Jlicuuw £diisrf)« (üöurmtl Woedende protesten van Afro-Aziatische landen de Fokker S-ll laten verongelukken SCHIP MET WATERVREES Nehroe nodigt Tsjoe uit Gematigde reacties uit communistisch kamp Nederlandse schepen in contact met duikboot? Londen wacht op nieuws van Buckinghampalace Negen gewonden toen bestelauto slipte Ambtenaar verduistert f40.000 MAANDAG 15 FEBRUARI 1960 BUREAUS: Steenstraat 37 DLreotne, Redactie, Abonnementen- e Advertentie-afdeling TeL 31441 Veertigste jaargang no. 11795 Directie: F. D1EMEB Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER CHRIST ELI] K-NATIONAAL DAGBLAD v Voor Leiden en Omstreken is ghtbltvea tngn bert ia te^fieospoct" WONINGBOUW hoe Zie pagina 5. SPORT van saterdag Pagina's 4. 6 en 7 U KENT ZE van radio en t.v. Zie pagina 9 Na Franse atoomexplosie in Sahara bby Premier Nehroe heeft zijn Chinese rnij ambtgenoot, Tsjoe En-Lal, uitgenodigd in r c de tweede helft van maart naar de In- i oq diase hoofdstad te komen om te spreken over het grensgeschil tussen India en Nehroe zegt in een brief van 5 februari aan de Chinese premier, op het ogenblik niets gemeenschappelijks in beider stand punten aangaande de loop van de grens te zien, maar hij meent dat het nodig is ha al het mogelijke te doen om wegen te vinden welke naar een vreedzame rege ling leiden. India heeft al eerder de Chinese aan- sraken op een gebied van ongeveer 125.000 vierkante km, dat te New Delhi als In diaas wordt beschouwd, van de hand ge- Nehroe's brief, die vandaag aan het parlement is voorgelegd, werd dus ge schreven vóór het bezoek van de Rus sische premier Chroesjtsjef. Chessman geeft zich niet gewonnen Het Amerikaanse hooggerechtshof heeft zaterdag geweigerd de terechtstelling van Caryl Chessman, die op aanstaande vrij dag is vastgesteld, uit te stellen. Vandaag zouden zijn advocaten daarom het Californische hof van beroep verzoe ken het besluit van de opperrechter, dir op 8 februari Chessmans beroep heeft ver worpen, te vernietigen. Mocht dat verzoek worden afgewezen, dan zullen Chessmans advocaten zich ter 'oorkoming van de executie opnieuw to' et hooggerechtshof wenden. T700RAL de Afro-Aziatische landen hebben fel geprotesteerd tegen het feit dat Frankrijk toch een atoomontploffing in de Sahara heeft ver oorzaakt. De communistische landen hebben over het algemeen het nieuws zonder commentaar verstrekt. Premier Chroesjtsjef verklaarde gisteren in India de Franse proef te betreuren, maar hij geloofde niet dat zij van nadelige invloed zou zijn op de Geneefse besprekingen over stopzetting van kernproeven. Ook de pre sident en het volk van Frankrijk wensen vermindering van de interna tionale spanning, meende Chroesjtsjef. Het Russische persbureau Tass vermeldde dat, indien de kernexplosies zouden doorgaan, Rusland daar uit conclusies voor de veiligheid van het land zou moeten trekken. Dit lichte dreigement werd echter niet gevolgd door een veroordeling van de proef Vermoedelijk in verband met de komende reis van Chroesjtsjef aar Frankrijk, houden de Russen zich op de vlakte. Ghana heeft onmiddellijk resoluut ge reageerd. De regering heeft de saldi van alle Franse firma's geblokkeerd totdat bekend zal zijn of de proef schadelijke gevolgen heeft opgeleverd voor de bevol kingen van Afrika. De saldi worden ge schat op 14 miljoen dollar. De regering van Marokko heeft van daag een speciale kabinetszitting gehou den. Ook is een proteststaking van vier ar gehouden. Yoesef Sibal, secretaris-generaal van de Afro-Aziatische conferentie, heeft alle congresleden verzocht er bij hun regerin gen op aan te dringen, de .diplomatieke betrekkingen met Frankrijk te verbreken. De regering van Soedan heeft inmiddels :n officieel protest naar Parijs gezonden. Verder dan bittere en woedende reac- es is het bij de overige Afro-Aziatische landen nog niet gekomen. Een woordvoerder van het ministerie in buitenlandse zaken in Den Haag heeft zaterdag meegedeeld dat de rege- Jacht