De laatste dagen van in de woestijn omgekomen vliegers We bidden 0111 hulp Hoe belangrijk water is! Geheime Nazibewegiiig in Oostenrijk opgerold Nieuwe passen worden niet ingetrokken Accountants verwerpen „liun" wetsontwerp Zesenveertig doden bij aardbeving in Algerije 5 elseviersISkbiad Vlak voordat de regering haar beslissing over een tunnel onder het IJ of het Noord- zeekanaal heeft genomen, verschenen B. en j W. van Amsterdam eensklaps in het strijd perk met een forse nota aan de Tweede er. Als gy niet gauw de IJ-tunnel bouwt, bouwen wy hem zelf, aldus het Amsterdamse gemeentebestuur. Wy horen dit geluid met genoegen. Méér dan „geluid" ~e nota natuurlijk niet. Dc gemeente Amsterdam kan niet zo-maar, tegen de zin der regering, honderd miljoen lenen. En al kon zij het wel, don zou zij nog geen spade in de grond kunnen steken zonder toestemming van bepaalde ministeries. Maar toch: als het Amsterdamse gemeentebestuur maar eenmaal brult, wordt het misschien VRIJ NEDERJAND Moest dat nu zo? vroeg de lieer Tilanus zich dinsdag af, toen het Lauwerszcebelcid van de regering in de Tweede Kamer aan de orde kwam Hy beklaagde zirh erover dat het kabinet dc Kamerleden, die de re- gering gunstig gezind zyn, telkens weer in een moeilijke positie brengt. Veel be- Ij grip voor psychologie kon hy dit kabinet, J dat onder leiding staat van een psycholoog, n, niet toekennen. Meer dan de heer Tilanus, *j die koekjes eet van zyn eigen deeg, mag 'I dc oppositie zich beklagen, niet alleen over het falen der regering, maar ook over de die deze falende rege- steunt in een zwak, ergerniswekkend J beleid. By dc algemene beschouwingen j over dc begroting 1960 had de lieer Burger een motie ingediend, waarin de inpoldering 1] van de Lauwerszee werd gevraagd. De be- l(i handeling van deze motie werd met instem- j niing van de heer Burger zelf, uitgesteld tot de debatten over de begroting van ver keer en waterstaat, die dinsdagmiddag be- I gonnen. Om de regering, die nog steeds geen beslissing had genomen, in deze brandende j kwestie een stemming te besparen die on vermijdelijk een vonnis over haar besluite loosheid was geworden geschiedde liet on- Igehoorde: de Kamermeerderheid weigerde jde motie-Burger ondanks gemaakte af- J spraken by de begroting van verkeer J en waterstaat te behandelen. Om een nar- reiende, falende regering een stemming te besparen wnarby dc Kamer het kabincts- beleid zou hebben afgekeurd, werd do op- it, positie gemuilkorfd door de volgzame meerderheid, waartoe ondanks zyn klagend protest de heer Tilanus bleef horen. Moest dat nu zo? En hoe lang nog? De Franse afgevaardigde Jean Baptiste d Biaggi, die gearresteerd was wegens zijn tol gespeeld bij de gebeurtenissen in Al giers, is om gezondheidsredenen voorlopig in vriiheid gesteld. Eenentachtig leden van het Algerijnse Bevrijdingsfront zijn de laatste dagen ge arresteerd in het departement Seine-et- Marne ten oosten van Parijs. Onder de ^gearresteerden waren verscheidene offi cieren en ..vier doders van twee stoot- i ÉNEVEDA 1 WOL en N 'n k,aSïe aPart o3 f/il spaar de wikkels voor 6 nieuwe series sprookjes-borduurkaartjes Vingerhoed water per dag 640 km van de kust van de Middellandse Zee, zijn eindelijk de stoffelijke resten gevonden va nde bemanningsleden van een Amerikaans legervliegtuig, dat in de Tweede Wereldoorlog ver ongelukte. Petroleumarbeiders vonden de overblijfselen van de Amerikanen op een afstand van enkele hon derden kilometers van de plaats waar enige weken geleden het toestel onbeschadigd was gevon den. Nadat de bemanning er uit was gesprongen, moet het toestel nog een volmaakte buiklanding heb ben gemaakt. De radio werkte nog en de kruiken waren met wa ter gevuld. De bemanningsleden, die in de hete woestijn terecht kwamen, beschikten echter over niet meer dan een vinger hoed water per