Sjoukje Dijkstra staat achter Heiss op tweede plaats Na vier verplichte figuren in Squaw Valley Australië, Japan en Finland vielen af In zeven plaatsen wordt CKB-jubileum gevierd BOM EN DE JONG SAMEN OP DE EERSTE PLAATS Verliespuiit voor WIBO: Batswingers 2 verloor GGV moest hoofd buigen voor Kangeroes 2 Volleybal van Leidse clubs Prof. wijk bedwong Concordia Rotterdam met moeite Nat. wedstrijden van liet NCGV in Arnhem NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 22 FEBRUARI 196C Dijkstra bij de Olympische Winterspelen in Squaw Valley op de tweede plaats. Zöals verwacht, staat haar Amerikaanse rivale Carol Heiss, het van Duitse afkomst en in New York wonende meisje, eerste. Zij is voortreffelijk in vorm en zal ongetwijfeld de gouden medaille opeisen wanneer haar geen pech overkomt. De internationale jury kende de Ame rikaanse voor vrijwel elke figuur het hoogste puntental toe. Zij verkreeg daarmee een voorsprong van 45 punten op Sjoukje Dijkstra, die het ove rigens ook voortreffelijk doet, maar juist in de perfectie iets achterblijft. Joan Haanappel bezet op dit ogenblik de zesde plaats. De 19-jarige Haagse kunstrijdster trok reeds voordat zij aan haar eerste ver- pbohte figuur begon de aandacht van velen, want bepaald niet ten onrechte wondt zij de schoonheidskoningin van het Olympische dorp genoemd. De blauw ogige brunette wilde z.ich zaterdagmor- alle vroegte reeds om zeven uur werd een begin gemaakt met de wed strijden niet uitlaten over de verde ling van de medailles. „Ik voel me lek ker fit en dat vind ik heel belangrijk", zei Joan. „Het Olympische centrum ligt 2000 m boven de zeespiegel en daardoor word je sneller vermoeid. Maar dat geldt voor iedereen en ik heb gelukkig in Davos getraind, zodat ik wel iets gewend ben. Ik hoop nu alleen, dat de rest ook in orde komt". ZESDE PLAATS Welnu, Joan die ai$ een van de eerste rider 26 deelnemers zaterdagmorgen op de baan kwam. deed het zeker niet slecht, nummers besette zif achter "Carol Helss, Sjoukje Dijkstra en Barbara Roles (VS) de vierde plaats. Deze heeft rü evenwel niet kunnen behouden, want de twee volgende verplichte figuren idrongen het Tsjechoslowaakse meisje 9innen met een tijd van 45.9" sec. Het °Jana Mrazkova en Laurence Owen uit de I^JVS haar naar de zesde plaats. Als laatste kwam Sjoukje Dijkstra aan - de beurt en hoewel de Europese kam- j; pioene juist iets minder punten scoorde v dan Barbara Roles, werd zij door de ui jury na een ingewikkelde berekening toch l«op de tweede plaats gezet. Daar prijkt ™lhaar naam nu nog en hoewel Barbara slechte een geringe achterstand GEHEIMPJE J Ook meisjes waar heel de wereld naar kijkt hebben haar geheimpjes. Na de wedstrijden van zaterdag gingen de kunstrijdsters Barbara Roles, Sjoukje Dijkstra en Carol Heiss in een Hoekje van de baan staan. Het duurde maar kort of ze waren aan het giechelen en babbelen. Carol vertelde dat het een geheimpje was en Sjoukje zei ernstig „4Is Carol het niet vertellen wil, zeg ik ook niets". Toen lachte ze en zei- „Ik geloof dat ik het toch niet ver tel". Barbara was niet te vinden, maai Sjoukje zei er vrijwel zeker van te zijn. dat ook Barbara zou zwijgen... Mympische medailles de medailles Rusland Duitsland Zweden Canada Zwitserland Amerika Oostenrijk Polen Finland goud brons zilver heeft, ziet het er wel naar uit, dat landgenote na de nog twee resterende verplichte figuren, die vandaag worden verwerkt -en de vrije figuren van dinsdag als tweede zal eindigen achter de vrijwel onbereikbare Carol Heiss. Maar zelfs bij het kunstrijden zijn aangename en on« genome verrassingen niet uitgesloten, dat nog even dient afgewacht te worden hoe de definitieve uitslag zal luiden. VERRASSINGEN De Duitsers hebben zaterdag voor I verrassingen gezorgd door de afdaling voor dames ski en het 500 m. hardrijden voor dames te winnen. Voor het eerste nummer was Amerika sterk favoriet, ter wijl algemeen werd