Micuiuc £ei Jtórije (üimrant Kustvaarder met 10 man oma Eng vergaan VANNACHT BIJ SPANJE GEZONKEN Nederland vervuilt, volgens toeristen Allen gered LAUWERSZEE MOET OPEN BLIJVEN, ZEGGEN VISSERS Sukarno: Chroesjtsjef een bescheiden man... Europese prinsen en prinsessen gasten van Zweeds vorstenhuis op groot hofbal in Stockholm Regering staat niet achter mr. Sassen Prinses Mitsjiko heeft een zoon DINSDAG 23 FEBRUARI 1960 BUREAUS: Steensiraat 37 Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling Tel. 31441 ABONNEMENTEN ƒ7.50 per kwartaal; 2,55 per maand; 0,59 per week Veertigste jaargang no. 11802 Directie: F. DIEMEB Hoofdredacteur: Dr. E. DIE.MER CHRISTELIJK-NATIOISAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantvasticfi it «bfblmti triyn bert ia teahcnspoef Ie duur SQUAW VALLEY Chessman „wreed en ongewoon" gestraft De advocaat van Chessman heellt giste- ;n verklaard, binnen een week weer bij het hof te zullen zijn met een verzoek om een nieuw verhoor, waarbij de staart nu zal worden beschuldigd van wrede en ongewone bestraffing. Hij noemde de -™so>de van jongstleden donderdagnacht, n Chessman tien uur voor zijn execu- werd behouden voor de gaskamer, de laatste daad van wrede en ongewone be straffing. Inmiddels wordlt in een groot aantal Amerikaanse bioscopen een film vertoond, 'n objeotief beeld zou geven van de ik Chessman. De film duurt drie kwar- Een gedeelte van Chessmans verblijf in de gevangenis wondt door hemzelf ge speeld. De algemene tendens van de film een pleidooi tegen de doodstraf. Wegens diefstal van ƒ9000 en een kof- fengrrammofoon uit het conferentie-oord De Born te Bennekom, heeft rechtbank te Arnhem vanmorgen de 52-jarige schil der A. J. van de W. te Renkum veroor deeld tot gevangenisstraf van een jaar met aftrek. De eis luidde: een jaar en maanden gevangenisstraf met aftrek. ZYMSTREEKS twee uur vannacht moet de Nederlandse kustvaarder V-/ Engonia in de Golf van Biscaje zijn vergaan. Van de tien koppen tel lende bemanning heeft men geen spoor aangetroffen. Aanvankelijk had men de hoop, dat zij in de reddingboot en op het vlot, die aan boord waren, hadden kunnen gaan, maar men m°et thans wel aannemen dat de Engonia met man en muis ten onder is gegaan. Urenlang heeft men gezocht, maar tot nc toe heeft men niets kunnen ontdekken. Er zijn zelfs geen wrak stukken waargenomen. en een Frans, een sleepboot uit Bayonne en een Amerikaanse vrachtvaarder, de American Leader, op de plaats van de schipbreuk, cir ca dertig mijl ten noordoosten van Bilba0 in' de Golf van Biscaje. Deze plaats had de Eugonia van nacht om twee uur opgegeven. Toen reeds deelde men mede dat het schip 35 graden slagzij maakte en zinkende was en dat directe hulp dringend noodzakelijk was. Tevens seinde men dat men zou proberen de reddingboot te strijken. Daar men niets heeft aan getroffen. neemt men aan dat het schip te snel is gezonken om aan dit voor nemen gevolg te geven. De Engonia vooer voor Dammers en Van der Heide's scheepvaart- en han delsbedrijf N.V. in Rotterdam. Zij was onderweg van Pasajes in Noord Spanje naar Antwerpen. Verscheidene schepen zijn van morgen op de plaats van de ramp aangekomen. Het eerst arriveerde de Kemphaan, een Rotterdamse kustvaarder van 499 ton, die vrij dicht in de buurt was. Verder waren twee vissersvaartuigen, een Spaans A.N.V.V tot geméenten: INE ALGEMENE Nederlandse ver- eniging voor vreemdelingenver- 1 keer (ANVV) heeft in een schrijven ie aan de colleges van burgemeesters en <e] wethouders vair de Nederlandse ge- [meenten de aandacht gevestigd op het itoenemend aantal klachten, dat zij van buitenlandse toeristen ontvangt over >ojde hier te lande aangetroffen veront- :ejreiniging en bevuiling van de