dag. Slechts enkele dagen hebben zfj het volgehouden. Het dagboek van sergeant Robert E. Lamotte verhaalt in korte bewoordin gen hun tragische ondergang: Zondag 4 april. Bij terugkeer verdwaald. Geen benzine meer. Om twee uur in de morgen in de woestijn geland. Nie mand zwaar gewond. John is on vindbaar. Maandag 5 apriL We zijn op mars gegaan. Nog steeds geen John. Hebben nog een paar rant soenen en een halve veldfles water, een schroef dop (ongeveer een yin- gerhoed) vol per dag. Zon is erg heet. Goede wind uit het noordwesten. Nacht zeer koud. Geen slaap. Ge rust en verder getrokken. Zeshonderd broodsoorten Prins opent 10 mei de Nebcito Van 10 tot 2Q mei houden de drie werkgeversorganisaties in het bakke- rijbedrijf, verenigd in de stichting Ne- bato, voor de tweede maal een Ne derlandse bakkerij tentoonstelling in het RA.I.-gebouw te Amsterdam. Prins Bernhard zal de expositie, die in de eerste plaats een vakbeurs voor de Nederlandse bakkers wil zijn, of ficieel openen. Tal van fabrikanten uit binnen- en bui tenland zullen er een beeld geven var. de nieuwste ontwikkelingen op het ge bied van de mechanisatie in het bak kersbedrijf. Er komen bakkerijen ir werking, grond- en hulpstoffen, winkel inventarissen, etalagematerialen, be drijfskleding, transportmiddelen, vaklite ratuur en nog vele andere zaken die voor een bakker van belang zijn. Het Canadese gouvernement neemt deel met een inzending die een beeld zal geven van een economische produktie en een doelmatige behandeling van losge- storte tarwe, in Canada, alsmede van strenge kwaliteitsnormen die daar voor alle voor de meelfabricage bestemde tarwe gelden. Het motto van de 2e Nebato is „Ons dagelijks brood in de wereld". In het hart van de tentoonstelling komt een in ternationale broodshow, bestaande uit broodsoorten uit diverse perioden de wereldgeschiedenis en afkomstig uit vele landen. Deze collectie, waarbij zich o.m! versteend brood bevindt uit de Egyptische oudheid, is afkomstig de Bundesanstalt für Brot- und Getreid lorschung te Detmold. 0 De sleepboot Mared, voor het bestuur van het Suez-kanaal gebouwd door L. Smit en Zonen te Rotterdam, is in Port Said aangekomen. De sleepboot heeft vier dieselmotoren en is uitgerust met moderne blusapparaten en bergingsma teriaal. De bouwkosten bedroegen 1.856.500 dollar. 227) De graafstok, die de eerste menselijke landbouwers gebruikten om de grond los te woelen, werd later vervangen door de hak en wéér later door de eerste voorlopers van de ploeg. Deze ontwikkeling schijnt voor de hand te liggen, maar zo erg vanzelfsprekend is zij toch niet, want in heel Amerika en Oceanië ontbrak de ploeg voör dc blanken hem importeerden. Maar goed, met die ploeg die een betere bewerking van dc grond en dus grotere oogsten mogeiyk maak te, meende men tot voor kort, dat de voorwaarde voor de eerste steden- beschaving aanwezig was. Men ver gat daarbij echter één ding: het De 1959 heeft zelfs i her innerd, hoe belang rijk het water voor kuituurgewassen eigenlyk is. Land bouwers, tuinders en zelfs veehouders, die na die heerlijke zo mer op een enigszins rcdelyk jaar inkomen prijs stelden, deden dan ook alles wat zij konden om hun gewas sen kunstmatig al was het maar met een primitieve brandslang te besproeien. Hadden zij dat niet ge daan, de schade zou voor velen aan zienlijk groter zyn geweest. Zolang de mens er zich mee ver genoegde het nl*t«rebrande stuk land in het woud te bebouwen, behield de akkerbouw zyn primitief karakter. Als dc ontgonnen grond na verloop van jaren Is uitgeput, of als het onkruid de overhand heeft gekregen, moet nieuw land ontgonnen worden. Van bemesting of wisselbouw ls TOCH IS HET ZO! uiteraard nog geen sprake. Maar dan voltrekt zich in het Oosten een revo lutie. Waar bergstromen rijkelijk water In het lager gelegen land voe ren. waar grote