verwacht, dat Rus land alle schaatstltels voor dames zou opeisen. Die afdaling voor dames is an ders wel een spannend gevecht geworden, want de 18-jarige Oostduitse skiloopster Heidi Biebl won dit nummer namelijk met slechts één seconde verschil op haar Amerikaanse rivale Penny Pitou, die sterk favoriet was. De Oostduitse Helga Haase zorgde op de 500 m schaatsen voor een complete ing. want zij versloeg alle Rus- z^lfsprekend, dat na deze onverwachte de stemming in het Duitse kamp aanmerkelijk steeg na de onder linge ruzies van de afgelopen dagen. Boekten de Russen op de schaats dus een tegen valler, bij de dames ski-cross country zorgde de kostumière Marja Goe- sakova ervoor, dat zij het 10 km lange parcours het snelst aflegde en zodoende een gouden medaille verdiende. Hef weer was zgterdag uitstekend en er was grote publieke belang stelling voor de wedstrijden. Er waren naar schatting 32.000 toe schouwers. Op de ruime parkeer plaats stonden 6700 wagens gepar keerd en 210 bussen. Het gehele wintersportcentrum bood een fees telijke aanblik. Ontroostbaar was evenwel de Zweedse hardrijdster Elsa Einarason, die op de 500 m reeds bij de eerste bocht slipte en tus sen de toeschouwers terecht kwam. Zij werd niet gewond, maar moest de strijd staken. Dat betekende een grote teleur stelling, aangezien zij tijdens de training de snelste tijd had gemaakt met 45 7 sec. Dat was dus 0.2 sec. sneller dam winnares Helga Haase. Rusland, Canada, Amerika, Tsjechoslo- wakije en Zweden hebben zich tot dusver geplaatst voor de finalegroep van ijshockeytoernooi. De Zweden dienden zaterdagmorgen een ernstig protest over de laakbare wijze waarop enkele Canadezen in de wedstrijd Z weden- Canada hadden gespeeld. Het protest inmiddels verworpen. gouden medaille in Squaw Valley, de 31-jaripe Zweedse skiër. Sixten Jernberg uit midden-Zweden. Hij werd Olympisch kampioen op de 30 km cross-country. OLYMPISCH IJSHOCKEYTOERNOOI In het Olympisch ijshockeytoernooi zijn DuitslandFinland 41 (10, 20 zaterdagavond drie wedstrijden gespeeld. De uitslagen waren; Groep A; Tsjecho- slowakjjeAustralië 181 (71. 30 en 80); Groep B: CanadaJapan 19—1 (50, 71 en 70) en Groep C: Rusland Finland 8—4 (2—1. 4—0 en 2—3). Mooie wedstrijden zijn het in ieder geval niet geweest. Daarvoor was het krachtsverschil te groot. Het blijkt nu, dat Australië en Japan nog geen ploegen hebben, die rijp zijn voor een Olympisch toernooi. Opmerkelijk is echter de pre statie van Finland, dat weliswaar van Rusland verloor, doch goed partij gaf. In de laatste periodic was de score zelfs ten voordele van de Finnen, die eind vorig jaar tegen het HOKIJ-team in de Haagse Houitrusthal gelijk speelden. Zondag zijn gespeeld: ZwedenJapan 19—0 (8—0, 50 en 5—0), Ver. Staten— Australië 12—1 (6—0, 3—0 en 3—1) TAFELTENNIS Zwitserse teams voor 5 maart gevormd De Zwitserse tafeltennisbond heeft n tok de teams bekend gemaakt voor d 'edstrijden NederlandZwitserland die p 5 maart in Alphen aan den Rijn dames) en Veendam (heren) zullen gespeeld. or Alphen aan den Rijn werden e volgende dames gekozen: mevr. Fran isca Hasller (kampioene van Zwitser- md), Monique Jaquet en Victoria Roe- elberger. Voor de wedstrijd in Veendam heeft e Zwitserse bond afgevaardigd de Volleybal. Het is thans zeker, dal e interland-volleybalwedstrijd Neder- indOost Duitsland (dames) niet op maart doorgaat. Over een andere da rn in begin maart wordt nog onder- andeld. Voorts is het vrijwel uitgeslo- ;n, dat de heren van Zagreb Zuid-Sla- lë) op de nieuwe datum komen vooi tn wedstrijd tegen het Ned. heren- ondsteam, zodat getracht wordt he' erenteam van Brabo uit Antwerpen »ar Den Haag uit te nodigen. Jubileumfonds reeds f3.000 groot. De Chr. Korfbalbond bestaat op 30 april 40 jaar. Het jubileum zal door alle korf ballers. bijgewoond kunnen worden, doordat dé jubileumavondcn op zeven ver schillende plaatsen in Nederland worden gehouden. Op de gala-avond, 25 