open bare weg, het strand en andere re- creatiegebieden, alsook van grach- dqten. vaarten, sloten en dergelijke, Enige tijd geleden, aldus de nationale 1Jl toeristische organisatie, is zelfs van deze tel verontreiniging en bevuiling gewag ge- g# maakt in een ingezonden stuk in de „New York Times", dat weer is over genomen in „The travel agent", een vak- tijdschrift, dat een belangrijke stem heeft in het Amerikaanse reiswezen. I Zulke pubtikaties nu kunnen ernstige schade voor onze toeristische markt be ttekenen. Door de grote economische voordelen, die voor ons land uit het toe- voort vloeien, is het naar de me- ran de ANVV van belang, dat he» Nederlandse volk zich de inspanning getroost om ons land zo aantrekkelijk .gelijk te houden en dus om veront reiniging en bevuiling tegen te gaan. Het ANVV doet daarom een be roep op de colleges van burgemees- Oneervol ontslag van advocaat-generaal Advocaat afgezet te Hollandia Officieel ls te Hollandia bekend ge maakt. dat bij gouvernementsbesluit van 23 februari de advocaat-generaal van het Hof van Justitie, mr. W. C. van Beek uit zijn ambt is ontzet met het daaraan verbonden ontslag uit 's Lands dienst. Dit ontslag geschiedt zonder het predicaat "TdU ontslag is een uitvloeisel van het rapport der censuurcommissie in Neder- ands Nieuw-Guinea. De commissie kwam eenstemmig tot de slotsom, dat de be trokkene wegens zijn aandeel in de zaak niet in 's Lands dienst kon worden ge- andhaafd. Over de vraag of men al dan iet het predicaat „eervol" kon toeken- en. liet de commissie zich niet uit). Bij gouvernementsbesluit van 22 fe bruari is overeenkomstig een daartoe strekkende opdracht van het Hof va Justitie in Nederlands Nieuw-Guinea een meester in de rechten te Hollandi afgezet als advocaat en procureur. (Op 1 december werd deze veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk met een jaar proef tijd op beschuldiging van valsheid in ge- Ichrifte en opzettelijk gebruik van het vervalste geschrift om het voogdijschap r een minderjarig kind te verkrijgen officier van justitie had er mede re kening gehouden., dat de betrokkene geen enkel financieel voordeel had beoogd jenoten en dat een der getuigen, te wi >ate de valsheid was gepleegd, ten eigen bate de vervalsing had voorgesteld). Nasleep mijnramp Marcinelle Voor een Brussels hof van beroep is gisteren opnieuw de ramp in de mijn „Bois de Cazier" te Marcinelle aan de orde gekomen, waarbij in augustus 195R 262 mijnwerkers om het leven kwamen Tegen de uitspraak van een lagere recht bank. waarbij vijf technici van de mijn van schuld werden vrijgesproken, zijn 194 gezinnen van slachtoffers in beroep gekomen. De technici was doodslag door onachtzaamheid ten laste gelegd Het nieuwe proces zal. naar men verwacht ongeveer zes weken duren. ter en wethouders der Nederlandse gemeenten eraan mee te werken d<» zindelijkheid van het stadsbeeld te bevorderen en krachtig naleving af te dwingen van de bepalingen in de algemene politieverordeningen met betrekking tot de straat- en water- vero n treiniging. De ANVV denkt daarbij in het bij zonder aan de in vele gemeenten be staande bepalingen, die verbieden hon den hun uitwerpselen te laten depone- op uitsluitend of mede voor voet gangersverkeer ingerichte gedeelten van Beman mng Haag, van opvarenden bevat: Kapi- Ros, 28 jaar, ongehuwd. Den uurman J. Q. Brand, 39 jaar. gehuwd zonder kinderen. Vlissingen. eer ste machinist H Melgers, 36 jaar, onge huwd. Vlaardingen, tweede machinist M. Bijtenhoorn, 22 jaar, ongehuwd, Schie dam. leerling-machinist P. A. Vierstraate. 16 jaar, ongehuwd, matroos W. Twijnstra, 29 jaar, ongehuwd, Canada, matroos G Postma, 21 jaar, ongehuwd. Kollumer- land. lichtmatroos G. Wiersma, 19 jaar, eveneens uit Kollumerland. matroos on der de gage A. van Beelen. 