rivieren als Nyl, Eufraat en Indus de vlakten wijd en zijd overstromen, kan men er be trekkelijk gemakkelijk toe komen met het water zijn voordeel te doen. In deze streken ging men er dan ook toe over de akkers kunstmatig te bevloeien. Méér dan iets anders heeft dit de velden, maar tev<ys de men selijke nederzettingen duurzaam ge maakt. Het is dan ook beslist geen toeval, dat de oudste stedenbescha- vingen juist zyn ontstaan in de ge bieden waar tevens de oudste sporen van bevloeiingswerken zyn aange troffen, t.w. in Egypte en West- Azië. Daar. waar akkers bevloeid worden, kunnen de oogsten zo hoog worden opgevoerd, dat de mens niet behoeft weg te trek ken. En aan de andere kant: be vloeiingswerken eisen zoveel moeite en arbeid, dat de mens er eenvoudig niet aan begint als hy de bevloeide gronden na enige jaren weer zou moeten verlaten. Daarom moesten de eerste grote permanente mense lijke nederzettingen ontstaan in de streken, waar men het eerste tot be- vloelïng overging. Hand in hand met de bevloelïngs- techniek verbeterden ook de land bouwwerktuigen, waardoor de oog sten vermeerderden, maar voor het moment is het wellicht toch belang rijker te zien, hoe kultunrplanten uit de wilde vormen te voorschijn kun- Dinsdag 6 april. Gerust om 11.30. Zon zeer Jieet. Geen wind. Hebben de namiddag in de hel doorgebracht. Geen vliegtui gen enz. Gerust tot vijf uur na middag. Verder getrokken en de hele nacht afwisselend een kwartier ge rust en een kwartier verder gelopen. Woensdag 7 april: Hetzelfde. Iedereen wordt zwak. Kunnen niet erg ver komen. Bidden voortdurend. Namiddag weer zeer warm. Hel. Niemand kan slapen. Iedereen heeft last van zwellingeft. Donderdag 8 april. Zfjn in zandduinen terechtgeko men. Zeer ellendig. Goede wind, die echter voortdurend zand doet op stuiven. Iedereen is nu erg zwak. Sam en Moore leken allebei uit geput. De ogen van Lamotte hebben het opgegeven. Die van iedereen zijn er slecht aan toe. Lopen nog in noordwestelijke richting. Vrijdag 9 april. Shelly, Rip en Moore scheiden zich af en proberen hulp te zoeken. De hele rest van ons erg zwak. Ogen slecht. Lopen niet verder Nog maar heel weinig water. Nachten ongeveer 35 graden. Geen wind, geen beschutting, een para chute over. Zaterdag 10 april. Bidden nog samen om hulp. Geen tekenen van iets. Een paar vogels, goede wind uit het noorden. Echt zwak nu. Kunnen niet lopen. Over al pijnnacht erg koud. Geen slaap. Zondag 11 april. Wachten pog op hulp. Bidden nog. Ogen slecht. Hebben alle gewicht verloren. Overal pijn. Zouden verder kunnen als we water hadden. Net genoeg over om onze tong te be vochtigen. Hopen nog op zeer spoe dige hulp. Geen rust. Nog dezelfde Maandag 12 april. Nog geen hulp. Zeer koude nacht. Contacten met Ru Klux Klan De Oostenrijkse politie heeft een ondergrondse organisatie van neo- Nazi's ontdekt en drie van de leiders gearresteerd. De organisatie omvatte zes verbO' den Oostenrijkse Nazi-groepen. De leden bedienden zich onderling van een geheime code. Gearresteerd zijn een 30-jarige Weense drukker, een 25-jarige student en een 22-jarige stu- Hun namen zijn niet bekend gemaakt. De organisatie drukte en verspreidde maandelijks een „Führer-brief" en an der anti-semitisch propaganda-materiaal, verschaft door de verboden bond van de „Oostenrijkse nationale jeugd". De geheime ondergrondse Nazi-orga nisatie onderhield, zo deelde de Oosten rijkse politie mee, nauw contact met de Ku Klux Klan in de Ver. Staten en met Over auteursrecht Studie-commissie Bond van Christ. Kunstenaars (Van onze speciale verslaggever) De Bond van Christelijke Kunstenaars In Nederland heeft zaterdag te Utrecht besloten een studie-commissie in het leven te roepen ter regeling van een juiste uitvoering van het auteursrecht. Een en ander werd door de voorzitter van de Bond, de heer Dirk Verel, voor