JHcuiuc piHsritjeGTtmrant De Gaulle zichzelf Vandaag beslissing over vervoerslonen Wettelijke regeling van werkstaking gewenst Compromis tussen ultra's, leger en rebellen „Ik beveel het leger te gehoorzamen' Algiers, zaterdagmorgen: onzekerheid... Rebellie zonder verder bloed te vergieten? Krachtige bestrijding van souteneurschap nodig ZATERDAG 30 JANUARI 1960 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie, Redactie, Abonnementen- Advertentie-afdeling Tel. 31441. ADVERTENTIES: f 0.20 per millimeter Familieberichten f 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Postrekening 58936, Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER CHRISTELIJKE ATION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantvasticf) is gljebleuen tnyn ficrt in tcgljcnspoct" Veertigste jaargang no. 11782 EEN WARBOEL 25 JAAR geleden Parijse MODE Zie pagina 11 PSALMBOEK zie Zondagsblad PRESIDENT CHARLES DE GAULLE heeft gesproken. Achter de barri cades in Algiers weten de opstandige Fransen: De Gaulle wijkt geen duimbreed. Hij gaf als generaal het leger opdracht de orde in Algiers te herstellen. Hij vroeg als president de Fransen achter de barricades zich niet te laten misleiden door de „extremisten die dromen van over weldigen." Hij zei de FLN-rebellen, dat het Franse leger de opstand zal neerslaan. In een radio- en televisierede, in Frankrijk en Algerije tegelijkertijd uitgezonden, zei de Franse president: Men moet er overal goed van door drongen zijn dat ik niet zal terugkomen van het besluit, dat ik ten aanzien van Algerije heb genomen. Het is de enige-mogelijke oplossing, vastgesteld door de president van de republiek, door de regering, goedgekeurd door het parlement en door het Franse volk. Vol vertrouwen was De Gaulle in de keuze van de Mohammedanen: „Hoe kunt gij eraan twijfelen dat de Mohammedanen zich er nog eens vrijelijk over uit zullen spreken dat het Algerije van morgen nauw ver enigd met Frankrijk moet blijven?" De Friamse president vortdaarde niet met de Algerijnse rebellen over het poli tieke tot vam Ailgierije te zullen omiderhatn- Toft die Fnamsen in Algerije zed hij„Hoe kruimt cge naair leugenaars en samenzweer ders luis tenen dto beweren dat Frankrijk en De Gaulle u met hun toekemmiimg van een vrije keuze aan de Algerijnen over w.illen laten, zich unit Algerije willen te- nugbrekken en heit lannd aam rebellie over geven? lik bezweer u de orde te hand- Tot het leger in Algerije: „Mijn uniform legt er de nadruk op, dat ik niet alleen als staatshoofd, maar ook als generaal tot u spreekt. Uw opdracht is niet voor een andere uitleg vatbaar: Ge moet de op standige macht vernietigen die Frankrijk van Algerjjc wil scheiden en zijn dicta tuur van armoede en onvruchtbaarheid aan dit land wil opleggen". In Algiers stonden de militairen in de houding. Opstandelingenleider Lagaillar. de glimlachte ironisch, maar de man in de Algierse straten, waar voor hel eerst sedert lange tijd regen viel, twijfelt: Als er wordt geschoten dan zullen er zeker mensen afvallen. Slechts een klein groepje zal zich tot de laatste man in- President De Gaulle zei verder: „Frankrijk wil zo handelen dat het uiteindelijk Algerije niet kwijt raakt. Voor ons en het westen zou dit een ramp betekenen. De wereld, zelf ten prooi aan grote crises, is getuige van deze strjjd waarin onderscheidene kampen zich willen mengen. Dc een heid, de vooruitgang, het prestige van het Franse volk staat op het spel zo lang het Algerijnse vraagstuk niet is opgelost. Met dit alles voor ogen heb ik besloten: De Ailigierijinen zullen de vrije keus heb ben over hum lot. Na een zekere periode vam vrede als gevolg vam een bestand oI vam totale vernietiging der rebellen ku.rn.men zij hum keuze bekend maken. Het aail hum iniet wondien opgelegd. Maair twee soorten mensen ■willen deze Tije keuze miiet: de rebeillenongamiisaitie, Me slechts een bestand wil