30 llieuwe füeiitódjf Courant Kongo zal koning na juni niet Boudewijn erkennen Braziliaan handelt in boeren Twee rtc-leden naar Berlijn vertrokken Drie Franse ministers vandaag naar Algerije Vliegramp in Bolivia Wij kozen de snelste hulpverlening Koersverlies in januari van een miljard Zware straffen geëist tegen Keulse kladderaars Vijftien mille verduisterd Ij ZATERDAG 6 FEBRUARI 1960 BUREAUS; Steenstraat 37 Directie, Redactie, Abonnementen- Advertenitie-afdeling Tel. 31441 Veertigste jaargang no. lJL7bt> CHRISTELIJK-N ATIOIS AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantvasticfj is abebleven myn bert in tcgljenspaet" Twee JAARBEURZEN SJOUKJE en JOAN Over VIETNAM Kartel wijst het Belgische Dr. Rus moet iets presteren Eens doctor, altijd doctor gaat in Rusland ook al niet meer op. Daar raken geleerden nu hun universi taire graad kwijt als hun werk geen waarde heeft voor de produk- He of als onderzoek niet binnen een bepaalde tijd resultaten ople vert. Volgens een gisteren in Mos kou gepubliceerd besluit van de regering zal het verlenen van de graad in dergelijke gevallen als een „vergissing" worden beschouwd. Dver proefschriften zal voortaan een gunstig advies moeten worden uitgebracht door een wetenschappe lijk instituut of een industriële lerneming, vóór de schrijver zijn werk en zijn stellingen mag verde- li&en. HET KARTEL van nationalistische Kongolese partijen heeft gisteren op de rondetafelconferentie in Brussel duidelijk gemaakt, dat het geen genoegen zal nemen met het voortduren van het gezag van het Belgische koningshuis over Kongo na 30 juni. De mogelijkheid daarvan is vorige week door minister De Schrijver ter sprake gebracht. De in het kartel verenigde Kongolezen hebben aangekondigd zelf een souverein te willen kiezen, die zou moeten voortkomen uit het te kiezen wetgevende Kongo lese lichaam. versoek af: Aan het ednd van de derde week der r.t.c. is de vorming van een voor lopige Kongolese regering nog steeds niet opgelost. Het kartel spreekt niet fOm maatregelen tegen ex-muiters te treffen VANDAAG zijn drie Franse mi nisters naar Algerije gevlogen ter voorbereiding van de maatrege len die getroffen zullen worden om orde op zaken te stellen. Gisteren is dit na de eerste bijeenkomst van de gewijzigde Franse regering bekend gemaakt. Het zijn de ministers Mi- chelet, (justitie), Chatenet (binnen landse zaken) en Messmer (defensie). Op de kabinetsvergadering Achtenvijftig mensen zijn gisteren om het leven gekomen bij een vliegramp in Bolivia, waar op het vliegveld Cocha- bamba een DC-4 kort na de start neer stortte. Tussen de wrakstukken is alleen één van de tien kinderen, die aan boord waren, levend terug gevonden. Een zegsman van de Lloyd Aerea Bo liviano verklaarde, dat zich in een van de motoren een ontploffing had voorge- Bij Stockholm stortte gisteren een Vertol helikopter van de Zweedse marine tijdens een oefenvlucht neer. De drie inzittenden kwamen om het Nederlands echtpaar hij scheepsramp (met 16 doden) omgekomen Het 1.115 ton metende Noorse ss. Onega dat onderweg was naar Rotterdam is naar men vreest, in de Oostzee vergaan met zijn zestien opvarenden, onder wie twee Nederlanders bevonden, nl. de ste stuurman, de 59-jarige uit Am dam afkomstige Nicolaas Hardebol en zijn vrouw die als hofmeesteres optrad. Een Duits sohip heeft tussen de Archi pel van Stockholm en Gotska Sandoen een van de reddingboten van het vermiste sohip gevonden. Ook werden een vlot, een luik, vaten en een ladder opgepikt, maar het staat niet vast of deze voorwer pen van de Onega afkomstig zijn. Onderhandelingen over oude Zuidslavische leningen Vermoedelijk in de eerste helft van april zullen vertegenwoordigers van de Nederlandse