Bedrijfsleven weerspiegeld in cyclus van exposities REC0RD-AT00MSPLIJTER WERKT NU OFFICIEEL Radio-actieve isotopen Vervoerspotentieel in Washington aangetoond Europese woning op Vlaamse jaarbeurs 5 ZATERDAG 6 FEBRUARI 1960 WITTE KRUIS PIJNSTILLER Rugpijn... maar ook andere plagende pijnen raagt u prompt weg met WITTE KRUIS Tabletten, poeders, cachets HET VADERLAND landingsrechten in Los Angeles: Met dat al heeft onze vriendschap voor Amerika een geduchte knauw gekregen. Wij kunnen het moeilijk aanvaarden, dat de vrijheid, zo hoog in de Amerikaanse banier, ophoudt waar het eigenbelang de overhand krijgt en de geest vertroebelt. Wat blijft schon. reld, i idea lei de Je VolLslranl Wij ervaren weer, dat een klein land ei soms maar armetierig bij kan staan. Ds groten kunnen het zich wel veroorloven de kleine broer met lege handen naar huis te sturen. Die kleine broer kwam immers alleen maar vragen zonder ook maar van zijn kant enig gewicht in dc schaal te kun nen leggen. Als hjj wat balsturig weggaat, wat dan nog? De groten behoeven er z toch niet in het minst bezorgd over maken, dat de kleine broer zich daarom het vervolg minder netjes zal gaan ALCEMÊËn handelsblad merkt op: Het land, dat met de mond het beginsel van de vrije handel belijdt, toont zich, zo dra het de vrijheid van de lucht betreft, een aards-protectionisL Dan gelden plotse ling slechts de belangen der eigen Ameri kaanse maatschappijen. Dan moet eensklaps het do ut des-principe niet6 voor niets opgeld doen. De eis, dat slechts aan be paalde landen nieuwe landingsrechten wor den verstrekt, indien daar absoluut gelijk waardige Amerikaanse rechten tegenover staan, is onhoudbaar. Het blad besluit met: Op het stuk van de imponderabilia de onweegbare factoren welke dc sympathie tuseen de volkeren bepalen, is dit een misse, een zeer misse beurt. Utrechtse Jaarbeurs in 1960 A Igemene mani festcities alleen niet genoeg De activiteiten van de Kon. Nederlandse Jaarbeurs in Utrecht krijgen meer en meer het karakter van een jaarlijks weerkerend geheel, een cyclus van algemene beurzen en vakbeurzen, die in him samenstelling spiegeling geven van het Nederlandse bedrijfsleven. Dè vakbeurzen nemen ten opzichte van de algemene, beurzen een zo grote vlucht, dat zij in hun uitgebreidheid als het ware verlengstukken vormen van de jaarlijkse branche-manifestatie in. collectief verband, temeer, nu de belangrijke voorjaarsbeurs ook weer in twee delen gesplitst, nl. een beurs voor consumptieve artikelen en een beurs, welke vooral op de techniek is afgestemd. Duidelijk blijkt hierbij, dat de inten sieve industrialisatie plus het levendige handelsverkeer met het buitenland het bedrijfsleven zowel als de handel derma te hebben geactiveerd, dat de zich toch .1 voortdurend uitbreidende al|er beurzen niet meer in staat zijn alle takken welke zich door de vele firma's willen laten vertegenwoordigen, te om- Vakbeurzen zijn een noodzakelijk ele ment in de gebruikelijke expositie en de ontmoeting tussen producent en afne mer geworden en hebben zich als zo danig een eigen aanzien verworven. Niettemin moet men hun manifestaties zien als onderdeel van het grote ge heel, dat jaarbeurs" wordt genoemd. Aan expositieruimte voor de beur zen die een onderkomen zoeken heeft ons land geen overvloed te bieden en zo zien we telkens verhuizingen tussen de drie steden Utrecht, Rotterdam en Amsterdam. Dit jaar hebben twee vakbeurzen liun standplaats voor Utrecht verwis seld, nl. de ,,ROKA", welke tot nu toe in Rotterdam werd gehouden cn de „Macro-PlaStic", die van Amsterdam De cyclus van algemene beurzen ei. vakbeurzen in de Jaarbeursgebouwen en -hallen is dit jaar begonnen met de Wintervakbeurs voor koffers en leder waren en de Souvenirbeurs, in januari gehouden. Nu volgen van 29 februari5 maart de Voorjaarsbeurs voor gebruiksgoede ren en van 514 april de