DE GRUYTER met 10korting öe veRloRen weRelö dan ie denkt BEDIENDE AANKOMEND BANKWERKER ERVAREN LAKSPUITERS NIEUWE LEIDSCHE COURANT 10 WOENSDAG 2 MAART 1960 r Bij elk pak macaroni een flesje aroma voor halve prijs Zelfwerkend Wasmiddel of Trexop samen van f4, voor slechts GEHEEL GRATIS door Sir ARTHUR CONAN DOYLE in ijzerwaren- en gereedschappenzaak Voor een goede kracht hoog loon. Eigenhandig geschreven brieven onder no. 5175 bur. van dit blad Personeel gevraagd 0 Het Kraamcentrum .•...ordwyk, vraagt jonge rouwen en meisjes om op- teieid te worden tot kraam verzorgster. Inlicht, bij de leidster-docente, Nw. Zee weg 82, Noordwijk aan Zee. a Gevragd een zelfstandige hulp in dc huishouding in kl. gezin op boerderij voor dag ul dag en nacht. Mevr. Bouwmeester, Haarlemmer- trekvaartweg 32, Noordwij- kerhout. 0 Gevraagd jongste kan- uorbedlende mnl. of vrl. t;. i6 jaar. Voor zeer 1 nte werkzaamheden. Br. uo 5171 bur. van dit blad. O Gevraagd flink net dag meisje of werkster voor 3 hele dagen. Moderne bunga low Goed loon. Mevr. Sie- fecl. Papeln 21, Voorschoten, to» 'evr. Doornink, Wasse- haarseweg 6 (halte Posthof- Rimsburgerweg) Leiden ,vr. hulp in de huish. (niet be neóen 17 jaar) voor 3 hele en 3 halve dagen, of dag- me:; je. 1 x per week werk ster aanw. Centr. verw.-olie- i.ik. Aanmelden tussen 18 «H> 19 uur 0 Werkster gevr. in stud, huis voor 2 middagen per A'eek. Aanm. Maredijk 19c, fissen 12 en 2 uur. 0 Net meisje gevraagd goed kunnende werken, 2 ochten den per week. Nieuwe Ddin- weg 60. Katwijk a. d. Rijn. Personeel aangeb. 0 Naaister heeft nog enkele r" r, gen beschikbaar. Mej. van der Haven, Voorweg 27, Ha- zerswoude. Woningruil Aangeboden heel huis. Gevraagd een kleiner huisje Brieven no. 5172 bur. blad. Te koop gevraagd 0 Inkoop goud, zilver ei juwelen tegen de hoogste waarde. Het adres waartoe u zich met het volste trouwen kunt wenden: Het Ringenhuis - Mofsstraat 9 - Leiden - Voor Oegstgeest: Geversstraat 47. 0 Bremmer vraagt antieke meubels, koperwerk, kristal porseleinen groepen, goud zilver. Verder alle soorten antiek. Bremmer, Goegerrit- steeg 1. Tel. 22791. Te koop aangeboden 0 Te koop pand aan Duin roosstraat 6. Te bevragen Cortiusstraat 25. Katwijk a. Zee. Na 6 u. A. van Rijn. 0 Te koop aangeboden z.g.a.n. tweelingwagen. Te bevragen Varkevisser. Re misestraat 17, Katwijk a. Zee 0 T.V.-apparaat, pick up, pracht T.V. apparaat, des avonds te zien. Prijs billijk. Tel. 22150. Nieuwe Rijn 60. 0 Aangeb.; Bromfiets merk „Germaan" met buddy-seat en versnelling. Hoge Rijn dijk 34, Leiden. Na 7 uur., 2 oersoons opklapbed met blanke ombouw. 3 delig bed. dekmatras en 2 pers. stikdeken f 75. Nieuwe pick up. 3 snelheden 48. Kinder stoel f 10. Colbertjasje f 5. Timorstraat 27. Tel. 33724. Volkswagen cabriolet Renault 4 cabriolet te koop aaneeboden. Calex Autobe drijf N.V., Leiden. Kort Gal gewater 14—16. tel. 33355. Gitaren vanaf f 25.Ac cordeons, trompetten, klari netten. mandolines, drum- 'nstallaties. banjo, blokflui ten, enz. tegen spotprijzen Ook gemakk. condities Gra tis nrospectus. Muziekhan del Korevaarstraat 5. Leiden Showroom le étage. Wegens emigratie te koop rltaar f 30.-. banjo f 40-. drumbekken f 10.-, motor fiets Sparta 250 cc f 375 - Vienwe jerrycan f 8-. Leid- scstraatweg 12. Oegstgeest Tel. 311R2. Te koop 4 fauteuils en -inde tafel in prima staat. ■Tiilianastraat 12. Leiden Waarnmbinatle aangebo den werkende met twee mo- Hceft gekost f 495,- gaat weg voor f aos - Akkerhof 25. *«i niun Leiden. Te koop aangeb. ee 0 Wat zou U nog gaan tob ben met een ouae fiets als Valk a. d. K. Schouw nieuwe U heeft klaar staan. Komt U eens langs. Betaling te regelen. Empo - Union - Burgers - B.S.A. Als u een vulpen gaat ko pen, vergeet dan niet bij Halpa aan te lopen. Grote keuze, billijke prijzen, voll. garantie. Halpa - Vulpen- ce. Haarl. str. 64 tegen- Het Fruitpaleis. 