regering en de Vereeniging voor den Effectenhandel onderhandelin gen voeren met een Zuidslavische rege ringsdelegatie over de Nederlandse be- langen bij vooroorlogse Zuidslavische óverheidsleningen. Bij totstandkoming van een overeenkomst wordt de Vereeni ging belast met de afwikkeling der beta lingen. Aan eigenaars van niet in open bewa ring gegeven stukken wordt aangerade zich met hun commissionair of bank verbinding te stellen. Van der Giesscn en Zonen ontving van de Anchor Line Ltd. opdracht tot bouw van een motorvrachtschip ópen shelterdeck-type van 8200 dwt. met een machine van 9000 apk. en 1 mijlen snelheid in geladen toestand. Raket. Een reusachtige Amerikaanse Titan-raket is gisteren kort na de lan cering in de lucht ontploft, nadat zij onbestuurbaar was geraakt. wijziging iid. De wijzigingen zullen bij decreet stemming hierover in de Franse volks- srtegeniwoordiigimg is, na het verkrijgen in de speciale bevoegdheden, niet nodig. In Algiers heerst onder degenen' die a B muiterij -direct of indirect hebt eelgenomen, ongerustheid nu de Fran linisters naar Algerije komen. Er w den veel wijzigingen i.n de bestuurs- militaiire posten verwacht. Het onderzoek degenen, die achter de een rol bij de opstand hebber nooit een rol hebben vergeven die ik heb gespeeld bij de invoering van het nieuwe regime", verklaarde hij. Maar de hoogste nitei't in het land had hem t geven dat hij niet verantwoordelijk is voor de recente gebeurtenissen in Al giers. Ik ben uit de regering gestoten omdat ik vast wil houden aan de zaak van FransAlgerije, merkte hij op. Met eniige 'bitterheid memoreerde hij, dat hij, 19 jaar, 7 maanden en 18 dagen nadat hij gehoor had gegeven aan generaal De GauLles oproep van 18 juni 1940 tot voort zetting van de strijd tegen de Duitsers, aan de dijk werd gezet. Bizerta De ontruiming van Bizerta door de Fransen is een uitgemaakte zaak. Zij zal vroeg of laat geschieden, zo heeft president Bourguiba van Tunesië gis teren verklaard. Het Franse antwoord op de nota van de Tunesische rege ring, waarin de ontruiming van Bizerta wordt geëist, zou gisteren aan de Tunesische regering zijn overhan digd. De kwestie-Bizerta is overigens minder belangrijk dan de stryd tegen de economische achterstand, aldus Bourguiba. meer over een voorlopige regering Het eist nu een voorlopig nationaal comité. Wordt maandag geen reke ning gehouden met onze verlangens, zo hebben zij gesteld, dan zullen wij volgens onze verantwoordelijkheden handelen. Twee leden van het kartel, Kasjarpoera 1 Mboeeny, zijn plotseling naar Berlijn vertrokken. Dit feit heeft in Brussel, al steeds wordt gesproken over bui tenlandse invloeden op de r.t.c., onaange name indruk gemaakt. Vooral Kasjamoe- ra heeft van het begin af een weinig tege moetkomende houding jegens België ge- In een onderhoud met de Standaard heeft de Belgische adviseur van het kar tel, prof. A. A. J. van Bilsen, verklaard België er aan zal moeten wennen, dat Kongo binnenkort egn zelfstandige staat zal zijn en dat de Kongolezen ook op bui tenlandse technici, adviseurs en kapitaal een beroep zullen gaan doen. Het einde van de koloniale periode in Afrika, aldus prof. Van Bilsen, zal rond om de nieuwe Afrikaanse leiders dezelfde Europese avonturiers, agenten van impe rialistische machten, van geheime dien sten en van trust zien opduiken, die ook de Arabische en Zuidamerikaanse gebie den onveilig maken. Voorts betoogde de professor dat het gezag van het koloniale bestuursapparaat tanend is en dat het hoog tijd wordt d: een voorlopige Kongolese regering wordt, gevormd voor de periode aan het einde der r.t.c. tot de 30e juni. Dit om wilde en onwettige regeringen in Kongo te voor komen, meende