april in het Kurhaus in Scheveningen, zal het totaalbedrag bekend worden gemaakt van het .jubileumfonds der C.K.B. Op het ogenblik is een bedrag van f 3000 bijeen, terwijl nog bijdragen worden verwacht van vele clubs. Dit fonds is verleden jaar ingesteld met het doel bijzondere posten van de bond dekken. Ieder lid en oudlid stort een g den hiervoor. „Zonnig doel" heet het fonds van de leden en „Zonnig verleden' dat van de oüd-leden. Het streefbedrag •s 10.000 gulden. Er zijn reeds belangrijke giften binnen gekomen uit binnen- en bui tenland. Zo heeft de eerste compéritielei- der. die thans in Canada woont en tijdens de jubileumviering naar Nederland komt. een belangrijk bedrag geschonken. Ook uit Duitsland, Australië en nog andere landen zijn gelden gearriveerd. De 175 CKB-verenigingen met tezamen 9445 leden is verzocht lijsten samen te stellen met namen van oud-leden Velen heeft men echter niet kunnen bereiken. Zij kunnen zich alsnog opgeven aan het bondsbureau, Zaagmolenkade 33b in Rot terdam De actie sluit op 25 april. Dan zal het bedrag aan het CKB-bestunr over handigd worden. De programma's van de zeven jubileum avonden zijn gelijk. In Scheveningen zal orof. dr. J. Waterink pionier van de Chr. sportbèweging in Nederland de feestrede uitspreken. In de andere plaatsen zijn dat o.a. de heer J. Kuilman in Ede en de heer C. de Greef (erevoorzitter) in Rot terdam. Tevens zal op alle avonden de eerste film van de CKB, worden getoond. Deze is gemaakt door de heer K. v. d. Knoop uit Den Briel naar een scenario van J de Vries. De bekende acteur en hoorspel- schrijver Jan de Vries heeft ter gelegen heid van het jubileum ook een toneel spel in twee bedrijven geschreven voor twee heren en vijf dames. Dit spel is ge titeld „Apelleren is Verboden" en han delt over een gezin met de korfbal als directe achtergrond. De feestavonden zullen gehouden wor den op 25 april in het Kurhaus in Sche veningen (Galaavond); 27 april in Ree- Om de nationale damtitel De elfde ronde van de wedstrijd om het damkam pioenschap van Ne derland bracht vier Vos, Van der Sluis van Van Heerdt-, Okrogelnik verloor van Meijer en Edink van Van Silfhout. De ove rige partijen Van Eln was wegens ziekte verhinderd zodat Rotterdammer Bastemeijer niet be hoefde te spelen. t De het an deze ronde wi '/•j'f'er in grote tijdnood komen 1 limburger Okrogelnik; hij heeft in dit enbernooi al heel wat punten verspeeld oor zijn tijd niet oordeelkundig te ver telen en indien hij zich daar niet ernstig Etoe gaat leggen, zal hij het niet vcr- r brengen dan het predicaat „goede loofdklasser". Dit zou voor dammend Bom, die een punt achter stond op koploper Wim de Jong, speelde zeer ge concentreerd en de Utrechter Vos wacht te tevergeefs op het in tijdnood komen van Bom. Het werd een nederlaag voor de Utrechter. Edink en Van Silfhout kunnen eikaars spel door en door en zo scheen remise tiet verdiende loon naar werken. Edink legde een paar slordige positiezetten op tiet bord waardoor Van Silfhout de volle buit nog kon binnen halen. De overige uitslagen waren: Gordijn- De Vries 1—1, Bom—Van Silfhout 20, Van der SluisDe Jong 02, Meijer— Bergsma 11, OkrogelnikBastemeijer 20 en Van HeerdeVos 11. De stand is nu Bom en De Jong 17 pt, Gordijn 14 pt, Huisman 13 pt (met nog 2 partijen te spelen), Van Silfhout, Roozen- burg, Bergsma en Meijer 12 pt, ir. Van Dijk 11 pt (één partij achterstand), Okro gelnik 11 pt, Edink 10 pt (één partij ach terstand), Van Heerde en Van der Sluis 10 pt, Bastemeijer 9 pt uit 11, Vos 9 pt en De Vries 7 pt uit 11 partijen. horst in Ede; 29 april in de Groote Schouwburg in Rotterdam-Zuid; 2 mei in Gebouw voor Kunsten en Wetenschap pen in Utrecht; 6 mei in Kunstmin in Dordrecht; 10 mei in Marcanti in Amster dam en de slotavond op 17 mei in Con certzaal Schaaf in Leeuwarden. Toegang' kaarten zijn verkrijgbaar bij de eigen verenigingen en voor oud-leden bij de contactpersonen in de afdelingen ai de bij het bondsbureau van de C-KE 1—1). De stamden zijn thans: Groep A: Ver. Staten 2 2 0 0 4 19—6 Tsjechosl2 1 0 1 2 23—8 Australië 2 0 0 2 0 2—30 Groep B; Canada 2 2 0 0 4 24—3 Zweden 2 1 0 1 2 20—5 Japan 2 0. 