0 Babyanthraciei, geschikt iedere haard 10 30 p. hl. franco thuis. Jan Zeilstra, teL 23000. A.s. donderdagavond 8 u. filmvoorstelling: De bouw v. 's Werelds grootste radio telescoop en het lied der na tuur. Van de heer Herman Kleinbrink. Thema; De He mel U??. Toegang vrij. Baptisten Gemeente Oude Rijn 3. 0 De Vulpenspeciaalzaak v reparaties. Vernieuwen: zak je 0.85. Stalen pen vanaf ƒ1.- Gouden pen vanaf 3 Ballpoints vullingen vanaf 50 cent. Kleine reparaties klaar terwijl u wacht. Halpa Vulpen Service. HaarLstr. 64, t.o. het Fruitpaleis. 0 De Sleutelkoning. Bijma- van alle sleutels, repa reren. veranderen en openen elk slot. - Haarlemmer straat 273. Tel. 33958 (bij de Overdekte) Levering aan Rijk en Gemeente. Maandag morgen gesloten. Boetseren. Boetseercursus georg. door „Ars Aemula Naturae" voor beginners gevorderden, 20— per mnd. Iedere woensdagavond 79 in geb. Pieterskerkgr. 9. Ook aanmelding bij het secr. Tulpenstraat 121. 0 Rooyackers en naaimachi- ecn begrip! Levenslange garantie en gratis service. Geen woorden maar daden. Leiden - Leemansstraat 31 - Tel. 31324, Alphen a'd. Rijn. Iepstraat 12, Tel. 3753. 0 Japonnen geheel pasklaar (knippatronen naar maa' f 4.50). Duinhof 30, Leiden. 0 Houthandel Morspoort biedt u latten en planken hardboard, tegelboard, bo- top- en clairet voor tafels Fabion het plakplastic. Colo- vinyltegels. Morsstraat 58. Nagelbijten? U leert het binnen enkele dagen af met BITE-X 1.35. Bij apotheker en drogist. 0 Gaat U trouwen? Bestel Uw auto's bij het gespeciali seerde trouwautobedrijf. Vraagt inlichtingen. Zeeman laan 12 a. Tel. 23055. Lelden. 0 Wij kopen alle soc boeken en tijdschriften. J. Borsboom Oude Rijn 23. Telefoon 21876. 0 Jachtartikelen. Zeilma kerij tentenmakerij V B bouw. H. R. Troost. Haven 14. Leiden. Tel. K 1710-21664. 0 Markiezen, rolschermcn al. jaloezieën. Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. Verkoopkantoor Melchers Markiezenfabriek. C. E. Jedeloo, Juffermans- straat 23. Oegstgeest. Telef 01710—31165. 0 Y^kswagemuateriaal. Nieuw! Tegen sterk verlaag de prijzen. Bumpers, compl. 75.—. Koplampen, ook DKW 25.—. Verder nog vele ac cessoires en gebruiksmate- riaal. Kastelijn, Heuvelweg 4 Woubrugge. Voor Leiden: Beestenmarkt 8. 0 Duitse, Oostenrijkse en Zwitserse dames en heren, 1465 jaar. wensen briefwis seling met Hollanders Inl. gratis. Wereldkoerier. Post bus 6057, R'dam Tel. 33421 0 Strijkinrichting Ozon - Voor uw fijne was - Hoge Rijndijk 34 Telef. 22675 Overhemdenrcparalie Boorden en manchetten en vernieuwen onder garant i< Ook no iron. „Smits" Over hemden en kousenreparatie- bedrijf Nieuwe Rijn 94 Tel no 25391 0 Goedkoop autorijden met onze nieuwe WO modellen Citroën 2 CV. Bespreek vroegtijdig. Geenjaar auto verhuur. Goejestraat 34. tel. 30794- Garage Hoge Rijndijk 4a. Telef. 25259 griep verkoudtreid RHEUMIN CEMEENTE WOUBRUGGE Bekendmaking Het hoofd v. h. gemeente bestuur van Woubrugge maakt bekend, dat geduren de het tijdvak van 3 tot en met 30 maart 1960 ter secre tarie dezer gemeente in uit voerige kaarten ter inzage ligt het ontwerp van het plan tot herziening van het uitbreidingsplan voor onderdeel Woubrugge. Gedurende deze termijn vier weken kunnen belang hebbenden bij de gemeente raad bezwaren tegen het nlan indienen. Woubrugge. 