Mcuuie £eifcsrt|c(fourant Verlaging van posttarieven is „aantrekkelijke gedachte" Maar eerst moeten lonen omhoog Drie Franse generaals van hun post ontheven Kongo 30 juni toch volledig onafhankelijk Beslissing Lauwerszee omstreeks mei Kabinet krijgt nog even tijd Onbekend draait om voorwerp de aarde Jury van twaalf mannen beoordeelt schuldvraag Contact met in liet nauw gedreven onderzeeër? Dikke vrienden met India Betoging in Willemstad onderdrukt DONDERDAG 11 FEBRUARI 1960 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling TeL 31441 ABONNEMENTEN 7.50 per kwartaal; 2,55 per maand; 0,59 per week Veertigste jaargang 110. 11792 E. DIEMEB CHRISTELIJK-JSATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken ..StnntwatMcf) is abfblmn mgn hert ia tcgfyenspotT VERNIS van de tcelvaarl Zie pagina 2 GAUSLAA vergeet gijn redders niet' Zie pagina 5 Grootste R.A.I. Zie pagina 9 Goed GEMUTST Zie pagina 9 Draadtelevisie samen met particulier bedrijf (Van onze parlementsredactie.) MINISTER KORTHALS zal te zijner tijd de mogelijkheid van verlaging van PTT-tarieven onder ogen zien. Dit bleek uit mededelingen die de bewindsman gistermiddag in de Tweede Kamer deed bij de behandeling van de begroting-1960 voor de PTT en de Rijkspostspaarbank. Van ver schillende kanten werd in de Kamer aangedrongen op verlaging van en kele tarieven. De minister wilde daarover op dit moment geen definitieve uitspraak doen. Eerst moeten de rond 50.000 PTT-ambtenaren loonsver hoging krijgen. Dat loopt in de miljoenen. Pas daarna kan het „slagveld" opnieuwworden overzien. De „aantrekkelijke gedachte" van tariefsverla ging wilde de bewindsman beslist niet verwerpen. MINISTER KORTHLAS ....onder ogen zien.... In antwoord op kritische opmerkingen vanuit de Kamer zei de minister, dat de wijze van financiering bij de P.T.T. nood zakelijk is uit praktische overwegingen Wat „financiën" beschikbaar stelt en wa.1 uit de afschrijvingen komt, is niet toe- INGRIJPENDE HERVORMINGEN T)RESIDENT DE GAULLE en zijn kabinet hebben gisteravond vèrstrek- 1 kende hervormingen voor Algerije gelast. Aan de invloed van het leger op bestuursorganen zal definitief een einde komen. Na de opstand van 13 mei 1958 hadden de militairen vrijwel alle burgerlijke bestuurs bevoegdheden aan zich getrokken. Ook het politie-apparaat, dat onder controle van het leger stond, zal weer onder burgerlijk gezag worden ge plaatst. De burgerwacht, de zogenaamde territoriale eenheden, waarvan lommige actief aan de recente opstand hebben deelgenomen, wordt geheel ontbonden. Dienstplichtigen van dit onderdeel zullen voortaan worden opgeroepen in actieve dienst bij het leger of de politie. Plaatselijke verkie zingen zullen voor de zomer in geheel Algerije worden gehouden. Drie generaals zijn door de Franse regering van hun posten ontheven. Het zijn generaal Faure, bevelhebber van het gebied ten oosten van Al giers, generaal Mirambeau, bevel hebber in het district Zuid-Oran, en generaal Gribius, bevelhebber in het westelijk Saharagebied. Behalve tegen deze generaals zijn ook ere beroepsofficie- Volgens legenge- een melding ge- de generaals, Dc Belgische vice-premier Lilar heeft Cisteren op de ronde-tafelconferentie in Brussel verklaard dat België Kongo vol ledige soevereiniteit zal toestaan als dat nd in juni onafhankelijk wordt. De uitspraak van Lilar zou betekenen, *t België terug is gekomen van het andpunt, dat gedurende een overgangs periode bepaalde bevoegdheden blijven "oorbehouden. Kasavoeboe, de Kongolese nationalis tische leider die ongeveer veertien dagen niet aan do besprekingen heeft deelge nomen. herhaalde gisteren tegen de algemene verwachting in niet zijn eis tot instelling van een voorlopige Kongo lese regering. Deze eis was eerder door de Belgen afgewezen. De Belgische minister voor Kongo, De Schrijver, zou er naar streven de bespre kingen voor 15 februari te voltooien. Bij langer uitstel zouden de voorbereidingen in de verkiezingen in Kongo in het ge- 'ang komen. Ook deze minister ver klaarde. dat de onafhankelijkheid van Kongo op 30 juni volledig zal zijn- niddels zijn ook de mandaatgebie- Roeanda-Oeroendi met onafhankelijk- seisen gekomen. Het Belgische kabi net heeft gisteren een spoedbespreking aan de eisen uit deze door Belgic beheer de V.N.