Sjoukje Dijkstra wint zilveren medaille Minister laat zich door socialisten de (Delta) wet I imX voorschrijven Alle Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen te Squaw Valley dragen natuurlijk Hollandia Schoenen! AUSTRALIË WIL AL HET ZWEMGOUD VAN ROME AUTOMOBIEL-ASSEMBLAGE onoeschoold personeel LEERLING-VERPLEEGSTERS) EN VERPLEEGHULPEN NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 24 FEBRUARI 1960 Kamer verwerpt motie-Posthumus jf "PVE REGERINGSPARTIJEN in de Tweede Kamer hebben gistermiddag /•!.U duidelijk blijk gegeven van hun vertrouwen in de toezegging van y minister Korthals, dat de regeringsbeslissing over de Lauwerszee riünv- schoots vóór het zomerreces bekend zal zijn. Met 60 stemmen tegen en 52 vóór verwierp de Kamer het amendement-Posthumus (soc.), dat ten doel had reeds in dit stadium een parlementtaire uitspraak over de Lauwers- zee-kwestie uit te lokken. K.V.P., A.R., V.V.D. en C.H. hadden er geen be hoefte aan terug te komen op het vorige week ingenomen standpunt, dat de motie-Burger moet worden aangehouden totdat over de regeringsbeslis sing kan worden gediscussieerd. K.V.P.-woordvoerder Maenen noemde (onder hoongelach van de P.v.d.A.) het amendement-Posthumus „anti-de mocratisch", omdat het beoogt een door de Kamer met meerderheid van stemmen genomen besluit ongedaan te maken. Opvallend was, dat de c.h. fractieleden jkvr. Wttewaall van Stoetwegen, Mellema en Kikkert, die vorige week tegen uitstel van de motie-Burger stemden, zich nu tégen het amendement-Posthumus uitspraken. Vóór het amendement stemden alleen de P.v.d.A., de P.S.P., de C.P.N. en de S.G.P. Het amendement stelde voor de op de begroting van verkeer en waterstaat voor 1960 uitgetrokken gelden voor beveiliging tegen stormvloeden enz. met 3 miljoen verhogen. Dit bedTag zou dan, aldus de toelichting, moeten dienen om reeds dit jaar een begin te maken met de werkzaamheden voor de indijking van de Lauwerszee. De heer Posthumus schetste gistermiddag zijn voorstel als de laatste mogelijkheid van de Kamer de regeringsbeslissing te beïnvloe den. Als het besluit om de Lauwerszee t af te sluiten is genomen, is er geen schijn van kans meer dat de Kamer er •erandering in kan aanbrengen. „U bent beslist te laat, als u zich op dit ogen blik niet uitspreekt," 20 riep de socialis tische spreker de regeringspartijen toe. De heer Biewenga (a.r.) zei, dat zijn fractie er geen enkele behoefte aan heeft zich het beleid door de P.v.d.A.-fractie te laten voorschrijven. De a.r. woord voerder kwalificeerde de houding, die de socialisten in de Lauwerszee-kwestie innemen als „duidelijk opportunistisch 1 hij achtte de wijze, waarop tot dus- >rre de socialistische oppositie is ge voerd. de P.v.d.A. „wat onwaardig". Deltawet Minister Korthals wilde de pertinente vraag van de heer Posthumus of naar de mening van de regering de bedijking van de Lauwerszee onder de Deltawet valt, noch ontkennnend noch ronduit be vestigend beantwoorden. Volgens hem schrijft de Deltawet de regering alleen voor. dat de waterkering moet worden verbeterd, maar ze laat voor wat betreft de Lauwerszee de vraag open of deze verbetering dient te geschieden door dijkverhoging dan wel door Indijking. De minister vestigde er de aandacht op, dat wat in de memories van toelichting en antwoord op de Deltawet is geschreven 1 |VoornameIijk betrekking heeft op het (zuidwesten des lands. Wil men uit deze stukken de conclusie trekken, dat de Lauwerszee zal worden afgesloten, dan is zo'n conclusie voorbarig. De heer Korthals herinnerde er aan 'dat minister Algera destijds in de Eerste Kamer over de Lauwerszee heeft ge- i?