in Golfo Nuevo duurt voort TAE ARGENTIJNEN zullen bij het bestoken van hun „onbekende duik- Gr boten" in de Golfo Nuevo alleen maar een heleboel vis doden, zei gis teren de Russische vice-premier Mikoyan toen hij op weg van Cuba naar Noorwegen een tussenlanding maakte in New Foundland. De Russische vice-premier zei dit om- lat de geruchtenstroom volgens welke •en Russische onderzeeboot m de golf ut opgesloten, steeds sterker wordt. He: •ou zelfs zo zijn, dat een flottielje Sow- 'et-duikboten voor de Argentijnse kust opereert om de ingesloten duikboten (het zouden er twee zijn) zo mogelijk te hel pen ontsnappen. De Argentijnse marine wilde overigen* geen enkele mededeling doen over de mogelijke identiteit van een kikvorsman. wiens lijk op het strand aan de Golfo Nuevo zou zijn gevonden. Uitrusting en 'tleding zouden geen herkenningsmoge- 'iikheden hebben opgeleverd. Mogelijk ii de man om het leven gekomen tijdens herstelwerkzaamheden aan een bescha digde onderzeeboot. Inmiddels is uit Canada gemeld dat voor de kust van New Foundland Inbrekers dwongen de ambassadeur „Heil Hitier" te roepen Drie mannen zijn zaterdagavond bin nengedrongen in het huis van de ambas sadeur van Chili bij de Ver. Naties, Daniel Schweitzer. Nadat zij zich meester hadden gemaakt van 200 dollar, vroegen de over vallers Schweitzer of hij Jood was. Toer deze bevestigend antwoordde, werd hij gedwongen driemaal „Heil Hitler" te roe pen en de fascistengroet te brengen waarna het drietal zich uit de voeten maakte. Nederlandse vermoord te Soerabaja Mevrouw R. M. B.-V, een Nederlandse lame van 66 jaar, is naar de Telegraaf verneemt, te Soerabaja door Indonesiër* vermoord Bijzonderheden ontbreken Operatenor sprong met zwaard de zaal in In de Opera van Napels is zaterdag avond de heldentenor uit „II Trova tore" met getrokken zwaard de zaal in gesprongen om een toeschouwer te lijf te gaan. Het incident deed zich voor toen de tenor Franco Corelli en de sopraan Fedora Barbieri aan het eind van een bedrijf samen applaus oogstten. Een jonge Napolitaan riep uit de zaal, dat Corelli van het toneel af moest gaan omdat hij mej. Barbieri alleen wilde toejuichen. Corelli ontstak in woede, trok rijn zwaard en stoof de zaal in. Andzre schouwers en zaalwachters moeste aan te pas komen om ongelukken te voorkomen. Russische duikboten zijn waargeno men. Zij zouden waarnemingen uit voeren in het Canadese kustgebied, doch daarbij buiten de territoriale wateren blijven. Eveneens buiten de territoriale wateren door een flottielje van de Nederlandse koninklijke marine een „niet geïdentifi ceerd voorwerp" aangetroffen, waarvan men vermoedt dat het een onderzeeboot was. Dit gebeurde nabij Curacao. Volgens de marinevoorlichtingsdienst hebben de torpedoboot jagers Groningen en Van Amstel en de onderzeeboot Wal rus op 25 mijl ten westen van Willemstad contact met het voorwerp gemaakt. Dit buiten de territoriale wateren. ring verdere technische bijzonderheden over de Franse proef afwacht alvorens een standpunt zal worden bepaald. Wel kon thans reeds gezegd worden dat m bewondering heeft voor het technische wetenschappelijke kunnen van de Fran- De Franse regering heeft zes uu de proef het grootste deel van de Sahara weer opengesteld voor de luchtvaart. Proeven De Fransen hebben bij de ontploffing diverse proeven genomen om de uitwer king van de explosie na te gaan. Zo den 600 ratten, op enkele honderden ters van de toren, aan de straling bloot gesteld. Bemande gevechtsvliegtuigen tanks hebben het centrum van de proef zo dicht mogelijk benaderd. Straaljagers drongen de radio-actieve wolk binnen om foto's te maken. Op schillende plaatsen rondom de haard de explosie was materiaal opgesteld de effecten te meten. Zelfs de bovenbouw van een oorlogsschip hebben de Fransen in het woestijnzand geplaatst. Ook spe ciale atoomschuilplaatsen zijn getest. Minister van landsverdediging Messmer zei zaterdag op een persconferentie dat een