-gebieden ten oosten van Kongo gewijd. In regeringskringen wordt ver teld, dat een verslag van de Belgische gouverneur van Roeanda-Oeroendi het onderwerp van het kabinetsgesprek was. *i het verslag zou staan, dat de bevol ing van Roeanda-Oeroendi zich meer ntwikkeld acht dan de bevolking van iongo. maar dat bij hen de ontwikkeling i de richting van onafhankelijKheid tra- er verloopt. 18 doodgewaanden zaten thuis Achttien negermijnwerkers van wie ten aannam dat ze bij de ramp in de Clydesdale-mijn waren omgekomen, blijken zich veilig en wel in hun woon plaats te bevinden, aldus de Zuidafri kaanse radio. In de uitzending werd gezegd dat vol gens een woordvoerder voor de Britse hoge commissaris in Basoetoland, de achttien doodgewaanden thuis zijn en dat het dodencijfer dus op 417 moet worden gesteld. die naar Parijs zijn teruggegroepen, werd openbaar gemaakt omdat hun namen in die staatscourant moeten worden vermeld. De ddenst psychologische propaganda van het leger wondt eveneens opgeheven. Officieren van deze dienst zouden hebben deelgenomen aan de opstand. Het politie-apparaat wordt grondig ge reorganiseerd. Voor het politiekorps in Algerije, dat voortaan rechtstreeks zal ressorteren onder de regeringsgevolmach- tlgde, zijn reeds officieren uit Frankrijk onderweg. Zij zullen de aanwezige politie officieren die geleidelijk naar Frankrijk moeten terugkeren, vervangen. De macht van de prefecten (provinciale gouverneurs) wordt vergroot. Sinds enige tijd werd een deel van de bevoegdheden der prefecten door militairen waargeno men. Hieraan is mi een einde gekomen. De Franse regering heeft voorts beslo ten, als onderdeel van de bestrijding van het terrorisme, het aantal krijgsraden van 3 tot 15 te verhogen. Militaire lagere rech ters zullen in elk departement van Alge rije worden geplaatst. De strenge regeringsmaatregelen hebben in Algiers diepe indruk ge maakt. De maatregelen zijn veel strenger dan men had verwacht. In Algiers werd wel rekening gehouden met een reorganisatie van de psy chologische dienst en de territoriale eenheden, maar de hervormingen, die de Franse regering thans gaat doorvoeren, hebben een veel wijdere strekking. Koninklijke baby dit weekeinde verwacht Koningin Elizabeth heeft haar kraamverpleegster gisteravond laten weten dat zij zich gereed moet hou den om zich zo nodig met spoed naar Buckingham Palace te begeven. Uil gezaghebbende bron wordt vernomen dat de uitslag der laatste medische controle de verwachting wettigt dat de bevalling omstreeks het eind van deze week zal plaats- dc winstove Men kan niet beweren, dat de winst van de P.T.T. te groot is. Dit staatsbedrijf moet zeer grote investeringen doen, die n-iet zouden kunnen plaats hebben wan neer de P.T.T. niet voor eigen middelen zorg zou dragen. Een vraag van de heer Van Eysaen (air.) beantwoordend zei de minister, dat het systeem van interne financiering niet voor altijd hoeft te worden gehandhaafd. Op dit moment echter kan de P.T.T. het niet missen. Over de telefoondienst zei de minister: wij zouden graag meer investeringen willen doen, omdat het aantal wachtenden op telefoonaansluiting nu nog toeneemt. Wat de draadomroep betreft, daarover is onlangs door de P.T.T. een rapport uitgebracht. Op basis daarvan wordt thans nagegaan langs welke weg de draadom roep in samenwerking met particulieren leer rendabel en aantrekkelijker kan orden gemaakt. De aantrekkelijkheid kan wellicht worden verhoogd door in voering van