/^2e6dc ..Het vraagstuk van de veiligheid "*cis niet aan de orde, omdat vaststaat dat afsluiting ..1 volle vrij heid een keuze tussen beide mogelijk maken en wel binnen het kader^ De heer Posthumus trok uit het betoog van de minister de conclusie, dat de re gering alleen de tien algemene artikelen van de Deltawet wenst 11a te leven maai xich verder niets zal aantrekken van wat ka de memories van toelichting en ant woord over deze wet is geschreven. „Ik geef de bewindsman in laatste instantie de gelegenheid zich duidelijk uit te spre ken: valt de bedijking onder de Delta wet of niet?", zo riep de socialist opge wonden uit. Minister Korthals bleek er geen behoefte aan te hebben iets toe te voegen aan wat hij reeds omstandig had betoogd. Wel vroeg hij zich af waarom de P.v.d.A.-fractie jarenlang zo weinig actief is geweest op het punt van de Lauwerszee en maar zo stil heeft zitten vertrouwen op de uitspraken van vorige kabinetten, die de zaak niet tot een op lossing hebben gebracht. Nu het huidige kabinet in de Lauwerszeekwestie op ver antwoorde wijze een beslissing wil nemen en daarvoor enige tijd vraagt, nu wordt de P.v.d.A. plotseling actief en acht zij uitstel onoverkomelijk. Naar aanleiding van deze opmerking begonnen enkele socialistische afgevaardigden, onder wie de heer Burger, de minister heftig te in terrumperen. maar zij werden afgeha merd door voorzitter Kortenhorst, die zei: „Een verhoor op vraagpunten acht ik niet de goede stijl." Even vóór de stemming over het amen- demten motiveerde jkvr. Wttewaall van Stoetwegen (c.h.) waarom zij tegen het amendement-Posthumus meende te moe ten stemmen. „Wij leggen ons neer bij het door de meerderheid der Kamer geno men besluit om de regering het gevraag de uitstel te verlenen," zo verklaarde zij, maar zij bleef het betreuren, dat de Lauwerszeekwestie niet uitputtend bij deze begroting van verkeer en waterstaat is behandeld. Met de heer Posthumus was zij het eens. dat door de aaneming van de Deltawet is komen vast te staan, dat de Lauwerszee moet worden afge sloten. Uitstel op grond van het argu ment, dat het prioriteitenschema nog moet worden vastgesteld, betekent een *tap terug. Ten slotte waarschuwde zij de'minister, dat ook al mocht de rege ring van de bedijking afzien, de C.H- fractie niet door de knieën zal gaan. De regering zal bij het nemen van haar be slissing ernstig rekening moeten houden met de algemene voorkeur van de Ka mer voor afsluiting. In zijn dupliek deelde de minister nog mee, dat de staatssecretaris van marine De Jong B. en W. van Amsterdam heeft laten weten, dat het ministerie van de fensie niet akkoord kan gaan met een gedeeltelijke verwijdering van het mari ne-etablissement te Amsterdam in ver band met de aanleg van de IJ-tunnel. Er zou dus rekening gehouden moeten wor den met een algehele verplaatsing van de gebouwen, wat een zeer nadelige in vloed heeft op de kosten. Tweede plaats voor ons land bij kunstrijden Zes wereldrecords binnen één uur Nederland heeft gisteren tijdens de Olympische Winterspelen in Squaw Valley een zilveren medaille veroverd. Het was Sjoukje Dijkstra, de 18-jarige doktersdochter uit Amstelveen, die achter de Amerikaanse Carol Heiss beslag wist te leggen op de tweede