belangrijke stap voorwaarts is ge daan, maar dat het doel nog lang niet is bereikt „Wij zullen voortgaan om Fran krijk een strijdmacht te geven, uitgerust met kernladingen en de middelen om ze te vervoeren. Daardoor zal Frankrijk de kracht hebben om in alle omstandigheden de eerbied af te dwingen, welke voor de nationale onafhankelijkheid nodig is", al dus de minister. Machtiger Waarnemers in Parijs zijn van mening dat Frankrijk nu ook met betrekking tot zijn deelneming aan de N.A.V.O. sterker staat. Bijvoorbeeld wat betreft zijn wens tot uitwisseling van atoomgeheimen. Te- 1 daar Frankrijk over bet materiaal schijnt te beschikken om verschillende atoombommen te maken en binnen afzien bare tijd de vliegtuigen zal hebben om kernwapens te vervoeren, ziet het er naar nit dat zijn bijdrage aan de N.A.V.O. machtiger wordt. De Franse pers besteedde vanmorgen veel aandacht aan hetgeen nu gaat komen. Pierre Guillaumat, minister voor atoom energie en voormalig minister van lands verdediging, heeft namelijk verklaard dat men studie maakt van de mogelijkheid om 1-bommen te vervaardigen. In Washington verklaarde de voorzitter an de Congres-commissie voor atoom- Kleine groepjes belangstellenden Britten begonnen zich vanochtend vroeg alweer te verzamelen voor de hekken van Buckinghampalace in afwachting van de geboorte van het derde kind van koningin Elizabeth en prins Philip. Gisteren heeft de grijze kraamverpleeg ster van de Koningin. Helen Rowe, haar vertrok in het palcis al betrokken om de laatste voorbereidingen te treffen voor de geboorte. De Londense ochtendbladen droegen het hunne ertoe bij om de spanning op te voeren. „Het paleis wacht", luidde een kop over zeven kolommen in de Daily MadL „Zuster Rowe betrekt paleis", riep de voorpagina van de Dadly Express. De gynaecoloog die de Koningin zal bij staan, dr. John Harold Peel, zit intussen in zijn woning zeven minuten gaans van Buckinghampalace te wachten tot zijn aanwezigheid vereist is. Een officiële datum waarop de geboorte verwacht wordt, is nimmer bekend ge maakt. Algemeen wordt aangenomen dat het deze week zal gebeuren. Zuster Rowe, een moederlijke vrouw van circa 60. wordt bijgestaan door de 30-jarige zuster Annette Wilson. energie, senator Clinton Anderson, niet te geloven dat de Franse kernproef nood zakelijk het delen van kerngeheimen met Frankrijk tot gevolg behoeft te hebben, daar de wet op de kernenergie „aanzien lijke vorderingen" eist. Amerikaanse en Russische afgevaardig den op de conferentie in Genève over het stopzetten van proeven met kernwapens, zeiden zaterdag dat het niet de bedoeling is, Frankrijk uit te nodigen om in dit sta dium aan de ingewikkelde besprekingen tussen de Verenigde Staten, Rusland en Engeland deel te nemen. Overigens, zo voegden zij hieraan toe, is dit een zaak waarover op regeringsniveau wordt be- Vals S.O.S.-sein uitgezonden De P.T.T. stelt een onderzoek in naai een vals gebleken S.O.S -melding, die it de nacht van zaterdag op zoodag dooi Scheveningen-racfio werd ontvangen. Om streeks half drie die nacht werd dit alarm brt metende Duitse ms Maria Althoff van de rederij Brink und Wölffe! te Flensburg. Een onderzoek werd inge- gemaakt met de roepletters van het 398 steld naar de positie van dit schip, maar het bleek reeds zaterdagavond om half tawalf de Nieuwe Waterwag te zijn bin nengevaren. Het lag ten tijde van de noodmelding reeds een uur lang veilig en wel in de Tweede Katendrechtse ha ven m Rotterdam. De Rotterdamse rivierpolitie is in loop van de nacht aan boord van Maria Althoff poolshoogte gaan nem maar men ontkende een S-O-S.