0 2 0 137 Groep C; Rusland 2 2 0 0 4 164 Duitsland 2 1 0 1 2 49 Fin-land 2 0 0 2 0 5—12 De twee hoogst geplaatste tearns van elke groep gaan naar de finale. De Zweedse IJshockey bond heeft bij de Init. IJshockeyfedenatie geprotesteerd tegen „ruw spel" van de Canadezen tij dens de vrijdag voor het Olympisch ijs hockeytoernooi gespeelde wedstrijd Ca nadaZ weden Het protest luidde als volgt: „De Zweedse IUshockeybond wenst hierbij onder uw aandacht te brengen, dat het tijdens de 19 februari gespeelde wed strijd Canada—Zweden scheen, alsof de Init. ijshookeyregels niiet volledig werden oegepast, in het bijzonder wat betreft .boarding" en „high sticking". Wij zijn, zoate -do -aniére Eur. IfiiJdbn' UltgerwKiiigd Ie spelen vol-gens de Int. regels, vast gesteld dooi* de Int., IJshoekeyfederafaé. Het is onze oprechte wens, dat de komen de wedstrijden in het Olympisch toernooi zullen worden gespeeld volgens het offi ciële spelregelboekje van 1956". Overigens is het protest al afgewezen. Schaken Aan hot Clare Benedöct- sohaokitoernooi, dat in april in de Zwit serse stad Bi-el zaïl wonden gehouden, zul len zes landen deelnemen Hat zijn West- Duitsland, Engeland, Italië, Oostenrijk. Zwitserland en Spanje, West-Duitsland, dat in 1959 eers-te werd, zal worden ver tegenwoordigd door de schakers Umzlcker, Sohmid, Darga, Pfeiffer en Bialas. Koudekerk greep kansen niet Spirit met buit naar huis2—5 In een matige, fors gespeelde wedstrijd verloor Koudekerk van Spirit met 25. Spirit won de toss en koos de strke wind, die vrijwel van doel tot doel stond, als bondgenoot. Aanvankelijk speelden beide partijen gelijk op, waarbij beide -Joelen beurtelings in gevaar kwamen Het spel van Spirit sloot als geheel iets beter, zonder dat van een overwicht kon worden gesproken. Voor het doel faal ten beide voorhoeden. Na 32 minuten spelen kwam de ba' voor het doel van Koudeker. Invaller doelman De Wit stompte de bal weg. voor de voeten van de linksbuiten van Spirit Noordergraaf die met een hard chot zijn club de leidi-ng gaf01 Koudekerk was hierdoor even ont- noedigd. Twee minuten later kon de rechtsbinnen Verweij de stand op 02 brengen. Alles op aanval Na de rust zette Koudekerk alles op de aanval en aanvankelijk had het ge durende korte tijd een licht veldover wicht. De voorhoede was echter niet in staat de kansen te benutten. Na vijf mi nuten kreeg middenvoor Boers, bij een wonsteling voor het Koudekerk-doel, de kans om de stand op 03 te brengen. Een kwartier later bracht de linksbin nen van Spirit, Ouwerkerk, met een hard, doch houdbaar schot de stand op 0—4. Toen korte tijd later een den- Spirit- jpelers in eigen strafschopgebied de bal onder de arm meenam, kende de scheid® later nam dezelfde spelei een van rechts aangegeven bal op het hoofd en via de rug van een der Spirit spelers verdween de bal weer in het net 24. Ongeveer vijf minuten voor het rinde maakte Verweij voor zijn club he* 'de doelpunt. Sparit behaalde een verdiende, maar geflateerde zege. Het veldspel van Kou dekerk w-as zeker niet van mindere kwa liteit, maar voor het doel werden da kansen door Spirit goed benut; de voor hoede van Koudekerk daarentegen liet diverse mooie scoringskansen onbenu-* Ereklasse Sparta 1—Maasstad 91, Wibo 2— Povac 73, Batswingers—PSV 91, Ned- llyod—Wlbo 1 5—5, Sparta 2—Smash 2-8. Er waren enkele opmerkelijke uitsla gen. Wibo noteerde in Amsterdam zijn eerste verliespunt tegen Nedlloyd. Bronsgeest en Ho- gendoorn waren oij Wibo niet helemaal in vorm. Het moest dus helemaal van Stulemefjer komen. Die maakte geen fout, ook niet tegen Schoofs, die hi, in een magistrale party in drie games klopte. Dat verliespuntje behoeft Wibo overigens helemaal niet