draadtelevisie. Daarover en iver andere in het rapport genoemde mo gelijkheden wordt nu o.a. met dc betrok ken particulieren gesproken. Van ophef fing van de draadomroep op dit moment de heer Lucas (kath.v.) had daarom ge vraagd wilde de bewindsman niet weten. Daar zijn z(jn inziens gevaren aan verbonden. Postzegels Door verschillende Kamerleden was nogal geklaagd over de postze gels van 25 et. voor brieven van 20 tot 100 gram. Men achtte een tarief van 2 maal 12 juister en gemakkelijker. Mi nister Korthals zei te hopen, dat het bezwaar nog in de loop van dit jaar zal worden ondervangen wanneer het Postbesluit 7955 wordt herzien. Bij die gelegenheid kunnen ook andere moei lijkheden uit de iveg worden geruimd. De heer Ruiter (c.h.) klaagde nog over de postzegels von l tra. 8 cenit. Hij achtte die fantasieloos en vroeg of er geen af beeldingen van Nederlandse bezienswaar digheden op kunnen worden aangebracht. Dit zou een goede reclame voor ons land kunnen zijn. De minister beloofde deze suggestie te zullen bezien. De postzegels van 1 tra. 8 cernt hebben overigens ook internationaal een goede naam, zo zei hij. Over het verlenen van rechtspersoon lijkheid aan de P.T.T. is thans vergaand overleg aan de gong, zo bleek voorts uit het antwoord van de minister. De vorig jaar ingevoerde prestatiebeloning bij de P.T.T. zal tot 1959 beperkt blijven. Voor 1960 wondt naar een betere regeling ge zocht. Daarbij wordt rekening gehouden met de niet in alle opzichten bevredigen de ervaringen, diie in 1959 met het gratifi catiesysteem zijn opgedaan. Overigens bleek het ongenoegen, waartoe het systeem hier en daar onder het personeel aanleiding gaf, bij nader inzien veel min der groot te zijn dan aanvankelijk werd verondersteld. De minister kon niet toezeggen, dat de bestellingen worden uitgebreid. Een der gelijke uitbreiding stuit af op gebrek aan personeel. Over de positie van de stations- houders zal binnenkort een definitieve beslissing worden genomen. Dc P.T.T.- begroting voor '60 werd ten slotte z.h.s. Laatste verhoor over aanvaring Karei Doorman Onder voorzitterschap van mr. L. van Lookeren Campagne heeft de Marine- raad vanochtend in de rolzaal aan het Binnenhof in Den Haag het openbare on- deezoek naar de aanvaring tussen Hr Ms. vliegdekschip Karei Doorman en de Bel gische kotter Frans Elza voortgezet De Marineraad had reeds twee dagen be steed aan het horen van getuigen. Van daag werd als getuige gehoord de 29- iarige schipper Roland Viaene uit Oost ende. schipper van de O 281 Jenny O 281 voer in de nacht van 24 op 25 september toen de Frans Elza met haar vijfkoppige bemanning tengevolge van de aanvaring met de Karei Doorman in de omgeving van Helgoland ten onder ging. achter de Frans Elza aan. Schipper Viaene verklaarde dat bet ge woonte is dat vissers aan het vissen zijn m de z.g. ..pas", een geveegde vaarroute in een utt de tweede wereldoorlig date rend mijnenveld. Wat volgens getuige geen gevaren oplevert. In tegenstelling tot hetgeen de 17-jarige roerganger van de O 281 Remi Deswelgh. voor de raad had verklaard, deelde de heer Viaene mede dat de knaap hem niets heeft medegedeeld over het verdwij nen van de Frans Elza. Eerst later in de nacht had de schipper via de Belgische radio cernomen dat de 5 EIzj •nder 5 gega: de marineraad ver klaarde tenslotte het openbare onderzoek gesloten. De raad zal later uitspraak doen. Door ijs gezakt. Gistermiddag is de tienjarige Adri van Beeck uit Boxtel, in een in de buurt van de ouderlijke woning gelegen visvijver verdronken, toen hij zich op het te zwakke ijs had gewaagd. Kwestie Berend. De Federatieve raad van het voormalig verzet heeft bij het kabinet een protest ingediend tegen de vrijlating van de oorlogsmisdadiger A VERWACHTING IN DEN HAAG: (Van onze parlementsredactie.) NAAR wij vernemen, zal de re gering haar definitieve beslis sing over de plannen