-s de ether te hebben ingezonden. Er bestaan nu volgens de politie tv mogelijkheden. De eerste is, dat een Aio-amateur een ongewenste grap heeft uitgehaald, de tweede, dat een lid van de bemanning dit deed terwijl het schip in Rotterdam lag, maar om begrijpelijke redenen er het zwijgen aan toe doet. Eigenaar in arrest OP LAST van de officier van justitie is de 42-jarige eigenaar van een luchtreclamebedrijf, J. H. S. in zijn woning in Maastricht door de dienst luchtvaart van de rijkspolitie aangehouden op vermoeden van het doen verongelukken van de PH-SIK, de eenmotorige fokker S 11, die met de 23-jarige vlieger Bernard Kleijn aan de stuurknuppel op 22 januari in het Kanaal is gestort, waarbij de piloot om het leven kwam. Dit vliegtuig dat voor reclamedoelein den werd gebruikt, was verzekerd tegen een bedrag van 30-000. De dienst lucht- vaart van de rijkspolitie, die onmiddellijk na het raadselachtig verongelukken van het toestel, een uitgebreid onderzoek in stelde, heeft het vermoeden dat de Fok ker S 11 is verongelukt met de bedoeling dat de eigenaar dc uitkering van de v zekering in handen zou krijgen. De v zekeringsmaatschappij heeft echter tot toe geen aanleiding gevonden om het be drag aan de eigenaar van het veronge lukte vliegtuig uit te beta-len. Bernard Kleijn, die ln dienst stond van S„ zou voor zijn vertrek van het vlieg veld Beek (Limburg) op 22 januari in zUn pension te Maastricht een brief hebben achtergelaten, welke echter sedert die dag onvindbaar is. Desgevraagd vernamen van de dienst luchtvaart van de rUks- politie dat men van die zijde het bestaan van een dergelijke brief noch wenste te bevestigen, noch wenste te ontkennen. In dit stadium van het onderzoek, aldus deelde men ons mede, kunnen geen n: dere bijzonderheden worden verstrekt. Ben Kleijn, die oorspronkelijk uit Stol wijk kwam, is op 22 januari van Beek trokken met bestemming het Engelse vliegveld Lympne, waar S. op henr stond te wachten. De laatste was met eer stel van de Sabena van Brussel naar den gevlogen om in Engeland zaken af te doen, volgens zeggen om een tiger Moth te kopen. Kleijn zou hem op het vlieg veld Lympne komen afhalen. Eerst later Is bekend geworden wat zich op tien zeemijlen oost-zuid-oost Dover waar zich op die dag om 15.50 Nederlandse tijd het Noorse schip Sagona bevond, heeft afgespeeld. Een bootsman van het Noorse schip had de Fokker S-ll, waarvan de motor volgens zijn zeggen regelmatig liep, op zeven meter boven de zeespiegel zien aankomen. Plotseling trok de vlieger het toestel op, beschreef bocht, waarna het toestel weer daalde. Rook was niet geconstateerd. De fokker S-ll kwam terug en vloog opnieuw zee laag boven de golven. Plotseling trok Kleijn het toestel op nieuw op, nu tot veertig meter hoog te, waarna de Fokker in duikvlucht in zee terecht kwam, nadat de motor om een of andere reden was gestopt. Op 300 meter van de Sagona kwam de S-ll in de golven terecht. Toen de bemanning met een snel uit gezette boot op de aangegeven plek kwam, was het toestel reeds gezonken. Een grote olievlek wees de plaats aan de Fokker in zee was neergekomen. Vlak daarbij lag een dinghy met de re- gistratieletters van het toestel, een bootje dat vlak voor het neerkomen in zee, uit vliegtuig was geworpen. Ook had men op het Noorse schip gezien dat de vlie ger een klein pakje uit de cockpit had gegooid. Tien minuten na het .ongeluk de boot van de Sagona reeds op de plaats aanwezig, maar hulp mocht Waarschijnlijk is de vlieger bij zijn po ging het toestel na het „ditchen" te ver laten, ergens in blijven haken, zodat Kleijn met het vliegtuig in de diepte ver dween. De bemanning van de Sagona Zo werd een stratosfeerballon opgelaten, die vanaf het Ameri kaanse vliegdekschip Valley Forge in het Caribische gebied tot de enorme hoogte van 35 km steeg. De ballon werd gebruikt voor waarnemingen omtrent de kosmische straling op deze hoogte. Ordeverstoorder veroordeeld Te Willemstad is Godett zaterdag ver oordeeld tot twee weken hechtenis, waar tien dagen voorwaardelijk wegens het organiseren van een ordeverstoring. Hij was de leider van de betoging, waar bij het standbeeld van Koningin Juliana beschadigd en besmeurd werd. Van de verdachten, die in hechtenis genomen waren wegens bekladdingsac ties, werden R. en S. na een verhoor