plaats in het algemeen eind klassement van het nummer kunstrijden voor dames. Het is nog een zeer spannend slot geworden. Niet dat Sjoukje nog een serieuze kans maakte voor de Olympische titel, maar haar tweede plaats kwam ernstig in ge vaar. toen zij na een wat ingehouden kür met de ruim 7000 toeschouwers rond de ijsbaan toezag hoe de Amerikaanse Barbara Roles als laatste een verbluffend goede kür reed met enkele moeilijke sprongen en pirouettes Met haar perfecte uitvoering bereikte zij haast .dezelfde cijfers als Carol Heiss, die een ongekend hoge waardering van alle juryleden had gekregen. Joan Haanappel vijfde Sjoukje Dijkstra kon echter diep adem halen, toen na anderhalf uur spanning de uitslag bekend werd en zij tien punter, had gescoord dan Barbara, die wel- ir in het klassement van de kür een tweede plaats had veroverd, maar in het P. C. ELFFERICH A.r. tegen soort kolchozen in Ned. landbouw (Van onze parlementsredactie) De heer P. C. Elfferich (a.r.), die vorig jaar wijlen prof. dr. W. Rip als Eerste Kamerlid is opgevolgd, hield gisteren zijn eerste rede in de Kamer. Het was een helder en uitvoerig betoog, dat blijk gaf sn deskundigheid. De heer Elfferich vond het onlogisch dat de minister voor de hulpverlening de door droogte getroffen boeren reeds een maximumbedrag heeft vastge steld, terwijl hij zelf zegt dat de gevol- van de droogte pas in het voorjaar erzien zullen zijn. Hij verzocht de bewindsman het woord „maximum" te veranderen in „voorlopig". Ter. aanzien van het garantieprijsbeleid wil de a.r.- fractie het iesultaat van het overleg tus sen de minister en het Landbouwschap afwachten. Wat het loonbeleid betreft, heeft minister Marijnen volgens de heer Elfferich te gemakkelijk naar zijn ambt genoot dr. Van Rooy (sociale zakén) ver wezen. Met klam verzocht de a.r. afge vaardigde de minister ook zelf kleur te bekennen en op de gedragingen van zijn ambtgenoot in -deze kwestie een wakend oog te houden. Dr. Mansholt heeft voorspeld dat de landbouw zich steeds meer ontwikkel' tot gezinsbedrijf, terwijl de heer H. D Louwes meent dat men de kant van een N.V.-vorm uit gaat. De heer Elfferich onderstreepte dat de a.r. de voorkeu' geven aan een gezond gezinsbedrijf „Voor een of ander kolchozensysteem kan mijn fractie niet warm lopen". Mei bezorgdheid sloeg de heer Elfferich dan ook de ontwikkeling van de pluimvee houderij in de richting van „eierfabrie ken" gade. De eventuele vestiging van een hoog- ovenbedrijf op Rozenburg levert naar de mening van de a.r. spreker gevaar voor de tuinbouw op. De heer Elfferich deelde niet het optimisme van de minister dal de Hinderwet voldoende waarborgen te gen luchtverontreiniging biedt. De internationale landbouwpolitiek be sprekend, toonde de a.r woordvoerder zich evenals andere sprekers bezorgd over autarkische neigingen in verschillen de landen. De samenwerking van de ze' landen van Klein Europa op landbouw gebied mag niet achterblijven bij die op andere terreinen. Proces tegen NKF Voor de vierde kamer van de arron dissementsrechtbank te 's-Gavenhage is thans aanhangig een procedure van een groep aandeelhouders tegen de N V Nederlandsche Kabelfabieken te Delft. Hierin vragen de aandeelhouders nie tigverklaring van het in december ge- n besluit, waarbij aan de commis- en, die vóór de fusie dier n.v. met de N.V. Hollandsche Draad- en Kabel- fabriek zitting hadden, een uitkering wordt toegezegd van 25 000 elk