woningen is weg, de methodiek verandert, de schoolradio, televisie film roepen problemen op. de sterk anderende structuur van Katwijk toeristisch centrum vraagt de aandacht, de uitbreiding der schoolbevolking uit alle delen van het land vergt speciale ianpassingskunst. Al deze dingen beroeren het kind. In :en ernstig slotbetoog waarschuwde de heer Brouwer ervoor de kinderen niet de dupe te laten worden van „ik-gericht- heid" der ouders, er geen speelooppen te maken, het eigen-kind zijn te be- Jenken en het bovenal niet door woord daad in de weg te staan naar Jezus. Wij zullen alleen veilig zijn en een be houden teelt meebrengen op ons levens schip als onze koers wordt bepaald door de inhoud over de zeemanspsalm In zijn sluitingswoord deelde de voorzit- ïog mee, dat juist een achtste leer kracht was toegezegd, terwijl moet wor den „gevreesd", dat een dubbele eerste klas in september, waarvoor de aanmel ding volop in gang is, de school reeds nu te klein zal maken. KATWIJK AAN ZEE Dominee trouwde toch Gisteren werd in de oranjezaal van het jeugdhuis door de bibliotheekcom missie van de C.J.M.V. een contactavond met de lezers gehouden. Vooriztter N Zwanenburg had de leiding. De heer K Hoeve, Naardien, besprak het boek „Pa pa's vrouw" van de Zweeds-Amerikaan se schrijfster Thyea Ferré Björn. De hee' Hoeve wees op de gezellige en prettige aard van dit boek. Humor en geloof gaan samen. De tegenwoordige Neder landse schrijvers zijn cynisch en wrang, maar geven de godsdienst geen plaats aldus de heer Hoeve. De schryfster vertelt de geschiedenis van haar eigen moeder. Hoofdpersoon is ds. Pontus Franzon, predikant in eer kleine plaats in Lapland. Iedereen lui* tert graag naar zijn preken. Men noem hem, de vrijgezel, „de zilveren tong" Zijn verloofde uit de studententijd pre fereerde de advocatuur boven de pasto rie. Hij besloot nooit te trouwen. Een achttienjarig meisje, dat elke dag naar hem luisterde, en haar zi op de predikant had gezet, komt bij hem als dienstbode. Na twee jaar be vordert hij haar tot zijn huishoudster. Na vijf jaar zegt hij nimmer te zullen trouwen en verzoekt haar bij hem blijven. Zij zegt er dan de voorkeur aan te geven naar Amerika te gaan, Zij gaat inderdaad, maar er blijft een briefwisseling. De dominee bezoekt ge- emigreerde landgenoten in Amerika en ontmoet ook zijn vroegere huishoudster. Het slot is dat zij trouwen en er worden zelfs acht kinderen geboren. Later gaat het gezin n-og naar Amerika terug, maar het boek eindigt met de oude dominee die sterft in zijn eerste Gemeente. Jaarvergadering „Calvijn" De Hervormd-Gereformeerde man- nenvereniging Calvijn kwam gister avond in de kapel aan de Voorstraat bijeen. Wegens ziekte van de eerste voorzitter werd de avnnd geopend door de tweede, de heer H. van Beelen. Hij heette speciaal de afgevaardigden uit andere gemeenten welkom. Na het gebed hield de heer Van Bee len een overdenking over psalm 91. Het jaarverslag van de secretaris, de heer L. Bogaards, meldde dat de vergade ringen wekelijks door een zeventigtal leden worden bezocht. Herdacht werden de heren B. van der Plas en M. Kuijt er een voordelig saldo was van f 624. er een voordelig stldo was van f 624. Afgevaardigden van het Herv.-Geref. jeugdverband en van zusterverenigin gen brachten gelukwensen, over. Ds. W. L. Tukker sprak na de pauze over „Onze positie in de Hervormde Kerk". De predikant stelde, dat de Hervormde Kerk een planting des He ren is. Hij belichtte bepaalde feiten en ontwikkelingen in de geschiedenis van de Kerk. Centraal stelde ds. Tukker, dat de Here Zijn Kerk in stand houdt. Cabaret Ten bate van de hulpverlening aan bewoners der West-Europese vluchtelin genkampen werd gisteren in het kader van de vele plannen van de jeugdactie Doe Open een cabaretavond in de Umi- zaal gehouden. Op deze avond verleen- den medewerking het gezelschap De Brulboei, het mondharmonica-trio Dial- ja's, de Hawa's en de Twee zingende zusjes. Dank zij het vlotte programma wist men de aanwezigen op zeer prettige wijze te vermaken. Een lang applaus was de beloning voor wat men had gebracht. Voetbal Morgenmiddag kwart over vier sneelt Katwijk 1 op het terrein aan de Piet Heinlaan een competitiewedstrijd tegen SVOW uit Oude Wetering. Opstelling: A. Boezaard, doel; G. Verdoes en D. Pronk, achter: C Jonker. K Haasnoot en C. Pronk, midden; J. van Duyvenbo- de, P. Guyt, G. P. Spiering, Th. van Rooyen en W. Freke, voor. Geschiedenis Vanavond 8 uur vergadert de christe lijke mamnenvereniging Amos 5:6a in zaal vier van het jeugdhuis. Ds. Jac de Vos zal spreken over „Christus, de zin van -de geschiedenis". Hoog en laag water Zaterdag: hoog water 8.17 en 20.48 uur; laag water 3.41 en 16.10 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 13