2 maart I960 Het hoofd van het gt mcentebestuur voorn. Van Wagenlngen. wilden te ontkomen en aan alle kan ten in de dichte bossen waren de juichkreten van Indianen te horen, evenals het gedreun als aapmensen uit hun schuilplaatsen in de bomen naar omlaag werden gehaald. „Het is afgelopen", zei Lord John, „ik geloof dat we de rest wel aan de Indianen kunnen overlaten. Hoe minder wij er van zien, hoe beter we zullen slapen." De ogen van Challenger schitterden. „Wij zijn bevoorrecht", riep hij uit. „tegenwoordig te zijn geweest bij één van die typisch beslissende veldslagen uit de geschiedenis...," Er was een rotsvast geloof in hel goede doel voor nodig, om zulke tra gische middelen te rechtvaardigen. De aapmensen waren naar hun stad teruggedreven en daar hielden ze het laatst stand. Maar ook dat was spoe dig afgelopen. Ongeveer tachtig tot honderd mannetjes, de laatste over levenden, waren voortgedreven ovei diezelfde open plek die leidde naa' de rand van het plateau, het tonee1 van hun avonturen twee dagen tevo ren. Ze werden in dé afgrond gesme ten. zoals ze zo vaak met hun tegen standers hadden gedaan. De vrouw tjes en jongen werden weggevoerd om verder in gevangenschap te leven De lange rivaliteit van vele eeuwen had haar bloedig eind» gevonden. (Wordt vervolgd) Nu geen 3 maar 6 kinderwagens gratis aan de moeder van de maand fr.w. 3 M U T S A E R T S KINDERWACENSen 3 RIEMERSMA KINDERWAGENS Natuurlijk bij Leidens grootste speciaalzaak LANGEZAAL Stille Rijn 3-4 Telefoon 26545 U weet toch wij halen en brengen U gratis van en naar huis. Tevens ontvangt U geheel gratis bedje en kussentje. Hoe U een van deze wagens gratis kunt krijgen kunt U zien op het deelnemingsformulier. MOEDERS IDEAAL EEN KINDERWAGEN VAN LANGEZAAL! N.V. MAVOM OUDE SINGEL 248 te LEIDEN ter assistentie op de boekhoud- en verkoop afdelingen. (Leeftijd ca. 16 jaar - MULO-op- leiding gewenst). ter assistentie van de onderhoudsmonteur. Sollicitaties (schriftelijk of mondeling) aan boven genoemd adres. Een prachtig vol vet sop van De Gruyter's Zelfwerkend Wasmiddel en Trexop. Verrukkelijke wasmiddelen voor de wasmachine! Ik laat me nu door niemand meer bepraten... ik weet mijn weetje uit eigen ervaring... ik was voortaan met De Gruyter en ik verdien 10% korting! Week in week uit, het hele jaar door, dat scheelt meer dan je denken zou. Vet sop! Veel schuim! J0% korting De weekaanbiedingen zijn geldig van 2 Vm 8 maart 1960 2 busjes oploskoffie ïre*°P Sm'ddel ^8u42 WT" WaUw t a3'43 C' Gr,f"rmidde' PakB3~43< "C0"^>r»rd 35«. ?Egrut -er*o/o Snoepje van de week Voor De Gruyter s goede klanten altijd bij elke aankoop van f 4.- volgens het bedrag op Uw kassa bon het Snoepje van de Week voor slechts 15 cent. Iedere »en nieuwe kinderverrassing. o- 10% korting scheelt meer dan U denkt! Aan elke gulden, die U voor De Gruyter's artikelen besteedt, verdient U een dubbeltje door 10% korting. Reken eens mee wat U dat per week. per maand en per jaar uitmaakt... guldensen guldens! Extra guldens, die U extra te besteden hebt En betere waar En 10°/o korting Alleen De Gruyter Gevraagd EEN PRIMA VERKOPER 80. Eén keer dreigden de Indianen onder de druk te bezwijken. En als de geweren van de blanken niet duch tig hadden meegesproken, zouden ze zeker op de vlucht geslagen zijn. Maar het oude stamhoofd zorgde dap per voor een hergroepering van de gelederen en ze vielen nu met zo'n heftigheid aan. dat de aapmensen op hun beurt begonnen te zwichten. Summerlee was ontwapend, maar Ned ledigde zijn magazijn zo snel hij kon vuren en op de andere flank klonken de knallen van de geweren van Lord 'ohn en professor Challenger. Toen brak eensklaps de paniek uit ■n volgde de ineenstorting. In alle richtingen holden de grote wezen? rillend en huilend weg door het kreu pelhout, terwijl de Indianen in woeste vreugde gilden en hun vluchtende ijanden op de voet volgden. Hier werd een vete van vele eeuwen uitgevochten. De mens voerde voor goed de boventoon op het plateau. Want hoe snel de vluchtelingen er ook vandoor gingen, ze waren toch veel te langzaam om aan de actieve

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 10