per jaar boven de ./40 000 commissarisbelo ning, alles vrij van commissarisbelasting, gedurende hun „wiskundige levenstijd" Het rechtsgeding wordt krachtens toe stemming van de president op verkorte temijn gevoerd. De schriftelijke conclu sies zijn thans gewisseld en de pleidooien zijn bepaal dop 21 maart. eindklassement genoegen moest nemen iet een bronzen medaille. De 19-jarige Joan Haanappel reed in haar blauwe kostuum zonder moeilijke figuren een kür tegen de achtergrond van walsmuziek. Het slanke meisje uit Den Haag moest in het eindklassement een vierde plaats prijs geven aan de Tsjechi sche Mrazkova en werd daardoor vijfde. Klasse apart Ruim 7000 bezoekers van het Olympi sche' ijsstadion zijn er gisteren getuige van geweest, dat Carol Heiss een klasse apart is. Op het zeer harde ijs voerde zij enkele schitterende küren uit. Op muzie' van Tsjaikowsky, Delibes en Rossin: maakte zij een sprong met anderhalve draai, een dubbele axel (sprong met drie volledige wendingen) en een dubbele slachow (sprong met een een een-derde draai). Het was geweldig en dat kwam ook duidelijk uit in de zeer hoge dering van de jury. waarvan vrijwel alle leden bijna maximale cijfers toekenden. Daarmee verkreeg de viervoudige we reldkampioene een onoverbrugbare voor sprong op Sjoukje Dijkstra. Was het daardoor, dat Sjoukje niet zo goed in vorm was? Het blonde meisje uit Amstelveen scheen iets voorzichtiger te rijden dan anders. Zij maakte twee kleine foutjes toen zij enige moeilijke wendingen maakte. Hoewel het doodstil was toen zij in haar donkerblauw kostuumpje op de baan kwam, kreeg zij na afloop van haar kür, die zij reed op de muziek van Weense wals, een daverend applaus. Een ware ovatie brak echter los toen het Oostenrijkse deelneemstertje Regim Heitzer direct na de start een hele diepi draai maakte en deze direct liet volgei door een uitstekende spreidsprong en eei dubbele flip. Zij had in het klassement echter een te grote achterstand om een kans te maken op een medaille. V oortreffelijk Dat had Öarbara Roles wel 6n deze Amerikaanse had er kennelijk alle gezet om in de slotfase Sjoukje Dijkstra te wippen. Het gelukte bijna, want bar<* reed voortreffelijk en kreeg voi laatste kür zelfs een hoger plaatsings cijfer dan Carol Heiss. Aangezien de vrije figuur evenwel slechts voor 40 pet va het totaal meetelt, kon Sjoukje Dijksti zich juist handhaven. Hoewel de spanning anderhalf uur lang enorm was, brak er grote geestdrift in het Nederlandse kamp los. toen de eind uitslag bekend werd. Ook Joan Haan appel deelde met haar vijfde plaats hier in. Ir. A. Paujen schoot toe om de meisjes te feliciteren; de chef van de mission. Klaas Schenk en de hardrijders, die diep in hun hart dachten: „Waren wé alvast Was Sjoukje Dijkstra dolgelukkig. Carol Heiss was buiten zichzelf van vreugde. Haar hartewens was in vervulling: de gouden Olympische medaille. Zij beloofde haar vier jaar geleden overleden moeder alles in het werk te zullen stellen e maal Olympisch kampioen te worden gisteren was het dan zover voor de i dente uit New York. Zij bezorgde Ame rika daarmee tevens de eerste goudei plak. Viermaal goud Wat dat betreft staan de Amerikanen e: heel wat minder gunstig op dan de Rus sen, die reeds viermaal goud voor opeisten. Gisteren was het de 21-jarige Lidya Skoblikova die de tweede overwin ning op deze Olympiade behaalde door als eerste te eindigen op de 3000 m hard rijden voor dames. Zij was bijna twe conden sneller dan haar landgenote Ste- nina. die de Finse Huttunen ruimschoots voorbleef. was nog een dame die op de hoogste trap van het ere-schavotje kwam te staan (en gouden medaille in ontvangst te jn. namelijk het Zwitserse meisje Yvonne Ruegg. Zij triomfeerde in de zenslalom voor dames met een tijd v min. 39.9 en veroverde daarmee de t de gouden plak voor de Helvetianen Squaw Valley in cijfers Kunstrijden dames 1. Carol Heiss (VS) 1490 pt. - plaats- cijfer 9. 