Technische Voorjaarsbeurs. Van 2—4 mei komt in de Margriethal op het Croeselaanterrein de 3de Inter nationale Schoenenbeurs, en van 1013 mei de Zoetwarenbeurs in het Vreden- burgpaviljoen. Na deze betrekkelijk kleine beurzen volgt de algemene Najaarsbeurs, die geheel aan gebruiksgoederen wordt ge wijd en van 12 t.m. 17 september duurt. Ten slotte dan nog op het Croeselaan terrein van 37 oktober de ROKA, ge organiseerd door de Stichting Levens- middelenbeurs van die naam en van 19— 26 oktober de Macro-Plastic. Nieuwe dingen Beurzen mogen nóg zo traditioneel in gesteld zijn, zij hebben toch steeds nieu we dingen nodig om te getuigen van hun levendigheid, welke zich ook dient aan te passen bij de ontwikkeling de samenleving. De proef, welke verleden jaar werd houden met een zg. Huisvrouwencen trum op de gebruiksgoederènbeurs is best geslaagd: ook dit jaar zullen acht landelijke organisaties samenwerken orr in hal C op het CroeSelaanterrein de da mes alle mogelijke voorlichting op huis houdelijk terrein te geven. Twee van de ze organisaties, de Huishoudelijke Voor lichtingsdienst van de Gasbedrijven eenzelfde dienst van de Ver. van exploi tanten van elektriciteitsbedrijven, zullen bovendien dagelijks causerieën en monstraties verzorgen die de huisvrouw als leidraad kunnen dienen bij het ge bruik van huishoudelijke apparaten. Nieuw is een collectieve inzending van uitvindingen op deze beurs. De Jaarbeurs heeft daartoe overlegd met het Bureau voor uitvinders in Amster dam en met de Bond van octrooi- merkhouders in Den Haag, die ook „Meesterwerk van natuurkundig vernuft" Wetenschap mag niet worden overschat" De Deense nobelp rijs winnaar Niels Bohr, heeft gisteren in Ge- nève de enorme CERN-atoom- splijter ingewijd en hiermee een vooraanstaand centrum in de we reld geopend voor de bestudering van elementaire aitoompartikels De plechtigheid vond plaats in aan- ezigheid van meer dan duizend eminente geleerde industriëlen uit de meeste landen van de wereld, met uitzondering van de Sowjet-ZJnie, waarvan de geleerden boodschappen Formitrolformidabel voorkomt keelaandoeningen en griep! 213) Reeds in 1923 onderzocht He. in het lichaam op de voet te volgen vesey de verdeling van lood in planten en die de wetenschap in staat stellen en hij gebruikte daarvoor thorium 13, het gedrag en de rol van voedings- en een radio-actief zout, dat tijdens zijn genotmiddelen in het levende orga- loop door de plantencellen overal te nisme te bestuderen. Dols heeft proe volgen was. Tegenwoordig gebruikt dergelijke aanwijzers topen. In de loop der jaren hebben isotoop laten i vond, dat gedaan bij ratten en kuikens met radio-actieve fosfor het woord hier verder weg velen zich aangewend het woord cn vond, dat een uur na de toediening isotoop in verband te brengen met de reeds 12 a 15% in het skelet was aan- kernsplitsing, maar dat is onjuist. Een geland. Op dezelfde wjjze werd aan- normale isotoop is even onbruikbaar getoond, dat gezonde tanden zich in uw gesprekken betrekken. Zonder ons nu in Ingewikkelde theo rieën omtrent de materie te verdie pen, kunnen we zeg gen, dat isotopen TOCB IS HET ZO! de onderzoekers af. Een geheel nieuw veld van mogelijkheden kwam door deze werkwijze open te Met deze methode onderzochten Heve- sey en Hofer de verspreiding van water door het li chaam na het drin- zelfde atoomsoort zijn, maar met een verschillend atoom gewicht. Bij chemi sche processen kunnen menteii en hnn isotopen wirden lichaam doorbrenpt. niet minder dan aangetoond, „ooral b(i radio-actieve 13 daten ia. Uiteraard teldl dit alleen isotopen. De scheikundige elementen, die bij de menselijke stofwisseling spelen, kunnen alle in radio-actieve isotopen worden verkregen. Deze radio-activiteit der isotopen stelt de jaar alwe normale dronk. Grote hoe- eelhedcn vloeistof verlaten spoediger r(^i het lichaam, aangezien anders