tot afsluiting van de Lauwerszee omstreeks mei bekend maken. Te verwachten is, dat de „regeringspartijen" zich vol gende week bij het debat over de be groting van Verkeer en Waterstaat in de Tweede Kamer bereid zullen verklaren met dit korte uitstel noegen te nemen. De regering zal haar beslissing dan kun nen nemen op grond van het op te stellen algemene prioriteitenschema, d.' lijst van overhcidsplannen die voorkeur verdienen. Nog vèór het dan in de Tweede Kamer een afzonderlijk debat over de Lauwerszeekwestie kuni worden gehouden. Twee weken geleden heeft minister Korthals in een nota aan de Tweede Kamer meegedeeld dat de regering op dit moment nog geen beslissing Lauwerszee meent te kunnei de wil meer klaarheid krijgen over de onn van het totaal der uitgaven, waarvoo: rijksoverheid zich in de komende ji gesteld zal zien. Zou op dit moment r ER BEWEEGT zich volgens het Amerikaanse ministerie van defensie een niet-geïdentificeerd voorwerp in een baan om de aarde. Het zou van Russische oorsprong kunnen zijn. Amerikaanse waarnemingsposten volgen het voorwerp voortdurend, aldus de bekendmaking. óngsstatiion EERSTE DAG PROCES VAN R. De 31-jarige Nederlandse marconist W. van R. is gisteren te Boston voor de rechter geleid voor de openbare behandeling van zijn zaak. Zoals be kend is, wordt de marconist beschul digd van moord op de 23-jarige Lynn Kauffman, die als passagiere aan boord van R's schip, de Utrecht, was. Lynn Kauffmans lijk werd op 19 sep tember. een dag na het vertrek van O de ronde dat. Argentijnse oorlogs schepen contact zouden hebben ge kregen met een onbekende duikboot die in de Golfo Nuevo, 700 mijl ten zuiden van Buenos Aires, zit opge sloten. Op de marinebasis werd het vermoeden geopperd dat de duik boot, in het nauw gedreven door diepte- en vliegtuigbommen, onder handelingen zou willen aanknopen over de overgave. Van officiële zijde wordt echter ontkend dat contact is verkregen. zou een tweede duikboot dinsdagnacht de Golf zijn binnengedrongen om de eerste, die beschadigd zou zijn, te helpen Voorts :ouden op 30 mijl uit de kust ter hoogte ran de Golf nog verscheidene onbekende duikboten en een duikbootmoederschip De jacht op de duikboot in de Golfo Nuevo duurt al elf dagen. Volgens de Argentijnse marine zal het raadsel vlug worden opgelost, daar de duikboot-beman ning het nog hoogstens enkele dagen on der water kan uithouden. Inmiddels is de Argentijnse vice-admi- raal Alberto Bago in de marinebasis aan gekomen om de leiding van de opspo ringscampagne op zich te nemen Gisten nacht kon men langs de Golfo Nuevo voortdurend het ontploffen van diepte bommen hora*. de Utrecht uit Boston, in de haven van die stad gevonden. De Nederlandse zeeman zag er uitge rust en rustig uit toen hij zich bij aan komst bij het gerechtsgebouw liet foto graferen. Mevrouw van R. die haar man pas twee minuten voor het begin van de zitting zag, kuste hem en zei daarna tot verslaggevers: „Ik ben er zeker van dat hij onschuldig is. Hij zei dat ik ner veuzer ben dan hij". Van R. zei tot jour nalisten dat hij zich uitstekend voelt. Toen zijn advocaat, W. Langdon Powers, trachtte zijn cliënt weg te krijgen van de fotografen en journalisten zei Van R.: „Kalm aan. Wees toch niet zo zenuw- Rechter Frank J. Murrajz vroeg bij het afnemen van de eed van wik der jury leden of hij of zij overtuigingen hebben die hem of haar ervan zouden weerhou den de beklaagde schuldig te verklaren aan een misdaad die met de dood kan worden gestraft. Als eerste legde de fabrikant Max Gel- Ier de eed als jurylid af en hierdoor is hij degene geworden die namens de jury het woord zal voeren. Twaalf gezwore nen allen mannen zullen beslissen of Van R. al dan niet schuldig is. Met de samenstelling van de Jury ging de hele eerste dag heen. De chef-staf van het Indonesische le ger, generaal Nasutlon, heeft gisteravond te Djakarta