2. Sjoukje Dijkstra (Ned.) 1424.8 pt plaatscijfer 20. 3. Barbara Roles (VS) 1414.9 pt. plaatscijfer 26. 4. Jam Mrazkova (Tsjech) 1338.7 pt. plaatscijfer 53. 5. Joan Haanappel (Ned.) 1331.9 pt. plaatscijfer 52. 6. Laurence Owen (VS) 1343 pt. plaatscijfer 57. 7. Regine Hertzer (Oostenrijk) 1327,9 pL plaatscijfer 58. 8. Anna Galmarioi (IL) 1295 pt. olaatscijfor 79. 3000 meter hardrijden dames 1. e® Olympisch kampioene Lydna Skoblikova (Rusland) 5 min. 14.3 2. VaJemttaa Stemma (Rusland) 5 16.9 3. Bevi Hubtumen (Finland) 5.21.0 4. Hatsue Takamiimzawa (Japan) 5.21.4 5. Christina Scherliiivg (Zweden) 5.25.5 6. Helena Pilejczyk (Polen) 5.26.2 7. Blwira Seroczynska (Polen) 5.27.3 8. Jeanne Ashworth (VS) 5.28.5. 9 Tama Rylova (Rusland) 5.30 0. 10. Yoshiko Tatano (Japan) 5.309. Reuzenslalom dames 1. en Oi. kamp.: Yvonne Ruegg (Zwifc) 1 mrin 39.9 sec. 2. Penny PLtou (VS) 140.1. 3. Giufcana Minuzzo-Chenal (It.) 1.40.2 4. Betsy Snibe (VS) 1 40 4. 5 Ex aequo Anmellese Megigl ((Did.) en Crala Marchelli (It.) 140.7 beiden 7. Therese Lediuc (Fr.) 1.40.8 8. Anmermarie Ledue (Fr.) 1.41.5. 9. ex aequo Sonja Sper] (Did.), Ma- ieleina Ohamot-Berbhod (Z\vd<tserl.) en Rilde HoJherr (Oostenr.) allen 1.41.9. 15 km ski-cross-country heren 1. en Ol. kamp. Brusveem (Noorw.) >1 min 55.5 sec. 2. Jemberg (Zweden) 51.58.6. 3. Hafcuildnem (FinJ.) 52.03.0 4. ex aequo Vagamov (Rusl.) en Ostberg (Noorw.) beidon 52.18.0. 8. Mantyranta (Fiinl.) 52.40.6. 22-jarige secretaresse uit Chur schakelde op verrassende wijze de Amerikaansi Penny Pitou uit, aan wie de Amerikanen bij voorbaat de zege hadden toegedacht Zij moest zich echter, tevreden stellen met een tweede plaats. Derde werd de Ita liaanse Minuzzo Chenal. Valpartijen Het 1300 m lange parcours met 55 poort jes vanaf de 1300 m hoge Papoose-peak keihard. Er kwam menige valpartij Daarbij was ook het Duitse meisje Heidi Biebl betrokken, die twee dagen geleden winnares was van de afdaling De Zweed Jemberg is er evenmin in geslaagd een tweede gouden medaille te /eren, want op het nummer 15 km country ski werd hij tweede achter de Noor Brusveen. die met een tijd van 51.55.5 de eerste plaats voor zich opeiste. Deze zege van de Noor, die in 1956 vijfde geworden, was een complete verras sing. aangezien Jemberg als de grote fa- oriet werd beschouwd. Vandaag is de meeste aandacht gecon centreerd op de strijd die zal worden ge leverd op het nummer 500 m hardrijden Drie Australiërs hebben gisteren tijdens de Australische zwem kam pioenschappen binnen één uur zes nieuwe wereldrecords gevestigd. Dawn Fraser, een 22-jarig meisje uit Adelaide, nam er drie voor haar rekening. In het 55 yards lange zoutwater-bassin in Sydney-noord legde zij de 110 yards vlinderslag af in 1 min. 10.8 sec., waar door zij 0.4 sec. onder het record van de Amerikaanse Becky Collins bleef. Drie kwartier later kwam zij weer in het water voor de finale 110 yard vrije slag. Zij noteerde 1 min. 0.2 sec. of 1.2 