te verontrusten. De Haagse successen kwamen van Batswingers en Wibo 2, die resp van PSV en Povac wonnen. Bat swingers liet PSV geen enkele illusie en won met 91. Alleen invaller Goed- óloed moest een verliespartij incasseren. Wibo 2 drukte Povac door de 73 zege vaster op de laatste plaatst. Sparta 1 zonder Gimbel behaalde op Maasstad 'n gemakkelijke 9—1 zege. Claessens ver loor van v. d. Boogaard. Smash kwam op de derde plaats door een 8—2 zege op Sparta 2. Typisch genoeg werden de twee punten veroverd op het sterkste tweetaldoor Hans Onnes op Kenter en d'Haens op Schonemeijer. Scylla ver scheen niet tegen het tevergeefs geko men Punch. Dat zal de Leidenaars ver moedelijk twee verliespunten kosten. Wibo 16—31 Sparta 2 16—12 Smash Nedlloyd Batswinger 16—25 16—25 16-24 16-18 15—16 Maasstad Wlbo 2 PSV Scylla 16—12 ie le— 6 15— 5 16— 3 Hoofdklasse B Wibo 3—Batswingers 2 6—1!. Treffer» Belcrum 37, AtoomDocos 91, Togldo—Elan 3—7, OTTC—Luck Raek 6—4. De grootste verrassing was de zege van hekkesluiter Wibo 3 op leider Bat swingers 2. De zege is toe te schrijven aan Nederpelt, die prachtig op dreef was en driemaal won. Daaraan voegden Ho- gendoorn en Rijshouwer elk nog een overwinning toe, zodat toen het dubbel- pen dagen vrij rustig in de volleybalgele- dcren in Leiden- Slechts één belangrijke wedstrijd om dc bovenste plaats was er te noteren- Die speelde zich af in de heren tweede klas, waar GGV 1 voor zijn waar schijnlijk laatste kans op het kampioen schap streed- Maar de mannen van Van Elburg misten de bus en znllcn nu moe ten afwachten of het jonge Kangeroes 2 zo vriendelijk wil zijn in de komende wed strijden nog vier punten te verspelen. Maar evenal» wij zullen zij daaraan niet •leioven. Wel nam GGV een 1—0 voor sprong, maar de volgende drie sets waren voor de Kangeroes. die juichend de over winning mee naar huls namen. De koplopers in de heren eerste klas hadden weinig moeite hun posities te handhaven. Prof. Wijk 2 speelde met LUSV 1, de cijfers spreken voor zichzedf 15—2, 15—3 en 15—7, maar HVL 2 moest één setje prijsgeven aan een ziioh vinnig verwerend Or. Groen 1, dat verwoede po gingen doet uit de gevaarlijke zone te komen. Bij de dames deden Kangeroes ?n Nw. Brunhilde geen misstap, zodat ook hier niets veranderde. In de lagere regionen viel alleen de knappe prestatie op van de dames van HVL 1, dat revanche nam door Teylingen 2 te kloppen. Hierdoor schiep HVL rich P.W. steeds zwaarder te worden. Het Rotterdamse Concordia mocht dan af en toe met aardige smashes en fris spel uit de hoek komen, dit technisch toch zwakke spel had de «Leidenaars niet zoveel hoofdbrekens mogen kosten. Maar de overwinning is weer binnen en het stapje dichter naar de begeerde titel is weer gezet. In alle drie de sets moest een achter stand worden weggewerkt, wat in twee sets vlot gebeurde, maar één keer was het een dubbeltje op zijn kant De hele set hadden de Rotterdammers een voorsprong gehad tot 1412 toe. De winst scheen voor het grijpen. Maar het plotsejing geïnspireerd spelende Prof. Wijk-team nam ook deze hindernis zonder kleerscheuren: 1614. Het begin van de strijd was nogal rommelig. Concordia startte met een geweldig enthousiasme en P.W. keek werkelijk even beteuterd naar enkele rake smashes. Toen Leurink echter aan het net kwam en met enige dreunende smashes van repliek diende, kwam langzaam maar zeker de rust in het P.W.-team terug. Wel wisten de Rotterdammers via uitschieters wat punten te vergaren, maar zij ver ontrustten Frans Mulder c.s. niet meer en met 1512 was het 10 voor Prof. Wijk. De tweede set had een heel wat span nender verloop. Zoals boven omschre ven was het een dubbeltje op zijn kant, maar de 2—0 kwam op het score bord. Fel vochten de Rotterdammers in de derde set om tenminste nog een ge lijk spel te behalen. Tot 11—7 lukte hun dit. Maar toen ineens kwam een op leving in de Leidse gelederen. Dc pas ses. die de hele avond wat stroef wa ren geweest, hervonden hun zuiver heid, waardoor de sets-up precies op maat boven het net verschenen. Troost, Sieval en de prachtig spelende Leurink, konden met enorme kogels hun hart luchten. Het werd dan ook vlot 15—11, waardoor de eindstand 3—0 werd. VVS verloor kansloos van Libanon i Zo prettig het er uit ziet voor de P.W.