18 jaar, onge huwd, Noordwijk aan Zee. kok T. Wiebe. 31 jaar, Arnhem. (gxCaaJafa 7uea*fti't Bij het ter perse gaan van dit num mer wordt gemeld, dat de Franse treiler Capitaine Quemerais dc sloep heeft opgepikt waarin zich de 10 op varenden van de Engonia bevonden Adres aan regering en Kamer „Help mede de Lauwerszee open te houden". Deze oproep staat in een adres, dat de gezamenlijke Friese en Groninger vissers rond de Lauwerszee aan de ministers en de leden van de Tweede Kamer hebben gezonden. Zij zijn het dus volkomen oneens met de door de noordelijke provincies ge voerde actie tot afsluiting van de Lauwerszee. die zo schrijven de vis sers in de eerste plaats zeker niet volstrekt noodzakelijk is voor hel bereiken van een zo groot mogelijke veiligheid en die in de tweede plaats hun bestaansbronnen geheel in de waagschaal zal stellen. De vissers stellen in hun adres voor op, dat ook zij aan de kwestie van de veiligheid alle voorrang willen geven. Kritiek hebben zij op de rede voeringen, die in de grote protestver gadering op 13 februari in Leeuwar den zijn gehouden. „Wij willen ter loops opmerken, dat het ons met enige actie ook mogelijk is in de stad Gro ningen tot grote protestdemonstraties te komen en te doen hetgeen nodig is om de bevolking in beweging te brengen. Maar dat zou dan niet dienen om tot een helder, juist en waar in zicht te komen, omdat dan vaak het sentiment voorrang krijgt boven de objectiviteit", zo schrijven de vissers Zorgen Het adres vervolgt: ,.Ons bestaan ls hoofdzakelijk afhankelijk van de Lau werszee. De afsluiting van dit garnalen- en broedgebied voor de mossels zou ons voor nog niet te overziene problemen en moeilijkheden stellen. Evenwijdig hier aan lopen in de toekomst de zorgen van de regering om ons te ondersteunen dan wel te zorgen voor grote kapitaalinveste ringen voor grotere en sterkere schepel..' teneinde ons in andere visserijgebieden te kunnen laten vissen Het vraagstuk van overplaatsing van het gehele bedrijf naar de nieuwe dijk laten wij kortheidshalve voorlopig achterwege. Hele rust Met klem t ninger visse: Juist de Lau erwerpen de Friese en Gro- ■s de voorstelling, dat het werszeediiken zijn. die het gevaar voor de veiligheid van het om liggende land opleveren. Het gehele dij- kenstelsel, vanaf het begin van de Af sluitdijk tot aan Nieuw-Statenzijl, komt voor verbetering, versterking en verho ging in aanmerking. Eerst wanneer deze werken zijn uitgevoerd en daarmee moet grote spoed worden betracht zal de bevolking van Friesland en Groningen rustiger kunnen leven. Maar daarvoor is afsluiting van de Lauwerszee niet nodig- een verbetering van de bestaande dijken 's afdoende. Oude rechten „Een veel kapitaal vergende afsluitdijk voor onze kanalenzce komt neer op het zetten van een nieuwe lap op een oude zak. Dc bevolking is daarmee niet gebaat. Tot deze bevolking behoren ook vrouwen en kinderen. De nieuwe rechten op recreatieoord en percelen boerenland mogen onze oude rechten en onze staansmogclijkheid niet verdringen", al dus de gezamenlijke vissers rond de Lau werszee en alle daaraan verbonden venbedrijven. Een van de Algerijnse dorpen die zondag werden getroffen door een aardbeving: Meloeza, waar de nteeste huizen iii ruïnes werden veranderd. Bij de ramp kwamen 47 mensen om het leven. Minister Beerman Rechercheur had groot gelijk (Van onze parlementsredactie) Terecht heeft een rechercheur van de Amsterdamse vreemdelingendienst ver klaard niets rte maken te hebben met een mededeling van de werkgeefster van een Spaanse vreemdelinge, dat zij de minis ter van justitie nog kortgeleden gespro ken had. Daarover was de rechercheur