hij. Opmerkelijk is ook dat de Kongolese stamhoofden gewaarschuwd hebben tegen de dictatuur van de politieke partijen in de grote steden over geheel Kongo. Wordt niet naar onze woorden geluisterd, dan zullen oproer en bloedige twisten niet kunnen worden tegengehouden, verklaar den zij gisteren in Brussel. Jouwe sloot contract met Japanners De Papoeasc zakenman Nicolaas Jouwe heeft volgens Ass. Press te Tokio een contract van drie jaar gesloten met een combinatie van vijf Japanse maatschap pijen voor de levering van 25.000 m3 hard De heer Jouwe, directeur vam de Papoease export en import maaitsohaippij (Peico) zei dat de eerste verscheping in de tweede helft van februari zal geschie den. Hij vertelde dat hij en zijn com pagnon, de heer Herman Womsiwor, een ooncessie gekregen hadden voor 10.000 ■ha bos. Zijn maatschappij zal zich hoofdzakelijk op de Japanse markt richten. Zij wdl ook Japanse goederen invoeren, omdat goedkoper zijn dan Europese. Hij zei, zijn land Japanse investeringen en hulp Japanse techmöoi zou toejuichen. Ook meende hij dat er in Nederlands Nieuw- Guinea een mankt zou zijn voor Japanse machines. Jouwe die uit Amsterdam is aange komen zal maandag per vliegtuig door reizen naar Hollandiia. IN JAPAN WEER MIJNONGELUK Te Yamada in het zuiden van Japan, zijn vandaag zeven mijnwerkers van de buitenwereld afgesloten toen houten steu nen, die door dynamietontploffingen in de buurt waren losgeraakt, instortten, ten gevolge waarvan water de mijn waar zij werkten binnenstroomde Rode Kruis reageert: TN EEN COMMENTAAR op de kritische opmerkingen over de hulpver- lening van het Rode Kruis na de overstroming van Tuindorp-Oostzaan zegt de persdienst van het Rode Kruis, dat de snelheid waarmee hulp moest worden verleend inschakeling van de middenstand onmogelijk heeft gemaakt. Deze negentienjarige Franse bloemenkweekster, Liliane Ho- pital uit Reims, is op een con gres in Rouaan tot bloemenko- ningin uitgeroepen, in het bij zonder om dit jaar Frankrijk te vertegenwoordigen op de Flo- riade in Rotterdam. Diverse goederen, aldus de verklaring, zijn op de snelst mogelijke wijze door en kele warenhuizen (zonder winst) gele verd. Later toen er meer tijd voor voorbereiding beschikbaar was werd ook do middenstand om advies gevraagd. De kritiek op de inrichting van het wijk- mtrum Amsterdam noord als officiële uitdeelpost wordt afgewezen. De werk zaamheden daar, aldus de verklaring, la- niet op het terrein van het Rode Kruis. Ook is het Rode Kruis van mening, dat niet gesproken kan worden van on heuse bejegening van een hulpbiedende huisvrouw uit Tuindorp-Oostzaan. Inlich tingen van de Amsterdamse kolonnecom- mandant sterken het Rode Kruis in deze mening. Bij de mensen die de helpende hand hebben geboden tijdens en na de over stroming en die gisteravond de gast waren van de gemeente Amsterdam (een circus-voorstelling in theater Car ré) waren ook de vier militairen die de dijkbreuk hebben ontdekt. Het viertal reed donderdagmorgen 14 januari over de smalle dijk langs het zij kanaal H. De chauffeur remde plotseling krachtig: de wagen stond met de voor wielen toen al op de afgebrokkelde dijk, aandelen meer dan een miljard gulden. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek was de waarde eind januari gedaald tot 25-892 (vorige maand 26.968, vorig jaar 22.005) miljoen. Dat de daling desniettemin binnen beperkte grenzen is gebleven, blijkt uit het feit, dat met uitzondering van december1 alle maandcijfers van 1959 lager waren dan die van januari i960. De aandelenomzet in januari was 99.3 (v.m. 108, v.j. 99-9) miljoen, de obligatie- omzet 79-6 (85-4 en 91.5) miljoen, die van certificaten van Amerikaanse aandelen 32042 (V.m. 25.795) stuks. Toegelaten wer- (Van c N.V. Levensverzekprinn Mil. UBO Levens-, Stadie- en Uitzet-, Lijfrente, Pensioen- en Begrafenisverzekeringen N.V. Algem. Verzekerinn Mii. UBO Brand-, Inbraak-, Ongevallen- en W.A.