-ers, zo somber gaat het eruit zien voor VVS. Libanon 2 is na een zwakke start beduidend beter gaan spelen Dit moesten de roodbroeken aan den lijve ondervinden. Nu was het VVS-team da nig verzwakt. Het kwam met drie in vallers binnen de lijnen en vooral het niet-meespelen van Nico van Duyn be tekende een grote verzwakking van de aanval. De voor iedere Leidse ploeg moeilijk te bespelen Ahoy-hal was nog een handicap temeer en dus is de 30 nederlaag gauw verklaard. Het werd drie maal 15—9 voor Libanon, zonder dat de Leidenaars ook maar in één set de kans kregen gevaarlijk te worden. Deze neder'bag weegt nog zwaarder nu het Delftse CSVD uit de strijd tegen plaatsgenoot Punch een gelijkspel te slepen en zo een kostbaar puntje veroverde. Hierdoor kwam VVS op Je laatste plaats terecht en gezien de laat ste wedstrijden zal er een wondei moeten gebeuren, willen de roodbroe ken hun plaats in de overgangsklasse behouden. Als zij er kans toe zien op de voorlaatste plaats te eindigen, kun nen zij via degradatiewedstrijden de dans nog ontspringen. Prof. wyk dames wonnen weer Na de zeer zwakke start aan het be gin van de competitie schijnen de P.W. dames zich volkomen te hebben her steld. Na uit zeven wedstrijden slechts drie punten te hebben behaald, wonnen zij nu vier wedstrijden achter elkaar. Hiermee zijn de degradatiezorgen ver dwenen cn kan er vriiuit worden ge speeld. PVC moest dit zaterdagavond :n de eerste twee sets ondervinden. De Haagse meisjes kregen geen voet aan de grond Met 15—3 eri 15—6 werd de stand vl >t op 2—0 voor Prof. Wijk ge bracht. Maar in de derde set werden de 'eugels wat losser gelaten en PVC kreeg de kans zich te herstellen. Met grote vechtlust greep hot die. Nog was het niet nodig geweest de set te verliezen, maar zoals het gewoonlijk onder deze omstandigheden gaat, werd de serve verwaarloosd en dit kostte Prof. Wijk op de streep de 30 zege. Met 15—13 won PVC. Het bracht de stand op 2—1. De Haagse meisjes hebben een kans op een gelijk spel in eigen handen ge had. Wel stoomde P.W. ineens door tot 7—0. maar PVC kwam terug. Van 10— 10 ging het gelijk op tot 13—13. Uiterste spanning dus. Maar via de slotfase wist mevrouw Klinkhamer c.s. toch nog de volle winst mee naar Leiden te neme Via 1513 werd de 31 zege een feit. HVL had weinig moeite met VPSV Uitgezonderd de derde set, toen HVL meende de zaken even wat gemakke lijker te kunnen aanpakken, is var strijd weinig sprake geweest. Het gooi en smijtwerk dat de Voorburgse politie demonstreerde, vond weinig genade de ogen van de scheidsrechter. Zonder zich in te spannen wonnen de rood- hemden met 156 en 157 de eerste twee sets. In de derde kwamen de Voor burgers tot een 15—12 setwinst, maar dit was meer een gunst van de Leide naars dan een prestatie van de politie. In de vierde set werd door HVL over geschakeld op een hogere versnelling en dat kon VPSV niet meer bijbenen. Zonder moeite won HVL de vierde set met 157 en daarmee nam het de voile winst, 31, mee naar de Sleutelstad. Uitslagen volleybal afd. Lelden Dames eerste klas: Nw. Brunh. 2— KVC 1 0—3. Prof. Wijk 2—Nw. Brunh. 