verklaard dat er „vele ma nieren" zijn om Nederland te dwingen Nederlands Nieuw-Guinea aan Indonesië te geven. Deze woorden werden over alle radio- zenders uitgezonden. in Boston, waar het proces Van R. ia begonnen. De Engelse aandui dingen betekenen: Judge, rechter Frank J. Murray; witness box, ge tuigenbank; exhibits, plaats voor „stille" getuigen ofwel stukken van overtuiging: verder de jury, de sheriff Frederick R. Sullivan, die speciaal toezicht houdt op de pers daarnaast („Press four rows" of wel vier rijen verslaggevers); ge neral public, publieke tribune, met een speciale plaats voor mevr. Van R.; daarvoor the bar, de balie: court officer, chef parketwacht achter Van R. Vóór de verdachte de defense experts, de verdedigers. Tussen verdediging en rechter de prosecution, openbare aanklager met zijn staf, de clerk, griffier en de stenographer, de steno graaf Onderaan .artists", de teke naars voor de kranten. Chroesjtsjef Een menigte van vijfduizend mensen heeft vanmorgen op het vliegveld van de Indiase hoofdstad New Delhi premier Chroesjtsjef van Rusland ingehaald. Hij werd begroet door president Prasad en premier Nehroe. Ln een toespraak zei Chroesjtsjef dan India en de Sow jetemie dikke vrienden zijn geworden. Hij hoopte dat beide lan den tot intensievere samenweriting zullen Later reden Chroesjtsjef, UNehroe en Prasad in een open wagen van het vlieg veld naar de stad. De belangstelling was groot, doch desondanks niet te vergelijken met het enthousiaste onthaal dat presi dent Eisenhower in december kreeg. Vandaag zouden Rusland en Lndna een akkoord tekenen over het gebruik van het krediet van anderhalf miljard roebel, dat de Russen hebben verstrekt voor het der de Indiase vijfjarenplan. beschrijft een baan over de beide polen de ideaile baan van een satelliet die voor waarneming van het gehele aardop pervlak zou moeten dienen. Men schat het voorwerp Iets kleiner dan de raketten die de Amerikaanse luchtmacht gebruikt voor het in een baan de aarde brengen van de Discoverer- In Moskou kan geen enkel commentaar worden verkregen. De westelijke Journa listen in de Russische hoofdstad kregen bij ail hun pogingen om inlichtingen te krijgen nul op het request Mislukking Vandaag schreef de New York Times dat onlangs twee Russische pogingen om reketten naar een doelgebied in de Stille Oceaan te zenden z(Jn mis lukt. Dit zou zjjn ontdekt door Ame rikaanse luisterposten in het Mid den-Oosten. De proeven zouden tussen half januari cn begin februari z(|n Herinnerd wordt aan de melding van de Nederlandse vrachtvaarder Ainstclvaart in het afgelopen week einde over de waarneming by Ceylon van een kunstmaan of raket van on bekende herkomst. Groot Russisch plan in Irak Russische deskundigen werken aar plannen voor een no meter hoge stuw dam in de Tigris en een krachtstation. Tevens onderzoeken zij de mogelijkheid een binnenzee aan te leggen in een na tuurlijke terreininzinking ten einde het waterpeil van Eufraat en Tigris te rege len. Een derde plan heeft betrekking op een kanaal van 510 km tussen beide rivieren om het door de beide ri mondingen binnenstromende zoute water af te voeren. Dit zou het mogelijk maken een oppervlak van duizenden vierkante km droog te maken. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 u deze beslis ten worden beslist, dan i sing negatief moeten zijn, gezien de over vloed van noodzakelijke werken die in de komende jaren moeten worden uitge voerd. aldus minister Korthals in zijn Deze mededeling van de minister heeft in Friesland en Groningen tot scherpe prolesten aanleiding gegeven. Een depu tatie van het Friese provinciebestuur beeft vorige week bij een bespreking met de vaste Tweede-Kamercommissie voor verkeer en waterstaat de noodzaak van afsluiting van de Lauwerszee nog eens extra onderstreept. Voorts hebben leden van de ..regeringsfracties" (K.V.P., W D.. ARP en