-verzekeringen. UBO voor alle verzekeringen. Kromme Nieuwe Gracht 810 Utrecht correspondent) Bonn, zaterdagmorgen VANDAAG zal de president van het „Landgericht" in Keulen, Metze, zijn vonnis vellen over Ar nold Strunk en Paul Josef Schonen, tegen wie de officier van justitie, dr. Meyer-Bode, gisteravond na een rechtszaak die de gehele dag tot laat in de avond duurde resp. 2 jaar en3 maanden en 1 jaar en 9 maan den gevangenisstraf eiste. De beide 25-jarige Keulenaars zijn het geweest, die in de kerstnacht van het vorige jaar de wereld in opschudding brachten met de besmeuring van de syna goge en het gedenkteken voor de slacht offers van het naziregime in Keulen met anti-joodse leuzen en swastika's. Hun schanddaad was het begin van een reeks van soortgelijke voorvallen in West- Duitsland en in vele andere landen en wierp de vraag op of in West-Duitsland neo-nazi's weer de kop op staken. Strunk en Schonen waren lid van de neo-nazistische Deutsche Reichspartei, welker hoofdbestuur in Hapnover inmid dels de afdeling-Keulen heeft opgedoekt. Het Landgericht moest zien op te hel deren of de D.R.P. wellicht Strunk en Schonen tot deze daad had antwoord is negatief 1 plaatselijke D.R.P .-voorzitter Custodis ge- eest, die de Keulse politie op het spoor der beide synagogeschenders zette, die dan ook binnen 24 uur achter slot en del zaten. Het Landgericht moest ook uitmaken of zij eventueel hebben, gehan deld in opdracht van de communistische partij in Oost-Duitsland, die er wel iets gelegen was de naam van de Bonds republiek te bezoedelen. Het antwoord hierop was ook negatief: hun bezoeken aan de Oostzonc waren van particuliere aard en het S.E.D.-insigne, dat Schonen wel eens had gedragen, had alleen maar ten doel de ongeveer 20 D.R.P.-lcden in Keulen de stuipen op het lijf te jagen. Strunk en Schonen verklaarden tijdens huil verhoor, dat zij hun nationaal-socia- listsiche ideeën niet bij de D.R.P. hadden opgepikt, doch van de D.R.P. lid waren geworden omdat die hun „politieke over tuiging" het naast stond. Van de beide geestelijk zeker niet geheel gerijpte jonge mannen, maakte Strunk nog de meest normale indruk. Hij zat bleek en wat ra deloos op de beklaagdenbank en droeg tenminste nog een fatsoenlijk colbertcos- tuum. Merkwaardig was dat juist hij beide gevallen de bekladdingen had uit gevoerd. Schonen de grote opscheppe: en dikdoener van de twee had de wacht gehouden. zelfs de :a'«, terwijl Strunk ze nuwachtig naar zijn handen staarde. nen had tijdens zijn voorarrest alles laten verzamelen wat er over hem in de kranten had gestaan. „Een jongen, die niets deugde", verklaarde gisteren de rechtbank zijn vroegere school- ter. Hij en Strunk waren school kameraden. Samen hadden zij auto's ge- n. Beiden waren al eens bestraft. Het Schonen, die Strunk tot de schand daad overreedde, die er aanvankelijk ts in zag. Het %vas ook Schonen, die de kladpartij Strunk voorstelde om twee vriendinnetjes op te halen en een paar flessen champagne te drinken. Daar- Zo zijn onze manieren: Paul Josef Schoenen grijnst terwijl hij voor fotografen in het Keulse gerechtshof de Hitler groet brengt. Arnold Strunk, de andere beklaagde, kijkt be langstellend toe. Tussen hen een politieman. na was hij naar de middernachtsmis ge- Verward, half-ontwikkeld, stoer, nozem achtig, maar strafrechtelijk volkomen toe rekenbaar was het oordeel, dat de ge rechtspsychiater dr. Frank over Strunk en Schonen gaf. En daarom zal het ten slotte gaan, wanneer mr. Metze op grond van de aanklacht (staatsgevaarlijke han delingen! beschadiging van godsdienstige voorwerpen, godslastering en belediging) de strafmaat zal moeten bepalen. den 40-5 miljoen aandelen, 875 000 obligaties en 2 miljoen pandbrieven. Het maandgemiddelde van het aantal ge noteerde fondsen was 455 .Hiervan wa ren 171 of 37.6 pet hoger, 187 of 41-1 pet lager en 97 of 21.3 pet onveranderd. AKU had een vaste stemming en steeg bijna 25 punten. Verzekerings-c.a.o. goedgekeurd (Vam onze soc.