daar. ui last zou worden ondervonden. Overigens wilden we, nu het nieuwe i deel voorbij is Zo heeft ogèn hebben gekregen, merkwaardige coïncidentie die het mogelijk maken de stofwisseling zich in 1960 voordoet. zonden dat zij om verschillende rede nen niet in staat waren aanwezig te Zij voegden echter hun gelukwen sen toe „aan de vooraanstaande pres- De bejaarde Deense kernpionier sprak als natuurkundige „die het voorrecht had onder Rutherford te studeren kort na zijn ontdekking van de atoomkern". Bohr noemde het nieuwe proton syn- chroton, gezamenlijk gebouwd door 12 Europese landen, „een meesterwerk van natuurkundig vernuft" en zei het hart van elke natuurkundige vuld is met de meest bemoedigende verwachtingen". Hij drukte daarna op een knop w door een fles champagne tegen het 15 ton wegende betonnen blok viel dat ah scherm dient en dat langzaam omhoog ging en de blauwe flitsen van de 25 tot 28 miljard elektrovolt producerende atoomsplijter liet zien. De nieuwe splijter heeft drie maal zo veel vermogen als de grootste be staande Russische splijter. Pas later dit jaar zal Amerika er een hebben die de ingewijde kan evenaren. De kerngeleerden hebben de reusach tige installatie de bijnaam PS gegeven. Zij werkt sedert afgelopen zomer. In december bereikte zij een record capa citeit van 28.7 miljard electronvolts. De PS werd in minder dan vijf jaar gebouwd en heeft ongeveer 106.000.000 gulden gekost. De Nederlandse vertegenwoordiger n onderwijs, kunsten en wetenschap- n, mr. J. M. L. Th. Cals begon zijn toespraak met de opmerking, dat hij enige schroom gevoelde om na be roemdheden zoals prof. Niels Bohr, >rof. Amaldi. Frangois de Rose en de Zwitserse minister van buitenlandse zaken, de heer Petitpierre, nog het woord te voeren. De reden waarom ik desondanks zal spreken, zo vervolgde Cals, ligt in het feit, dat ik sinds 1952 als minister de ontwikkeling van de CERN heb gevolgd. Toen onze landen het besluit namen de Europese organisatie voor kernener gie (CERN) op te richten, aldus spre ker, hoopten zij op die manier de door de oorlog veroorzaakte achterstand van West-Europa op kernfysisch gebied in te halen. Rekening houdende met het feit, dat dé CERN nog maar aan het begin van zijn activiteit staat, meen ik te mogen constateren, dat de samen werking onze verwachtingen heeft over troffen. Mr. Cals waarschuwde voor het ge- aar dat ook aan deze zijde van het ijzeren gordijn bestaat dat men de wetenschap en de techniek niet meer :en dienaresse, maar als een heer- se beschouwt. De wetenschap ligt ia aan het hart, aldus de bewinds man, maar ik keer mij tegen haar overschatting. Wij moeten ook hier het juiste evenwicht bewaren en de klassieke harmonie waarvan Griekenland het symbool is en dat aan de westerse beschaving niet alleen een Plato en j een Aristoteles, maar ook een Ar^ chimedes en een Euclides heeft ge schonken. Het is niet de bedoeling, dat uitslui tend zelfstandig werkende uitvinders van deze faciliteit gebruikmaken: ook kleinere ambachts- en industrie-onderne mingen, die niet in de gelegenheid zijn zelfstandig aan de beurs deel te nemen, kunnen aan de collectieve inzending Hal C zal niet helemaal ter beschik king van de huisvrouwenvoorlichting staan: er wordt tevens weer een Mid denstandscentrum in ondergebracht, want de resultaten daarvan zijn, bijzon der gunstig. Verschillende instellingen en organisa ties zullen daar vertegenwoordigers heb ben die inlichtingen kunnen geven over alle mogelijke middenstandsaangelegen heden. In de middaguren worden dan weer lezingen over actuele onderwerpen gehouden. De grote beurzen De beide grote Voorjaarsbeurzen ko men in zicht en ér worden ongeveer 3000 firma's uit in totaal 25 landen ver wacht. Aan de eerste beurs, die vooi gebruiksgoederen, nemen 1400 firma'; uit 25 landen deel, w.o. 870 uit Ne derland. 