gesteld, naar aanleiding van een aantal klachten, dat door de vergadering werd Het is de bedoeling, dat de studie-com missie, waarin, behalve een afgevaardig de van de diverse vakgroepen, een ver tegenwoordiger van de juridische afdeling van het C.N.V. zitting neemt, de relatie uitgever-auteur in betere banen leidt. Gevallen, waarin de auteur zich tekort voelt gedaan, zullen worden onderzocht, terwijl wordt overwogen een concept contract te ontwerpen, waarin de belan- ïn van de auteur velig zijn gesteld. De Bond van Christelijke Kunstenaars, aarin zoveel schrijvers, musici, beeld houwers en schilders ondergebracht zijn, kwam bijeen voor zijn jaarlijkse, alge- e vergadering. Mr. W. J. E. v. d juridisch adviseur en medewerker het C.N.V., hield een causerie ovei het auteursrecht in de ruimste zin de: woords. Hij somde de totaliteit van rech ten op, welke in de Auteurswet van 1912 besloten ligt en gaf ook een uitvoerige uiteeenzetting ten aanzien van de beper kingen, die werden gesteld. een internationale fascistische beweging die zijn centrum heeft in Zweden. Er zijn bij een inval in een Weense drukkerij grote hoeveelheden anti-semi tisch propaganda-materiaal in beslag ge nomen, afkomstig uit de Ver. Staten en Zweden. Gedeelten van het materiaal, anti-Se mitische pamfletten, tekeningen en plak katen, droegen het opschrift „Ku Klux Klan van Amerika". Sommige geschriften waren gemerkt „gedrukt door de witte broederschap", een Europese tak van de klan. Andere boeken en pamfletten waren gedrukt in Malmö, Zweden, door de fascistische „sociaal-Europese bewe ging". Nieuwe Deense premier benoemd De Deense minister van financiën Kampmann is gisteren door koning Frederick tot premier benoemd als opvolger van wijlen premier H. C. Hansen, die vrijdag is overleden. Kampmann is 49 jaar oud. Hij heeft economie gestudeerd aan de universiteit van Kopenhagen en is socialist. De Deense ministers hebben besloten hun werk voort te zetten totdat nieuwe regering in de plaats va huidige die als formeel gevolg van overlijden van premier Hansen ontbon den wordt is gevormd. De staatsbegrafenis van Hansen ge schiedt op zondag 28 februari. Deze da tum is zo laat gesteld om zoveel mo gelijk mensen in de gelegenheid te stel len er bij tegenwoordig te zijn. De originele pepermuntplant! De originele KING pepermunt! Russische ambassade verklaart: Toch concessies inzake Berlijn van de Russische bezettingszone, aldits de woordvoerder. Berichten uit Oost-Duitsland wijzen er op, dat de communisten misschien concessies overwegen in hun eis dat Berlijn een vrije stad moet worden. 0 D Tegenover een Westduits persbureau stsche ambassade m Uost-tserlijn heeft de Russische ambassade in Een woordvoerder van de Rus- heeft meegedeeld, dat er geen sprake van kan zijn, dat de nieuwe passen voor de Westelijke militaire missiesmet opschrift Duitse demo cratische republiek, ingetrokken zullen worden, Sedert 1 januari is er geen Rus sische bezetting meer in Duitsland. Als er dus geen bezetting meer is, kan er, logisch gezien, ook geen sprake meer zijn van vermelding „Niet meer clan voorlichtingsbijeenkomst" Grote bonden niet achter de resolutie Op de accountantsdag 1960", zaterdag in Utrecht gehouden, hebben enkele honderden accoun tants een resolutie aangenomen, waarin wordt gezegd dat het ont werp van wet op de register- Advertentiën begin er jong mee! accountants in de voorgestelde vorm onaanvaardbaar is. Vogens de resolutie is het maatschap pelijk verkeer slechts gediend met eer algehele regeling, die het gehele accoun- tantsberoep omvat. Bij een wettelijke regeling dient de toetreding tot het beroep voor onbe voegden te worden afgesloten, terwijl de regeling voor een „orde van accoun tants" in de eerste plaats de tuchtrecht spraak voor alle accountants dient te omvatten. Tenslotte menen de in