sec minder dan haar eigen wereldrecord. Ook haar tijd op de iets kortere 100 me ter betekende een verbetering met 1 sec. van haar oude record. Na de wedstrijd zei Dawn Fraser er zeker van te zijn, dat zij voor de Olym pische Spelen nog de 1 min. barrière op de korte afstand vrije slag kan door- In de volgende wedstrijd legde Jon Konrads de 440 yards vrije slag af in 4 min. 15.9 sec., dat is 3.1 sec. beneden zijn eigen record en ook sneller dan het ereldrecord op de kortere 400 m. dat met 4.16.6 op naam staat van de Japanner Tlochi Jamanaka. Het zesde wereldrecord kwam op de 220 yard vlinderslag. Neville Hayes legde deze afstand af in 2 min. 17.9 sec., dit ls ic. onder de limiet, die de Int. Zwem- federatie voor het wereldrecord gesteld heeft. De Australische zwem-officials waren opgetogen en zeiden dat Australië nu een goede kans heeft alle Olympische gouden medailles bij het zwemmen te winnen. Leidse Schaakbond In de eerste klasse zijn de twee degra derende teams bekend: Alphen I en Voor schoten I. Van beide tientallen had men een veel beter resultaat mogen verwach- ren. Zij wisselen volgend seizoen van Maats roet Philador II en Phiiidor III. C. Brunt (Alphen I)—B. Smit (Voor schoten I) Vt—Vi. P. de Jong—G. P Slui ter 01, D. FosthumaK. Waasdorp 01, •,r. M. BuyzwrtC. S. v. d. Kooy xx, A. PostJ. J. Braggaar jr. 01. J. Jansen B. Maart 0—1, C. Kooy—C. M. v. Rens- .vouw (res.) 1—0, W. v. d. Roest—J. v. v. Os (res.) Vz, A. H. HooljerL. Ku- neken (nes.) 1—0. N. E. Plantfeber—W. H. Boekei (res.) 0—1, totaal: 3—6x. In klasse IIA degradeert Roelofarends- .-een, dankzij een 2V4—734 nederlaag tegen Alphen II. In klasse II B degradeert Sassenheim I in ieder geval. Kandidaten voor de vóórlaatste plaats zijn LSG IV en Kat wijk I. HART NIBBRIC GREEVE N.V. SASSENHEIM vraagt voor haar afd. D.K.W. leeftijd 14—55 jaar. r gunstige arbeidsvoorwaarden en sociale voorzieningen. Opname in een uitstekende pensioenregeling. Aanmelden: Warmonderdamseweg 12. Op ons modern kantoor hebben wij plaaits voor EEN VROUWELIJKE ADMINISTRATIEVE KRACHT Mulodiploma, typen en enige ervaring strekken tot aan beveling, niet vereist. Schriftelijke of persoonlijke sollicitaties: Leidsche Han- delsdrij J. KARSTENS. Hooigracht 35. Leiden. PSYCH. INR. „VOGELENZANG" Bennebroek (bij Haarlem) Direct geplaatst kunnen worden van prot. chr. huize, leeftijd 18 jaar en ouder. (17 jarigen: vóór-opleiding). De nieuwe opleidingscursus begint 1 mei a.s. Sollicitaties of verzoek om inlichtingen te richten aan de geneesheer-directeur. Bij oproep tot kennismaking worden de reiskosten vergoed. Gevraagd TIMMERLIEDEN volwaardig (voor langere tijd) Defensie (Marine) kan A. EEN ELEKTROTECHNISCH TEKENAAR >r het Marine Elektronisch Bedrijf te Oegstgeest, ir welke funktie wordt verlangd een dipl. E.T.S. of M.S.G.; B. EEN WERKTUIGKUNDIG TEKENAAR het Marine Elektronisch Bedrijf te Oegstgeest en voor welke functie wordt verlangd een dipl. U.T.S en/of 5 jaar M S G.-, C. EEN ELEKTROTECHNISCH TEKENAAR voor de Bewapenings Werkplaatsen te Den Helder, voor welke functie wordt verlangd het dipl. E.T.S. of U.T.S. dan wel L.T.S. en A.V.T.S. Voor deze laatste functie strekt het dipl. elektro technisch tekenaar P.B.N.A. tot aanbeveling. Eigenh. geschr. soil, onder no. 03111/2178 (In linker bovenhoek brief en env.) aan het bureau Personeels voorziening v. d. Rijksoverheid, Prins Mauritsiaan 1, Den Haag. VOOR ADVERTENTIES TELEFOON 31441 Personeel gevraagd Het Kraamcentrum Noordwijk. vraagt jonge vrouwen en meisjes om op geleid te worden tot kraam verzorgster. Inlicht, bij de leidster-docente, Nw. Zee weg 82. Noordwijk aan Zee. 0 Mevrouw Hofstee. Rijns- burgerweg 84, zoekt een net dagmeisje. Aanmelden des avonds tussen 7 en 8 uur. 0 Wie wil in mijn huishou ding komen helpen, een hele of halve da-en n de week? De Vries, Katwijkerweg 45, Valkenburg. Telef. 