201 uit West-Duitsland en 7J uit Engeland. Ruim honderd firma's zullen verte genwoordigd zijn in de Textieljaar- beurs, welke een onderdeel van de ma nifestatie zal vormen. Dit zijn, op 6 Bel gische en 1 Surinaamse firma na Nederlandse. Ook zal er textiel te zien zijn i collectieve inzendingen van Hongarije, India en Marokko. India komt dit jaar voor het eerst ter beurze. Het zal u ongetwijfeld opgevallen zijn, dat de collectieve landeninzendin- gen langzamerhand kleiner in aantal worden, maar ook dit vindt zijn grond in liet toenemen van het internationale handelsverkeer. Zo gauw een land voet aan de grond krijgt bij de export naai Nederland en hier zijn vertegenwoordi gingen kan stichten, komen dc artike- len in de gewone groepen ter beurze. Enkele landen zullen speciale infor matiestands inrichten. Dit zijn Frank rijk, West-Duitsland, Zweden en Israël. Wat de deelneming uit Oost-Europa be treft: Behalve de collectieve inzending van Hongarije is er één vertegenwoordi ging van Oost-Duitsland en één van Tsjecho-Slowakije te verwachten. Tot slot nog een klein nieuwtje: deze keer zal men, op vertoon van een toe gangskaart voor de Jaarbeurs, gratis gebruik kunnen maken van de autobus- - voor de verbinding tussen het i de beide beursterreinen station e Wat de Technische beurs, die op 5 april opent, betreft: deze zal voornamélijk gewijd zijn aan de bouwnijverheid. Er is zeer veel te verwachten op het gebied van bouwmaterialen, bouwma- chinea en intern transport. Advertentie Crackfree beter en goedkoper Aardappelexport blijft onzeker In de op 3 februari jl. gehouden be stuursvergadering van het produktschap voor aardappelen werd er op gewezen dat de noteringen op de termijnmarkt voor op april gedane zaken sinds half oktober met ongeveer 6 per 100 kg zijn gedaald voor de belangrijkste soor ten bintje, furore en alpha. Hieruit kan worden afgeleid dat de handel geen hoge verwachtingen heeft van de voorjaarsexport, zo deelt het produktschap mee. In de vergadering werd opgemerkt dat de exportmoge lijkheden inderdaad onzeker zijn en niet groot lijken, althans in vergelij king tot vorig jaar. Op grond echter de slechte zand aardappelenoogst daardoor grotere kleiconsumptie, en gezien andere factoren zoals de gerin gere houdbaarheid van de aardappelen geen reden om aan te nemen, een instorting van de aardappel prijzen kan worden verwacht, zo meent het produktschap. STANDBEELD DER VRIJHEID Geen toonbeeld van vrijheid) Staatssecretaris Stijkel op Schiphol Situatie thans geheel open „De Amerikaanse regering heeft een aantal andere landen wèl het recht gegeven een lucht vaartverbinding met de westkust van Amerika te exploiteren, mits het vervoerspotentieel aan beide zijden voldoende zou zijn. Neder land heeft aangetoond, dat dit vervoerspotentieel tussen Neder land en Los Angeles wel degelijk bestaat en nu de Amerikaanse regering de K.L.M. dus niet in staat stelt dit potentieel te exploi teren kan de conclusie slechts luiden, dat men aan Amerikaanse zijde discriminatie toepast." Brandweerlieden raakten bedwelmd Zeven brandweerlieden zijn gisteren bedwelmd geraakt bij het blussen van een brandje in een naaimachinewerk plaats aan de Nieuwe Keizersgracht te Amsterdam. Drie van hen moesten in het Weesperpleinziekenhuis worden opge nomen, de overige vier zijn ziek naar huis gebracht. De mannen zijn vermoe delijk bedwelmd door de dichte rook ontwikkeling en door verdamping van in de werkplaats aanwezige tetra. En kele mannen hebben wel gebruik ge maakt van hun zuurstofmaskers. De brand zelf was betrekkelijk snel geblust. Gebleken is, dat de eigenaar de avond tevoren een elektrische loop lamp op een stelling heeft laten bran den. Vermoedelijk is door de warmte ontwikkeling de plank in brand gevlo gen. De schade is niet groot. Advertentie Crackfree beter en goedkoper middag verklaarde, toen hij op Schiphol terugkeerde, voegde