als ik mei hen over Aitgerijes politieke lol ga praten, wait ik niet doe- Verder de Fransen diie wiillen diait ik vam de zelfbeschikking afzie en zeg dal het lot der Algerijnen ad be slist ds. Ook diat doe ik niet." De Gaiulle besloot: „Men dnenit goed te weten, diait ik niet vam mijn beslui! terugkomen. Dait zou hel verspelen van al onze troeven dm Algerije betekenen en ook een venmiedieriinig vam die slaart voor de smaaid haar aiairugadaam. RLotseldmig zou Frankrijk een speelbal zijm op een oceaan vam avonturen". In Algiers stonden de mensen in de stromende regen voor het hoofdkwartier van de extremisten. Zij verwachtten een tegenzet, een beetje hoop voor de toe komst. Een stem via een luidsprekerin stallatie, drong er bjj dc wachtenden op aan, naar hnis te gaan. De menigte joelde en floot en bleef. Op de barricades hiel den de extremisten stand tegen de- eerste aanval: de regen. Miljoenen Europese televisie kijkers hebben gisteravond ge boeid de aangrijpende rede van De Gaulle gevolgd. Hier sprak de president, hier sprak zeker niet minder de generaal. Met opzet had De Gaulle het gene raalsuniform aangetrokken. Zal het leger hem gehoorzamen? Challe en Delouvrier terug De opstandige rechtse junta in Algiers is vandaag in een gebarri-' cdaeerde sterkte bijeen gekomen om de consequenties van de oproep tot de orde van De Gaulle te bespreken. Uit Oran kwamen berichten dat territoriale garden en de militia trouw aan De Gaulle hadden be tuigd. De territorialen burgers die perio diek worden opgeroepen om patrouille- en wachtdiensten te verrichten zijn de voornaamste steun van de opstandelin gen in Algiers. Ook de bevelhebber van het leger korps te Oran, generaal Gambiez, heeft onvoorwaardelijk trouw aam De Gaulle betuigd. In Algiers zelf heeft de bevelvoering van het leger alle territorialen opgeroe pen zich bij de hoofdkwartieren van afdelingen te melden om de orde i stad te verzekeren. De meeste mannen die zich hebben gebarricadeerd in de sterkte van de op standelingen in het centrum van de stad, zijn territorialen. De order om zich mel den kan worden geïnterpreteerd als een manoeuvre van de militaire autoriteiten om de kracht van de opstandelingen te ondermijnen. Opstandelingenleiders toonden zich FRANKRIJK HAALT RUIMER ADEM "FRANKRIJK haalt wat ruimer adem, nu president De Gaulle gisteravond ronduit heeft verklaard, dat hij de opstandige elementen niets zal toegeven. Er was nog geen opge wonden enthousiasme, wel een begin van hoop dat de rebellie zonder verder bloedvergieten zal eindigen. Deze hoop klonk door in de perscom mentaren. De conservatieve Figaro: „Niets is verloren. De hand die onze vlag hoog houdt is mooit vaster geweest. Het is onmogelijk dat het ganse leger zich miet rondom zijm leider zal scharen." De rechtse Aurore: „Het kan niet mis sen dat deze grote en aangrijpende rede door het leger wórdt verstaan." Wet vermoedt men in Parijs, dat de opstandigen zich niets van De Gaulles woorden zullen aantrekken en dat de ge matigden onder hen zullen twijfelen. Pas als de opperbevelhebber het bevel tot herstel van de orde zal ultvo zal men kunnen zien of De Gaulle de strijd heeft gewonnen, zo wordt gecon cludeerd. De Britse ochtendbladen waren een stemmig in hun gunstige oordeel. De „Times": „Een moedige rede. die van wijsheid getuigt. Als Frankrijk zich nu verenigt, zal dit niet komen doordat De Ga-ulie nieuwe argumenten of nieuwe voorstellen gebruikte, doch aandrong op vaderlandsliefde en gezond verstand." De „Guardian" meent, dat De Gaulle zichzelf (trouw is gebleven. De verkla ring zal echter meer indruk maken op de militairen dan op de inwoners van Algiers. Wat De Gaulle niet zal doen is nu wel bekend: hij zal geen politiek compromis aangaan, hij moet nu over winnen of verdwijnen." In de Amerikaanse Senaat deden twee Amerikaanse democratische senatoren een beroep op president Eisenhower, ondubbelzinnig