Utrecht verzamelde accountants, dat de overgangsnormen voor deze regeling, zodanig moeten zijn gesteld dat degenen die op het ogenblik op verantwoorde en bonafide wijze hel beroep uitoefenen, daarin ook zullen wor den toegelaten. Aan het slot van de resolutie wor den de indieners van het wetsont werp uitgenodigd de materie opnieuw in stndle te nemen en het wetsont werp terug te nemen. PROTESTEN Bij de aanvang van de bijeenkomst had de burgemeester van Arnhem, de heer Chr. Matser, die de vergadering presideerde, er de nadruk op gelegd, dat men de vergadering niet moest zien als sen nationale accountantsdag, maar als sen voorlichtingsbijeenkomst. Hij zei dit in verband met protesten van de vereniging van academisch gevormde accountants, het N.LV.A., de Nederland se broederschap van accountants en dc Nederlandse unie van accountants. Volgens deze organisaties was de indruk gewekt, dat zij betrokken zijn bij de actie, waarvan zij zich wensten te dis tantiëren. Op de ..accountantsdag 1960" werd ge sproken door jhr. mr. C. J. A. de Ra- nitz, burgemeester van Utrecht; de heer H. J. Nijenhuis, bedrijfseconoom; prof. mr. J. M. van Bemmelen, hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Leiden; mr. I. van Praag, accountant en de heer H. A. Hanou, eveneens accountant Oost-Berlljn laten doorschemeren, dat Rnsland gelooft in een akkoord over Berlijn op de topconferentie, zonder dat uitvoering aan de Russische eis wordt gegeven. Ons voorstel is het beste dat er op het ogenblik is, aldus de Russische am bassade, maar westelijke tegenvoorstel len kunnen misschien als compromis worden aanvaard. Voorts werd te ken- gegeven dat Rusland er niet aan denkt de economische verbindingen tus sen West-Berlijn en West-Duitsland af te snijden. Het hangt volgens de Russische ambassadeur van de voorstellen van het Westen op de topconferentie af, of Rus land over de status van Berlijn nieuwe, gewijzigde voorstellen zal doen. Het Oostduitse communistische partij blad Neues Deutschland schreef gisteren dat Oost-Duitsland bereid is tot een verreikend compromis in de Berlijnse kwestie. Het moet evenwel onderge schikt blijven aan het beginsel van handhaving van de vrede. Het blad acht elk compromis waarbij Westduitse mili tairen enige zeggenschap in West-Ber lijn zullen krijgen, uitgesloten. Een Spaans militair vliegtuig is za terdag 30 km ten Zuidoosten van de Spaanse stad Citudad Real neergestort. Alle acht inzittenden, onder wie vier of ficieren, zijn daarbij om het leven ge komen. Felicitaties voor nog naamloos) Engels prinsje UIT alle delen van de wereld zijn op Buckingham Palace de gelukwensen binnengekomen ter gelegenheid van de geboorte van het Engelse prinsje. Zo stuur de koningin Juliana een telegram aan koningin Elisabeth. Een enorme doos bloemen was afkomstig van president De Gaulle. Het nieuwe Engelse prinsje, zo is in Londen officieel meegedeeld, woog bij de geboorte 3.26 kilo. Prins Charles woog 3,345 kilo, toen hij werd geboren en prinses Anne 2,721 kilo. Intussen brandt geheel Engeland nog van nieuwsgierigheid naar de naam van het prinsje. Twee Britse zondagsbladen The People en de Sunday Dispatch durfden te voor spellen. dat het derde kind van koningin Elisabeth prins James Ed ward zal worden genoemd. Volgens The People zou de Koningin uit lief de voor Schotland en omdat zij trots is op haar voorouders uit het Huis Stuart het nieuwe kindje noemen naar de pretendent James Francis Edward Stuart (1688—1766), de zoon van Jacobus de Tweede. Medicus verklaart: Lynn Kauffman pleegde geen zelfmoord In het proces te Boston tegen de Nederlandse marconist Willem van R. heeft zaterdag de medicus dr. Michael Luongo verklaard dat Van R. Lynn Kauffman erg heeft gesla gen, haar bewusteloos door de pa trijspoort van haar hut heeft ge sleurd en haar vervolgens in de ha ven van