daaraan toe, dat hij deze afwijzing van het Nederlandse verzoek met beheerste verontwaardiging had aangehoord. „Nederland heeft het recht te gelegener tijd terug te komen op deze kwestie. De situatie is thans volkomen open. Indien wij eensgezind het standpunt van de regering steunen, twijfel ik er niet aan, of de Amerikaanse regering zal in de toekomst de ge vraagde landingsrechten alsnog toe kennen". ..Er zijn vage toespelingen in Wash ington gemaakt op het feit, dat het geen gemakkelijk ogenblik van onderhandelen sn dat de atmosfeer later misschien Nog vol verontwaardiging hield de heer Stijkel gisteren bij zijn aankomst op Schiphol een pers conferentie. Naast hem de heren Aler en van den Beugel, presi dent-directeur en directeur van de K.L.M. beter zou zijn. Ik heb echter geen con crete aanwijzingen, dat dit inderdaad het geval zou kunnen zijn". ,,Er besatn geen aanwijzingen leen de Pan American aan te als de Amerikaanse luchtvaartmaat schappij, welke zich verzet zou hebben tegen het Nederlandse verzoek. Prins Bernard heeft, toen hU zijn verklaring na zijn terugkeer uit Mexico op Schip hol aflegde, niet namens de Nederland se regering gesproken, maar hU heeft precies tot uitdrukking gebracht hoe de publieke opinie in Nederland over dit probleem denkt," zo zei de heer Stijkel. „Het luchtvaartverdrag van 1957 is samengesteld zeer ten gunste van de Amerikanen. De Amerikaanse lucht vaartmaatschappijen kunnen van elk punt in de Ver. Staten naar elk punt van Nederland, Suriname en de Antillen vliegen, indien zij dat wensen." Ferdinand D. Moran, lid van dc Ame rikaanse raad voor de burgerluchtvaart, heeft gisteren geadviseerd de Air France een nieuwe pooiroute naar Los Angeles toe te kennen. Moran wilde de Air Fran ce ook het recht geven Baltimore 65 kilometer van Washington aan te doen. Hjj wilde de maatschappij niet Philips' ideeënbus had recordjaar Philips heeft in 1959, blijkens de Phi lips Koerier, in totaal 77.280 uitge keerd aan 2201 inzenders van goede ideeën. Dit betekent voor het centraal bureau ideeënbus te Eindhoven een re cord. niet alleen omdat vrijwel alle cijfers hoger zijn dan de cijfers van het vorige jaar, maar ook omdat ze hoger zijn dan ooit in de geschie denis van de ideeënbus bij Philips. Er kwamen 7399 ideeën binnen. De belo ningen worden vastgesteld op basis van verkregen besparingen. De treksteenfabriek in Valkenswaard staat met 18.000 bovenaan de lijst, die eerst als twaalfde een Eindhovens be drijf vermeldt, namelijk de lichtgroep met 5100. Maar in Eindhoven was het percentage beloonde ideeën weer groter, namelijk 36, aldus de Philips Koerier. Onrust bij zware industrieën in Zeeuws Vlaanderen Onder de werknemers bij de zware industrieën in de kanaalzone van Zeeuws-Vla anderen heerst ontevreden heid over een voorschotregeling, over eengekomen tussen werkgevers en vak bonden. maar die nog niet uitbetaald wordt. Het College van rijksbemidde laars moet zijn goedkeuring nog geven aan het totaal der loonvoorstellen. De onrust nam gisteren toe toen de werk nemers ontdekten dat de nieuwe lonen op de loonzakjes waren vermeld maar later weer waren doorgehaald. Vanmiddag wordt in Axel in een ge zamenlijke vergadering van de NW-, KAB- en CNV-bonden de stand van za ken uiteengezet. Reeds in september werd overeen stemming bereikt over loonsverhogingen vanaf resp. 1 augustus 1959 en 1 januari 1960. Na 1 januari 1961 zou een begin worden gemaakt met arbeidstijdverkor- Daar de goedkeuring van het College lang uitbleef, verzochten de vakbonden de betrokken werkgevers vast een voor schot op de komende loonsverhogingen uit te betalen. Een toezegging in deze geest is echter nog niet nagekomen. Advertentie Crackfree beter en goedkoper Air France is van plan de dienst Pa rijsLos Angeles op 1 april te beginnen met boeiin 707 straalvliegtuigen. Aan vankelijk zullen er