door de rechter-commissaris zaterdag op vrije n gesteld, doch R. werd onmiddellijk opnieuw gearresteerd wegens een ander misdrijf. De andere drie verdachten in verband ,et de besmeuring van het standbeeld zouden vermoedelijk heden door de rech ter-commissaris worden verhoord. bleef ten minste onbewogen sch,ip. op de Zaandamse scheeps- w bitjit, helling liggen toen een fles werd, nadat champagne op de romp uit eenspatte en de toege stroomde menigte zich uit rekte om te zien hoe die Loutre Consol wel op al dat koude water zou reageren. Maar de Loutre Consol bleef rustig liggen. Natuurlijk heeft de directie •e Consol zette zich schrap den, al dan niet officieel uit- i verdedigde zijn droge posi- genodigd, teleurgesteld naar e op de helling met succes, huis zag terugkeren. j* "eerf'"d. "°s niet Morgen worden nieuwe po- hever op de gebroken U,t Amsterdam or- „„dernomen om het ri veerde de sleepboot Heijme R JW Goedkoop, die met niet min- sch,P ,n hct water te knjgen. de der dan 400 paardekrachten Ten slotte is dat de lD'rte het karweitje weieens zou plaats ",L 1"!~ schip had gedoopt, de Loutre klaren. De elk schip, zelfs nmoedigend toege- door het voltallige Heiime Goedkoop trok zich briefje naar de Canadese (personeel. De Loutre beschaamd terug Consol huiverde echter dacht: Doe het zelf maar. Drie sleepboten, toevallig in de buurt, werden het de bedrijven door rier uur geworden h«t koude m""le genomen. Het gespani het schip hel Zaanwater nog geen centime- tegemoet gekomen. Het dan ook een triomfante- Het drietal trok lijke Loutre Consol die beetje vreemd, al op volle kracht, maar de Lou- later de vele belangstellen- humor. opdrachtge „Uw opdracht werd met de spoed uitgevoerd, het resultaat heeft wel watervrees. Kunt u het komen ophalen Ca nadezen hebben gevoel voor Vanmorgen om half negen is in de Hardingstraat te Onstwedde een em stig verkeersongeval gebeurd. De he ren K. Kuipers uit Jipsinghuizen, J Stam en P. Plaggenborg uit Musselka- naal werd enhierbij ernstig gewond naar het ziekenhuis te Groningen ver voerd. Zes andere personen liepen lich te verwondmgen op. De heer Kuipers bestuurde een bestel- Op weg naar een werkweek van vijf dagen De directie van de scheepswerf en machinefabriek De Merwede N.V. in Hardinxveld heeft in principe besloten om op 1 januari 1961 de vijfdaagse werk week van 45 uur in te voeren. De uitvoe ring van dit plan hangt echter af van vele factoren. Per afdeling zullen pro- duktiviteitscommissies worden samen gesteld om het vraagstuk van de arbeids tijdverkorting te bestuderen. De verkor ting moet gepaard gaan met een even redige stijging van de produktiviteit. Ook de „spelregels" voor arbeidstijdverkor ting. zoals die gelden voor alle scheeps werven en machinefabrieken, moeten in acht genomen worden. Koningin en prinsessen weer in Nederland Koningin Juliana is zaterdag in Neder land teruggekeerd, na een tiendaagse vakantie in Zwitserland te hebben door gebracht. 's Middags om half vijf landdp op Soesterberg de regeringsdakota waar mee zij de terugreis van Genève af had gemaakt. Prinses Beatrix en prinses Irene zijn vandaag teruggekomen. Prinses Beatrix is twee weken in Sankt Anton geweest Prinses Irene was eveneens in Sankt Anton, maar verbleef ook een week in Wenen. auto en wilde een groep fietsende school kinderen inhalen. Terwijl hij hiermee be zig was kwam van tegenovergestelde richting een vrachtauto. Bij het afrem men begon de bestelauto op het gladde wegdek te slippen en raakte een boom. Direct hierop schoot de vrachtauto, be stuurd door de heer G. Meijer uit Stads kanaal er bovenop. Een daar achter rij dend personenbusje van het provinciaal waterschapsbedrijf kon ook niet meer af remmen en botste tegen de vrachtauto op. De heer Kuipers werd uit de bestel auto geslingerd en bleek zeer ernstig ge wond, evenals de heer J. Stam, de be stuurder van het personenbusje en de naast hem zittende heer P. Plaggenborg. De zes andere