C.H.U.) gezamenlijk overleg gepleegd over de kwestie. Eenstemmig vóór De antirevolutionaire Tweede-Kamer fractie is naar wij vernemen eenstemmig van mening dat onmiddellijk tot afslui- tine van de Lauwerszee moet worden be sloten. Zij zou terwille van deze afslui ting genoegen willen nemen met een kleinere belastingverlaging dan anders in het komende parlementaire jaar wellicht mogelijk zal zijn. In antirevolutionaire kringen wijst men er op dat leden van deze partij reeds op afsluiting van de Lauwerszee hebben aan gedrongen lang voordat de socialistische fractieleider mr J A. W. Burger in het afgelopen najaar een motie van deze strekking indiende De aanvankelijke toe zegging dat afsluiting van de Lauwers zee ernstig zou worden overwogen, is ge daan 'loer de toenmalige antirevolutio- Lauw(erszee) ln „De christelijk-historische Nederlan- Br" van zaterdag jl. heeft het c.h. Eerste- Kamerlid ir, M. A. Geuze scherpe kritiek op de uitstelnota van minister Korthals geleverd. De heer Geuze schrijft dat hij niet in- et waarom nu net het Lauwerszeeplan onderwerp moet worden van eindeloze itudies, (die overigens ook geld kosten) •n van emotioneel geladen acties daarte genover. In de nota-Korthals ontbreekt volgens de heer Geuze ieder blijkje van r enig waterstaatsenthousiasme. „In ieder geval ware het ons liever dat deze nota heet, hetzij koud ware geweest, aar niet zoals zij thans is: lauw". K.V.P.-afdelingen in Groningen en Fries land hebben onlangs bij de Tweede-Ka merfractie van deze partij met kracht op :poedige indijking van de Lauwerszee ranged rongen. Wat de V.V.D. betreft, is bekend clat ln het bijzonder prof Oud een i voorstander van indijking is. Kort uitstel eindverslag van de vaste Tweede- ïrcommissie over de begroting van verkeer en waterstaat, dat indertijd in af wachting van de Lauwerszeenota werd uitgesteld, zal vrijdag verschijnen. Te ver wachten is dat daaruit zal zijn af te leiden dat de „regeringspartijen" slechts net een kort uitstel van de definitieve )eslissing genoegen zullen nemen. De nota van minister Korthals wekte de ndruk dat een definitieve beslissing over dé Lauwerszee moet wachten tot klaar heid is verkregen over investeringen in van verkeer en waterstaat Het gaat hier echter in feite om de hele prio riteitenlijst, dus om alle overheidsinveste ringen (waaronder bijv. ook die voor on derwijs). Op die prioriteitenlijst zou ook een .•cntuele belastingverlaging worden ge plaatst. Van parlementaire zijde vernamen we at zowel de kosten van verbetering der bestaande dijken als de kosten voor af sluiting in de nota-Korthals aan de lage kant zijn geraamd. Woensdagmorgen is op Cucacao een poging gedaan tot het houden van een nieuwe protestbetoging. Te gen het einde van de ochtend ver zamelden zich enkele tientallen mannen voor het postkantoor in het centrum van Willemstad, kennelijk met de bedoeling wanordelijkheden te verwekken. Een betoger verklaarde dat de bedoe ling was te protesteren tegen het feit dat de bek ladders van het standbeeld van de Koningin zijn gearresteerd, doch dat toen in dc verkiezingscampagne biljetten met de beeltenis van mr. dr. M. F. da Costa Gomez (dc leider van de nationale volks partij-oppositie) werden besmeurd, de politie niet optrad. De politie was met veel manschappen aanwezig en verspreidde de betogers zon der noemenswaardig incident. De politie agenten waren bewapend met de gummi knuppel en enkele hadden tevens een klewang. Gezaghebber M. P. Gorstra heeft alle politieke bijeenkomsten verboden. Regen of sneeuw De Bilt verwacht tot vrij- dagavond: /waar bewolkt met tij delijk regen of sneeuw. Zwakke tot matige, veran derlijke wind. Temperatu ren om het vriespunt. (Opgemaakt om 11.15 uur). Vrijdag 12 februari Zon op 8 04. onder 17.46 uur. maan op 17.52, onder 7.36 uur. 12 febr. volle maan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1