Minestrone soep Zwitserland Anders! Verrukkelijk! Deze nieuwe electrische koffiemolen... Avonturen van Spekkie en Blekkie DONDERDAG 4 FEBRUARI 1960 NIEUWE LEIDSCHF COURANT met Italiaanse tomaten en... Nederlandse smaak! Mmm... Minestrone... verrukkelijk in Italië... nu nóg lekkerder in Nederland: Minestrone soep van Knorr! Volkomen aangepast aan al uw wensen: met veel tomaten, allerlei groenten, milde kruiden en nog méér! Voedzame soep vol vitaminen! j Haal een zakje, proef en... wéér heeft - Knorr uw gezin aangenaam verrast. slechts ...is bijzonder handig in het gebruik. Een maatverdeling voor het aantal koppen koffie is in de binnenzijde van de maalbeker aangegeven. De krachtige motor is in rubber op gehangen en daardoor trillingsvrij. De nieuwe D. E. electrische koffie molen is verkrijgbaar voor 3000 waar- depunten.* Öp elk pak koffie en potje Moccona 10punten Op elkpakje thee en doosje theezakjes 4- punten Btxeid door Cosmond» Voedingsmiddelen N.V., Loosdrecht, ia iiccn ole van Kaorr A.G., Thayngea-Zwitscilind, die bet recept onder cxclu De bel, de was. telefoon, dc bel, stofzuiger, de bel, de kinderen, eten en drinken, de bel, de bel,stof, de glazenwasser, de bel, de bel, de bel, En daartussendoor zweeft als een spookbeeld de dagelijkse puzzel van eten en drinken. Dat is de Nederlandse huisvrouw anno i960. Weet U het al, wat U morgen op tafel brengt Iets anders. Ja, graag. Maar WAT O, misschien dacht U eveirniet aan kaas. Maar als U er wèl aan denkt ziet U zóveel mogelijkheden. Kaas geeft het volle pond - aan voedingswaarde, variatie in recepten, aan eetlust en het is zó voordelig l1 Doe toch méér met mevrouw het watertje bijna gelijktijdig in zicht. Spek kie had hun tempo niet kunnen bijhouden en kwam amechtig achter hen aangehold. „Daar ligt de auto!'' schreeuwde commis saris Bonebakker triomfantelijk En van die spinnekoppèn is geen spoor meer te ontdek ken. Ons plan ls gelukt! Spekkie verdient een standbeeld op het Raadhuisplein. Ik zal De commissaris maakte zijn zin niet af, dooh slaakte lnplaats daarvan eensklaps een snerpende kreet en stak zijn armen dan met een vertwijfeld gebaar de lucht in. Want aan de overzijde van De Oovel do ken plotseling de groene wezens uit het water op. Ze klauterden rustig op dc kant, alsof er niets was gebeurd, schaarden zich in het gelid en marcheerden ordelijk verder halt en inspecteur Hamzwaaier, Spekkie en Blekkie stapten uit. In de verte, aan dé over zijde van het riviertje, zagen ze het dorpje Wispeldrecht liggen. Zwijgend stapten ze voort en zagen hoe de commissaris weer gas gaf en hen passeer de. De weg maakte even voor hij het rivier tje bereikte een bocht. Eensklaps zagen ze dat het portier werd opengeworpen en dat commissaris Bonebakker naar buiten sprong. Dc auto, met de groene wezens erop, reed verder, vloog de weg af en tuimelde van de 53. Terwijl de commissaris met Inspecteur Hamzwaaier cn Spekkie en Blekkie had staan beraadslagen, hadden de groene we zens, als gewoonlijk, totaal geen acht op hen geslagen. Schijnbaar niet tenminste, maar Blekkie was er helemaal niet zeker van dat er niet iets tot hen was doorgedrongen wat de commissaris van plan was. Op een wenk van het hoofd van de Pip- peldrechtse politie stapten ze nu weer in de auto. de commissaris nam zelf weer plaats achter het stuur en even later snorden ze verder Ze kwamen nog een paar maal een auto tegen, waarvan de chauffeur op opge wonden wijze beduidde dat er met hun wa gen iets heel bijzonders aan de hand was, doch de commissaris lette niet meer op hen en reed met stijf opeengeklemde lippen Daarom trekken wc even aan de bel. „Rennen, jongens 1" schreeuwde inspecteur Hamzwaaier. Ze zetten het op een lopen en zagen dat commissaris Bonebakker ook weer overeind wa^ekirabbeh^nwmigszdn^iinkerK^^Tet

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 10