-economische redactie) Het college van rijksbemiddelaars heeft thans de nieuwe collectieve arbeidsover eenkomst voor het levensverzekerings bedrijf goedgekeurd. De overeenkomst voorziet in een verhoging van de salaris schalen met vijf procent, met daarbij de verwe- 'ng van de huurcompensatie 1957 en A( in de salaristabellen- Da £:--iaol"iise-toeslag wondit verhoogd vam 15 tot 20 procent, evenals de vakamtic- toedbaig, die vam 2 op 4 piroeenit is .gebracht. De vrouwen-salarissen wonden extra op getrokken en er wondt een begiim maakt met de vrija zaterdag. Voorts wondit de gemeenitekJasse-injdiaMing her- Faillissement van F okker-Brazilië Een rechtbank te Rio de Janeiro heeft de faillissementsaanvragen van de Fok kerfabriek aldaar goedgekeurd. De fa briek werd overgenomen door de lucht macht en wordt nu door deze gedreven. Fokker heeft de luchtmacht er van be schuldigd, dat zij de rekeningen voor de gebouwde vliegtuigen niet heeft betaald, en heeft een geding aanhangig gemaakt tegen de luchtmacht, waarbij zij schade vergoeding vraagt voor de inbeslagne ming van de gebouwen. Er is een ander geding aanhangig tegen Fokker, waarin wordt aangevoerd, dat de faillissement - -"e van Fokker frauduleus zou Acties s^»v. optanten afgebakend Het comité Nationale Actie Steunt Spijtoptanten Indonesië (Nassi) en de Stichting Hulp aan Landgenoten in In donesië hebben ieders werkterrein af gebakend. Nassie voert actie om de Ne derlandse regering te bewegen zo snel mogelijk spijtoptanten, die dit verlan gen, naar Nederland te laten komen. De stiohting daarentegen verleent de spijtoptanten hulp in Indonesië. Het adres van Nassi is Laan van Meerder- voort 1580, Den Haag, gironummer 8118, dat van de stichting Burgemeester de Monchyplein 6, Den Haag, giro 308. Voortzetting overleg lerarensalarissen Op 24 februari zal het óverleg over dë lerarensalarissen worden voortgezet in eeri gecombineerde vergadering van de bijzondere commissies voor georga niseerd overleg voor het v.h.m.o., het kwéekschoolonderwijs en het nijver heidsonderwijs (sectie m.n.o.) onder voorzitterschap van de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen. winstgevend bedrijf heeft opgebouwd met de ver koop van boeren. De man, Francisco Sao Mateus uit Sal vador, reed met een vracht wagen door de armelijke stre ken van het noordoostelijke 0vci deel van Brazilië. Hij beloofde gen de noodlijdende landbouwers 23 tot de aannemers in het van zij daar niet toe. Hun lonen 45 gulden per jaar. bouwnijverheid gonzende Bra- worden laag gehoudenniet silia. Afhankelijk van de licha- meer dan 40 cruzeiros per dag Overigen" beperkte Mateus rae,ijke conditie van de "Ucht- (10.35). mormon n 0jfers jjpggg Mateus voor een De Braziliaanse politie heeft paar, man en vrouw, duizend nn verklaard, dat zij de sla- tot tweeduizend cruzeiros. Een venhandelaar op de hielen zit. man of vrouw die lichamelijk Men hoopt hem te grijpen niet best mee kunnen, gingen voor Brasilia officieel tot de hand voor 500 cruzeiros nieuwe hoofdstad van Brazilië tien gulden). wordt verklaard. Over enige hulp aan de inmiddels „ver- De weggevoerde boeren kun. kochte" boeren wordt in de zich natuurlijk weer vrij- berichten uit Rio de Janeiro zich niet tot