inzittenden van het busje werden licht gewond. Duizend Chinezen namen afscheid van Indonesië Meer dan duizend Chinezen, de eerste groep van de 3000 4000 Chinezen die uit Indonesië naar China wensen terug te keren, zijn zaterdag aan boord van het Neder landse schip Tjftjalengka van de K.J.C.J.L. naar Zuid-China vertrok ken. Zij gingen, beladen met tassen eD keukengereedschap, na afscheid te heb ben genomen van wenende familiele den. onder geleide van gewapende poli- tne-agenten aan b »rd. Drie schepen die de communistisch- Chinese regering voor het vervoer van ie Chinezen uit Indonesië naar China heeft gehuurd, liggen op de rede om nog ongeveer 2200 anderen te repatriëren. Volgens de Indonesische autoriteiten zullen tn totaal zes schepen voor dit doel uit China naar Indonesië karnen, ln de havenplaatsen verzamelen zich thans Chinezen uit alle delen van Indonesië. heeft later haar verwondering geuit ovei deze gang van zaken, aangezien de kust van Engeland in zicht was en gemakkelijk door het toestel had kunnen worden be reikt. S. had de fokker S-ll had in juni van het vorig jaar bij de firma Bedek, op de luchthaven Lod bij Tel Aviv gekocht en later naar Nederland overgevlogen. De 35-jarige J. Z. te Murmerwoude. ambtenaar van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken in Datumadeel. is in arrest gesteld onder verdenking van ver duistering. De man zou ruim f40.000 hebben weggenomen. De man trad onder meer op als ge machtigde voor de Bedrijfsvereniging voor het agrarisch bedrijf. Hij stuurde vele kinderbijslagformulieren niet m, waarop een onderzoek volgde. Hij keerde overigens wel voorschotten op de kinder bijslag en de werkloosheidsuitkeringen uit, maar toen zijn administratie niet klopte, ging hij steeds meer aan het knoeien, met het gevolg dat er ruim f 40.000 niet op de juiste wijze verant woord werd. Een nader onderzoek moet nog uitmaken hoeveel Z. in eigen zak heeft gestoken. Hij ontkent voordeel te hebben getrokken van zijn manipulaties, maar alleen tekorten te hebben wegge- In Rotterdam is de 25-jarige W. P. v. R.. boekhouder van een internationale han delmaatschappij, gearresteerd, daar hij ruim f 10.000 zou hebben verduisterd. Ook de 25-jarige tekenaar A. van T.. werkzaam bij hetzelfde bedrijf, is in hechtenis genomen, omdat ook hij gelden zou hebben weggenomen. Tevens zou hij kasstukken hebben vervalst Nasser, de president van de Verenigde Arabische republiek, is zaterdag in Syrië aangekomen. Hij stelt persoonlijk een on derzoek in naar de situatie aan de Israë- lisch-Syrische grens. Guur weer met sneeuwbuien (Van onze weerkundige medewerker) onder invloed van een depressie die van de omgeving van Groenland in de rich ting van de Noordzee trok en waarvan een deel vanmorgen bij Denemarken werd aangetroffen. Achter deze depres sie stroomt weer koude poollucht, waar in tal van sneeuwbuien voorkomen, t'ia Schotland en de Noordzee, in de richting land In de noordelijke provin- en voor negen uur vanmorgen al zoveel sneeuwbuien gevallen, dat het (andschap wit zag. Ook hier in het wes ten zijn in de komende 24 uur sneeuw buien te verwachten, met overdag een temperatuur even boven het vriespunt de nacht tijdens opklaringen kans op lichte vorst, met als gevolg daarvan plaatselijk gladde wegen. Belangrijk kouder wordt het niet, maar kwijt kun- en we de winter evenmin worden. Lichte vorst De Bilt verwacht tot dinsdagavond: Opklaringen maar ook plaat selijk enkele buien. Van nacht in het binnenland lichte vorst. Morgen tempe ratuur enkele graden boven het vriespunt. Matige af en toe krachtige wind tussen zuidwest en noordwest. (Opgemaakt om 11.15 uur). ZON EN MAAN Dinsdag 16 februari: zon op 7.56, onder 17.54maan op 22.32, onder 9.24; 20 febr. Laatste Kwartier. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur D Helder Ypenburg Ee.dc De Btlt Emdh Zd -Limb Stockh Parijs Bordeaux Grenoble ha^elto

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1