te verklaren dat hij president De Gaulle in de Algerijnse Een van hen, Mansfield, zei: „De Gaulle is de enige man die Frankrijk als staat kan handhaven, en krachtig maken en die het op de plaas kan brengen, die het in de kring der volken Kasavoeboe wenst boycot van RTC De Kongolese nationalistische leider Kasavoeboe diie maandag de ronde-tafel conferentie had verlaten, heeft naar ver luidt, een boodschap gezonden aam het kantel van zeven politieke partijen dat onder zijm leiding staat, waarin hij aan dring! op het boycotten van de confe rentie. Hij deed een beroep op zijm dele_ Brussel niet te verlatten en te wachten op zijm instructies. Im kringen in de omgeving vam hel kartel werd gezegd dat de afgevaardig den waarschijnlijk zouden vragen om d< vorming van een voorlopige Kongolese regering die bevoegd zou zijn het toezicht te houden op de komende algemene kiezimgen im Kongo. Het kartel maakte later in een con niqué bekend dat het een nieuwe zitter had gekozen om de vacature die ontstond na het vertrek van Kasavoeboe, te vervullen. Het koos Alphonse Ngoe- voeloe, leider vam een Kongolese socia listische partij. (Kasavoeboe verliet de conferentie om dat zijn voorstel om de RTC de status te geven van een constituerende verga dering werd afgewezen). niet verrast dat De Gaulle zijn politiek opnieuw heeft bevestigd. „Wij weten dat hij koppig is, maar dal zijn wij ook", zei een van hen in eer kort telefoongesprek. De Gaulle's oproep heeft een ontnuch terend effect gehad op een aantal offi cieren, die openlijk met de zaak der op standelingen sympathiseerden. „Het valt thans niet te betwijfelen, d3t het lot van Frankrijk rust op de schou ders van De Gaulle en dat wij hem moe ten gehoorzamen", verklaarde een para- ohutisten-kapitein. Een officier van de inlichtingéndienst. die in nauwe verbinding staat met de opstandelingen, zeide dat het leger de republiek moet redden en De Gaulle moet volgen. Als een buffer Militaire zegslieden deelden mede dat het leger zal proberen op te treden als een buffer tussen de opstandelingen en de regering. Zij verklaarden dat het le ger hoopt op onderhandelingen. De stad heeft ook een stem in de be slissing die vandaag zou worden geno men. Haar pers, burgerlijke organisa ties en gemeentelijke organen waren be zield door de geest van de opstand tegen de Algerijnse politiek van De Gaulle. De oproep van De Gaulle heeft hierin geen wijziging gebracht. Zal de koppige stad buigen of alles op het spel zetten? De Franse autoriteiten hebben van daag de Franse pers in Algiers onder censuur gesteld om openlijke aanvallen op president De Gaulle te voorkomen. Het hoofdartikel van het leidende dagblad Echo D'Algiers is in beslag ge nomen en andere bladen verschenen met witte plekken. Alle tekenen in het gebarricadeerde kamp der opstandelingen wijzen op ver bitterde vijandigheid ten opzichte van de oproep van De Gaulle. „De Gaulle biedt een vrede der dappe ren aan de rebellen (de mohammedaanse nationalistische opstandelingen) en be dreigt ons met straf", zeide een opstan delingenleider verbitterd. „Wij moeten onze huid verdedigen, dat is alles". Vanuit het versterkte kamp heeft de opstandelingenleider dr. Bernard Lefè- vre een beroep op Frankrijk gedaan om „een nieuw Boedapest" in Algiers te voorkomen. „Gy zyt klaarblijkelijk bedrogen", al dus Lefèvre in zijn oproep. „Gü dient te weten dat w(j niet tegen de gevestigde instellingen, noch tegen personen zün. YVy verdedigen eenvoudig onze toekomst en ons geboorteland tegen communistische tyrannie cn willen onze mohammedaanse broeder beschermen tegen de barbarü van de nationalistische rebellen". Hij voegde hieraan toe: „YVy zyn be reid te sterven als Fransen en Chrlste- Men verwachtte dat de rebellenlei ders Ortiz en Lagaillarde vandaag De Gaulle zouden antwoorden. Regeringsgevolmachtigde Delouvrier en de Franse opperbevelhebber generaal Challe