niets bekend. Dit antwoordt minster Beerman op schriftelijke vragen van he» Tweede-Kamerlid Scheps (soc.). De minister ontkent, dat terwijl de vreemdelingenpolitie de Spaanse Maria del Carmen Saldago uitgeleide deed. hij bezig dame een verblijfsvergunning den verleend. Op 22 december 1959 be. sloot hij het verblijf niet langer te aan vaarden. De politie werd daarvan op de hoogte gesteld. Op 5 januari 1959 werd op het departement van justitie een ver zoek ontvangen het vertrek van de Spaanse op te schorten in verband met haar zg. overspannen toestand. Uit een psychiatrisch onderzoek bleek, dat er geen aanleiding was uitstel te verlenen Op 7 januari werd namens mej. Salda go om een definitieve vestigingsvergun ning verzocht, maar ook dit verzoek werd afgewezen. Op 19 januari meldde de Spaanse zich in gezelschap van haar werkgevers bij dc Amsterdamse politie ter regeling van haar vertrek.. Daar haar bagage zich nog in het huis van haar werkgever bevond, is zij in de gelegen heid gesteld die daar zelf te gaan halen in aanwezigheid van twee rechercheurs en haar werkgeefster. De inmiddels voor uitgereden werkgever weigerde echter de rechercheurs de toegang tot zijn huis Daarop zij de rechercheurs met mej. Sal dago naar het hoofdbureau van politie teruggereden. Zij protesteerde daartegen heftig, aangemoedigd door haar werk gever. De rechercheurs hebben haar moeten vastpakken en in de auto terug brengen. 15.000 gestolen. De rechtbank te Utrecht heeft vanmorgen de 20-jarige lichtmatroos W. G. J. van den B. te Utrecht wegens diefstal van ongeveer f 15.000 conform de eis veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek voorrarrest. Van den B. was in augustus van het vorig jaar uit een opvoedingsge sticht ontsnapt en had in de nacht 5 op 6 september bij een broodfabriek te Amersfoort 15 000 uit de brandkast ge- ....en u moet dankbaar zijn dat ik hem uitgenodigd heb SOERABAJA had zijn muren enkele dagen geleden volgekalkt met anti-communistische leuzen keurig schoongemaakt en de over wegend communistische burgerij was door een dag vrijaf in een uitgelaten stemming, toen een kennelijk vermoeide premier Chroesjtsjef, ge kleed in een verkreukeld kostuum, de stad binnenreed. ar zijn eigen menigte van i.OOO werd uitgesproken door een tolk. Chroesjtsjef, ,die na de Indonesische toespraak van een half uur, zelf ook nog even het woord voerde, sprak va Russisohe suprematie op het gebied ruimtevaart en hij kondigde aan, Rusland ook op economisch gebied de Verenigde Staten spoedig in 191 voorbij zou streven. Hij noemde Amerika ka een uitgeputte Marathonrenner. Hij vergeleek Soerabaja, waar in 1945 het eerst de Indonesische opstand uitbrak met Stalingrad in 1942. De Sowjetunie. aldus Chroesjtsjef, "is van harte bereid de landen in het oosten niet alleen rele en politieke, maar ook materiële steun te verlenen, die elk jaar groter zal worden. Het gejuich van dé massa, door extra treinen naar Soerabaja gebracht, was hartelijk, maar het ware enthousiasme kwam eerst, toen Soekarno tussen pal men en vlaggen door naar het hoge po dium schreed om daar al zijn dramatisch talent uit te spelen in een bijna hysteri sche redevoering. Sukarno vroeg om vertegenwoordiging van Azië en Afrika op de in mei te NIEUWE PREMIER OP SICILIË Het parlement van Sicilië heeft giste ren de vroegere monarchist Majorana Delia Nicchiara gekozen tot premier. Hij is vice-president geweest in de door de communisten gesteunde regering van de dissidente christen-democraat Silvio Mi- lazzo, die de vorige week is afgetreden. Milazzo's kabinet viel toen Nicchiara en nog twee ministers uit de regering tra den uit protest tegen de linkse politiek i Irene prinses Margarethe van Denemar- ken