tweevluchten per week gemaakt worden in beide rich tingen, Moran stipte aan, dat tegen de Franse verzoeken voor Los Angeles en Balti- geen bezwaren bestaan Internationale wedstrijd voor architectuur (Van onze speciale verslaggever) Op de Internationale Jaarbeurs der Vlaanderen, die van 12 tot 27 september in Gent zal worden ge houden, zal de Europese woning een centraal thema zijn. Een inter nationale wedstrijd voor architec tuur en techniek is er voor ont worpen met geldprijzendie in to taal driehonderdduizend Belgische francs (22.500 gulden) belopen. Om de bekroonde woning heen zullen prototypes van huizen worden bouwd, die voor de volks- en land aard van de E.E,G.-partners repre sentatief zullen zijn. Hetzelfde zal voor de inrichting gelden, welke eveneens aan nationale gebruiken zal worden aangepast. Tot nog toe hebben reeds achthon derd Europese architecten op de wed strijd ingeschreven. Veertig procent van hen zijn Belgen, achtendertig pro cent Duitsers en vijftien procent Ne- I derlanders. De rest komt uit de overi- I ge landen van de E.E.G., waarbij op valt, dat Italië tot nog toe bijna geheel verstek laat gaan. Op een gisteren, in Den Haag gehou den persconferentie wees de secretaris generaal van de Internationale Jaar beurs der Vlaanderen de heer H. P. Persin, erop dat Nederland en België, hoewel beide partners van de Benelux, elkaar helaas nog onvoldoende kennen. „Men heeft te vaak de neiging", xo verklaarde hij, „het verdrag van Ro me als een specifiek domein te zien van de onderscheiden regeringen en de ministeriële departementen... Men vergeet daarbij te veel het psycholo gisch aspect van het probleem en de noodzakelijkheid nauwe contacten te leggen, opdat het vrije initiatief onbe vangen. zonder administratieve belem meringen, zijn gang kan gaan... ONVOLKOMENHEDEN Het Benelux-experiment noemde hij terzake een uitstekend voor beeld. Officieel heeft men kunnen constateren, dat in de laatste tien jaar de omvang van de Nederland se en Belgische export vertienvou digd werd en dat dc Belgisch-Luxem burgse Economische Unie de tweede klant van Nederland is ge worden. Psychologisch zijn er ech ter nog vele onvolkomenheden. Het intense zakencontact ontbreekt bijv., dat alle onderhandelingen prac- tisch op het officiële vlak worden bewerkt. De heer Persin legde speciaal de na druk op een kleine sector van de indus triële activiteit, die namelijk, welke ver band houdt met de woningbouw en de woninginrichting. De verhoging van de levensstandaard in Westeuropa zou onvermijdelijk een verfijning van de smaak met zich meebrengen en de woning op zichzelf moest dan ook als sleutelprobleem worden gezien. In deze sector lagen grote kansen voor de industrie en handel in bakstenen en dakpannen, cement, wandpanelen, be vloering, textiel, radio, t.v., porselein, plastiek, kristal etc. Sprekende cijfers in dit opzicht ver schafte de provincie Oost-Vlaande- die door ruim een miljoen mensen bewoond wordt. Er is daar een onmid dellijke behoefte aan ten minste drie enveertigduizend woningen wegens noodzakelijke sanering en overbevol king. Vierenzestig procent van' alle huizen in dit deel van België zijn voor de eerste wereldoorlog gebouwd en slechts vijfentwintig procent bezit een aansluiting op de drinkwaterleiding. Er bestond een stroming in Bel gië, welke tot een meer beredeneerd beleid van de woningpolitiek wilde komen en de heer Persin stipte hier bij aan, dat de invloed van Neder land hierin niet onbelangrijk was geweest. Ook het Centraal Planbu reau en de knappe economen, die in ons land beschikbaar zijn (Verrijn j Stuart, Tinbergen, Lieftinck, Zijlstra j Holtrop, De Vries en Verdoorn, al- I dus de secretaris-generaal van dc In ternationale Jaarbeurs der Vlaande- j ren) had enigszins de jalouzie van [onze zuiderburen opgewekt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5