zijn vrijdagavond in Algiers te ruggekeerd. Zij waren donderdag op be vel van de regering naar het nieuwe hoofdkwartier te Reghaia gegaan, dat 25 km ten oosten van Algiers ligt. Spionage in Berlijn De Westberlijnse politie heeft meege deeld dat zeven politiefunctionarissen en de echtgenoten van twee hunner, vrij dag in arrest zijn gesteld op verdenking van spionage voor de Russische autori teiten in de Oostelijke zone. De politiemannen hadden geen van al len een hogere rang dan sergeant. Volgens de politie hadden de functionarissen in lichtingen verstrekt aan een Oostduits politieblad. Luchtvaartgesprek nog niet weer op gang Staatssecretaris E. G. Stijkel, die de Nederlandse delegatie bij de luchtvaart- onderhandelingen in Washington leidt, heeft gisteren verklaard te verwachten dat zich de volgende week verdere ont wikkelingen in het gesprek over landings rechten voor de KLM in de Verenigde Staten zullen voordoen. De heer Stijkel .egde er aan toe dat er nog geen datum'voor de volgende be sprekingen is vastgesteld. Mijnwerkers nog niet opgegeven Men is vrijdag in Coalbrook, waar 435 mijnwerkers al acht dagen opgeslo ten zitten in een mijn, begonnen met twee kleine, maar snel werkende diamantboren gaten te maken in het gesteente om lucht te kunnen persen naar de mannen in de ingestorte mijngang. Deze twee boren maken kleinere gaten dan de grote boor. die men al direct na de ramp op het gesteente had gezet maar die maar lang- Dode en vier gewonden bij verkeersongeluk In de Bosstraat in Swalmen (L.) is gistei-middag omstreeks halfvijf een on geluk gebeurd, dat de 69-jarige Duitse mevrouw K. Bermes uit München-Glatt- bach het leven heeft gekost. De perso nenauto, waarin mevrouw Bermes was gezeten en die werd bestuurd door de 40-jarige mevrouw A. BomsWawzymak, reed tegen een boom. Hierbij werd me vrouw Bernies zo zwaar gewond, dat zij kort daarop overleed. Mevrouw Boms en haar dochters van respectievelijk 3, 15 en 17 jaar oud, eveneens afkomstig uit München-Glattbach, werden gewond naar een ziekenhuis overgebracht. VANMORGEN zijn in de Trèveszaal aan het Haagse Binnenhof de be sprekingen tussen regering en vervoerssorganisaties over de ge vraagde loonsverbeteringen voop het personeel van de regionale auto- busbedrijven voortgezet. By het sluiten van deze editie wa< resultaat van de besprekingen nog niet bekend, doch de algemene verwachting was dat in ieder geval de tweeploegen- toeslag van zes procent nu wel uit de bus zou komen. De vergadering begon om tien uui werd gepresideerd door de minister verkeer en waterstaat, de heer H. Korthals, die als gastheer optrad. Na de besprekingen met de regering in de loop van de middag de vertegen woordigers van de directies en van de werknemersorganisaties byeen komen om naar aanleiding van het in de Trèveszaal gevoerde overleg nader van gedachten te wisselen over de nieuwe voorstellen, die door de vakbonden zyn ingbdiend een loonsverhoging in het kader va vryere loonvorming, een loonsverhoging die zeker zo groot zal moeten zyn als de tweeploegentoeslag van zes procent De arbeidsonrust, diie deze week ir (Van onze parlementsredactie.) Minister Beerman (justitie) ziet geen aanleiding een wettelijk verbod van de prostitutie te bevor deren. De nadelen daarvan zijn, naar het oordeel van de bewinds- man, groter dan de voordelen. In de memorie vain antwoord aan de Eerste Kamer wijst de bewindsman er de senatoren op, da! het souteneurschap wei reeds strafbaar is. Verder is strafbaar hij, die van het opzettelijk teweeg brengen of bevorderen van omtuoht door anderen met derden een beroep of gewoonte maakt. De handhaving van deze bepalingen van het Wetboek van Strafrecht heeft de bij zondere aandacht, aldus de minister. HU acht deze krachtige bestrUding van het souteneurschap nodig. Zo gaat hU na, of een wijziging van de strafrechtelUke be palingen in dit verband gewenst zou kun