over een verloving tussen de om daar op 12 maart deel te nemen ses Astrid van Noorwegen en een aan een particulier hofbal in het groot aantal Duitse prinsen en prin- Vita Havet-paleis. Koning Gustaaf "essen. VI Adolf en koningin Louise hebben voor het feest een groot aantal Euro- Natuurlijk heeft zo'n feest van Athene kroon prins Constan- tijn en prinses Sophia en uit Madrid komt ex- koning Simeon van Bulgarije. Andere genodig den zijn: kroon- Inmiddels maken de Engelse bla den zich boos over het feit, dat wèl prinses Alexan dra van Kent is uitgenodigd, maar niet prin ses Margaret. Vindt men haar het opvallend, dat slechts tvat oud voor dit zijn zuster, prinses een van de genodigden niet zon- gezelschap? Er der begeleiding mtm&tmmmiatiaak komt een Duitse pese prinsen en prinsesssen uitge- ongehuwde vorstenkinderen en aan- nodigd. Hun kleinkinderen, de char- verwante adel tot gevolg dat de ge- mante prinsessen Margaretha, Bir- ruchten over mogelijke romances git-la en Desiree. zullen optreden als k ops(efcen. gastvrouwen. Uit Engeland komen de hertog van Kent Alexandra, komt. Prins Con- stantijn van Griekenland brengt namelijk zijn moeder, ko ningin Frede- rika, mee en er is al verschillen de keren gespro- Prinses Desiree Margaretha prins van 33 jaar en prinses Astrid van Noorwegen is toch ook al 28 jaar. Men concludeert dat er dus een andere reden moet zijn en een van de bladen schreef dan ook dat de knappe Engelse prinses thuis moet blijven omdat zij te veel de aandacht van de andere gasten zou afleiden. den topconferentie. Waarom alleen de grote vier? Waar ontplofte dc eerste atoombom: in Azië. Waar zijn de onrus tigste gebieden? in Azië en Afrika. Waar. om zijn wij dan niet uitgenodigd, deel te nemen aan besprekingen die wereldvrede moeten leiden?" Sukarno zei, brulde in de microfoon „Laat mij u dit zeggen: er zal geen vrede in deze wereld zijn, als er geen oplossing komt voor alle problemen van dc Azia tische en Afrikaanse naties. Soekarno zei tot de wild juichende menigte: „Ik zal mijn eigen soort s lisme volgen. Indonesië is een schoon land, bevriend met volken van de gehele wereld. De Sowjetunie is slechts één van de verschillende landen die Indonesië economische hulp verschaffen." Nieuw-Guinea Dramatisch waren rijn gebaren toen hij zei: „Indonesië is bevriend met alle landen. Het nodigt uit en ontvangt pre sidenten van alie landen met gelijke warmte en open hart." Tegelijkertijd zei hij dat Indonesië zou afrijden om Nieuw- Guinea te krijgen. En verder: „Sommige mensen hebben gezegd: wat is er aan de hand met Su karno; hij heeft een communist meege bracht. Nu, en wat dan nog? Ook de heer Chroesjtsjef is een mens net als wij. Kijk naar hem, hij is niet groot, hij is een beetje dik. hij is zeer eenvoudig, zeer bescheiden. Maar deze bescheiden man vertegenwoordigt een miljard men sen die het communisme volgen. U moet Sukarno dankbaar zijn, dat hij een zo groot leider uitnodigde." Sneeuwklokjes voor Koningin In de padvinderswereld is gisteren de geboortedag van Lord Baden Powell ge vierd. Ter gelegenheid daarvan heeft 's middags een vijftal „blauwe koorden padvindsters", begeleid door de presi dente van het Nederlandse padvindsters- gilde mevrouw N. A. den HaarGroen uit Leiden op paleis Soestdijk een be- zoek gebracht aan de Koningin. De pad vindsters Gonda Baars uit Heusden, Heieen Broekema uit Oegstgeest, Hanne- ke van Cittert uit Utrecht, Fietje Braaksma uit Heereveen en Mies de Jong uit Nijmegen boden de Koningin (Van onze parlementsredactie) De regering neemt wat de overheidsbe moeiingen op het gebied van de kern energie betreft het standpunt in. dat slechts een opzet waarbij iedere minis ter verantwoordelijk blijft voor