de nam alles wat hij krijgen^kon ren. Zij werden in een geslo ten vrachtwagen geladen cn over de nog opgeplaveide wc- naar de streek gereden, uo „pui,, de nieuwe hoofdstad, goede banen in de nieuwe Bra- Brasilia, verrijst, ziliaanse hoofdstad en ver- De afnemers van de slavi Voor hem stroomde het water uit het Noordzeekana-al meit woeste kracht de polder binnen. De telefoonlijn in het dichtbijzijnde mu nitiemagazijn bleek toen al defect te zijn. In een boerderij bij de Qostzanerdijk werd even later de politie gewaarschuwd. Op dat moment sliepen de mensen nog in de noodwoningen in de buurt. De weinige kinderen, die al zijn terug gekeerd bij hun ouders in Tuindorp-Oost zaan hebben gisteren een extra „Sinter- klaas-dag" meegemaakt. Meisjes van de drie Amsterdamse huishoudscholen deel den huis aan huis het speelgoed uit dat in twaalf plaatsen van de provincies Zuid-Holland, Brabant cn Limburg op initiatief van het Rode Kruis was ingeza- mèld. In de huizen waar niemand thuis was werd een kaart achtergelaten met de me dedeling: „Indien u kinderen heeft in de leeftijd van een tot twaalf jaar, wilt u dan de aangehechte kaart zenden aan het Jeugd Rode Kruis-bureau vam de afde ling Amsterdam. Wij zullen u dan een kleim pakketje toezenden". Paratyfus onder ouden van dagen In het tehuis voor ouden van dagen van het St. Antoniusziekenhuis te Oost burg zijn gevallen van paratyfus gecon stateerd. Een zaal met twaalf tot vijf tien vrouwen, in leeftijd variërend van zeventig tot tachtig jaar, is besmet. Deze patiënten zijn inmiddels geïsoleerd. De ziekte verloopt gunstig en voor uit breiding behoeft niet te worden ge- De officier van justitie bij de Dorditse rechtbank heeft gisteren tien maanden gevangenisstraf, waarvan twee voor waardelijk en aftrek geëist tegen de 56- jarige boekhouder F. M. E. V., die terecht moest staan omdat hij meer dan vijftien mille zou hebben verduisterd ten nadele van zijn werkgeefster, de firma W. H. van Deunzen, een aannemingsbedrijf. Uit spraak op 19 februari. Vorst onderweg (Van ome weerkundige medewerker) JJfLT LEEK ER in de afgelopen week -* veel op, dat wij snel naar de lente zouden gaan, maar nog tijdens dit week einde zal blijken dat wij de winterjas nog niet kunnen missen. Bij Schotland en boven de Noordzee is dé laatste 24 uur een hogedrukgebied tot ontwikkeling ge komen, dat nu contact zoekt met het Russische hogedrukgebied, dat zich de laatste dagen, met de vorst, naar oost- Europa had teruggetrokken. Deze ontwikkeling luidt boven mid den- en west-Europa een oostelijke lucht stroom in, waarmee nu vorstlucht via Duitsland naar het westen komt. De vorstlijn was vanmorgen al tot de lijn Bremen-Hannover gevorderd. In Ham burg vroor het al 3 en in Berlijn 10 gra den. Komende nacht zal de temperatuur bij ons al tot om het vriespunt dalen, welke afkoeling mistvorming tot gevolg zal hebben. Morgennacht kan er al lichte tot matige vorst voorkomen, en ook op iets langere termijn bezien verwachten wij ook voor begin volgende week nog enkele dagen met vrij koud en vriezend De Bilt verwacht tot zondagavond: Droog weer met opklaringen maar aanvankelijk nog hier en daar mist of laaghangen de bewolking. Zwakke tot matige wind tussen noord oost cn oost. Temperatuur om het vriespunt tot lichte (Opgemaakt om 11.15 uur). ZON EN MAAN Zondag 7 februari: zon op 8.13, onder 17.37maan op 13.13, onder 4.07. Maandag 8 februari: zon op 8.11, onder 17.39; maan op 13.58, onder 4.59. 12 febr. Volle Maan. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur kocht ze na het transport handelaar v dc boeren en kopen. Maar veel kans krijgen niets gezegd. gh. bew m. regei gh. bev.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1