nen zyn. De minister zag! in zijn memorie nog, da! ruiet de gehele pers zijn verantwoor delijkheid in de zaak Magere Josje ten volle heeft beseft. Hij spreekt in dit verband van publikaties, die kennelijk waren afgestemd op een bij de lezers ver onderstelde zucht naar sensatie. Hij zal, op verzoek van enkele Eerste Kamer leden nagaan of daartegen iets kan wor den gedaan. Hij overweegt dan ook deze kwestie voor te leggen aan het door de toenmalige minister Samkalden ingestel de Bemiddelingsorgaan Justiitie-Politie- Pers. Een jongetje in het parachu tistenuniform brengt een dame door het niemandsland, dat ligt tussen de rebellen en de regeringsgetrouwen in Algiers. Niet schrijnender kan het beeld haast zijn van een ver scheurd land met twee uiterst contrasterende strevingen, waar tussendoor de jeugd moet laveren. Op de voorgrond een vrouw van het Rode Kruis, gereed om te helpen waar schoten vallen. Advertentie Fa D. Kreten Zn. Drie vakcentralen in adres: de K.A.B. en het C.N.V.. hebben zich over het vraagstuk van de werk staking in een adres tot de minis terraad gewend. Zij dringen er in dit adres op aan, dat de wetgever de werkstaking een plaats in de Ne derlandse rechtsorde verschaft. Aanleiding van dit optreden der vakcentralen is een ernstige ongerust heid, ingegeven door enkele recente rechterlijke uitspraken, over de plaats die de werkstaking in onze rechtsorde inneemt. In het arrest dat de Hoge Raad 15 januari heeft gewezen met betrekking tot de boycot van Panhon- libcoschepen in december 1958 zien de vakcentralen de gegrondheid van hun ongerustheid bevestigd. De drie vakcentralen stellen voorop dat zij de vraag of werkstaking in de Neder landse rechtsorde mogelijk behoort te zijn, bevestigend beantwoorden. In de Nederlandse samenleving, waarin aan het overleg tussen de organisaties van werk gevers en werknemers een primaire functie is toebedeeld bij de regeling van arbeidsverhoudingen, dien! ook uit het Onzekerheid moet worden weggenomen oogpunt van algemeen belang een redelijk machtsevenwicht tussen de beide georga niseerde groepen verzekerd te zijn, aldus de vakcentralen. Zij wijzen er daarbij op, da! de werk staking als uiterste middel van vakactie voor dc vakbeweging van uitzonderlijke betekenis word! geacht. Overigens hopen zij dat de ontwikkeling van de sociale verhoudingen zodanig zal zijn, dat dit uiterste middel niet aan de vakbeweging zal worden opgedrongen. Het verantwoor- c.Vlijkheidsbesef dat de vakcentralen in het verleden hebben getoond, staat borg voor dc ernst van dit getuigenis, aldus het adres. Uitvoerig wordt Lu het adres ingegaan op de vraag of dc huidige rechtsregels voldoende ruimte bieden voor het behoud v?n het zo noodzakeiyk maatschappelijk evenwicht tussen dc organisaties. Naar de woorden van het recente adires van de Hoge Raad mott voor de beoor deling van de werkstaking naar burger lijk recht zowel t.a.v. de vraag of de be trokken werknemer wanprestatie pleeg! als t.a.v. de waag of de vakbond een onrechtmatige daad verrichtte uitgangs punt zijn de arbeidsovereenkomst tussen de werkgever en de werknemer, waarin de staking ingrijpt. Daar het geldend recht tot de keus van dit uitgangspunt dwingt, laat reeds zien, aldus de vak centralen, hoezeer een optreden van de wetgever is geboden om de werkstaking de haar toekomende plaats in onze rechtsorde te geven. Want diit uitgangspunt, zo menen de vakcentralenmiskent het wezen van de georganiseerde werkstaking als te zijn een handelen, dat uitgaat van en gedra gen wordt door de vakorganisatie. De geoorloofdheid moet primair beoordeeld %vorden naar de functie welke de vak organisatie in ons maatschappelijk bestel vervult. (Zie vervolg pag. 11), vervoersbedrijven ds ontstaan en die hier en daar tot uiting is gekomen in wilde staikingen, heeft zijn oorzaak gevonden in het lange uitblijven van de zes pro cent. Er was reeds geruime tijd