de hem toevertrouwde gebieden, in het Neder landse staatsbestel past. Deze opzet ligt ook ten grondslag aan de onlangs inge diende ontwerp-kernenergiewet en kan dus bij de behandeling van deze wet in de beide Kamers in discussie komen. Minister Luns deelt dit mee (mede namens de ministers De Pous, Cals en Van Rooy) in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Pos thumus (soc.). De heer Posthumus had de aandacht van de regering gevestigd op enkele uitspraken van mr. E. Sassen, lid van de Euratomcomroissie. Volgens de heer Sassen zou de Euratomcommissie teleurgesteld zijn over 't in Nederland gevoerde kernenergiebeleid, dat te veel versnipperd zou zijn. Verder zou de heer Sassen hebben gezegd, dat de Belgische opzet van een centraal Hoge Commissa riaat voor dc kernenergie beslist geluk kiger is dan de Nederlandse structuur. Mr. Sassen, aldus blijkt uit het antwoord van minister Luns, heeft desgevraagd verklaard geen verantwoordelijkheid te kunnen aanvaarden voor de juistheid van de publikaties waarfi zijn uitspraken zijn weergegeven. Mochten echter de uit spraken zijn gedaan zoals ze in de pers zijn weergegeven, dan kan de Neder landse regering deze niet onderschrij ven, aldus de minister. Prinses Beatrix opent Floriade Duitse defensiehulp aan de Spanjaarden? Het Westduitsc ministerie van defen sie heeft gisteren berichten ontkend, dat het geheime onderhandelingen voert voor het aanleggen van raketbases voor oplei ding van dc luchtmacht in Spanje. Vam be trouwbare zijde wordt echter ver nomen. dart or besprekingen geweest zijn voor het aanloggen van oefeniterreriinen in Spanje. Hierbij waren geen raketbeD betrokken. Rustig weer De Bilt verwacht tot r. genavond: Zwaar bewolkt met hier en daar mist, maar plaatse lijk ook opklaringen. Bijna overal droog weer. Overwe gend zwakke wind. Weinig verandering in temperatuur. (Opgemaakt om 11.15 uur) ZON EN MAAN Zon op 7.40, onder 18.08; Maan op 6 03, onder 15.39. 26 februari Nieuwe Maan. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur &„rt Münehcn Zürich Genèvc NU FEEST IN JAPAN PRINSES MITSJIKO. de 25-jarige echtgenote van de Japanse kroon prins Akihito, heeft vandaag het leven geschonken aan een zoon. Het is het eerste kind dat is geboren uit het huwelijk tussen Akihito en de dochter van een Japanse grootindus trieel, dat vorig jaar met veel pracht en praal werd gesloten. Van de zijde der keizerlijke hofhouding bekendgemaakt dait moeder en kind het goed maken. De baby zal op 29 februari laam krijgen. Tort doo daitum spreekt over „Sjlnno". hetgeen keizerlijke prins betekent. VolgenB Japams gebruik mocht de toe komstige vader rich tijdens de bevalling ndert to het ziekenhuis bevinden-. Na de bevalling werd hert goede nieuw» echter onmiddellijk aan het keizerlijk paleis doorgegeven, waar de opperkamerheer de volgende officiële mededeling deed: „Sinds het huwelijk van de Prina in april van het vorige jaar hebben wU uit het diepst van ons hart ge hoopt op de geboorte van een kind. Vandaag om 4.15 uur in de namiddag werd een zoon geboren en dit Is een reden voor wederzijdse gelukwensen. De geboorte werd onmiddellijk door gegeven aan dc keizer en de keizerin en wU weten dat z(J hierdoor geluk kig zijn gemaakt. Het feit dat moeder en kind het goed maken ls een bron van vreugde. WU bidden dat de kei- zerlykc prina in goede gezondheid moge opgroeien. Op 29 febrnari zal hU het oude ceremonieel van het eerste bad meemaken en de keizer zal hem dan een naam en titel geven. We zullen de naam en titel dan be kend maken in de Kasjikojodokoro". (de keizerlUke schrijn). Het prinsje woog bij de geboorte 2.540 gram. de lengte was 47 centimeter.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1