1 1—3, Teylingen 1—Kangeroes 1 1—3. Dames derde klas: KVC 4Meerburg 1 3—0, HVL 1 -Teylingen 2 30. Dames vierde klas: KVC 5Meerburg 2 n.o.. Raaphorst 1—HVL 2 2—2. He.en eerste klas: Prof. Wijk 2LU SV 1 3-0, Donar 1—KVC 1 1—3, HVL 2—Or. Groen 1 31, PSVA 1—Kange roes 1 1-2. KVC 2—WS 2 1—3. Heren tweede klas: Prof. Wijk 3— Donar 2 3-^—1, Kangeroes 2GGV 1 31, HVL 3—LD 1 3—1. Heren derde klas: Meerburg 1—VVS 4 3-0, Prof. Wijk 4-SIOS 1 0—3, De Vlam 1—Or. Groen 2 30. Heren vierde klas: Prof. Wijk 5— ODD 1 2—2, Donar 3—Meerburg 2 3—0, PSVA 2—DES 1 1—3, GGV 3—'Teylin gen 1 03. Heren vijfde klas: WS 6—Vogel l 3-D, Zeemacht 1-VVS 5 3-D. HVL 4- SKR 1 3—1, Raaphorst 1—DES 2 2—2, Prof. Wijk 6—LV 1 3-0. Overgangsklasse dames: PVC 1Prof. Wijk 1 1—3. Overgangsklasse heren: Libanon 2— WS 1 3-0, Prof. Wijk 1—Concordia 2 3-0. opnieuw kansen voor de titel en ook KVC 4 zal de nederlaag van de Sassemse meisjes niet ongelegen gekomen zijn. Drie earns dus die verder gaan duelleren om le titel in dames drie. In do heren derde klas blijft het Noord- wijkse SIOS ongeslagen aan de leiding, waarbij alleen het Leidse brandweerteam nog roet in het eten kan gooien- In de heren vierde klas geven DES 1 en Tey lingen 1 elkaar niette toe. Gezien de krachtsverhoudingen kan dit een bijzon- Ier spannende finish worden. De standen; Dames ceHste klas Kangeroes 1 9 17 Nw. Brunlh. 1 10 17 KVC 1 9 13 Or. Groen 1 9 12 Prof.wijk 2 10 7 Argos 2 9 5 Nw. Brunlh. 2 9 5 Teylingen 19 5 LUSV 1 8 1 Dames tweede kl- Kangeroes 2 8 14 KVC 2 9 14 GGV 1 9 10 KVC 3 8 8 Prof.wijk 3 9 8 Nw. Brunih. 3 9 7 DES 1 9 6 Or. Groen 2 9 3 KVC 4 8 11 HVL 1 8 10 Meerburg 18 8 Donar1 7 4 ODD 1 7 1 Dames vierde kl. SKR1 8 16 KVC 5 10 16 GGV 2 8 10 Alliance 10 8 Raaphonsit 9 7 HVL 2 9 6 Meerburg 2 10 5 Kangeroes 3 10 4 Heren eerste klas HVL 2 10 18 Prof.wijk 2 9 16 KVC 1 11 15 Kangeroes 1 10 14 WS 2 9 11 PSVA 1 10 10 Donar1 10 7 KVC 2 114 Or. Groen 1 11 3 LUSV1 9 2 Heren derde klas SIOS 1 8 16 De Vlam 1 9 15 Meerburg 1 10 14 WS 4 10 10 Prof wijk 4 9 7 DSB1 9 6 Or. Groen 2 10 5 KVC 3 9 1 Heren vierde klas 10 18 9 17 10 15 10 9 10 9 DES 1 Teylingen 1 Donar 3 Prof.wijk 5 PSVA 2 ODD 1 9 GGV 3 10 Meerburg 2 10 Heren vijfde klas HVL 4 10 18 Zeemacht 1 Prof.wijk 6 11 15 VOGEL 1 10 11 WS 5 11 11 VVS 6 10 9 SKRJ 11 8 DES 2 11 8 Raaphorst 1 11 5 L.V. 1 11 4 Overgangsklasse DES 1 15 (kamp.) 15 21 14 19 16 17 16 14 12 11 Heren tweede kl Kangeroes 2 GGV 1 WS 3 HVL 3 LD. 1 9 16 10 14 10 12 10 12 10 11 Prof.wijk 3 10 10 Donar2 GGV 2 LUSV 2 10 10 OVC1 MVC1 DRL 1 PVC 1 CSVD 1 Prof.wijk 1 12 11 Argos 1 11 10 Die Haghe 1 14 6 Hofwijck 1 15 1 Overgangsklasse Prof.wijk 1 15 25 Celebes 1 17 24 HVL 1 14 18 Libanon 2 16 17 Punch 15 16 Voorburg 1 14 15 DRL 1 14 14 Concordia 2 15 12 DES 2 14 10 VPSV 1 14 10 CSVD 1 WS1 spel zeer belangrijk werd. Maar ook het gelijke spel werd zelfs niet aan Bat swingers gegund. Daar Elan ditmaal geen fout maakte en met 73 van Togido won, staan de Rotterdammers weer aan de kop. Voor Wibo 3 komt er nu nog een kansje de laatste plaats te ontlopen. Docos is helemaal van slag en verloor met grote cijfers van Atoom. De neder laag van Luck Raek tegen OTTC kan ook als een verrassing worden be schouwd. Elan 16—24 Treffers 15-14 Batswing. 2 15-22 OTTC 15—14 Atoom 1621 Luck Raek 1711 Belcrum 1417 Togido 15— 9 Docos 1717 Wibo 3 15— 5 Maasbree 1515 Overgangsklasse G Maasstad 2Sorry 82, USV 2—BSM 28, FavorietDOS 37, Vanhessen— Punch 2 5—5. HTTC—Twenty-one-ap 4—6. Eendracht—NOAD 9—1. De zege van DOS was iets bescheide ner dan we van Wage c.s. gewend zijn. maar toch in ieder geval wel zo vol doende, dat er geen twijfel aan bestond wie de sterkste was. Langerveld en De Groot verloren van Hofland, maar daar- bij bleef het. Het dubbelspel gaf de Rot terdammers gelegenheid de eindstand iets gunstiger te maken. Twenty-one-up had heel wat te stellen met een zich hevig verwerend HTTC, maar kon toch nog zegevi DOS 17—31 Tw.