geleden In verschillende bedrijven min' of meer in principe besloten de toeslag uit te be talen, wanneer de directies deze als kos tenverhogende factor zouden mogen kop pelen aan de vervoerstarieven. TARIEVEN Korter gezegd: de ondernemingen wil den de mogelijkheid openhouden om de loonsverbetering eventueel te putten uit een tariefsverhoging. Was men er dus vrijwel van alle kanten over eens da! de verlangde zes procent geen onredelijke eis was ter optrekking van het loonpeil dier chauffeurs tot een meer redelijke hoogte in vergelijking met het loonpeil in andere bedrijfstakken, de moeilijkheid bleef hem zitten in de doorberekening, waarmede het college van rijksbemidde laars niet akkoord kon gaan, gezien zijn richtlijnen. Het college en de organisaties hebben daarom de regering o meen uitspraak ge vraagd over deze kwestie. De directies wilden dat de regering de bedrijfstak in een uitzonderingspositie zou stellen, om dat de produMiviteitsfaobor in een bus onderneming niet te hanteren zou zijn. De eerste bespreking op hoog niveau vond hieromtrent plaats in september van het vorig jaar tijdens welke aan regeringszijde aangedrongen werd op een betere motivering van het voorstel met cijfers en statistieken. De vorige week vond opnieuw een gesprek plaats. Toen bleek dat dit gesprek nog geen dadelijk resultaat opleverde, doch dat men enkele dagen later opnieuw bijeen zou komen, werd dat het laag gehonoreerde busper- soneel, dat het toch allang begon te ver velen, teveeL De staking onder het personeel van de N.B.M. te Utrecht had een ultiimaituira van de regering tot gevolg: of direot aan het werk, of het voortgezette overleg wordt geannuleerd. Toen de stakers zich aan dit ultimatum niet stoorden, kwamen de moeilijkheden pes goed. Doch dank zij het ingrijpen van Kamer, vakcentrales en werkgeversorganisaties, kwam alles toch weer in orde. Met de voorzitters van de bij het weg- ervoer betrokken organisaties werd het klimaat gepeild en in orde bevonden en een nieuwe bespreking op vandaag gezet. WERKGEVERS De directies van de busbedrijven, ver enigd in de Kon. Ned. vereniging van transportondernemingen, heeft gisteren zijn standpunt bepaald inzake de kwestie van de doorberekening. In een uitgegeven communiqué werd niet verteld hoe dat standpunt is, doch algemeen werd ver wacht dat de met volmachten bekleedde vertegenwoordigers van de organisatie tijdens de bespreking in de Trèveszaal zo nodig afstand van deze doorbereke- miingseis zouden mogen doen. Inmiddels heeft de stap van de NACO-diirectde om de tarief kwestie te laten vallen en daarmede de deur naar een snelle goed keuring van de toeslag te openen veel kritiek ontmoet. De vakbeweging stelt dat deze beslis sing onder dreiging met staking is geval len en dat in feite aan het personeel is toegestaan wat de vakorganisaties steeds is geweigerd. De vakbonden betreuren daarom deze beslissing aan de vooravond van het overleg in Den Haag. Dat doet ook de K.N.V.T.O., die door deze stap van de NACO zijn onderhandelingspositie verzwakt ziet VASTE STAATSSCHULD EIND 1959 Het bedrag van de gevestigde schuld en langlopende kredieten was op 30 decem ber 1959 f 12.965 miljoen tegen 31 decem ber 1958 f 12.764 min Hiervan was f 11.539 (v.j. 11.043) min binnenlandse en f 1426 (1721) min. buitenlandse vaste schuld. Plaatselijk neerslag De Bilt verwacht tot zon- dagavond: (MHÈl. Veel bewolking met plaat selijk enige nerslag. Over wegend matige wind uit uit eenlopende richtingen. Over 'StVry liet algemeen weinig ver- andering in temperatuur. (Opgemaakt om 11.15 uur). ZON EN MAAN Zondag 31 januari: zon op 8.25, onder 17.22; maan op 9.18, onder 20.34. Maandag 1 februari: zon op 8.22, onder 17.26; maan op 10.12, onder 22.57. 4 februari eerste kwartier. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur i1b*£ la -Limb Helsinki

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1