2597. 0 Gevraagd vriendelijke zelfstandige hulp in de huis houding, voor maandagoch tend, vrijdagochtend en mid dag. Mevr. de Graaf, Plant soen 111. Tel. 21457. 0 Ervaren dagmeisje gevr. na afspraak onder tel. K 1751-2580. Mevr Rouppe v. d. Voort. Laan van Rhe- menshuizen 4, Wassenaar. Personeel aangeb. 0 Jongeman, 22 jaar b.z.a. als melkbezorger. Liefst in tern. Br. no. 5139 bur. blad. Woningruil Aangeboden, bovenhuis, grote voorkamer, tussenka- mer, achterkamer, zolderka mer, keuken, groot balcon, huurprijs 8.- p. week. Ge vraagd benedenhuis of klein bovenhuisje. Hogere huur geen bezwaar. Brieven no. 5140 bur. van dit blad. Tc koop gevraagd 0 Bremmrr vraagt antieke meubels, koperwerk, kristal, porseleinen groepen, goud, zilver. Verder alle soorten antiek. Bremmer. Goegerrit- steeg 1. Tel. 22791. 0 Inkoop goud, zilver en juwelen tegen de hoogste waarde. Het adres waartoe u zich met het volste ver trouwen kunt wenden- Het Ringenhuis - Morsstraat 9 - Leiden - Voor Oegstgeest: Geversstraat 47. Tc koop aangeboden 0 Gitaren vanaf 25.—. Ac cordeons. trompetten, klari netten. mandolines, drum- installaties. banjo, blokflui ten, enz. tegen spotprijzen Ook gemakk. condities. Gra tis prospectus. Muziekhan del Korevaarstraat 5, Leiden. Showroom le étage. 0 Fiat-, Opel- bestelwagen te koop aange boden. Calex Autobedrijf N.V., Leiden. Kort Galgewa ter 14—16. Tel. 33355. 0 Aangeb. Bromfiets merk „Germaan met versnelling, in goede staat zijnde. Hoge Rijndijk 34, Leiden. Na 7 uur. 0 T.V. apparaat, zeer mooi, weinig gespeeld, met anten ne, 8 en 16 mm projectors, portable schrijfmach. Alles als n euw Nieuwe Rijn 60- 0 Te koop een lange witte bruidsjapon maat 44. com pleet met lange pettycoat en bruidssluiertje. Br. no. 5137 bur. van dit blad. 0 Te koop z.g.a.n. dames sportriiwiel. V. d. Waalsslr 31. Leiden. 0 Aangeb. witte bruidsjapon a4. Maat 38. Geheel compleet Te bevr. Ten Katestraat 14, Leiden. Na 7 uur. Nieuwkoop. Katwijkerweg 16a, Rijnsburg. 0 Te koop aangeb. 7 prima jonge Rode Islanders Hen nen. Volop aan de leg. tegen elk aann. bod. Te bevr. Nar- cisstr. 52, Voorschoten. Tel 11717—2960. 0 Te koop tegen elk aan nemelijk bod plano, merk Pleyel. Hoofdstr. 42, Valken burg (ZJH.). 0 Citroën 1951-'52. In uit zonderlijke staat van onder houd. Nieuwe voortrein. Benz. l 11. Pullman kussens Olievrije motor. Spotprijs f 475. Pasteurstraat 17. 0 Ford „Prefect" 1958. Zeer mooie carrosserie Motor prima, benz. 1 15. Prima versnellingsbak. Door inruil Uiterste prijs f 285. Pasteur- straat 17. 0 Te koop andjjvleplanten voor de perspot. J. P. Segaar Krimkade 2. Voorschoten Tel. 2646—01717. Diversen 0 Houthandel Mor-spoort biedt u latten en planken hardboard, tegelboard, bo- 'op- en clairet voor tafels Fabion het plakplastic Colc vinyltegels. Morsstraat 58. 0 De Sleutelkoning. Bijma ken van alle sleutels, repa- .eren, veranderen en openen van elk slot. - Haarlemmer straat 273, Tel. 33958 (bij de Overdekte). Levering aan Rijk en Gemeente. Maandag morgen gesloten. 