Boston over boord heeft ge gooid, waar zij is verdronken. Dr. Luongo. een deskundige van de Harvard universiteit, heeft het lijk van het slachtoffer onderzocht nadat het was gevonden. Voordat hij werd ondervraagd door aanklager McAuliffe, had dr. Luongo de jury en de beklaagde een 50-tal weer zinwekkende kleurendia's van het lijk getoond, genomen in de verschillende stadia van de lijkschouwing. Hij ver klaarde dat mej. Kauffman geen zelf moord heeft kunnen plegen, omdat zij bewusteloos was toen zij verdronk. De verdediger Walter Powers vroeg dr. Luongo of de verwondingen ook kun nen zijn veroorzaakt door de val van het schip. Dr. Luongo zei dat dit voor sommige blessures mogelijk is, maar dat het letsel aan de borst en hoofd niet het gevolg van een val kan zijn. De verdediging beschikt over me dische deskundigen die kunnen ver klaren, dat ook dat laatste letsel door aanraking met het schip tijdens de val kan zijn veroorzaakt en dat het slachtoffer door die aanraking bewusteloos kan zijn geraakt. Van R. keek aandachtig toe bij het vertonen van de foto's maar hij gaf geen teken van ontroering. Dr. Luongo zei dat hij geen bloed sporen in de hut van mej. Kauff man heeft gevonden. Felle onlusten in Frans Kameroen Volgens het Franse persbureau AFP zijn gisteren bij een aanval van rebellen in voormalig Frans Kame roen naar schatting 62 dorpsbewo ners gedood en 60 gewond. Politie en troepen hebben 15 van de aanvallers gedood en een aantal ge wond. De aanvallen hebben plaatsge vonden in Dschang en Bafou. Ongeveer 200 huizen van inheemsen en verschei dene voertuigen zijn in beide dorpen in vlammen opgegaan- Kameroen, een voormalig Frans be- heerschapsgebied, is op 1 januari on afhankelijk geworden. De opstandelin gen tegen de regering hadden voor de onafhankelijkheid nieuwe verkiezingen willen hebben en hebben sindsdien de vijandelijkheden voortgezet. Twee dorpen getroffen Tientallen gewonden Zesenveertig inwoners van de dorpen Meloeza en Benihilmane in het berggebied in Oost-Algerië zijn zondagochtend tengevolge van drie aardschokken die zich binnen twee uur voordeden, om het leven gekomen. Achtendertig dorpelingen werden gewond. De eerste schok, die om tien over negen werd gevoeld, heeft de meeste slachtoffers geëist. Gis termiddag om tien over twee werd opnieuw een aardschok ge voeld. De bestuurder van een hefschroef- vliegtuig, die boven het getroffen ge bied vloog, verklaarde, dat van Me loeza slechts een hoop aarde en ?tof overgebleven: de bevolking woonde veertig ernstig gewonden naar een ziekenhuis te Setif ongeveer drie honderd kilometer van Algiers overgevlogen. Minder ernstig gewonden zijn naar twee plaatsen in de omgeving van het getroJfen gebied overgebracht. De meeste slachtoffers werden onder in stortende woningen bedolven. Al enkele dagen waren er berich ten van bodemtrillingen in verschil lende delen van Algerije. De meesten hadden plaats bij Orleansville, ten zuidwesten van Algiers, waar in 1954 bij een aardbeving enkele honderden slachtoffers vielen. Omwisselpuzzel I II «p Neer gem. in Z.H. eg kraan gem. in Z.H. ob kerk gem. in N.H. lans merel gem. in N.H. daad gem. in Groningen 4 gem. in N. Brab. gem. in Limburg klas el gem. in N. Brab. kraam gem. in N. Brab. ets gem. in N.H. raak gem. in N.H. soort gem. in Utrecht Noor gem. in Limburg gem. in Over. De woorden onder I vormen tezamen met de woorden onder II aardrijkskun dige plaatsnamen. De beginletters der plaatsnamen vormen een gewest in Z.H. Horizontaal: 1 pinakel-pa; 2 Lenin grad; 3 aard-Oerle; 4 Nao-Ao-leem; 5 trek-poort; 6 Sara-pon-Ir; 7 okcr-Erato; 8 eend-rel-e.o.; 9 N.T.-dertien. Verticaal: 1 plantsoen; 2 i.e.-Aa-raket; 3 nn-roerend, 4 Aida-kar-de; 5 knoop- p.e.-Rr; 6 egel-oor-et; 7 Lr-re-on-Ali; 8 pai-er-it-Ee; 9 adem-troon.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5