-one-up 1730 Eendracht 17—24 Punch 2 16-22 BSM 16-21 Maasstad 2 17—21 Vanhesser Favoriet HTTC NOAD USV 2 16—15 16—12 17— 9 Overgangsklasse H Wibo 4—DOS 2 5—5; ATTC—Dordrecht 46; Batswingers 3—Mllksteamers 9—1; Maasstad 3—GEB 4—6; VSV—DOS 3 4—6. Het leidende Batswingers 3 won ge makkelijk van Milksteamers. Alleen Meijer verloor een partij tegen Enslin. Salamanders speelde niet, omdat de wedstrijd tegen Treffers 2 werd uitge steld. Knap werk deed GEB, dat Maas stad 3 met 6—4 klopte. Invaller Rijnders was bij GEB de grote man met drie over winningen.' De Gast won tweemaal, terwijl EUing zonder winst bleef. Ook DOS 3 deed het uitstekend door USV in eigen zaal met 64 te kloppen. Hier was het De Groot, die driemaal won, terwijl Tuurenhout voor nog twee kostbare winstpunten zorgde door overwinningen op v. Zeideren en Wagenaar. Het dubbel bezorgde DOS de volle winst. ATTC leed dc vijftiende nederlaag tegen Dor drecht, maar het gebeurde ditmaal met ere. DOS 2 kon tegen Wibo 4 niet ver der komen dan 55. Augustinus en Ur- sala Artz wonnen ieder tweemaal. Ven del liet het bij één zege. Batswing. 3 16—32 Treffers 2 14—14 Salamanders 16—29 Dordrecht 1726 DOS 2 17—21 DOS 3 16—20 USV 17—17 GEB Wibo 4 17—12 Milksteam. 178 Maasstad 3 164 ATTC 16— 1 RESERVE-VOETBAL Noordwijk 2 leed eerste nederlaag Res. 2de klas: NSW 2—CSVD 2 1—2; Gr. Llndt 2—Zwaluwen 2 4—2; Koz. Boys 2Zwart Wit 2 1—G: Quick Boys 2SSS 2 3—1; DOTO 2—ARC 2—2. CSVD 2 17 11 Quiok Boys 2 16 9 NSW 2 17 8 Zwamt Wiit 2 15 8 Gr. Llmdit 2 Zwauwen 2 ARC 2 DOTO 2 16 7 4 17 7 3 3 25 51—28 4 21 42—31 6 19 34—41 5 18 44—27 5 18 29—32 7 17 48—34 6 16 34—35 5 13 23—36 SSS 2 14 3 2 9 8 23—38 Koz. Boys 2 17 0 5 12 5 15—60 Res. 3de klas A: RCL 2—Quick Boys 3 2_i; SHS 2—JAC 2 2—1; Ter Leede 2— Noordwijk 2 53. Noordwijk 2 13 11 1 1 23 55—IS 16 41—28 5 3 5 13 38—25 6 1 6 13 34—38 6 0 8 12 36—33 4 3 5 11 32—32 3 2 7 8 18—39 2 2 7 6 16—57 Ter Leede 2 Schev. HS 2 JAC 2 14 RCL 2 14 Rijmsb. B. 2 12 Quick Boys 3 12 Die Haghe 3 11 Res. 3de klas B: Noordwijk 3's-Grav. SV 2 1—3; Die Haghe 2—HBSS 2 6-2; Or nas 2—CSVD 3 3—1. Monster 2 15 12 1 2 25 56—18 19 42—29 18 31—26 6 4 5 16 24—29 6 3 6 15 25—32 5 4 5 14 38—26 Kogelslingeren. Tijdens indoorwed- ririjden in New Yomk slingerde de Olym pische kampioen kogelslingeren, de Ame rikaan Harold Connolly, een gewicht van 35 Engelse ponden (ongeveer 15 kg) maar Mefist 21.70 meter van zich af. Hij verbe terde met deze prestatie het Amerikaan se record dat met 20.44 meter op naam van zijn landgenoot Bob Backus stond. Tafeltennis Bij de Europese ta feiten- vskampioenschappen die in april in Zagreb zullen worden gehouden, zal Ne derland worden vertogenwoordrigd door ie dames A&nes Simon Almaei, Ursula Artz en Ne'lie Visscher en door de heren Bert Onnes, Frans Schoofs en Paul Gizn- bel. IJ it slagen binnenkort bekend Na de gewestelijke wedstrijden die 'f het algemeen ir zeer goede sfeer zijn gehouden heeft het Ned. Chr. Gymn. Verbond zaterdag in Musis Sacrum Arnhem nationale Lurnwedobrijden houden. Deze wed strijden zijn een voorbereiding van het 50-jarig jubileum van dc NCGV dat op 26 maart zal worden gevierd. Daar zal namelijk een keurploeg, samengesteld uit winnaars van deze slotwedstrijden, demonstreren. Het aantal deelnemers aan de wedstrij den van zaterdag bedroeg ongeveer 600. Ieder der vier gewestelijke' afdeling had dames- herenploeg sonen afgevaardigd. Bovendien waren er nog twintig verenigingen met ieder een vrije oefening. Verschillende onderdelen werden tege lijk afgewerkt in daveroe zalen van Musis Sacrum om het geheel binnen een be paalde tijd klaar te krijgen. Insiders zijn van mening dat het tum- peil bij de verenigingen de laatste jaren zeer is gestegen. Vooral de dameeploegen leveren uitstekend w#nk en staan op een hoog peil. Het Noordergewest en het Gewest Holland gaan boveraan, maar de andere gewesten zullen deze achterstand binnen enkele jaren zeker wegwerken. Binnenkort zal worden bekendgemaakt welke turners en turnsters deel zullen uitmaken van de nationale demonstratie- ploeg. De NCRV heeft van deze wedstrijden een film opgenomen drie tx.Jt. via de tele visie zal worden uitgezonden. Nadat de heer J. A. de Heer, voorzitter van de bomdatachnische commissie de lei ders van de groepen een pluim had ge geven, sloot de bondsvoorzitter die heer per- A. F. don Boe ft deze wedstrijden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 9