0 Orgels ln diverse prijzen. Orgelreparatie, vlug en bil lijk. Orgclbanken. Orgel- .abouretten bij W. A. Gouw Cerweeweg 100, Oegstgeest. 0 Strijkinrichting Ozon Voor uw fijne was - Hoge lijndijk 34 Telef. 22675 0 Overhemdenreparatie Boorden en manchetten enz onder garantie „Smits" Over hemden en kousenreparatie- jeörijf Nieuwe Rijn 94 Tel no. 25391 0 Jachtartikelen - ze.lma- erij tentenmakerij V B euw H R Troost, Haven 14. Leiden. Tel K 1710-21664 0 Volkswagen materiaal. V:euw! Tegen sterk verlaag- 1e prijzen Bumpers, compl f 75.—. Koplampen, ook DKW f 25— Verder nog vele ac cessoires en aebruiksmate- naaJ Kastelijn HeuveiweE I. Woubrugge Voor Leiden Bee-sienmarkit 8. 0 Rooyaekers en naaimaehi- nes een begrip! Levenslange *ara/nUe en gratis service Geen woorden maar daden Leiden - Leemansstraat 31 - Tel 31324. Alphen a/d Rtjn lepstraat 12. Tel 3753 0 Een bed kopen is een Koop 'n Pullman, Epeda of Auping matras bij de Kleine Winst, Haarlemmerstraat 51 0 Stofzuigers va 115. Bij aankoop van een nieuwe geven wij f 25 voor uw oude Telefoon 24409. 0 Kinderrijwielen v.a. ƒ49.50 Sportrijwielen v.a. 89 Ook Rudge en Simplex voorradig Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3 Telefoon 24409. 0 Wasmachines 135.-. Nog enkele dure machines iets beschadigd f 155. Centrifuges Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3 Telefoon 24409. 0 Nagelbijten U leert het b'nnen enkele dagen af met BITE-X f 1.35. Bij apotheker en drogist. f 4.501 Duinhof 30. Leiden. 0 Wij kopen alle soorten boeken en tijdschriften J. Borsboom Oude Rijn 23. Te'efoon 21876 0 Duitse, Oostenrijkse en Zwitserse dames en heren, U—65 jaar, wensen br efwis- sellng met Hollanders Inl. gratis. Wereldkoerier, Post bus 6057, R'dam. Tel. 33421. 0 Iedereen is enthousiast als wij uw matras overtrek ken met damasrt. 1-pers. v a. f 19.50; 2 pers f 26-50 Smit Bedden - Tapijtenmagazijnen Mare 98 - Vrouwensteeg 9. Telefoon 23913. 0 Gaat U trouwen? Bestel Uw auto's bij het gespeciali seerde trouwautobedrijf Vraagt inlichtingen. Zeeman laan 12a. Tel. 23055. Leiden. 0 Naalmaeh.. bureaus, gas- forn. enz. Prima handnaai machines. alle soorten bu reaus. zware uittrektafels. linnenkasten, pick-up. ra dio's. clubs, vloerbedekking, eiken stoelen, haarden, gas haard, ladenkastjes. dames bureautjes. Nieuwe Rijn 60. Tel. 22150 bij hoek Hooigr. 0 Kredieten t/m f 3000 voor iedereen) v. aankoop meu belen en woningtextiel. Dir. van fabriek, enorme bespa ring. elke gewenste beta lingsregeling. vlotte afwik keling en strikte geheimhou ding. Vraagt vrijblijvend in- Haa Postbus 536. Den Petty-coatstof. alle kleu ren f 150. hoofdkussens in damast 4.50. Sehuimplastic matras f 29.50. Schuimrub ber- en olastiehuis Mare 70, tel. 3286*'. Hooigracht 8. tel. Leiden. 0 Nette heer 40 iaar wenst kennismaking met dame of longe weduwe. 1 kind geen bezwaar Br. no. 5138 bur. van dit blad. 0 sllurevaar! Heeft U goede banden? Neem toch geen overbodige risico; het kan uw leven kosten Wij bobben een grote sortering. Dus voor een n;euwe band naar Valk a'd H Schouw, Voorschoten. Tel. 25191 K 1710. 0 Als nieuw Excelsior Stof zuiger (met onderdelen). Pr. zware brandkast. Pracht Duitse kruissnarige piano. Grote fraaie mahoniehang- kast. Als nieuw handnaai machine. Prima orgel In- en verkoop van antiek '"|z. W F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9 t.o. V. en D. TeL 23261

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 9